Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 764
(Read 1105018 times)
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #315 - 01.02.2008 at 14:04:38
 
Dayaran wrote on 31.01.2008 at 23:44:55:
Etrex wrote on 31.01.2008 at 19:28:59:
Se samo cudim da kdo ne umere od smeha od tega tvojega blodenja po tvoji domisljiji.

jst že skor umiram od te komedije, vseh vas.  Grin Grin Grin
res mi popestrite dan  Grin Grin


Ane, Dayaran, to je res boljše kot Jerry Springer. Hi hi, tam na Jerry-ju pride folk, ki pač reče: jaz bi sexao sa njim, jaz bi sexala sa onim, občasno kakšen reče, da bi se rad poonegavil s kakšnim bratrancem ali sestrično, a ta naša komedija je daleč najboljša!

Upam samo, da g. ALojz in kompanija ne bodo odnehali in bodo še kaj lepega spisali. Tak povabimo jih, naj se jim nikarte pero ne osuši in ideje izpuhtijo, zakaj njihove domislice so vredne samega suhega zlata, nič manj kot to. No, pa še kakšno o Karantancih recite, gospodje, saj veste, jaz bom pa še kakšno o "narisanih" zvezdah inu galaksijah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #316 - 01.02.2008 at 14:09:03
 
Dayaran wrote on 31.01.2008 at 23:47:02:
Poet wrote on 31.01.2008 at 19:57:37:
No, in če je Dayaran korektno označil tole našo komedijo "Hiša Norcev", potem ji jaz rečem "Kraljestvo Telebajskov, ki odkrivajo Vesolje".

ja, ja! Se strinjam, dober alternativni naslov za tole zgodbo.  Grin Grin
Res je dober topic  Grin Grin


Topic je najboljši do sedaj, o čemer lepo priča tudi število postov, mora biti neke vrste rekord, a gape?

Hi hi, ta g. Alojz je Billy Connelly, Mr Bean, Jurij Zrnec in Jerry Springer vse v enem. Pa ne samo to, on celo verjame temu kar piše, in njegova kompanija verjame temu kar piše, potem pa še oglašuje uživanje mesa - res lepa in visoka duhovnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #317 - 01.02.2008 at 14:16:22
 
Quote:
Poet, ne- le. da si definiral vesolje-kozmična zavest, pričel si se celo onikati.


Mogoče lahko tole malo bolj razložiš in še kakšno bolj konkretno rečeš.  Saj veš, komedija se nadaljuje! V bistvu bi se nekoč lahko dobili in spisali nek huronsko dober scenarij za tole našo komedijo zmešnjav - predlagam delovni naslov 1 (sprejemamo vse vaše predloge!): "Karantanski Telebajski rovarijo po Vesolju". To bi bil prvi del, za drugega se moramo še zmeniti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #318 - 01.02.2008 at 14:24:29
 
Boštyxz wrote on 31.01.2008 at 23:25:40:
Poet wrote on 31.01.2008 at 22:12:15:
No, in tako prispemo do spoznanja, da vesolje razlagajo in na dolgo in široko "tolmačijo" le razne nebodigatrebe in sorodna banda. Ta se potem na vsa usta dere in benti, češ kako da drugi ne sprevidijo njihovih briljantnih umotvorov.

Joj, joj, kako se sedaj Bogec joče inu veka, kak takole sam pri sebi opazuje to žaloigro, ki se fino umetelno kliče "Kraljestvo Telebajskov" in sam pri sebi tako žalostno zaveka, ko vidi, da njegovi sinovi inu hčere "tolmačijo" in "razlagajo" njegovo vesolje, njegov svet, ki ga je ustvaril, in ga srček tak malo zaskeleče, ko spozna, da g. Alojzij in kompanija in podobna banda raje imajo vesolje kot pa njega, Bogeca, samega.

Jej, jej, za takšne tiče, koliko časa so že vložili v svoje teorije, celo božje življenje, a zdaj njihov Bogec veka kak vidi svoje otročaje tako nespametno o vesoljnem svetu modrovati. Saj ga pri srcu zazebe in solzica se mu porodi na očescu, kak take domislice svoj ljubi dan prebira.  

