Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 15944 times)
SanJin
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
29.05.2009 at 07:18:20
 
Pozdravljeni,

spodbujen s še toplimi sanjami in še v rahlem strahu oz. bolj začudenju, sem pristal na tem forumu v upanju, da se najde kdo, ki bi znal razbrati, kaj so mi sanje to noč želele sporočiti. Če s temle postom slučajno kršim kakšno pravilo ali sodelujem mogoče preveč sebično, se že vnaprej opravičujem - na vrat na nos sem priletel sem  Smiley

Skratka, danes zjutraj ob pol 7, ob zelo nenavadni uri zame (ker rad spim do sredi dopoldneva), so me zbudile skrajno nenavadne sanje.
V tistem nekako na-pol budnem stanju, ko sem že slišal žvrgolenje ptic, obenem pa še spal (na boku), sem začutil, da mi nekdo pritiska na vrat, kot bi se tako od zgoraj nekdo z roko uprl v moj vrat, tam visoko, tik pod čeljustjo.
Pritisk je bil počasen in je pojenjal z mojo razbujenostjo.
Začenjal sem se zavedati nenavadnosti sanj, se na pol prebudil, ampak sem želel še enkrat občutiti isto, zato sem kar nekako dopustil, da se pritisk ponovi. Odsanjam naprej in res, pritisk na vrat se ponovi, resnično kot da je nekdo ob meni in se naslanja na moj vrat z roko (ali nogo), obenem pa je pritisk naraščal, dokler me ni začelo že kar dušiti. Z roko sem potipal na zunanjo stran odeje, s katero sem bil pokrit tudi po vratu in pritisk je prenehal.
Tako sem postopek ponovil še enkrat in ga zopet prekinil s tipanjem zunanje strani odeje, češ, kot bi se želel prepričat, če res ni nikogar tu.
Istočasno pa se mi je pred očmi jasno narisal črn računalniški ekran, tak starinski, ko še ni bilo grafike, na katerem sem jasno razbral besedilo (in to s točno takšnimi črkami, kot sledi) :

Krško!!!
juhuuuuuu, Krškooooooo


Zbudil sem se, sprehodil po stanovanju in videl, da je pralni stroj v nočnem pranju zaštekal (rabil je potrditev napake, torej pritisk na gumb, da je lahko nadaljeval pranje), torej bi lahko bilo vse skupaj samo opozorilo, da če želim imeti pravočasno oprano perilo, moram pritisniti gumb.
Tudi omembo Krškega bi si lahko razlagal, kajti ravno včeraj sem bil tam, spili smo kakšno pivo preveč, pa je mogoče moralni maček pošiljal sporočilo: don't drink!

Ok, to mi je jasno, ampak zanimivo mi je tole:
Čeprav bi lahko bilo srhljivo, sem vse te sanje občutil nekako toplo, prijetno, ne glede na "davljenje". Tudi misel, da je mogoče "nekdo" res ob meni in me davi, me ni strašila. Me je mogoče kdo samo poskušal zbudit? Ali pač sem se nekomu zameril (dvomim, ker skorajda nimam sovražnikov), ki se tam nekje igra z neko voo-doo lutko?

Ima kdo kakšno idejo, kaj mogoče takole na splošno lahko pomenijo podobne sanje?

Hvala  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #1 - 29.05.2009 at 08:26:38
 
SanJin wrote on 29.05.2009 at 07:18:20:
Pozdravljeni,

spodbujen s še toplimi sanjami in še v rahlem strahu oz. bolj začudenju, sem pristal na tem forumu v upanju, da se najde kdo, ki bi znal razbrati, kaj so mi sanje to noč želele sporočiti. Če s temle postom slučajno kršim kakšno pravilo ali sodelujem mogoče preveč sebično, se že vnaprej opravičujem - na vrat na nos sem priletel sem  Smiley

