Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 ... 52
(Read 385147 times)
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Konoplja
Reply #285 - 10.07.2011 at 21:36:05
 
Robi wrote on 10.07.2011 at 20:47:56:
Mr.Smith wrote on 09.07.2011 at 19:25:02:
zakaj ko se menimo o legalizaciji konoplje pridemo na neke debate o zasvojenosti?

jaz bi samo rad da si brez 'problemov' lahko sam vzgojim kakšno rožo in da uživam v njeni družbi kje in kadar me bo veselilo brez da mi model napiše položnico ipd finte

Zato, ker je meja med legalizacijo in zasvojenostjo zelo zelo tanka....


zanimivo..
Zdaj ko ni legalna, nisem zasvojen, le zakaj bi bil zasvojen če bi bila legalna ?
A je kdo zasvojen s konopljo ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #286 - 10.07.2011 at 23:57:14
 
Robi wrote on 10.07.2011 at 20:26:40:
Gape: Quote:
nisi svoboden od nečesa dokler ti je to prepovedano
zazihr ne
svodoben si ko probaš

Večkrat si napisal, da so želje vir trpljenja.....

jao če ti nisi zmaknjen
kaj bi naj mela želja s tem kar počnem?
to tko pač je
ti pa mi težiš zarad tega

želja je mogoče pr teb ... pa zato trpiš
Tongue


hehe
pa ni to ta koncept da RABŠ  rožo
ampak blj nekak da pač pomaga če ona je in da je nekoliko lažje ... dojet kaj se dogaja ... sploh ...
če jo ni se da glih tko ...
pa mi smo že dojel ... nam je žal za vse k se tolk matrate da bi dojel ... brez ...
pa sej lahko ... sam časa nekak zmanjkuje


ljubezen niti ne osvobaja tolk
blj provajda


skratka ... sploh ni težava ... ti ostan kjer si, u svoji superširoki zavesti, ki ne izključuje ničasar in se superfino mej
prepovej si čim več zadev, da boš lažje živel v neomejenosti tvoje zavesti ...

pa konoplji pust da raste ...
Back to top
« Last Edit: 11.07.2011 at 02:16:47 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #287 - 11.07.2011 at 07:53:10
 
Quote:
pa konoplji pust da raste ...

Saj ji pustim...Pustite jo še drugi, ne pa, da si jo želite lastiti.

Quote:
kaj bi naj mela želja s tem kar počnem?
to tko pač je

Kdo pa ?
A delaš nekaj zato, ker nimaš želje ? To potem pomeni, da te nekdo sili.....
Quote:
želja je mogoče pr teb ... pa zato trpiš

Dober vic..... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #288 - 11.07.2011 at 10:55:22
 
gape wrote on 08.07.2011 at 13:08:04:
jest ne vem ... GospodarUsode ... al si debl ti al pa sm debl jest
neki bo na tem zazihr ...

prosim da razumeš da sm to že use napisu in da se ponavljam sedemnajstič in mi je bedno ... ampka kaj naj ... če sm pa kukr predstavnik in tko ... kot praviš ...


torej
kot sm dons že napisu robiju ki je pameten da le kje bomo našli nove face za vodt državo in enako kot sm učeri reku alešu ...
elena je edina ki se upa stat u prvi liniji ... in povedat kar nam je usem na jeziku ... pa ne upamo rečt ...
sm govoru mesece da bom kurca policaja ki se nam vozi nad glavo tolk nizko prjavu polcajem - in zdej undan sm ga ...
torej ... če se ti zdi da maš jajca stopt u prve linije boja - se izpostavt do daske - povej in ti bomo dal opolnomočenje, če le misliš podobno kot mi ...

frdrmore
pametn boš zdej še ti, da naj jest sprovajdam številke, jest financiram use projekte da kako bomo žel, kako pospravl, kako jebenim idijotskim pravilom zadostil ...
fak off
dekriminalizacija ... pol pa ne bo nobenih problemov z ničimer ... use se bo prec ugotovilo kako pedenat ... dokler ne smemo niti rože met posajene ... zdej se naj gremo z nekimi znanstveniki ki samo svojo pozicijo čuvajo dokazovanje nečesa kar je kot je in se čist lepo vidi kako je ...


kot smo rekl u začetku
ozaveščanje
to je use kar lahko naredimo
na volitvah pa bi bla opcija da prevzamemo oblast
dobimo mandat za spremembe
in jih izvedemo
pa četudi bankrotiramo pol
kot da polovica vsega u minus kar ustvarimo v enem letu ni bankrot ...



včasih mam čas
in včasih ga nimam
včasih si ga uzamem
učsih pa me boli k....

napisano je vse, povedano je vse, številke so znane - 0 mrtvih - k že tko poveličujete to življenje ... plačujemo modele da to raziščejo, če trenutno veljavna zakonodaja to zahteva, in spremenijo zakonodajo
takoj
in če je kašn lobi ki je proti kje, naj se jasno pove kater je to lobi
in če so starši od đanksov proti, jih bomo nekam poslal - na zdravljenje ... kjer jim bojo razložil njihovo vlogo pri tem da je njihov otrok postal đanks ...



