Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 20669 times)
ajgor
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #15 - 08.08.2008 at 11:13:30
 
Kaj si pa tako užaljen in vse tolmačiš za napad na lastno osebo? Napisal si članek v katerem hvališ vegetarjanstvo in kako si zdrav. Ko kdo napiše, da vse ni ravno tako, postaneš pa pokroviteljski in deliš levite s čim naj se sprijaznimo in kaj naj nam bo všeč.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #16 - 08.08.2008 at 13:05:05
 
Quote:
Pa kaj je z vami ljudje, ne more človek nič več rečt kar ne bi vzeli kot osebni napad in poskus prepričevanja? Kaj se je zgodilo s načinom debate in izmenjave mnenj? Zdej je vsak četrti post ki ga berem na tem forumu dokazovanje da je drugi bolj pod vplivom ega kot on/ona.

Sprijaznite se, vsi smo pod vplivom ega in racia, vse do trenutka samospoznanja, ki bo prišel ko bo pač prišel.

Sej imate vendar svobodno voljo in si menda zaupate dovolj, da vas posamezen post ne bo oropal tega, tako da bi menda debato lahko vzeli samo kot komunikacijo. Če ti moje mnenje ni všeč ga ne upoštevaj, ne pa da se počutite napadeno in manipulirano. Jeeesh.

Lp


Kako smo ogroženi.Ja, pa ti ne beri naših postov.Ti nam pokaži svojo voljo in duhovno zrelost. A si mogoče za fajmoštra študiru? Kr neki bi predpisoval in kritiziru.Daj vzgled-utuhni!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Tradition
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #17 - 08.08.2008 at 13:38:34
 
Hehe, sej sem vedel da bodo takšni odgovori... napisal sem da ne jemat mojega mnenja kot napad in prepričevanje in takoj sem jaz tisti ki se počuti napadenega in v prepričevanju drugih. Kako lepa projekcija  Grin

Priznam, malo sem užaljen, kar je seveda moj ego... Ampak jaz si to priznam za razliko od nekaterih. Drugače pa nisem napisal članka o vegeterijanstvu in čisto nikjer nisem napisal kako sem zdrav. Napisal sem temo kjer me je zanimalo ali so jajca živali ali ne in potem dodal moje mnenje kjer opisujem svoj vidik vegetarijanstva kot odgovor na post Lojzeta.

Misliš da ne bi bilo boljše komunikacija kjer napišeš, jaz mislim tko, drugi napiše jaz pa mislim tko... ne pa ti nimaš prav in tu in tu so tvoje napake (recimo pri meni zgleda prepričevanje in vsiljevanje vegetarijanstva  Smiley)

Lojze, zgleda da potem nisem duhovno zrel če nisem utihnil a? Tudi to nisem nikoli rekel da sem. Trudim se malo po malo in se osredotočam nase ne na druge...

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #18 - 08.08.2008 at 14:07:43
 
Ni se potrebno opravičevati, saj te razumem.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #19 - 16.01.2009 at 10:09:23
 
Quote:
Pa kaj je z vami ljudje, ne more človek nič več rečt kar ne bi vzeli kot osebni napad in poskus prepričevanja? Kaj se je zgodilo s načinom debate in izmenjave mnenj? Zdej je vsak četrti post ki ga berem na tem forumu dokazovanje da je drugi bolj pod vplivom ega kot on/ona.

Sprijaznite se, vsi smo pod vplivom ega in racia, vse do trenutka samospoznanja, ki bo prišel ko bo pač prišel.

Sej imate vendar svobodno voljo in si menda zaupate dovolj, da vas posamezen post ne bo oropal tega, tako da bi menda debato lahko vzeli samo kot komunikacijo. Če ti moje mnenje ni všeč ga ne upoštevaj, ne pa da se počutite napadeno in manipulirano. Jeeesh.

Lp

Tu je pomembno katera resnica bo obveljala.
Pa še ta je tako krhka, kot jajčna lupina. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #20 - 16.01.2009 at 15:35:14
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 10:09:23:
Quote:
Pa kaj je z vami ljudje, ne more človek nič več rečt kar ne bi vzeli kot osebni napad in poskus prepričevanja? Kaj se je zgodilo s načinom debate in izmenjave mnenj? Zdej je vsak četrti post ki ga berem na tem forumu dokazovanje da je drugi bolj pod vplivom ega kot on/ona.