Skratka, danes zjutraj ob pol 7, ob zelo nenavadni uri zame (ker rad spim do sredi dopoldneva), so me zbudile skrajno nenavadne sanje.
V tistem nekako na-pol budnem stanju, ko sem že slišal žvrgolenje ptic, obenem pa še spal (na boku), sem začutil, da mi nekdo pritiska na vrat, kot bi se tako od zgoraj nekdo z roko uprl v moj vrat, tam visoko, tik pod čeljustjo.
Pritisk je bil počasen in je pojenjal z mojo razbujenostjo.
Začenjal sem se zavedati nenavadnosti sanj, se na pol prebudil, ampak sem želel še enkrat občutiti isto, zato sem kar nekako dopustil, da se pritisk ponovi. Odsanjam naprej in res, pritisk na vrat se ponovi, resnično kot da je nekdo ob meni in se naslanja na moj vrat z roko (ali nogo), obenem pa je pritisk naraščal, dokler me ni začelo že kar dušiti. Z roko sem potipal na zunanjo stran odeje, s katero sem bil pokrit tudi po vratu in pritisk je prenehal.
Tako sem postopek ponovil še enkrat in ga zopet prekinil s tipanjem zunanje strani odeje, češ, kot bi se želel prepričat, če res ni nikogar tu.
Istočasno pa se mi je pred očmi jasno narisal črn računalniški ekran, tak starinski, ko še ni bilo grafike, na katerem sem jasno razbral besedilo (in to s točno takšnimi črkami, kot sledi) :

Krško!!!
juhuuuuuu, Krškooooooo


Zbudil sem se, sprehodil po stanovanju in videl, da je pralni stroj v nočnem pranju zaštekal (rabil je potrditev napake, torej pritisk na gumb, da je lahko nadaljeval pranje), torej bi lahko bilo vse skupaj samo opozorilo, da če želim imeti pravočasno oprano perilo, moram pritisniti gumb.
Tudi omembo Krškega bi si lahko razlagal, kajti ravno včeraj sem bil tam, spili smo kakšno pivo preveč, pa je mogoče moralni maček pošiljal sporočilo: don't drink!

Ok, to mi je jasno, ampak zanimivo mi je tole:
Čeprav bi lahko bilo srhljivo, sem vse te sanje občutil nekako toplo, prijetno, ne glede na "davljenje". Tudi misel, da je mogoče "nekdo" res ob meni in me davi, me ni strašila. Me je mogoče kdo samo poskušal zbudit? Ali pač sem se nekomu zameril (dvomim, ker skorajda nimam sovražnikov), ki se tam nekje igra z neko voo-doo lutko?

Ima kdo kakšno idejo, kaj mogoče takole na splošno lahko pomenijo podobne sanje?

Hvala  Smiley


Kaj tebi pomeni tehnika, računalniki, informatika? Kako si povezan s tem?
Kaj ti pomeni Krško? Kaj te veže na ta kraj? Kaj občutiš ob misli na ta kraj?
Si imel zadnje čase kake opravke ali misli v zvezi s kakimi "čarovniškimi", mističnimi ali ezoteričnimi stvarmi? Kaj je zate svet duhov, magije,...?
Povej o sebi kaj, kake občutke v zadnjem času, ki bi jih lahko povezal s temi sanjami.
To, da ti nekdo pritiska na vrat je lahko zelo simbolično. Lahko pa je čisto banalno. Mogoče si menjal povšter, ki te nekak silno udobno pritiska na kako pravo točko,...
Razmisli malo in še kaj napiši. Ker so stvari bolj jasne v kontekstu več sanj, bi bilo mogoče zanimivo prebrati še kake tvoje sanje, ki se jih spomniš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SanJin
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #2 - 29.05.2009 at 10:36:57
 
Wow...me veseli tole prebrat, hvala.

Če pošteno razmislim o napisanem in združim vsa vprašanja ter odgovore...ja, saj je lahko precej hitro in logično.

Informatika je moj vsakdan in moj biznis, tako da si z lahkoto predstavljam računalniški ekran s sporočilom, le mal hecno mi je bilo, ker se ne spomnim, da bi kdajkoli prej sanjal sporočila na ekranu.
Krško je moj prejšnji kraj bivanja, tako da me nanj veže praktično 20 let življenja in bi bilo pravzaprav čudno, če bi v sanjah omenjal, recimo, Klagenfurt  Roll Eyes - Krško je kar logična izbira.