če sm še kej pozabu kr vpraši ...


prosim ne deli iz sebe in mene debila ... iz vseh nas
ker to nismo
mamo pač mal več zavesti o mal več svetovih kot povprečen državljan ...




tud jest sm ljudstvo
in bod zihr, da če bi vsi moji znanci pršli kle gor in ti povedal svoje mnenje o tej temi bi vidu kolk velik ljudstva to je ... in če bi še ostali pripeljali ljudstvo da bi ti povedal ... veš kolk bi tega ljudstva bilo ... ogromn ...
in vsi bi ti povedal isto ...
ljudstvo pač
in ne mi od mam pls ... ki jih je strah za sina ...
če rabš navodila si jih poišč ...




zainteresirana javnost plačuje davke prispevke in podobn šrot za to da ji ni treba bit uradnik pa ministr, pa sekretar, pa nevem kaj še use so si nadel ena imena da lahko čupajo par čuka iz našega denarja  na mesec ... če se jim zdi da rabjo dokaze naj si jih priskrbijo
mi pač zahtevamo
ker časa pač ni več



za veliko večino sranj so krivi birokrati
sto posto

najprej nevestno delo u službi sprobamo
pol pa začnemo spemat podatke u njih




da ne bo kdo narobe razumel slučajno
sploh se ne pogovarlamo več o tem da sta to 2 različne rastline
ker nista
različnost je samo u vsebnosti thcja ...
konoplja gre iz prve skupine vn
takoj
ker je to najkrajša pot
tanov zakon bomo zblokiral če bo treba
ker pač uporablja za alfa in omega idijotsko uredbo ...

trenutne omejitve so idijotske
jih je treba uknit čim prej
in pol regulirat kašne aspekte kje če je treba slučajno ...

namreč niti nam ni bistvo industrija
ampak zdravje
s konopljo pač ubijemo 2 muhi na en mah ...
ozdravimo industrijo in zdravje ljudi



Evo mene, vem da ste me pogrešali ... Grin

Glej, o debilih ne bi, res ne. Pač različno gledamo na stvari. in eni si pač ne morejo privoščiti poppulizem tako kot vi (jaz nisem med tistimi, je pa Hren). Sem že vprašal igorja, če je pripravljen odgovarjati na pritožbe in prošnje mater zasvojencev. Ti pa bi se v današnjem času povečali garant...

Glede Elene gojiš iluzijo, da ona to dela (kar pač dela) iz nekih nesebičnih in človekoljubnih vzgibov. To enostavno ne drži. Vsak z malo pameti to vidi takoj pogleda kakšen njen nastop. Je samo to kar sem že enkrat apisal - attention whore - in nič drugega. In to (po enem pričevanju, ki sem ga nekje zasledil, pa ga sedajle nimam pri roki; ti ga bom prilimal ob priliki, ko spet naletim nanj) precej egoistično in egocentrično bitje. Kar postavlja zanimivo vprašanje; kako to da ti kot zagovornik odstranitve ega ne vidiš? Si mogoče ti tisti, ki nima jajc stopiti v prve vrste? Kar se mene tiče, bom ponovil Robija: "nimam interesa". Sploh pa ne ko gre za konopljo ...

Kar se tiče pridelave konpkje - ne seri z nekimi tonami papirja. To enostavno ne drži. In tole kurčevo ponavljanje "zbirokratiziranega" postopka samo kaže, da ne veš kaj govoriš. TO da boš lastno proizvodnjo sam financiral in da boš najbrž najprej vrgel cifre na papir pa upam da je jasno. To dela vsak zarukan kmet. Ti tega ne zmoreš? Kako misliš da bi ti pri tem pomagala dekriminalizacija rožce?
In ja, če hočeš kaj dokazat boš pač moral pokazat verodostojne cifre. Sem seveda paše tudi ozaveščanje. Ampak ozaveščanje s pametjo, ne s parolami "peace, legalize pot". S takim načinom si delate medvedjo uslugo, verjemi ...

Na parlament pozabi. Sploh s takm "frontmenom" (no "frontwoman") ko jo imate. Če hočete kaj dosečt v političnem smislu, morate nujno zamenjat predsednico. Z največjim vesejem bi rad bil poleg s tabo pri takem poskusu. To bi bil definitivno trenutek streznitve zate. Asociacija - barbika ta trenutek ko se oklepa stolčka za vsako ceno (tudi življenja očitno).
Kar se tiče odvisnosti in vloge staršev; očitno ne veš kaj odvisnost je. Nisi nikoli bil v stiku z nekom, ki je postal odvisen in nikomur takemu nisi pomagal. Če bi, bi vedel da je to predvsem psihokemičen proces. Vpliv staršev je tu samo toliko, da pamž pizdarije niti proba ne. Če jo proba, je določen procent ljudi nepovratno na poti proti hudiču. Kemija pač ...  pri konoplji je še dodaten zaplet, ki (preko kemičnega procesa) nekontrolirano proži češariko. Rezultat? Najmanj šizofrenija. Ocene deleža poulacije, ki je temu podvržena je okrog 10 %. Blodnje znanstvenikov, ki bi radi obdržali stolček? Prosim te, vklopi za trenutek tisti organ, ki se imenuje možgani ... Bom še enkrat vprašal na tem mestu; bi bil pripravljen prevzeti odgvornost za take posledice? Pazi, tole ni stvar odgovornega zadevanja, gre za to da odgovornost enostavno izgine ....

Verjamem da ste veliko ljudstvo. In pošteno me zanima koliko veliko ljudstvo ste in kakšne argumente imate. Res ...

