Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 21
(Read 82291 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #45 - 17.01.2009 at 12:13:44
 
Vem, Alojz, kaj misliš s tem "večno-sedaj".

Vse je odvisno od tega, kaj narediš z informacijo. Lahko jo vzamem za svojo, lahko ji verjamem ali pa ne...
Ne vem, na kakšen problem misliš ?

Če je vse večno-sedaj, potem ne bi smelo biti problemov na tem svetu ?
Zakaj pa potem so problemi na tem svetu ? Ker ne verjamemo v teorijo ali pa samo jaz vidim probleme ?
Če je večno-sedaj dejstvo in ni pogojeno z verovanjem, potem ne bi smelo biti problemov.
Ali pa problemov ni in so na primer vojne le neke zadeve, ki jim rečemo...na primer čiščenje ?

Ne razumem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #46 - 17.01.2009 at 12:15:19
 
Pa še to....zame je to le debata o informacijah in teorijah.
Da ne bo kdo tega jemal preveč osebno. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #47 - 17.01.2009 at 12:19:10
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 12:13:44:
Vem, Alojz, kaj misliš s tem "večno-sedaj".

Vse je odvisno od tega, kaj narediš z informacijo. Lahko jo vzamem za svojo, lahko ji verjamem ali pa ne...
Ne vem, na kakšen problem misliš ?

Če je vse večno-sedaj, potem ne bi smelo biti problemov na tem svetu ?
Zakaj pa potem so problemi na tem svetu ? Ker ne verjamemo v teorijo ali pa samo jaz vidim probleme ?
Če je večno-sedaj dejstvo in ni pogojeno z verovanjem, potem ne bi smelo biti problemov.
Ali pa problemov ni in so na primer vojne le neke zadeve, ki jim rečemo...na primer čiščenje ?

Ne razumem.

Problemi so zato, ker se od njih odvajamo. Ne soočamo se z njimi na pravilen način. Odrivamo jih, analiziramo, negiramo, upamo na njihovo samorazrešitev, verjamemo v lepši jutri. Preprosto nočemo videti njegovega dejanskega stanja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #48 - 17.01.2009 at 12:22:12
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 12:13:44:
Vem, Alojz, kaj misliš s tem "večno-sedaj".

Vse je odvisno od tega, kaj narediš z informacijo. Lahko jo vzamem za svojo, lahko ji verjamem ali pa ne...
Ne vem, na kakšen problem misliš ?

Če je vse večno-sedaj, potem ne bi smelo biti problemov na tem svetu ?
Zakaj pa potem so problemi na tem svetu ? Ker ne verjamemo v teorijo ali pa samo jaz vidim probleme ?
Če je večno-sedaj dejstvo in ni pogojeno z verovanjem, potem ne bi smelo biti problemov.
Ali pa problemov ni in so na primer vojne le neke zadeve, ki jim rečemo...na primer čiščenje ?

Ne razumem.


Robi tvoje prvo vprašanje je znak,da hočeš nekaj prispevati,da bi bilo drugače.

Enostavno ti bom povedal,če ne bi bilo zlobe mi ne bi vedeli kaj ni zlobno.Če ne bi bilo vse narobe mi ne bi iskali boljšega-pravilnega.

Ker pa opažam,da ne bereš mojih postov zbrano,ti še enkrat povem preberi cikle,ki urejajo naše bivanje.Tam imaš že napisano!!!!Ni zlo odvisno od nas,ampak je zlo sestavni del našega bivanja,tako kot dobro.Je cikel dobrote in cikel zlobe.Je čas setve in čas žetve.Ti sam moraš to spoznati zato prosim, beri moje poste zbrano,tudi če ti takoj odgovorim.Ne imej to za mojo aroganco-selekcijo delaš ti ne jaz.

Lp Alojz

Ti še vedno ne razumeš dimenzije večno-sedaj!!!! Poglej se;;; bil si včeraj in verjetno boš tudi jutri. Ali si od včeraj  do jutri kdaj izpadel iz točke zlitja sedaj? Odgovori mi jutri do tedaj pa razmišljaj!!!!! Preštej svoje celice in boš videl kako gromozanske spremembe se dogajajo v tvojem telesu samo v enem klinčevem dnevu,pa še vedno ti misliš živiš samo v točki večno-sedaj.
izpadel
Back to top
« Last Edit: 17.01.2009 at 16:51:40 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #49 - 17.01.2009 at 16:18:45
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 11:50:42:
Quote:
Mi tu smo se že večina razpisali, pri tebi pa opažam da zgolj poiskušaš spodbijati napisano, kaj več pa ne napišeš.