Sprijaznite se, vsi smo pod vplivom ega in racia, vse do trenutka samospoznanja, ki bo prišel ko bo pač prišel.

Sej imate vendar svobodno voljo in si menda zaupate dovolj, da vas posamezen post ne bo oropal tega, tako da bi menda debato lahko vzeli samo kot komunikacijo. Če ti moje mnenje ni všeč ga ne upoštevaj, ne pa da se počutite napadeno in manipulirano. Jeeesh.

Lp

Tu je pomembno katera resnica bo obveljala.
Pa še ta je tako krhka, kot jajčna lupina. Smiley


Jajca pomeni v normalnih pogojih novo kuro, ali pa hrano za nekoga. Nič drugega pa še vedno je samo jajce,ker drugega ne more biti,če je že jajce. Jajce je novo rojstvo tudi naše tko kot je Jupiter planet jajce v našem osončju on pomeni konec in novo rojstvo osončja nov cikel.Jupiter je Alfa in Omega osončja,vsakih toliko sekund ima erukcijo..hi..hi.Hecno ne,ampak resnično, tudi mi imamo ista jajca....tudi smešno ne.Pa zopet resnično!!!!

Lp Alojz
Back to top
« Last Edit: 16.01.2009 at 21:11:35 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #21 - 17.01.2009 at 11:48:50
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 10:09:23:
Quote:
Pa kaj je z vami ljudje, ne more človek nič več rečt kar ne bi vzeli kot osebni napad in poskus prepričevanja? Kaj se je zgodilo s načinom debate in izmenjave mnenj? Zdej je vsak četrti post ki ga berem na tem forumu dokazovanje da je drugi bolj pod vplivom ega kot on/ona.

Sprijaznite se, vsi smo pod vplivom ega in racia, vse do trenutka samospoznanja, ki bo prišel ko bo pač prišel.

Sej imate vendar svobodno voljo in si menda zaupate dovolj, da vas posamezen post ne bo oropal tega, tako da bi menda debato lahko vzeli samo kot komunikacijo. Če ti moje mnenje ni všeč ga ne upoštevaj, ne pa da se počutite napadeno in manipulirano. Jeeesh.

Lp

Tu je pomembno katera resnica bo obveljala.
Pa še ta je tako krhka, kot jajčna lupina. Smiley

Resnica ni nekaj absolutnoge. Ni statična je gibka. Ni krhka, ampak gibljiva.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #22 - 17.01.2009 at 13:07:18
 
Quote:
Nekaj časa sem že vegetarijanec in me zanima, kako se vanj vklapljajo jajca in ribe. Ribe so zame osebno seveda tudi živali, samo da imajo več omega 3 maščob, tako da jih ne jem, glede jajc pa ne vem... ali se rumenjak tudi smatra za žival, ali se zanjo smatra samo oplojeno kokošje jajce, ipd.

Prvikrat sem podvomil, ali vegetarijanstvo vključuje tudi jajca, ko sem bral Avtobiografijo jogija Yoganande, kjer v poglavju opisuje življenje nekega indijskega jogija, ki mu je povedal da je preden je postal vegi jedel tudi ribe in jajca. Takrat sem prvič pomislil, da bi jajca lahko smatral tudi kot žival.

za mene je veetarijanstvo nekako ... odločitev o vibraciji, ki si jo svojemu telesu še pripravljen dovajat
vibracija se definitivno spreminja od zarodka pa do klobase na mizi
od čistega življenja, ki lahko življenje celo da - ga vsebuje - npr jajce, pa do izmučene živali napitane z vsem sranjem ki obstaja, ubite in končno predelane u klobaso ...
ribe kot take, so nekako tud full bolj čiste, živijo u vodi, če maš srečo u pretočni vodi al pa celo u morju ...
morajo pa še vedno umret, tud ribe
tko da informacijo o umiranju zihr vnašaš u svoje polje

kar ni primer če poješ jabuk ...

usi skušamo pol nekak se furat u take vibracije kot nam sedejo, za kakršne smo se odločil provzaprov ...