Ko govrim o mamah govorim o otrocih. Da bi to lahko razumel tudi tebe prosim, da greš pogledat kakšen dogodek kjer prevladujejo maldi, tam okrog 15 let. Zame so to otroci, ki definitvno potrebujejo navodila za življenje.
O debilih ne bi, še enkrat ponavljam. Nerad žalim drugače misleče.

"zainteresirana javnost plačuje davke prispevke in podobn šrot za to da ji ni treba bit uradnik pa ministr, pa sekretar, pa nevem kaj še use so si nadel ena imena da lahko čupajo par čuka iz našega denarja  na mesec ... če se jim zdi da rabjo dokaze naj si jih priskrbijo
mi pač zahtevamo
ker časa pač ni več"

Točno tako, zainteresirana javnost plačuje take kot sem jaz, da jim ni treba odločati se. Si kaj spremljal debate okrog referenduma o pokojninski? Če si upam da te je bilo strah nad številom ljudi, ki mislijo, da jim ni treba razmišljati, ker da imamo zato usposobljene ljudi v vladi in stroki. Mene je bilo ... Glede dokazov pa; uradniki jih imajo in na podlagi njih sprejemajo rešitve kot jih. Če s temi rešitvami nisi zadovoljen, boš moral sproducirati nasprotne dokaze, ki bodo uradnike (politike) prepričali v nasprotno. Zato ponavljam, da je na vas, da dokažete da je rožca doba in zdrava (se strinjam) in da ni škodljiva (se ne strinjam v celoti)

"da ne bo kdo narobe razumel slučajno
sploh se ne pogovarlamo več o tem da sta to 2 različne rastline
ker nista
različnost je samo u vsebnosti thcja ...
konoplja gre iz prve skupine vn
takoj
ker je to najkrajša pot
tanov zakon bomo zblokiral če bo treba
ker pač uporablja za alfa in omega idijotsko uredbo ... "

Viš ko pišeš neumnosti. In potem bi rad da se vas jemlje resno ...
Direkt iz wikipedije:
- Konôplja (znanstveno ime Cannabis sativa) je od 0,5 do 6 metrov visoka dvodomna rastlina, ki obsega 3 podvrste: Cannabis sativa (navadna konoplja), Cannabis indica (indijska konoplja) in Cannabis ruderalis. V konoplji se nahaja skupina substanc, ki se imenujejo kanabinoidi, ki so značilni za konopljo, vendar igrajo vlogo tudi v človeškem telesu (npr. pri uravnavanju krvnega tlaka). En od kanabinoidov ima psihoaktivni učinkek, ki se imenuje delta-9-tetrahidrokanabinol ali THC. Konoplja je zaradi teh kanabinoidov uporabna v medicini ali kot rekreativna droga, zaradi trpežnih vlaken in visoke vsebnosti celuloze pa kot industrijska rastlina. -

Se pa strinjam, rožca kot tak mora it iz prve skupine drog. Tam je popolnoma neupravičeno. Bom pa na tem mestu še enkrat poudaril - 99% učinkov ki jih zagovarjate lahko dosežete z industrijsko varianto. Žlahtna pa bi definitivno morala biti dostopna za medicinske potrebe.
Pri blokiranju zakona pa veliko sreče. Bojim se da vam ne bo uspelo ..


"trenutne omejitve so idijotske
jih je treba uknit čim prej
in pol regulirat kašne aspekte kje če je treba slučajno ...

namreč niti nam ni bistvo industrija
ampak zdravje
s konopljo pač ubijemo 2 muhi na en mah ...
ozdravimo industrijo in zdravje ljudi"

Ti bi gasil pogorišče? Super pristop ...
Glej, če hočeš kaj zares spremeniti in želiš da bi tepri tem jemali resno, imej pripravljene rešitve zdajle.
Industrija je že ozdravljena. le kakega hudega zanimanja ne kaže. Kako to? Menda površine pod konopljo v Eu padajo ... Samo v razmislek.

(opravičujem se za tipkarske napake. ne grem tole še enkrat brat pa popravljat  Embarrassed)
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #289 - 11.07.2011 at 11:07:00
 
Fantič mpoj dragi, ne omenjaj mi matere odvisnikov.

Poznam več odvisnikov in celo eden se je z mojo pomočjo očistil heroina. Ne bluzi in pripelji mi tisto mati na pogovor. Seveda s odvisnikom.

Veš kaj, si navadna zbirokratizirana, vase zqagledana mona.

Tebi bom dajal argumente? Ja, za kaj se pa maš?
Ti podaj meni argumente. In pokaži mi enega odvisnika od konoplje?

Ti, ki si odvisen od administracije in učbenikov, priročnikov. Pejt raje na kak blesav seminar al 'pa New age seanso, da se boš počutil polnega sebe.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #290 - 11.07.2011 at 11:14:28
 
"Ajde, ajde. Ne se izgovarjat, da sem selektiven. Konoplja bi morala bit splošno dostopna v nekih razumnih količinah od 15 leta naprej. Te razumne količine bi se postavile tako, da bi preprečevali črni trg. To je pač stvar dogovora in zatem dejansko stanje na tržišču."

Se strinjam, le ne prosto. Samo za medicinske potrebe. Rekreativna uporaba je problematična, tako kot je problematičen tobak, alkohol pa še kaj ...

