Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 46 47 48 49 50 ... 764
(Read 1113876 times)
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #705 - 13.02.2008 at 19:32:32
 
Quote:
Pa kdo koga primerja. Kaj res ne znaš brati? Si popolnoma brez osnovne izobrazbe? Še odstavek sem naredil, da boš ja razumel. O U.G.-ju sem napisal, da tudi on to ve le nestrpen je preveč.
Sprašuješ, kaj Alojz udejanja in na kakšen način. Daj preberi si njegovih sto postov, pa še stran njihovega društva imaš na razpolago.


Joj, joj, joj, in ti praviš, da je UG nestrpen? In da je Alojz prišel do enakih sklepov kot UG? Pismo, saj ne vem ali bi se smejal ali jokal. Saj ti in Alojz in vsi Prometejci živite čisto v svojem izoliranem svetu, in se vam še sanja ne o pravi duhovnosti odpovedovanja. Tole je pa res že malo srhljivo, kako hitro lahko nekdo postane Alojzeva nevesta, oz. podjarmljen nekomu, ki ga je obsedlo nekaj "temnega" in "blodnjaškega".

Ti obeh Krishnamurtijev niti od daleč nisi zakapiral, saj si jih čisto po svoje razlagaš, če misliš, da je Alojz spoznal isto stvar - halo? Čisti absurd, in tema pred očmi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #706 - 13.02.2008 at 19:42:45
 
Poet wrote on 13.02.2008 at 19:32:32:
Quote:
Pa kdo koga primerja. Kaj res ne znaš brati? Si popolnoma brez osnovne izobrazbe? Še odstavek sem naredil, da boš ja razumel. O U.G.-ju sem napisal, da tudi on to ve le nestrpen je preveč.
Sprašuješ, kaj Alojz udejanja in na kakšen način. Daj preberi si njegovih sto postov, pa še stran njihovega društva imaš na razpolago.


Joj, joj, joj, in ti praviš, da je UG nestrpen? In da je Alojz prišel do enakih sklepov kot UG? Pismo, saj ne vem ali bi se smejal ali jokal. Saj ti in Alojz in vsi Prometejci živite čisto v svojem izoliranem svetu, in se vam še sanja ne o pravi duhovnosti odpovedovanja. Tole je pa res že malo srhljivo, kako hitro lahko nekdo postane Alojzeva nevesta, oz. podjarmljen nekomu, ki ga je obsedlo nekaj "temnega" in "blodnjaškega".

Ti obeh Krishnamurtijev niti od daleč nisi zakapiral, saj si jih čisto po svoje razlagaš, če misliš, da je Alojz spoznal isto stvar - halo? Čisti absurd, in tema pred očmi.

Zgleda, da po naravi pač nisi preveč pameten. Nihče razen tebe ni prišel do sklepov, in nihče razen tebe vsako stvar ne primerja. Če se spomniš sem govoril o spoznavanju zavesti. Kako jo lahko vsak spoznava, si vprašal.
Kapiraš pa lahko nekaj za kar uporabljaš razum. V razumu pa je tudi logika. Krišnamurtija, pa res nista logična.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #707 - 13.02.2008 at 20:23:14
 
Quote:
Poet wrote on 13.02.2008 at 19:32:32:
Quote:
Pa kdo koga primerja. Kaj res ne znaš brati? Si popolnoma brez osnovne izobrazbe? Še odstavek sem naredil, da boš ja razumel. O U.G.-ju sem napisal, da tudi on to ve le nestrpen je preveč.
Sprašuješ, kaj Alojz udejanja in na kakšen način. Daj preberi si njegovih sto postov, pa še stran njihovega društva imaš na razpolago.


Joj, joj, joj, in ti praviš, da je UG nestrpen? In da je Alojz prišel do enakih sklepov kot UG? Pismo, saj ne vem ali bi se smejal ali jokal. Saj ti in Alojz in vsi Prometejci živite čisto v svojem izoliranem svetu, in se vam še sanja ne o pravi duhovnosti odpovedovanja. Tole je pa res že malo srhljivo, kako hitro lahko nekdo postane Alojzeva nevesta, oz. podjarmljen nekomu, ki ga je obsedlo nekaj "temnega" in "blodnjaškega".

Ti obeh Krishnamurtijev niti od daleč nisi zakapiral, saj si jih čisto po svoje razlagaš, če misliš, da je Alojz spoznal isto stvar - halo? Čisti absurd, in tema pred očmi.

