Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20544 times)
Tradition
Ex Member




Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
05.08.2008 at 16:34:53
 
Nekaj časa sem že vegetarijanec in me zanima, kako se vanj vklapljajo jajca in ribe. Ribe so zame osebno seveda tudi živali, samo da imajo več omega 3 maščob, tako da jih ne jem, glede jajc pa ne vem... ali se rumenjak tudi smatra za žival, ali se zanjo smatra samo oplojeno kokošje jajce, ipd.

Prvikrat sem podvomil, ali vegetarijanstvo vključuje tudi jajca, ko sem bral Avtobiografijo jogija Yoganande, kjer v poglavju opisuje življenje nekega indijskega jogija, ki mu je povedal da je preden je postal vegi jedel tudi ribe in jajca. Takrat sem prvič pomislil, da bi jajca lahko smatral tudi kot žival.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #1 - 05.08.2008 at 16:46:05
 
Pazi, na primankljaj vitamina B 12. Že vidim ta problem.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #2 - 05.08.2008 at 16:54:16
 
No, če lahko milijoni indijcev živijo kot vegetarijanci, tudi mene ne bo pobralo Smiley. Če se bodo začeli kazati kakšni resni znaki okvare živčnega sistema bom šel k zdravniku, vendar pa bi moral pasti v zeeeelo nizek procent ljudi s to posledico.

Vseeno, zanima me predvsem ali smatrate jajce kot žival?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #3 - 05.08.2008 at 17:00:02
 
Aja, pa pomanjkanje B12 je problem veganstva, ne vegetarijanstva, ker B12 nastaja v mesu, mleku in jajcih, jaz pa tudi če odstranim iz prehrane jajca imam še vedno mleko in mlečne proizvode.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #4 - 05.08.2008 at 21:31:01
 
Jajca so bodoči piščančki kao... če so jajca oplojena, seveda. samo taka so danes že redkost in v hladilnikih tud ni prov velike verjetnosti, da bi kaj iz njih se izvalilo. pri jajcih je baje drug problem, naj bi hudo mazali energetske kanale. sicer je pa pred časom aryan oz mgd nekaj pisal tud o tem da sta korenje in prekomerna količina leče lahko meso-hrana in da s tem tud ni lih za pretiravat.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #5 - 06.08.2008 at 20:25:20
 
Moje mnenje je,da se ljudje preveč ukvarjamo sami s seboj.Veliko premalo pa mislimo malo širše. če se bomo mi ukvarjal samo s tem kaj smemo in kaj ne smemo jest,ne vidim nobene perspektive za nadaljevanje vesoljnega življenja,ne samo zemeljskega. Kdo se bo ukvarjal s preseljevanjem življenja in ohranitvijo te vesoljne življenjske samobitnosti,če bomo mi mislili samo nase.Mi smo in ga- ciklično naseljujemo ta planet z življenjem,da lahko sami živimo na njem. Vse to smo mi naselili in izpostavili celotno reprodukcijsko verigo zemeljskega življenja vključno z lastno. Če bi mislili,da lahko živimo zgolj kot vegetarjanci potem ne bi naselili ostalih življenjskih vrst. Danes ste nekateri lahko vegetrjanci .Kaj boste(duše so večne) pa jedli v ledeni dobi-sneg? Kaj naj jedo Eskimi?

Večno-sedaj je oplojeno jajce življenjska posledica naravne reprodukcije kur(vaše sorte) Inmept* kokoši in RImept* petelina. Neoplojeno jajce je elementarna vesoljna samopojavnost in nič več.

Vegetarjanstvo je mogoče prakticirati v galaktični pomladi-poletju in še delu galaktične jeseni pred nastopom zemeljske povodni-deževne dobe pred galaktično zimo nastopom ledene dobe na Zemlji. Cikel galaktičnega leta znaša 28ooo zemeljskih let. Priporočam maloširše razmišljanje v smislu ohraniti življenjsko predvsem (Favno) pestrost.

Hvala za razumevanje ! Alojz Roll Eyes Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #6 - 07.08.2008 at 11:53:15
 
Seveda je tu tudi vprašanje izbire. Če imaš na izbiro vegetarijanstvo in pogoje zanj in na drugi strani mesojedstvo in se hkrati popolnoma zavedaš da prehrambena industrija kolje živali tudi zaradi tebe, potem posredno sodeluješ pri umoru živali. Meso samo po sebi ni nezdravo, ampak so nezdravi hormoni, adrenalin in strah ki se sprostijo v živali v trenutku njene nasilne smrti in jih potem zaužijemo.

