Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 21 22 23 24 25 ... 764
(Read 1114238 times)
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #330 - 01.02.2008 at 20:24:08
 
Poslušaj, ti "duhovni telebajsek", če ti na tej točki ni še nič jasno, ti še dolgo ne bo. Gospod Alojz, star gospod kot je, bo to življenje vrgel proč v smislu čečkanja novih in novih strani svoje vesoljske teorije, ves čas bo pričakoval vesoljni potop in ladje iz kdovekje, a v trenutku ko bo umrl, bo šele spoznal, da je vse to ustvarjal njegov um.

No in nekaj minut po smrti, in trenutkih streznitve, bo pač znova zavekal v neki človeški porodnišnici, ne vedoč kakšne oslarije je trosil v prejšnjem življenju, in samo upam lahko, da v novem življenju ne bo znova stopil na pot "duhovnega telebajstva".

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #331 - 01.02.2008 at 20:36:27
 
Poet wrote on 01.02.2008 at 20:24:08:
No in nekaj minut po smrti, in trenutkih streznitve, bo pač znova zavekal v neki človeški porodnišnici, ne vedoč kakšne oslarije je trosil v prejšnjem življenju, in samo upam lahko, da v novem življenju ne bo znova stopil na pot "duhovnega telebajstva".




No poet, se strinjamo in kaj naj se potem bojim!?
Ampak še vedno ne moreš brez žalitev!
Povej kulturno mnenje, ne žali. Daj pokaži, da se lahko presežeš.

Jaz ničesar ne pričakujem od nikogar. Želim pa tvojo teorijo, če si že pristopil k debati, ne zahrbtnost, kakršno kažeš.

Priznati ti moram velik napredek v mišljenju. Dojel si, vsaka naša smrt sočasno pomeni naše novo rojstvo. Torej je moja formula v postu "matiranje", dosegla svoj namen.
Čestitam poet!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #332 - 01.02.2008 at 20:58:36
 
Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 20:36:27:
Poet wrote on 01.02.2008 at 20:24:08:
Poslušaj, ti "duhovni telebajsek", če ti na tej točki ni še nič jasno, ti še dolgo ne bo. Gospod Alojz, star gospod kot je, bo to življenje vrgel proč v smislu čečkanja novih in novih strani svoje vesoljske teorije, ves čas bo pričakoval vesoljni potop in ladje iz kdovekje, a v trenutku ko bo umrl, bo šele spoznal, da je vse to ustvarjal njegov um.

No in nekaj minut po smrti, in trenutkih streznitve, bo pač znova zavekal v neki človeški porodnišnici, ne vedoč kakšne oslarije je trosil v prejšnjem življenju, in samo upam lahko, da v novem življenju ne bo znova stopil na pot "duhovnega telebajstva".




No poet, se strinjamo in kaj naj se potem naj bojim!?
Ampak še vedno ne moreš brez žalitev!
Povej kulturno mnenje, ne žali. Daj pokaži, da se lahko presežeš.

Jaz ničesar ne pričakujem od nikogar. Želim pa tvojo teorijo, če si že pristopil k debati, ne zahrbtnost, kakršno kažeš.


Alojz, ne laži si. Kako lahko rečeš, da ne pričakuješ nič od nikogar? Najprej pričakuješ, da bodo ljudje sprejeli Prometejevo darilo in ti sledili, potem pričakuješ, da boš odrešil človeštvo, in nazadnje tudi pričakuješ, da boš od ruske vlade dobil potrdilo o svojem izumu. Meni se zdi, da od ljudi veliko preveč pričakuješ.

OK, moja teorija: saj sem ti jo že večkrat povedal - misel je svoj lasten zapor, tisti ki misli je ujet v svojo lastno past. Zatorej ne bo nobena teorija o vesolju pomagala, ker ta le hrani tega "misleca". In ta seveda potem ustvarja vse stvari, tako kot v sanjah.

Midva bi že lahko imela kulturni dialog, a kaj ko se začneš razumno pogovarjati šele takrat, ko ti nekdo "pristriže" peruti - to zdaj ne mislim nič nespoštljivo. Problem je v tem, da ti um vse preveč narekuje kaj naj misliš in kaj naj dosežeš, in kje vse da je krivica v svetu. Ravno ta um je naprej treba potolči, da bi se lahko razumno pogovarjala, ker drugače bo tvoj um vse preveč želel se uveljaviti in razviti tvojo teorijo še naprej in ne bo videl nič drugega. Tvoje predstave o vesolju je najprej treba potolči, šele potem se lahko razumno pogovarjava.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #333 - 01.02.2008 at 21:03:07
 
Zakaj bi se tolkla. Zakaj raje ne bi uskladila svoja vedenja in razumevanja in našla skupno pot?

