Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8503 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Bashar
Reply #15 - 12.01.2009 at 20:05:51
 
Quote:
El Pesnik wrote on 12.01.2009 at 15:15:46:
Quote:
Poet, ti ki si tako duhoven, bi že lahko vedel, da um deluje samo časovno. Psihološki čas. Če si v umu si v mislih in nisi v večno-sedaj. Malo razmisli, pa potem nekaj ropotaj.

Zanimivo. Torej večno-sedaj nikakor v času? Čas nikakor ni del večnosti? Ja, kje pa je potlej? Ti se tako rad obešaš na koncept časa in še posebej psihološkega časa - kdo ti je pa sploh povedal, da je sploh potrebno nekaj razčlenjevat? Čas je čas, jaz sem prav vesel, da čas je, zakaj naj bi ga pa ne bi bilo? In če čas je in če večno-sedaj je, kaj se potem pritožuješ glede časa? Ti bi kr neki negiral čas, pa še sam ne veš zakaj - samo zato ker si to nekje prebral, da bi bilo pa fino čas negirati. Zakaj že?

Quote:
Sicer je pa Dejan dal gor post za komentiranje. Ti tega nisi storil, ampak komentiraš naše komentarje. Kje je sedaj resnica in kdo je ves čas v mislih. Ne misli ves čas, kaj si midva mislimva.

Seveda, ker so komentarji problem, ne pa tisto kar je dal Dejan gor. Kako boš ti komentiral sončni zahod? Če ga komentiraš, si "krjavelj".  Grin

Jaz pravim: P.D. še nikakor ni najvišji odraz Stvarstva. Kdor misli, da je, ta bo še spoznal, da P.D. še nikakor ni konec poti. Niti približno. Je pa nek začetek, ljudem pove, da morajo stvar vzeti v svoje roke. To pa ja. Samo Alojz bi to rad naredil za končno ter najvišjo resnico. Tu pa vstopim na sceno jaz in rečem, da P.D. še ni najvišja stvar. Tako.

Nič ne razumeš Poet. Tema. Ne govorim o negaciji časa, ampak o razumevanju njega. Sicer je pa to ven razuma in dokler ne razumeš tega, boš še vedno tumbal o neki večnosti.

Najvišji odraz stvarstva sem jaz in ne P.D. Ko si že na sceni in se ti dopade pa povej kaj je zate duhovnost. Tako rad govoriš o njej, pa povej dejansko, kaj to zate je.

Lp,Igor


Sploh ne želim narediti svoje delo za največjo resnico !!!
Resnica je večno-sedaj gibljiva. Zato ti ne moreš dojeti tega dejstva.Tvoja včerajšnja resnica, je veljala včeraj in ne velja danes.Toda tista včeraj je bila enako ujeta v večno-sedaj kot je danes. Je vesoljno samogibljiva zato nikoli ni dokončna,če razumeš vesoljno zakonitost.Resnica je ciklično samogibljiva znotraj večno-sedaj.tako na individualni, kot na kolektivni ravni.

Poet razmisli in iztopi iz trona vrhovnega sodnika.Ti si tu da poveš ; kaj Poet? Povej in ne žali-samo lepo povej!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Bashar
Reply #16 - 12.01.2009 at 20:59:08
 
Nič ne žalim, samo če se vi zavedate, da vaše delo ni najvišja resnica, potem imejte malo ponižnosti in se še malo razglejte naokoli, ne pa da mislite, da ste že vse spoznali.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Bashar
Reply #17 - 12.01.2009 at 22:27:22
 
