Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 27295 times)
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #45 - 05.03.2008 at 10:54:56
 
"Ali po vašem zavedno lahko postane nezavedno?"

Kaj si delal 19.maja 1995 popoldan?

Si mislil v tem smislu?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #46 - 05.03.2008 at 11:03:39
 
Quote:
Ma razdvojen si ti, pa to projiciraš na druge. Kakšne različne poti - vse je to del iste poti. In kar ne nehaš obsojati in vrednotiti. Verjetno že imaš razlog za to. Pa daj, poskušaj že razumeti, kaj ti hočejo ljudje povedati.

Kje ti vidiš obsojanje in vrednotenje, če ne govorim o cilju in poti. Razlog imaš, ko imaš cilj in pot ali delčke poti. Sicer pa na javno mnenje ne dam veliko in ga razumem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #47 - 05.03.2008 at 11:50:24
 
Quote:
Quote:
Devi wrote on 04.03.2008 at 19:18:08:
Quote:
Poglej, če je tebi isto razkrinkavanje (analiziranje) in spoznanje ter povsod vidiš ego, ki se ga tako bojiš, potem boš pač vedno v svojem miselnem vzorcu, kar je psihološki čas

dej na dolgo, nisem razumela... kako misliš s tem časom?
mislim, spoznanje pride v trenutku, sam včasih je pot do njega dolga... al kakšen čas..?

Spoznanje je vedno trenutno, torej ni v času. Včasih ti nekaj klikne, kar na lepem, čeprav si pred tem to na dolgo študirala, pa ni bilo uspeha. Ko si se potem sprostila in ostala brez misli, je nenadoma iz nič prišlo spoznanje, povsem jasno in nedvoumno. To je akcija, ki ni v času. Nato si o tem začela premišljevati in primerjati s svojimi ali tujimi izkušnjami in postavil se je dvom, prešla si v reakcijo in v čas. Povsem jasna stvar se je izgubila.
Do spoznanja ni poti, stopiti moraš iz poti. Če stopaš po neki poti,  se spoznavaš,v nekaj verjameš ali veruješ in si dopoveduješ, da je dovolj časa še jutri, tvoja zavest počasi in sigurno otopi. Otopela zavest pa ne more spoznati sebe.
To je na kratko s primerom. Za razumevanje le-tega(časa) nekdo porabi veliko časa in ni rečeno, da kdaj razume, še manj, da spozna. Nekomu pa se lahko razodene hipoma.


Iskanje, spraševanje, primerjanje, soočanje, poglabljanje, prepoznavanje, spoznavanje, razumevanje, ozaveščanje - vse je del istega procesa, ki vodi k istemu cilju.
Mislim, da umetno ločuješ nekaj, kar je celostno. Aha momenti so posledica dolgotrajne priprave v notranjosti. Eno brez drugega ne gre. To nima nobene zveze s strahom. Možna pa je razlaga, da se ti bojiš vpogleda v sebe.


Evo, plesnamesecu, zadela si žebljico na glavico. Potrebna je predpriprava, da je človek sploh kaj sposoben videti = tale ajgor pa misli, da mu bo vse kar z neba padlo v roke - wrong, brate, odpade! hi hi hi!

Vpogleda v sebe se pa boji, ja, to sem tudi jaz opazil. Ne upa si priznati, da ga neka stvar obvladuje, in je raje kot noj, ki tišči glavo v pesek, in upa, da bo tista stvar sama od sebe odpadla. Ajgor! Stvari bodo same od sebe odpadle, ampak šele potem, ko se jih ne boš več sam oklepal, zato pa moraš spoznati, zakaj se jih sploh oklepaš = to pa se zdaj vprašaš, ja, in analiziraš, in imaš pogum se s tem soočiti.

Tako, da, ne nakladaj več, in se sooči s tistim, kar ti leži pred nosom. Pa tudi ne goni Krišnamurtija kar tako lepo zveličavno, ker to bo škodovalo. Tko. Sej se samo hecam ...

lp, poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #48 - 05.03.2008 at 11:51:35
 
Quote:
Trenutek je trenutek. Dolgotrajno pripravlanje je pričakovanje. S pričakovanjem pa se pojavlja dvom in z njim strah. Možno je pa vse, saj so možnosti v miselnem procesu. Misel ti pa lahko naredi razlage kakršne si želiš in jih pogojuje s ciljem.