Zgleda, da po naravi pač nisi preveč pameten. Nihče razen tebe ni prišel do sklepov, in nihče razen tebe vsako stvar ne primerja. Če se spomniš sem govoril o spoznavanju zavesti. Kako jo lahko vsak spoznava, si vprašal.
Kapiraš pa lahko nekaj za kar uporabljaš razum. V razumu pa je tudi logika. Krišnamurtija, pa res nista logična.


Joj, kakšne ven mečeš. V redu, potem naj ti pa g. Alojz vse razloži, jaz se vdam. Izguba časa. Si v bistvu že vse povedal, samo jaz kar še nočem videti, da si ravno tak tepec kot vsi drugi Prometejci. Prav, tako naj bo, naj ti oni vse lepo obrazložijo, jaz se vdam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #708 - 13.02.2008 at 20:31:24
 
in se vam še sanja ne o pravi duhovnosti odpovedovanja.


Lepo, da si našel svojo pot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
all4one
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 16

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #709 - 13.02.2008 at 20:40:31
 
Pozabil sem oment da je part 3 se najbolj koristen ker tip razlaga kako, zakaj, na kasn nacin si ustvarjamo resnico in kdo sploh smo....
LP

http://video.google.com/videoplay?docid=-705327626363291322

zavest pa to...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakopinka
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5
Turizem
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #710 - 13.02.2008 at 21:27:40
 
Pozdravljen Poet!

Vidim, da si svoj profil opremil s sedečim Budo. Poet, ko si tako duhoven, mi lahko poveš kaj ta simbol dejansko sporoča nam ljudem?!

Kaj neki pomenijo trije krogi v ozadju Bude?


Pa lep pozdrav,

Tvoja oboževalka Jakopinka
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #711 - 13.02.2008 at 21:41:44
 
Jakopinka wrote on 04.02.2008 at 22:10:01:
In koga mislita (poet in kopron), da bosta s tem užalila, prizadela? Edino pravilno, da se umakneta, ker s temi bednimi refreni dolgočasita vse, pa ne samo na tem topicu, ampak na vseh. Povejta kaj, kar je zraslo na vajinih glavah, ne pa da kot slab refren ponavljata nekoga drugega. Več kot juhej tako ali tako ne zmoreta.
Zatorej:BYE BYE, CIAO CIAO.....ADIJO!


Kakšen trik pa je zdaj to.  A sedaj si že oboževalka Poeta  Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #712 - 13.02.2008 at 21:44:55
 
Bardo!

Enostavno, tvoja moč sklepanja je vprašljiva. To s tvojo kopalnico res nima nobene veze.

L.P.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Jakopinka
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5
Turizem
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #713 - 13.02.2008 at 21:46:29
 
Quote:
Jakopinka wrote on 04.02.2008 at 22:10:01:
In koga mislita (poet in kopron), da bosta s tem užalila, prizadela? Edino pravilno, da se umakneta, ker s temi bednimi refreni dolgočasita vse, pa ne samo na tem topicu, ampak na vseh. Povejta kaj, kar je zraslo na vajinih glavah, ne pa da kot slab refren ponavljata nekoga drugega. Več kot juhej tako ali tako ne zmoreta.
Zatorej:BYE BYE, CIAO CIAO.....ADIJO!


Kakšen trik pa je zdaj to.  A sedaj si že oboževalka Poeta  Questioning



Si ljubosumna?

Na kaj? Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #714 - 13.02.2008 at 21:49:00
 
Danes sem si uspel vzeti malo več časa. Ta čas pa želim nameniti  področju
elektrostatike in splošnim zadevam

Elektrostatika - področju fizike, ki proučuje mirujoče električno nabite delce. Delci so lahko po osnovnem naboju pozitivno nabiti (protoni) in negativno nabiti – (elektroni).
Če ima « neko telo« različno število nabojev pravimo, da je naelektreno. Ioni so takšni naelektreni delci. To so atomi ali molekule, ki so izgubili ali pridobili enega ali več elektronov.

1.Večja telesa naelektrimo, če z drgnjenjem trdne snovi nanesemo presežek elektronov ali ionov-princip Zemlje.  

2. isti učinek dosežemo tako da damo atome ali molekule v močno električno polje –princip magnetenja.

3. Atome ali molekule lahko obsevamo z ionizirajočim sevanjem –princip delovanja sonca.


Coulumnov zakon elektrostatike pravi: dve točkasto nabiti telesi se privlačita ali odbijata s silo, ki je premo sorazmerna produktu naboja obeh teles in obratno sorazmerna s kvadratom razdalje med  njima. Sam tu vidim podobnost z Newtonovimi zakoni gravitacije in sočasno vidim podobnost s Planckovo kvantno mehaniko.