Pa saj niti biti ne more-resnica ni dokočnost našega bivanja in tudi dobro,da ni.Je večno-sedanje bivanje!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dejan82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28
Ig
Gender: male
Re: Bashar
Reply #18 - 13.01.2009 at 01:08:29
 
hahaah o ne no ste že začel, pa fantje a je res tok težko napisat svoje mnenje pa pustit drugmu da pove tud svoj delček resnice ki jo je itak doživel posvoje ali misli da jo pozna.... kr ponavljate stvari jovo na novo in se kregate... poglejte mal stare poste skoz isto pa sej ne morš nobenmu vsilit svoje mnenje..
moje mnenje je da bi se lohka marsikej naučil iz tega, sej vas skoz potegne not v fight in prikazovanje svoje resnice Smiley mogoče se pa motim, mislm da človk mora dat eno stvar "skoz" v življenju jih osvojit, doživet,.. sej je prov da ne vrjameš vsakmu človeku iz foruma kašn kaos bi šele pol bil Smiley ali pa da neko zadevo uzameš za končno resnico in ustvariš filter ki ti pol vse ostale stvari popači in jih skoz iz istega zornega kota gledaš in se umejiš in maš sam to 1 resnico  Smiley a ste kdaj opazil kdaj človek raste oz. dviga energijo,  ko obsoja pa prepričuje v svojo resnico ali ko ima odprto glavo za druge stvari, pogled iz drugega zornega kota in da vseeno ni vse črno na belem aja sej res resnica je sam ena ali pa ko gre evo bom tko napisu ko se ti dvigne zavest stvari vidš drugač in ko greš spet višji spet mal drugač vidš... P.D. pa nisem bral..mogoče k bo čas

Back to top
 
Dejan82  
IP Logged
 
Dejan82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28
Ig
Gender: male
Re: Bashar
Reply #19 - 13.01.2009 at 01:51:54
 
POINT OF VIEW

B: Point of view is the only thing, I will repeat this.  Point of view is only thing that creates different realities.  You follow me?

A:  Yes, but could you explain further?

B:  Yes, point of view creates all the differences within one overall general reality, which is also a combination of many different realities. Simply sharing similar ideas to some degree.  Each and every one of you by agreeing as you have previous to the creation of this physical reality, to abide by the structure of this physical reality, to play your game, have agreed to a part of a certain equation, a symbolic equation.  

Now you, because of who you are, because of the idea that you choose to be, express the overall equation in general terms as similar to everyone else’s version of that equation.  However you will have your variables within it, and it is those variables that determine that you are not the same as someone else-- even though you may be sharing a similar reality.  You are not actually in the same reality, at all.  You are your own perspective.  The only one reality that all beings in the universe share, truly, is the simple state of beingness itself.  

Existence is the only thing that is the same for everyone.  It is the only one reality that everyone actually does literally share. Everything else is your symbol, your definition of existence, your perspective, your point of view and your created version of existence for the purpose of being and exploring that particular point of view.  That particular way of looking at existence.  As you have said, “each and everyone of you are all the different ways All That Is has of looking at itself.”  But All That Is, is what everyone is. That is the one reality that is true for everyone.  The truth is composed of all the truths within it.  You all follow along?  
Back to top
 
Dejan82  
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Bashar
Reply #20 - 13.01.2009 at 10:49:17
 
Dejan, še kaj nalepi od Basharja. Naj te naši komentarji ne odvrnejo od tega.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Bashar
Reply #21 - 13.01.2009 at 10:56:07
 
Pa ja, spet copy paste varianta...da bi kdo podal svojo interpretacijo, ga pa ni junaka...
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Bashar
Reply #22 - 13.01.2009 at 11:26:10
 
sašo wrote on 13.01.2009 at 10:56:07:
Pa ja, spet copy paste varianta...da bi kdo podal svojo interpretacijo, ga pa ni junaka...

Sašo, ravno naše interpretacije so problem.

P.D. je v bistvu samo Alojzeva interpretacija nekega kolažnega znanja, ki ga on sam sedaj prodaja kot suho zlato. Presežimo interpretacije stvari okoli nas in poglejmo kaj ostane potem. Sporočila taka kot od Basharja pa poskušajmo razumeti na intuitivni ravni, ne pa na razumski.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Bashar
Reply #23 - 13.01.2009 at 18:04:40
 
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 11:26:10:
sašo wrote on 13.01.2009 at 10:56:07:
Pa ja, spet copy paste varianta...da bi kdo podal svojo interpretacijo, ga pa ni junaka...

