Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 764
(Read 1114172 times)
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #120 - 25.01.2008 at 19:22:15
 
OMEN SAT wrote on 25.01.2008 at 08:19:40:
nekaj iz moje knjige:Zdaj Sem  Tu Sem    Jaz Sem

TRI STANJA:BUDNOST, SANJANJE
IN SPANJE SO LE PROIZVOD EGA,
KI SE VEŽE
NA ČAS IN PROSTOR.
NEKDO, KI PA JE ENO Z RESNICO, VE,
DA NE OBSTAJAJO TA TRI STANJA
NITI EGO.


RESNICA BITI
POMENI BITI
RESNIČNO BUDEN,
KER SI PREBUJEN
V RESNIČNI JAZ SEM-
ABSOLUTNO ZAVEST.


ABSOLUTNA ZAVEST-
BOG
JE RESNIČNA BUDNOST
IN JE ZMERAJ PRISOTNA V VSEH TREH STANJIH.
JE VEDNO RESNIČNA BUDNOST -
TUDI V STANJU SANJANJA, KER TISTI, KI JE RESNICA, IMA SPOZNANJE,
DA SVET NI NIČ DRUGEGA KOT SANJE.


TISTI,
KI JE RESNICA,
JE BUDEN TUDI V STANJU SPANJA,
SAJ JE VES ČAS
BREZ TELESNE ZAVESTI.
JE SAMO ABSOLUTNA ZAVEST,
KI PA JE
VEČNO BUDNA RESNICA.


RESNICA JE,
KO JE EGO PREPROSTO IZNIČEN.
IZNIČITI EGO
JE POISKATI NJEGOVO
IDENTITETO.
EGO PA NIMA IDENTITETE,
ZATO BO PREPROSTO IZGINIL.
SEBSTVO BO ZASIJALO
LUČ RESNICE.


MISLITI,
DA RESNICO NEKAJ ZAKRIVA IN DA PREDEN RESNICO VIDIŠ,
JO POTREBNO ODKRITI, JE NESMISELNO.


RESNICA JE KOT PLATNO V KINU,
NA KATEREGA SE PROJECIRAJO SLIKE.
PLATNO NE VSEBUJE SLIK, SLIKE PA PREDSTAVLJAJO MISLI.
PLATNO JE OSNOVA KINA,
BREZ KATEREGA SE SLIKE
NE MOREJO PRIKAZOVATI.
TAKO TUDI
MISEL NE MORE
OBSTAJATI BREZ RESNICE.
SAMO RESNICA
JE LAHKO BREZ MISLI.
RESNICA ZMERAJ OBSTAJA KOT NESKONČNA ABSOLUTNA ZAVEST.
LAHKO JO IZKUSIŠ IN ŽIVIŠ
TU IN ZDAJ.
RESNICA JE BUDNO ŽIVLJENJE.

EGO
MISEL   JAZ


KAJ JE EGO?
EGO JE MISEL JAZ.
IN VSE MISLI, KI SE VEZEJO NA TA JAZ.

EGO NIMA SAMOOBSTOJA.
EGO IN UM STA ENO IN ISTO.


OD KOD TA MISEL JAZ IZVIRA?
IŠČI ZNOTRAJ SEBE
IN POTEM BO IZGINILA.
TO JE VSA MODROST.

KAJ JE EGO?
TO, KAR PRIDE IN GRE.
TO, KAR SE RODI IN UMRE,
SE PRIKAŽE IN IZGINE.
TO, KAR ZMERAJ OBSTAJA IN
SE NIKOLI NE SPREMINJA
JE SEBSTVO - BOG.

EGO-
MISEL JAZ
JE SUBSTILNA VEZ
MED TELESNO ZAVESTJO
IN ABSOLUTNO ZAVESTJO-
RESNICO.
EGO JE KOT SENCA.
RESNICA PA JE
BOŽANSKA LUČ.