Imam pa zanimiv princip sanj.
Že leta in leta je tako, da če spim na desnem boku, sanjam prijetne sanje, na levem boku pa pretežno moreče sanje. Tokrat sem spal na desnem boku, torej bi moral prijetno sanjati, hehe.
Tole dušenje pa šele sedaj povezujem z občutki zadnjih tednov, kajti ko se pokrijem in zadekam takole do vratu, me je zadnjih par tednov motilo, če se mi je deka samo dotikala vratu. Kot da me že sama deka preveč pritiska.
Mogoče znak, da je nekaj narobe? Mogoče povezano z mojim čudnim "prehladom", ki traja že 2 meseca skupaj in se ga ne znebim z nobenimi tabletami?
Mejbi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #3 - 29.05.2009 at 11:29:59
 
mogoče pa je prišel čas da delaš na petem nivoju
da iz njega deluješ ... da so tiste blokade na vrsti ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #4 - 29.05.2009 at 12:42:49
 
Očitno imaš nezavedno blokado, ki ti  onemogoča poiztivno izjavljanje glede rojstnega kraja (dešenju v grlu kot organu za artikulacijo govora). V sanjah najdeš alternativen način izjavljanja na ekranu, ki pa je star, tako da je možno, da se pozitiven odnos veže na pretekle pozitivne izkušnje, ki pa morda niso več aktualne. V real lajfu lahko  to nostalgijo  pozitivno vzdušje aktualiziraš le s pomočjo alkohola, torej z zavestno intervencijo, ki  prekrije aktualno nelagodje, v sanjski realnosti pa v odostnosti zavestne intervencije pride na površje nelagodje v obliki davljenja...    
Back to top
 
 
IP Logged
 
SanJin
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #5 - 31.05.2009 at 01:12:21
 
Huh...very zanimivo tole z blokadami in povezavo s preteklostjo.

Kot sem že v pogovorih s prijatelji in psihologi v preteklosti ugotovil, imam ogromno predsodkov, ki izvirajo ravno iz domačega okolja, iz družine, vzgoje, stalno ponavljajočih se vzorcev skrivanja, igranja in pretvarjanja, kjer bi zaradi drugih moral biti drugačen, kot sem. Nekaterih balastov se uspe človek znebiti s samozavestjo in drugačnim načinom življenja, nekateri pa ostanejo globoko zakoreninjeni in človek le težko najde ustrezne vzvode, s katerimi se takšne probleme izkorenini.

Pa da ne filozofiram o tem preveč - očitno bo res čas, da se prestavim na drug tir, da spremenim nekaj v življenju, le način in energijo bom moral najti.
Ali pa malo sreče, da me tok življenja sam vrže na drug tir...samo v tem primeru izgubim kontrolo nad dogajanjem, kar ni ravno najbolje. Najraje bi videl, da mi nek strokovnjak točno pove: to in to moraš počet, pa boš uspel  Roll Eyes

...zgubil sem nit, bil prekinjen...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #6 - 31.05.2009 at 08:42:19
 
SanJin wrote on 31.05.2009 at 01:12:21:
Huh...very zanimivo tole z blokadami in povezavo s preteklostjo.

Kot sem že v pogovorih s prijatelji in psihologi v preteklosti ugotovil, imam ogromno predsodkov, ki izvirajo ravno iz domačega okolja, iz družine, vzgoje, stalno ponavljajočih se vzorcev skrivanja, igranja in pretvarjanja, kjer bi zaradi drugih moral biti drugačen, kot sem. Nekaterih balastov se uspe človek znebiti s samozavestjo in drugačnim načinom življenja, nekateri pa ostanejo globoko zakoreninjeni in človek le težko najde ustrezne vzvode, s katerimi se takšne probleme izkorenini.

