Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 21
(Read 82273 times)
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #30 - 15.01.2009 at 18:17:28
 
Quote:
Za cvetlico na travniku veš da je in te nihhče ne prepriča da je ni, tudi zase veš da si in ti nihče more reči da te ni.  

Ne gre za mojo, tvojo resnico, govorim samo kje jo iskati.   Smiley

Zato poudarjam da je potrebno izhajati iz sebe, ker so v nas vsi odgovori.


Saj vedno izhajamo iz sebe.

Če sem slep, ne vidim cvetlice. In zato verjamem, da tam ni cvetlice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #31 - 15.01.2009 at 18:21:43
 
Quote:
Odvisno, kaj razumeš z vzorci. Vsi imamo neke prirojene instinkte, ki bi jim lahko rekel tudi pradavni vzorec delovanja.


Plesnamesecu

Prav si povedala. Jaz bi dodal,Robi je pa že ugotovil ,naš genom nosi EM matrica,ki je hkrati naročilo atomov kako naj se vežejo v DNK -genom vrste in je že iz tega dejstva spominska koda vrste. Primer: Doma imam mačka,ki je zizal pri svoji materi komaj mesec dni.Danes ga primem in že cuza mojo obleko,ker sem ga hranil preko stekleničke.,Ampak----mati,ga ni učila loviti miši, a je sam rojen lovec-ima to v genih-prenos spomina preko reprodukcije verige vrste.Saj bomo prišli skupaj počasi se bo vse postavilo na svoje mesto.

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #32 - 15.01.2009 at 20:54:03
 
Robi wrote on 15.01.2009 at 18:17:28:
Quote:
Za cvetlico na travniku veš da je in te nihhče ne prepriča da je ni, tudi zase veš da si in ti nihče more reči da te ni.  

Ne gre za mojo, tvojo resnico, govorim samo kje jo iskati.   Smiley

Zato poudarjam da je potrebno izhajati iz sebe, ker so v nas vsi odgovori.


Saj vedno izhajamo iz sebe.

Če sem slep, ne vidim cvetlice. In zato verjamem, da tam ni cvetlice.


Ja dober primer. Ja če si slep in ne vidiš cvetlice,verjameš da tam ni cvetlice. Lahko!!! Vendar življenje( niti eno) ne more biti samozadostno v smislu bivanja, ampak je življenje vzajemnost bivanja vseh vrst. Torej ostanejo ti sobratje,ki ti lahko razložijo,da cvetlice ne moreš videti,lahko jo pa ovohaš,se je dotakneš in občutiš zaznaš njen obstoj. Iz tega razloga jaz govorim: Posej njivo in eno seme bo prvo vzklilo in sporočilo  ostalim semenom,da je savetloba življenje,četudi je oni še ne vidijo. Štos samospoznanja itd.......

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #33 - 15.01.2009 at 21:53:57
 
Alojz in Sandib wrote on 15.01.2009 at 20:54:03:
Posej njivo in eno seme bo prvo vzklilo in sporočilo  ostalim semenom,da je savetloba življenje,četudi je oni še ne vidijo. Štos samospoznanja itd.......

Lp Alojz Cool Cool



Ja ta veliko pove in je najlepsi pokazatelj za civilizacijo ki raste, dejansko ista stvar Grin Samo potem se dodas, da so ljudje malo bolj... ehm delikatni, komplicirani ampak vidis da pri rastlini ni ta prenos zavedanja ali se lepse enostavno rojstvo resnice v nas, ni noben problem in tu je stos da nam je ravno to ta garancija ki jo Alojz omenja, vzajemno delovanje in to.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #34 - 16.01.2009 at 09:20:57
 
Quote:
Zato naslov poglejmo resnici v oči, kaj pomeni vedeti in kaj verjeti.   Vsi odgovori so  že  v nas ne potrebujemo jih iskati zunaj sebe.


Potem pa izklopimo gapetov forum. Čemu vse te debate ? Grin

Hočem povedati to, da obstaja ogromen prepad  med tem, kar govorimo ali pišemo in med tem, kako živimo.
A ni to beg od sebe ? Izraz nezadovoljstva ?
Radi bi živeli večno sedaj, da se ne bi bilo potrebno ukvarjati s preteklostjo oz. spomini v nas....Zato, da nas ne bi bilo strah kaj bo jutri....Bodimo sebi avtoriteta, da nas ne bo kdo zapeljal...ponižal....
Um je res čudovito orodje. Orodje s katerim skušamo vplivati na naše zaznavanje...na naše občutke....Ampak to ni prava pot...to ni pot, ki bi nas pripeljala do sebe in nas razsvetlila.
Saj...poglejmo resnici v oči....in...resnica je v nas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #35 - 16.01.2009 at 16:32:26
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 09:20:57:
Potem pa izklopimo gapetov forum. Čemu vse te debate ? Grin



Alojz in Sandib wrote on 15.01.2009 at 20:54:03:
Ja dober primer. Ja če si slep in ne vidiš cvetlice,verjameš da tam ni cvetlice. Lahko!!! Vendar življenje( niti eno) ne more biti samozadostno v smislu bivanja, ampak je življenje vzajemnost bivanja vseh vrst. Torej ostanejo ti sobratje,ki ti lahko razložijo,da cvetlice ne moreš videti,lahko jo pa ovohaš,se je dotakneš in občutiš zaznaš njen obstoj. Iz tega razloga jaz govorim: Posej njivo in eno seme bo prvo vzklilo in sporočilo  ostalim semenom,da je savetloba življenje,četudi je oni še ne vidijo. Štos samospoznanja itd.......