Na pamet mi pride en odlomek iz knjige Pavla Mateja Raka:
"Šele ob novih spoznanjih sem ugotovil, da se pri mesojedcu použito valovanje kaže v odnosu do okolja kot tesnoba, sovraštvo, jeza, negotovost v različnih življenjskih položajih, depresija, nezaupanje, opreznost, bolezen. V njem živi v pristni, a zakriti obliki strah pred lastnim izničenjem, kakršno so použite živali doživele ob uri uboja. Ko sem se nehal izpostavljati tovrstnim vplivom, so se take lastnosti postopno omilile."

Potem pa je tu še karmični dolg. Pri mesojedcu, ki se zaveda njegove posredne vloge pri zakolu živali in alternativne izbire vegeterijanstva bo karmični dolg večji od človeka ki je živali in o vsem tem nima pojma.

Druga stran pa je ohranitev človeškega življenja. Če človeku grozi smrt (recimo zaradi napada divje živali) je boljše, da jo ubije kot da žrtvuje svoje življenje, saj je zapravljenje človeškega življenja po nepotrebnem večji "greh" kot uboj živali.

Zato je tudi pri Eskimih stvar drugačna, ker nimajo na voljo rastlinske hrane in bi po nepotrebnem žrtvovali človeška življenja. Sicer pa so že indijanci pred smrtjo bizona prosili njegovo dušo za odpuščanje ker rabijo njegovo meso za hrano in svoj obstoj, kar jih je odvezalo karmičnega dolga. Rabiti, imeti na voljo in ne imeti izbire so različne stvari.

Važna je izbira  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #7 - 07.08.2008 at 13:21:45
 
Ja, ti si mi pravi indijanc.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #8 - 07.08.2008 at 14:36:40
 
slovenec... tr00 rural Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #9 - 07.08.2008 at 14:44:54
 
Saj tudi indijanci niso iz Indije.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #10 - 07.08.2008 at 16:30:08
 
Quote:
Rabiti, imeti na voljo in ne imeti izbire so različne stvari.

lepo povedano Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #11 - 07.08.2008 at 20:47:17
 
Quote:
Seveda je tu tudi vprašanje izbire. Če imaš na izbiro vegetarijanstvo in pogoje zanj in na drugi strani mesojedstvo in se hkrati popolnoma zavedaš da prehrambena industrija kolje živali tudi zaradi tebe, potem posredno sodeluješ pri umoru živali. Meso samo po sebi ni nezdravo, ampak so nezdravi hormoni, adrenalin in strah ki se sprostijo v živali v trenutku njene nasilne smrti in jih potem zaužijemo.

Na pamet mi pride en odlomek iz knjige Pavla Mateja Raka:
"Šele ob novih spoznanjih sem ugotovil, da se pri mesojedcu použito valovanje kaže v odnosu do okolja kot tesnoba, sovraštvo, jeza, negotovost v različnih življenjskih položajih, depresija, nezaupanje, opreznost, bolezen. V njem živi v pristni, a zakriti obliki strah pred lastnim izničenjem, kakršno so použite živali doživele ob uri uboja. Ko sem se nehal izpostavljati tovrstnim vplivom, so se take lastnosti postopno omilile."

Potem pa je tu še karmični dolg. Pri mesojedcu, ki se zaveda njegove posredne vloge pri zakolu živali in alternativne izbire vegeterijanstva bo karmični dolg večji od človeka ki je živali in o vsem tem nima pojma.

Druga stran pa je ohranitev človeškega življenja. Če človeku grozi smrt (recimo zaradi napada divje živali) je boljše, da jo ubije kot da žrtvuje svoje življenje, saj je zapravljenje človeškega življenja po nepotrebnem večji "greh" kot uboj živali.

Zato je tudi pri Eskimih stvar drugačna, ker nimajo na voljo rastlinske hrane in bi po nepotrebnem žrtvovali človeška življenja. Sicer pa so že indijanci pred smrtjo bizona prosili njegovo dušo za odpuščanje ker rabijo njegovo meso za hrano in svoj obstoj, kar jih je odvezalo karmičnega dolga. Rabiti, imeti na voljo in ne imeti izbire so različne stvari.

Važna je izbira  Wink


Tradition

Svobodna volja-vsak jo ima. Vse drugo je lepo povedano,taktno, vendar zavito v obtoževanje mosojedih. V trenutku spoznanja je karmični dolg lari-fari. Zgolj grožnja nepoučenim v samo vesoljno bistvo. Zahvaljujejo se živalim tudi muslimani. Kristjani smo to malo pozabili-nič hudega. Tisti,ki vemo,da smo mi sami izpostavili celotno življenjsko reprodukcijsko verigo življenja na Zemlji in ne verjamemo Darwinovim zmotam smo čist ok. Strinjam se s tvojimi trditvami imeti izbiro. Vsak med nami jo ima in sam nimam nič proti osebni izbiri,da je nekdo danes, ko je to lahko vegetarijanec. Celo odobravam to! Vendar sem sam vsejed, a zato nikogar ne strašim z ničemer,ker je on to in to. Odvadi se tega in bodi po svobodni volji,kar želiš ti sam in pusti drugim, da so to kar želijo sami..