Sašo, ravno naše interpretacije so problem.

P.D. je v bistvu samo Alojzeva interpretacija nekega kolažnega znanja, ki ga on sam sedaj prodaja kot suho zlato. Presežimo interpretacije stvari okoli nas in poglejmo kaj ostane potem. Sporočila taka kot od Basharja pa poskušajmo razumeti na intuitivni ravni, ne pa na razumski.


Poet daj povejti svojo varianto. Ne prekopiranih for sem metati.Tvoje lastno spoznanje- je kaj?   Nenačelnost,pokvarjenost,hinavstvo,samovšečnost,egoce
ntričnost in kozmični nadzemeljski status.Drugega ne zmoreš kot žalit in si v debati na štiri oči gledati v kolena,ker nisi po naravi odprt in samsvoj človek. Si samo pokrita, zahrbtna rihta ,ki se človeku dobrika dokler je z njim in ko gre od njega misli,da mu je dovoljeno vse,ker je neuravnovešen egocentrik.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dejan82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28
Ig
Gender: male
Re: Bashar
Reply #24 - 13.01.2009 at 22:26:04
 
spet bi se Alojz kregu hehe..  neki me pa zanima, pa mi odgovor če želiš zakaj sploh širiš sporočilo iz P.D.

evo neki ti bom napisu ti pa si to vzam kokr hočš? zdej je že kr neki časa odkar maš tuki gor temo P.D. ampak na začetku ko sem to zasledil in pa za moje pojme tvoj vsiljiv pristop podajanja sporočila P.D.ja in pa kako si se odzval na komenatrje drugih se je saj v meni zgodil da me je odvrnil od nadaljnega branja te teme...
recimo tale tip Bashar pa je že ne vem kokrat reku da si njegova sporočila ne uzamem za ultimativno resnico ampak naj si vsak vzame kar mu je blizu kar se mu v tistem trenutku na nek način smiselno.
Kokr ti rasteš tudi spreminjaš poglede in ti je neki kar ti ni bilo prej smislno kar naenkrat vidiš drugače ali ti postane smislno koščki začnejo dobivat smisel ..
Recimo Alojz nekomu očitaš da zna sam žalit... pa da je še ne vem kaj... a v nasljednem stavku žališ ti njega Smiley a si ti pol kej bolši ?
k itak ne bo vsakmu všeč tvoja predstva in tvoj način razlaganja.. mogoče nekdo nebo nikol dojel stvari v tvoji simboliki..

Čist tko probi kdaj z drugim pristopom magar čist tko iz igre pa opazuj kaj se bo zgodil, razn če se vam da skoz kregat Smiley



Back to top
 
Dejan82  
IP Logged
 
Dejan82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28
Ig
Gender: male
Re: Bashar
Reply #25 - 13.01.2009 at 22:31:26
 
evo tko to dela Bashar: pa sej vsi mojstri pa duhovni učitelji so na isti način govoril o stvareh in iz svojga zornega kota Smiley

We simply present you with a different points of view that you can then decide whether or not to incorporate in your reality, should you decide they work for you. It is up to you.

We will also discuss many other exercises, tools, techniques, analogies and guided visualizations which all can be instrumental in putting you directly in touch...more direct communication with what you consider your "Higher Self" to be, your higher perspective or point of view. By the time we arrive at that point, many other changes will have taken place within you. You will have been able to start to
setup situations and abilities within yourself to break the old patterns, and this will allow you to more easily utilize a more conscious connection to creation...and function from that point of view in your daily lives.
Back to top
 
Dejan82  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Bashar
Reply #26 - 13.01.2009 at 22:46:22
 
Dejan82 wrote on 13.01.2009 at 22:31:26:
evo tko to dela Bashar: pa sej vsi mojstri pa duhovni učitelji so na isti način govoril o stvareh in iz svojga zornega kota Smiley

We simply present you with a different points of view that you can then decide whether or not to incorporate in your reality, should you decide they work for you. It is up to you.

