Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 28 29 30 31 32 
(Read 140347 times)
loto
Ex Member




Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #435 - 12.05.2010 at 12:58:22
 
El Pesnik wrote on 12.05.2010 at 12:35:46:
Quote:
Jaz jidduja razumem v smislu - potrebno je prekinit krog psihološkega razmišljanja v katerem je ujet človek . Delovati iz celote v trenutkih ko pride jeza se ne izgubit v jezi , se ne izgubit v umu v žalosti čustvih itd...ker če dopustiš jezi da prevlada egu da prevlada potem v takih trenutkih ne deluješ kot celota ampak si izgubljen in tako ustvarjaš samo trpljenje sebi in drugim. Da pa to opaziš se moraš opazovati. In potem lahko ko pride jeza prekineš ta krog izgubljenosti v vesolju in uporabiš energijo jeze ki ne obstaja samo slučajno..jeza je zelo močna energija in jo lahko uporabiš da uvidiš situacijo jasno in deluješ kot človek vesoljno bitje in ne samo kot moderna opica. Človek ima energije na pretek samo je ne znamo uporabljat ampak se izgubimo v umu v jezi v trpljenju in ne delujemo kot celota.
Krishnamurti po mojem predlaga človeku naj se spozna kako deluje in če greš na tak način se malo opazovat vidiš da v bistvu sami sebe mučimo in to se vidi tudi v svetu ki je človekovo ogledalo povsod vedno opazuješ del sebe . Ni pa to pot za živet ker se lahko tudi v tem izgubiš , človek se tak zlahka izgubi v teh oblikah zato se je potrebno zavedat tistega dela sebe ki je vedno isti ki opazuje vso dogajanje in se ne izgubi in se zaveda da so to vse orodja človeka jeza um ego misli vse , nič ni potrebno odstranit ali zanikat utišat , to so orodja od tebe del tebe kot kladivo lahko nezavedno udarjaš z njim okrog kot opica lahko ga pa zavedno uporabiš koristno za življenje hahaa  Grin

To je še vedno um, ki pravi "ne smem se zgubiti v jezi". Gre se samo zato, da je temu kar ti dejansko si, zavest, popolnoma vseeno, če jeza je al pa če jeze ni. Če boš ti vedno pazil samo na to, da se ne boš zgubil v jezi, boš vedno v umu, kar pa ni ti. Če pa boš gledal na to tako, da je popolnoma ista stvar za tisto kar ti res si, zavest, ali jeza je ali pa je ni, boš mogoče videl kar boš mogoče videl, bom jaz mogoče videl kar bom jaz mogoče videl ...

Ja seveda se strinjam , ne gre se zato da si v stanju kjer skoz pazis da se ne izgubiš ker v takem stanju si ze izgubljen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #436 - 12.05.2010 at 14:28:51
 
Quote:
To je še vedno um, ki pravi "ne smem se zgubiti v jezi". Gre se samo zato, da je temu kar ti dejansko si, zavest, popolnoma vseeno, če jeza je al pa če jeze ni. Če boš ti vedno pazil samo na to, da se ne boš zgubil v jezi, boš vedno v umu, kar pa ni ti. Če pa boš gledal na to tako, da je popolnoma ista stvar za tisto kar ti res si, zavest, ali jeza je ali pa je ni, boš mogoče videl kar boš mogoče videl, bom jaz mogoče videl kar bom jaz mogoče videl .

Lahko je govoriti, če nisi ujet...
Daj Poet, pa napiši kako naj tisti, ki je na primer ujet v depresiji, kako naj pride na primer v enem dnevu iz tega začaranega kroga  ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #437 - 12.05.2010 at 14:34:10
 
El Pesnik wrote on 12.05.2010 at 12:57:11:
Robi wrote on 12.05.2010 at 12:01:02:
Quote:
V glavnem, on stalno apelira na um naj nekaj naredi, naj nekaj razmisli, naj nekaj sprevidi - in ravno to je začaran krog vrtenju v umu, uporabe uma, da bi končno lahko sestopili iz uma - ne gre, ker je to isto kot če hočeš priti do nedolžnosti s seksanjem, ali z vojskovanjem do mira.