se prav
zihr je jajce in riba živalskega izvora
isto kot mleko

a ješ al ne, je pač tvoja odločitev ...

smo to kar smo
kar vnašamo vase



ko bo nova ledena doba in če bom še kr kle, bom pač dovovlu svojmu tečesu še kakšno drugo vibracijo kot trenutno, blj eskimsko ... zdej ko pa mi to ni treba, pa čeprov je sneg zuni, zdej pak sm na tem čemer sm ...  alojz


da ne začnem s telimi, slučajno
Quote:
Za proizvodnjo 1 kg krompirja je potrebno 500 l vode,
za proizvodnjo 1 kg mesa je potrebno 100.000 l vode.!! (Večinoma za krmo.)

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1231931396/0#0


velik je faktorjev
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #23 - 17.01.2009 at 17:24:34
 
gape wrote on 17.01.2009 at 13:07:18:
Quote:
Nekaj časa sem že vegetarijanec in me zanima, kako se vanj vklapljajo jajca in ribe. Ribe so zame osebno seveda tudi živali, samo da imajo več omega 3 maščob, tako da jih ne jem, glede jajc pa ne vem... ali se rumenjak tudi smatra za žival, ali se zanjo smatra samo oplojeno kokošje jajce, ipd.

Prvikrat sem podvomil, ali vegetarijanstvo vključuje tudi jajca, ko sem bral Avtobiografijo jogija Yoganande, kjer v poglavju opisuje življenje nekega indijskega jogija, ki mu je povedal da je preden je postal vegi jedel tudi ribe in jajca. Takrat sem prvič pomislil, da bi jajca lahko smatral tudi kot žival.

za mene je veetarijanstvo nekako ... odločitev o vibraciji, ki si jo svojemu telesu še pripravljen dovajat
vibracija se definitivno spreminja od zarodka pa do klobase na mizi
od čistega življenja, ki lahko življenje celo da - ga vsebuje - npr jajce, pa do izmučene živali napitane z vsem sranjem ki obstaja, ubite in končno predelane u klobaso ...
ribe kot take, so nekako tud full bolj čiste, živijo u vodi, če maš srečo u pretočni vodi al pa celo u morju ...
morajo pa še vedno umret, tud ribe
tko da informacijo o umiranju zihr vnašaš u svoje polje

kar ni primer če poješ jabuk ...

usi skušamo pol nekak se furat u take vibracije kot nam sedejo, za kakršne smo se odločil provzaprov ...

se prav
zihr je jajce in riba živalskega izvora
isto kot mleko

a ješ al ne, je pač tvoja odločitev ...

smo to kar smo
kar vnašamo vase



ko bo nova ledena doba in če bom še kr kle, bom pač dovovlu svojmu tečesu še kakšno drugo vibracijo kot trenutno, blj eskimsko ... zdej ko pa mi to ni treba, pa čeprov je sneg zuni, zdej pak sm na tem čemer sm ...  alojz


da ne začnem s telimi, slučajno
Quote:
Za proizvodnjo 1 kg krompirja je potrebno 500 l vode,
za proizvodnjo 1 kg mesa je potrebno 100.000 l vode.!! (Večinoma za krmo.)

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1231931396/0#0


velik je faktorjev


SE kar strinjam Gape. Vedno je odločitev intimna!!! Danes si lahko vsak ki čuti,da hoče biti vegetarijanec to lahko privošči.Eskimom je glede tega molo bolj težko.
Tudi sam nisem za načrtno rejo živali.Živali bi se morale prosto gibati in človek bi moral bolj odgovorno skrbeti za njihov obstoj.
Ko pa spoznaš vesoljno zakonitost in vesoljne cikle,pa spoznaš,da bo človek kot tak vedno uresničil svoje vesoljno življenjsko poslanstvo,ki ga ima.Ni panike--- ne v primeru,da si vsejed ne v primeru,da si vegetarjanec-svoje življenjsko poslanstvo bo človeštvo Zemlje nedvomno uresničilo, ko se bo samospoznalo. Problemov sploh ni,to so špekulacije našega sedanjega nerazsvetljenega uma. Nepomebno ne odloča o ničemer kaj ješ- v smislu nadaljevanja življenja!!!Ljudje bomo vedno ohranili celotno vesoljno življenje zato tudi smo vesoljni kralji življenja,čeprav danes tega ne izkazujemo s svojim početjem.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #24 - 17.01.2009 at 19:13:35
 
