Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 172 173 174 175 176 ... 764
(Read 1110114 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2595 - 29.07.2008 at 12:34:26
 
Odgovornost kot recimo socutje, izkusnja prinese eno in drugo, vesolje ti vse dostavi na pladnju cisto vse kar potrebujes.

Ekstremni primer.
Nisi odgovoren in pobijes mnozico ljudi, zato ker nimas socutja.

In nato se v naslednjemu zivljenju rodis v prelepemu peklenskemu svetu, v katerega si mimogrede sam privolil in skreiral samo zato da dobis socutje in odgovornost sokratno.
Za ego zelo nesprejemljivo za duso idealno.
Brez slabega ni dobrega in to je tista bitka v vesolju med "dobrim in zlim" to dela stvarstvo nestaticno, da funkcijonira da sploh je, ker drugace se nic nebi obstajal.

Ko to razumes uvidis kaksne blodnje ustvarjajo Bosty, M.L., ... Da bo v stvarstvu enkrat vse najbolje. To je tipicen primer nerazumevanja vesoljne naravne zakonitosti vecno zdaj, ne blodnje jutri, pojutrsnjem cez pet tisoc let.

To je tudi znak bezanja pred realnostjo, ker taksna ni idealna za njihov ego. A so najbolj glasni o dusi(za katero je idealno vecno zdaj), duhu, duhovnemu a so v resnici tu najbolj na psu.

V vesolju je vse vredu in tako kot mora biti vecno zdaj.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2596 - 29.07.2008 at 12:40:02
 
Etrex

Evo to je on,ki je zadevo prvi uštekal. Ja, Etrex ovce se morajo zbuditi. Kar zbujaj jih. Je čas,da gredo na pravo pašo!

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2597 - 29.07.2008 at 13:10:41
 
In nato se v naslednjemu zivljenju rodis v prelepemu peklenskemu svetu, v katerega si mimogrede sam privolil in skreiral samo zato da dobis socutje in odgovornost sokratno.
Za ego zelo nesprejemljivo za duso idealno.


Vidiš, kaj pa ima to veze s teboj, če živiš odgovorno. Razmišljanje o tem je brezpredmetno in samo neka tolažba nevedneža.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2598 - 29.07.2008 at 13:16:49
 
Alojz in Sandib wrote on 29.07.2008 at 12:13:30:
Še več,takrat lahko sam odločaš kje in kdaj boš živel znotraj galaktične-vesoljne pojavnosti. Si zamišljaš ta hec -takrat lahko določiš snidenje z neko osebo (Elohim) tudi po tisočih letih.Kaj bomo kvakali! Takrat Poet bomo živeli in dušče bodo pele svoja življenja!


Hej, brate Alojz!

A se ti spomniš kako sva se midva neki menila pred kakimi 250.000 leti? In a se spomniš unga, kaj je že bil, Štefan-Elohim se mi zdi, ki je suho robo po vsej galaksiji prodajal in zraven hudo mastno provizijo zaračunaval? No, on je glih včeri prbremzal s svojim NLP-jem pa me je vprašal, kdaj se misliva vrniti, ker naši od gor čez en teden pripravljajo vrtno veselico, pa je misli da bi kej zašpilala na harmonko.  Grin

Ja, ta Štefan-Elohim je pa nabrit, pa spet mi je hotu prodal tri žlice, tolovaj. No, se je bilo fino mal spomniti tovarišev od zgoraj, jim je bojda že kar malo dolgčas po nas. Ah nič ne de, so rekli da naslednji njihov vikend (to je 10.000 let pri nas) tudi oni pridejo sem na dopust od služenja vesoljnemu *življenju, zdej še ne, ker jim glih neki kiti in veverice od neke druge Zemlje na drugi strani delajo težave: kiti se zanalašč nasedajo na obalo, veverice pa glumijo gljivo pa nočejo lešnikov tret, pa je vse narobe in so sklicali kolektivni alarm.

No, jih bodo že spedenal, pa še to so rekli da niso nič rekli!  Grin

Bok
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2599 - 29.07.2008 at 13:17:06
 
Quote:
In nato se v naslednjemu zivljenju rodis v prelepemu peklenskemu svetu, v katerega si mimogrede sam privolil in skreiral samo zato da dobis socutje in odgovornost sokratno.
Za ego zelo nesprejemljivo za duso idealno.


Vidiš, kaj pa ima to veze s teboj, če živiš odgovorno. Razmišljanje o tem je brezpredmetno in samo neka tolažba nevedneža.

Lp, Igor


Aygor

Zdaj ga pa sekaš sto na uro! Mi svoje prave življenjske odgovornosti sploh ne poznamo.Utvara naših misli,da živimo odgovorno! Naša prava življenjska odgovornost nas šele čaka,ko bomo postali ponovno samospoznani-Elohim!! Če bi mi živeli odgovorno potem ne bi bili na Zemlji ampak bi delovali-živeli na širšem galaktičnem območju.Tu se ponovno naše duše učijo vesoljne odgovornosti življenja,ki jih bo naša bit šele spoznala.