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #36 - 16.01.2009 at 17:09:53
 
Kaj zdaj ?
Torej niso vsi odgovori v nas ?

Smiley
Potrebujemo modrece.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #37 - 16.01.2009 at 17:46:02
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 17:09:53:
Kaj zdaj ?
Torej niso vsi odgovori v nas ?

Smiley
Potrebujemo modrece.


Seveda so vsi odgovori v tebi, ampak to se ne pomeni da poznas vse.

Za lazje razumevanje bi povedal, eno je tvoja notranja resnica, ki jo ne mores opisati z besedami in cisto nekaj drugega je spoznanje ki ga lahko opises cloveku (primer z cvetlico recimo).

Ne potrebujemo nekih modrecev, ki bojo nakladali o nekih vzvisenih stanjih itd... Ce ti isti modreci ne poznajo delovanje vesolja oziroma stvarstva in s tem enotno naravno zakonitost, ocitno niso taksni modreci, nimajo kaj veliko pomagat.

Kot vemo ni noben od teh modrecev vplival, da bi se kaj spremenilo, da bi pokazal ljudem dejansko kaj in kako je, brez bogcev, sanjarij in drugace zavitih oblik.

No nekoga ki pa mi je na vsa mogoca vprasanja odgovoril pa sem nasel... Alojz. Drzi vsak ti lahko nekaj pomaga, zate pa ne more ustvariti resnice noben v celotnemu stvarstvu, lahko ti pa jo pokaze.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #38 - 16.01.2009 at 19:57:44
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 09:20:57:
Quote:
Zato naslov poglejmo resnici v oči, kaj pomeni vedeti in kaj verjeti.   Vsi odgovori so  že  v nas ne potrebujemo jih iskati zunaj sebe.


Potem pa izklopimo gapetov forum. Čemu vse te debate ? Grin

Hočem povedati to, da obstaja ogromen prepad  med tem, kar govorimo ali pišemo in med tem, kako živimo.
A ni to beg od sebe ? Izraz nezadovoljstva ?
Radi bi živeli večno sedaj, da se ne bi bilo potrebno ukvarjati s preteklostjo oz. spomini v nas....Zato, da nas ne bi bilo strah kaj bo jutri....Bodimo sebi avtoriteta, da nas ne bo kdo zapeljal...ponižal....
Um je res čudovito orodje. Orodje s katerim skušamo vplivati na naše zaznavanje...na naše občutke....Ampak to ni prava pot...to ni pot, ki bi nas pripeljala do sebe in nas razsvetlila.
Saj...poglejmo resnici v oči....in...resnica je v nas.


Vse je v življenjski vzajemnosti-torej v nas samih, ko to dojamemo, dojamemo tudi sami sebe.
Poti sploh ni, če je vseobsežna vesoljna pojavnost konstanta  samodejavna in samozadostna v vsaki svoji lastni vesoljni pojavnosti samo v dimenziji večno-sedaj.
Tvoj um te pelje v preteklost in prihodnost živiš pa vedno samo v trenutku zlitja prihodnosti in preteklosti-sedaj. Umrteš se rodiš živiš samo v trenutku večno-sedaj. Tu se izraža vsa tvoja življenjska vrednost-tvoj genom samo akumulira spomin
um ga širi naprej nazaj živiš pa samov dimenziji večno-sedaj.Probaj iztopiti iz tega-nemogoče.Zato je to tako težko dojemljivo našemu egu- ne umu.Je že bolj jasno vreme Kranjcem? Pa še nekaj::: Ko človek dojame,da sta zlo in dobro enotna danost našega življenja je že na dobri poti,da se sam prostovoljno opredeljuje.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
« Last Edit: 16.01.2009 at 20:58:36 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #39 - 17.01.2009 at 00:14:26
 
Robi wrote on 15.01.2009 at 18:17:28:
Quote:
Za cvetlico na travniku veš da je in te nihhče ne prepriča da je ni, tudi zase veš da si in ti nihče more reči da te ni.  

Ne gre za mojo, tvojo resnico, govorim samo kje jo iskati.   Smiley

Zato poudarjam da je potrebno izhajati iz sebe, ker so v nas vsi odgovori.


Saj vedno izhajamo iz sebe.

Če sem slep, ne vidim cvetlice. In zato verjamem, da tam ni cvetlice.


Robi

Ne glede na to kaj verjameš, cvetlica JE ali pa je NI.

