Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 171 172 173 174 175 ... 764
(Read 1111988 times)
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2580 - 29.07.2008 at 11:36:16
 
Alojz in Sandib wrote on 29.07.2008 at 11:30:32:
Poet wrote on 29.07.2008 at 11:22:57:
Alojz in Sandib wrote on 28.07.2008 at 16:39:50:
Aygor-Poet

Oba k meni na obisk, takoj! Se opluvamo, obrcamo, pomirmo in gremo
veselo in složno naprej!

Lp Alojz Shocked Grin Cheesy Smiley Cool

Kdaj naj bi se pa zgodil ta famozni obisk?  Wink


Ko se uskladimo- časovno! Čutim Poet,da bi mi rad  še nekaj drugega povedal! Veselo na delo! Povej,vprašaj,izreci,napiši !

Lp Alojz Wink Cool

Alojz, midma se čist štekama!

Vprašanja zdaj postavljam bolj za šalo kot zares, edin ena stvar pa je res še tista, ki bi jo hotu sprakticirat. Saj veš kera.

To da bi dvignili zavest iz telesa. Pa ne samo to. Da bi spet dostopil do duše/spominskega koda našega in da bi se v trenutku spomnil vse za nazaj in vse za naprej. Ker resnično mi je počasi dovolj tega, da ne vem kako sem prišel na planet, kje sem bil prej, potem da čutim samo telesne dražljaje, tega sem se resnično naveličal.

Torej kako dvigniti zavest iz telesa in znova vstopiti v spominski kod duše? Drugo me več ne zanima.

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2581 - 29.07.2008 at 11:37:37
 
Poet wrote on 29.07.2008 at 11:29:05:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 28.07.2008 at 16:32:22:
Poet


Pa vse je hec! Vsaj ti- si to dojel!
o heca
Minotaver  -opis genetske manipulacije-neetično ampak še vedno prostovoljno-štekaš iz čefa kot pravijo bratje Srbi! Ja hec!
Ampak kljub vsemu bi bil pa dober hec tud na neomejen čas spravt
Si za to?

Lp Alojz Grin Grin Cool

Vse jemati na hec se ni zdi dokaj sprevrženo življenje. Prav tako ni vse resno. V življenju mora biti tudi zabava. Mešati strah s skrbjo, čustva z dejstvom je zmedenost.

Sem poznal Srba, ki je rekel; hec pa mora bit in je ženo ubil.

Lp, Igor

Ajgor, če boš razumel tole boš razumel vse.

Saj meni je ravno največji hec v tem, da jaz prostovoljno se "uklanjam" družbenim normam kot recimo: hoditi v službo in ves resen delam svoje delo. Potem če kdo umre povsem resno izreči sožalje. Potem se zgodi nekaj kar ljudem ni všeč pa jaz ves resen rečem meni tudi ni všeč. Hi hi, navznoter se pa sam pri sebi smejim, kako prismuknjeno je vse skupaj, štekaš? Jaz se že ravnam po civilizacijskih zapovedih, samo sam pri sebi se pa smejim in jih sploh ne jemljem resno, hi hi. Zmoreš to razumeti? No, pa to je sedaj šele nekaj časa, prej sem bil pa tudi sam še vse preveč vpet v vso to dogajanje v civilizaciji.

In potem primer tistega srbina, ki je ženo poknil, in je rekel da je vse hec. Vidiš, ajgore, žene sploh ni treba pokniti, da bi življenje bilo hec. Hi hi, dovolj je že to, da ženo sploh imaš, in je že to sam po sebi največji hec, ker sam pri sebi veš, da žene sploh ne potrebuješ, hi hi!!! Štekaš ti mene, ajgore mili? He he, dober hec tale kozmos, naravnost odličen je!

Bok


POET

Imaš čisto prav. Je med nas prišlo spet malo heca s teboj. Moj brat je enkrat rekel : Če bi imel vrat kot 'gosak' sploh ne bi rabil ženske!
No zame so ženske najboljši pojav,v moškem življenju.

Lp Alojz Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2582 - 29.07.2008 at 11:38:08
 
Quote:
Poet, kaj pa pravičnost?

Lp, Igor

Kdo ti je sploh rekel, da obstaja taka stvar kot "nepravičnost" v tej vesoljni pojavnosti? Najprej se vprašaj to, potem se bova pa naprej menila.

Bok
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2583 - 29.07.2008 at 11:43:10
 
V tvojem odnosu. Kaj pa misliš kako živiš? V odnosi si do vsega. Imaš odnos do mene, do Alojza, do računalnika, do zavesti. Ti si ves v odnosu, do nečesa.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2584 - 29.07.2008 at 11:47:16
 
Poet wrote on 29.07.2008 at 11:36:16:
Alojz in Sandib wrote on 29.07.2008 at 11:30:32:
Poet wrote on 29.07.2008 at 11:22:57:
Alojz in Sandib wrote on 28.07.2008 at 16:39:50:
Aygor-Poet

Oba k meni na obisk, takoj! Se opluvamo, obrcamo, pomirmo in gremo
veselo in složno naprej!

