Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 ... 52
(Read 385903 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #255 - 09.07.2011 at 17:40:59
 
Igor,

Quote:
Rad bi bil nek pokrovitelj in to.....


Imaš prav.
Res bi rad bil in zato živim, da bom to realiziral.

Drugače pa podpiram vaša prizadevanja v borbi proti zastrupljanju okolja...Vendar na zadevo gledam bolj celostno. Čudno bi bilo, da bi bil proti zastrupljanju okolja, a po drugi strani pa bi bil za to, da bi se ljudje zastrupljali s travo in podobnim.
Malo čudno...Ali ne ?

Quote:
Umiri se in ne prodajaj svojega načina življenja naokoli.

Umiril se bom, ko bom umrl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Konoplja
Reply #256 - 09.07.2011 at 18:43:45
 
Robi -> Človek do zdaj še ni nikoli zastrupil s travo, o tem ni nikjer dokaza, razen kajenja z mešanim tobakom s kakšnim dodatkom pa je druga pesem, kajne.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #257 - 09.07.2011 at 18:45:50
 
Robi, povej eno zadevo, kjer je konoplja strupena?
Celostni pogled ni samo tvoje prepričanje, ampak tudi ostalih ljudi. Celostnega pogleda ni brez svobode, česar pa ni brez resnice. Prepovedi iz neke koristi jo omejujejo. Pa čeprav ti misliš, da misliš pozitivno , dobro v korist neke družbe. Prepovedi niso odgovorne in zato se ti zdi čudno. Sicer imaš pa tudi pravico čuditi se.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Konoplja
Reply #258 - 09.07.2011 at 18:49:00
 
Gape -> uboga industrijska konoplja brez THC-ja pa je vseeno prepovedana, to pa je že res hudo smešen zakon pri nas.   Tongue

Kakšen svet ?!  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #259 - 09.07.2011 at 18:50:23
 
ik.kanu.na wrote on 09.07.2011 at 18:43:45:
Robi -> Človek do zdaj še ni nikoli zastrupil s travo, o tem ni nikjer dokaza, razen kajenja z mešanim tobakom s kakšnim dodatkom pa je druga pesem, kajne.  Smiley

Posledice seveda niso vidne takoj.
Vsako kajenje je zastrupljanje in zato v tem ne vidim nič dobrega, razen trenutne zadovoljitve želje po užitku in s tem bežanje od realnosti.
Sem za to, da se konoplja uporablja strogo le v zdravstvene namene. Ne pa splošno dostopnost. Saj hitro pride do zlorabe, kot na primer pri antibiotikih, ki zaradi pretirane uporabe izgubljajo svoj učinek.
Takšne zadeve je treba ceniti, spoštovati in uporabljati zdrav razum, ne pa jih zlorabljati le zaradi užitka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Konoplja
Reply #260 - 09.07.2011 at 18:53:07
 
Robi -> saj sem prej rekel, da kajenje ni dobro kot pa brez kajenja.  Wink

Na primer, tudi nekatere gobe so užitne in pa strupene, vendar brez poznavanja gob se kaj lahko hitro zastrupiš kot pa uživati, kajne.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #261 - 09.07.2011 at 18:56:46
 
Quote:
Robi, povej eno zadevo, kjer je konoplja strupena?
Celostni pogled ni samo tvoje prepričanje, ampak tudi ostalih ljudi. Celostnega pogleda ni brez svobode, česar pa ni brez resnice. Prepovedi iz neke koristi jo omejujejo. Pa čeprav ti misliš, da misliš pozitivno , dobro v korist neke družbe. Prepovedi niso odgovorne in zato se ti zdi čudno. Sicer imaš pa tudi pravico čuditi se.

Lp,Igor

Res tako mislim in verjamem, da je to v korist širše družbe.

Kar hočem povedati je to, da tisti, ki ne more biti na primer brez alkohola, ne more podajati nekega zdravo razumskega mnenja o uporabi alkohola.
Najprej moraš biti sam svoboden, če želiš podajati neko celostno mnenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #262 - 09.07.2011 at 18:58:03
 
ik.kanu.na wrote on 09.07.2011 at 18:53:07:
Robi -> saj sem prej rekel, da kajenje ni dobro kot pa brez kajenja.  Wink

Na primer, tudi nekatere gobe so užitne in pa strupene, vendar brez poznavanja gob se kaj lahko hitro zastrupiš kot pa uživati, kajne.  Smiley

Se strinjam, vendar gobe niso primerljive s kajenjem. Kajenje povzroča odvisnost, gobe pa ne. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Konoplja
Reply #263 - 09.07.2011 at 19:00:55
 
Robi -> saj sem prej rekel, da kajenje ni dobro, sicer pa lahko brez njega tudi kako drugače uživaš kakor gobe brez kajenja.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #264 - 09.07.2011 at 19:07:50
 
Robi posledic ni. To ni alkohol.
Ne o kajenju, ko vsak dan vdihavaš zastrupljen zrak. Kako tebi in tebi podobnim ne gre v glavo, da prepovedi uničujejo zavest. Tvoja zavest je ozka prav zaradi prepovedi, ki jih imaš v svoji glavi. To, da misliš, da delaš v družbeno korist je tvoja iluzija. Si v večji iluziji kot kakšen alkoholik, ki v bistvu drugim ni škodljiv, če pije in ne nori. Pod pretvezo družbenega dobrega je tvoja lastno prepričanje, katero goji tvoja misel in to je ta ego, ki v bistvu gleda lastno korist. Misli, da je dober.