Strpnost-svobodna volja-mir med nami! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #12 - 07.08.2008 at 21:22:28
 
Nisem imel namena nikogar spreobračati ali kritizirati. Predstavil sem le svoje mnenje - vsi člani moje družine so vsejedci in nobenega od njih ne silim da bi sprejeli vegi stil.

Hkrati se tudi zavedam, da večino časa delujem skozi ego in racio, katera poskušam obvladati skozi različne načine - težka naloga in si niti ne delam utvar da ju že nadzorujem.

Nikogar še ne poznam, ki bi doživel spoznanje in nekako dvomim da si ga tudi ti Alojz, tako da do takrat karmični dolg obstaja in je realnost.

Tako da, če je kdo moje poste vzel kot strašenje in žuganje se mu iskreno opravičujem, tu sem podajal le svoje mnenje in nisem nikogar silil naj bo vegi. Hecno je, da sem se v preteklosti nekajkrat siloma poskušal odpovedati mesu, vendar je dokončna sedanja odpoved prišla spontano brez vnaprejšnjega pripravljanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #13 - 07.08.2008 at 23:08:11
 
Quote:
Seveda je tu tudi vprašanje izbire. Če imaš na izbiro vegetarijanstvo in pogoje zanj in na drugi strani mesojedstvo in se hkrati popolnoma zavedaš da prehrambena industrija kolje živali tudi zaradi tebe, potem posredno sodeluješ pri umoru živali. Meso samo po sebi ni nezdravo, ampak so nezdravi hormoni, adrenalin in strah ki se sprostijo v živali v trenutku njene nasilne smrti in jih potem zaužijemo.

Na pamet mi pride en odlomek iz knjige Pavla Mateja Raka:
"Šele ob novih spoznanjih sem ugotovil, da se pri mesojedcu použito valovanje kaže v odnosu do okolja kot tesnoba, sovraštvo, jeza, negotovost v različnih življenjskih položajih, depresija, nezaupanje, opreznost, bolezen. V njem živi v pristni, a zakriti obliki strah pred lastnim izničenjem, kakršno so použite živali doživele ob uri uboja. Ko sem se nehal izpostavljati tovrstnim vplivom, so se take lastnosti postopno omilile."

Potem pa je tu še karmični dolg. Pri mesojedcu, ki se zaveda njegove posredne vloge pri zakolu živali in alternativne izbire vegeterijanstva bo karmični dolg večji od človeka ki je živali in o vsem tem nima pojma.

Druga stran pa je ohranitev človeškega življenja. Če človeku grozi smrt (recimo zaradi napada divje živali) je boljše, da jo ubije kot da žrtvuje svoje življenje, saj je zapravljenje človeškega življenja po nepotrebnem večji "greh" kot uboj živali.

Zato je tudi pri Eskimih stvar drugačna, ker nimajo na voljo rastlinske hrane in bi po nepotrebnem žrtvovali človeška življenja. Sicer pa so že indijanci pred smrtjo bizona prosili njegovo dušo za odpuščanje ker rabijo njegovo meso za hrano in svoj obstoj, kar jih je odvezalo karmičnega dolga. Rabiti, imeti na voljo in ne imeti izbire so različne stvari.

Važna je izbira  Wink

Tu si opisal samotolažbo, tako da me nisi ravno prepričal. Mogoče se poslužuješ preveč avtosugestije.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #14 - 08.08.2008 at 10:05:56
 
Pa kaj je z vami ljudje, ne more človek nič več rečt kar ne bi vzeli kot osebni napad in poskus prepričevanja? Kaj se je zgodilo s načinom debate in izmenjave mnenj? Zdej je vsak četrti post ki ga berem na tem forumu dokazovanje da je drugi bolj pod vplivom ega kot on/ona.

Sprijaznite se, vsi smo pod vplivom ega in racia, vse do trenutka samospoznanja, ki bo prišel ko bo pač prišel.

Sej imate vendar svobodno voljo in si menda zaupate dovolj, da vas posamezen post ne bo oropal tega, tako da bi menda debato lahko vzeli samo kot komunikacijo. Če ti moje mnenje ni všeč ga ne upoštevaj, ne pa da se počutite napadeno in manipulirano. Jeeesh.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3