Lp Alojz Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2600 - 29.07.2008 at 13:29:47
 
Poet wrote on 29.07.2008 at 13:16:49:
Alojz in Sandib wrote on 29.07.2008 at 12:13:30:
Še več,takrat lahko sam odločaš kje in kdaj boš živel znotraj galaktične-vesoljne pojavnosti. Si zamišljaš ta hec -takrat lahko določiš snidenje z neko osebo (Elohim) tudi po tisočih letih.Kaj bomo kvakali! Takrat Poet bomo živeli in dušče bodo pele svoja življenja!


Hej, brate Alojz!

A se ti spomniš kako sva se midva neki menila pred kakimi 250.000 leti? In a se spomniš unga, kaj je že bil, Štefan-Elohim se mi zdi, ki je suho robo po vsej galaksiji prodajal in zraven hudo mastno provizijo zaračunaval? No, on je glih včeri prbremzal s svojim NLP-jem pa me je vprašal, kdaj se misliva vrniti, ker naši od gor čez en teden pripravljajo vrtno veselico, pa je misli da bi kej zašpilala na harmonko.  Grin

Ja, ta Štefan-Elohim je pa nabrit, pa spet mi je hotu prodal tri žlice, tolovaj. No, se je bilo fino mal spomniti tovarišev od zgoraj, jim je bojda že kar malo dolgčas po nas. Ah nič ne de, so rekli da naslednji njihov vikend (to je 10.000 let pri nas) tudi oni pridejo sem na dopust od služenja vesoljnemu *življenju, zdej še ne, ker jim glih neki kiti in veverice od neke druge Zemlje na drugi strani delajo težave: kiti se zanalašč nasedajo na obalo, veverice pa glumijo gljivo pa nočejo lešnikov tret, pa je vse narobe in so sklicali kolektivni alarm.

No, jih bodo že spedenal, pa še to so rekli da niso nič rekli!  Grin

Bok


Ma sva se res? Sem še mal od padca na Zemljo omotičen. Sam da me mine ta 'maček' sem sigurno spomnu!! Ko sem  oni dan kot Krjavelj lomastu po hosti sem opazil,da veverice 'štrajkajo'.Enga velikega Šrotastega kita sem pa tud vidu kako je zrak (denar) po Sloveniji lovu. A oni na ta zgornem galaktičnem balkonu (nivoju) se pa režijo,ko našo zemeljsko veselico gledajo. Sej občasno že kakšno umetnino u naši pšenič zrišejo pa mislijo da so že najmanj Pikasoti, a me bolj na Dalija spominjajo tile naši Elohimski malarji.
Ko se bom vrnu gor nazaj na tazgornji balkon jih bom vse po redi popišal in jim jih pobvedu,če misljo,da sm jaz po žup prplavu k njim.
Ma res se več ne spomnem, a sem gledal ta film u parterju, al na balkonu.

Lp Alojz Smiley Shocked Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2601 - 29.07.2008 at 13:31:20
 
Najbolje pa vesolje razloži naslednji vic ...  Smiley  

Trči zeka kroz šumu i zatekne liju ispod drveta kako mota džoint, pa joj kaže:
- "Daj lijo nemoj to sranje da radiš, ajde da trčimo, to ti je ono pravo - zdrav život, čist vazduh - razumeš?"
Lija baci sve i počne da trči sa zekom, ali naiđu na vuka koji se sprema da izvuče liniju i oni mu kažu da baci to sranje i da ide da trči sa njima, jer to ono pravo. Jebeš koku.
Trče oni tako zajedno i naiđu na medu, koji se tad baš spremao da se rokne u venu, a oni u glas svi na njega:
"Ajde bre medo baci taj šljam, pođi sa nama da trčimo malo, znaš da je fiskultura i džoging pola zdravlja. Jebeš to sranje."
Meda ih pogleda, pa im reče:
"More da se nosite vas troje u pičku mater!!!! Pa zar svaki put kad zeka uzme ekstazi moraju da trče sve životinje u šumi?"
 Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2602 - 29.07.2008 at 13:35:19
 
Alojz, ti ga malo sekaš. Uporabi inteligenco in spoznal boš, da si odgovoren samo zase. Odgovornost do sebe.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2603 - 29.07.2008 at 13:38:55
 
Poet wrote on 29.07.2008 at 13:31:20:
Najbolje pa vesolje razloži naslednji vic ...  Smiley  