We will also discuss many other exercises, tools, techniques, analogies and guided visualizations which all can be instrumental in putting you directly in touch...more direct communication with what you consider your "Higher Self" to be, your higher perspective or point of view. By the time we arrive at that point, many other changes will have taken place within you. You will have been able to start to
setup situations and abilities within yourself to break the old patterns, and this will allow you to more easily utilize a more conscious connection to creation...and function from that point of view in your daily lives.

Dejan, to so govorili deklarirani učitelji. Že ko jih greš poslušat se postaviš v nek odvisen odnos učenca. Sprejel si odnos učitelj-učenec in potem ti on govori o enakopravnosti in tebi se to dopade. Dopade se ti, ker ti on učitelj, da možnost proste izbire. Ker tega nisi navajen, ga boš začel častiti in mu pritrjevati, kako pravičen da je. Verjetno pa ni debate, ni skupnega razmišljanja, ni preprostih besed. Je neka vzvišenost, ki vse prevzame, saj je on to rekel. Vzvišen odnos v komunikaciji, pa ni enakopravnost, horizontalni red, ampak vertikalni.

Glede žaljivk pa, verjetno se ti zdi pošteno, da protestiraš takoj, ne pa po enem mesecu, ko si prirediš vso resnico, posebno še, če nisi uredil svojo zavist.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejan82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28
Ig
Gender: male
Re: Bashar
Reply #27 - 13.01.2009 at 22:48:24
 
Systems of Belief

Systems, structures, the idea of that which forms a pattern, a series or cycle of ideas or observations which allow you to create a perception of continuity and cohesion.  Systems of belief.
     
Now, we have discussed with you many times the idea that it is your beliefs that create the physical reality you experience.  Each and every one of these beliefs is the representation of a particular vibrational resonance, a particular frequency of the fundamental energy patterns that give rise to physical reality, a particular vibration.
     
And so as that vibration is manifested into your physical reality, as it is manifested as your physiological experiential reality -- because it operates on a certain wave length, shall we say, it will have a tendency in physiological reality to gather to itself patterns of vibratory frequency that are similar in nature to the original vibration.  In this way it will key into other beliefs, other vibratory patterns that will aggregate around this primary belief so as to set up what appears to be a frame of reference in which to understand and be able to perceive the original belief by surrounding itself with slightly out-of-phase vibrations.  Similar but not exact, so that you have a reference point -- some surroundings, some illusion of background -- against which you can see the primary belief.
     
This aggregation, this drawing together of similar belief systems, so as to allow the primary belief to stand out, occurs quite automatically, quite naturally within you -- as you say, quite second nature -- so rapidly, so quickly that you may not even realize, or have not realized, that this is what you are doing to create the seeming background of reality that in your society you have had a tendency to think of simply as, quote/unquote, that’s the way reality is.  Your life happens in this reality; in the specific beliefs of your reality (they) manifest themselves against this backdrop of the overall reality.
Back to top
 
Dejan82  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Bashar
Reply #28 - 14.01.2009 at 15:04:24
 
Dejan82 wrote on 13.01.2009 at 22:26:04:
spet bi se Alojz kregu hehe..  neki me pa zanima, pa mi odgovor če želiš zakaj sploh širiš sporočilo iz P.D.

evo neki ti bom napisu ti pa si to vzam kokr hočš? zdej je že kr neki časa odkar maš tuki gor temo P.D. ampak na začetku ko sem to zasledil in pa za moje pojme tvoj vsiljiv pristop podajanja sporočila P.D.ja in pa kako si se odzval na komenatrje drugih se je saj v meni zgodil da me je odvrnil od nadaljnega branja te teme...
recimo tale tip Bashar pa je že ne vem kokrat reku da si njegova sporočila ne uzamem za ultimativno resnico ampak naj si vsak vzame kar mu je blizu kar se mu v tistem trenutku na nek način smiselno.
Kokr ti rasteš tudi spreminjaš poglede in ti je neki kar ti ni bilo prej smislno kar naenkrat vidiš drugače ali ti postane smislno koščki začnejo dobivat smisel ..
Recimo Alojz nekomu očitaš da zna sam žalit... pa da je še ne vem kaj... a v nasljednem stavku žališ ti njega Smiley a si ti pol kej bolši ?
k itak ne bo vsakmu všeč tvoja predstva in tvoj način razlaganja.. mogoče nekdo nebo nikol dojel stvari v tvoji simboliki..