KAKO IZNIČITI EGO?
NAJPREJ PRIMI EGO IN POTEM SE VPRAŠAJ:
»KAKO NAJ BO IZNIČEN?«
KDO JE TU VPRAŠAL VPRAŠANJE?
TO JE EGO!
TO VPRAŠANJE
JE POT
NEGOVANJA EGA
IN NEIZNIČENJA.

ČE IŠČEŠ EGO, ODKRIJEŠ,
DA SPLOH NE OBSTAJA.
TO JE PRAVA POT IZNIČENJA.
VEDETI, DA JE EGO IZNIČEN,
JE BITI
SEBSTVO-
BOG.
OBSTAJA SAMO
ABSOLUTNA ZAVEST.



Jo, jo, jo Oman Sat, kaj pa je sedaj to?

Kakšna tvoja knjiga, saj si vse prepisal od Ramane Maharshija! Vsi ti citati so skoraj dobesedno iz knjige "Duhovno učenje Ramana Maharšhija". Hja, ne vem, kaj je sedaj tole, ti ti ti.

Sploh pa bi te citate prepoznal na kilometer: imam še eno bolj obširno knjigo o njem "Talks with Ramana Maharshi" okoli 650 strani, prebral že trikrat.  

Ne vem, pa povej kaj o tvoji knjigi, če temu ni tako. Sploh pa - knjiga o duhovnosti? A ni to malo 'bolestno'? Kot da ni že vse preveč takih čačkarij na policah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #121 - 25.01.2008 at 19:56:54
 
zapisal sem svoje spoznanje ob guruju Cesarju,ki uci Ramanovo učenje tk da ne vem
ali so citati podobni,so pa vsekakor pristni, ker sem tako cutil in sem tako tudi zapisal.knjiga je bila napisana med pol letnim bivanjem pri Sai Babi in guruju Cesarju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #122 - 25.01.2008 at 21:16:52
 
Poet wrote on 25.01.2008 at 19:05:12:
Sploh pa, naj raje ta Alojz pokaže kej neverbalno, samo s prisotnostjo, z mirom okoli sebe.

Ker skozi um prihaja samo sranje vesolja, samo senca vesolja, ki skozi besede samo sebe producira.
 
Karkoli bo ta Alojz rekel, bo napačno. Karkoli bom jaz rekel, bo napačno. Karkoli bo kdorkoli rekel, bo napačno.

Samo prisotnost osebe in mir in odsotnost besedičenja je znak pravega razumevanja.

Zato pa je to "Prometejevo posilstvo človeštva" me izgubilo že takoj na začetku, ko je začelo govoričiti o ne vem čem, in ja za povrh nasračkalo še celo nekaj formul, ki da so baje tako imenitne.

Niti približno se mi tista stran ni zdela nekaj drugega kot verbalne blodnje, besedičenje, besedičenje, besedičenje.




Pozdravljen poet!

Najbolje, če se hočeš soočiti oz. pogovarjati z g.Alojzom, da poveš...ker najraje bi videl, da bi se mi vsi dobili na enem kraju v živo. Tukaj je lahko pisati, ko razmišljaš kaj boš napisal, tudi cel dan...v živo pa je drugače...

Ob srečanju bi se šele pokazalo, koliko izžarevate vaše t.i. razsvetljenosti Wink

L.P.
Sandib
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #123 - 25.01.2008 at 21:20:26
 
To bi bila najboljsa ideja konferenca lepo v zivo.

Ze tukaj se lovijo v svoj lasten ego, a v resnici ko bi gledal ko se pogovarjajo z Alojzom bi se samo  Grin Grin Grin

ker bi vsi bili samo  Huh zaribali bi v lastnem egu, ker ne razumejo stvari. Sploh pa nimajo osnovnega znanja delovanja vesolja.

Fora je v tem da Alojz pusti izzivet ego ga ne zanika, ker vsak trenutek delujes z njim, ga normalno ne mores zanikati.

V kratkem casu sem se odresil velikih zmot.

