Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 37324 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #15 - 05.02.2009 at 20:41:50
 
murileon wrote on 05.02.2009 at 20:23:54:
Če me slučajno sprašuješ za pravila igre:

Udeleženec razlage sanj mora paziti:

- da ne zahaja v prepire z drugimi udeleženci in tako s prepiri preko postov ne preplavlja postov drugih udeležencev (prepira se lahko preko privat sporočil, če ima to potrebo)
-da ne kaže sovraštva do drugače mislečih
-da je njegovo pisanje dobronamerno in je cilj udeležbe korist zase in za druge

Tu bi želel, da še drugi kako rečejo.




Sovraštvo do drugače mislečih-vsako sovraštvo je negativno čustvo. Mene osebno bolj moti debata v stilu nalaganja gnoja, na že tako preobremenjen civilizacijski voz z gnojem. Moja pripomba je dobronamerna.
Korist zase in za druge,a je to kakšna matematika? Življenje ni matematika je dejstvo.
Zase lahko prisežem,da je vse moje pisanje dobranamerno v stilu in namenu prebuditi v vsakomur njegovega duha,ki bo težil k njegovi lastni osvoboditvi. Tako da bi vsak med nami ločil sam, ne po drugih, kaj je zanj seme in kaj pleve.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #16 - 05.02.2009 at 23:56:07
 
murileon wrote on 05.02.2009 at 20:23:54:
Če me slučajno sprašuješ za pravila igre:

Udeleženec razlage sanj mora paziti:

- da ne zahaja v prepire z drugimi udeleženci in tako s prepiri preko postov ne preplavlja postov drugih udeležencev (prepira se lahko preko privat sporočil, če ima to potrebo)
-da ne kaže sovraštva do drugače mislečih
-da je njegovo pisanje dobronamerno in je cilj udeležbe korist zase in za druge

Tu bi želel, da še drugi kako rečejo.



Korist je relativen pojem, zlasti ko sebe izpostaviš na prvem mestu. Tu je potem ta dobronamernost do sebe. Vsak piše dobronamerno za sebe, pa naj to pri drugemu vzbudi nejevoljo ali sovraštvo, pisoči je dobronameren do sebe.

Predlagam, da se v prvem postu napiše kdo so ti moteči elementi (poimensko) in dilem glede teh stopenj, moralnih zadržkov in slabe vesti glede brisanja ne bo. To bo zelo efektivno in potem samo dodajaš nova imena.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #17 - 06.02.2009 at 01:35:57
 
pomoje si dobr reku murileon

igor, povej - napiši - kako naj bo stavek napisan, da bo sprejemljiv


v vsakem primeru pa se bodo pravila določla sproti
najprej bo murileon valjda opozoril, takoj od začetka še ne bo brisu ... tko si jest predstavljam

nekak
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #18 - 06.02.2009 at 07:56:51
 
Tisti, ki težijo, težijo s poplavo postov. Zato se mi zdi samoumevno, da se tu pa tam kakega posta, ki je mimo, ne briše. Se pa ne strinjam, da bi se nezaželjene ljudi poimensko imenovalo. Na ta način bi se človeka javno ožigosalo in bi bilo to za moje pojme nemoralno z naše-moje strani. Vsak človek ima pravico, da se z napako sooči in jo sam pretuhta. Z javnim očigosanjem bi v človeku prišlo do reakcije užaljenosti in sovraštva, kar pa niti slučajno ni moj namen. Kar se tiče očitkov zaradi besede koristi. Če je nekaj koristno je tudi smiselno. Če je nekaj namenjeno bluzenju, potem je to brez smisla, zato besedo korist zagovarjam. Če kdo vidi v tem egoizem, mi je žal, da to tako vidi, ker to ni moj namen. Če se mi udeležba na tem forumu ne bi zdela koristna zase in za druge, se ga ne bi udeleževal. To je mogoče tudi nekaj, kar je v kontekstu razlage zadnjih Titudovih sanj, zaradi česar se bojim, da ga zadnje čase več ne vidim tu. Titud je bil zelo koristen udeleženec in je po moje dobil tudi zase kaj koristi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ja in
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 63

Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #19 - 06.02.2009 at 09:18:46
 
- predlagam, da se za "izbrisanega" dodeli zastopnik, ki bo branil "izbrisanega"
- predlagam, da se napise pravilnik "o tem pac"
- predlagam, da se postavi delovna skupina za pisanje tega pravilnika
- predlagam, da se ustnovi nek (al pa vec) d.d. (-jev) za te ljudi
- predlagam, da se poiscejo sponzorji ...

al kk ze to gre...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #20 - 06.02.2009 at 10:06:15
 
murileon wrote on 05.02.2009 at 20:23:54:
Če me slučajno sprašuješ za pravila igre:

Udeleženec razlage sanj mora paziti:

- da ne zahaja v prepire z drugimi udeleženci in tako s prepiri preko postov ne preplavlja postov drugih udeležencev (prepira se lahko preko privat sporočil, če ima to potrebo)
-da ne kaže sovraštva do drugače mislečih
-da je njegovo pisanje dobronamerno in je cilj udeležbe korist zase in za druge

Tu bi želel, da še drugi kako rečejo.



Če je Alojzevo pisanje dobornamerno in dobro za vse, potem ne rabimo več nobenih pravil.

Stvar je takšna, da se tu uporabljajo besede in pojmi, ki niso točno določeni.
Vsak si lahko neko besedo razlaga po svoje. Nekdo vidi provokacijo, drugi je ne.

In tu se začne prepir...

Zato je najbolje, da se briše vse, kar nima nobene veze s sanjami.
Bistvo bo ostalo...to je sanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #21 - 06.02.2009 at 11:15:28
 
Robi wrote on 06.02.2009 at 10:06:15:
murileon wrote on 05.02.2009 at 20:23:54:
Če me slučajno sprašuješ za pravila igre:

Udeleženec razlage sanj mora paziti:

- da ne zahaja v prepire z drugimi udeleženci in tako s prepiri preko postov ne preplavlja postov drugih udeležencev (prepira se lahko preko privat sporočil, če ima to potrebo)
-da ne kaže sovraštva do drugače mislečih
-da je njegovo pisanje dobronamerno in je cilj udeležbe korist zase in za druge

Tu bi želel, da še drugi kako rečejo.



Če je Alojzevo pisanje dobornamerno in dobro za vse, potem ne rabimo več nobenih pravil.

Stvar je takšna, da se tu uporabljajo besede in pojmi, ki niso točno določeni.
Vsak si lahko neko besedo razlaga po svoje. Nekdo vidi provokacijo, drugi je ne.

In tu se začne prepir...

Zato je najbolje, da se briše vse, kar nima nobene veze s sanjami.
Bistvo bo ostalo...to je sanje.


No evo ga- najboljši predlog. No vidiš Robi,če je nekaj smiselno in sprejemljivo bom vedno stal za zadevo. Točno tako,kar se ne dotika teme SANJE se briše in stvar je kristalno jasna!!!!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #22 - 06.02.2009 at 11:38:45
 
murileon wrote on 06.02.2009 at 07:56:51:
Tisti, ki težijo, težijo s poplavo postov. Zato se mi zdi samoumevno, da se tu pa tam kakega posta, ki je mimo, ne briše. Se pa ne strinjam, da bi se nezaželjene ljudi poimensko imenovalo. Na ta način bi se človeka javno ožigosalo in bi bilo to za moje pojme nemoralno z naše-moje strani. Vsak človek ima pravico, da se z napako sooči in jo sam pretuhta. Z javnim očigosanjem bi v človeku prišlo do reakcije užaljenosti in sovraštva, kar pa niti slučajno ni moj namen. Kar se tiče očitkov zaradi besede koristi. Če je nekaj koristno je tudi smiselno. Če je nekaj namenjeno bluzenju, potem je to brez smisla, zato besedo korist zagovarjam. Če kdo vidi v tem egoizem, mi je žal, da to tako vidi, ker to ni moj namen. Če se mi udeležba na tem forumu ne bi zdela koristna zase in za druge, se ga ne bi udeleževal. To je mogoče tudi nekaj, kar je v kontekstu razlage zadnjih Titudovih sanj, zaradi česar se bojim, da ga zadnje čase več ne vidim tu. Titud je bil zelo koristen udeleženec in je po moje dobil tudi zase kaj koristi.


