Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 416
(Read 1673478 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #30 - 06.02.2009 at 09:02:12
 
Quote:
Nič drugega kot,da mu predlagaš da naj neha bit ovca in da zaživi po svoji svobodni volji. Iztopi naj iz sistema,če noče, nima moralne pravice sistema kritizirati,ker je''' prostovoljno'' njegov sestavni del. To velja za vsakogar enako.

Predvsem pa zate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #31 - 06.02.2009 at 10:35:19
 
Robi wrote on 06.02.2009 at 09:02:12:
Quote:
Nič drugega kot,da mu predlagaš da naj neha bit ovca in da zaživi po svoji svobodni volji. Iztopi naj iz sistema,če noče, nima moralne pravice sistema kritizirati,ker je''' prostovoljno'' njegov sestavni del. To velja za vsakogar enako.

Predvsem pa zate.


Ti pa rad brcaš v meglo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #32 - 06.02.2009 at 11:32:59
 
gape wrote on 06.02.2009 at 01:39:45:
no dej
nared mi uslugo, poglej ta film
http://www.documentarywire.com/zeitgeist-addendum
in povej kje se laže model ...
je 2 ure dolg ... boš gvišn kej najdu
Smiley

in še
http://thezeitgeistmovement.com/


ne vem kako se mi je tale podtaknu
http://www.documentarywire.com/occupation-101
že mora bit pomembn

No, sem pogledal te filmčke.
Kje se laže?
Laže, ko napoveduje prihodnost. Verjetno, pa je samo tako prestrašen ko je spoznal neko resnico in vidi kam lahko ta pripelje.

Sicer pa govorijo o moči, nameravanju. Sedaj je namera izstop iz sistema in s tem njegova rušitev. Bistvo vsega pa je poznavanje sistema, reda. Spoznaj v sebi, kako deluje tvoj miselni sistem. Na podlagi tega boš videl, da so vsi sistemi zgrajeni na tej osnovi. Namera je nek sistem in sistem ti da moč. Ko moč izkoristiš v lastne namene si gradnik sistema.

Vsak sistem je v času. Psihološki čas ga gradi in potrebuje za svoj obstanek. Spoznanje delovanja psihološkega časa te prebudi. To je pozornost.

Filmčki na nekaj opozarjajo in gradijo nov sistem. Odločanje ni svoboda. Izbira ni svoboda. Znanje ni svoboda. Svoboda se začne porajati, ko stopiš iz poti. Ostane ti gibanje, proces.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #33 - 06.02.2009 at 11:42:52
 
Quote:
gape wrote on 06.02.2009 at 01:39:45:
no dej
nared mi uslugo, poglej ta film
http://www.documentarywire.com/zeitgeist-addendum
in povej kje se laže model ...
je 2 ure dolg ... boš gvišn kej najdu
Smiley

in še
http://thezeitgeistmovement.com/


ne vem kako se mi je tale podtaknu
http://www.documentarywire.com/occupation-101
že mora bit pomembn

No, sem pogledal te filmčke.
Kje se laže?
Laže, ko napoveduje prihodnost. Verjetno, pa je samo tako prestrašen ko je spoznal neko resnico in vidi kam lahko ta pripelje.

Sicer pa govorijo o moči, nameravanju. Sedaj je namera izstop iz sistema in s tem njegova rušitev. Bistvo vsega pa je poznavanje sistema, reda. Spoznaj v sebi, kako deluje tvoj miselni sistem. Na podlagi tega boš videl, da so vsi sistemi zgrajeni na tej osnovi. Namera je nek sistem in sistem ti da moč. Ko moč izkoristiš v lastne namene si gradnik sistema.

Vsak sistem je v času. Psihološki čas ga gradi in potrebuje za svoj obstanek. Spoznanje delovanja psihološkega časa te prebudi. To je pozornost.

Filmčki na nekaj opozarjajo in gradijo nov sistem. Odločanje ni svoboda. Izbira ni svoboda. Znanje ni svoboda. Svoboda se začne porajati, ko stopiš iz poti. Ostane ti gibanje, proces.