"V srednjo šolo sem hodil v Lj. in v naši generaciji je bilo skoraj 40 000 dijakov vsako leto. Alko je bil dovoljen, prav tako tobak in nisi nikdar videl na kupu toliko pijane mladine, ki kadijo tobak kot sedaj, ko so generacije pol manjše. Bilo je dovoljeno, zato niti ni bilo zanimivo. Vedno pa je bilo zanimiva konoplja, ker je bila prepovedana. Pa smo šli v Amsterdam. Probali tudi to svobodo in v redu, nikogar nismo s tem ogrožali. "

Taka je bila tudi moja generacija (morda je celo ista?!). Alko je dovoljem tudi danes, brez problemov. Sicer je prodaja res prepovedana mlajšim, ampak to je razumen ukrep (plus ni preprečil ničesar - vsak mulo lahko pride do alkohola). Ali hočeš reči, da je prepoved prodaje mlajšim osebam kriva za porast alkoholizirane maldine? Da ne zamenjuješ vzroka in posledice morda ...
Drži, s konopljo niste ogrožali nikor razen sebe. No, če bi šli zakajeni za volan, bi ogrožali tudi druge, tako kot pijančki ...

"Sedaj pa ne vem ali imaš ti sedanjo mladino za bolj neumno, ki se rada zastruplja al kaj? Ni res, nič bolj niso neumni, le možnosti jim ne damo. Državo smo tako zbirokratizirali, da noben več ne pozna zakonov, podzakonov, amandmajev in amandma na amandma. Vsak trenutek smo vsi v nekem prekršku. 60 % mladih se hoče izseliti. Le zakaj?"

Nimam je za bolj neumno jaz, za to so poskrbeli kar sami. Ponavljam, sprehodi se okrog gospodarca po končani četvorki. Meni gre na jok vsakič ... ne vidim pa poverzave s pametno izbiro in zbirokratizirano državo. Pametno lahko izbereš kakdarkoli ... Izseliti pa se hočejo zato, ker mislijo da bodo zunaj mlatili velik denar za nič (no, malo) dela ...

"Je pa res, da se takšnih birokratov kot si ti težko losamo, da se ne bi nekako ugurali v državno službo in ljudem grenili vsakdan z nekimi predpisi. Za zdravje, na recept ma ne me jebat s takšnih moraliziranjem. Potem moramo dovolit še akupunkturo, pa homeopatijo in ortodoksni zdrastveni delavci bojo zgubil 30 % pacientov in klinični center bo kar na lepe prevelik z medicinskima fakultetama vred. To pa ne, bodo jua izgubil privilegije. "

Posplošuješ da je groza. In to bom začel jemati osebno, čeprav vem da si ne moreš pomagat. Ampak za razliko od tebe jaz ne grem moralizirat in te pošiljat v kurac zato, ker si nesposoben. Pač si tak ... In s takim pristop lahko samo rečem: veliko sreče s sodišči. Pa finance imej pripravljene! (če te "strašenje" s stroški plaši, potem sploh dvakrat premisli preden se spuščaš v sodnijo)
Nevestnost boš moral dokazati, če govoriš o meni osebno pa sploh. In palica ima dva kraja. Veliki moralizatorji to vse preradi pozabljate.
Od kod ti ideja, da bi bilo mene strah za "stolček"??

No, na tem mestu bom prekinil debato s teboj. Razen v primeru, ko bo treba kakšno malenkost razjasnit. Tebi, predvsem pa nedolžnim mimoidočim ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #291 - 11.07.2011 at 11:22:19
 
Quote:
Fantič mpoj dragi, ne omenjaj mi matere odvisnikov.

Poznam več odvisnikov in celo eden se je z mojo pomočjo očistil heroina. Ne bluzi in pripelji mi tisto mati na pogovor. Seveda s odvisnikom.

Veš kaj, si navadna zbirokratizirana, vase zqagledana mona.

Tebi bom dajal argumente? Ja, za kaj se pa maš?
Ti podaj meni argumente. In pokaži mi enega odvisnika od konoplje?

Ti, ki si odvisen od administracije in učbenikov, priročnikov. Pejt raje na kak blesav seminar al 'pa New age seanso, da se boš počutil polnega sebe.

Lp,igor


Sem rekel, da se ne bom oglašal na tvoje neumnosti, ampak me prav siliš v to. Pišeš neumnosti in izhajaš iz svojih izkušenj, ki bi jih rad razširil na vse. Ne vem za ostale, ampak mene je tega na strah.
Odvisnik od konoplje je vsak, ki mora pokadit eno vsak dan. Kaj praviš zakaj jih ni več? tisti drogeraš, ki si mu ti pomagal pa se mi smili. Najbrž bi mu bilo bolje če bi ostal na prahu.

Meni ni treba dajati nobenih argumentov. Ne delam na področju konoplje. No, deloma na industrijski .... Argumente pa boš MORAL predstavit, če hočeš spremembe. Aja, ti boš šel raje v Strasbourgh ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #292 - 11.07.2011 at 11:41:52
 
ik.kanu.na wrote on 09.07.2011 at 01:53:02:
Samo eno vprašanje, ali se lahko posadi doma kupljeno jedilno seme industrijske konoplje?

Pod jedilno misliš tisto za seme? Lahko, ampak ne manj kot 10 arov (1000 kvadratov) in potrebuješ dovoljenje za gojenje. Kar ni noben problem dobit, le obrazec izpolniš (dobiš ga na strani MKGP in AKTRP). Aja, pa sorta je lahko samo tista iz evropske sortne liste ...

