Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 416
(Read 1673485 times)
snow
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #15 - 04.02.2009 at 20:56:07
 
Alojz in Sandib wrote on 04.02.2009 at 20:37:55:
Quote:
Se opravičujem zaradi nesramnosti, ampak vse razne newage bedarije so en velik absurd, tako kot je absurno čakanje newagerjev na vesoljni potop ki jih bo rešil hudega sveta, ali pa "kanaliziranja" vseh sort bitij, katerih se že vsak kanalizator spomni neko novo vrsto.

Tisti, ki je pripravljen nekaj narest pri sebi, bo to nardil brez da bi čakal pomoč od zunaj. Saj vendar učite da je vsak svoj kreator, torej zakaj bom čakal da se te pravljice izpolnejo? Večje duhovne civilizacije so vse razumevale z nekega širšega vidika zelo dolgih ciklov evolucije, kar naenkrat si pa mislimo da se bo točno tisti moment ko smo mi tukaj, zgodilo nekaj super pomembnega. Nazadnje je vse skupaj en pljunek v ocean, tudi če se bo zgodilo.

Nisem popolen, ampak po tolikem času sem pa spoznal, da če iščem notranji mir,  bom moral to pri sebi negovat, ne čakat da se bo svet spremenil zame.

Čas bi že bil da newagerji nehajo sanjati in se primejo nekega konkretnega dela. Kdor ima rad okolje, naj gre sadit sadno drevje, kdor ima zdraviteljse sposobnosti, naj zdravi, kdor želi poučevati, naj to počne. Najbolje pa je, da sedimo in beremo neke prerokbe in kanaliziranja ki so mogoče samo neke projekcije avtorja, ter čakamo da nam bo komet padu na glavo.

lp


SNOW

Hvala k... vsaj nekdo ki ve v kakšni gnojnici živi in hoče to spremeniti. Hvala stvarstvu da je manifestirano tudi v takšne samostojne ljudi in ne samo v ovce in papagaje.
Bravo snow popljupavat je treba ta gnoj,ki bo gnoj za boljši svet.
Samo gnoj je treba uporabit uorati .Delat se jim ne ljubi, oni bi kar sanjal in sadil rožce brez lastnega vrta. Še enkrat bravo snow. Vsak naj se vpraša; KAj delam jaz,da bi se življenje nadaljevalo v boljših razmerah za vse in zanj???

Lp Alojz Cool

.


Hehe Smiley

No, js se s te teme umikam. Napisano je bilo itak že vse, forumi so prepolni vsega.

p.s.: zdej sem šele pogledal za kaj se gre, mislil se da se govori o raznih duhovnih revolucijah. Prvo je en brezvezen ameriški dokumentarec ki temelji na senzaciji, tisti PDF pa tudi ne odkriva tople vode, pred kratkim je bilo izdano ameriško poročilo oz. napoved trenda dogodkov (gospodarskih, okoljskih, socioloških) do leta 2013, ki je veliko bolj obsežno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #16 - 04.02.2009 at 20:59:23
 
Prepolni ovc in papagajev.Samostojnih iskalcev resnice in možnosti našega bivanja malo. Se strinjaš?

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #17 - 04.02.2009 at 21:00:56
 
Se popolnoma strinjam. Jaz šele vstopam v obdobje odraslosti, upam da bom ob vseh obveznosti našel dovolj časa za prave stvari.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #18 - 04.02.2009 at 21:08:10
 
Quote:
Se opravičujem zaradi nesramnosti, ampak vse razne newage bedarije so en velik absurd, tako kot je absurno čakanje newagerjev na vesoljni potop ki jih bo rešil hudega sveta, ali pa "kanaliziranja" vseh sort bitij, katerih se že vsak kanalizator spomni neko novo vrsto.

Tisti, ki je pripravljen nekaj narest pri sebi, bo to nardil brez da bi čakal pomoč od zunaj. Saj vendar učite da je vsak svoj kreator, torej zakaj bom čakal da se te pravljice izpolnejo? Večje duhovne civilizacije so vse razumevale z nekega širšega vidika zelo dolgih ciklov evolucije, kar naenkrat si pa mislimo da se bo točno tisti moment ko smo mi tukaj, zgodilo nekaj super pomembnega. Nazadnje je vse skupaj en pljunek v ocean, tudi če se bo zgodilo.

Nisem popolen, ampak po tolikem času sem pa spoznal, da če iščem notranji mir,  bom moral to pri sebi negovat, ne čakat da se bo svet spremenil zame.

