Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 764
(Read 1105025 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #90 - 25.01.2008 at 16:54:20
 
Bravo en_bk-pa le nisi en bk!

Končno se strinjam s teboj, ali pa sem te komaj sedaj dojel, klub temu da, verjetno razmišljaš vedno enako...



L.P.

Sandib
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #91 - 25.01.2008 at 16:55:07
 
Quote:
Če boš zatrl čustva v sebi, jih ne boš zmogel prepoznati v drugem, ne boš zmogel prepoznati, da on čuti, da želi, da potrebuje, da se boji, da je žalosten, da je vesel. Ne boš zmožen sočustvovanja. Ker ne zmoreš čutiti niti sebe. Človek, ki zatre svoja čustva, je mrtev človek.

Ni nam Bog dal telo, um, čustva, zmožnost čutenja, razum, zmožnost razmišljanja zato, da bi nas kaznoval. Nak. To je darilo, ker edino skozi te inštrumente lahko pridemo do sebe takega, kot smo.

butl Smiley


se popolnoma strinjam, zelo lepo

Ampak pridejo momenti ali zaradi pravilne naravnanosti v življenju ali skozi tehnike (ki se jih na poti prej ali slej zapusti), ko naenkrat izgine vse. "Kdo sem jaz" ne obstaja več in takrat ostane vedenje, ostane izkušnja, ko si zlit z Izvirom in samo si. In to je opisoval Omen Jat. Ampak mislim da se človek tudi na to ne sme navezovati. Izkušnja gre in pride, ostane pa namen in volja in naravnanost. Od tukaj najdeš potem navdih za naprej. Zato tudi pravim, da skozi asketsko življenje verjetno take momente lahko obdržiš da se raztegnejo čez celo življenje, ampak če živiš tipično človeško življenje, je že zelo veliko če lahko živiš kot pravi Človek (z veliko začetnico Smiley).
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #92 - 25.01.2008 at 17:18:35
 
Quote:
Pomoje če nisi menih, ki je svoje življenje posvetil duhovnosti, o čisti zavesti nimaš kaj dosti razglabljati.
Redke se to čisto izkustvo dotakne, kaj šele da bi v takem svetu dejavno živel na tak način.




sevede lahko tudi ce nisi menih.
ego misli da ne more
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #93 - 25.01.2008 at 17:25:29
 
Alojz in Sandib wrote on 25.01.2008 at 16:28:05:
Zakaj pa nam je potem dan EGO?




ego ti ni bil nikoli dan,samo ego lahko sebe prepričuje ego je .
ko se bos resnicno spoznal bos spoznal da ego nikoli ni obstajal.

ni cloveka na zemlji ki bi lahko dokazal da misel obstaja.
ce ne verjames lahko naredis eksperiment

sebi reci jaz  in zdaj ta jaz primi in ga pokazi ljudem poglejte to je moj ego.
me prav zanima a ga kdo vidi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #94 - 25.01.2008 at 17:25:32
 
dejva bit iskrena:)

Ko nekdo doseže tako stanje kot ga ti opisuješ, ne da v takem svetu ne more živeti, ampak niti ne čuti več potrebe po družini, službi itd. Tak človek je popolnoma samozadosten in nenavezan...služba, družina itd pa prinesejo eno določeno težo v življenje.

Ego je pomoje prisoten pri vsakemu, le da pri duhovno napredovalih ljudeh se čistost izrazi nad egom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #95 - 25.01.2008 at 17:32:29
 
Quote:
dejva bit iskrena:)

Ko nekdo doseže tako stanje kot ga ti opisuješ, ne da v takem svetu ne more živeti, ampak niti ne čuti več potrebe po družini, službi itd. Tak človek je popolnoma samozadosten in nenavezan...služba, družina itd pa prinesejo eno določeno težo v življenje.