Zakaj 1000 kvadratov? Pridelek konoplje (semena) se giblje tam od 300 kg pa do 800 kg na hektar (10.000 kvadratov). Torej imaš na desetih arih pridelka 30 - 80 kg. Izplen olja je tam nekje 40 % (če je tak je super). Računaj sam ...
Kaj bi ti pomenilo par rastlin na vrtu za ta namen? No, par ptičev bi prehranil s tem ...
Pri konoplji za vlakna je zgodba še malček bolj zapletena, če greš računat količine ...

To je to kar že cel čas poskušam povedat tule. Dobro je poznati dejstva, ne pravljice par potarjev, ki bi radi zastonj ganđo ... (pa s tem ne zanikam medicinske uporabe ganđe, da se razumemo)
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #293 - 11.07.2011 at 11:49:34
 
gape wrote on 09.07.2011 at 12:01:11:
v bistvu ne smeš sadit
sadiš pa lahko ko:
maš semena ki so potrjena s strani nevemkoga
maš zagotovljen odkup pridelka - ali - se mi zdi - upam da - njegovo predelavo
frdrmore moraš zagotovit varovanje - karkoli že to pomen in kolkrkoli si polcaj na licu mesta to interpretira ...

kadarkoli lahko potestajo in če je preveč thcja - ker je na mal blj sončni legi recimo al pa preprosto blj sončno (s pogostimi plohami - tropsko) leto - če je prevelika vsebnost thcja, požanjejo brez nadaljnjega in ti se lahko obrišeš pod nosom za denar za semena, setev ipd
kot tudi za penale ki ijh boš mogu plačat tistmu s katerim si podpisu pogodbo da ti bo odkupu pridelek ...

tko da
efektivno
boljš da ne posadiš če nimaš velik dnarja in živcov za stran vršt


Pogoje sem naštel v prejšnjem javljanju. To je to.
To kar ti pišeš pa je stvar pravilnika iz leta 2004. Pa že takrat ni bilo potrebno varovanja posevka. Tebi je Uradni list prepovedano čtivo? In vi bi radi odločali o bilo čem?

Trenutno veljavni pravilnik:
http://www.uradni-list.si/1/content?id=103830

Priporočam, da vržeš uč nanj, da ne boš več valil buč po nepotrebnem. Saj se mi smiliš, ko boš moral izvest ta podvig, ampak naj te tolaži dejstvo, da boš potem lahko govoril stvari, ki DRŽIJO.
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #294 - 11.07.2011 at 11:52:22
 
ik.kanu.na wrote on 09.07.2011 at 18:49:00:
Gape -> uboga industrijska konoplja brez THC-ja pa je vseeno prepovedana, to pa je že res hudo smešen zakon pri nas.   Tongue

Kakšen svet ?!  Shocked


O čem ti to?  Shocked
Je res tako težko razumet napisano?
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #295 - 11.07.2011 at 12:00:39
 
Quote:
Robi posledic ni. To ni alkohol.
Ne o kajenju, ko vsak dan vdihavaš zastrupljen zrak. Kako tebi in tebi podobnim ne gre v glavo, da prepovedi uničujejo zavest. Tvoja zavest je ozka prav zaradi prepovedi, ki jih imaš v svoji glavi. To, da misliš, da delaš v družbeno korist je tvoja iluzija. Si v večji iluziji kot kakšen alkoholik, ki v bistvu drugim ni škodljiv, če pije in ne nori. Pod pretvezo družbenega dobrega je tvoja lastno prepričanje, katero goji tvoja misel in to je ta ego, ki v bistvu gleda lastno korist. Misli, da je dober.

Zadeva se bo obrnila tebi v nasprotje. Misliti ne pomeni enako kot tuhtati. Ko boš pretuhtal celo zadevo se ti bo mogoče odprla celost. Prepričanja iz misli, so pa škodljiva, zavajajo in so v bistvu nevarna za družbo. Taki ljudje so družbno nevarni.

Lp,Igor


Posledice SO in so praktično enake kot pri alkoholu. Še enkrat ~ 10% populacije ima na češariki specifine receptorje za THC in ko ti enrat probajo ganđo, je za njih konec. Lahko se prebijejo ven, vendar je to peklenski napor ...

Aja, a ti je tole kaj znano:
"Ti delaš prav nasprotno. S svojim mišljenjem, ki ni produktivno ampak demagoško. Rad bi bil nek pokrovitelj in to.....