Čas bi že bil da newagerji nehajo sanjati in se primejo nekega konkretnega dela. Kdor ima rad okolje, naj gre sadit sadno drevje, kdor ima zdraviteljse sposobnosti, naj zdravi, kdor želi poučevati, naj to počne. Najbolje pa je, da sedimo in beremo neke prerokbe in kanaliziranja ki so mogoče samo neke projekcije avtorja, ter čakamo da nam bo komet padu na glavo.

lp

Dobro si napisal. Dodal bi še to newagersko pasivno aktivnost. Pravijo, da so aktivni v svoji pasivnosti. Preko misli ustvarjajo akcijo, ko ležijo nekje v gozdu. Utopija in samotolažba.

Ko človek malo spozna sebe, vidi kakšno bedno, nepomembno bitje je. Če ne gre naprej, se zadovolji z nekimi meditacijskimi mantrami in to ga za tisti trenutek zadovolji. Potem to prakso uporablja z dneva v dan. Enolično, zaspano in izdvajajoče.
Čaka odrešitev.
Čakanje pa je nasilje nad samim seboj. Seveda je odrešitev tu; v koncentraciji-naučena meditacija. Pogled v sebe in radovednost z zanikanjem je pretežka. Živela pasivna aktivnost.

Lp.Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #19 - 04.02.2009 at 21:08:47
 
Quote:
Se popolnoma strinjam. Jaz šele vstopam v obdobje odraslosti, upam da bom ob vseh obveznosti našel dovolj časa za prave stvari.

lp


Če daš kaj na moje mnenje.Časa je na pretek, volje tudi. Kmalu bom  dal ven svojo daritev celotnemu zemeljskemu življenju . Ni vse zgolj na meni in si to  tudi ne domišljam,ker se  popolnoma zavedam in vem kdo sem in zakaj sem tu.

Vso srečo Alojz Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #20 - 04.02.2009 at 21:14:24
 
Quote:
Quote:
Se opravičujem zaradi nesramnosti, ampak vse razne newage bedarije so en velik absurd, tako kot je absurno čakanje newagerjev na vesoljni potop ki jih bo rešil hudega sveta, ali pa "kanaliziranja" vseh sort bitij, katerih se že vsak kanalizator spomni neko novo vrsto.

Tisti, ki je pripravljen nekaj narest pri sebi, bo to nardil brez da bi čakal pomoč od zunaj. Saj vendar učite da je vsak svoj kreator, torej zakaj bom čakal da se te pravljice izpolnejo? Večje duhovne civilizacije so vse razumevale z nekega širšega vidika zelo dolgih ciklov evolucije, kar naenkrat si pa mislimo da se bo točno tisti moment ko smo mi tukaj, zgodilo nekaj super pomembnega. Nazadnje je vse skupaj en pljunek v ocean, tudi če se bo zgodilo.

Nisem popolen, ampak po tolikem času sem pa spoznal, da če iščem notranji mir,  bom moral to pri sebi negovat, ne čakat da se bo svet spremenil zame.

Čas bi že bil da newagerji nehajo sanjati in se primejo nekega konkretnega dela. Kdor ima rad okolje, naj gre sadit sadno drevje, kdor ima zdraviteljse sposobnosti, naj zdravi, kdor želi poučevati, naj to počne. Najbolje pa je, da sedimo in beremo neke prerokbe in kanaliziranja ki so mogoče samo neke projekcije avtorja, ter čakamo da nam bo komet padu na glavo.

lp

Dobro si napisal. Dodal bi še to newagersko pasivno aktivnost. Pravijo, da so aktivni v svoji pasivnosti. Preko misli ustvarjajo akcijo, ko ležijo nekje v gozdu. Utopija in samotolažba.

Ko človek malo spozna sebe, vidi kakšno bedno, nepomembno bitje je. Če ne gre naprej, se zadovolji z nekimi meditacijskimi mantrami in to ga za tisti trenutek zadovolji. Potem to prakso uporablja z dneva v dan. Enolično, zaspano in izdvajajoče.
Čaka odrešitev.
Čakanje pa je nasilje nad samim seboj. Seveda je odrešitev tu; v koncentraciji-naučena meditacija. Pogled v sebe in radovednost z zanikanjem je pretežka. Živela pasivna aktivnost.

Lp.Igor


Večina jih živi vpoplni temi,ampak-----repenčijo in sodijo pa kot,da bi bili najmanj galaktični veleučenjaki in ne zgolj izgubljeni in prostovoljno  samopozabljeni  v lastnem življenjskem regeneracijskem ciklu na Zemlji.

Igor čas je,da jih nehava božat in jih tako zbudiva.


Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #21 - 05.02.2009 at 12:24:50
 
Quote:
Se opravičujem zaradi nesramnosti

u redu je
ne sekiri se
sm navajen, že od prej ...
sm bil dolg tih
zdej je zgleda konc tišine
in bom pisu
in bomo vidl kdo je večji bluzič!!!


Quote:
Saj vendar učite da je vsak svoj kreator, torej zakaj bom čakal da se te pravljice izpolnejo?

vsak je svoj kreator
in vsak neki svojga kreira
ti nisi tak kot večina snow, zato ti že kreiraš kar kreiraš, je pa ogromen procent ljudi ki kreirajo kej druzga
tem ljudm so namenjeni ti filmi
da se zbudijo
ko se zbudijo lahko nardijo to kar pravi alojz, da začnejo mislt s svojo glavo in se odločat po svoji vesti.
zdej se ne
zdej se odločajo, delujejo in mislijo z egom - drugi jim pravijo kaj naj mislijo in kako naj delujejo in kaj naj delujejo ...
tko da
noben ni reku da moraš katerokoli od pravljic čakat da se izpolne
naloga je takoj, čim prej, začet delat kar je treba ... kaj je treba in kaj ni treba ve usak pri sebi

tisto kar je treba in je vsiljeno od zunaj je treba trikrat preverit če kej delat ....


Quote:
Večje duhovne civilizacije so vse razumevale z nekega širšega vidika zelo dolgih ciklov evolucije, kar naenkrat si pa mislimo da se bo točno tisti moment ko smo mi tukaj, zgodilo nekaj super pomembnega. Nazadnje je vse skupaj en pljunek v ocean, tudi če se bo zgodilo.

dejstvo ki ga noben ne more zanikat in ga niti alojz ne zanika je da se u letu 2012 konča konča cikel, zlo velik cikel, mislm da naše galaxije okol črne lukne ki je u sredini galaxije ... 25.700 naših let dolg
točno se ve celo dan
21.12
solsticij
poravnava useh planetov sonca in črne luknje in mogoče še česa kar mi je ušlo iz pozornosti ...

se prav je pomemben čas

usak od nas je pomemben ...


Quote:
Nisem popolen, ampak po tolikem času sem pa spoznal, da če iščem notranji mir,  bom moral to pri sebi negovat, ne čakat da se bo svet spremenil zame.

itaq
ni noben nč reku da to ni res
fora je pak u tem, da svet se spreminja, neglede na to da ga ti ne spreminjaš drugač kot tko da spreminjaš sebe ... ti ga spreminajš u svojo smer, drugi pa u svojo
težava je v tem da velika večina kreira bedarije
še večja je v tem da vsi skupi skoz kreirajo še več trpljenja predvsem ker skoz kreirajo nove navezave
še več
obstaja agenda, lastnikov kapitala, njihov namen je jasen, če komu ni, ne vem kako si drzne govort o čemurkoli
sploh

skratka
oni su uspel naprogramirat da večina ljudi na svetu živi kar živi, da ima želje kakršne ima in da dela kar dela
dela za njih
za denar

kdor ne ve kaj denar je in ga uporablja usak dan, ne vem kako si drzne govort o čemurkoli
sploh

brez da bi natanko preštudiru USE kar so drugi ugotovil
in to preveru kolkr se le da



Quote:
Čas bi že bil da newagerji nehajo sanjati in se primejo nekega konkretnega dela. Kdor ima rad okolje, naj gre sadit sadno drevje, kdor ima zdraviteljse sposobnosti, naj zdravi, kdor želi poučevati, naj to počne.

naj

kaj pa zdej delamo?

bom reku kr delajo?




edit
Smiley
sm prebral da je celo en človk pogledu kaj na linkih je
xaxaxaxaxaxa
bravo
Smiley

in
bi prosu, sploh alojze ipd, ki kr cele poste quotajo - ne tega delat - povej točno kaj ti ne sede, quoti natančno, al pa ne quoti sploh
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #22 - 05.02.2009 at 12:51:14
 
Quote:
težava je v tem da velika večina kreira bedarije


Vsak počne in kreira tisto, za kar misli, da je za njega dobro in bi bilo dobro tudi za druge.

Quote:
še večja je v tem da vsi skupi skoz kreirajo še več trpljenja predvsem

Kaj lahko skreira nezadovoljen človek ?

Posameznik ima toliko dela s sabo, da nima ne časa ne zavesti, razmišljati o tem, kako bo to vplivalo širše.