Sodobna znanost te podobnosti ne vidi! Sam vidim tu veliko energetsko priložnost za človeštvo. Kako vem, da sodobna znanost te možnosti ne vidi? Kaj vidiš ti Bardo?

S svojim početjem sem pogodbeno posredno vezan preko Tehnološkega parka z inštitutom Jožef Stefan. Na pobudo predsednika Drnovška smo se sestali na inštitutu J.F.
Jaz, moja pravna zastopnica, prof,dr. Vito Turk, njegov sin doktor biokemije dr. Dušan Turk, dr.prof. na elektrotehniki Andrej Jeglič, fizik dr. Pavle Circ. Sestanku bi naj prisostvovati še dr. Andrej Detela, ki se ukvarja z elektromagnetizmom in z električnimi pogoni, ki pa se je opravičil.

Ko sem kakšno uro razlagal svoje delo mi je moja pravna zastopnica in prijateljica nekoč sekretarka na ministrstvu za pravosodje namignila, da naj bolj pazim kaj razodevam. Ona je namreč dobila občutek, da bi gospodje raje več zvedeli in pridobili kot pomagali.

To sem kasneje povedal tudi dr. Drnovšku in mu dal jasno vedeti, da bom raje še naprej hodil svojo neodvisno pot.  
Dr. Drnovšek je kljub vsemu, kasneje prosil g. Janeza Janšo naj me sprejme na pogovor. Slednji mi je določil datum in uro srečanja, ki pa ga je zaradi vsem poznanih dogodkov dan pred sestankom odpovedal. Iz tega vzroka in grenkega priokusa, se sedaj za sodelovanje skupaj s svojimi partnerji, dogovarjamo s tujino.
Janezu Janši redno pišem in ga rotim v dobro vseh nas, naj spremeni svojo politiko in naj bolj prisluhne potrebam ljudi. Pisne stike imam tudi z RKC in papežem Benediktom XVI. Vsi ti ostajajo na svojih okopih ne oziraje se na potrebe ljudi. Janša se spreminja. Janša je začel dojemati zadeve. Janša  bo ostal zapisan v zgodovini našega naroda po večjih dejanjih kot je naša osamosvojitev. Janša ima življenjsko poslanstvo na katerega sem ga že opozoril. Žal si tega še sam sebi in javnosti ne upa priznati! Kmalu boste vsi lahko opazili neverjetno osebnostno spremembo pri Janši! In ta bo zagotovo iskrena, danes je še igrana!  

Pišem vsem strankam in poslancem DZ, R. Slovenije.  
Zelo ogorčeno pismo sem poslal bivšemu konzulu ZDA v Sloveniji, g. Jangu v času ameriškega napada na Irak – deželo Gilgameša. V tem pismu sem mu jasno napovedal, da se bodo tu ZDA zagotovo osramotile.  

Razum ni vse. Če ni srca, ljubezni in solidarnosti, med nami je doktrina kapitalizma tudi v znanosti naša  poguba, ki je zelo daleč od vesoljne in vsake njene individualne življenjske  izvorne enakosti.  
To kar počnem jaz bi lahko počeli vsi. In potem bi bil ta svet zagotovo pravičnejši in bolj prijazen slehernemu življenju ne samo našemu.


Toliko na kratko o mojih izkušnjah, željah in delu.  


P.S. Karkoli govorim vedite, da govorim iz osebnih izkušenj in lastnih spoznanj, ki vključujejo obstoječe človeško znanje z (za nas neetično izgubljenim) vesoljnim znanjem našega Adamovega rodu.


LP Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #715 - 13.02.2008 at 21:50:41
 
Quote:
Jakopinka wrote on 04.02.2008 at 22:10:01:
In koga mislita (poet in kopron), da bosta s tem užalila, prizadela? Edino pravilno, da se umakneta, ker s temi bednimi refreni dolgočasita vse, pa ne samo na tem topicu, ampak na vseh. Povejta kaj, kar je zraslo na vajinih glavah, ne pa da kot slab refren ponavljata nekoga drugega. Več kot juhej tako ali tako ne zmoreta.
Zatorej:BYE BYE, CIAO CIAO.....ADIJO!