Dokler samo VERJAMEŠ da je tam, je vedno prisoten dvom ali je res tam, šele ko spoznaš, vidiš, otipaš, vonjaš karkoli hočeš ni več dvoma, ker potem  VEŠ.

To je temeljna razlika med VEDETI in VERJETI.  

Lep pozdrav  Smiley  

 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #40 - 17.01.2009 at 01:02:50
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 09:20:57:
Quote:
Zato naslov poglejmo resnici v oči, kaj pomeni vedeti in kaj verjeti.   Vsi odgovori so  že  v nas ne potrebujemo jih iskati zunaj sebe.


Potem pa izklopimo gapetov forum. Čemu vse te debate ? Grin

Hočem povedati to, da obstaja ogromen prepad  med tem, kar govorimo ali pišemo in med tem, kako živimo.
A ni to beg od sebe ? Izraz nezadovoljstva ?


Po čem sklepaš da obstaja ogromen prepad med tem kar govorimo in pišemo in med tem kako živimo  Questioning Po sebi  Questioning

Robi wrote on 16.01.2009 at 09:20:57:
Radi bi živeli večno sedaj, da se ne bi bilo potrebno ukvarjati s preteklostjo oz. spomini v nas....Zato, da nas ne bi bilo strah kaj bo jutri....Bodimo sebi avtoriteta, da nas ne bo kdo zapeljal...ponižal....
Um je res čudovito orodje. Orodje s katerim skušamo vplivati na naše zaznavanje...na naše občutke....Ampak to ni prava pot...to ni pot, ki bi nas pripeljala do sebe in nas razsvetlila.
Saj...poglejmo resnici v oči....in...resnica je v nas.


To pa je tvoj predalček, če že govoriš o poti, kaj pa je potem zate prava pot.   Questioning

Mi tu smo se že večina razpisali, pri tebi pa opažam da zgolj poiskušaš spodbijati napisano, kaj več pa ne napišeš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #41 - 17.01.2009 at 10:29:45
 
Quote:
Robi wrote on 16.01.2009 at 09:20:57:
Quote:
Zato naslov poglejmo resnici v oči, kaj pomeni vedeti in kaj verjeti.   Vsi odgovori so  že  v nas ne potrebujemo jih iskati zunaj sebe.


Potem pa izklopimo gapetov forum. Čemu vse te debate ? Grin

Hočem povedati to, da obstaja ogromen prepad  med tem, kar govorimo ali pišemo in med tem, kako živimo.
A ni to beg od sebe ? Izraz nezadovoljstva ?


Po čem sklepaš da obstaja ogromen prepad med tem kar govorimo in pišemo in med tem kako živimo  Questioning Po sebi  Questioning

Robi wrote on 16.01.2009 at 09:20:57:
Radi bi živeli večno sedaj, da se ne bi bilo potrebno ukvarjati s preteklostjo oz. spomini v nas....Zato, da nas ne bi bilo strah kaj bo jutri....Bodimo sebi avtoriteta, da nas ne bo kdo zapeljal...ponižal....
Um je res čudovito orodje. Orodje s katerim skušamo vplivati na naše zaznavanje...na naše občutke....Ampak to ni prava pot...to ni pot, ki bi nas pripeljala do sebe in nas razsvetlila.
Saj...poglejmo resnici v oči....in...resnica je v nas.


To pa je tvoj predalček, če že govoriš o poti, kaj pa je potem zate prava pot.   Questioning

Mi tu smo se že večina razpisali, pri tebi pa opažam da zgolj poiskušaš spodbijati napisano, kaj več pa ne napišeš.



NAHATEE

Naj me nekdo v rit brcne,če nisem sam prišel do iste ugotovitve pri Robiju,kot ti. Včeraj sem šel iz neta in sem razmišljal o njemu in ugotovil,ali človek ne dojema,ali pa hoče napisano še stokrat preveriti.Da ni na vidiku nov Bošty?

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #42 - 17.01.2009 at 11:47:27
 
A mislite, da sem tako naiven, da vse verjamem, kar preberem ? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #43 - 17.01.2009 at 11:50:42
 
Quote:
Mi tu smo se že večina razpisali, pri tebi pa opažam da zgolj poiskušaš spodbijati napisano, kaj več pa ne napišeš.

Kaj pa, če tako močno verjameš v svoja prepričanja, da sploh ne vidiš, kaj napišem ?
Saj v mojih besedah vidiš le izpodbijanje oz. napad.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: POGLEJMO RESNICI V OČI
Reply #44 - 17.01.2009 at 11:53:53
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 11:47:27:
A mislite, da sem tako naiven, da vse verjamem, kar preberem ? Smiley


Hvala ti za te besede. Saj mi se samo malo hecamo. Smo čisto neresni in zadovoljni.Selekcija informacij je problem? Kaj pa če problema sploh ni?? Je samo večno-sedanje bivanje!!!!

preteklost---večno-sedaj ----prihodnost
                 zlitje dinamika
                 tu živiš in umreš
                 Alfa Omega in se zopet rodiš
                in tako večno-sedaj

Bi šlo tako Robi?

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 21