Kaj pa, če tako močno verjameš v svoja prepričanja, da sploh ne vidiš, kaj napišem ?
Saj v mojih besedah vidiš le izpodbijanje oz. napad.


Če če če, kaj pa če................... nisem rekla da vidim samo spodbijanje, vidim še kaj drugega a spodbijanje je najbolj prisotno.

Postavila sem ti tudi vprašanja, na katera nisi odgovoril, raje si postavil nova vprašanja.    Rad postavljaš vprašanja, nerad pa odgovarjaš in mimogrede ne bi bil preveč oseben.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #50 - 17.01.2009 at 16:50:57
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2009 at 10:29:45:
NAHATEE

Naj me nekdo v rit brcne,če nisem sam prišel do iste ugotovitve pri Robiju,kot ti. Včeraj sem šel iz neta in sem razmišljal o njemu in ugotovil,ali človek ne dojema,ali pa hoče napisano še stokrat preveriti.Da ni na vidiku nov Bošty?

Lp Alojz Cool Cool Cool


Alojz, naj me koklja brcne smo mi ponavadi rekli   Grin Grin Grin

Ah ne Bošty je klasa zase, pri Boštiyu ni nikoli Bošty ampak večno neumni Bošty in njegov vsevedni Modri v ločenosti,  Robi pa je bolj večni; če, kaj pa če.... Questioning  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #51 - 17.01.2009 at 16:54:26
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2009 at 10:29:45:
NAHATEE

Naj me nekdo v rit brcne,če nisem sam prišel do iste ugotovitve pri Robiju,kot ti. Včeraj sem šel iz neta in sem razmišljal o njemu in ugotovil,ali človek ne dojema,ali pa hoče napisano še stokrat preveriti.Da ni na vidiku nov Bošty?

Lp Alojz Cool Cool Cool


Alojz, naj me koklja brcne smo mi ponavadi rekli   Grin Grin Grin

Ah ne Bošty je klasa zase, pri Boštiyu ni nikoli Bošty ampak večno neumni Bošty in njegov vsevedni Modri v ločenosti,  Robi pa je bolj večni; če, kaj pa če.... Questioning  

Lep pozdrav   Smiley


Robi se popravlja.Vidim,da razmišlja in če mu podaš pravi argument,ga ne zavrne takoj.Ga pa rad pozabi ko zastavi novo vprašanje,malo bolj ležerno misli- bo že ok.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #52 - 17.01.2009 at 18:55:31
 
Quote:
To pa je tvoj predalček, če že govoriš o poti, kaj pa je potem zate prava pot.   Questioning


Prava pot je pot k Bogu, pot k sebi. Smiley

Ogromen prepad vidim tam, kjer človek govori o ljubezni in prepričuje ostale, da ima prav, po drugi strani pa žali ali se posmehuje iz tistih, ki verjamejo v nekaj drugega.

Resnica ima nešteto obrazov. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #53 - 17.01.2009 at 19:00:20
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 18:55:31:
Quote:
To pa je tvoj predalček, če že govoriš o poti, kaj pa je potem zate prava pot.   Questioning


Prava pot je pot k Bogu, pot k sebi. Smiley

Ogromen prepad vidim tam, kjer človek govori o ljubezni in prepričuje ostale, da ima prav, po drugi strani pa žali ali se posmehuje iz tistih, ki verjamejo v nekaj drugega.

Resnica ima nešteto obrazov. Smiley


Stavek Pot k Bogu  je pot k sebi. imam jaz v profilu, levo zgoraj.  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #54 - 17.01.2009 at 19:02:34
 
Quote:
Ah ne Bošty je klasa zase, pri Boštiyu ni nikoli Bošty ampak večno neumni Bošty in njegov vsevedni Modri v ločenosti Questioning


To je ta prepad.

Označevanje, da je nekdo neumen, je verjetno izraz brezpogojne ljubezni ?

Sprašujem veliko ravno zato, ker se še učim. Za razliko nekaterih, ki ste že dosegli nivo modreca in lahko le postavljate trditve.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #55 - 17.01.2009 at 19:08:48
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 19:02:34:
Quote:
Ah ne Bošty je klasa zase, pri Boštiyu ni nikoli Bošty ampak večno neumni Bošty in njegov vsevedni Modri v ločenosti Questioning


To je ta prepad.