Zatorej, g. Alojzij in kompanija, tak radi imejte Bogeca svojega Očeta inu Mater, ter nikarte ne solite vesolju pameti po kakšni postavi inu smislu se vam pred očmi razkriva. Tak pustite tolovaji vesoljni svet lepo pri miru in raje prepustite Stvarniku, da svoj svet po svojih tirih inu mišljenju obrača, kak pa da bi vi ga ves vaš lubi dan tolmačili in o njem razpredali.

Tak dajte Bogu kar je Božjega, in nikarte ne misliti, da um človekov lahku vesolje pod svoj klošter ino podstrešje spravi. Tak um človekov je um logike, čigar pa revna je bera pri celotni vesoljni instalaciji in postavi.

Tak le dajte se lepo usesti in popijte vodo kozmične eksistence, da bi tak videli kako se svet sam po sebi obrača, in ga le kazi človeški hrup, zaradi čigar se ljubi Bogec ves dan bridko joče. Nikarte, dragi bratje inu sestre, g. Alojz in kompanija, nikarte ne dajte, da bi se Bogec zaradi vas jel jokati in solze točiti. Nikarte, lepo vas pitam, saj svet se sam po sebi jema ravnati, in tak ne potrebuje človeške razlage inu ukalupljanja po človeški pameti inu postavi.

Tako smo govorili, in tako smo zapisali.

Velikokrat zaničevani + neizkušeni mladi  Poet, me je počasi začel presenečati ... ( sodeč po poprejšnjih šikaniranih postih  Cry)
proti koncu , se mu le odprejo boljše razlage, ... Shocked ...ko že mislim, ah, spet je zabredel / padel  Undecided =  " ...  in vendar se vrti ...  " Cheesy Cool
morda še bo kaj iz njega  Cheesy
Kaj meniš ti o tem, Poet ?  Roll Eyes
Lep večer, še naprej vsemskupaj
Boštjan


Kopron, tisto kar sem te šikaniral sem te pri topicu "Ali verjamete v obstoj hudiča?" kjer je to bilo absolutno nujno (pa ne zameri). V bistvu, kopron, si mene zdaj "pohvalil", ker sem "očitno" zapihljal v tvoj rog - omenil sem Bogeca in tisto kar bi ti rad slišal in takoj si s tem nekritično zadovoljen. To vse je sicer že res, toda v ozadju se skriva še marsikaj, kopron, kar pa tudi ti velikokrat ne želiš slišati.

Bog je že Bog, toda vprašaj se kopron, ali nemara kakšna "človeška" dejavnost preprečuje Bogu, da bi "govoril" s teboj ali, da bi se ti "razkril"? Morda pa vendarle "mi sami" nekaj počnemo, s čimer odrivamo "Boga" stran od sebe, si že kdaj pomislil na to?

Nič ne de, tudi g. Alojz me je "nekoč" nekritično pohvalil, ko je mislil, da sem pričel pihljati v njegov rog, ker mu je to pač tako pasalo.

A v duhovnosti ni "političnega" vetra, ni iskanja "zaveznikov" ne "premagovanja sovražnikov". Edini sovražnik s katerim se soočamo je "notranji sovražnik" - ta naš ego/naš um, ne pa ljudje, ki nam pridejo na pot oz. nas pohvalijo ali pograjajo.

lp, poet, ki seveda zna biti tudi vljuden, a ne za vsako ceno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #319 - 01.02.2008 at 14:36:14
 
No, g. Alojz in kompanija, mi pa nadaljujemo našo "učno uro" za danes (potem ko ste seveda preleteli sveže poste):

Torej, zvezde in galaksije so resnično naslikane tam zgoraj, jih sploh ni, samo naša zavest ustvarja iluzijo, da je svet kot ga izkušamo, tak dejanski svet.