Umiri se in ne prodajaj svojega načina življenja naokoli. Vsak ima svojega, zato ne vsiljuj svojega."
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #296 - 11.07.2011 at 12:23:45
 
GospodarUsode wrote on 11.07.2011 at 10:55:22:
Evo mene, vem da ste me pogrešali ...

to maš prow tako službo al kako? da sam med šihtom maš z nami čas komunicirat?
in to da z nami kle gor komuniciraš je v opisu tvoji del in nalog?


kot sm že pisu, beseda zasvojenost pr men ne zdrži, ker smo vsi zasvojeni z vsem kar uporabljamo ... dihamo, jemo ipd sranja
in da bi bil kdo boljši al pa slabši na osnovi tega od česa je odvisn je pač šugavo še blj ... đanksi izpadejo slabi ... ampak kot ponavadi nekdo rabi to izkušnjo ...
še najrajš mam une mame al pa punce zdej že po tanovem, ki se bojijo da bo zapadu na đank
lol


o eleninem egu pa se boš kr sam lepo pomenu z njo ...
jest bom ego prasku tvoj
ne njen
njen je tolk bogi k je tolk omejen ... še želje ne more met ...
se sploh ne sekiram zarad njenga ega ... al pa da bi se ona šla kar se gre zarad svojga ega ... pa mogoče tud ... ampak itaq cel svet dela to - da pomaga svojmu egu ... kolkr pomagaš drugim egom, tolk je tvoj manj opasn ... in ona pomaga drugim ...
mogoče mal preveč poznam zadeve in egote da bi se jih drznu sodit


itaq da nočem u prve vrste
leta 2000 smo pogruntal da če ni glave je ne morejo odrezat ...
pa bo treba u prvo vrsto - nč ne rečem - ampak ... sam pač ne grem ... če nas ni 90 ni niti mene ...
tko sm se odloču

če pa nimaš interesa isto kot robi ... zakaj kle tipkaš in prepričuješ prepričane? nimaš nč blj pametnga za počet?


jest ne bom nič na papir vrgu preden bom konopljo posadu
pa če se na pol strgate
jest ne jebem zakona
zakon jebe mene


u bistvu me sploh ne zanima a delamo uslugo medvedom al sebi
nism niti za to kel da bi jo komu naredu ... uslugo
pač sm
in bruham kar je v men

ampak morš bit pa res revež da se tkole spravljaš na hendikepiranega človeka, ki nima druge želje kot pomagat drugim ... in seveda zaradi tega trpi ...
al u bistvu vlečeš vn iz mene podatke s kerimi nas boste pol pogrizl?
kašn je sploh tvoj namen?
bogemu zmešanemu gapetu razložit da je zmešan?
si prepozn
10 let je blo časa ... pa tema totalna ...

zarad mene delite kar čte
jest dokler bom lahko bom delu kar čem
ko več ne bom mogu
takrat boste dobil glavo za odrezat
in če jo boste si takrat drznl odrezat vas bo to pokopal
pa vas bo že prej ... se mi zdi

sploh vidm da ne veš kdo sm in kaj use sm že počel in kdo so moji prjatli ... get educated pls ...
psihokemičen si ti ...
jest pa sm iz svetlobe
in zato se težko menva

ne probati
ali pa iti k hudiču
tko statistika pravi
...
kaj delaš ti kle med nami?
kako si sm zašu?

o0
grozno grozno
češerika mi bo telovadt začela
UuUuU
pazi se kalcij ki odpadaš dol da se mi ekran zbistri
o0o0o0o00
kašna kmetija
zakaj s tabo sploh tipkam?
phuck
sm razumel da to že razumemo ... kaj je čemu namenjeno

jest zagovarjam kar zagovarjam
iz razlogov katere sm na dolgo in široko popisu tuki na tem forumu
vem
je težko najdet, ker je tolk ogromn šuma ... tolk ogromnom informacij ... ampak ... u akašo je zapisano in kdor hoče si lahko ozavesti
za to pa se je treba odpret


kaj čakaš? zakaj ne greš delit novodila za življenje otrokom?

Quote:
Točno tako, zainteresirana javnost plačuje take kot sem jaz, da jim ni treba odločati se.

ok
torej je uradno da si uradnik
und ... ta podebiljena precepcija ki jo maš, da si tm zato da se nam ni treba odoločat ... je pač podebiljena ... tm si zato da nam napedenaš boljše razmere za bivanje ... kako do tega pridet? e to ti je naloga, ki pa je žal seveda nisi sposoben izvest, kot tud ostali ... očitno ...
taka je percepcija večine slovencev ...

dokaze mate seveda take kot vam jih sprovajda kapital
jest kapitala nimam
kolkr pa ga mam pa mi ni interes ga investirat tja ...
tko da ... dokler boste mel pogoje za spremembe take kot jih mate ... bo pač še neki cajta status quo
ko pa bo počl
vas noben bog ne hudič ne rešta pred besom naroda
pa se ne štejem za narod

seveda če bi poznal materijo o keri se bi rad pogovarju z mano, bi me ne citiru podebiljene vikipedije ... allmighty ...
da ti povem ... najblj močna kar sm jih u lajfu kadil, je bla ena mexican sativa ...
lol
pa kaj mi je sploh ...
če boš prebral use kar je blo do dons napisano na to temo ti še vedno ne bo jasna razlika med ruderalis indica in sativa
ker ni nobenmu
in seveda nikogar u bistvu ne moti al indica al pa ruderalis ki naj bi butale ... ampka preprosto moti thc ki je lahko v višji ali nižji vsebnosti v rastlini ...
mislm da je celo v vsebini povzetka posveta ki smo ga zanč mel zapisano kako podebiljena so ta imena
in da glede a imena seveda ni opcije da boš razdelil na konopljo ki ne buta in konopljo ki buta ... no way
vse tri vrste lahko pripraviš do tega da so full potentne - majo full thcja ... in do tega da ga majo manj kot 0,2%

Quote:
Se pa strinjam, rožca kot tak mora it iz prve skupine drog.


to je edina pametna rešitev glede na trenutno stanje
in ne razumem zakaj me sekiraš ...