Ego je pomoje prisoten pri vsakemu, le da pri duhovno napredovalih ljudeh se čistost izrazi nad egom.



ni nujno se zmeri mas lahko druzino in sluzbo.
razlika je le v tem da  ti zivljenje postane res zivljenje in veliko bolj pristno dojemas svet kot sicer.
res pa je da nisi vec navezan na stvari pa ne v smislu zdej mi je pa vseeno ampak se bolj se trudis dajati ljubezen da tudi ljudje okol tebe dojamejo Resnico.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #96 - 25.01.2008 at 17:35:12
 
po premisleku sem tudi jaz prišel do tega sklepa Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #97 - 25.01.2008 at 17:41:03
 
Tudi jaz sem mislil tocno tako kot vi in A. sem postavil tudi taksna vprasanja. Kako rad bi vas videl kako bi se pogovarjali s clovekom v zivo, tu je ze lahko nekaj blodit.

In tiste misteriozne misli (kot je se vsak rekel ki se je pogovarjal z njim) spuhtijo v realnosti in kaj ces cloveku nabivat neki kar enostavno ne ves? No on pa ti jasno, logicno in razumno objasni... torej?

In potem sem imel res prav vse sesuto in sele kasneje sem zacel sestavljat celoto tako kot pravi matijaz.

Pa z mnogo tako visokimi osebnostmi se je pogovarjal iz Slovenije, veste kaj je bilo? Ostali so brez besed, ker niso vedli enostavno nic, saj ne mores zatreti resnice dokler ne ves ce je prevara.

Ne morete z neko teorijo ki jo niti ne razumete niti dokazati jo ne morete, proti znanju ljudje razumeste to. Saj ne zaradi drugega, sam kaj k jih je toliko ki imajo kr neki za povedat cez, brez prave utemeljitve.

Vi boste prisli k njemu z neko vaso blodnjo, on vam bo rekel 2+2=4 vi boste trdili da tega se ze ne da kar tako dojet in sploh to je nekaj svetega.

Niti za milimeter se ne bo oddaljeval od svojega stalisca, enostavno ker on razume vi pa ne. In ce hocete dokazati da nima prav se boste morali potopiti v njegovo znanje in ga zavreci. Samo tako lahko zagotovo trdis in ne da brez blage veze o necem pljuvas cez.


Evo spet se moram ponavljati: Tokrat se zamislite...

Bog nam je dal 100%ne mozgane. Upam da vsakdo ve da je bilo to ze nevem kolikokrat znanstveno potrjeno.

Ce bi rastli mozgani vzporedno z izkoristkom mozganov (skozi cas), bi bili enostavno 5x manjsi. Kaksna nejasnost?

Kaj delaste vi zdaj? Trdite... bog nam bo ze pomagal.

POMAGAJ SI SAM IN BOG TI BO POMAGAL. Razumete ta stavek? Ce ga razumete razumete boga.

Ne ljudje niti dojeli, niti prerasli niso ega, mozgani so del ega.

Ne morete se dalati neke vnebovzete mojstre pa ne vem se kaj, niti cloveka niste se izkusili v celoti.

DA, bog vedno pomaga ponudi roko. Samo vi se raje znebite vasih otrocarij bogec in podobno, ter se zavedite realnosti in delovanje univerzuma okrog sebe, to je bistveno za vas in to vam bo v prihodnosti pomagalo.
Na najvisji tocki imamo glavo in to je kar vam je bog podaril, kaj vidiste trenutno se kaj? Ne? torej? Pomagaj si s tem ce hoces da ti bog pomagal.

To je moje razmisljanje o Bogu na zahtevo Koprona, prej nisem tako razmisljal, kaj je nelogicno? Je nerazumno? Pa tudi od A. bos dobil odgovor Kopron.

Poglejte malo okrog sebe pa boste spoznali kaj je bog, poglejte kako vse deluje ter se ucite od Boga tako kot se je A.

Brez da boste sami sebi pomagali pa zastojn kakrsnekoli molitvice in nevem kasni prazni upi se, vedno moras sam zase poskrbet in ce se potrudis bos dosegel zeljeno samo tako... tako je bilo in vedno be ker drugace ne more bit.

