Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 628 629 630 631 632 ... 764
(Read 1103874 times)
loto
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9435 - 09.05.2010 at 21:26:23
 
Alojz in Sandib wrote on 09.05.2010 at 21:02:39:
El Pesnik wrote on 04.05.2010 at 08:50:33:
Eh, saj se je nekoč dogajalo tudi zelo pospešeno, da se je vse začelo kar naenkrat temniti in ko so se naslednjič odprle oči si klofal drugega z gorjačo po glavi in kuril ogenj.



El Poeta

Sedaj ti bom odprl vrata in ti hkrati nastavil ogledalo,da se boš enkrat samkrat dober pogledal.Do sedaj sem bil tolaranten do tvojih ego izpadov,ki tebe samega oddaljujejo od vesoljne resnice in samospoznanja.Kar ti bom napisal preberi stokrat-preden sodiš !!!!

Ti jaz vsaka živa pojavnost je živo materialno telo,ki nosi življenjsko zavest.Flora nosi vegetativno življenjsko  zavest-favna nagonsko življenjsko zavest ! Vegetativno telo in zavest nosimo tudi mi- Kako ta zavest deluje v nas? Vzdržuje naš vegetativni sistem-kjer je koža naše vegetativno čutilo. Po vegetativnem zavesti mi nosimo v sebi samodejno-rast in vegetativno željo po razmnoževanju isto kot vse rastline.Na vegetativni ravni so vse naše življenjske funkcije utrujenost-hranjenje-trebljenje-zehanje -kihanje-tudi zaljubljenost na osnovi prvega pogleda-živčni sistem-samoumevne-neodvisne od našega-nagonskega telesa-zavesti.Mi imamo tudi nagonsko ego zavest telo- hočemo se pariti,hočemo biti alfa samec-samica,ki kontrolira svoje ozemlje-se breskompromisno boriti za lastni status v čredi -tropu z namenom biti prvi-najmočnejši,najpametnejši,najlepši in si pridobiti status privilegija vodje v tropu-čredi. Vse to počnemo tudi danes-še vedno!!

Sedaj pa štos!!! Vidiš ljudi danes kot živali ki jih goni gon?

Da je zadeva še hujša smo mi svoj praktično neomejen vesoljni intelekt dali nevede v službo svojega vegetativnega in nagonskega življenja.

Mi smo v resnici bitja,ki jim vegetativno in nagonsko živo materialno telo služi kot orodje,ki nas veže( nam omogoča vez) z samo vesoljno neomejeno elementarno samopojavnostjo,kar nam zopet omogoča neomejen vesoljni intelekt in vesoljno samozavedanje.

Vprašanje ki se postavlja samoumevno je-ali mi živimo v pravi vesoljni dimenziji lastne eksistence???

Moj odgovor je mi smo bitja-vesoljne zavesti ki je v pravi dimenziji takrat ko je naša vesoljno neomejena zavest intelekt- sposobna kontrolirati naše vegetativno in nagonsko telo tako,da ego vegetativna in nagonska zavest brezpogojno priznata našo vesoljno neomejeno zavest in njen duhovni neomejen vesoljni intelekt.

To pa v ničemer ne zanika našega materialnega telesa ampak,ga izrablja kot orodje same vesoljne neomejene zavesti. Takrat postane naša vesoljna zavest nad življenjem,kjer je naše živo telo zgolj orodje te naše vesoljne neomejene samospoznane zavesti.

To pomeni da naša zavest ni zgolj življenjska -ampak je vesoljno samodelujoča samoumevna,ker je iz  materialnega živega telesa  hrati vesoljna ki naj bi upravljala to  naše živo telo.

Vprašaj se kako in kaj je cilj današnjega človeka??? Biti vodja tropa-- tako na materialni  in duhovni ravni.

Zato jaz govorim danes o človeški čredi,ki hoče vse zase,neoziraje se na  ceno,ki jo plača vse življenje okoli nje.

Živimo pod nagonskim ego diktatom in ne pod vesoljno samospoznano zavestjo,ki je nosilka vseh resnic v nas samih. Mi danes poznamo vegetativno in nagonsko ljubezen-vesoljno brezpogojne ne poznamo.

Mogoče dojameš kaj iščeš?? Mi smo vse kar smo odkrili s svojim vesoljnim intelektom odkrili zato ,da zadovoljimo svoje čredne nagone-rast-kontrola-moč oblast!

Lahko kdo to zanika tule? Wink WinkMi ne živimo v svoji vesoljni dimenziji zavesti,mi smo svojo zavest nevede podredili vegetativnemu  in nagonskemu lastnemu življenju,kjer nam živo telo ni orodje- ampak ego diktator ,ki se upira nam samim,ker ga ne kontroliramo s vesoljno samospoznano zavestjo. Wink

Vesoljno dimenzijo zavesti bomo dosegli -ko nam bo naše živo telo služabnik in prijatelj.
Kajti mi edini smo lahko nad življenjem  takrat ko smo resnično v svoji pravi dimenziji vresoljne zavesti.