tak zakon ... s 400% povišanjem kazni, seveda ne bo mogu it skoz
kar če naj dvig kazni - po novem globe - razreši nastalo situacijo - dvignmo kazni na 100.000€

pa se bomo fajn mel a?

isto u prometu - 100 čuka e za napako
isto u ostalih sranjih kjer so mikro kazni zdej
use na 100 čuka

pa bomo varni
pa veseli
pa srečni
pa full dnarja bomo mel
5 vas ...


lol



jest ne bi gasil pogorišča
jest sm agitiru za legalizacijo ko še niti gorel ni
tlel mogoče že je mal ...
gorel še ni, da bi blo treba gasit
niti še ne gori zdele
ta trenutek
k men je res useen kurc kwa se greste ...
ampak neki s svojim časom useen morm narest
in da ne nabiram in sušim cel dan ognjiča, dobre misli in ostalega ki je zdej na vrsti, pa da ne igram skoz igrc, delat se mi tko ne da - pa useen kej usake tolko ...
skratka smo se odloč že leta 2000 da ozaveščamo kar se le da u komer se le da ...

in to je to
naloga mi je da se naučim povedat drugim to kar vem
sm se navadu
mam še težavo s tem a si svinja zasluži bisere al ne

ampak če prosiš - dobiš ...


GospodarUsode wrote on 11.07.2011 at 11:14:28:
Rekreativna uporaba je problematična, tako kot je problematičen tobak, alkohol pa še kaj

vem da sam nisi nikol na to pomislu
pa vseen - ti ni noben nikol reku - da so zadeve problematične, ker jih nekateri problematizirajo?


Quote:
No, če bi šli zakajeni za volan, bi ogrožali tudi druge, tako kot pijančki ...

ja bog se usmil no ... pa se res vidi da nč ne veš o materiji o keri se menmo ... jest bom reku tko ... če je kakršna koli težava z voznikom ki je na ganji, je to edin to da mal blj počas pelje ... po omejitvah al pa še mal počasneje ... dokler se pač ne navadi (razvije določeno toleranco) ... pol je isti kot usak drug voznik ... ker pa je zavesten ... je varnejši kot usi ostali roboti ki se premikajo po cestah
jest naprimer nimam vedenja o tem da bi nekdo ki je kadil travo povzročil nesrečo ... čeprow če se pomatraš zihr najdeš tud tak primer ...
vem pa da zdravnik ko te pregleda - psihofizično stanje - da ti ne more dat druga kot potrdilo da si sposobn za vožnjo
nas je malo morje že ki mamo štempl od sodnika da smo sposobni vozt avto pod vplivom substance
jest ga mam celo iz nemčije ... kjer mreža poznanstev nekak ne more igrat vloge ...





ne, ne bom ga bral tanovga pravilnika
mogoče kasneje ko bo dž padu
zdej morm po rože nujno

skratka
nobena težava ni če si jest predstavljam da so zadeve omejene tko kot so ble po tastarem pravilniku ...
in da me ti popraviš in napišeš pravilne podatke

kot sm prej reku - ne smeš posadit konoplje
pa naj bo pravilnik tak al pa drugačen
u usakem primeru si tko omejen da se tega skor sto posto ne boš lotu
dokler ne spedenamo osnovnega problema:
a je konoplja škodljiva za zdravje al ni?
če ni
a je mogoče zdravilna?
ker je jasno kakšni so odgovori ... je jasno kako je treba predelat zakonodajo ... najboljš kr uredbo
takrat pa boš lahko posadil tud samo 10 rož
da si boš naredu seme za drugo leto
al pa da ti bojo zgnile
al pa karkoli
ker ti ne bo glavno vodilo profit
ampak zavest
o
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Konoplja
Reply #297 - 11.07.2011 at 13:17:40
 
Quote:
če pa nimaš interesa isto kot robi ... zakaj kle tipkaš in prepričuješ prepričane? nimaš nč blj pametnga za počet?


točno to sem pomislila. ni interesa, pa ful mata za povedat. pa čeprav nič pametnega.  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #298 - 11.07.2011 at 13:17:47
 

to maš prow tako službo al kako? da sam med šihtom maš z nami čas komunicirat?
in to da z nami kle gor komuniciraš je v opisu tvoji del in nalog?
Ne, ampak si vzamem čas, da vas razsvetljujem. To da potrebujete drugačen pogleda na stvari pa je več kot očitno. In moje delo bo moralo biti narejeno. Na srečo ne delam za tekočim trakom. Mi pa pri mojem delu pomagajo vaši pogledi. Vsi zadovoljni. Ali pač?!

kot sm že pisu, beseda zasvojenost pr men ne zdrži, ker smo vsi zasvojeni z vsem kar uporabljamo ... dihamo, jemo ipd sranja
in da bi bil kdo boljši al pa slabši na osnovi tega od česa je odvisn je pač šugavo še blj ... đanksi izpadejo slabi ... ampak kot ponavadi nekdo rabi to izkušnjo ...
še najrajš mam une mame al pa punce zdej že po tanovem, ki se bojijo da bo zapadu na đank
lol
In ti dobrota od človeka bi vsem omogočil vse izkušnje? Daj počasi preberi še enkrat kaj si napisal. In se zamisli ... Če še nisi opazil, kar precej ljudi živi tukaj in zdaj!