No, kako potem, da možgani sami lahko ustvarjajo različne svetove? Oštja, kaj je to res ali nije res? No, kak v lahen sen potonemo, možgani ustvarijo "sanjski svet", ki se nam jema ravnat resničen, a to ni, ne ne, oštja, to bomo pa že priznali - vse v našem sanjskem svetu so "napleskali" naši možgani, kajne?  Grin Wink

No, g. Alojz in kompanija, kaj se potlej zgodi, kad se iz lahnega spančkanja prebudimo? No, tedaj možgani napleskajo dotičen svet, ki zdaj umevamo in se ga trudimo razumeti. Ker, g. Alojz in kompanija, kad se ne bi jemali truditi naš dotični svet razumeti, hja, oštja, tedaj bi ta svetek hočeš nočeš izpuhtel kak nočni sanjski svet ponoči.

No, in tedaj bi individualna zavest padla kot vreča kompirja in vi bi več ne bili Alojz temveč vse-obstajanje, ta vaš večno-sedaj, ak prav razumem ste ga patentirali skupaj z frazo *življenje ak jemam prav.  Grin Cheesy Wink

No, a kaj za Bogeca miloga je ta "huda stvar", ki jema delovati kroz možgane in ustvarja vse te svetove? Hja, to je um, um je Maya, Maya je um, in tak nas okoli prenaša, ker um smo mi in mi smo um, in mi kot um si želimo le preživeti čim bolje ne pa umreti, zato pa tudi toliko teorij o vesoljnem svetu je, in toliko razlag. Hja, gospodje, vse razlage le mastijo ta naš um, da nikdar ne umrje. Da, da, to je to gospodje, Karantance pa pustile le v miru spati.

lep pozdravčič, od poeta, odoh on kosilat trave, ajde ajde
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #320 - 01.02.2008 at 14:44:40
 
Aaaa ne, ne, nisem mislil na šikaniranje name, ampak na šikaniranje Alojzija in njegove klape  Roll Eyes.
In, tudi nisem se zato oglasil, ker si "zatrobil v moj rog", ampak, preprosto zato, ker se mi je zdel precej originalno-izvirno zanimiv način onega posta in tudi precej resnice si podal v njem Cheesy Exclaim Cool Roll Eyes Cool.
In, jaz vedno poslušam vse, tudi tisto kar mi ni všeč, zato ker : Resnica te osvobodi  Cool.
In tudi veliko let že vem, katere dejavnosti preprečujejo , da bi se ljudje zbližali z Stvariteljem - Bogom  Cry.
No, na kratko, zgolj " v vednost + ravnanje " ...
pa lep, predvsem pa dober dan, želim , še naprej  Cool
" ... the only way is up, ... " Cool
Bošty + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #321 - 01.02.2008 at 15:08:25
 
Boštyxz wrote on 01.02.2008 at 14:44:40:
Aaaa ne, ne, nisem mislil na šikaniranje name, ampak na šikaniranje Alojzija in njegove klape  Roll Eyes.
In, tudi nisem se zato oglasil, ker si "zatrobil v moj rog", ampak, preprosto zato, ker se mi je zdel precej originalno-izvirno zanimiv način onega posta in tudi precej resnice si podal v njem Cheesy Exclaim Cool Roll Eyes Cool.
In, jaz vedno poslušam vse, tudi tisto kar mi ni všeč, zato ker : Resnica te osvobodi  Cool.


Točno to, resnica te osvobodi, interpretacije resničnosti te pa zasužnjijo. Word up, kopron, keep it real!

Boštyxz wrote on 01.02.2008 at 14:44:40:
 In tudi veliko let že vem, katere dejavnosti preprečujejo , da bi se ljudje zbližali z Stvariteljem - Bogom  Cry.
No, na kratko, zgolj " v vednost + ravnanje " ...
pa lep, predvsem pa dober dan, želim , še naprej  Cool
" ... the only way is up, ... " Cool
Bošty + #


E kopron, pa dajmo te dejavnosti malo osvetliti v dobro vseh nas. Ne vem zakaj imaš občutek, da se ves čas nekaj nazaj držiš. Ne vem, če je to res potrebno. No, kopron, pa z vso paro naprej, the only way is up as you say! Brez bojazni, dajmo osvetliti vse kar je osvetliti treba, ajmo kopron, udari na plano, dragi brat!

lp, poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #322 - 01.02.2008 at 15:13:02
 
Poet wrote on 01.02.2008 at 14:24:29:
Nič ne de, tudi g. Alojz me je "nekoč" nekritično pohvalil, ko je mislil, da sem pričel pihljati v njegov rog, ker mu je to pač tako pasalo.