Lepo razumljivo povedano Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9436 - 09.05.2010 at 22:44:30
 
Res je lepo povedano.
Ljudje bomo morali priti na visji nivo (samo)zavedanja od trenutnega ego- vegetativnega in nagonskega nivoja, lahko mu recemo pasivnega.

Pasivnega zato, ker nismo v popolnem svobodnem delovanju, ampak delujemo po ustaljenih vzorcih (nagonih). Torej ko pride do dolocene situacije, se sprozi vzorec, ki nas drzi v ustaljenih tirnicah- nagonsko, brez svobodne izbire, zato pasivno.

Verjetno je ze dosezek da se dobro zavedas da delujes po teh vzorcih, ko zavestno v ozadju budno opazujes scenarij.
Bom dal eden tak primer: Pride situacija, ki ti recimo avtomaticno sprozi nek vzorec jeze, ce ohranis takrat visoko stopnjo zavedanja sam sebe opazujes kako delujes po vzorcu, tako imas svobodno izbiro da stopis iz te tirnice, v nasprotnem primeru se poistovetis z vzorcem izgubis izbiro, postanes kot kompleksen robot ki deluje po dolocenih ukazih. Verjetno vecina tu pozna situacijo ko se opazujes v nasprotju ko se poistovetis z vzorcem.

To pa vsi vemo da se danes izkorisca- vseprisotna svetovna manipulacija.

Cloveka ki je presel pasivni nivo in je na aktivnem tako ne mores zmanipulirati in to je naslednja stopnjicka, ki jo bomo morali kot civilizacija prestopiti, takrat bodo vsi sistemi manipulacije preteklost.

Vzorci so vedno v casu pride situacija in program- vzorec pade iz predalcka in izrise scenarij, tirnico po kateri se bomo pasivno drzali, tu smo v preteklosti- se neaktiven vzorec in ko postane aktiven smo v zacrtani prihodnosti. To je v nasi glavi, edina dimenzija v resnici pa je vecno- zdaj v kateri poteka vsa ta zmeda in ko smo v tej tocki ni nasa zavest vec zozena izostrena v tocko ki niha iz preteklosti v prihodnost ampak je sirsa in samo iz te dimenzije vecno- zdaj prihajajo vesoljna ljubezen in druge visje kvalitete cloveka, zato imamo takrat neomejen potencijal in smo svobodni.

Meditacija je dobra zo dosego tega stanja, ampak danes imamo zraven visje zavesti po naravni poti tudi pipico uma sirse odprto in to dela stalo, zato se se prej in lazje zaciklamo v cas kot v preteklosti. In ta naravni dvig zavesti s socasnim odprtjem pipice uma je danes lepo viden po tem kaj se dogaja po svetu.

Hudic je to, ker tudi najboljse prinasa s sabo tudi zrno slabega in obratno, ce bi obstajala popolnost bi bili mi popolni to je utopija, ki je v nasprotju z vesoljno zakonitostjo.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9437 - 10.05.2010 at 18:11:11
 
Tomaž dober napisano. Nisem imel prej časa sem moral kangljco pa lopatko iskati za one omamljene od samoeksistenčnega niča. Shocked Shocked Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9438 - 18.05.2010 at 14:29:09
 
Problem je,da se mi ne zavedamo,da živimo v lastni ego iluziji. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9439 - 18.05.2010 at 16:32:50
 
Alojz in Sandib wrote on 18.05.2010 at 14:29:09:
Problem je,da se mi ne zavedamo,da živimo v lastni ego iluziji. Wink


Za namecek, bi nekateri radi naredili se celotno zunanjost materijalni nivo za iluzijo.

Tako da bi na koncu imeli to da zivimo v lastni iluziji, ki sama biva v sami iluziji, iluzija ki nastaja iz iluzije.

Iluzija v iluziji obdana z iluzijo v sredini pa plamencek zavesti in samo ta ni iluzija Grin Dobra ta komedija, smeh je 3/4 zdravja Wink

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9440 - 18.05.2010 at 17:18:00
 
Etrex wrote on 18.05.2010 at 16:32:50:
Alojz in Sandib wrote on 18.05.2010 at 14:29:09:
Problem je,da se mi ne zavedamo,da živimo v lastni ego iluziji. Wink


Za namecek, bi nekateri radi naredili se celotno zunanjost materijalni nivo za iluzijo.

Tako da bi na koncu imeli to da zivimo v lastni iluziji, ki sama biva v sami iluziji, iluzija ki nastaja iz iluzije.

Iluzija v iluziji obdana z iluzijo v sredini pa plamencek zavesti in samo ta ni iluzija Grin Dobra ta komedija, smeh je 3/4 zdravja Wink

L.p.