No. sem rabu skor 5 mitut, da sem na tpiku sanje našel svoje zadnje sanje... se pravi da ima predlog o moderiranju direktorijo čist koristen praktični vidik.

Ima pa po moje iz vidika osebnostnega razvoja lahko tud slabe strani, saj boš lahko pred nami skrival/brisal tisto, kar o seb ne želiš zvedet za argumetom, da se ne tiče sanj. Cenzura je v tem smislu dvorezen meč in upam. da ga ne boš uperjal proti sebi. V ločevanje zrnja od plev boš prisljen vlagat tud veliko lastne energije, ki jo večina med nami nima, zato je tale forum tudi tako plevelnat. Ampak kot tak je tudi samoniklo vitalen/živ in če forumu  vzameš  del samoniklosti se hkrati moraš nekako  zavedat. da jo boš prislejn nadomestit z dodatnim vložkom lastnega  vitralizma.   Upam, da ti bomo uspel ta vložek poplačat...    



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #23 - 06.02.2009 at 13:14:04
 
jest tud mislm da se ljudi ne rabi naštevat
usak mora met možnost da se nauči priljudnosti

fora je samo, da bo po opozorilu, lahko sledila tud sankcija.
uporabnika ki ga bo treba sankcionirat večkrat, se s časom neha opozarjat in samo še sankcionira ... prepove dostop ... ipd

mislm pa da to ne sme bit rešitev
je treba pazt da tolk deleč ne pride

moč je zajebana zadeva
in jo mim grede zlorabiš

tko da, bomo mel tud extra topic za pritožbe
Tongue


ping-ponganje

al la ti si drek
ne ti si večji

bo prepovedano - torej (moteče) poplave postov ne bi smel bit




Quote:
Kar se tiče očitkov zaradi besede koristi. Če je nekaj koristno je tudi smiselno. Če je nekaj namenjeno bluzenju, potem je to brez smisla, zato besedo korist zagovarjam.

zadeva je subjektivna preveč, zato je problematična




lol
da probam
Quote:
1- predlagam, da se za "izbrisanega" dodeli zastopnik, ki bo branil "izbrisanega"
2- predlagam, da se napise pravilnik "o tem pac"
3- predlagam, da se postavi delovna skupina za pisanje tega pravilnika
4- predlagam, da se ustnovi nek (al pa vec) d.d. (-jev) za te ljudi
5- predlagam, da se poiscejo sponzorji ...
al kk ze to gre...

1 - mislm da si preveč zapretiravu - izbrisani če bo tko hotu se bo mogu brant sam - zagovarjat svoj prov - drugi mu lahko pomagamo - prostovoljno
2 - pravilnik lahko probaš napisat in nam ga predlagat
3 - če najdeš ljudi zainteresirane ti lahko pomagajo
4 - delniške družbe?
5 - sponzorji? za?



Quote:
Zato je najbolje, da se briše vse, kar nima nobene veze s sanjami.
Bistvo bo ostalo...to je sanje.

strinjajoča
ker pa se gre za interpretacijo sanj ... bo usaj moderator mogu postat bolj sprejemajoč
če ne bojo res prepiri

do zdej namreč še nismo brisal ...


vse ki bi radi kej delal, predlagam da si preberete že obstoječa pravila in priporočila tega sveta - sveta pogovorov
http://www.gape.org/svetpogovorov/pomembno




Quote:
se pravi da ima predlog o moderiranju direktorijo čist koristen praktični vidik.

absolutno vedno
ampak nekdo mora bit pripravljen to delo opravljat
kot vedno



in
Quote:
saj boš lahko pred nami skrival/brisal tisto, kar o seb ne želiš zvedet za argumetom, da se ne tiče sanj.

