Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 15
(Read 84904 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Večna slava Jezusa Kristusa
30.11.2008 at 12:21:38
 
Razmišljanje dolgoletnega člana ISCKON gibanja glede krščanstva in Jezusa Kristusa, Vrisabhe dase:

Obstaja standardno mišljenje med mnogimi kristjani, da je Jezus trpel in še vedno trpi zaradi njihovih grehov. Na neki način jaz tega nisem mogel sprejeti niti, ko sem imel 15 let. To ni imelo nobenega smisla, a za vsak slučaj sem pomislil, dobro, če odrasli tako pravijo, bom vsaj deloval tako, da ne povzročim nove in nove rane na izmučenem Jezusovem telesu. Toda ko sem začel proučevati vedske spise, sem dojel, da je takšno mišljenje samo spekulacija. Resnica je, da je vsakdo od nas ljudi, odgovoren za svoje aktivnosti- pobožne in grešne- in da smo zaradi tega podložni nagradam in kaznim v skladu z zakoni karme. Pa četudi je resnica, da Jezus trpi na račun grehov, ki jih počno tisti, ki se štejejo za njegove sledilce, ali to ni razlog več, da tisti, ki se imajo za kristjane, prenehajo grešno delovat in prizadejat Jezusu boleče rane, če ga zares ljubijo?

Ko sem se pridružil templju kot 20 letni fant, sem bil impresioniran s tem, ker je vsaka aktivnost tempeljskih svečenikov bila ponujena Bogu z ljubeznijo. Vsaka beseda je bila izgovorjena posredno ali neposredno v Njegovo slavo. Vsaka pesem je bila namenjena Njegovemu zadovoljstvu in vsaki ples za Njegove oči. Vsa hrana je bila z ljubeznijo pripravljena in ponujena za božje zadovoljstvo, v ozadju vseh teh aktvinosti pa je bila starodavna duhovna filozofija, ki mi je dala odgovore na več vprašanj, kot sem jih sploh lahko zastavil. Kar pa me je najbolj navdušilo v vezi bhakt- vaišnav je to, ker sem videl njihovo življenje organizirano v skladu z učenji Jezusa Kristusa, čeprav se niso imenovali kristjani. Organizirali so se v male skupine, peli in slavili Boga, nosili so enostavno obleko, zapustili vso vezanost na materialno in pridigali na javnih mestih. To je kot opis prvih kristjanov. Jezus je pridigal samo tri leta in potem je bil križan zaradi tega, dal je vse od sebe, a prijatelj ga je izdal.

Jezusov primer je zelo pomemben za vse nas, ki želimo iskreno prakticirati duhovno življenje. Ko pogledamo njegovo izkušnjo skozi travmatično obsodbo in križanje, lahko vidimo svetnika, ki je v celoti pomirjen s sabo in svetom okoli sebe. Obsodili in križali so ga pripadniki religije, čeprav je bil on zainteresiran samo za širjenje resnične duhovnosti. Bil je obsojen zaradi svojega duhovnega entuziazma in zato, ker je bil prepoznan kot grožnja družbi, v kateri je živel. Zakaj? Zato ker družba ni razumela njegove vzvišene naloge. Jaz ne vem, čemu vse se je moral odreči Jezus v svojih zgodnjih tridesetih, da bi jaz inspiran z njim začel slediti duhovno pot vse do današnjih dni. Jaz dejansko vidim v njemu osebo, ki je transcendiral- presegel ves materialziem tega sveta. Jezus in njegovi sledilci, kot je bil Franjo Asiški, so bili resnično ponižni za razliko od mnogih, ki so danes oblečeni v svečeniške obleke.

Za nas je zelo težko opredeliti Jezusa kot kristjana ali žida. On je samo govoril o svojem vzvišenem Očetu in ni bil zainteresiran za politiko, religijo ali bogastvo. Služba za Boga je bila njegova religija, njegovo življenje in njegova ljubezen. Njegov primer je svetloba za vsakogar od nas v tem svetu, ki želi resno prakticirati duhovno življenje. Bila bi velika škoda, če bi dovolili materializmu in dvoličnosti, ki so se že davno zavlekli v vse velike religije, da postanejo ovira na naši poti sledenja primera in modrosti take velike duše, kot je bil Jezus Kristus.

...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #1 - 30.11.2008 at 13:42:36
 
Pa tvoje razmišljanje?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #2 - 30.11.2008 at 18:37:37
 
Quote:
Pa tvoje razmišljanje?