Hvala Alojzu in bozanskemu vecnemu zdaj.
L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #124 - 25.01.2008 at 21:42:23
 
Kar ni slabih 10 let nazaj uspelo Ashtar komandi z valovi vnebovzetja  in mer-ka-ba ladjicami, mogoče sedaj uspe komu drugemu. Show must go on!
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #125 - 25.01.2008 at 22:54:24
 
U. wrote on 25.01.2008 at 21:42:23:
Kar ni slabih 10 let nazaj uspelo Ashtar komandi z valovi vnebovzetja  in mer-ka-ba ladjicami, mogoče sedaj uspe komu drugemu. Show must go on!


ŽIV U. POZNAM ENGA ,KI JE TAKRAT ZELO HVALIL ASHTAR KOMANDO,DA NISI BIL TO RAVNO TI? WinkALOJZ PA JE ŽE TAKRAT GOVORIL LJUDEM DA IZ TEGA NE BO NIČ,DA SO LE BLODNJE ENEGA SEBASTJANA.

PA MER-KA-BA POZDRAV Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #126 - 25.01.2008 at 23:09:44
 
Poet wrote on 25.01.2008 at 18:57:41:
Mater je tale pogovor zablodel v neko čudno skrajnost. Reši se kdor se more, tu strašijo duhovni telebajski!  Cry

Sploh pa mislim, da se je na tega tepca Alojza prilepel zli duh, ki mu sedaj tvezi vse to, ta tepec Alojz pa misli, kako da vse ve. Seveda, takšen tepec kot je, je že priklical enega bolj debilnega zla duhca, ki mu zdaj sračka iz ust in piše vse te bedarije.

Pa mislim, da je situacija dokaj resna, če ne že zelo resna. Sicer pa, moramo biti dovolj močni, da odbijemo sami pri sebi take napade iluzornih sil. Ta tepec jih očitno ne more.  Huh



Jebemtiš poet, se bojim, da maš prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #127 - 25.01.2008 at 23:20:16
 
Etrex wrote on 25.01.2008 at 21:20:26:
To bi bila najboljsa ideja konferenca lepo v zivo.

Ze tukaj se lovijo v svoj lasten ego, a v resnici ko bi gledal ko se pogovarjajo z Alojzom bi se samo  Grin Grin Grin

ker bi vsi bili samo  Huh zaribali bi v lastnem egu, ker ne razumejo stvari. Sploh pa nimajo osnovnega znanja delovanja vesolja.



No tukaj si me pa prepričal. Če bi se to lahko zgodilo, oz. da bi g.Alojz lahko potolkel moj ego, jaz ne bi imel popolnoma nič proti. Zagotovo ne. Pa me zanima, če vaju morda kdaj boli glava, ko se pogovarjata s tem človekom? Če morda čutita pritisk na zatilju?

To me zanima, prosim za odgovor.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejan82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28
Ig
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #128 - 26.01.2008 at 01:22:50
 
haha o bad kera debata...sploh se ne mislm pridružit se mi zdi da se tale alojz,etrex,sindib al matjaZ lahko samo sam s sabo pogovarja..k da se je večkrat reg.
Back to top
 
Dejan82  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #129 - 26.01.2008 at 02:00:30
 
Quote:
No tukaj si me pa prepričal. Če bi se to lahko zgodilo, oz. da bi g.Alojz lahko potolkel moj ego, jaz ne bi imel popolnoma nič proti. Zagotovo ne. Pa me zanima, če vaju morda kdaj boli glava, ko se pogovarjata s tem človekom? Če morda čutita pritisk na zatilju?

To me zanima, prosim za odgovor.



Mene ne boli prav nič glava, ko se pogovarjam z Alojzom...na zatilju pa še manj, ker tak pritisk sem nazadnje čutil, ko sem preveč spal...ne vem za kaj bi me in od kje si stegnil to vprašanje. Ali mogoče tudi ti preveč spiš?