To je dober način za nabiranje znanja in izkušenj.... Smiley

Robi, zdej ga pa nehi biksat ...  Smiley

Zakaj biksat ? Roll Eyes

Če ti analiziraš um, ga boš s tem spoznal..Si nabral neko znanje...Ali misliš, da ne ?
Od kod pa pridejo knjige in kako jih nekdo napiše, ki jih potem ti bereš...A ni to posledica analiziranja ?

To so pravljice, ko nekdo trdi, da pojdi iz uma in postani drug človek..pa se reši težav...
Lahko na neko stvar pogledaš z druge plati in jo tako spoznaš, razumeš in potem deluješ drugače, po drugačnih vzorcih..Ne moreš pa problema rešiti brez uma...
Lahko se omamiš ali greš spat, se napiješ..ampak prej ali slej se boš zbudil in problem bo spet tu... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #438 - 12.05.2010 at 14:50:17
 
Robi wrote on 12.05.2010 at 14:28:51:
Quote:
To je še vedno um, ki pravi "ne smem se zgubiti v jezi". Gre se samo zato, da je temu kar ti dejansko si, zavest, popolnoma vseeno, če jeza je al pa če jeze ni. Če boš ti vedno pazil samo na to, da se ne boš zgubil v jezi, boš vedno v umu, kar pa ni ti. Če pa boš gledal na to tako, da je popolnoma ista stvar za tisto kar ti res si, zavest, ali jeza je ali pa je ni, boš mogoče videl kar boš mogoče videl, bom jaz mogoče videl kar bom jaz mogoče videl .

Lahko je govoriti, če nisi ujet...
Daj Poet, pa napiši kako naj tisti, ki je na primer ujet v depresiji, kako naj pride na primer v enem dnevu iz tega začaranega kroga  ?

To je moj point: ne rabi iti ven iz depresije! Zavest se zaveda kao prisotnosti depresije, in ti si zavest, nisi depresija. To, če hočeš, je "pot" ven iz depresije, čeprav sploh ni nujno, da potem ne bo več depresije.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #439 - 12.05.2010 at 14:57:45
 
Robi wrote on 12.05.2010 at 14:34:10:
El Pesnik wrote on 12.05.2010 at 12:57:11:
Robi wrote on 12.05.2010 at 12:01:02:
Quote:
V glavnem, on stalno apelira na um naj nekaj naredi, naj nekaj razmisli, naj nekaj sprevidi - in ravno to je začaran krog vrtenju v umu, uporabe uma, da bi končno lahko sestopili iz uma - ne gre, ker je to isto kot če hočeš priti do nedolžnosti s seksanjem, ali z vojskovanjem do mira.

To je dober način za nabiranje znanja in izkušenj.... Smiley

Robi, zdej ga pa nehi biksat ...  Smiley

Zakaj biksat ? Roll Eyes

Če ti analiziraš um, ga boš s tem spoznal..Si nabral neko znanje...Ali misliš, da ne ?

Hočem rečt, da boš na koncu spoznal um, to je vse. Spoznal boš um, mogoče, ne pa to kar ti dejansko si. Kar ni um. Ti nisi um, ker um je tako kot telo inertna mrtva stvar, je samo orodje, in ti ne moreš v nedogled spoznavat orodja, ker potem ne boš spoznal, da si kovač, ki uporablja to orodje! Ti se sedaj zapletaš z kladivom, rečeš hočem spoznat kladivo. In bolj kot spoznavaš kladivo, bolj pozabljaš, da si kovač. V tem je ves point.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #440 - 12.05.2010 at 15:02:03
 
bEDARIJA-BEDARIJA-EGO TRIPA---EL POETA SAMEGA

ŽIVO TELO(REALIZIRANA VREDNOST+ AKUMULACIJA ZAVEST=X INDIVIDUALIZIRANO NAVZNOTER IN NAVZVEN  POENOTENO ŽIVLJENJE (FLORA-FAVNA-ČLOVEK) ŠE KAJ NI JASNO-EL POET NE PRIPISUJE ZAVESTI OSTALEMU ŽIVLJENJU AMPAK SAMO ČLOVEKU- EGO KAKEC  Wink Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #441 - 12.05.2010 at 16:35:49
 
Quote:
To je moj point: ne rabi iti ven iz depresije! Zavest se zaveda kao prisotnosti depresije, in ti si zavest, nisi depresija. To, če hočeš, je "pot" ven iz depresije, čeprav sploh ni nujno, da potem ne bo več depresije.