Lp,Igor


Jezusa vidim kot bitje najvišjega duhovnega reda, kot šaktjaveša avatarja, kar pomeni človeka, v popolnosti opolnomočenega od Boga. Torej nekaj takega kot uči krščanstvo, opisuje tudi naša vera, da je Jezus človek in Bog. Človek, v katerem deluje Bog, da izpolni misijo na enak način, kot bi jo Bog sam. Instrument, orodje v božjih rokah. In izvorno krščanstvo mi je všeč, mi ni pa všeč interpretacija uradne organizacije, kjer so ven vrgli nauk o reinkarnaciji in vegetarijanstvu, ker s tem izgubi nauk Jezusa vso moč. Ko začneš pobijat nižje vrste, začneš prav kmalu tudi lastno in tisti "ne ubijaj" postane samo še črka na papirju.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #3 - 30.11.2008 at 22:08:27
 
satis wrote on 30.11.2008 at 18:37:37:
Quote:
Pa tvoje razmišljanje?

Lp,Igor


Jezusa vidim kot bitje najvišjega duhovnega reda, kot šaktjaveša avatarja, kar pomeni človeka, v popolnosti opolnomočenega od Boga. Torej nekaj takega kot uči krščanstvo, opisuje tudi naša vera, da je Jezus človek in Bog. Človek, v katerem deluje Bog, da izpolni misijo na enak način, kot bi jo Bog sam. Instrument, orodje v božjih rokah. In izvorno krščanstvo mi je všeč, mi ni pa všeč interpretacija uradne organizacije, kjer so ven vrgli nauk o reinkarnaciji in vegetarijanstvu, ker s tem izgubi nauk Jezusa vso moč. Ko začneš pobijat nižje vrste, začneš prav kmalu tudi lastno in tisti "ne ubijaj" postane samo še črka na papirju.

Za mene je najbolj mimo hierarhičnost. Vse ostale zablode so samo posledica tega. No, pa saj je enako pri vseh organiziranih verstvih.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #4 - 01.12.2008 at 14:59:01
 
satis wrote on 30.11.2008 at 18:37:37:
Quote:
Pa tvoje razmišljanje?

Lp,Igor


Jezusa vidim kot bitje najvišjega duhovnega reda, kot šaktjaveša avatarja, kar pomeni človeka, v popolnosti opolnomočenega od Boga. Torej nekaj takega kot uči krščanstvo, opisuje tudi naša vera, da je Jezus človek in Bog. Človek, v katerem deluje Bog, da izpolni misijo na enak način, kot bi jo Bog sam. Instrument, orodje v božjih rokah. In izvorno krščanstvo mi je všeč, mi ni pa všeč interpretacija uradne organizacije, kjer so ven vrgli nauk o reinkarnaciji in vegetarijanstvu, ker s tem izgubi nauk Jezusa vso moč. Ko začneš pobijat nižje vrste, začneš prav kmalu tudi lastno in tisti "ne ubijaj" postane samo še črka na papirju.

-
Jezus je teološki sinonim za   opis  naše poti-znotraj sedanjega civilizacijskega vala.Ko kot homosapiens-sapiens hodimo proti lastnemu vesoljnemu samospoznanju in se preobražamo v ljudi homo dei-vsemogočne ljudi bogove. -3 dne -vrha sedanjega civilizacijskega vala.
Teološka zapuščina je v bistvu brezčasna hramba vesoljnega vedenja človeštva,ki so jo cerkve in samoklicani učitelji,apostoli,menihi  templarji, in podobna cerkvena drhal (vseh vrstev sveta) izrabila za osebno okoriščanje. RKC na tem področju prednjači kot najbolj pokvarjena verska ločina na svetu.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #5 - 02.12.2008 at 08:21:37
 
Kar je treba povedati kot najpomembnejše dejstvo, je to, da se je nekoč, v vsej neskončni večnosti  Stvarnik Vsega, odločil, da se bo nekoč enkrat inkarniral , rodil v mesu , da sae nam "približa".

Ker - vedno je bil v svoji Svetosti "nedostopen" svojim stvaritvam .

In točno to je potem tudi naredil, z inkarnacijo v ravno omenjenega Jezusa .