Pomota, to je bilo za Alojza začetek šaha, z namišljenimi figurami   Wink


Poet wrote on 01.02.2008 at 14:24:29:
A v duhovnosti ni "političnega" vetra, ni iskanja "zaveznikov" ne "premagovanja sovražnikov". Edini sovražnik s katerim se soočamo je "notranji sovražnik" - ta naš ego/naš um, ne pa ljudje, ki nam pridejo na pot oz. nas pohvalijo ali pograjajo.

lp, poet, ki seveda zna biti tudi vljuden, a ne za vsako ceno.


Dobro povedano   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #323 - 01.02.2008 at 15:29:08
 
Moje razumevanje...

Vsak med nami je ujetnik samega sebe. Na nas samih je kako razumemo in dojemamo to naše neovrgljivo življenjsko dejstvo. Po mojem iz našega intimnega razumevanja svoje lastne biti izhaja posledično, dejstvo, kaj smo mi sami sebi: prijatelj, vodnik, sodnik, tožnik, rabelj, odrešenik, itd...  To razumevanja naše lastne biti, želimo vsi mi svobodno izživeti, izraziti in posredovati ostalemu svetu.

Sam razumem in vidim naše civilizacijsko občestvo kot mozaik vseh naših individualnih izrazov. Celoto problema vidim v tem, da so skozi čas nekateri  individualni izrazi (osebki), združili in prevladali v našem celotnem civilizacijskem občestvu.
Ti prevladujoči egoistični individualni izrazi (osebki) so ustvarili skozi čas pogoje in norme, ki  zavirajo in onemogočajo našemu celotnemu občestvu  in vsakomur med nami živeti in uresničiti izvorno enakost vseh nas in celotnega vesoljnega življenjskega mozaika pojavnosti.
                                         
Sam vidim absurd in krivico življenja v tem dejstvu. To dejstvo pa zahteva tako kot sporoča Titud, složen-solidaren odpor vseh tistih, ki dojemamo, da nam ta vsiljen absurd našega bivanja onemogoča živeti  življenje naše izvorne enakosti.

Zame absurd ni naše izvorno bivanje v dimenziji večno-sedaj... Zame je absurdno  naše sedanje zemeljsko bivanje. Moje razumevanje zadeve izhaja iz predpostavke, da smo mi sami zapravili in izgubili izvorno življenjsko pravico, živeti življenje v normi svetosti lastnega in vsakega *življenja v celotnem vesoljnem mozaiku življenja. Tu vidim vzrok za vse naše življenjske frustracije!

Poziv k solidarnem odporu je ravno v iskanju rešitve, ki pomeni  odrešitev iz področja sveta (vesolje je večno-sedaj vse obsežno), ki zatira našo izvorno pravico svobodnega izražanja lastnega bistva. Na področje (v svet), ki omogoča živeti pravico vsakogar, da svobodno izraža lastno bit. Tu iščite smisel P. darila.  Na takšnem 'svetem' področju je edina norma, naše prostovoljno dogovorno sprejetje zaveze etičnega kodeksa svetosti vsakega  *življenja.

V takšnem svetu, ki smo ga mi izgubili (izgon iz raja) in se mu odrekli, je temelj in smisel življenja v službi življenja. Ko živiš in hkrati pomagaš življenju, lahko svobodno brez zatiranja uresničuješ izraz lastnega življenjskega bistva.

Vse naše prerekanje na tem forumu je v bistvu megla. To meglo sem brez slabih misli izzval, da bi zaznal odmev.
Zasluge, da stvar lahko umirimo ima Titud, ki je resnično kvalitetno usmeril celoten tok dogajanja. Hkrati lahko Titud-u priznamo, vsi brez izjem, da je njegov prispevek resnično vzorna spodbuda vsem.