Problem je ker nam je svet spral mozgane. Tako da se niti malo ne cudim da je to znanje vsakemu ki ga na zacetku vidi taksen absurd. Tisti ki to vidi je izgubljen na zacetku, ker tega ni se nikdar videl, a glavo ima nafilano samo z golimi predstavami.

Tudi sam sem prebral veliko razlicnih knjig, na naso t.i. novodobno duhovnost, osebno rast(vse se samo ponavljajo). Ampak se preden sem povedal ja kaj pa to: je ze letelo na prafaktorje, tega ni ali je drugace.

Vprasam A. ja kaj pa duhovni svet? To je energijski svet, to je ta duhovni svet. In seveda vse prelozi zraven, kar ti se ne gre v glavo.

Ljudje to je znanje razumite, to niso prazne teorije, o katerih razpravlamo ze celo vecnost a vse je se vedno isto.

Luna je bila vcasih tudi nekaj carobnega, nedosegljivega nedoumljivega a zdaj ni vec.

Aja da vam povem to znanje bi uvrstil nekako fino materjalno, ki se na nekem nivoju dotika resnicno bozanskega. Potem bi spoznali, kako bi pokale teorije v fiziki, ki pa jih je ze omenil A.

Pa se enkrat vam povem to kar mecete ven je nic, to so razlicne predstave v glavi ki jih kreirate vsak drugace. Veste koliko je clovestvo za tem znanjem?

Najdite eno res POSTENO vprasanje, pa ga bomo obdelali tukaj. Bo povedal A., za odgovorom bo prisel val vase nejasnosti, ki bo spet obrazlozeno in tako naprej doker vam ne bo jasno.

lep dan se naprej.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #98 - 25.01.2008 at 17:45:33
 
To se sliši pa kot čudežno čistilo v kakšni reklami  Wink

Etrex, sej vse lepo in prav, vsakemu svoje. Jaz ne rabim tega in tak pristop vprašanje če bo komu všeč.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #99 - 25.01.2008 at 17:57:30
 
Ja sej ni problema ce ti ni vsec, bo ze komu vsec.

Kaj te res prav nic ne zanima v okvirju tega posta? Potem ze imas odgovore na vsa vprasanja. ok ql.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #100 - 25.01.2008 at 18:00:00
 
Zelo lepo si povedal snow!

...ostane namen, volja in naravnanost...

Torej ima človek le nekaj več, kot se samo prepustiti, ima voljo, namen in naravnanost!

Prepuščene toku so samo nižje razvita bitja, človek pa lahko plava proti njemu, ali pa se mu prepusti-ima izbiro, ima svobodno voljo!

Toda kljub temu, da je svobodna, je še vedno volja. Se pravi da človek mora nekaj ustvarjati oz. se skozi nekaj izražati, ker ima voljo do tega.

Zakaj se ne bi vprašali? Če bi bilo vseeno, če bo vesoljni potop-zakaj nam je stvarnik dal voljo? Ali zato, da se prepustimo?


In, če pogledam, da nobena druga stvar v naravi in vesolju nima volje, namena in naravnanosti je logično, da ima človek vse to z namenom...to vam poskuša Alojz dopovedati, znanstveno in duhovno vam razloži in dokaže da prihaja potop na Zemlji in vas spodbuja, da bi začeli uporabljati to voljo v namen svoje odrešitve, ter posledično večnega življenja.

Vi pa zavračate njegovo znanje...vaša je svobodna volja, toda nam ni vseeno za vas...

Povzeto iz www.prometejevodarilo.com :

Zemeljska civilizacija, je civilizacija smrti, ki se je neetično odrekla služiti vesoljnemu življenju. Zato je posledično izgubila vesoljno znanje človeške vrste. Če si želi zemeljska civilizacija zagotoviti preživetje in tako postati *življensjko "konkurenčna" ostalim sončnim civilizacijam naše galaksije, mora nujno in takoj ponovno spoznati to izgubljeno znanje, ki ji bo v zori tretjega tisočletja, ponovno zagotovilo, večno *življenje. Vaše preživetje je v Vaših rokah, pomoč vesoljnega človeštva pa imate sedaj tu!