ni fora da bi ti kot lastnik (začetnik) threada lahko delu kakšne zadeve ki ti jih drugi direktoriji ne omogočajo - sploh ne
edino kar je - moderator lahko briše poste ki so ofensive, ki niso na temo, ki so teženje ....
se prav, če bi že kej hotu skrit, bi mogu prosit moderatorja naj pobriše ... tolk zavesti nameravam da ma, da se bo pravilno odloču ... vedno pa se lahko posvetuje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #24 - 06.02.2009 at 13:24:16
 
titud wrote on 06.02.2009 at 11:38:45:
murileon wrote on 06.02.2009 at 07:56:51:
Tisti, ki težijo, težijo s poplavo postov. Zato se mi zdi samoumevno, da se tu pa tam kakega posta, ki je mimo, ne briše. Se pa ne strinjam, da bi se nezaželjene ljudi poimensko imenovalo. Na ta način bi se človeka javno ožigosalo in bi bilo to za moje pojme nemoralno z naše-moje strani. Vsak človek ima pravico, da se z napako sooči in jo sam pretuhta. Z javnim očigosanjem bi v človeku prišlo do reakcije užaljenosti in sovraštva, kar pa niti slučajno ni moj namen. Kar se tiče očitkov zaradi besede koristi. Če je nekaj koristno je tudi smiselno. Če je nekaj namenjeno bluzenju, potem je to brez smisla, zato besedo korist zagovarjam. Če kdo vidi v tem egoizem, mi je žal, da to tako vidi, ker to ni moj namen. Če se mi udeležba na tem forumu ne bi zdela koristna zase in za druge, se ga ne bi udeleževal. To je mogoče tudi nekaj, kar je v kontekstu razlage zadnjih Titudovih sanj, zaradi česar se bojim, da ga zadnje čase več ne vidim tu. Titud je bil zelo koristen udeleženec in je po moje dobil tudi zase kaj koristi.


No. sem rabu skor 5 mitut, da sem na tpiku sanje našel svoje zadnje sanje... se pravi da ima predlog o moderiranju direktorijo čist koristen praktični vidik.

Ima pa po moje iz vidika osebnostnega razvoja lahko tud slabe strani, saj boš lahko pred nami skrival/brisal tisto, kar o seb ne želiš zvedet za argumetom, da se ne tiče sanj. Cenzura je v tem smislu dvorezen meč in upam. da ga ne boš uperjal proti sebi. V ločevanje zrnja od plev boš prisljen vlagat tud veliko lastne energije, ki jo večina med nami nima, zato je tale forum tudi tako plevelnat. Ampak kot tak je tudi samoniklo vitalen/živ in če forumu  vzameš  del samoniklosti se hkrati moraš nekako  zavedat. da jo boš prislejn nadomestit z dodatnim vložkom lastnega  vitralizma.   Upam, da ti bomo uspel ta vložek poplačat...    





Kar se mene tiče, bodo brisani samo prepirljivci, ki poplavljajo s preveliko količino postov. Za to človek ne rabi dosti energije. Drugih stvari se načeloma ne bom dotikal. Če bi hotel kaj skrivati, se s tovrstnim topicom sploh ne bi ukvarjal. Smisel tega topica je čim več razkriti skozi oči drugih in lastnega truda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #25 - 06.02.2009 at 13:56:42
 
Kaj pa zate prevelika količina postov posameznika? Ma vi vsi tukile ste neresni,  eden bolj od druzga. Ne zmorete sprejet
enostavnega pravila,: Kar ni v kontekstu topica sanj se briše iz njega- čau konec debate. Vsak se mora pa znati obnašati v nekem sprejemljivem občem kontekstu-pika amen. Čim večina diktira manjšini je konec z vsako demokracijo in kdo med vami mi lahko zagotovi,da imate vi prav in ne kdo drug.Vsak ki se  prijavi na ta in vsak drug forum mora tudi računati na dejstvo,da ga bo kdo kritiziral.
Murileon bi celo svobodo sporočanja (št postov ) omejil. Daj gape, se ujameš na vsake limance, ali kaj.Daješ človeku dobesdno možnost da dela posel s tvojim forumom-zresni se!!!!