Pa da ne bo pomote! Poste pišejo različni ljudje s svojimi računi, le Alojz uprablja moj račun, ampak se vedno podpiše in jaz se tudi.

Sandib
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #130 - 26.01.2008 at 02:27:53
 
Dejan82 wrote on 26.01.2008 at 01:22:50:
haha o bad kera debata...sploh se ne mislm pridružit se mi zdi da se tale alojz,etrex,sindib al matjaZ lahko samo sam s sabo pogovarja..k da se je večkrat reg.



Ha... sej to je problem, ker se vam marsikaj samo zdi, kar ves pa edino steje in o vsemu kar govorite v tej temi (in ostalih temah), se vam samo zdi.

In stevilo ljudi se povecuje, ko bo pa prislo do neke tocke, se bo pa masovno strmo povecevalo. Pazite kaj sem reku. Samo eni bodo ocitno se vedno trdili da je to eden... No saj z nekega vidika je tudi to res.

Tisti pa ki ne bo hotel tega znanja sprejeti, pa ne bo sprejel nekaj najvecjega kar lahko sprejme clovek. Ocitno imamo tu tudi nekatere, ki so nad clovekom saj so odpisali ego in materijo.

Se ne zavedajo da je to edino kar imajo, pa so lahko nevem kaj. Kaj pa so v resnici pa itak vidim po razmisljanju.

Hotel sem odpreti temo ob tej priloznosti, ki se bo razlikovala od drugih ki nosijo slepilo po tem da nosi resnicno znanje. In zakaj znanje spada sem? Zato ker se to znanje dotika bozanskega, ki razbije vse vase zmote.

In Poet, moram ti povedati da sem zadnje case boljse in sem zivahnejsi kot kadarkoli prej. Ti mislis da ce ima clovek ego in ce se pogovarjas z njim te boli glava? Potem imas hude glavobole  Grin

V kratkem casu sem se naucil toliko, kot se nisem v 10 letih.
V bistvu prej sem se samo slepil z nestvarnostjo tako kot se še vedno vi, zdaj pa je stvar popolnoma drugacna. Torej si ze ugibal? Dalec od tega da me boli karkoli.

Pa tebe boli kaj, ker se hoces resit necesa, kar edino imas? Vem kako utesnjeno more biti ta ego frustacija. Dej poskusi prvo spoznat cloveka(sebe) da sploh vidis kaj in ce sploh je kaj naprej, bo bolje kot pa da se hoces pod velikim pritiskom premaknit nevem kam ven.
Ocitno nimas rad boga ker te je zasul s taksno neuporabno kramo kot je neuporaben ego in neuporabno telo, za namecek pa ti je prekril s tem edino kar bi kdaj rad imel.

Nebi trosil casa ce nebi verjel v to resnico, sam kaj ker ste vsi kot otroci v vrtcu vsak po svoje.
Sam se bo ze tudi to resilo, ne smemo obupati ane.

Mimogrede za tiste bolj resne, to je drugace komplementarno znanje.

gNight
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #131 - 26.01.2008 at 09:51:02
 
Poet wrote on 25.01.2008 at 18:57:41:
Mater je tale pogovor zablodel v neko čudno skrajnost. Reši se kdor se more, tu strašijo duhovni telebajski!  Cry

Sploh pa mislim, da se je na tega tepca Alojza prilepel zli duh, ki mu sedaj tvezi vse to, ta tepec Alojz pa misli, kako da vse ve. Seveda, takšen tepec kot je, je že priklical enega bolj debilnega zla duhca, ki mu zdaj sračka iz ust in piše vse te bedarije.