gape wrote on 17.01.2009 at 13:07:18:
Quote:
Nekaj časa sem že vegetarijanec in me zanima, kako se vanj vklapljajo jajca in ribe. Ribe so zame osebno seveda tudi živali, samo da imajo več omega 3 maščob, tako da jih ne jem, glede jajc pa ne vem... ali se rumenjak tudi smatra za žival, ali se zanjo smatra samo oplojeno kokošje jajce, ipd.

Prvikrat sem podvomil, ali vegetarijanstvo vključuje tudi jajca, ko sem bral Avtobiografijo jogija Yoganande, kjer v poglavju opisuje življenje nekega indijskega jogija, ki mu je povedal da je preden je postal vegi jedel tudi ribe in jajca. Takrat sem prvič pomislil, da bi jajca lahko smatral tudi kot žival.

za mene je veetarijanstvo nekako ... odločitev o vibraciji, ki si jo svojemu telesu še pripravljen dovajat
vibracija se definitivno spreminja od zarodka pa do klobase na mizi
od čistega življenja, ki lahko življenje celo da - ga vsebuje - npr jajce, pa do izmučene živali napitane z vsem sranjem ki obstaja, ubite in končno predelane u klobaso ...
ribe kot take, so nekako tud full bolj čiste, živijo u vodi, če maš srečo u pretočni vodi al pa celo u morju ...
morajo pa še vedno umret, tud ribe
tko da informacijo o umiranju zihr vnašaš u svoje polje

kar ni primer če poješ jabuk ...

usi skušamo pol nekak se furat u take vibracije kot nam sedejo, za kakršne smo se odločil provzaprov ...

se prav
zihr je jajce in riba živalskega izvora
isto kot mleko

a ješ al ne, je pač tvoja odločitev ...

smo to kar smo
kar vnašamo vase



ko bo nova ledena doba in če bom še kr kle, bom pač dovovlu svojmu tečesu še kakšno drugo vibracijo kot trenutno, blj eskimsko ... zdej ko pa mi to ni treba, pa čeprov je sneg zuni, zdej pak sm na tem čemer sm ...  alojz


da ne začnem s telimi, slučajno
Quote:
Za proizvodnjo 1 kg krompirja je potrebno 500 l vode,
za proizvodnjo 1 kg mesa je potrebno 100.000 l vode.!! (Večinoma za krmo.)

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1231931396/0#0


velik je faktorjev


Dobro si tole napisal, Gape. Jaz sem vegetarijanec že praktično vse življenje, nikdar bolna, ne jem pa mesa, rib in jajc. Nič ne pogrešam od tega, okus se ti spremeni, meso ti začne celo smrdet. Že kot mala punčka se spomnim, ko so me vozili starši na kmetijo babice, da sem jokala in doživljala pravi histerični napad, ko so hoteli kakšno kuro ubit. Samo to sem vpila, ne smete ubijat, ne smete ubijat.... Verjetno kaj iz prejšnjih življenj, to znanje, da se ne sme ubijat. Danes sem pa na sprehodu prišla do staje ovc in malih ovčjih mladičkov, ki so spontano ko otroci prišli blizu, se vzpenjali proti nam z neko nedolžno ljubkostjo. pa sem pomislila, le kako more kdo takemu bitju prerezat vrat?  Huh
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #25 - 17.01.2009 at 19:25:42
 

Satis

Jaz bi jokal in jokal, za vsemi pobitimi v Afriki,Ameriki,V Gazi itd.
Za eno ovco, mi je pa figo mar danes. Tisto ovco bom rešil potem, ko bom rešil 'najprej' svoj rod ubijanja.

Ona je delno zavedna ljudje smo pa samozavedno življenje-  Ni ljudi -ni življenja.Ovca ima nižjo EM frekvenco rastline še nižjo...... morajo pa biti, da mi lahko živimo.