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
murileon
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #26 - 06.02.2009 at 14:00:21
 
Alojz, pa saj tu ne gre za to, kdo ima prav, kdo je bolj pameten, kdo bolj razsvetljen. Vsak nekaj ve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #27 - 06.02.2009 at 14:13:37
 
murileon wrote on 06.02.2009 at 14:00:21:
Alojz, pa saj tu ne gre za to, kdo ima prav, kdo je bolj pameten, kdo bolj razsvetljen. Vsak nekaj ve.


Hvala k... na udarcu, si le dojel. Kaj in koga boš potem  omejeval? Če ti rečem,da si bluzič mi reci hvala in sva kvit.Bodi mož ne otrok, bori se za svoj prostor in stoj za svojim znanjem.
Sprejmi vse in se uči. Meni ti lahko rečeš,da sem navaden dalmatinski osel,jaz ti moram sam dokazat, da to nisem.Ti si me že ocenil,torej je na meni,da ti dokažem nasprotno. To je odprta fer igra zame.Jokam lahko jaz tudi gape tu in kaj bom dosegel??? Svoj topic kjer bom brisal vsakogar,ki mi ni pogodu.Naj ostane tko kot je.Tvoj topic sanje si pa za naprej v rit utakni,ker ne grem več na njega.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
smil3y7
1
*
Offline


Posts: 31

Gender: male
Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #28 - 06.02.2009 at 14:26:32
 
Alojz in Sandib wrote on 06.02.2009 at 14:13:37:
Hvala k... na udarcu, si le dojel. Kaj in koga boš potem  omejeval? Če ti rečem,da si bluzič mi reci hvala in sva kvit.Bodi mož ne otrok, bori se za svoj prostor in stoj za svojim znanjem.
Sprejmi vse in se uči. Meni ti lahko rečeš,da sem navaden dalmatinski osel,jaz ti moram sam dokazat, da to nisem.Ti si me že ocenil,torej je na meni,da ti dokažem nasprotno. To je odprta fer igra zame.Jokam lahko jaz tudi gape tu in kaj bom dosegel??? Svoj topic kjer bom brisal vsakogar,ki mi ni pogodu.Naj ostane tko kot je.Tvoj topic sanje si pa za naprej v rit utakni,ker ne grem več na njega.

Lp Alojz Cool Cool


Človek božji, a si ti sploh sposoben dialoga?!?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: sanje - predlog za direktorij
Reply #29 - 06.02.2009 at 15:30:12
 
smil3y7 wrote on 06.02.2009 at 14:26:32:
Alojz in Sandib wrote on 06.02.2009 at 14:13:37:
Hvala k... na udarcu, si le dojel. Kaj in koga boš potem  omejeval? Če ti rečem,da si bluzič mi reci hvala in sva kvit.Bodi mož ne otrok, bori se za svoj prostor in stoj za svojim znanjem.
Sprejmi vse in se uči. Meni ti lahko rečeš,da sem navaden dalmatinski osel,jaz ti moram sam dokazat, da to nisem.Ti si me že ocenil,torej je na meni,da ti dokažem nasprotno. To je odprta fer igra zame.Jokam lahko jaz tudi gape tu in kaj bom dosegel??? Svoj topic kjer bom brisal vsakogar,ki mi ni pogodu.Naj ostane tko kot je.Tvoj topic sanje si pa za naprej v rit utakni,ker ne grem več na njega.

Lp Alojz Cool Cool


Človek božji, a si ti sploh sposoben dialoga?i!?


Nisem 'božji' človek,če si ti, je vse ok. Jaz sem iz večno-sedanje reprodukcijske verige naše vrste.Ti ki si padu ven iz božje riti moraš pa fino dišati,te kr voham do sem.Zato si tudi jezen na nas nižje  smrdljivce.Ti si nekaj več sigurno,ti si 'božji'. A imaš zato tak božji ime 'smil3y7',da se za njim skrivaš? Zaenkrat se mi samo smil-iš!!! Sanjaš svete sanje božjih prerokov nas umazance pa zaničuješ..hi..hi. Si pa slika za na oltar.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4