To pa se je moralo zgoditi, tudi zato, da se izkaže/pokaže Stvarnikovo usmiljenje z nami, Njegovimi ustvarjenimi bitji, z tem, ko se je žrtvoval za nas.

Tudi logično je, da nihče nebi zmogel plačati grehov-napak človeštva pred Stvarnikom-Bogom, kot edinole Stvarnik Sam pred Seboj.

Tako se je to moralo zgoditi, tudi zato, da je bil smrti odvzeto "najstrupenejše želo" smrti, in tudi Jezus - takrat še kot duša - ni smel (mogel) "zavrniti grenkega keliha ", katerega mu je pripravil Oče , ki je - Ljubezen in se je potem žrtvovala ravno v Njemu za nas vse .

Vendar pa je potem ravno Oče (Stvarnik-Ljubezen) nagradil to Jezusovo dušo z popolno oblastjo nad vsem Stvarstvom , ki pa je bilo po Duhu že itak prej Njegovo , le po Jezusovo duši mu še ni pripadalo .

Sedaj je drugače. Vse je edinole Njegovo . In, najbolše pri vsem je pa še to, da On-Sam prihaja nazaj, kot je obljubil, in je bilo tudi pisano - v Svojo lastnino .

Pred tem, pa mora biti Zemlja očiščena vse nesnage, da bo primerna za prihod Gospoda Stvarnika nazaj v tisto, kar je Njegovo od vekomaj .

Odtod sedanji "vihravi" časi, ki so samo očiščevalni procesi prebujanja človeštva .

Sicer so to šele začetki, - "Prednovodobna doba" (konec starih pokvarjenih časov) , ki bodo prešli v hujše globalne razsežnosti, vendar je končni namen še vedno dober-pozitiven za vse človeštvo .

Tako bo to , in to kar kmalu .

Do tedaj, pa se pripravimo, na Njegov Drugi Prihod, ki je "pred vrati", in bo SEDEMKRATEN , da ne bomo pometeni z obličja Zemlje, skupaj z ostalo pokvarjeno sodrgo človeštva .

Lep pozdrav, iz duhovnih nižav, nekoč višav, čav .

Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #6 - 02.12.2008 at 10:52:08
 
Alojz in Sandib wrote on 01.12.2008 at 14:59:01:
satis wrote on 30.11.2008 at 18:37:37:
Quote:
Pa tvoje razmišljanje?

Lp,Igor


Jezusa vidim kot bitje najvišjega duhovnega reda, kot šaktjaveša avatarja, kar pomeni človeka, v popolnosti opolnomočenega od Boga. Torej nekaj takega kot uči krščanstvo, opisuje tudi naša vera, da je Jezus človek in Bog. Človek, v katerem deluje Bog, da izpolni misijo na enak način, kot bi jo Bog sam. Instrument, orodje v božjih rokah. In izvorno krščanstvo mi je všeč, mi ni pa všeč interpretacija uradne organizacije, kjer so ven vrgli nauk o reinkarnaciji in vegetarijanstvu, ker s tem izgubi nauk Jezusa vso moč. Ko začneš pobijat nižje vrste, začneš prav kmalu tudi lastno in tisti "ne ubijaj" postane samo še črka na papirju.

-
Jezus je teološki sinonim za   opis  naše poti-znotraj sedanjega civilizacijskega vala.Ko kot homosapiens-sapiens hodimo proti lastnemu vesoljnemu samospoznanju in se preobražamo v ljudi homo dei-vsemogočne ljudi bogove. -3 dne -vrha sedanjega civilizacijskega vala.
Teološka zapuščina je v bistvu brezčasna hramba vesoljnega vedenja človeštva,ki so jo cerkve in samoklicani učitelji,apostoli,menihi  templarji, in podobna cerkvena drhal (vseh vrstev sveta) izrabila za osebno okoriščanje. RKC na tem področju prednjači kot najbolj pokvarjena verska ločina na svetu.

Lp Alojz


Ja, v sedanji rimokatoliški instituciji je ostalo le sled pravega duha Jezusa. Žal je tipično za vse organizacije, da se postopno izrodijo, spridijo, to je narava tega pokvarljivega sveta. Ravno zato se Bog nenehno pojavlja v tem svetu, bodisi sam, bodisi preko svojih popolnih sinov in odposlancev, da znova obudi ta večni nauk in ga osvetli v pravi luči. Kot pravi Krišna Arjuni v Bhagavad Giti:

Ta najvišja znanost se je prenašala po nasledstvu duhovnih učiteljev in sveti kralji so bili o njej poučeni na ta način. Sčasoma se je nasledstvo duhovnih učiteljev prekinilo, zato je znanost v svoji izvorni obliki navidez izgubljena.  