o eleninem egu pa se boš kr sam lepo pomenu z njo ...
jest bom ego prasku tvoj
ne njen
njen je tolk bogi k je tolk omejen ... še želje ne more met ...
se sploh ne sekiram zarad njenga ega ... al pa da bi se ona šla kar se gre zarad svojga ega ... pa mogoče tud ... ampak itaq cel svet dela to - da pomaga svojmu egu ... kolkr pomagaš drugim egom, tolk je tvoj manj opasn ... in ona pomaga drugim ...
mogoče mal preveč poznam zadeve in egote da bi se jih drznu sodit
Ampak ravno to počneš. Sodiš namreč. In razvrščaš. Elena je boga? Zato je vaša predsednica in zato je v prvih vrstah? Sram vas je lahko!!

itaq da nočem u prve vrste
leta 2000 smo pogruntal da če ni glave je ne morejo odrezat ...
pa bo treba u prvo vrsto - nč ne rečem - ampak ... sam pač ne grem ... če nas ni 90 ni niti mene ...
tko sm se odloču
Pravilno si se odločil. Svoje naredi samo masa, ne glava. Je pa treba aso usmerjati, to si spoznal tudi sam. Ode nedelovanje u tri P.M. ....

če pa nimaš interesa isto kot robi ... zakaj kle tipkaš in prepričuješ prepričane? nimaš nč blj pametnga za počet?
S pomanjkanjemm interesa sem ciljal na to, da nimam interesa za popolno legalizacijo in prosto dostopnost rožce. Rad pa povem kar pač vem. Če temu rečeš prepričevanje tudi prav. Ker meni je jasno, da vas ne bom prepričal, vsaj ne na prvo žogo. Da imate pa rahlo zamešane pojme o tem kaj je drži in kaj ne pa si živ dokaz ti sam. Veljavni pravilnik si pogledal? No, za primerjavo poglej še prejšnjega veljavnega (oba sta zapisana v zaključnih določbah). jeat ga, je že prav, da se loči med pravljicami ganđarjev in dejstvi. Seveda pa o tem kaj je dejstvo odloča vsak sam. Samo ne potem jokat, ko se ti na poti pojavi nekdo, ki se s tvojimi "dejstvi" ne strinja ...


jest ne bom nič na papir vrgu preden bom konopljo posadu
pa če se na pol strgate
jest ne jebem zakona
zakon jebe mene
Nekdo se zakanta v tebe na cesti (karikiram, seveda ni direktno prenosljivo). In potem ti pove tole kar si ti pravkar zapisal... upam da boste na sodišču poverdali kaj več kot tole. Za vaše dobro ...
Torej za vas pravila družbe ne veljajo! Zakaj se ne izločite? Ko (če9 se boste, bi prav rad vuidel vaša pravila. Ker jih boste imeli, to ne dvomim ...


u bistvu me sploh ne zanima a delamo uslugo medvedom al sebi
nism niti za to kel da bi jo komu naredu ... uslugo
pač sm
in bruham kar je v men
Ni najboljši način, še posebej ker delaš s tem škodo "višjemu cilju". Ampak to je tvoj problem in problem ljudi, ki te berejo/spoštujejo/upoštevajo ...

ampak morš bit pa res revež da se tkole spravljaš na hendikepiranega človeka, ki nima druge želje kot pomagat drugim ... in seveda zaradi tega trpi ...
al u bistvu vlečeš vn iz mene podatke s kerimi nas boste pol pogrizl?
kašn je sploh tvoj namen?
bogemu zmešanemu gapetu razložit da je zmešan?
si prepozn
10 let je blo časa ... pa tema totalna ...
Ti si hendikepiran? Moje sožalje. Če pa ciljaš na Eleno; punca se je sama postavila v središče pozornosti in v tem uživa. To je dejstvo. In če jo kdo izkosišča, ste to vi, ki se skrivate za njo in se naslajate nad njeno "pomočjo drugim". Moj nasvet njej - za božjo voljo, neha naj pomagat, bo najbolj pomagala.

zarad mene delite kar čte
jest dokler bom lahko bom delu kar čem
ko več ne bom mogu
takrat boste dobil glavo za odrezat
in če jo boste si takrat drznl odrezat vas bo to pokopal
pa vas bo že prej ... se mi zdi
Bluziš. Tvoja glava ne zanima nikogar. Fino bi bio če bi vsaj tebe ...

sploh vidm da ne veš kdo sm in kaj use sm že počel in kdo so moji prjatli ... get educated pls ...
psihokemičen si ti ...
jest pa sm iz svetlobe
in zato se težko menva
Spet bluziš. Tale svetloba iz katere si je vezana na skupno realnost. in zato podvržena istim "zakonom" kot vse druge svetlobe. Lahko si domišljaš, da si nekaj več/drugega ampak to ven tolče ego. Ga prepoznaš samo pri drugih?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #299 - 11.07.2011 at 13:29:00
 
Petra. wrote on 11.07.2011 at 13:17:40:
Quote:
če pa nimaš interesa isto kot robi ... zakaj kle tipkaš in prepričuješ prepričane? nimaš nč blj pametnga za počet?


točno to sem pomislila. ni interesa, pa ful mata za povedat. pa čeprav nič pametnega.  Wink

Nimam interesa za uživanje takšnih in podobnih rožic in "trav".

Imam pa interes opravljati svoje poslanstvo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 ... 52