Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 29506 times)
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

moje sanje...kaj to pomeni??
07.05.2009 at 16:02:09
 
danes ponoči sem imela prav neverjetne sanje...pa da razložim...
moja nečakinja (in krščenka) je že dva dni bolana. mala je stara 4 mesece in jo kuha vročina. otrok ubogi se mi smili, ker neveš kako bi mu pomagal....  Cry in sem včeraj kar malo razmišljala o njej. danes ponoči pa se mi je sanjalo, da sva jo s setro previjali in je bila vsa pokakana, blato je imelo razmazano po nogicah, njena mamica (moja sestra) je bila prav tako namazana po rokah...blato je kar teklo iz nje in morali sva ga nekam shraniti (nevem zaka...). jaz sem se pa "žrtvovala" tako, da sem si ga dala v usta in sem ga pač tam imela "shranjenega".  Undecided okus je bil exstra ogaben, ampak sem portpela.... Ko ga več ni bilo treba hraniti sem ga izpljunila in bruhala (nič čudnega).....

bi mi mogoče kdo znal povedat kaj to vse skupaj pomeni?  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #1 - 07.05.2009 at 16:46:01
 
Pri bolezni nečakinje si brez moči, v nezavednem se je nakopičil strah zaradi morebitnega poslabšanja bolezni, zato žrtvovanje in brezpogojna pomoč (prevzem bolezni nase). Na koncu ugotoviš, da je vse skupaj brezpredmetno in, da si bo dojenček opomogel sam.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #2 - 07.05.2009 at 16:54:16
 
hvala za tvoj odgovor....
:=)
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #3 - 08.05.2009 at 12:31:04
 
Spomnim se iz lastnih izkušenj z dojenčkom, kako pozorno smo spremljali njegovo prebavo, saj je blato v času, ko še  ne more sam opozorit na morebitni vzrok zdravstenih težav, ključen pokazatelj njegovega zdravstenega stanja. Celotna skrb za njegovo zdravje je zreducirana na tisto, kar gre noter in na tisto, kar pride ven. Se spomnim, da sem kaj teže prebavljivega tudi prej sam prežvečil, da mu ne bi pozračalo kolikov, zaprtosti ali driske. Pri tem je šlo ziher tudi za nezavedn poskus, da bi prevzel nase njegovo težavo/bolečino (kot ugotavlja ajgor). V sanjah se ti je v odostnosti zavestnega nadzora zadrževanje blata v ustih vključilo  v ta krožni ciklus odvajanja/prehranjenja z očitnim namenom, da bi to sicer simbolno dejanje  pripomoglo k ustavitvi dojenčeove driske...
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #4 - 08.05.2009 at 13:55:46
 
Sanjski prizor kaže na to, da sestra situacije ne obvlada, nečakinja pa je zaradi mamine nespretnosti na nek način zanemarjena. Blato, ki ga mama ni sposobna popedenat poskušata nekam skriti, da drugi tega ne bi videli. Sama si to blato vtakneš v usta. Verjetno s tem preprečuješ komunikacijo, ki bi lahko to dejstvo sporočila drugim ljudem.
Če pa sanje ne govorijo o objektivni situaciji, pa gre za tvojo projekcijo, tvojo nestrpnost do sestre, ki ji odrekaš sposobnosti skrbeti za otroka. Konec koncev je otrok star štiri mesece in je treba tudi mamo razumeti, da se še uči. Na subjektivnem nivoju, v tem primeru, sanje govorijo tudi o tvoji nestrpnosti do sebe kot otroka in o tvoji notranji psihološki dinamiki med aspektom otroka in avtoritete. Aspekt otroka je zanemarjen, ker je aspekt avtoritete nestrpen in posledično nesiguren vase, kar je treba, logično, do neke mere skrivati pred drugimi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #5 - 08.05.2009 at 17:09:07
 
naj odgovorim.....
sestra je izjemna mama in stvar obvlada, glede na to da je to njen prvi otrok. ne gre se za nestrpnost ali njeno neobvladovanje otroka...definitivno ne!

verjamem da je prava razlaga sanj, to kaj je napisal ajgor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #6 - 08.05.2009 at 17:19:58
 
Ne sekiraj se gaviota. Murileon je še mlad razlagalec sanj (pripravnik), zato vse obrne na lastno perspektivo in na lastne komplekse in frustracije. Bo že, kar bo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #7 - 08.05.2009 at 17:40:07
 
gaviota wrote on 08.05.2009 at 17:09:07:
naj odgovorim.....
sestra je izjemna mama in stvar obvlada, glede na to da je to njen prvi otrok. ne gre se za nestrpnost ali njeno neobvladovanje otroka...definitivno ne!

verjamem da je prava razlaga sanj, to kaj je napisal ajgor.