Kakšen trik pa je zdaj to.  A sedaj si že oboževalka Poeta  Questioning


Nahate, nisem ji nič odgovoril, ker je ona to mislila cinično - "... poet, ko si tako duhoven, mi lahko poveš kaj pomeni ..." Sploh pa se je ta user prijavil šele pred 9 dnevi, in je to najbrž eden Alojzevih pristašov, ker se tako spozna na *inept or whatever enačbe, ki jih je malo prej podala, potem pa post umaknila, ker se je verjetno spomnila, da piše kot "jakopinka" ne pa več kot "Sandib in Al".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #716 - 13.02.2008 at 21:58:27
 
Alojz in Sandib wrote on 13.02.2008 at 21:49:00:
 Janša se spreminja. Janša je začel dojemati zadeve. Janša  bo ostal zapisan v zgodovini našega naroda po večjih dejanjih kot je naša osamosvojitev. Janša ima življenjsko poslanstvo na katerega sem ga že opozoril. Žal si tega še sam sebi in javnosti ne upa priznati! Kmalu boste vsi lahko opazili neverjetno osebnostno spremembo pri Janši! In ta bo zagotovo iskrena, danes je še igrana!  


Misliš ta istega Janeza Janšo, ki ga je ta isti Dr. Drnovšek, ki ga tudi omenjaš, razglasil za "princa teme"? In potem ali si opazil, da je Dr. Drnovšek postal popolnoma povožen, kakor hitro se je začel dobivati z ljudmi kot si ti in govoriti o new ageu? Ti je to kaj znano?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #717 - 13.02.2008 at 22:26:05
 
Poet wrote on 13.02.2008 at 21:58:27:
Alojz in Sandib wrote on 13.02.2008 at 21:49:00:
 Janša se spreminja. Janša je začel dojemati zadeve. Janša  bo ostal zapisan v zgodovini našega naroda po večjih dejanjih kot je naša osamosvojitev. Janša ima življenjsko poslanstvo na katerega sem ga že opozoril. Žal si tega še sam sebi in javnosti ne upa priznati! Kmalu boste vsi lahko opazili neverjetno osebnostno spremembo pri Janši! In ta bo zagotovo iskrena, danes je še igrana!  


Bošt'
Misliš ta istega Janeza Janšo, ki ga je ta isti Dr. Drnovšek, ki ga tudi omenjaš, razglasil za "princa teme"? In potem ali si opazil, da je Dr. Drnovšek postal popolnoma povožen, kakor hitro se je začel dobivati z ljudmi kot si ti in govoriti o new ageu? Ti je to kaj znano?


Dobro si videl + povezal  Cool Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #718 - 13.02.2008 at 22:30:53
 
Zelo dober video na youtubu "What Is Enlightenment?"

http://www.youtube.com/watch?v=jLQD90Las5c

Zelo lepo pove vse kar bi kadarkoli sploh potrebovali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #719 - 13.02.2008 at 22:31:36
 
Poet wrote on 13.02.2008 at 21:50:41:
Quote:
Jakopinka wrote on 04.02.2008 at 22:10:01:
In koga mislita (poet in kopron), da bosta s tem užalila, prizadela? Edino pravilno, da se umakneta, ker s temi bednimi refreni dolgočasita vse, pa ne samo na tem topicu, ampak na vseh. Povejta kaj, kar je zraslo na vajinih glavah, ne pa da kot slab refren ponavljata nekoga drugega. Več kot juhej tako ali tako ne zmoreta.
Zatorej:BYE BYE, CIAO CIAO.....ADIJO!


Kakšen trik pa je zdaj to.  A sedaj si že oboževalka Poeta  Questioning


Nahate, nisem ji nič odgovoril, ker je ona to mislila cinično - "... poet, ko si tako duhoven, mi lahko poveš kaj pomeni ..." Sploh pa se je ta user prijavil šele pred 9 dnevi, in je to najbrž eden Alojzevih pristašov, ker se tako spozna na *inept or whatever enačbe, ki jih je malo prej podala, potem pa post umaknila, ker se je verjetno spomnila, da piše kot "jakopinka" ne pa več kot "Sandib in Al".  

isto, isto, sem tudi jaz najprej pomislil na to . vendar sem si rekel ; kaj pa če ni to to ? Zato sem si rekel, da bom raje še malo počakal Cool .
In, sedaj , ko vidim, da sva tu že 2 , istih zaključkov, si ne morem kaj, da nebi rekel , kakor zdaj, naaaglass, ... pejte bolj na ... Wink
Boštyxz Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 46 47 48 49 50 ... 764