Če vse označiš za iluzijo, potem je vseno ali ji rečeš iluzija ali resnica... Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9441 - 18.05.2010 at 17:23:41
 
Robi
Naša Iluzija je resnična-resnica,je  naša iluzija!!! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9442 - 18.05.2010 at 17:26:17
 
Quote:
Cloveka ki je presel pasivni nivo in je na aktivnem tako ne mores zmanipulirati in to je naslednja stopnjicka, ki jo bomo morali kot civilizacija prestopiti, takrat bodo vsi sistemi manipulacije preteklost.

Manipuliranje s sabo, je način, kako ohraniti notranje ravnovesje.
Človeški "jaz" seveda skrbi zase, za dobro počutje..in če ga okolje privede do neželjenih okoliščin, um izbere najlažjo pot, da zmanjša zunanji vpliv, tako da zmanipulira sebe in si dejansko stanje razlaga na način, kot mu ustreza.
Težji ali zavestnejši način bi bil, da b ise vprašal zakaj je v konfliktu ali zakaj ga neko stanje ogorža..Tako bi svoje delovanje um razširil na širši spekter. Tako bi se reševale težave, zdaj pa se ne rašujejo, saj vsak v sebi ustvarja neko iluzijo. Zato je človeštvo tako ločeno med sabo in vsak živi raje zase, saj je tako manj možnosti za konflikte in od samega uma zahteva manj dela in ozaveščanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9443 - 18.05.2010 at 17:28:30
 
Alojz in Sandib wrote on 18.05.2010 at 17:23:41:
Robi
Naša Iluzija je resnična-resnica,je  naša iluzija!!! Smiley

Nekateri pravijo, da je vse iluzija, vendar ne vem zakaj se tako močno oprijemljejo svojih prepričanj, če so le iluzija... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dreammer
4
****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 268

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9444 - 18.05.2010 at 17:47:53
 
Živjo!
sem nov in forum sem našel ko sem iskal infose o Elohimih.

Ali obstaja topič za predstavitev forumašev?

Moji topiči (trenutno) so: vesoljci, hierarhija belega bratstva in razvoj zavesti.

Vprašanje: kaj ima tale topič res 630 strani? Kako ga naj preberem ....  mislim, kdaj v kakšnem času?

Ali je morda možno da se v nekaj alinejah povzamejo viri in izvori znanj in izkušenj o pretekli debati v tej temi?

Ste obravnavali mit o Annunakiju in genetsko degeneriranje naše izvorne DNK?
Pa prav tole reptilijansko manipulacijo serpentinastih energetskih struktur (kundalini itd.... ljudstvo nag (kač)) ki nas je tudi poneumila v spiritualnem smislu in tako  oddaljila od izvornega bivanja v enem?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9445 - 18.05.2010 at 17:52:55
 
Quote:
Vprašanje: kaj ima tale topič res 630 strani? Kako ga naj preberem ....  mislim, kdaj v kakšnem času?

Res je.. SmileySaj, če prebereš prvih nekaj strani, boš videl bistvo o čem se gre...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9446 - 18.05.2010 at 17:54:35
 
Quote:
Ste obravnavali mit o Annunakiju in genetsko degeneriranje naše izvorne DNK?

Zdaj ta vrli psihopatski znanstveniki študirajo, kako bi s pomočjo spremenjene hrane, vplivali na naš DNK in tako razčlovečili človeka..kolikor še ni...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dreammer
4
****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 268

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9447 - 18.05.2010 at 18:16:28
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9448 - 18.05.2010 at 18:27:13
 
Dreammer,
jaz ne poznam iluminatov in podobnih, ampak le človeške sebične hijene, ki vladajo v imenu kapitala...plačujejo znanstvenike, politike... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #9449 - 18.05.2010 at 18:41:30
 
Robi wrote on 18.05.2010 at 18:27:13:
Dreammer,
jaz ne poznam iluminatov in podobnih, ampak le človeške sebične hijene, ki vladajo v imenu kapitala...plačujejo znanstvenike, politike... Smiley


Robi dober odgovor!!!!

Dreammer dobrodošel! Malo boš moral korigirat svojo mistiko o degradiranem dnk in to zadevo zamenjati z em valovanjem galaktičnih letnih časov. Gre za to,da naši možgani in naša bit deluje na galaktičnih elektromagnetnih frekvencah,ki vplivajo samodejno na našo zavest. Tisto zgodbo o drugačnih intelegentnih bitjih kot smo ljudje pozabi. Mi smo vesoljno nesamospoznani sinovi Galaktične sončne dinastije-človeškega rodu in bratsva.Anunaki smo ljudje ki z vesoljnim samospoznanjem lahko postanemo tudi fizično dolgovečni.Na kratko!!! Nekateri tule nikomur nič ne vsilujemo,samo razlagamo svoje razumevanje zadev!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 628 629 630 631 632 ... 764