Napisal sem dve razlagi. Te je pa zgleda prva tako vznemirila, da o drugi niti razmislila več nisi. Je pa fajn, da si našla nekaj zase v Ajgorjevi razlagi.
Sanje po navadi razčljenjujejo naše notranje, duhovno dogajanje. Glede na to, da je sestra dobra mama, sanje verjetno govorijo o neki tvoji notranji zgodbi. Ajgorjeva razlaga je sicer čisto na mestu, vendar se fokusira samo na neko emocionalno objektivno stanje. Emocije niso same sebi namen, ampak imajo adaptivno vlogo. Dogajanje okrog nečakinje se je očitno dotaknilo nečesa, kar te je emocionalno precej pretreslo. Grotesktnost sanj je tako močna zato, da bi nekako prišle do tvoje zavesti. Splača se malo razmisliti o teh sanjah, ne pa se prestrašiti vsake stvari, ki ogrozijo tvoje vrednote, tvojo podobo ali podobo tvoje sestre. Mogoče je Ajgor opazil, da te je treba malo potolažiti, ker so te sanje prestrašile. Jaz tega žal nisem opazil. Očitno sem še premalo zrel za kvalitetnega razlagalca Wink.
Namen moje razlage ni bil soliti pamet, ampak razviti debato o sanjah. Če si se zadovoljila z Ajgorjevo razlago, je to trenutno tisto, kar je zate dovolj, kar lahko preneseš. Ne se bat sanj in naših razlag, so dobronamerne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #8 - 08.05.2009 at 17:42:59
 
Ajgor, pri naslednji žalitvi, te bom brisal. Ta naj ostane kot dokaz tvojega primitivizma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #9 - 08.05.2009 at 17:48:53
 
murileon wrote on 08.05.2009 at 17:42:59:
Ajgor, pri naslednji žalitvi, te bom brisal. Ta naj ostane kot dokaz tvojega primitivizma.

Ne vem kje vidiš ti žalitev. Povej katera beseda je žalitev. napisal sem, da sodiš po sebi . Raje se ti vzdrži žaljenja mladih in se boš počutil bolje. Verjemi mi. Sicer pa briši, drugačna mnenja ti gredo tako na jetra.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #10 - 08.05.2009 at 18:37:36
 
jest tud mislm da bi lahko bil mal blj prjazn ajgor ...
nalepka ki si mu jo prlimu je kr precej nemarna ...


in če lahko rečem - ker se ne spoznam ama ništa - da mi je murileonov text bližje kot pa ajgorjev ... neglede na izjavo 'da je sestra supertuper' ... dejstvo pa ostaja - kot je reku murileon ...
tvoje sanje so - teb razlage pomagajo ali pak ne ...


ja
točn tko mislm
sm še enkrat pogledu
in sicer - dojenček si ne bo mogu sam pomagat ... imho

frdrmore
po mojih izkušnjah dojenčki (če majo le kolkrtolk ok okolje doma) jokajo zarad tega ker spijo na slabem sevanju ...
če mal posplošim ...


pa ne se sekirat če se ne strinjaš
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #11 - 08.05.2009 at 21:31:05
 
Veš kako je s temi boleznimi, kot je gripa, nahod in podobno. Če jih zdraviš z raznimi tabletami trajajo (bolezni) 7 dni. Brez njih pa en teden.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #12 - 09.05.2009 at 01:35:41
 
gaviota wrote on 07.05.2009 at 16:02:09:
danes ponoči sem imela prav neverjetne sanje...pa da razložim...
moja nečakinja (in krščenka) je že dva dni bolana. mala je stara 4 mesece in jo kuha vročina. otrok ubogi se mi smili, ker neveš kako bi mu pomagal....  Cry in sem včeraj kar malo razmišljala o njej. danes ponoči pa se mi je sanjalo, da sva jo s setro previjali in je bila vsa pokakana, blato je imelo razmazano po nogicah, njena mamica (moja sestra) je bila prav tako namazana po rokah...blato je kar teklo iz nje in morali sva ga nekam shraniti (nevem zaka...). jaz sem se pa "žrtvovala" tako, da sem si ga dala v usta in sem ga pač tam imela "shranjenega".  Undecided okus je bil exstra ogaben, ampak sem portpela.... Ko ga več ni bilo treba hraniti sem ga izpljunila in bruhala (nič čudnega).....

bi mi mogoče kdo znal povedat kaj to vse skupaj pomeni?  Huh


Bolezen nečakinje se v sanjah kaže kot blato, ogabni okus v ustih pa pomeni da doživljaš bolezen nečakinje kot nekaj zelo  negativnega, kar te tudi čustveno bremeni.  

Zaradi bolezni sta obe v skrbeh in posledično vpleteni vanjo.  V teh sanjah je zaznati skrb in požrtvovalnost ( kot omenja že ajgor )  ter povezanost vas treh in  tudi nemoč, kako pomagati in kaj točno narediti. ( shranjevanje blata ker se ne ve kaj z njim )  

Sicer pa izločanje v sanjah pomeni tudi neke vrste očiščenje, tudi čustveno in ima večinoma pozitiven pomen.