Lp Alojz Shocked Grin Cheesy Smiley Cool

Kdaj naj bi se pa zgodil ta famozni obisk?  Wink


Ko se uskladimo- časovno! Čutim Poet,da bi mi rad  še nekaj drugega povedal! Veselo na delo! Povej,vprašaj,izreci,napiši !

Lp Alojz Wink Cool

Alojz, midma se čist štekama!

Vprašanja zdaj postavljam bolj za šalo kot zares, edin ena stvar pa je res še tista, ki bi jo hotu sprakticirat. Saj veš kera.

To da bi dvignili zavest iz telesa. Pa ne samo to. Da bi spet dostopil do duše/spominskega koda našega in da bi se v trenutku spomnil vse za nazaj in vse za naprej. Ker resnično mi je počasi dovolj tega, da ne vem kako sem prišel na planet, kje sem bil prej, potem da čutim samo telesne dražljaje, tega sem se resnično naveličal.

Torej kako dvigniti zavest iz telesa in znova vstopiti v spominski kod duše? Drugo me več ne zanima.

Lp, Poet


Poet

Isto-hvala enako. Štos je edino Re-animacija. Delati moramo hiter!
Ovce strižem bežijo,se sprenevedajo,da jim koža paše.Jaz pa ne odneham,ko kakšen (brate magarac)omejen pastir jih kličem k sebi po tej zemeljski  gmajni- one pa še kr blejejo in blejejo v nebo!

Lp Alojz Grin Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2585 - 29.07.2008 at 11:52:56
 
Quote:
V tvojem odnosu. Kaj pa misliš kako živiš? V odnosi si do vsega. Imaš odnos do mene, do Alojza, do računalnika, do zavesti. Ti si ves v odnosu, do nečesa.

Lp, Igor

Ajgor, oprosti, samo skušaš mi prodati nekaj kar ne obstaja. Seveda je vse odnos, odnos do vsega kar obstaja, samo tvoje misli in interpretacije resničnosti neobhodno pogojujejo tvoj odnos do sveta. Kar pomeni: če hočeš ti meni prodati Krišnamurtija, ki je rekel: "svet gori, v svetu je krivica, laž, tralala, dajmo pomagati temu trpečemu človeštvu, dajmo ga ozavestiti", jaz tega več ne morem sprejeti. Ti vse gledaš preveč ozkogledno, stvari v svetu so slabe, ljudje so nesrečni, jaz pa rečem pa kaj pol! Mogoče pa je svet točno tak kot mora biti, si se že vprašal to kdaj? Morda pa vse to trpljenje mora biti tam, ker drugače sploh ne more biti. Ali si sposoben v tem trenutku vesoljni pojavnosti priznati neskončno nezmotljivost? Da je na sredi tega večnega neskončnega trenutka vse tako kot mora biti na veke vekov in še čez?

O kakšni nepravičnosti pravzaprav sploh govoriš? Kaj ne vidiš neskončnega vesolja, ki se ti razprostira pred nogami? Ali pa morda vidiš le svoje civilizacijske projekcije sveta in ne dejanske resničnosti? Dejanska resničnost je taka: vesolje je večno, neskončno a se v njem vršijo končni ciklu, vesolje umira na nivoju galaksij. Galaksija ima 150 milijardni cikel (zakaj pa ne!) = torej, ajgore mili, kje si ti bil pred 150 milijardami let? Torej bil si in takrat in si tudi zdaj in boš še naprej? O kakšni nepravičnosti ti sploh govoriš?

Bok
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2586 - 29.07.2008 at 11:53:04
 
Poet wrote on 29.07.2008 at 11:38:08:
Quote:
Poet, kaj pa pravičnost?

Lp, Igor

Kdo ti je sploh rekel, da obstaja taka stvar kot "nepravičnost" v tej vesoljni pojavnosti? Najprej se vprašaj to, potem se bova pa naprej menila.

Bok

ami
Aygor

Po svobodni volji smo to kar smo! Odločitev za Zemljo je bila prostovoljna-služiti zgolj svojim egoističnim potrebam. Je kar je z vsem smo bili seznanjeni! Komu jokat? Sebi, nikomur drugemu!
Malo trpko za idealiste-realnost je takšna za kakršno smo se sami odločili. Poet ma tu ćist prav-je dojel štos v popolnosti,ni kej!!!
Tudi ti to že veš,mal te muči še neka odvečna skrbo. Bo vse ok.!Vedno je vse tako kot hočemo sami-torej ok.