Mislim da složno sodelovanje nosi napredek, žalitve pa ga rušijo.
Tu se ne gre za zmago, priznanje, oblast, bogatstvo...gre se za to, da omogočimo ostalim, če drugega ne, da dobijo možnost drugačnega pogleda na življenje.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #334 - 01.02.2008 at 21:06:00
 
Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 21:03:07:
Zakaj bi se tolkla. Zakaj raje ne bi uskladila svoja vedenja in razumevanja in našla skupno pot?

Mislim da složno sodelovanje nosi napredek, žalitve pa ga rušijo.
Tu se ne gre za zmago, priznanje, oblast, bogatstvo...gre se za to, da omogočimo ostalim, če drugega ne, da dobijo možnost drugačnega pogleda na življenje.


Dobro, poskusiva, se strinjam. Ostaniva zdajle na vezi vsaj ene pol ure, važi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #335 - 01.02.2008 at 21:16:10
 
Evo, zdaj recimo praviš, da imajo ljudje preteklost, in da izhajajo iz nekje drugje, kjer so bili izgnani iz raja. Zdaj ta preteklost je zame zelo vprašljiva: um si želi podati preteklost in prihodnost, v sedanjosti ga pa ni. In zato po mojem si vse ta "videnja" Atlantide in Siriusa in Oriona izmišlja človekov um, ker hoče verjeti, da ima preteklost in prihodnost.

In ker ne zmore sprejeti absurdnosti lastnega položaja kot mehurček individualne zavesti v oceanu kozmične zavesti, si izmisli, da nekaj pa je moralo v preteklosti iti narobe in da bo v prihodnosti bolje. In si "izmisli" izvirni greh, celotno svojo preteklost in smer, kam naj gre v prihodnosti.

Ker v sedanjosti sploh ne obstajamo kot ločeni od vsega okoli sebe, v sedanjost je celotna eksistenca, zato pa se ta milni mehurček trudi vse razložiti v preteklost in prihodnost, ker se s tem želi izogniti "absurdnosti" ki jo je sam ustvaril in jo ohranja. Ta um/ego se mora raztopiti, potem ni več nikakršnega problema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #336 - 01.02.2008 at 21:22:48
 
In kako pomagati ljudem, praviš? Kako lahko skupaj pomagamo ljudem?

Ljudje sploh nočejo nobene pomoči. Oni samo hočejo, da se dobro poročijo, veliko zaslužijo, si ustvarijo ime, in potem umrejo. KAko češ ljudem karkoli pomagati? Še posebej imam pomisleke glede tehnologije in posledično agregata, ki ga omenjaš. Saj če ljudje nikoli ne bi zapustili narave in se začeli pečati s tehnologijo, sploh ne bi bilo problemov. Lepo bi živeli in se zlili z naravo, hrane bi bilo za vse dovolj, stresa pač veliko manj.

Tako da če mene vprašaš je naprej potrebno zmanjšati nivo tehnologije v svetu, ne je povečevati, in iti spet bolj proti naravi, potem bo pa mnogo problemov odpadlo samih od sebe - bolezni bo veliko manj, ljudje bodo bolj zdravi, hrano bodo hitro pridelali in potem živeli v skladu z naravnostjo, ne pa tako kot imamo vse te službe, ki ne služijo ničemur in samo uničujejo človeka in planet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #337 - 01.02.2008 at 21:43:23
 
Strinjam se s teboj. Mogoče si napačno razumel mojo razlago agregata, utirjenega mag. polja. Ravno za to se gre-zamenjati obstoječe vire energije, ki onesnažujejo okolje. Primer: agregat premera 50 cm, višine 20 cm, ti popolnoma zadostuje za vse vire energije, ki jih rabiš v hiši in v avtomobilu.

Poet, ne obupaj nad ljudmi, izhajaj iz sebe. Kaj če bi drugi obupali nad teboj?