Jaz se zavedam depresije..Lahko se le zdistanciram od nje..torej, da se preveč ne poistovetim ali jemljem preveč resno svoje občutke...Ker, če se poistovetim z občutki, potem to sproži dodatne misli, ki še povečajo depresijo in to je začaran krog...
Zato se pri zdravljenju uporabljajo antidepresivi, ki onemogočajo čutenje in človeka ohromijo..problema pa ne rešijo..Ampak le omogočijo, da človek lažje deluje in uporablja svoj um.

Poet,
saj razumem kaj hočeš povedati..Da sem jaz zavest, ki se zaveda telesa..

Vendar ne morem kar iz svojega telesa, kot na primer, da umaknem roko, če sem preblizu ognja.
Ogenj je izven mene in ni neločljivo povezan z mojim zavedanjem.
Zavest pa je ustvarilo moje telo in je neločljivo povezano s telesom.

V vsakem trenutku se zavedam raznih informacij, ki jih ustvarja telo..če izklopim vir informacij...potem se več nimam česa zavedati..ne obstajam več...

David je omenjal izventelesne izkušnje..saj poznam primere, ko so ljudje, ki so zaradi hudega trpljenja bili preisiljeni "iti" iz telesa, saj so bile bolečine prehude..vendar ni šla zavest ven, ampak so se le izklopila čutila, ki so zavesti omogočili, da se zaveda telesa, ko pa teh informacij ni bilo, pa so možgani začeli ustvarjati blodnje in zato občutek, kot da je zavest izven telesa. Vendar ni bila izven, ampak so informacije dajale vtis, da je izven.
Naše telo in misli ustvarijo zavest o nekem prostoru in času..in možgani lahko ustvarijo navidezen svet in imaš potem občutek, kot da si nekje drugje...Ampak zavest še vedno omogočajo možgani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #442 - 12.05.2010 at 16:51:13
 
Ljudje ne mučite sami sebe!!! Nosilka zavesti je v bistvu duša-akumulirana vrednost v živem realiziranem telesu ,ki jo skozi življenje preko življenjskega duha življenje ozavesti.3leta rabimo,da se samozavemo!! Ne se tolk matrat-vam bojo možgani odpovedal!! Wink WinkRobi maš prav nikoli ne smeš pozabiti celote svoje biti in hkrati zunanjih dejavnikov-elementarnega in življenjskega em valovanja -Mi smo vpeti v vse in smo hkrati izraz vsega.!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #443 - 12.05.2010 at 17:09:34
 
Quote:
Mi smo vpeti v vse in smo hkrati izraz vsega.!!

Tako je. Kot tudi naša zavest. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #444 - 12.05.2010 at 17:20:25
 
Robi wrote on 12.05.2010 at 17:09:34:
Quote:
Mi smo vpeti v vse in smo hkrati izraz vsega.!!

Tako je. Kot tudi naša zavest. Smiley


VSE je Vseobsežno  VSe- večno in sedaj ! NIč ne moreš odvzeti in nič dodati.Tako je Robi! Samo ego malerji in mistiki sanjajo kako so oni izvzeti iz same vesoljne zakonitosti in njene večno-sedanje samobitnosti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #445 - 14.05.2010 at 20:55:11
 
Tudi ta jeznorita pojava ki se klice telo Alojza je videno znotraj polja zavesti. Torej ce gremo po vrstnem redu: 1) Zavest 2) moje telo, telesni obcutki, misli 3) preostali svet. Nekateri tu pi pa radi druge prepricali, da sta tocki 2 in 1 obrnjeni, in potem sanjajo o sarkofagih in kaj ti jaz vem kaj se.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #446 - 14.05.2010 at 21:05:12
 
El Pesnik wrote on 14.05.2010 at 20:55:11:
Tudi ta jeznorita pojava ki se klice telo Alojza je videno znotraj polja zavesti. Torej ce gremo po vrstnem redu: 1) Zavest 2) moje telo, telesni obcutki, misli 3) preostali svet. Nekateri tu pi pa radi druge prepricali, da sta tocki 2 in 1 obrnjeni, in potem sanjajo o sarkofagih in kaj ti jaz vem kaj se.


