Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 45 46 47 48 49 ... 764
(Read 1114061 times)
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #690 - 13.02.2008 at 14:29:52
 
Quote:
Kdo ti je pa rekel, da prečiščuj um? Spoznaj ga. Še marsikaj ne veš in zakaj si sedaj našel UG-ja, zato ker je Indijec? Imaš tudi Sokrata.


Prečiščevanje je isto kot spoznavanje. Kako pa ti spoznavaš, da imaš interpretacijo resničnosti? Jo spoznaš in ne odvržeš, prečistiš?

In kaj potem, če je UG Indijec? Saj sploh ni Indijec, v tem je ves štos. On je vse-človek, tako kot Sokrat, zakaj bi bil zahodni Sokrat boljši kot pa Indijec? No, pa saj ti že Sokrat pravi: Vem, da nič ne vem. In kaj to pomeni? To pomeni samo to, da je on spoznal, da se z umom ne more nič vedeti. Evo. Tko. In je prišel do tega spoznanja, ti pa praviš spoznaj um - kako le? Vse to kar vemo, ne vemo nič, in nič sploh ne moremo vedeti, ker je to le trik uma. Kaj porečeš na to?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #691 - 13.02.2008 at 14:37:23
 
Bardo_Thodol wrote on 12.02.2008 at 23:58:33:
Alojz,

pisal si o 28.000 letnih ciklih Zemlje v nekih povezavah, ki se mi zdijo absurdne.
"Porušilo naj bi se gravitacijsko polje Zemlje in bruhali bodo vulkani, mi bomo pa zraven cvilili"

Predvidevam, da naj bi se to zgodilo v kratkem in da bomo to še dočakali, sicer ne bomo mogli cviliti.  Roll Eyes

Letnice res nisi omenil, vendar ti je tudi nisem podtaknil, omenil sem jo v zvezi s tvojo napovedjo, ki me je spomnila na skoraj identične apokaliptične prerokbe za leto 2012, ki so ravno tako povezane z 28.000 letnim ciklom po mayanskem koledarju (ki se leta 2012 menda izteče). Lahko nam pa zaupaš, katero leto si imel ti v mislih, ko si pisal o bruhajočih vulkanih?

Načelno nimam nič proti pravilnim ciklom in mi je čisto vseeno, v kakšnih obdobjih se ponavljajo ledene dobe, zaradi mene bi se lahko tudi na vsakih 28.000 let, vendar meritve s terena tega pač ne potrjujejo, zato sem do "magične" številke 28.000 v tej povezavi skeptičen.

Ravno tako bi nam lahko postregel z razlago, kaj si mislil z izjavo, da je gravitacijsko polje Zemlje odvisno od njene temperature in od nekakšnih EM repov, ki da štrlijo iz polov.

Že od Newtona dalje je namreč znano, da je gravitacija Zemlje, odvisna od njene mase, ne pa tudi od temperature na njeni površini.
V mrzlih zimah nas Zemlja nič bolj ne privlači, kot v vročih poletjih.
Tudi Sonce je zelo vroče, pa ima vseeno najmočnejše gravitacijsko polje daleč naokoli.



Bardo


Da bi bila zadeva jasna glede 28000 letnih cikličnih kvantnih zlitij vode-kopno Zemlje (vesoljnih potopov), kot jih imenuje sveta tradicija. Prosim odgovori mi kako znanost razume pojav kvantnega  prehoda! Jaz vem, da znanost sploh ne ve kaj se v kvantnem prehodu dogaja na nivoju kvarka –atoma itd.!

Nikjer in nikoli ni bilo neovrgljivo  dokazano, da se zemeljska pola zamenjata med seboj, ko Zemlja menja obličje v kvantnem prehodu. Nikjer sam ne govorim o tem. Govorim o nihaju  Zemlje znotraj njenega gravitacijskega polja.

Zemlja je ujeta v gravitacijsko polje tako, da je vezana nazaj in naprej preko polov Sever-Jug, opis je podan! Bardo nič nisi omenjal, ali je moj opis funkcije polarnih ledenih kap pravilen!
Zakaj jih nisi?  Zato ker tvoja misel ni sposobna seči čez okvir znanega! To pomeni, da se nisi sposoben preseči in podvomiti v tisto, kar ti sporoča znanost.