Po moje opisuješ svoj osebni pristop do pridobivanja uvida? Ni nujno, da je zato opis drugih kaj manj uporaben in resničen. Morda pa gre celo za različno opisovanje popolnoma istih procesov.

Zame ločevanje med trenutkom in dolgotrajnostjo nima kakšnega posebnega praktičnega pomena. Uvid je sicer hipen, je stvar trenutka, vendar to zame nič ne spremeni in ne pripisujem trenutku prav nič večje veljave kot daljšim časovnim obdobjem.

To, kar ti opisuješ: pričakovanja, dvomi in strahovi, je problem posameznikovega pristopa do življenja. To ni povezano z uporabo časa.  Če je strah v tebi ali pa če te ovirajo pričakovanja, je koristno to razčistiti pri sebi. Ne predstavljam si, da strah razrešuješ tako, da se osredotočaš na trenutke. To je zame samo izogibanje.

Quote:
Kje ti vidiš obsojanje in vrednotenje, če ne govorim o cilju in poti. Razlog imaš, ko imaš cilj in pot ali delčke poti. Sicer pa na javno mnenje ne dam veliko in ga razumem.


Ne mislim javno mnenje, ampak razumevanje sporočil, ki jih dajo posamezni ljudje. Za svoja sporočila lahko zagotovo rečem, da jih ne razumeš. Obsojanje pa je v tem, da me najprej brez osnove obtožiš, da navajam nekaj prebranega, da psihoanaliziram in nato še da pišem neumnosti, itd. Vsega se verjetno ne spomnim  Roll Eyes. Mislim, da je komunikacija lahko plodnejša, če ne projiciraš svojih vnaprejšnjih sodb v tisto, kar ti drugi napiše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #49 - 05.03.2008 at 11:53:43
 
Poet misliš ti, jaz bolj malo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #50 - 05.03.2008 at 12:04:52
 
Po moje opisuješ svoj osebni pristop do pridobivanja uvida?

O nobenem pridobivanju ne govorim. Poskušam samo razložiti čas. Je pa težko, ker ni v razumu. Razum ga namreč ustvarja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #51 - 05.03.2008 at 12:09:09
 
sašo wrote on 04.03.2008 at 19:40:31:
...ko nezavedno postane zavedno...


Vprašanje za mojstre; Ali po vašem zavedno lahko postane nezavedno?


Aha
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #52 - 05.03.2008 at 12:13:27
 
Quote:
Devi wrote on 04.03.2008 at 19:18:08:
Quote:
Poglej, če je tebi isto razkrinkavanje (analiziranje) in spoznanje ter povsod vidiš ego, ki se ga tako bojiš, potem boš pač vedno v svojem miselnem vzorcu, kar je psihološki čas

dej na dolgo, nisem razumela... kako misliš s tem časom?
mislim, spoznanje pride v trenutku, sam včasih je pot do njega dolga... al kakšen čas..?

Spoznanje je vedno trenutno, torej ni v času. Včasih ti nekaj klikne, kar na lepem, čeprav si pred tem to na dolgo študirala, pa ni bilo uspeha. Ko si se potem sprostila in ostala brez misli, je nenadoma iz nič prišlo spoznanje, povsem jasno in nedvoumno. To je akcija, ki ni v času. Nato si o tem začela premišljevati in primerjati s svojimi ali tujimi izkušnjami in postavil se je dvom, prešla si v reakcijo in v čas. Povsem jasna stvar se je izgubila.
Do spoznanja ni poti, stopiti moraš iz poti. Če stopaš po neki poti,  se spoznavaš,v nekaj verjameš ali veruješ in si dopoveduješ, da je dovolj časa še jutri, tvoja zavest počasi in sigurno otopi. Otopela zavest pa ne more spoznati sebe.
To je na kratko s primerom. Za razumevanje le-tega(časa) nekdo porabi veliko časa in ni rečeno, da kdaj razume, še manj, da spozna. Nekomu pa se lahko razodene hipoma.