Lp Alojz Smiley Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2587 - 29.07.2008 at 11:56:59
 
Ampak, Alojz, a se ne da tega narediti brez re-animacije? V smislu meditacije, odmetavanja starih vzorcev (to itak), in potem tako naprej in naprej.

Ker re-animacija je mislim da še kar precej oddaljena, tudi v smislu življenjskih let, pa me zanima kaj lahko zdaj v tem trenutku storimo. Ker, hmmm, pa ne da so vse vzhodne metode potlej samo "trenutna zabava" in da ne peljejo nikamor, samo v bistvu mirijo podivjane množice, resničnega razsvetljenja pa ne morejo prinesti.

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2588 - 29.07.2008 at 12:02:12
 
Kaj govoriš o nekih svojih zabluzenih, avtosugestivnih razmišljanjih. Ves si prežet z odnosi. Imaš odnos do pogreba, do lastne zgodovine, prihodnosti, govoriš o večno sedaj vesoljni pojavnosti, neskončnosti s tem vzpostavljaš odnos. Misliš si eno (tolažba, da nekaj veš), deluješ drugače. Sam si omenil npr. pogreb.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2589 - 29.07.2008 at 12:06:32
 
Alojz, kdo pa govori o skrbeh, govorim o odgovornosti.

Lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2590 - 29.07.2008 at 12:11:17
 
Quote:
Alojz, kdo pa govori o skrbeh, govorim o odgovornosti.

Lp, Igor

Mal bluziš, a bit će bolje, kažejo naša brača Srbini!

Sploh pa, kaj tolk filozofiraš? Odpri okno in se malo razglej po svetu pa ti bo takoj vse bolj jasno. Joj, ajgor, mal me spominjaš na enga_bka ki je tud hotu nek civilizacijski etični kodeks prilepit na vesolje. Sam to ne bo uspelo, ajgore mili.

Bok
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2591 - 29.07.2008 at 12:13:30
 
Poet

Najboljše vprašanje kar sem jih kdajkoli dobil!

Naš povprečen življenjski cikel je  ('običajno' 7o let')prekratek,da bi se duša popolnoma zlila z našim vsakokratnim fizičnim telesom-(naravna reprodukcija)Iz tega vzroka čuti večina ljudi  telesno ujetost.Rešitev je dobesedno fizično 'zveličanje' v postopku ponovnega vstajenja (premagati fizično smrt) v realizaciji življenjske Re-animacije. Takrat se lahko duša zlije s telesom in fizična ujetost mine-jo ni več v naši duši!!!

Še več,takrat lahko sam odločaš kje in kdaj boš živel znotraj galaktične-vesoljne pojavnosti. Si zamišljaš ta hec -takrat lahko določiš snidenje z neko osebo (Elohim) tudi po tisočih letih.Kaj bomo kvakali! Takrat Poet bomo živeli in dušče bodo pele svoja življenja!

Vem,da razumeš!

Lp Alojz Smiley Roll Eyes Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2592 - 29.07.2008 at 12:21:10
 
Alojz in Sandib wrote on 29.07.2008 at 12:13:30:
Poet

Najboljše vprašanje kar sem jih kdajkoli dobil!

Naš povprečen življenjski cikel je  ('običajno' 7o let')prekratek,da bi se duša popolnoma zlila z našim vsakokratnim fizičnim telesom-(naravna reprodukcija)Iz tega vzroka čuti večina ljudi  telesno ujetost.Rešitev je dobesedno fizično 'zveličanje' v postopku ponovnega vstajenja (premagati fizično smrt) v realizaciji življenjske Re-animacije. Takrat se lahko duša zlije s telesom in fizična ujetost mine-jo ni več v naši duši!!!

Še več,takrat lahko sam odločaš kje in kdaj boš živel znotraj galaktične-vesoljne pojavnosti. Si zamišljaš ta hec -takrat lahko določiš snidenje z neko osebo (Elohim) tudi po tisočih letih.Kaj bomo kvakali! Takrat Poet bomo živeli in dušče bodo pele svoja življenja!

Vem,da razumeš!

Lp Alojz Smiley Roll Eyes Cool

Hudo, hudo, hudo!!!! Jupiiiii, evo ti ga na, tale stavek je najbolj boljši od vseh stavkov kar sem jih čul to totem forumi: Naš povprečen življenjski cikel je  ('običajno' 7o let')prekratek,da bi se duša popolnoma zlila z našim vsakokratnim fizičnim telesom-(naravna reprodukcija)Iz tega vzroka čuti večina ljudi  telesno ujetost.Rešitev je dobesedno fizično 'zveličanje' v postopku ponovnega vstajenja (premagati fizično smrt) v realizaciji življenjske Re-animacije. Takrat se lahko duša zlije s telesom in fizična ujetost mine-jo ni več v naši duši!!!    !!!!  Juheeeeej, po kopronovo!!!!