Označevanje, da je nekdo neumen, je verjetno izraz brezpogojne ljubezni ?

Sprašujem veliko ravno zato, ker se še učim. Za razliko nekaterih, ki ste že dosegli nivo modreca in lahko le postavljate trditve.


Bošty žal to sam trdi zase, lahko se prepričaš in prebereš njegove poste.   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #56 - 17.01.2009 at 19:13:37
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 19:02:34:
Quote:
Ah ne Bošty je klasa zase, pri Boštiyu ni nikoli Bošty ampak večno neumni Bošty in njegov vsevedni Modri v ločenosti Questioning


To je ta prepad.

Označevanje, da je nekdo neumen, je verjetno izraz brezpogojne ljubezni ?

Sprašujem veliko ravno zato, ker se še učim. Za razliko nekaterih, ki ste že dosegli nivo modreca in lahko le postavljate trditve.


Licemersko skrivanje svojih namenov: dati lekcijo drugim (modrim),tudi Robi.
Dvoličnosti ne prenesem in to dodatno zavito v folijo, pa sploh ne!!!!
Ti sploh ne sprašuješ ,ti pelješ svoj pritlehni namen dati lekcijo nam.

Vsepovsod si jo odnesel z nulo in tudi sedaj si pokasiral ravno tisto bombo,ki si jo želel pritlehno podtakniti nam.

Vidiš to je življenja čut. Ta moč vedno ujame 'jazbeca' licemerskega na delu in mu razsvetli in podre njegov navidezni brlog..

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #57 - 17.01.2009 at 19:18:12
 
Me pa zanima, kako je prišlo do tega ? Smiley

Da človek pride na forum in se označi za neumnega.....menim, da je to naredil zato, ker je razmišljal drugače, kot nekateri in se je čutil napadenega. Pa s svojimi argumenti se ni čutil enakopravnega.
Ko pa se  je označil za neumnega , pa ste se veselili.
A misliš, da se res ima za neumnega ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #58 - 17.01.2009 at 19:28:15
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2009 at 19:13:37:
Robi wrote on 17.01.2009 at 19:02:34:
Quote:
Ah ne Bošty je klasa zase, pri Boštiyu ni nikoli Bošty ampak večno neumni Bošty in njegov vsevedni Modri v ločenosti Questioning


To je ta prepad.

Označevanje, da je nekdo neumen, je verjetno izraz brezpogojne ljubezni ?

Sprašujem veliko ravno zato, ker se še učim. Za razliko nekaterih, ki ste že dosegli nivo modreca in lahko le postavljate trditve.


Licemersko skrivanje svojih namenov: dati lekcijo drugim (modrim),tudi Robi.
Dvoličnosti ne prenesem in to dodatno zavito v folijo, pa sploh ne!!!!
Ti sploh ne sprašuješ ,ti pelješ svoj pritlehni namen dati lekcijo nam.

Vsepovsod si jo odnesel z nulo in tudi sedaj si pokasiral ravno tisto bombo,ki si jo želel pritlehno podtakniti nam.

Vidiš to je življenja čut. Ta moč vedno ujame 'jazbeca' licemerskega na delu in mu razsvetli in podre njegov navidezni brlog..

Lp Alojz

Alojz
A si se ti poistovetil z modrecem ?

Jaz se nimam za modreca.
Nikogar nimam želje žaliti. Vsakdo je lahko moj učitelj, tudi "neumni".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #59 - 17.01.2009 at 19:34:52
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 19:18:12:
Me pa zanima, kako je prišlo do tega ? Smiley

Da človek pride na forum in se označi za neumnega.....menim, da je to naredil zato, ker je razmišljal drugače, kot nekateri in se je čutil napadenega. Pa s svojimi argumenti se ni čutil enakopravnega.
Ko pa se  je označil za neumnega , pa ste se veselili.
A misliš, da se res ima za neumnega ?



Vidiš nima se za neumnega. Neopravičeno se ima za ineligentnega,ker igra neumnega.Butlja zna vsak igrati Iiskreno živet in delovati, pa ne zna vsak in še več... biti etičen in iskren jih je, pa še manj.
Potuhnjenost srečujem vsak dan, mi jo ni potrebno še tu.Zato se vedno borim proti neiskrenim in lažnim ljudem,ki igrajo revčke za dosego svojih podlih namenov.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 21