Probaj na bolezen gledati bolj kot očiščenje telesa ki mine in je prehodna in  ne kot nekaj skrajno slabega in  negativnega.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
« Last Edit: 09.05.2009 at 02:48:53 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #13 - 09.05.2009 at 11:27:29
 
murileon wrote on 08.05.2009 at 17:40:07:
Namen moje razlage ni bil soliti pamet, ampak razviti debato o sanjah. Če si se zadovoljila z Ajgorjevo razlago, je to trenutno tisto, kar je zate dovolj, kar lahko preneseš. Ne se bat sanj in naših razlag, so dobronamerne.


Tud v meni se je podobno kot ajgorju sprožu nek vrste 'tolaživitveni' refleks ob grotesknem sanjakem doživetju in čustvenem šoku, ki ga ja ob tem občutila gavitota. Tud men se je pod učinkom tega refleksa  zdela neetična murelionova 'obsodba' gaviote  kot zaščitnice nespososbnosti lastne sestre, da bi skrbela za svojega otroka... Vendar po drugi strani sem  se takoj po dojetju  murileonovega sporočila  počutil ne samo  kot olikan vljudnež, ki skuša s poslopošitvijo  gaviotine subjektivne izkušnje  zrelativitizarat/omilit  moralno breme sanjalčinega dogodka, amapak tud in predsem v intelektulanem smislu pravi pirtikavček in v moralnem smsilu pravi  pritlehnež nasproti murileonovi intelektualni lucidnosti in moralni nepristranskoti.

Se  strinjam z ajgorjem, da murileon anaizo  'obrne na lastno perspektivo', ampak jest ne vidim tako kot ajgor, da  v tej perspektivi izraža 'lastne komplekse in frustracije'. V tej perpektivi se izraža predvsem način njegovega spopada z lastnimi kompleski in frustrcijami, ki ni prav nič  milosten (vljuden/olikan/priliznjen/pritlehen) ampak predvsem in samo brezkompromisen.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: moje sanje...kaj to pomeni??
Reply #14 - 09.05.2009 at 11:48:23
 
titud wrote on 09.05.2009 at 11:27:29:
murileon wrote on 08.05.2009 at 17:40:07:
Namen moje razlage ni bil soliti pamet, ampak razviti debato o sanjah. Če si se zadovoljila z Ajgorjevo razlago, je to trenutno tisto, kar je zate dovolj, kar lahko preneseš. Ne se bat sanj in naših razlag, so dobronamerne.


Tud v meni se je podobno kot ajgorju sprožu nek vrste 'tolaživitveni' refleks ob grotesknem sanjakem doživetju in čustvenem šoku, ki ga ja ob tem občutila gavitota. Tud men se je pod učinkom tega refleksa  zdela neetična murelionova 'obsodba' gaviote  kot zaščitnice nespososbnosti lastne sestre, da bi skrbela za svojega otroka... Vendar po drugi strani sem  se takoj po dojetju  murileonovega sporočila  počutil ne samo  kot olikan vljudnež, ki skuša s poslopošitvijo  gaviotine subjektivne izkušnje  zrelativitizarat/omilit  moralno breme sanjalčinega dogodka, amapak tud in predsem v intelektulanem smislu pravi pirtikavček in v moralnem smsilu pravi  pritlehnež nasproti murileonovi intelektualni lucidnosti in moralni nepristranskoti.

Se  strinjam z ajgorjem, da murileon anaizo  'obrne na lastno perspektivo', ampak jest ne vidim tako kot ajgor, da  v tej perspektivi izraža 'lastne komplekse in frustracije'. V tej perpektivi se izraža predvsem način njegovega spopada z lastnimi kompleski in frustrcijami, ki ni prav nič  milosten (vljuden/olikan/priliznjen/pritlehen) ampak predvsem in samo brezkompromisen.  

Se strinjam s teboj. Vendar nisem imel namena omiliti, tolažiti, gaviote. Tako vidim te sanje, na koncu z bruhanjem, kot spoznanje, kako neumne so. Kot pravi Nahatee se očisti. Mogoče bi moral to bolj razložiti, vendar sem mislil, da bo dovolj jasno in nisem hotel komplicirati.

Pri Murileonu sem napisal, da gleda z lastne perspektive kompleksa in frustravije, zato, ker se s tem zdravi, želi spoznati lastne miselne napolzavedne zadeve. Vendar je to napaka. Ne moreš jih sprevideti na interpretaciji drugih. Ja in to je intelektualizem, zdravljenje sebe s pomočjo drugega ali naučenega. Če si se počutil intelektualno pritlikavo je to zaradi tega, ker nisi prešel navadnega intelekta. Poglej globje in spoznal boš, da z intelektualiziranjem prikrivamo lastno nezmožnost jasnega pogleda.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3