Zadeva se bo obrnila tebi v nasprotje. Misliti ne pomeni enako kot tuhtati. Ko boš pretuhtal celo zadevo se ti bo mogoče odprla celost. Prepričanja iz misli, so pa škodljiva, zavajajo in so v bistvu nevarna za družbo. Taki ljudje so družbno nevarni.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #265 - 09.07.2011 at 19:10:16
 
ik.kanu.na wrote on 09.07.2011 at 19:00:55:
Robi -> saj sem prej rekel, da kajenje ni dobro, sicer pa lahko brez njega tudi kako drugače uživaš kakor gobe brez kajenja.  Smiley

Res je.
Kaj veliko itak ne morem spremeniti... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Konoplja
Reply #266 - 09.07.2011 at 19:25:02
 
zakaj ko se menimo o legalizaciji konoplje pridemo na neke debate o zasvojenosti?

jaz bi samo rad da si brez 'problemov' lahko sam vzgojim kakšno rožo in da uživam v njeni družbi kje in kadar me bo veselilo brez da mi model napiše položnico ipd finte
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #267 - 09.07.2011 at 20:25:15
 
Quote:
Robi posledic ni. To ni alkohol.
Ne o kajenju, ko vsak dan vdihavaš zastrupljen zrak. Kako tebi in tebi podobnim ne gre v glavo, da prepovedi uničujejo zavest. Tvoja zavest je ozka prav zaradi prepovedi, ki jih imaš v svoji glavi. To, da misliš, da delaš v družbeno korist je tvoja iluzija. Si v večji iluziji kot kakšen alkoholik, ki v bistvu drugim ni škodljiv, če pije in ne nori. Pod pretvezo družbenega dobrega je tvoja lastno prepričanje, katero goji tvoja misel in to je ta ego, ki v bistvu gleda lastno korist. Misli, da je dober.

Zadeva se bo obrnila tebi v nasprotje. Misliti ne pomeni enako kot tuhtati. Ko boš pretuhtal celo zadevo se ti bo mogoče odprla celost. Prepričanja iz misli, so pa škodljiva, zavajajo in so v bistvu nevarna za družbo. Taki ljudje so družbno nevarni.

Lp,Igor

Vsa dejanja imajo vir v nas samih. Zato, karkoli počnemo, to v prvi meri počnemo zaradi sebe..Tako kot ti Igor, zagovarjaš splošno dostopnost, tako sem jaz proti temu. Vsako delovanje je delovanje našega jaz-a. Sebičnost je relativen pojem in odvisi od tega, v kolikšni meri se drugi z mano strinjajo ali pa ne.
Če počnem nekaj, kar družba odobrava, potem ne bom proglašen za sebičneža, ampak za dobrotnika. Če pa delam nekaj, kar drugim ni všeč, pa bom sebičnež...Pa čeprav v obeh primerih delujem iz svojega ega.

V vsaki družbi obstajajo neka pravila in prepovedi. Nekatere so dobre, druge ne. Nesmiselno je te ukinjati v veri, da se bo potem ljudem širila zavest....Na primer....Ogromno ljudi je proti omejitvam v prometu...In te niso zaradi polnjenja proračuna, ampak zato, ker so ljudje na takem nivoju, da bi se brez njih še bolj pobijali. Država ne bo postavljala omejitev in prepovedi tam, kjer se ne bo splačalo.
Zato je nesmiselno jamrati, raje bi poskrbeli za to, da bi bili bolj zavestni in kulturni in bo s tem tudi represija izgubila svoj smisel.
Torej...Najprej širša zavest in zrelost, šele potem pride svoboda.

Pri alkoholu in cigaretah je podobno....Ljudje niso na takšni stopnji razvoja, da bi bili sposobni te zadeve uporabljati v zdravi meji. Zato so potrebni represivni ukrepi, da se omeji dostopnost teh učinkovin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #268 - 09.07.2011 at 23:06:18
 
Bluziš, Robi.
Si v sistemu; "najprej kravca, pol pa štalca." In življenje bo šlo mimo tebe.

O dobroti pa modruj in pametuj tistim, ki te bodo poslušali. Verjetno jih ni veliko, si pretrmast.

Delo nima vira v nas samih, ampk v našem duhu.

Kdor se ozira na javno mnenje je tepec. Možno, da kulturni tepec, ki je izgubil svojo nravnost.

Država prav tam omejuje, kjer se ji izplača je sistem, ki žre svoje najboljše otroke.

Sicer pa živi v iluziji in si domišljaj kako dober in kulturen si.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Konoplja
Reply #269 - 10.07.2011 at 10:37:55
 
Mr.Smith wrote on 09.07.2011 at 19:25:02:
zakaj ko se menimo o legalizaciji konoplje pridemo na neke debate o zasvojenosti?

jaz bi samo rad da si brez 'problemov' lahko sam vzgojim kakšno rožo in da uživam v njeni družbi kje in kadar me bo veselilo brez da mi model napiše položnico ipd finte
Zgleda da je v navadi , tisti ki nima pojma o konoplji nima kaj drugega govorit kot pa o zasvojenosti .
 upam da bomo lahko kdaj na vrtu tudi konopljo v miru obcudovali  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 20 ... 52