Čist tko probi kdaj z drugim pristopom magar čist tko iz igre pa opazuj kaj se bo zgodil, razn če se vam da skoz kregat Smiley





Dejan82

Preštudiraj se!!! Takoj deliš nasvete!!! Tvoj problem je,da deliš tuje ne lastne!!!Lastnega samospoznanja nimaš,ampak tujega,ki ti je brezdvoma tuj si dovoliš ocenjevati. Zakaj ne poveš lastnih prizadevanj za boljši svet , kaj si naredil konkretno ti- ne tvoji učitelji!!! Ti osebno in samo ti!!! Ko boš prerasel vse avtoritete ,potem se javi in bova enakopravno debatirala. Dokler boš ti meni želel prodati lastno papagajstvo se midva nimava kaj pogovarjati. Nasvete papagajev načelno ne sprejemam, tudi če bi bili približno resnični ne!

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
« Last Edit: 14.01.2009 at 20:46:53 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: Bashar
Reply #29 - 14.01.2009 at 20:02:00
 
Dejan82 wrote on 13.01.2009 at 22:26:04:
spet bi se Alojz kregu hehe..  neki me pa zanima, pa mi odgovor če želiš zakaj sploh širiš sporočilo iz P.D.

evo neki ti bom napisu ti pa si to vzam kokr hočš? zdej je že kr neki časa odkar maš tuki gor temo P.D. ampak na začetku ko sem to zasledil in pa za moje pojme tvoj vsiljiv pristop podajanja sporočila P.D.ja in pa kako si se odzval na komenatrje drugih se je saj v meni zgodil da me je odvrnil od nadaljnega branja te teme...
recimo tale tip Bashar pa je že ne vem kokrat reku da si njegova sporočila ne uzamem za ultimativno resnico ampak naj si vsak vzame kar mu je blizu kar se mu v tistem trenutku na nek način smiselno.
Kokr ti rasteš tudi spreminjaš poglede in ti je neki kar ti ni bilo prej smislno kar naenkrat vidiš drugače ali ti postane smislno koščki začnejo dobivat smisel ..
Recimo Alojz nekomu očitaš da zna sam žalit... pa da je še ne vem kaj... a v nasljednem stavku žališ ti njega Smiley a si ti pol kej bolši ?
k itak ne bo vsakmu všeč tvoja predstva in tvoj način razlaganja.. mogoče nekdo nebo nikol dojel stvari v tvoji simboliki..

Čist tko probi kdaj z drugim pristopom magar čist tko iz igre pa opazuj kaj se bo zgodil, razn če se vam da skoz kregat Smiley





HAHA Dejanček Grin...normalno, ti si vajen božanja in laskanja...pa kaj ne vidiš, da na to struno igrajo že vsi kvazi duhovneži Huh
Je prizadet tvoj ego a ne? Seveda prizadet si, ker nisi vajen ponižnosti, nisi vajen niti borbe z argumenti...

Poglej svoje življenje...verjemi nič ni na pladnju prinešeno...se moraš potruditi v življenju, če hočeš nekaj doseč...

Vsi, ki pljuvajo po Alojzu bi radi od njega nekaj izvedeli in ker jim to ne uspe so razočarani in užaljeni, češ glej ga samo nekaj zajebava...pomislite vendar, če hočeš kaj dobiti moraš tudi dati Wink
Alojz ima vendar nekaj za vas, drugače se ne bi vsi vrteli okrog njega...a dovolite vendar, da pride njegova beseda do vaših src...ponavadi se namreč zataknejo njegove besede le v vašem egoizmu in ne grejo dalje Smiley

Lep pozdrav,
sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3