Govoriš; vulkanske izbruhe zaznavajo kamenine! Ali moj opis gravitacijskega nihaja ne vključuje povečane vulkanske aktivnosti? Bardo sporočaš zgolj znano, vse to jaz poznam! Moja misel in dejanja gredo čez mejo poznanega (ga vključujem) in poznano zgolj nadgrajujeta z mojim razumevanjem stvari,ki sem jih našel znotraj sebe.  V svoji duši, če hočeš natančno! Ti sporočaš zunanji vidik lastnega razumevanja znanosti jaz  vključujem v zadevo tudi lastno (akumulirano bit) notranji glas. Ta glas pa je glas dvoma, ki išče odgovore v lastni biti ne zunaj nje. In ta moje intimna spoznanja in dejanja  bereš ti in vsi na tem topicu. V tem primeru jaz preverjam vaše reakcije, ki mi bodo koristile v času, ko se bom moral soočit z močnejšimi argumenti strokovne javnosti. Ta forum  jemljem kot koristno preizkušnje, ki bo vsekakor vplivala na moje kasnejše 'korake'.

S Petrom  Amaliettijem sva tak podoben preizkus pred desetimi leti že storila na nekem ministrstvu. Njihov odziv je bil po najini  takratni ugotovitvi totalno zunaj mojega konteksta razumevanja in podajanja zadev.

Priznati moram, da teme na tem forumu nisem odprl jaz in zadeve niti predlagal nisem.
To  je bil predlog in dejanje prijatelja za katerim pa želim zaradi lastnih moralnih načel in verodostojnosti brezpogojno stati.
Zato prosim, ko me citirate najprej natančno preberite moje sporočilo-razmislite! Če tega ne zmorete pa opišite lastno razumevanje in videnje zadev. Papagajsko navajanje znanstvenih 'faktov' me ne zanima, ker jih več ali manj poznam! Za njihovo uradno rušenje še ni čisto pravi čas!

Upam, da so zadeve sedaj malo bolj jasne!  

LP Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #692 - 13.02.2008 at 15:21:32
 
Poet wrote on 13.02.2008 at 14:29:52:
Quote:
Kdo ti je pa rekel, da prečiščuj um? Spoznaj ga. Še marsikaj ne veš in zakaj si sedaj našel UG-ja, zato ker je Indijec? Imaš tudi Sokrata.


Prečiščevanje je isto kot spoznavanje. Kako pa ti spoznavaš, da imaš interpretacijo resničnosti? Jo spoznaš in ne odvržeš, prečistiš?

In kaj potem, če je UG Indijec? Saj sploh ni Indijec, v tem je ves štos. On je vse-človek, tako kot Sokrat, zakaj bi bil zahodni Sokrat boljši kot pa Indijec? No, pa saj ti že Sokrat pravi: Vem, da nič ne vem. In kaj to pomeni? To pomeni samo to, da je on spoznal, da se z umom ne more nič vedeti. Evo. Tko. In je prišel do tega spoznanja, ti pa praviš spoznaj um - kako le? Vse to kar vemo, ne vemo nič, in nič sploh ne moremo vedeti, ker je to le trik uma. Kaj porečeš na to?

Ves čas ti govorim, da se resnice ne da interpretrirati, tako kot neskončnosti ne. Resnica je takšna, kot jo hoče videti tvoja zavest.
Sokrat je rekel; vem, da nič ne vem, drugi pa še tega ne vedo. To pomeni, da je bil inteligenten mož, ki je vedel kaj je inteligenca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #693 - 13.02.2008 at 15:27:09
 
Quote:
Poet wrote on 13.02.2008 at 14:29:52:
Quote:
Kdo ti je pa rekel, da prečiščuj um? Spoznaj ga. Še marsikaj ne veš in zakaj si sedaj našel UG-ja, zato ker je Indijec? Imaš tudi Sokrata.


Prečiščevanje je isto kot spoznavanje. Kako pa ti spoznavaš, da imaš interpretacijo resničnosti? Jo spoznaš in ne odvržeš, prečistiš?