Pa da ne filozofiram o tem preveč - očitno bo res čas, da se prestavim na drug tir, da spremenim nekaj v življenju, le način in energijo bom moral najti.
Ali pa malo sreče, da me tok življenja sam vrže na drug tir...samo v tem primeru izgubim kontrolo nad dogajanjem, kar ni ravno najbolje. Najraje bi videl, da mi nek strokovnjak točno pove: to in to moraš počet, pa boš uspel  Roll Eyes

...zgubil sem nit, bil prekinjen...


Noben strokovnjak ti ne more rečt, to in to je treba narediti, ker so spremembe procesi na katere vplivajo nasveti drugih, nasveti strokovnjakov, kup uvidov do katerih pridemo in, kar je najbolj važno, akcija, akcija, akcija,.... Če je nekje zavora, to ozavestiti in delati proti zavori, pa se človek sčasoma navadi. Eno navado, ki ga blokira zamenja z novo koristnejšo navado. Da pa se to naredi, pa je treba delati, delati, delati. Še enkrat, vse to so počasni procesi s prekinitvami, pospeški, pavzami,.....
To z levo stranjo in dušenjem je malo sumljivo. A si šel na kak EKG pregled? Nezavedno precej dobro opazi počutje telesa. Nas lahko naš miselni, domišljijski, sanjski svet hitro zavede, sanje pa ne. Jaz sem npr. zdaj tri dni zapored intenzivno delal na fitnesu in bil seveda odločen, da grem danes spet. No, ponoči sem sanjal, kako imam težave s kolenom, pa hrbtenico, pa kako sem kronično prehlajen,....in sem prišel do zaključka, da sanje kažeko, da pretiravam......in poslušal jih bom, danes bom počival.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SanJin
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #7 - 31.05.2009 at 17:21:14
 
Presenečate me vsi po skupaj z odgovori...hvala kot prvo  Smiley

No, o sanjah kot diagnostiki nisem še nikoli razmišljal. Je pa res, da sem bil že večkrat na urgenci zaradi, kako naj rečem..."skup padanja", nekega pritiska in nabijanja v prsnem košu, vrtoglavice...in vse to se je vedno pojavljalo zvečer, ko sem se umiril in šel spat. Kot neki napadi panike, ker čutim, da nekaj v telesu ni prav.
Pa so bili vedno EKG-ji BP, krvne preiskave na urgenci niso nikoli pokazale nobenega pokazatelja infarkta, tako da me je to malo pomirilo.

Imam pa zelo stresno službo...oz. sem jo imel, sedaj se malo umirja zadeva, ampak kljub temu sem stalno pod pritiskom, že več let konstantno, pretežno s finančnimi problemi, pa tudi sam posel je stres, kar ne morem službenih stvari pustiti v delovnem času, ampak jih nosim domov, delam popoldan, zvečer, čez vikende...
No in zaradi tega so me vsi dohtarji vedno obravnavali kot tipično osebo pod stresom, ker tudi nikoli nisem prijamral, joooj, jojjj, boliiiii, pomagejte, ampak sm stisnu zobe, se umiril, pa so pač presodili, da je samo stres.
Tako je pač ugotovil tudi kardiolog.

Mogoče samo več gibanja, pa cigarete stran, pa bo že to sprememba.
In to, kar praviš, je čisto res - delat, delat in delat je treba, pridobit nove navade in jih ponavljat, ponavljat in ponavljat, dokler ne pridejo v rutino, da izrinem stare, škodljive navade.
NA tem pa bo treba še precej narest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #8 - 31.05.2009 at 20:15:20
 
Da te nekdo duši, je odraz tvojega psihofizičnega stanja.
Predlagam, da poiščeš strokovno pomoč in začneš reševati svoje "zadušene" potlačene težave.
Omedlevice so izraz, da je tvoje telo preobremenjeno in se enostavno izklopi, da ga ne bi "skuril". Verjetno že neke vrste epilepsija.
Za začetek bi lahko opustil kajenje, saj bi s tem možgani dobili več kisika in s tem več energije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
SanJin
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #9 - 01.06.2009 at 05:39:39
 