L.P.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #324 - 01.02.2008 at 15:53:50
 
Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 15:29:08:
Moje razumevanje...

Vsak med nami je ujetnik samega sebe. Na nas samih je kako razumemo in dojemamo to naše neovrgljivo življenjsko dejstvo. Po mojem iz našega intimnega razumevanja svoje lastne biti izhaja posledično, dejstvo, kaj smo mi sami sebi: prijatelj, vodnik, sodnik, tožnik, rabelj, odrešenik, itd...  To razumevanja naše lastne biti, želimo vsi mi svobodno izživeti, izraziti in posredovati ostalemu svetu.

Sam razumem in vidim naše civilizacijsko občestvo kot mozaik vseh naših individualnih izrazov. Celoto problema vidim v tem, da so skozi čas nekateri  individualni izrazi (osebki), združili in prevladali v našem celotnem civilizacijskem občestvu.
Ti prevladujoči egoistični individualni izrazi (osebki) so ustvarili skozi čas pogoje in norme, ki  zavirajo in onemogočajo našemu celotnemu občestvu  in vsakomur med nami živeti in uresničiti izvorno enakost vseh nas in celotnega vesoljnega življenjskega mozaika pojavnosti.


Smiley Dobro napisano.
                                         
Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 15:29:08:
 Sam vidim absurd in krivico življenja v tem dejstvu.
 

Krivica življenja se mi zdi tako tuj koncept. Nikjer ni krivice, vse se zgodi po naravi resničnosti in zaradi narave resničnosti.

Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 15:29:08:

To dejstvo pa zahteva tako kot sporoča Titud, složen-solidaren odpor vseh tistih, ki dojemamo, da nam ta vsiljen absurd našega bivanja onemogoča živeti  življenje naše izvorne enakosti.

Zame absurd ni naše izvorno bivanje v dimenziji večno-sedaj... Zame je absurdno  naše sedanje zemeljsko bivanje.  


Vidiš, jaz pa vidim ta odpor edino le kot "notranji odpor". Da pač živiš v družbi, znotraj družbe, ampak da si celotno življenje organiziraš s skladu s seboj, drugega ti pa ni mar.

Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 15:29:08:

Moje razumevanje zadeve izhaja iz predpostavke, da smo mi sami zapravili in izgubili izvorno življenjsko pravico, živeti življenje v normi svetosti lastnega in vsakega *življenja v celotnem vesoljnem mozaiku življenja. Tu vidim vzrok za vse naše življenjske frustracije!


Jaz pa mislim, da je vzrok frustracij drugje, namreč že v želji sami. Že Buda je 2600 let pred nami ugotovil, da vsakršno trpljenje izhaja iz želje - ta želje porodi občutek prikrajšanosti, izvorni vseprisotni mir je izgubljen, ko se ženemo za dosegom želje.

 Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 15:29:08:
 Poziv k solidarnem odporu je ravno v iskanju rešitve, ki pomeni  odrešitev iz področja sveta (vesolje je večno-sedaj vse obsežno), ki zatira našo izvorno pravico svobodnega izražanja lastnega bistva.


Ta odpor je individualen notranji odpor. Če se boš uprl proti speči in neuravnovešeni družbi, boš ustvaril le še več trenj in boš pogubljen. Družba naj bo kakršna je, le na tebi je, da si drugačen, večen in individualen, družbo pusti kar lepo pri miru, ker se ne želi prebuditi iz sna. Poleg tega si boš pa sam uničil svoj lasten in težko prigarani dušni mir, če se boš bodel z družbo.

Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 15:29:08:

Vse naše prerekanje na tem forumu je v bistvu megla. To meglo sem brez slabih misli izzval, da bi zaznal odmev.