In kaj potem, če je UG Indijec? Saj sploh ni Indijec, v tem je ves štos. On je vse-človek, tako kot Sokrat, zakaj bi bil zahodni Sokrat boljši kot pa Indijec? No, pa saj ti že Sokrat pravi: Vem, da nič ne vem. In kaj to pomeni? To pomeni samo to, da je on spoznal, da se z umom ne more nič vedeti. Evo. Tko. In je prišel do tega spoznanja, ti pa praviš spoznaj um - kako le? Vse to kar vemo, ne vemo nič, in nič sploh ne moremo vedeti, ker je to le trik uma. Kaj porečeš na to?

Ves čas ti govorim, da se resnice ne da interpretrirati, tako kot neskončnosti ne. Resnica je takšna, kot jo hoče videti tvoja zavest.
Sokrat je rekel; vem, da nič ne vem, drugi pa še tega ne vedo. To pomeni, da je bil inteligenten mož, ki je vedel kaj je inteligenca.


Glej ga, saj to ti jaz tudi ves čas govorim: "da se resnice ne da interpretirati, tako kot neskončnosti ne". Saj ravno zato pa se bodem s Prometejci, ki mislijo, da so iznašli teorijo, ki bo pokrila vso resnico. Kaj si sploh kaj poslušal? Ravno to jaz že ves čas trobim: Resnice se ne da interpretirati, zato pa udriham po kakršni koli teoriji, ki flirta s konceptom "razlaganja". In resnica bo šele potem, ko več ne bo interpretiranja, zato pa je do takrat treba vse odmetavati s sebe.

Ah, potem pa v drugem delu praviš: "resnica je tisto, kar dojema tvoja zavest". Samo problem je v tem, ker ti to zavest smatraš kot individualno zavest in misliš, da je nekaj posebnega, pa ni. Ta naša individualna zavest ne more vedeti kaj je resnica, ni pogojev. Ta zavest, ki jo ti ajgor zelo ceniš, ni nič dobrega. To je le zaprt mehurček, ki je ugonobil kozmično primarno zavest. Kako lahko rečeš, da je vsebina tvoje zavesti nekaj dobrega? Saj če si že operiral z J.Krishnamurtijem: on ti reče "svoboda je onkraj znanega" torej onkraj tvoje trenutne zavesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #694 - 13.02.2008 at 15:29:57
 
Kaj si pa potem trdil, da je resnica absolutna?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #695 - 13.02.2008 at 15:33:44
 
Quote:
Kaj si pa potem trdil, da je resnica absolutna?


Ah, absolutna kot vseobsegajoča, primarna in nedeljiva. Seveda pa vsak popolni mojster pride do istih zaključkov, mar ne? Zato je neka primarna Eksistenca, resnica kot samostalnik pa je konstrukt uma, ali ne? Zato bolje da ta pojem "resnica" prepustimo verskim fanatikom, politikom in še komu, ki se zaplete v njene neskončne labirinte.

Potem smo se pa narobe razumeli na konceptu "resnica". To je pa krivda besed, je krivda uma, in vse to le preprečuje dejanski uvid v naravo resničnosti. Potem bi jaz raje namesto samostalnika "resnica" rekel "resničnost", pa je to to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #696 - 13.02.2008 at 15:44:28
 
Vkolikor jo imenuješ, pa ni važno kako, absolutna, neskončna, izraža tvoja zavest željo po trajnosti. To pa je interes tvoje zavesti, da bi bila neumrljiva, neskončna, trajna da se tvoja zavest počuti varno. Od tu pride mentalna lenoba, zatekanje v neko trajnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #697 - 13.02.2008 at 15:48:41
 
Alojz,

če bi pozorneje prebral, bi videl, da sem napisal, da temperatura na površju nima veze z gravitacijo.
Polarne kape dol ali gor, z gravitacijo Zemlje to nima veze. Imajo pa polarne kape veze s podnebjem (naprimer albedo) kar vpliva na vremenska doganja tudi drugje po Zemlji.

Glede menjavanja magnetnih polov obstaja več posrednih dokazov, ki kažejo na to, da sta se v preteklosti zemeljska magnetna pola že večkrat zamenjala.
Neposrednih dokazov iz razumljivih razlogov ni, ker med zadnjo tako domnevno menjavo polov pred 750.000 leti pač tega še nihče ni meril.
Na Soncu se menjava magnetnih polov dogaja pogosteje, tako, da je ta pojav mogoče kar neposredno izmeriti na vsakih 11 let.