Robi, strokovno pomoč sem že pred časom poiskal in redno tedensko hodil k psihoterapevtki, ki je pač vlekla iz mene stare, zakoreninjene in z vzgojo pridobljene navade, ki me dušijo. Vendar je bil njen pristop nekako preveč klišejski, premalo inovativen, rahlo preveč je vedela vnaprej, še preden sem ji razkril svojo verzijo...dokler me na koncu ni posredno obsodila, da mi pri moji partnerki pravzaprav ni všeč ona, ampak njena mladoletna hčer...na tak psihoterapevtski odnos sem pa rahlo znorel in je imela srečo, da sem jo nahrulil samo preko e-maila.
Tako da sem rahlo skeptičen pri iskanju novega - da bom spet dal 1000 ali več Evrov in potem ugotovil, da je terapevt samo povprečen človek, ki mi ne more pomagati nič bolj, kot si lahko pomagam sam? Nak, hvala...si bom pa raje sam pomagal.

Ostali nasveti so pa na mestu, le počakat moram, da me piči primeren trenutek za odločitev, da preneham kadit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #10 - 01.06.2009 at 07:00:11
 
SanJin wrote on 01.06.2009 at 05:39:39:
Robi, strokovno pomoč sem že pred časom poiskal in redno tedensko hodil k psihoterapevtki, ki je pač vlekla iz mene stare, zakoreninjene in z vzgojo pridobljene navade, ki me dušijo. Vendar je bil njen pristop nekako preveč klišejski, premalo inovativen, rahlo preveč je vedela vnaprej, še preden sem ji razkril svojo verzijo...dokler me na koncu ni posredno obsodila, da mi pri moji partnerki pravzaprav ni všeč ona, ampak njena mladoletna hčer...na tak psihoterapevtski odnos sem pa rahlo znorel in je imela srečo, da sem jo nahrulil samo preko e-maila.
Tako da sem rahlo skeptičen pri iskanju novega - da bom spet dal 1000 ali več Evrov in potem ugotovil, da je terapevt samo povprečen človek, ki mi ne more pomagati nič bolj, kot si lahko pomagam sam? Nak, hvala...si bom pa raje sam pomagal.

Ostali nasveti so pa na mestu, le počakat moram, da me piči primeren trenutek za odločitev, da preneham kadit.


Hja, mogoče je bila slaba psihoterapevtka ali pa so se pojavili silni odpori, ker je nespretno zadela na kako hudo boleče mesto, kot se nam amaterjem na tem portalu pogosto dogaja. Zaradi ene slabe izkušnje ni smiselno obsoditi celotne dejavnosti, ampak poiskati kako drugo obliko. Mogoče skupinsko, kjer lahko samo poslušaš, kako drugi delajo in že iz tega dobiš dovolj zase.
Glede na to, da si skozi pisanja malo več povedal o sebi, bi še malo interpretiral simbol monitorja iz sanj, ki si jih delil z nami.
Na predpotopnem monitorju se pokaže napis, ki govori o veselju in o kraju, kjer si dolga leta živel. Sanje verjetno govorijo o tem, da se želiš vrniti tja, ker si bil tam srečnejši. Sanje pa dajo ta napis na en predpotopni monitor, ki je popolnoma zastarel in je v današnjem svetu, ki je doživel en kup sprememb, neuporaben. Sanje ti hočejo pokazati, da si se tudi ti že toliko spremenil, da te star način življenja več ne more zadovoljiti in bi z umikom bil spet nesrečen. Zato moraš nujno vzpostaviti neke notranje mehanizme, s katerimi boš lahko stres kanaliziral drugam. Prenehanje kajenja bo stres samo še povečalo. Sam sem v podobni situaciji, ko moram sobivati z najstnikom, ki ni moj. To res ni enostavno. Če se ukvarjaš z njim je slabo, če se ne ukvarjaš, je še slabše. Nujno pa je potrebno vzpostaviti hierarhijo, da je jasno, kje je otrokovo mesto, tako dobiš več prostora, da lahko zadihaš. Ker,..., ženske po navadi človeka v odnosu tudi hitro začnejo dušiti, ker prepogosto svojih težkih emocij nimajo pod kontrolo; verjetno partnerka ni sposobna neke empatije do tebe, ker se mora, kot večina žensk, ukvarjati sama s sabo, pa boji se za hčer in jo prekomerno ščiti....Če človek sam ne poskrbi zase, mu nihče ne more pomagati. Meje so tisto, o čemer tečejo besede na tem direktoriju zadnje čase. Glede na to, da doživljaš v službi hud stres, jih verjetno ne znaš postavljati, verjetno pa jih ne znaš postavljati tudi doma. Verjetno vse napisano nima veze s tabo, sem deloma kar na pamet napisal neko svojo izkušnjo...., ki je verjetno zelo tipična in sem si jo zato dovolil napisati.
No, sanje torej govorijo, da poti nazaj ni, zato je nesmiselno trošiti energijo z nostalgičnimi mislimi. Treba se je ukvarjati s sedanjo situacijo, jo razumeti, ozaveščati in na ta način graditi manj stresno prihodnost. Če drugi niso sposobni imeti empatije do tebe, še ne pomeni, da jim je treba nesenzibilnost vrniti. Prehitro pademo v vojna stanja, ki so silno stresna. Moram povdariti, da empatija ni sočustvovanje z drugimi, ampak vpogled v drugega. Če nekdo nate emocionalno pritiska, že s tem, ko znaš pritisk identificirati, postaviš mejo in se te zadeva že bistveno manj dotakne. Pa treba si je dati dovoljenje, da kdaj popizdiš, pokažeš zobe in se zaščitiš, ko je pravi trenutek seveda, da zgradiš avtoriteto.... Skratka, meje. No, tudi  sočustvovanje je potrebno, ker drugače se hitro pojavi led in stres je spet večji.
Sanje ti lahko pri učenju veliko pomagajo.
Veliko sem nametal, verjetno tudi veliko neuporabnega. Vzemi, če ti kaj sede in zavrži, če ti je kaj mimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #11 - 01.06.2009 at 18:23:29
 