Spoznanje, uvid, razodetje al kokrkol že rečeš temu je pr men lahko hipno al pa po koščkih, kt pucli.
Ampak zmerej šele takrat, ko so pogoji izpolnjeni, zmerej kt posledica enga delovanja, pa čeprav na prvi pogled nevezanega na spoznanje. Kr tko pa nikoli. In tud iz nč ne.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #53 - 05.03.2008 at 12:17:38
 
en_bk wrote on 05.03.2008 at 12:13:27:
Spoznanje, uvid, razodetje al kokrkol že rečeš temu je pr men lahko hipno al pa po koščkih, kt pucli.
Ampak zmerej šele takrat, ko so pogoji izpolnjeni, zmerej kt posledica enga delovanja, pa čeprav na prvi pogled nevezanega na spoznanje. Kr tko pa nikoli. In tud iz nč ne.
Smiley


Evo  Smiley. To je to  Smiley. Se zdaj razumemo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #54 - 05.03.2008 at 12:19:46
 
Ja, je en_bk dobro tole razložil! Super!!!  Wink Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #55 - 05.03.2008 at 12:32:06
 
Torej po vaše iz delovanja-misli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #56 - 05.03.2008 at 12:39:54
 
Quote:
Torej po vaše iz delovanja-misli.


Ajgor, ajgor, vem kaj misliš, in da, spoznanje res pride v trenutku. Ampak a si predstavljaš nekoga, ki je popolnoma obvladovan od ne vem česa že? Tak človek se ni sposoben umiriti sploh, spoznanje pa pride res samo v mirnih vodah. Po našem je osnovna stvar to: umiriti te razburkane vode s "prisilno ujezitvijo" ego vzorcev, jih malo oklestiti, in potem ko vode niso več toliko razburkane, potem se sprostiti in videti. Da.

Sicer pa, imaš prav. Tvoja razlaga je najvišja razlaga, ki pa jo večina ljudi (še) ni sposobna izvesti, in da, tudi sam se po tem ravnam, verjemi, samo pravim, da večina ljudi tega ne zmore, ker ob vsej tisti galami misli ni možno. In da, spoznanje pride kot zadnji košček mozaika.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #57 - 05.03.2008 at 12:56:29
 
Vem, da ljudje iščejo razne poti, ki odgovarjajo njihovemu načinu razmišljanja, ampak to ni to. Je zavajanje. Razumevanje in spoznanje časa oz. nečasa ti odpre obzorje, brezčasnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #58 - 05.03.2008 at 13:21:05
 
Quote:
Vem, da ljudje iščejo razne poti, ki odgovarjajo njihovemu načinu razmišljanja, ampak to ni to. Je zavajanje. Razumevanje in spoznanje časa oz. nečasa ti odpre obzorje, brezčasnost.


O Ajgor

A lahko tole mal razložiš, tko, po kmečk, okol zavajanja in okol brezčasnosti in to v okviru življenja. Sej veš, kako to umestit in kako je to umeščen znotrej vsakdana, ki je, kaj že, aja, življenje. In, seveda, kaj to sploh je, mislm, zavajanje in brezčasnost.

Hvala

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kdo mi lahko to razloži??
Reply #59 - 05.03.2008 at 16:52:18
 
Quote:
Torej po vaše iz delovanja-misli.

ja razumem (mislim) kaj hočeš povedat. spoznanje ne izvira iz delovanja. uvidiš ko se sinhroniziraš z večnostjo. spoznanje ni nekej kar pride, prej nekej, kar čaka, da 'prideš' (ker je ves čas tam?).
hvala za ono, zelo lepa razlaga.

ampak a je spoznanje res ves čas tam? dokončno? a je vse že spoznano? četud se v času neka situacija šele dogaja in je prej še nikol ni blo in se mora torej tud spoznanje te situacije šele ustvarit? mene tale večnost pa čas malo begajo.. ne verjamem, da je večnost določena, prej v njeno neomejeno latentnost
a sem zablodla?  Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6