Če bi rad povedal kaj novega o kvantni fiziki, poskusi to bolj razumljvo, ker kar eno opletanje brez veze o nekakšnih zlitjih in vezah nazaj ter naprej zgleda brez glave in repa.
Ne vem, kaj si mislil s kvantnimi prehodi in zlitji? Kakšna zlitja, zlitja česa? Poplave niso kvantna zlitja. Če ti v kopalnici zamaka, to ni kvantni pojav.
Nekoliko nenavadno terminologijo uporabljaš in izumljaš toplo vodo, kjer je že izumljena?


Ja, znanost je spoznavanje narave.
Če odkriješ kaj novega in uporabnega, postane to avtomatsko del znanosti, pa če ti je to všeč ali ne.
Če si v zmoti, je tudi to lahko del procesov, ki so značilni za znanost.

Znanost nikoli ne trdi, da je našla dokončne odgovore na vsa vprašanja.
Pravzaprav je za znanost značilna skepsa do vsega in prav je tako, da se nikomur ne verjame vnaprej. Četudi kdorkoli trdi, da ima rešitve in četudi je še takšna avtoriteta na kateremkoli področju.
Če ima kdo res rešitve, mu jih ne bo težko predstaviti in če bodo prestale teste preverjanja in časa, in imajo morda tudi uporabno vrednost, ok, gremo dalje, v nasprotnem pa je to le izgubljanje časa, ki nikomur ne koristi.




Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #698 - 13.02.2008 at 15:58:55
 
Quote:
Vkolikor jo imenuješ, pa ni važno kako, absolutna, neskončna, izraža tvoja zavest željo po trajnosti. To pa je interes tvoje zavesti, da bi bila neumrljiva, neskončna, trajna da se tvoja zavest počuti varno. Od tu pride mentalna lenoba, zatekanje v neko trajnost.


Ja, to je gut rečeno. Samo dej to malo Prometejcem tud razloži, ker oni se na večne cikle utelešajo, poselijo Zemljo na 3 milijarde let in tako. A to pa ni "uteha v ideji večnosti"? Pa g. Alojz te je pred kratkim še celo pohvalil, če sem prav videl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #699 - 13.02.2008 at 18:17:02
 
Mogoče je, da so Darwinovi privrženci evolucijske teorije o samo nastanku zemeljskega življenja - res v veliki zmoti!


Ooo, ja. To pa lahko potrdim , ker sam tudi vem zakaj + kako  Cool.

+ lep večer, še naprej
Bošt'
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #700 - 13.02.2008 at 18:56:17
 
Poet wrote on 13.02.2008 at 15:58:55:
Ja, to je gut rečeno. Samo dej to malo Prometejcem tud razloži, ker oni se na večne cikle utelešajo, poselijo Zemljo na 3 milijarde let in tako. A to pa ni "uteha v ideji večnosti"? Pa g. Alojz te je pred kratkim še celo pohvalil, če sem prav videl.


Poet, lepo te prosim, malo beri ne pa samo metat nejkaj brez veze.

Kaksne 3 miljarde neki? Pa v vsakem drugem postu ti je zapisano da cikel traja 28.000 let.
Tu se vidi da pljuvas v neka, kar nimas ma niti malo pojma.

In kvantno zlitje je lepo opisano na P.D. in se kje + veliko razlag o kvantni fiziki, samo kaj ker je vsak len pogledati.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #701 - 13.02.2008 at 19:02:12
 
Poet wrote on 13.02.2008 at 15:58:55:
Quote:
Vkolikor jo imenuješ, pa ni važno kako, absolutna, neskončna, izraža tvoja zavest željo po trajnosti. To pa je interes tvoje zavesti, da bi bila neumrljiva, neskončna, trajna da se tvoja zavest počuti varno. Od tu pride mentalna lenoba, zatekanje v neko trajnost.


Ja, to je gut rečeno. Samo dej to malo Prometejcem tud razloži, ker oni se na večne cikle utelešajo, poselijo Zemljo na 3 milijarde let in tako. A to pa ni "uteha v ideji večnosti"? Pa g. Alojz te je pred kratkim še celo pohvalil, če sem prav videl.