Madonca, "fizična ujetost" zdaj prebiva zakodirana v naši duši. Mejduš, ne bo več dolgo! Sam res, hudo dobr!

Ker ... duša ki je drugačna pojavnost kot naše fizično telo, ne more v obstajati v vesolju, če ni spojena z samim delom vesolja - fizničnim telesom!!! In mi ne moremo sploh biti zavestni vesolja, če nismo ... del vesolja!!! Ne moremo obstajati v tej večnosti in neskončnosti, lahko a samo nezavedno, kar pa nima smisla in poante spljoh! No, in potem duša dejansko prevzame del tega vesolja, ga popolnoma zaobvlada in na veke vekov lahko prebiva "skozi" to fizično vesolje kot del tega vesolja, skozi katerega "pričuje" tej neskončnosti.

A je tak, Alojz, moj brate?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2593 - 29.07.2008 at 12:22:19
 
Quote:
Alojz, kdo pa govori o skrbeh, govorim o odgovornosti.

Lp, Igor


Aygor

Mi smo odgovornost za vesoljno življenje prostovoljno zavrgl.Ko bomo ponovno samospoznani jo bomo zopet prostovoljno sprejeli nazaj oz. se bomo tej odgovornosti prostovoljno zavezali kot Elohim-samospoznane individulne življenjske samomanifestacije stvarnika samega-ki se ravno zaradi odgovornosti do lastnega vesoljnega življenja samomanifestira v nas.On je večno-sedaj samozadosten,samodejaven (vesoljna bit)nikoli začeta nikoli končana.V Elohim se ta vesoljna bit samoprepozna.Obličje zre lastno obličje. Sedaj pa se vsedi in to premljej od besede do besede.

Lp Alojz Wink Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #2594 - 29.07.2008 at 12:29:59
 
Poet wrote on 29.07.2008 at 12:21:10:
Alojz in Sandib wrote on 29.07.2008 at 12:13:30:
Poet

Najboljše vprašanje kar sem jih kdajkoli dobil!

Naš povprečen življenjski cikel je  ('običajno' 7o let')prekratek,da bi se duša popolnoma zlila z našim vsakokratnim fizičnim telesom-(naravna reprodukcija)Iz tega vzroka čuti večina ljudi  telesno ujetost.Rešitev je dobesedno fizično 'zveličanje' v postopku ponovnega vstajenja (premagati fizično smrt) v realizaciji življenjske Re-animacije. Takrat se lahko duša zlije s telesom in fizična ujetost mine-jo ni več v naši duši!!!

Še več,takrat lahko sam odločaš kje in kdaj boš živel znotraj galaktične-vesoljne pojavnosti. Si zamišljaš ta hec -takrat lahko določiš snidenje z neko osebo (Elohim) tudi po tisočih letih.Kaj bomo kvakali! Takrat Poet bomo živeli in dušče bodo pele svoja življenja!

Vem,da razumeš!

Lp Alojz Smiley Roll Eyes Cool

Hudo, hudo, hudo!!!! Jupiiiii, evo ti ga na, tale stavek je najbolj boljši od vseh stavkov kar sem jih čul to totem forumi: Rešitev je dobesedno fizično 'zveličanje' v postopku ponovnega vstajenja (premagati fizično smrt) v realizaciji življenjske Re-animacije. Takrat se lahko duša zlije s telesom in fizična ujetost mine-jo ni več v naši duši!!!!!!!  Juheeeeej, po kopronovo!!!!

Madonca, "fizična ujetost" zdaj prebiva zakodirana v naši duši. Mejduš, ne bo več dolgo! Sam res, hudo dobr!

Ker ... duša ki je drugačna pojavnost kot naše fizično telo, ne more v obstajati v vesolju, če ni spojena z samim delom vesolja - fizničnim telesom!!! In mi ne moremo sploh biti zavestni vesolja, če nismo ... del vesolja!!! Ne moremo obstajati v tej večnosti in neskončnosti, lahko a samo nezavedno, kar pa nima smisla in poante spljoh! No, in potem duša dejansko prevzame del tega vesolja, ga popolnoma zaobvlada in na veke vekov lahko prebiva "skozi" to fizično vesolje kot del tega vesolja, skozi katerega "pričuje" tej neskončnosti.

A je tak, Alojz, moj brate?


Poet

Brate baš biva tako! Al to je to preprosti fizikalni zakon-nemasna vrednost (nima lastnega gravitacijskega polja šiba vamo tamo (duša)
se mora vezati na masno vrednost,ki ima lastno gravitacijsko polje -telo) Njuna medsebojna interakcija je vzrok in posledica - je večno-sedaj naš življenjski duhec EM sila-boga ti vidim!

Ma ko ovo razume ima boga u ruci!!!

Lp Alojz Grin Grin Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 171 172 173 174 175 ... 764