Lp,Igor

usak mo svojo filozofijo
blj k je ekstremna težje se približa veliki večini populacije


kaj točno se je model zlagou?

sej jih je več
kr minuto od filma mi dej pls, pa bom pogledu

za napovedi za naprej bomo pa težko se zmenil kaj je res in kaj ne
kaj bo in kaj ne bo
sej je valjda od nas odvisno, kaj bo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #34 - 06.02.2009 at 11:50:12
 
Poglej ko govori o izstopu iz sistema, z prodajo delnic, menjavo banke itd. To je samo menjava sistema, ki je še vedno vertikalni. To je zavajanje in naivnost.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #35 - 06.02.2009 at 12:17:29
 
Igor

To kar ti tu opisuješ je stoprocentna resnica.Glede filmov pa sem že dal svoje mnenje-opis stanja- besede-besede ,ki morajo v kanto za smeti.

Popolnoma se strinjam, ujetost v psihološki čas je katastrofa za človeštvo,ker to ni sposobno stopiti v večno-sedanjo lastno vesoljno samobitnost.

Človek danes (večina)ne zmore, zavestnega pogleda izven lastnih misli,kar pomeni to je osnovno vprašanje naše  zavesti, ki še ni prebujena,kot naša samospoznana vesoljna živa zavest.
To kar ti govoriš je res,človek je danes (zadnjih 14000 let) ujetnik lastne misli, 'namesto',da bi bila misel uporabni sodejavnik,ki služi  naši celotni biti.

MI se danes poistovetimo z mislijo ne pa s našo celotno bitjo,ki je večno sedaj živa vesoljna individualna samomanifestacija same vseobsežne večno-sedanje vesoljne konstante.Stvarnika po Boštyu!!!! Kaj jaz priporočam vsem?

Človek mora sebe najprej videti kot večno-sedanjo materializirano živo elementarno 'vrednost'(skupek atomskih vezi),ki v sebi nosi misel.

Sistem moraš sam obrniti---- misel naj vstopa v naše fizično telo in ne kot je zadeva sedaj, ko naše telo vstopa v našo misel.

Naša sedanja misel kreira našo bit namesto,da bi naše telo kreiralo našo misel.Kaj je moj zaključek-spoznanje????

Naš genom DNK je večno -sedaj živ v živi reprodukcijski verigi naše vrste---- naša sedanja misel, pa je samo sedanja,ker ne želi biti( zaradi našega ega-jaz sem- misel) egoistično ujeta- v vesoljno dimenzijo večno-sedaj.

Zato mi danes še ne zmoremo  živeti v lastni večno-sedanji vesoljni samobitnosti. Dejavnikov je še cel kup, tudi EM valovanje galaksije,ki ugodno ali neugodno odvisno od letnega časa galaksije, vpliva na našo vsakokratno živo bit.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #36 - 06.02.2009 at 12:37:19
 
Tako je, Alojz. To je trenutna resnica.

Pozornost se začenja z razumevanjem časa. Obeh časov, zunanjem (gibanje planetov) ter notranjem (delovanje misli) ali psihološkem. Trenutno vse bazira na času. Vsaka odločitev bazira na psihološkem času. Dokler si ujetnik časa, je svoboda le v tvojih mislih, ker misli so čas. Misel je le delček tebe. Delček, ki je trenutno cenjen, zato se mu vse podreja in se celote ne vidi.

Deluj lokalno (pozornost do sebe, način razmišljanja) in misel bo globalna (nisi ujetnik misli).

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #37 - 06.02.2009 at 13:05:30
 
Quote:
Tako je, Alojz. To je trenutna resnica.

Pozornost se začenja z razumevanjem časa. Obeh časov, zunanjem (gibanje planetov) ter notranjem (delovanje misli) ali psihološkem. Trenutno vse bazira na času. Vsaka odločitev bazira na psihološkem času. Dokler si ujetnik časa, je svoboda le v tvojih mislih, ker misli so čas. Misel je le delček tebe. Delček, ki je trenutno cenjen, zato se mu vse podreja in se celote ne vidi.

Deluj lokalno (pozornost do sebe, način razmišljanja) in misel bo globalna (nisi ujetnik misli). Misel je tvoren sodejavnik tvoje biti ni pa nosilec tvoje vesoljne samobitnosti , tako kot je to sedaj pri večini..

Lp,Igor

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #38 - 06.02.2009 at 13:11:19
 
Alojz in Sandib wrote on 06.02.2009 at 13:05:30:
Quote:
Tako je, Alojz. To je trenutna resnica.