L.P.

Sandib
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #101 - 25.01.2008 at 18:03:00
 
Quote:
Mmm, kako je dober EGO jogurt. Vedno in povsod EGO!  Cheesy Grin

podpis  Grin Cheesy Wink Cool Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #102 - 25.01.2008 at 18:05:21
 
no etrex in sandib

naj vama tale Alojz dokaze da obstaja misel


recta mu naj rece jaz in naj ta jaz prime in ga naj pokaze vama sigurno bo rekel da je ego.
sam kaj ko vidva ne bosta nc vidla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #103 - 25.01.2008 at 18:11:07
 
Alojz in Sandib wrote on 24.01.2008 at 20:44:30:
Ego-Ego-Ego. Ponavljate se! Ni nikjer nikogar, ki ni ovca? Predsednik Drnovšek je vedno in povsod povdarjal newage teorijo ega. Ko sem Drnovšku osebno povedal, da se ego pri posamezniku mora izživeti, ker to sočasno pomeni  konec ego-frustracije, je z zadevo prenehal. Tako prenovljenega sebstva posameznika, potem resnično dobi moč svobodnega in klenega izraza. Problem večine med nami je ego–frustracija, ki jo lahko imenujemo neizživeti ego. Človek z neizživetim egom je v bistvu človek brez samo potrditve. Torej problem večine med nami je samo potrditev in samo spoznanje sebstva- lastne biti.
Ko je človek samo potrjen se njegova bit izraža navzven uravnovešeno, ker samo potrditve ne išče več izven sebe, ampak jo nosi v sebi-jo ima.

Večina vas, mi očita moj ego!! Res  mislite, da je ego enak mojemu poslanstvu? Problem nastane ob vprašanju » Kaj pa če spoznanje lastne biti omogoča lažje razumevanje drugih?
Problem večine je torej majhna samo podoba, lastna samo potrditev, frustracija.( frustracija = poraz-razočaranje). Iz tega izhaja izraz sovraštva do sebe in do vseh drugačnih, duhovno pomirjenih s seboj. Sveti spisi učijo čim manj materialnih želja, čim več duhovnega samo spoznavanja in boš srečno živel. Problem kapitalizma je, da ustvarja duhovno puščobo med ljudmi. Kamor pride kapitalizem se ne uničujejo samo materialne baze, uniči se tudi duhovno življenje in moralne vrednote družbe. Osebno smatram trenutno zmagoslavje kapitalizma za najhujšo katastrofo, ki se je lahko zgodila naši civilizaciji. Razmislite, kar sem povedal!
Demokracije in kapitalizma ne gre enačiti. Ravno tako ne gre enačiti demokracije in komunizma. Sam se zavzemam za družbeni sistem, ki bo zagotavljal izvorno enakost nas vseh. Izvorne enakosti nas vseh, pa naše trenutno razumevanje nas samih in sveta okoli nas, še ni mogoče doseči. Res pa je, da delamo na tem. In to vam je bilo nekoč tudi obljubljeno po nekomu…

L.P.
Alojz


Na pa si se enkrat preberi mogoce bos tokrat dojel.

Ego ni problem sam po sebi ampak ravno zaradi nesprejemanja.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #104 - 25.01.2008 at 18:12:28
 
Sandi , stavek  " prah si in v prah se povrneš " , je mišljeno tako:
Materialno se že povrneš v prah ( torej , kot materialni del tebe , telo ),  NIKAKOR PA NE DUHOVNO  Exclaim.
Ker, ravno tu je spet rešitev ; Duhovno namreč živimo naprej  Exclaim
zatorej, juhej, naj živi Življenje , ki je, ...  Lips Sealed
Lp, Bošt'
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 764