Politika in sistem skrbi za to, da ima posameznik dovolj svojih problemov, da nima izbire, kot biti ovca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #23 - 05.02.2009 at 16:00:59
 
Robi wrote on 05.02.2009 at 12:51:14:
Quote:
težava je v tem da velika večina kreira bedarije


Vsak počne in kreira tisto, za kar misli, da je za njega dobro in bi bilo dobro tudi za druge.

Quote:
še večja je v tem da vsi skupi skoz kreirajo še več trpljenja predvsem

Kaj lahko skreira nezadovoljen človek ?

Posameznik ima toliko dela s sabo, da nima ne časa ne zavesti, razmišljati o tem, kako bo to vplivalo širše.

Politika in sistem skrbi za to, da ima posameznik dovolj svojih problemov, da nima izbire, kot biti ovca.


Gape
Kaj naj človek odgovori na takle post od Robija? Človeka je strah uresničiti lastno svobodno voljo,ker ma tisoč izgovorov,da je ovca.Jamra ,jamra in se zgovarja na druge.A še na kraj pameti mu ne pride,da lahko iztopi iz te igre.Si ne upa? Normalno,če je udobneje biti ovca!!!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #24 - 05.02.2009 at 18:40:45
 
Alojz in Sandib wrote on 05.02.2009 at 16:00:59:
Kaj naj človek odgovori na takle post od Robija?

pojma nimam kaj odgovort ...
mislm da ni treba
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #25 - 05.02.2009 at 18:48:27
 
gape wrote on 05.02.2009 at 18:40:45:
Alojz in Sandib wrote on 05.02.2009 at 16:00:59:
Kaj naj človek odgovori na takle post od Robija?

pojma nimam kaj odgovort ...
mislm da ni treba


Gape .

Nič drugega kot,da mu predlagaš da naj neha bit ovca in da zaživi po svoji svobodni volji. Iztopi naj iz sistema,če noče, nima moralne pravice sistema kritizirati,ker je''' prostovoljno'' njegov sestavni del. To velja za vsakogar enako.

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #26 - 05.02.2009 at 20:19:32
 
Alojz in Sandib wrote on 05.02.2009 at 18:48:27:
gape wrote on 05.02.2009 at 18:40:45:
Alojz in Sandib wrote on 05.02.2009 at 16:00:59:
Kaj naj človek odgovori na takle post od Robija?

pojma nimam kaj odgovort ...
mislm da ni treba


Gape .

Nič drugega kot,da mu predlagaš da naj neha bit ovca in da zaživi po svoji svobodni volji. Iztopi naj iz sistema,če noče, nima moralne pravice sistema kritizirati,ker je''' prostovoljno'' njegov sestavni del. To velja za vsakogar enako.

xaxa
če je on ta robi k mislm da je, je on to od mene že slišu
zdavni

zdej tega ne delam tko več, mi ni treba
skušam, mogoče, samo zanimanje vzbudit ... za informacije

se prav
for the record in me lahko vedno povsod citiraš
gape predlaga VSAKOMUR da naj neha bit ovca in da zaživi po svoji svobodni volji. Iztopi naj iz sistema, če noče, nima moralne pravice sistema kritizirati, ker je''' prostovoljno'' njegov sestavni del. To velja za vsakogar enako.

gut?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: doomsday 2012 end of days
Reply #27 - 05.02.2009 at 20:26:44
 
Gut-gape!!! Kiss Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: doomsday 2012 end of days
Reply #28 - 05.02.2009 at 21:45:43
 
gape wrote on 05.02.2009 at 20:19:32:
gape predlaga VSAKOMUR da naj neha bit ovca in da zaživi po svoji svobodni volji. Iztopi naj iz sistema, če noče, nima moralne pravice sistema kritizirati, ker je''' prostovoljno'' njegov sestavni del. To velja za vsakogar enako.

gut?

Za "izstop" iz sistema, ga moraš najprej spoznati. Spoznati moraš njegovo delovanje in privilegije, ki ti jih nudi. Takoimenovani "izstop" pomeni, da ne izbiraš več med variantami. Svoboda namreč pomeni, da se pri izbiri ne odločaš več.
Moralne pravice pa ne bi postavljal. Morala pomeni dolžnost, norme. Kdor jih postavlja, vzpostavlja sistem.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: doomsday 2012 end of days
Reply #29 - 06.02.2009 at 01:39:45
 
no dej
nared mi uslugo, poglej ta film
http://www.documentarywire.com/zeitgeist-addendum
in povej kje se laže model ...
je 2 ure dolg ... boš gvišn kej najdu
Smiley

in še
http://thezeitgeistmovement.com/


ne vem kako se mi je tale podtaknu
http://www.documentarywire.com/occupation-101
že mora bit pomembn
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 416