Pozornost se začenja z razumevanjem časa. Obeh časov, zunanjem (gibanje planetov) ter notranjem (delovanje misli) ali psihološkem. Trenutno vse bazira na času. Vsaka odločitev bazira na psihološkem času. Dokler si ujetnik časa, je svoboda le v tvojih mislih, ker misli so čas. Misel je le delček tebe. Delček, ki je trenutno cenjen, zato se mu vse podreja in se celote ne vidi.

Deluj lokalno (pozornost do sebe, način razmišljanja) in misel bo globalna (nisi ujetnik misli). Misel je tvoren sodejavnik tvoje biti ni pa nosilec tvoje vesoljne samobitnosti , tako kot je to sedaj pri večini..

Lp,Igor


Seveda je tvoren sodejavnik tebe, ampak še vedno le delček. Iz delčka se ne vidi celote iz celote pa vidiš delčke. Zato se pa ne zanika, ampak spozna.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #39 - 06.02.2009 at 13:27:02
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 06.02.2009 at 13:05:30:
Quote:
Tako je, Alojz. To je trenutna resnica.

Pozornost se začenja z razumevanjem časa. Obeh časov, zunanjem (gibanje planetov) ter notranjem (delovanje misli) ali psihološkem. Trenutno vse bazira na času. Vsaka odločitev bazira na psihološkem času. Dokler si ujetnik časa, je svoboda le v tvojih mislih, ker misli so čas. Misel je le delček tebe. Delček, ki je trenutno cenjen, zato se mu vse podreja in se celote ne vidi.

Deluj lokalno (pozornost do sebe, način razmišljanja) in misel bo globalna (nisi ujetnik misli). Misel je tvoren sodejavnik tvoje biti ni pa nosilec tvoje vesoljne samobitnosti , tako kot je to sedaj pri večini..

Lp,Igor


Seveda je tvoren sodejavnik tebe, ampak še vedno le delček. Iz delčka se ne vidi celote iz celote pa vidiš delčke. Zato se pa ne zanika, ampak spozna.

Lp,Igor


Ja tako je. Ko se delček spozna se spozna tudi celota mišljeno naša večno-sedanja vesoljna samobitnost.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #40 - 06.02.2009 at 17:01:55
 
http://www.documentarywire.com/esoteric-agenda
tole sem še pogledala. in na misel mi je prišel en film, ki sem ga vidla pred kratkim. Chronicles of Riddick (neke vrste nadaljevanje Pitch Black). Vsi planeti so ogroženi, ker se neka rasa odloči, da bo zavzela vse druge. Imenujejo se Necromancerji, neke vrste Borgi, kombinacija osebe in implantov, mrtvo-živi. vse druge rase spreminjajo v svojo vrsto in vsi, ki so spremenjeni si začnejo želet da bi dosegli nek Underuniverse, kar sem si predstavljala ko neko vrsto raja (za njih). Njihov absolutni lider je tam bil, nazaj se je vrnil spremenjen in takrat je začel s tem postopkom tud na drugih. Problem teh necromamcerjev je Riddick, en zanimiv človek, ki mu cela ta rasa stoji na poti, ko išče neko prijateljico, in da bi jo dobil, se zaplete tud z njimi. zanimiv se mi je zdel konec filma. riddick ubije njihovega liderja in se bolj po naključju vsede na prestol, ko žaluje za prijateljico. in vsi pokleknejo. ker 'kar ubiješ, je tvoje'. Torej je tip s tem, ko je ubil njihovega liderja, dobil celo raso pod sabo. s tem, da oni lider je bil psiho, ta pa je po svoje tud, samo čist druge vrste.

Hecna misel se mi je zdela, da bi vsa ta agenda, iluminati s svojim kodeksom in planom, ki se izvršuje, v zadnjem trenutku končali podobno... kaj bi se zgodlo, če bi se v tistem trenutku, ko bi agenda uspela in bi imeli iluminati ves svet v svoji oblasti, zamenjal njihov vrh? Nekako bi zgledlo, ko da je vse del nekega širšega plana, ki so mu 'črni' s svojim delovanjem šli zelo na roko oz se brez njih neka konkretna sprememba ne bi mogla niti zgodit...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #41 - 06.02.2009 at 17:22:27
 