Moj rek se glasi, če  si ti obupal nad menoj, še ne pomeni da sem jaz obupal nad teboj. Verjemi v ljudi in sebe. Oni so Ti.

Mislim da ni potrebna globlja razlaga, da bi se razumela.

Oprosti, ampak grem gledat Polnočni klub.

Lep pozdrav
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #338 - 02.02.2008 at 00:43:00
 
Samo res je to tako zalostno, da se mi resnicno vec ne da niti pisat.

AGREGAT, ce kdo tega ne razume, bolje da tega sploh ne omenja.
Ker ce ga ne razumes in niti noces razumeti bolje da si tiho, ker bo vsaka prijava svetovna bedarija.

In ta bedarija te bo mogoce resila ves?
Se kolcalo ce bo osebkom ki tako zavracajo nekaj cesar njihov um ni sposoben niti v minimumu dojet.

Omenjate da sem rekel da je agregat bog, pa kaj nekateri res ne razumejo popolnoma nic?

ZADNJIC RAZLAGAM: KAMORKOLI POGLEDAS NEGLEDE KAM, VIDIS NEKAJ IN TO NEKAJ DELUJE PO NEKEM ZAKONU, PRVINSKEMU ZAKONU. VPRASAJTE SE PRVO KAJ JE TA ZAKON? LAHKO RECEMO DA JE TO PRINCIP BOZANSKEGA( A NE MI BLODIT DA JE NEKDO ZDEJ KAO POGRUNTU BOGA EL-ELIONA, to je pogruntal samo tisti ki to pravi in ki celo zivljenje grunta sam toplo vodo).

In kako nekateri tu dojemajo boga, da te sploh vse mine.

TO JE VRHUNEC KAR LAHKO TVOJA NARAVA SPOZNA.
El-elion= poglejte svet okrog sebe? Vse napreduje ane? rastline zivali, vse celotno vesolje a vi to zanikate, umetno v glavi ustvarjate ta napacen vzorec. To je za vas nepomembno. Ne celo skodljivo, saj ti lahko zraste ego, tocno ja. Najbolje da sploh vec ne razmisljam pa bo najbolje zame.

Nekaj prvinskega zanikate, ker smo se kot vrsta malo prilagodili in pac zdaj mislite da ste prijeli boga za jajca. Zato mislite da za nas ne obstaja vec boj za obstanek? mislite da ne obstajajo vec vesoljni zakoni za nas? Pa po cem se mi razlikujemo od vsega okrog nas, ki deluje po bogu? Vse je samo napredovanje, trud, rast,... Stagniranje je nasprotno od bog ane?

Samo da ste nasli boga in zdaj je super mi smo popolna vrsta, pogruntali smo da imamo ego in socasno smo pogruntali da ga tudi ne potrebujemo, torej je vse en sam naslikan (narisan) vesoljni nesmisel.

Ampak spoznali boste da je materija malo drugacna,  kot se vam zdi. In seveda da ima veliko vecji pomen v sestavljanki univerzuma= brez izjeme vse kar obstaja.

Ce globoko v gozdu pades, si zlomis nogo in tam obticis... kaj si bos samo v glavi ponavljal (meditiral): a saj bo vse v redu? Pozitivno razmisljanje je ABSOLUTNO NAJVECJI REALIZATOR DOBREGA, a narava je "kruta (bog)", ce pozitivnemu razmisljanju ne dodas AKCIJE. Akcija pa je predvsem v materiji.

Kaj je agregat sem ze 1000x povedal v tej temi in kaj ne bom potem popizdil, ker vidim da sem pisal vse zaman.

Posamezno osebo briga za vse skupaj, samo da zivi lepo, v svojem duhovnem svetu in drugo sploh ni vazno (tudi sam sem tako delal).

To je razmisljanje okvirjenega posameznika. Zdaj pa se naj ta skrceni posameznik dvigne nad svet in naj se enkrat pogleda situacijo na svetu...

Kaj se dogaja? Je to vredu?

Kam vse to pelje, vam izgleda da v kaksen raj?

Ampak egoisticnemu posamezniku je samo vazno da je njemu ok in da se bo on sam resil reinkarnacijskega kroga v katerega pac verjame (vernik). Vstalo pa tudi ce poje naravna katastrofa svetovne razseznosti,

Aja saj res ozracje se segreva, to je gotovo le en vzrok sploh ne rabimo razmisljati, nedvomno nove super kozmicne energije prihajajo,  ki jih posilja sam bog,ki bodo preobrazile svet na bolje + verjetno se še cloveska zavest tako silovito dviga da nam greje srca in se ozracje istocasno.