Pa mislim, da je situacija dokaj resna, če ne že zelo resna. Sicer pa, moramo biti dovolj močni, da odbijemo sami pri sebi take napade iluzornih sil. Ta tepec jih očitno ne more.  Huh


da, da, brat Poet, ššš, dobro spoznanje si dobil " od zgoraj, ", pa vendar si se prekmalu izdal. Tudi jaz sem ga namreč dobil, istega. Ampak, sem na srečo iz previdnosti bil raje tiho . Še dobro, da imam še nekaj rezerve zanje . Če ne, bi se bolj slabo končalo .
Toliko za1X, pozneje "potiho" naprej, ( juhej )  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #132 - 26.01.2008 at 09:57:39
 
Etrex wrote on 25.01.2008 at 18:43:55:
www.poslovni-bazar.si/uploads/Image/ying_yang_xp.jpg

Poglej v ta simbol, pa povej kaj vidis?

Prijatu eno brez drugega ne more obstajati. Dusa ne more brez telesa, magnetizem + ne more brez -, moski ne morejo brez zensk, ...

Razumi to je vesoljni zakon.


A si se že morda kdaj vprašal, KDO kreira Vesoljne Zakone ??? Btw, vem za vesoljne zakone .
( P.S., jaz sem prav lahko brez ženske + mnogi od nas  Cool)
Lep dan, še napreeej, juheeej, ...
Bošt'
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #133 - 26.01.2008 at 09:59:06
 
Etrex wrote on 25.01.2008 at 18:45:14:
Boštyxz wrote on 25.01.2008 at 18:38:22:
Etrex wrote on 25.01.2008 at 18:32:30:
Boštyxz wrote on 25.01.2008 at 18:26:15:
Poglej, Etrex, jaz večinoma ne govorim o mojih bednih predstavah/teorijah , v moji buči .
Ker, če bi govoril o onih mooojih pogledih, teorijah, potem pride do taaakih zablod, kot ...  Lips Sealed
Tu gre za druga znanja  Cool.
No, Etrex, recimo, bi vprašal A., " ali živijo na naši Luni bitja? " .
A bo to pretežko vprašanje ?
Kaj pa recimo razlaga stavka " in nebeške sile se bodo majale " ?
Kaj pa recimo " kdo nadzira +izgrajuje plod v materinem telesu ? "
Morda še kaj ...
Morda ; " ali živijo bitja na našem bližnjem Soncu ? "
Koliko hoče še kdo ?
Kaj je Bog ?
Kaj je v globinah naše Zemlje ( sestava Zemlje ) ?
Imam še ... ( z odgovori vred  Wink) ... še veliiiko  Cheesy Grin Cool Lips Sealed Roll Eyes  Cool
... da vidimo, kako daleč smo, z znanjem   Cool Roll Eyes
Lp, Bošt'


E kopron to bratko... ne ne nobeno vprasanje ni pretezko, ker ne more bit, ce imas vesolje v dlaneh.

Brez skrbi se upam garantiorat da dobis odgovor na ta vprasanja.

L.p.

hja, logično , da bom dobil ...  Cheesy Wink
Bom pa hkrati tudi vedel, ali so prava, ali ne  Cheesy Cool
čaaawww
let's go ... Cool
Bošt' +



A caki malo... Kaj dvomis v svojo sposobnost dojemanja ali v znanje cloveka?

To te moram vprasat zaradi tvojega dvoma, da vidim iz kje izhaja.

Ne, ne dvomim ne v eno, ne v drugo. Dvomim pa v tretje  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #134 - 26.01.2008 at 10:10:26
 
U. wrote on 25.01.2008 at 21:42:23:
Kar ni slabih 10 let nazaj uspelo Ashtar komandi z valovi vnebovzetja  in mer-ka-ba ladjicami, mogoče sedaj uspe komu drugemu. Show must go on!

Podpis , breteee. Le, da jih nisem hotel takoj obsoditi .
In, bratje, to je ta omenjena doba, kratka doba PRED  takoimenovano NOVO DOBO , torej NEW AGE-jom .
But, brothers + sisters, ... we stilll must go on, we must move on , go over this  Exclaim
Dober + čudovito lep , sončen dan, takole, še napreeej, juheeej, hej ...
Bošt'
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 764