Nisem ti tega povedal zato, da boš ti to odobraval in se prepuščal svoji ment. lenobi, ampak, da spoznaš kako se spoznava lastna zavest. To kar govoriš odkriva tvojo zavest in to moraš v vsakem trenutku spoznati, ti sam in misel se ti bo vsaj za trenutek razblinila. To hoče, če želiš. povedati tudi U.G., samo jaz sem zasledil v njegovem govorjenju preveč jeze in neučakanosti. Torej časa.
Glede Alojza, pa kakor sem zasledil to on ve, in normalno, da hoče svojo resnico tudi udejaniti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #702 - 13.02.2008 at 19:05:11
 
Etrex wrote on 13.02.2008 at 18:56:17:
Poet wrote on 13.02.2008 at 15:58:55:
Ja, to je gut rečeno. Samo dej to malo Prometejcem tud razloži, ker oni se na večne cikle utelešajo, poselijo Zemljo na 3 milijarde let in tako. A to pa ni "uteha v ideji večnosti"? Pa g. Alojz te je pred kratkim še celo pohvalil, če sem prav videl.


Poet, lepo te prosim, malo beri ne pa samo metat nejkaj brez veze.

Kaksne 3 miljarde neki? Pa v vsakem drugem postu ti je zapisano da cikel traja 28.000 let.
Tu se vidi da pljuvas v neka, kar nimas ma niti malo pojma.

In kvantno zlitje je lepo opisano na P.D. in se kje + veliko razlag o kvantni fiziki, samo kaj ker je vsak len pogledati.


Etrex, zdaj si pa sam izkazal, da niti ti g. Alojza prav ne bereš. To je g. Alojz povedal v tistem članku, ki so ga pri njem naredili, kjer se predstavi kot "izumitelj pod Nanosom". Tam g. Alojz pove, da vesolje obstaja 15 milijard let, potem se nekaj zgodi, potem na 3 milijarde let pa spet poselimo planet, in to v večnih ciklusih (tu nisem mislil 28.000 let). Jaz sem pri pogovoru z ajgorjem samo povzel pisanje g. Alojza, in me sedaj malo čudi, da ti tega ne poznaš. No, pa nič ne de.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #703 - 13.02.2008 at 19:08:16
 
Quote:
Poet wrote on 13.02.2008 at 15:58:55:
Quote:
Vkolikor jo imenuješ, pa ni važno kako, absolutna, neskončna, izraža tvoja zavest željo po trajnosti. To pa je interes tvoje zavesti, da bi bila neumrljiva, neskončna, trajna da se tvoja zavest počuti varno. Od tu pride mentalna lenoba, zatekanje v neko trajnost.


Ja, to je gut rečeno. Samo dej to malo Prometejcem tud razloži, ker oni se na večne cikle utelešajo, poselijo Zemljo na 3 milijarde let in tako. A to pa ni "uteha v ideji večnosti"? Pa g. Alojz te je pred kratkim še celo pohvalil, če sem prav videl.

Nisem ti tega povedal zato, da boš ti to odobraval in se prepuščal svoji ment. lenobi, ampak, da spoznaš kako se spoznava lastna zavest. To kar govoriš odkriva tvojo zavest in to moraš v vsakem trenutku spoznati, ti sam in misel se ti bo vsaj za trenutek razblinila. To hoče, če želiš. povedati tudi U.G., samo jaz sem zasledil v njegovem govorjenju preveč jeze in neučakanosti. Torej časa.
Glede Alojza, pa kakor sem zasledil to on ve, in normalno, da hoče svojo resnico tudi udejaniti.


Čakaj, to je pa sedaj zanimivo. V čem je torej razlika med UG-em in Alojzom? Na kakšen način hoče g. Alojz svojo resnico udejaniti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #704 - 13.02.2008 at 19:25:56
 
Pa kdo koga primerja. Kaj res ne znaš brati? Si popolnoma brez osnovne izobrazbe? Še odstavek sem naredil, da boš ja razumel. O U.G.-ju sem napisal, da tudi on to ve le nestrpen je preveč.
Sprašuješ, kaj Alojz udejanja in na kakšen način. Daj preberi si njegovih sto postov, pa še stran njihovega društva imaš na razpolago.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 45 46 47 48 49 ... 764