Resnicno se je tu skoda podati na kaksen visji nivo zavedanja in pogleda na stvari, jaz bom postal kar multidimenzijonalen... Ko bom v credi ovc bom deloval kot creda, v sebi se bom pa istocasno zavedal mehanizma vsega kar je in... ja kaj drugega mi pa se preostane da se istocasno horunsko smejim vernikom, ki jih je ustvaril svet in jih vodi na nitkah.
Cerkvi pa vsaka cast, se vedno deluje vse tako kot so si zamislili (samo da ni vec pomemben objekt-cerkev)... Na sreco prihajajo posamezniki, ki bodo enkrat koncno razbili to iluzijo.

Saj nobenemu ne zamerim, resnicno je tezko izstopiti ven iz tega, zacaranega kroga maye ki je v glavi


Pozdrav
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #339 - 02.02.2008 at 01:15:11
 
Poet ,poglej praviš ,da vesolje ne obstaja ,zakaj potem teleskopi,elektronski teleskopi in podobne naprave zaznajo toplotna ,svetlobna ,radiacijska in razna druga sevanja oddaljenih zvezd.vse te naprave si ne domišljajo ,da nekaj zaznavajo.

Ti govoriš tako ,kot da materije ni.če jo ni zakaj potem bivaš v telesu,zakaj hodiš po tleh,ki niso samo ravna plošča ,ampak je to naš planet okrogla zemlja.Ko hodiš proti drevesu,zakaj se mu na koncu ogneš,pa si lahko še tako pogumen in osredotočen ,ne boš šel skozenj ,ampak se boš soočil s kruto materijo,ki ti bo na glavi pustila buško.

Poslušaj ,mi ne živimo v nekem filmu Matrica ,živimo v čisto realnem materialnem svetu,v katerega pa je za časa življenja tvojega telesa ,ujeta vtoja duša.To je trenutek zlitja tvoje akumulirane vrednosti-duše in tvoje realizirane vradnosti-genetske zasnove ,ki ti da tvoje telo z dušo.Zato si zdaj in obstajaš in boš spet.zato smo ljudje drug drugemu življenje,duša pa ga v vsakem ponovnem ciklu izpolnjuje.

Če ne bi bilo materije ,midva in vsi ne bi klofali po teh materialnih tipkah in si dopisovali.Dokler ne bomo priznavali svetosti življenja in napak ,ki smo jih zagrešili ,nam ne bo dopuščeno ustvarjati in delovati drugače ,kot na snovni ravni.

Morda bo nekoč drugače,do takrat pa deluj v mislih,besedah in dejanjih.         Pa lahko noč.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #340 - 02.02.2008 at 03:56:09
 
matijaZ wrote on 02.02.2008 at 01:15:11:
Poet ,poglej praviš ,da vesolje ne obstaja ,zakaj potem teleskopi,elektronski teleskopi in podobne naprave zaznajo toplotna ,svetlobna ,radiacijska in razna druga sevanja oddaljenih zvezd.vse te naprave si ne domišljajo ,da nekaj zaznavajo.

T govoriš tako ,kot da materije ni.če jo ni zakaj potem bivaš v telesu,zakaj hodiš po tleh,ki niso samo ravna plošča ,ampak je to naš planet okrogla zemlja.Ko hodiš proti drevesu,zakaj se mu na koncu ogneš,pa si lahko še tako pogumen in osredotočen ,ne boš šel skozenj ,ampak se boš soočil s kruto materijo,ki ti bo na glavi pustila buško.

Poslušaj ,mi ne živimo v nekem filmu Matrica ,živimo v čisto realnem materialnem svetu,v katerega pa je za časa življenja tvojega telesa ,ujeta vtoja duša.To je trenutek zlitja tvoje akumulirane vrednosti-duše in tvoje realizirane vradnosti-genetske zasnove ,ki ti da tvoje telo z dušo.Zato si zdaj in obstajaš in boš spet.zato smo ljudje drug drugemu življenje,duša pa ga v vsakem ponovnem ciklu izpolnjuje.