EL Poeta- Jaz jeznorit ti butast.Obrni zaporedje rezultat je isti.
Jaz sploh ne gledam vrstnega reda jaz gledam vesoljno enost-ne vrstni red samopojavnosti te enosti,ker je ta enost večno in sedaj vseobsežna.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #447 - 15.05.2010 at 09:39:19
 
El Pesnik wrote on 14.05.2010 at 20:55:11:
Tudi ta jeznorita pojava ki se klice telo Alojza je videno znotraj polja zavesti. Torej ce gremo po vrstnem redu: 1) Zavest 2) moje telo, telesni obcutki, misli 3) preostali svet. Nekateri tu pi pa radi druge prepricali, da sta tocki 2 in 1 obrnjeni, in potem sanjajo o sarkofagih in kaj ti jaz vem kaj se.

Poet,
potem pa povej, zakaj človek takoj ob rojstvu ne prepozna sebe v ogledalu...Če je prvo zavest...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #448 - 16.05.2010 at 12:22:05
 
Robi wrote on 15.05.2010 at 09:39:19:
El Pesnik wrote on 14.05.2010 at 20:55:11:
Tudi ta jeznorita pojava ki se klice telo Alojza je videno znotraj polja zavesti. Torej ce gremo po vrstnem redu: 1) Zavest 2) moje telo, telesni obcutki, misli 3) preostali svet. Nekateri tu pi pa radi druge prepricali, da sta tocki 2 in 1 obrnjeni, in potem sanjajo o sarkofagih in kaj ti jaz vem kaj se.

Poet,
potem pa povej, zakaj človek takoj ob rojstvu ne prepozna sebe v ogledalu...Če je prvo zavest...?

Ja sej če bi bila zavest telo bi se tekoj prepoznala v ogledalu. Bi rekla, jaz sem telo in gledam svoje telo v ogledalu. Gre se pa za to, da zavest najprej sploh težko "pošteka" da sedaj kukr zvezana na to telo, in ga sploh ne prepozna - sploh se ne prepozna kot jaz sem to telo v ogledalu. Ampak špila svojo igro, po kateri se bo čez čas prepričala, da je odvisna od telesa, oz. da je kukr prilepljena na telo, pa ni.

Še enkrat: zavest se ne prepozna v ogledalu, ker sebe ne more videti kot "v telesu". To se potem "priuči" v svoji lastni igri, in po nekem časovnem obdobju se kukr prepriča "jaz sem telo" in potem tako živi naprej, pri večini do smrti, pri drugih pa do trenutka razsvetljenja.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: ISCKON- videoposnetki, fotografije, linki
Reply #449 - 16.05.2010 at 12:22:52
 
Alojz in Sandib wrote on 14.05.2010 at 21:05:12:
El Pesnik wrote on 14.05.2010 at 20:55:11:
Tudi ta jeznorita pojava ki se klice telo Alojza je videno znotraj polja zavesti. Torej ce gremo po vrstnem redu: 1) Zavest 2) moje telo, telesni obcutki, misli 3) preostali svet. Nekateri tu pi pa radi druge prepricali, da sta tocki 2 in 1 obrnjeni, in potem sanjajo o sarkofagih in kaj ti jaz vem kaj se.


EL Poeta- Jaz jeznorit ti butast.Obrni zaporedje rezultat je isti.
Jaz sploh ne gledam vrstnega reda jaz gledam vesoljno enost-ne vrstni red samopojavnosti te enosti,ker je ta enost večno in sedaj vseobsežna.

Ne vem, če boš razumel tale preprost stavek, ampak bedak nikakor ne more soditi kdo je butast. Toliko.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 28 29 30 31 32