Alojz, nič hudega, vse človeštvo trpi zaradi psihološke megle v katero je vsak sam ujet, zato je najboljša stvar, ki jo lahko naredimo, da vedno razpihujemo to meglo, te interpretacije resničnosti. Oz. da vedno znova izzovemo to meglo, da jo ne vzamemo za samoumevno, ampak da jo vsak dan razgrajujemo. Ta megla ni nič kaj slabega, na tem forumu smo jo vsaj napadali, politiki in vsi tisti tepci v družbi pa to meglo še celo častijo in se ji klanjajo! Kako nespametno! Zato v tem topicu ni nič slabega.

lp, poet  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
Dejan82
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28
Ig
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #325 - 01.02.2008 at 19:25:50
 
Ni kej se čist strinjam s Poetom  Grin
Back to top
 
Dejan82  
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #326 - 01.02.2008 at 19:58:34
 
HOJLA VSEM !
DANES SI POGLEJTE ZANIMIV PRISPEVEK NA TVS 1 MISLIM ,DA JE NASLOV :ALI JE KDO TAM ZGORAJ ? ,V ODDAJI POLNOČNI KLUB OB 23 URI.MISLIM DA JE POVABLJEN IVAN MOHORIČ.

ZNA BIT ZANIMIVO               L.P.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #327 - 01.02.2008 at 20:03:38
 
Dajmo se dogovorit nekaj...vsak naj da svoje mnenje in videnje stvari. Dokler se bomo obešali na besede drugega, ne bo napredka. Kar se tiče upora, P. darilo je ravno osebno žrtvovanje za življenje, ker samo tako lahko svoje lastno življenje osmisliš. Če ti je jasno, da se boriš za absurd tu zemeljskega in hkrati veš, da v dimenziji večno sedaj ni absurda.

Sam vidim zadeve dosti glioblje. Ravno zato delam vse, da se ta absurd premaga.

Poglejte si danes Polnočni klub RTV SLO1 ob 23:00.
Potem mogoče spoznate, da se neetično ne brani samo materijalno, ampak tudi duhovno, po tistih egoističnih osebkih, ki sem jih že omenil.

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #328 - 01.02.2008 at 20:12:28
 
matijaZ wrote on 01.02.2008 at 19:58:34:
HOJLA VSEM !
DANES SI POGLEJTE ZANIMIV PRISPEVEK NA TVS 1 MISLIM ,DA JE NASLOV :ALI JE KDO TAM ZGORAJ ? ,V ODDAJI POLNOČNI KLUB OB 23 URI.MISLIM DA JE POVABLJEN IVAN MOHORIČ.

ZNA BIT ZANIMIVO               L.P.


Ne, tam zgoraj ni nikogar in ničesar. Polnočni klub bo pa verjetno v isti liniji kot enkrat o vesoljcih in "maitreji", vsi se bodo nekako smehljali in odkrivali tisoč in eno teorijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #329 - 01.02.2008 at 20:17:10
 
Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 20:03:38:
Dajmo se dogovorit nekaj...vsak naj da svoje mnenje in videnje stvari. Dokler se bomo obešali na besede drugega, ne bo napredka.


Povej to svojim kompanjonom, ki so kopirali tvoje ideje in jih sedaj prodajajo kot suho zlato,

Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 20:03:38:
  Kar se tiče upora, P. darilo je ravno osebno žrtvovanje za življenje, ker samo tako lahko svoje lastno življenje osmisliš. Če ti je jasno, da se boriš za absurd tu zemeljskega in hkrati veš, da v dimenziji večno sedaj ni absurda.

Sam vidim zadeve dosti glioblje. Ravno zato delam vse, da se ta absurd premaga.


Tebi absurd ni nič kaj jasen. Tvoje ideje so absurd, eksistenca je pa popolnoma uravnovešena, ti si tisti, ki resničnost pleska z absurdom. Lepa reč.

Alojz in Sandib wrote on 01.02.2008 at 20:03:38:
 Poglejte si danes Polnočni klub RTV SLO1 ob 23:00.
Potem mogoče spoznate, da se neetično ne brani samo materijalno, ampak tudi duhovno, po tistih egoističnih osebkih, ki sem jih že omenil.


Da, in ta absurdni egoistični osebek je g. ALojz in njegova kompanija duhovnih telebajskov. Kaj ti še ni jasno, da se s svojimi teorijami o vesolju "braniš" pred celotno eksistenco? Ti, ki si individualna iluzija, se braniš pred vsem kar te obdaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 764