Če ne bi bilo materije ,midva in vsi ne bi klofali po teh materialnih tipkah in si dopisovali.Dokler ne bomo priznavali svetosti življenja in napak ,ki smo jih zagrešili ,nam ne bo dopuščeno ustvarjati in delovati drugače ,kot na snovni ravni.

Morda bo nekoč drugače,do takrat pa deluj v mislih,besedah in dejanjih.         Pa lahko noč.


Pa saj to nekaterim hocem ves cas dobovedat, sam kaj ce ni kruha.

Bojo ze spoznale tudi izgubljene duse realnots.

Ce si zaprt  v nek prostoru in imas samo kocke in tebi pac ni jic jasno, kako zakaj in sploh vse si se to zdaj znajdu. Dejstvo je da je ze neki pomen da si zaprt s tistimi koncakmi in s tem se potrudi nekaj narediti...To imas in to je bozansko  Ma saj brezveze, tu se lahko  rimjerja in primjra vse cisto zastojn.
Ne pomaga nic, ponadavi usece kruta realnost, ki te st
rezni. Zacnes razmisljat z glavo namesto z nogame in tko ti je to.

Pac za ene je stvet izpopolnjen konec, drugi vidimo ogromno delea , za nekaj uresnicit.

In tisti se le moramo doboti in pokazati svetu da je P.D. nekaj kar bojo uboge dusice samo jokale po tem.

Ko bi eden locil realnost od domisljije, ki jo je dobival skozi zgodovino programirano v glagvo, resite. RESITE SE TEH OKOV, IN VIDELI BISTE:

Ne se pustiti se omejevatu s taksnimi bednimi forami, ki jih imate sedaj v glavi. Cerkev vam je to hotela rikazatat to
kot iluzijo v katero zdaj verjamwete in je vasa resnica.

SvObOda= el-elion= cista resnica!!!
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #341 - 02.02.2008 at 09:39:03
 
matijaZ wrote on 02.02.2008 at 01:15:11:
Ti govoriš tako ,kot da materije ni.če jo ni zakaj potem bivaš v telesu,zakaj hodiš po tleh,ki niso samo ravna plošča ,ampak je to naš planet okrogla zemlja.Ko hodiš proti drevesu,zakaj se mu na koncu ogneš,pa si lahko še tako pogumen in osredotočen ,ne boš šel skozenj ,ampak se boš soočil s kruto materijo,ki ti bo na glavi pustila buško.


Kaj misliš da se ne da iti skozi drevo, če se ti zaletiš še ne pomeni da je nemogoče.  
Potem pa jaz vprašam tebe, zakaj pa nekateri lahko hodijo čez zidove, po vodi, lebdijo in podobno.  Kje pa je za njih kruta materija Questioning

matijaZ wrote on 02.02.2008 at 01:15:11:
Poslušaj ,mi ne živimo v nekem filmu Matrica ,živimo v čisto realnem materialnem svetu,v katerega pa je za časa življenja tvojega telesa ,ujeta vtoja duša.To je trenutek zlitja tvoje akumulirane vrednosti-duše in tvoje realizirane vradnosti-genetske zasnove ,ki ti da tvoje telo z dušo.Zato si zdaj in obstajaš in boš spet.zato smo ljudje drug drugemu življenje,duša pa ga v vsakem ponovnem ciklu izpolnjuje.


Seveda kar razpravljaj o lastnih omejitvah in res bodo tvoje.

Ljudje nismo drug drugemu življenje, smo povezani, nismo pa drug drugemu življenje.  

Bog je tisti ki daje življenje in mi kot Duše smo večno povezani z njim. Že tukaj in zdaj samo zbuditi se moramo.

Zato je materialni svet iluzija, ker se vežeš na stvari ki so minljive.

Tako kot v filmu matrica, dokler so spali jim je svet ki so ga živeli pomenil resnico, šele ko so se zbudili so se zavedli da so spali.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #342 - 02.02.2008 at 10:59:50
 
Mislim, da se bom počasi distanciral od tukaj, ker vidim, kam Bog vse tole pelje  Wink .
In, tudi na moja vprašanja mi ( Prometejci ) niso znali ali niso zmogli odgovoriti  Tongue.
Zato tudi vem, kar vem Lips Sealed Wink Cool.