Trči zeka kroz šumu i zatekne liju ispod drveta kako mota džoint, pa joj kaže:
- "Daj lijo nemoj to sranje da radiš, ajde da trčimo, to ti je ono pravo - zdrav život, čist vazduh - razumeš?"
Lija baci sve i počne da trči sa zekom, ali naiđu na vuka koji se sprema da izvuče liniju i oni mu kažu da baci to sranje i da ide da trči sa njima, jer to ono pravo. Jebeš koku.
Trče oni tako zajedno i naiđu na medu, koji se tad baš spremao da se rokne u venu, a oni u glas svi na njega:
"Ajde bre medo baci taj šljam, pođi sa nama da trčimo malo, znaš da je fiskultura i džoging pola zdravlja. Jebeš to sranje."
Meda ih pogleda, pa im reče:
"More da se nosite vas troje u pičku mater!!!! Pa zar svaki put kad zeka uzme ekstazi moraju da trče sve životinje u šumi?"
 Smiley


Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2604 - 29.07.2008 at 13:46:31
 
Quote:
Alojz, ti ga malo sekaš. Uporabi inteligenco in spoznal boš, da si odgovoren samo zase. Odgovornost do sebe.

Lp, Igor


Ne poznam merila za inteligenco. To smo si mi sami izmislili. Skrb za sebe,ki ni obrnjena navzven v ostalo življenje sploh ni skrb. Vse te fore,skrb,inteligenca.pamet,razum,so naše fore.Živeti in omogočati vsemu lastnemu vesoljnemu samomanifestiranemu življenju  je samosmisel same vesoljne večno-sedaj žive samobitnosti Stvarnika,samega-vseobsežne vesoljne konstante mept*.

Lp Alojz Smiley Smiley Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2605 - 29.07.2008 at 13:56:51
 
Dobro, saj ni merila za inteligenco. Npr. nekdo je nezadovoljen z delom, ki ga opravlja. Če bo usmeril vso svojo energijo v to, da bo iskal odgovor, bo spoznal inteligenco in z njo bo našel tudi delo, ki mu bo v veselje. To je čisto nekako praktično. Bova jutri o tem.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2606 - 29.07.2008 at 14:25:39
 
Quote:
Dobro, saj ni merila za inteligenco. Npr. nekdo je nezadovoljen z delom, ki ga opravlja. Če bo usmeril vso svojo energijo v to, da bo iskal odgovor, bo spoznal inteligenco in z njo bo našel tudi delo, ki mu bo v veselje. To je čisto nekako praktično. Bova jutri o tem.
e življenje
Lp, Igor


Aygor

Bova. Kdo pa pravi,da je delo veselje?Veselje je življenje samo, ko ga samospoznaš!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2607 - 29.07.2008 at 14:44:47
 
Že, že, ampak poglej tegobe današnjih dni, kot so neki stres in drugi psihološki navidezni problemi. Vse to je znak, da inteligence, ki jo imamo prirojeno ne znamo uporabljati,

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2608 - 29.07.2008 at 14:52:46
 
Quote:
Že, že, ampak poglej tegobe današnjih dni, kot so neki stres in drugi psihološki navidezni problemi. Vse to je znak, da inteligence, ki jo imamo prirojeno ne znamo uporabljati,

Lp, Igor

Ma ne da je ne znamo uporabljati, odločili smo se, da je ne bomo uporabljali! Vidiš, tu je ogromna razlika in to že ves čas govorim. Da če se ti kot Stvarnikov samoizraz odločiš da ne boš uporabljal inteligence, je to že sama po sebi najbolj popolna inteligenca! Razumeš?

Samo za to se gre, pusti ti druge naj počnejo kar pač hočejo, kdo pa smo mi da bomo kogarkoli sodili, in zakaj naj bi to sploh počeli? Pa tudi če ljudje izkušajo stres in druge tegobe, kaj misliš da ni ravno to tisto, kar želijo izkušati? Povem ti, če ne bi želeli stresa, ga ne bi imeli, bolj preprosto se tega ne da razložiti.

Bok
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2609 - 29.07.2008 at 14:54:25
 
Quote:
Že, že, ampak poglej tegobe današnjih dni, kot so neki stres in drugi psihološki navidezni problemi. Vse to je znak, da inteligence, ki jo imamo prirojeno ne znamo uporabljati,

Lp, Igor


Aygor

Naša inteligenca-vedenje razumevanje se skriva v duši in mi te večno-sedanje vesoljne življenjske sambitnosti ne zmoremo dkriti. Tu inteligenca kot jo razumemo mi skozi lastne misli ne igra prve violine ,ampak je zgolj violina,ki je del orkestra našega večno-sedanjega bivanja.
Vse smo si zržirali po svobodni volji,ko smo prvo violino zamenjali z neko aut violino življenja,tudi ok. posledice so tu!!! Jokat, brez veze, ne traja večno! Hoteli smo to probat in to smo si vzeli.

Lp Alojz Smiley Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 172 173 174 175 176 ... 764