Čeprav sem nerojen in Moje transcendentalno telo nikoli ne propade in čeprav sem gospodar vseh živih bitij, se v vsaki dobi pojavim v svojem izvornem transcendentalnem telesu.

Kadar koli in kjerkoli pride do zanemarjanja religije in prevlade nereligije, se osebno pojavim.

Da bi odrešil pobožne, uničil nevernike in znova vzpostavil religiozna načela, se vek za vekom pojavljam v materialnem svetu.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #7 - 02.12.2008 at 10:55:48
 
Boštyxz wrote on 02.12.2008 at 08:21:37:
Kar je treba povedati kot najpomembnejše dejstvo, je to, da se je nekoč, v vsej neskončni večnosti  Stvarnik Vsega, odločil, da se bo nekoč enkrat inkarniral , rodil v mesu , da sae nam "približa".

Ker - vedno je bil v svoji Svetosti "nedostopen" svojim stvaritvam .

In točno to je potem tudi naredil, z inkarnacijo v ravno omenjenega Jezusa .

To pa se je moralo zgoditi, tudi zato, da se izkaže/pokaže Stvarnikovo usmiljenje z nami, Njegovimi ustvarjenimi bitji, z tem, ko se je žrtvoval za nas.

Tudi logično je, da nihče nebi zmogel plačati grehov-napak človeštva pred Stvarnikom-Bogom, kot edinole Stvarnik Sam pred Seboj.

Tako se je to moralo zgoditi, tudi zato, da je bil smrti odvzeto "najstrupenejše želo" smrti, in tudi Jezus - takrat še kot duša - ni smel (mogel) "zavrniti grenkega keliha ", katerega mu je pripravil Oče , ki je - Ljubezen in se je potem žrtvovala ravno v Njemu za nas vse .

Vendar pa je potem ravno Oče (Stvarnik-Ljubezen) nagradil to Jezusovo dušo z popolno oblastjo nad vsem Stvarstvom , ki pa je bilo po Duhu že itak prej Njegovo , le po Jezusovo duši mu še ni pripadalo .

Sedaj je drugače. Vse je edinole Njegovo . In, najbolše pri vsem je pa še to, da On-Sam prihaja nazaj, kot je obljubil, in je bilo tudi pisano - v Svojo lastnino .

Pred tem, pa mora biti Zemlja očiščena vse nesnage, da bo primerna za prihod Gospoda Stvarnika nazaj v tisto, kar je Njegovo od vekomaj .

Odtod sedanji "vihravi" časi, ki so samo očiščevalni procesi prebujanja človeštva .

Sicer so to šele začetki, - "Prednovodobna doba" (konec starih pokvarjenih časov) , ki bodo prešli v hujše globalne razsežnosti, vendar je končni namen še vedno dober-pozitiven za vse človeštvo .

Tako bo to , in to kar kmalu .

Do tedaj, pa se pripravimo, na Njegov Drugi Prihod, ki je "pred vrati", in bo SEDEMKRATEN , da ne bomo pometeni z obličja Zemlje, skupaj z ostalo pokvarjeno sodrgo človeštva .

Lep pozdrav, iz duhovnih nižav, nekoč višav, čav .

Boštyxz + # Kiss#


Kristjani so omejili Neomejenega na Omejenega in določili, da se je pojavil enkrat samkrat in nikdar prej. Hecno, če že naša zgodovina beleži božje odposlance, kot so Krishna, Mohamed, Buda, Jezus, Chaitanya.  V preteklosti pa obstajajo še brezštevilne božje pojavite, od Ramacandre naprej. Sicer razumem, da je Cerkev to naredila, da bi zagotovila ekskluzivnost svojih naukov ter se predstavila kot edina, ki pozna resnico. To je bilo mogoče v prejšnjih časih, ko so bili ljudje nevedni in neuki, zdaj pa jim trume vernikov odhaja drugam, na razne joge in vzhodnjaške religije.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #8 - 02.12.2008 at 12:23:12
 