Hmm, Nahate, zelo dobro si povedala  Cool.
Le morda pri onem stavku , bi vseeno lahko dodal, da ;
" ljudje smo tako povezani drug z drugim, ( četudi nekateri tega ne prepoznajo ) , da bi morda vseeno lahko rekli, da smo "drug drugemu življenje " "  Roll Eyes. Kaj meniš ? Roll Eyes

Čeprav, pa je jasno, da je Prvo + Osnovno Življenje , ravno Bog-Stvarnik sam, ki svoje stvaritve tudi ohranja-vzdržuje ravno z to-isto svojo Pra-Energijo iz katere je tudi sam sestavljen + tudi sestavlja svoje stvaritve/konstrukcije  Cool.

In, tako torej, nam je edino On pač Pravo Življenje + Energija  Kiss Cool.

No, pa da ne bomo spet preveč "znanstveni", ker čas, da si roke podata vera+znanost še ni prišel  Roll Eyes. Je pa že pred vrati  Cool .

Pa lep, predvsem pa dober dan, vam vsem želi brat Boštjan + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #343 - 02.02.2008 at 11:41:53
 
Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 15:29:08:
Moje razumevanje...

Vsak med nami je ujetnik samega sebe. Na nas samih je kako razumemo in dojemamo to naše neovrgljivo življenjsko dejstvo. Po mojem iz našega intimnega razumevanja svoje lastne biti izhaja posledično, dejstvo, kaj smo mi sami sebi: prijatelj, vodnik, sodnik, tožnik, rabelj, odrešenik, itd...  To razumevanja naše lastne biti, želimo vsi mi svobodno izživeti, izraziti in posredovati ostalemu svetu.

Sam razumem in vidim naše civilizacijsko občestvo kot mozaik vseh naših individualnih izrazov. Celoto problema vidim v tem, da so skozi čas nekateri  individualni izrazi (osebki), združili in prevladali v našem celotnem civilizacijskem občestvu.
Ti prevladujoči egoistični individualni izrazi (osebki) so ustvarili skozi čas pogoje in norme, ki  zavirajo in onemogočajo našemu celotnemu občestvu  in vsakomur med nami živeti in uresničiti izvorno enakost vseh nas in celotnega vesoljnega življenjskega mozaika pojavnosti.
                                         
Sam vidim absurd in krivico življenja v tem dejstvu. To dejstvo pa zahteva tako kot sporoča Titud, složen-solidaren odpor vseh tistih, ki dojemamo, da nam ta vsiljen absurd našega bivanja onemogoča živeti  življenje naše izvorne enakosti.


Filozofija eksitence izhaja nietzschejeve razglastitve smrti boga. Nietzsche boga seveda ni ubil, ampak je s samo s pedantnostjo mrliškega ogednika ugotovil njegovo smrt (s tem  pa mimogrede  razkril  svetohlistvo cerkva, saj častijo mrtvega boga). Odsotnost boga je nadomestila človekova notranja volja do moči, vera v človeški induvidualni vitalizem in v kolektivni razum, ki pa je ugasnila v množičnih morijah svetovnih vojn.  

Filozofija absurda je torej odraz tako spoznanja odsotnosti boga (transcednetnega smisla) kot vere v možnost osebne kot kolektivne odrešitve ob hkartnem spoznanju, da smo v tej obsojenosti na življenje brez (transcedentnega in osebnega) smisla  vsi na istem in da se edino spoznanje hkrati univerzalno in osebno, ki nam lahko osmisluje  življneje, glasi:  z vztrajanjem  življenju kljubujemo  adsurdnemu svetu  brez višjega smisla,  to skupno uporno vztrajanje pa nam pravzaprav edino lahko osmilsjuje življenje.

 
Quote:
Zame absurd ni naše izvorno bivanje v dimenziji večno-sedaj... Zame je absurdno  naše sedanje zemeljsko bivanje. Moje razumevanje zadeve izhaja iz predpostavke, da smo mi sami zapravili in izgubili izvorno življenjsko pravico, živeti življenje v normi svetosti lastnega in vsakega *življenja v celotnem vesoljnem mozaiku življenja. Tu vidim vzrok za vse naše življenjske frustracije!

Poziv k solidarnem odporu je ravno v iskanju rešitve, ki pomeni  odrešitev iz področja sveta (vesolje je večno-sedaj vse obsežno), ki zatira našo izvorno pravico svobodnega izražanja lastnega bistva. Na področje (v svet), ki omogoča živeti pravico vsakogar, da svobodno izraža lastno bit. Tu iščite smisel P. darila.  Na takšnem 'svetem' področju je edina norma, naše prostovoljno dogovorno sprejetje zaveze etičnega kodeksa svetosti vsakega  *življenja.