Zadeva ni nič novega.Dolgovezenje.... Najprej imaš prostozidarski simbol '''Velikega mojstra kreatorja vpetega v krščanskem simbolu   Cool Renovati regni- obnoviti kraljestvo..  Cool  Potem majevski koledar,Sončno piramido ki je zelo sporočilna,Nostradamusa ,itd. Nato opis,ki meni osebno nič novega ne pove.To je delo (''''iluminatov ki to niso'''') prostozidarske lože in njene propagande. Zame ta film nima vrednosti- smeti!!!!! Si pa dober razmišljala ko praviš: kaj bi bilo če črni podprejo zadevo v njeni najslabši tu nakazani opciji!!!!
Ustvarjalci podobnih filmov kolobarijo  v veliki megli.Resnica je za njih še nedosegljiva.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #42 - 06.02.2009 at 20:05:57
 
Quote:
Filmčki na nekaj opozarjajo in gradijo nov sistem. Odločanje ni svoboda. Izbira ni svoboda. Znanje ni svoboda. Svoboda se začne porajati, ko stopiš iz poti. Ostane ti gibanje, proces.


Na čem pa potem temelji tvoje gibanje in pot ?
Še vedno na znanju...preteklosti...izkušnjah.....in spet si tam, kjer si bil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #43 - 06.02.2009 at 20:20:26
 
Robi wrote on 06.02.2009 at 20:05:57:
Quote:
Filmčki na nekaj opozarjajo in gradijo nov sistem. Odločanje ni svoboda. Izbira ni svoboda. Znanje ni svoboda. Svoboda se začne porajati, ko stopiš iz poti. Ostane ti gibanje, proces.


Na čem pa potem temelji tvoje gibanje in pot ?
Še vedno na znanju...preteklosti...izkušnjah.....in spet si tam, kjer si bil.

Najprej sprašuješ o temelju, potem pa ga imaš že postavljenega. Izgleda, da nisi čisto pri sebi. Preberi natančno moje poste in potem sprašuj ne pa trditi, kot da že vse veš.  pojma nimaš. pa nekaj trdiš.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #44 - 06.02.2009 at 20:24:56
 
Devi wrote on 06.02.2009 at 17:01:55:
http://www.documentarywire.com/esoteric-agenda
tole sem še pogledala. in na misel mi je prišel en film, ki sem ga vidla pred kratkim. Chronicles of Riddick (neke vrste nadaljevanje Pitch Black). Vsi planeti so ogroženi, ker se neka rasa odloči, da bo zavzela vse druge. Imenujejo se Necromancerji, neke vrste Borgi, kombinacija osebe in implantov, mrtvo-živi. vse druge rase spreminjajo v svojo vrsto in vsi, ki so spremenjeni si začnejo želet da bi dosegli nek Underuniverse, kar sem si predstavljala ko neko vrsto raja (za njih). Njihov absolutni lider je tam bil, nazaj se je vrnil spremenjen in takrat je začel s tem postopkom tud na drugih. Problem teh necromamcerjev je Riddick, en zanimiv človek, ki mu cela ta rasa stoji na poti, ko išče neko prijateljico, in da bi jo dobil, se zaplete tud z njimi. zanimiv se mi je zdel konec filma. riddick ubije njihovega liderja in se bolj po naključju vsede na prestol, ko žaluje za prijateljico. in vsi pokleknejo. ker 'kar ubiješ, je tvoje'. Torej je tip s tem, ko je ubil njihovega liderja, dobil celo raso pod sabo. s tem, da oni lider je bil psiho, ta pa je po svoje tud, samo čist druge vrste.

Hecna misel se mi je zdela, da bi vsa ta agenda, iluminati s svojim kodeksom in planom, ki se izvršuje, v zadnjem trenutku končali podobno... kaj bi se zgodlo, če bi se v tistem trenutku, ko bi agenda uspela in bi imeli iluminati ves svet v svoji oblasti, zamenjal njihov vrh? Nekako bi zgledlo, ko da je vse del nekega širšega plana, ki so mu 'črni' s svojim delovanjem šli zelo na roko oz se brez njih neka konkretna sprememba ne bi mogla niti zgodit...

No v tem filmu je (do tja sem prišel) je glavni adut v rokah iluminatov hrana. Nič več denar, ampak preko medicine in hrane. Po tej teoriji bi naj po 31.12.2009 umrlo 3 milijarde ljudi preko zastrupljene hrane. Ja, to je že bolj izvedljivo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 416