Ko mi skrbimo za njih, skrbimo za svoj rod-dojemite hiarhijo življenja,ne si delat iluzije in kopreno pred oči.Mi smo prvi in edini varuhi in skrbniki celotnega vesoljnega življena in sami sebe.
Samo tako lahko preživimo in živimo večno-sedaj to je neovrgljivo dejstvo.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #26 - 17.01.2009 at 19:28:39
 
satis wrote on 17.01.2009 at 19:13:35:
Danes sem pa na sprehodu prišla do staje ovc in malih ovčjih mladičkov, ki so spontano ko otroci prišli blizu, se vzpenjali proti nam z neko nedolžno ljubkostjo. pa sem pomislila, le kako more kdo takemu bitju prerezat vrat?  Huh

Meni je pa prišlo na misel, iz kakšnega vzroka, pri tako ljubkih živalih, si takoj pomislila na zakol.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #27 - 17.01.2009 at 19:41:51
 
Quote:
satis wrote on 17.01.2009 at 19:13:35:
Danes sem pa na sprehodu prišla do staje ovc in malih ovčjih mladičkov, ki so spontano ko otroci prišli blizu, se vzpenjali proti nam z neko nedolžno ljubkostjo. pa sem pomislila, le kako more kdo takemu bitju prerezat vrat?  Huh

Meni je pa prišlo na misel, iz kakšnega vzroka, pri tako ljubkih živalih, si takoj pomislila na zakol.

Lp,Igor


Saj res, tega pa ne vem, zakaj sem na to pomislila. Verjetno neki vzorci, ki ostanejo v podzavesti, mogoče spomin iz filma, "Ko jagenjčki obmolknejo", kjer mi je ostala v spominu Jodie Foster, ki je kanibalu pretreseno pripovedovala, kako so doma pri njih klali jagenjčke, ki so ob zakolu jokali kot mali otroci....
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #28 - 17.01.2009 at 19:43:49
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2009 at 19:25:42:
Satis

Jaz bi jokal in jokal, za vsemi pobitimi v Afriki,Ameriki,V Gazi itd.
Za eno ovco, mi je pa figo mar danes. Tisto ovco bom rešil potem, ko bom rešil 'najprej' svoj rod ubijanja.

Ona je delno zavedna ljudje smo pa samozavedno življenje-  Ni ljudi -ni življenja.Ovca ima nižjo EM frekvenco rastline še nižjo...... morajo pa biti, da mi lahko živimo.

Ko mi skrbimo za njih, skrbimo za svoj rod-dojemite hiarhijo življenja,ne si delat iluzije in kopreno pred oči.Mi smo prvi in edini varuhi in skrbniki celotnega vesoljnega življena in sami sebe.
Samo tako lahko preživimo in živimo večno-sedaj to je neovrgljivo dejstvo.

Lp Alojz

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Vegetarijanstvo - jajca in ribe?
Reply #29 - 17.01.2009 at 19:43:56
 
Alojz in Sandib wrote on 17.01.2009 at 19:25:42:
Satis

Jaz bi jokal in jokal, za vsemi pobitimi v Afriki,Ameriki,V Gazi itd.
Za eno ovco, mi je pa figo mar danes. Tisto ovco bom rešil potem, ko bom rešil 'najprej' svoj rod ubijanja.

Ona je delno zavedna ljudje smo pa samozavedno življenje-  Ni ljudi -ni življenja.Ovca ima nižjo EM frekvenco rastline še nižjo...... morajo pa biti, da mi lahko živimo.

Ko mi skrbimo za njih, skrbimo za svoj rod-dojemite hiarhijo življenja,ne si delat iluzije in kopreno pred oči.Mi smo prvi in edini varuhi in skrbniki celotnega vesoljnega življena in sami sebe.
Samo tako lahko preživimo in živimo večno-sedaj to je neovrgljivo dejstvo.

Lp Alojz

Kako skrbimo za njih ? Da jih redimo za hrano ?

Torej ne skrbimo za njih, ampak skrbimo za sebe. Živali so postale le še kot nek stroj za izdelavo mesa, mleka, volne....
Obstaja zdrava meja skrbi zase in vzvišena ego skrb zase, ki vodi v uničevanje okolja in živalskih vrst.
Človek ni bog. Je del tega univerzuma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3