V takšnem svetu, ki smo ga mi izgubili (izgon iz raja) in se mu odrekli, je temelj in smisel življenja v službi življenja. Ko živiš in hkrati pomagaš življenju, lahko svobodno brez zatiranja uresničuješ izraz lastnega življenjskega bistva.


Zame je občutneja sveta kot absurdnega vseobsegajoče in totalno. Ker mi religiozno vračanje k izvorni enosti ne more popeljati k izvornemu smislu, ki bi mi hkrati pokrilo smisel individulanega bivanja  tukaj-sedaj (občutim ga kot grožnjo, kot infantilno vračanje v obdobje lastnega otroštva oz. predindividualne dobe, ki sem se mu  kar s precejšnjo težavo skušal izviti...) in ker mi znanost s svojim drobljenjem/razčlenjevanjem predmetov/pojmov svojega  opazovanja (zadnje časa pa tudi orodij svojegaopazovanja - npr. možganov) v  neskončnost ne vzbuja upanja po odkritju univerzalne teorije ali 'skrivnega gibala' v ozadju, ki bi mi dajal  smisel eksitenci tukaj-in-zdaj,  mi preostane samo iskati smisel eksitence samo še v dialogu samem: predvsem seveda  v dialogu  s tistimi, ki verjamejo, da je resnica lahko edino dialoška - tudi če je razodeta in kot taka rezultat notranjega dialoga ali nareka.

Quote:
Vse naše prerekanje na tem forumu je v bistvu megla. To meglo sem brez slabih misli izzval, da bi zaznal odmev.
Zasluge, da stvar lahko umirimo ima Titud, ki je resnično kvalitetno usmeril celoten tok dogajanja. Hkrati lahko Titud-u priznamo, vsi brez izjem, da je njegov prispevek resnično vzorna spodbuda vsem.


Alojz, ali nam lahko malo več poveš o genezi tvojih pisem prometejevega darila: ali si opravil sistematično raziskovanje religij/mitologij, arhaičnih in modernih kozmoloških teorij ter iz tega naredil  sintezo ali pa je bilo vse skupaj rezultat mističnega razodetja, oz. kanaliziranja nekega notranjega ali zunjega/božjega nareka. Sprašujem zato, ker sem glede na notranjo trdnost  (da ne rečem rigoroznost/ortodoksnost) pisem presenečen nad tvojo odprtostjo za dilaog, ki ga  v  nasprotju s poetom ne vidim samo kot  sredstvo za prepričevanje. Glede na to, kako te je očarala moja (bolje povedano camusova, ker sem jo porevzel od nejga) interpretacija mita o prometeju bi si upal skoraj umišljat, da sem celo malo načel ortodoksnost/nedialoškost tvojih (prometejevih) pisem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #344 - 02.02.2008 at 12:14:44
 
Boštyxz wrote on 02.02.2008 at 10:59:50:
Hmm, Nahate, zelo dobro si povedala  Cool.
Le morda pri onem stavku , bi vseeno lahko dodal, da ;
" ljudje smo tako povezani drug z drugim, ( četudi nekateri tega ne prepoznajo ) , da bi morda vseeno lahko rekli, da smo "drug drugemu življenje " "  Roll Eyes. Kaj meniš ? Roll Eyes

Čeprav, pa je jasno, da je Prvo + Osnovno Življenje , ravno Bog-Stvarnik sam, ki svoje stvaritve tudi ohranja-vzdržuje ravno z to-isto svojo Pra-Energijo iz katere je tudi sam sestavljen + tudi sestavlja svoje stvaritve/konstrukcije  Cool.

In, tako torej, nam je edino On pač Pravo Življenje + Energija  Kiss Cool.


Pozdravljen Kopron  Smiley

Če veš, da Bog daje življenje in da si ti Duša del Boga, potem veš da ljudje ljudem ne dajemo življenja.  Življenje že je vsi smo del tega.

Ljudje si lahko pomagamo med sabo s spoznanji in dejanji, a vsak mora biti samostojen in samostojno hoditi po svoji poti.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 21 22 23 24 25 ... 764