BOŠTY

TISTI,KI IMENUJE SVOJE SOBRATE-POKVARJENA ČLOVEŠKA SODRGA.NIKOLI, VERJEMI NIKOLI, NE BO VSTOPIL V SVET LASTNEGA ZVELIČANJA IN SAMOSPOZNANJA,PA LAHKO ŠE TAKŠNE GLORIJE POJE SVOJEMU IZMIŠLJENEMU 'TAMODREMU'.
TISTI,KI PRIČAKUJE OD SAMOSPOZNANEGA BOGA V ČLOVEŠKEM TELESU,DA BO TA KAZNOVAL IN SODIL SOBRATE,JE NAVADEN SATANOV SLUŽABNIK,KI NEUPRAVIČENO ( V LASTNI TEMI) STRAŠI SOBRATE IN SESTRE. BOŠTY  TI PRAVE DUHOVNOSTI ŠE POVOHAL NISI!!!!

lP ALOJZ
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #9 - 02.12.2008 at 13:23:10
 
Alojz, a si morda mislil pokvarjene brate hvaliti ?

Pričujemo lahko skorajšnjemu propadu RKC, zaradi njene oddaljitve od Jezusovih naukov.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #10 - 02.12.2008 at 13:31:54
 
Boštyxz wrote on 02.12.2008 at 13:23:10:
Alojz, a si morda mislil pokvarjene brate hvaliti ?

Pričujemo lahko skorajšnjemu propadu RKC, zaradi njene oddaljitve od Jezusovih naukov.

Lp


Tudi če! Maščevanje ni dovoljeno po vesoljnem etičnem kodeksu  človeške civilizacije.. Kljub vsemu,bo svobodna volja vsakogar med nami odločujoča,kje kdaj in kako želi živeti vsak med nami-večno-sedaj.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #11 - 02.12.2008 at 14:00:27
 
To je res, ... vendar ne morem mimo, da te nebi spomnil, kaj si zdaj mislil ; ali je ta tvoj opevani "kodex"; vesoljni, ali etični, ali človeški , ... nekako zmixan kodex tole izgleda, ... a se ti ne zdi ?

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #12 - 02.12.2008 at 17:10:52
 
Boštyxz wrote on 02.12.2008 at 14:00:27:
To je res, ... vendar ne morem mimo, da te nebi spomnil, kaj si zdaj mislil ; ali je ta tvoj opevani "kodex"; vesoljni, ali etični, ali človeški , ... nekako zmixan kodex tole izgleda, ... a se ti ne zdi ?

Lp

Bošty

Vse bolj opažam,da ti smiselno pojmovanje zadev dela težave.

Vesoljni etični kodex človeštva. Je tu kaj problematičnega,ali si problem ti sam v lastnem razumevanju.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #13 - 02.12.2008 at 17:48:10
 
Alojz in Sandib wrote on 02.12.2008 at 17:10:52:
Boštyxz wrote on 02.12.2008 at 14:00:27:
To je res, ... vendar ne morem mimo, da te nebi spomnil, kaj si zdaj mislil ; ali je ta tvoj opevani "kodex"; vesoljni, ali etični, ali človeški , ... nekako zmixan kodex tole izgleda, ... a se ti ne zdi ?

Lp

Bošty

Vse bolj opažam,da ti smiselno pojmovanje zadev dela težave.

Vesoljni etični kodex človeštva. Je tu kaj problematičnega,ali si problem ti sam v lastnem razumevanju.

Bošti ima vse zmiksano. Etika ni navpični red, ampak horizontalni. Nobenega moralneža ni nad teboj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Večna slava Jezusa Kristusa
Reply #14 - 02.12.2008 at 18:05:06
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 02.12.2008 at 17:10:52:
Boštyxz wrote on 02.12.2008 at 14:00:27:
To je res, ... vendar ne morem mimo, da te nebi spomnil, kaj si zdaj mislil ; ali je ta tvoj opevani "kodex"; vesoljni, ali etični, ali človeški , ... nekako zmixan kodex tole izgleda, ... a se ti ne zdi ?

Lp

Bošty

Vse bolj opažam,da ti smiselno pojmovanje zadev dela težave.

Vesoljni etični kodex človeštva. Je tu kaj problematičnega,ali si problem ti sam v lastnem razumevanju.

Bošti ima vse zmiksano. Etika ni navpični red, ampak horizontalni. Nobenega moralneža ni nad teboj.

Lp,Igor


Pri Boštyu je 'tamodri glavca', on pa slamca.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 15