Quote:
le počakat moram, da me piči primeren trenutek za odločitev, da preneham kadit.

Jaz ne bi čakal, da bi me kaj pičlo.
Ker to lahko precej boli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #12 - 01.06.2009 at 19:24:23
 
SanJin wrote on 01.06.2009 at 05:39:39:
Nak, hvala...si bom pa raje sam pomagal.

fajn Smiley
sej kdo te pa bolj pozna k se sam..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #13 - 01.06.2009 at 20:58:03
 
To že.
Je pa težko biti nepristranski.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ufff, kakšne sanje - nekdo me duši
Reply #14 - 01.06.2009 at 22:48:00
 
Nekomu, ki te ne pozna, pa po moje še težje, ker ima za pomoč zgolj svoje predstave.


un črn ekran z napisom me je asociiral na prvo sceno iz matrixa.. kjer mu je ekipa izven matrice poslala msg, da ga pridejo iskat da mu pokažejo svet tak kot je..

men se sanje ne zdijo slabe al pa ogrožujoče, če bi ble, zihr ne bi za njimi ostal prijeten občutek. pač so pritegnile pozornost na
navzočnost
napetost
grlo, izražanje, zadrževanje
strah/zaupanje

zadušeno grlo al pa tiščanje v grlu (pa nezmožnost nosit verižice, pulije, se pokrivat okol vratu in podobne stvari) sem jes ponavad doživela, ko sem tolk tiščala vase stvari, ki bi jih mogla povedat, da me je hotlo zadušit od jeze. grlo je center volje. da upravljaš svoje življenje po svoje. da si kdor hočeš bit. če se odločiš, da iz nekega razloga ne boš al pa ne moreš, se zna to kar precej fizično izrazit.

in tvoje telo se mi zdi dost občutljivo, hitro fizično izrazi čustvene al pa psihične napetosti. kar je dobro, ker to pomeni, da se telo očitno pogovarja s tabo. ker ga zgleda hočeš poslušat. verjetno je boljše da skup padeš, pa te to prisili da začneš iskat spet en normalen bioritem, ko da se ne dogaja nič, potem te pa nekega dne kap zadane in je konec srečne zgodbe..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2