Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15511 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #15 - 07.01.2008 at 21:45:49
 
titud wrote on 07.01.2008 at 16:00:07:
gape wrote on 07.01.2008 at 15:05:33:
hehehe
kje pa piše da če greš delat za google da morš tm bit ceu lajf?
al pa kjerkoli drugje, for that matter?
pač ... greš in delaš delo, manj ko škode narediš ob tem, boljš je ... kaj češ še več, če se ti zdi da google kej ne dela dobr, greš tm in nardiš do bo še boljš
ne razumem kakšne kapitalistične zanke vidta kle notr ... res ...
deu k deu
obstaja full več jobov, ki nardijo full več škode


V tako firmo moraš vložit cel lajf, dokler si not, in tud  če greš ven, si ta lajf pustu not, ga ne moreš vzet sabo ven. Je to čist  drgačn koncept, če je blaginja, ki jo omogočaš s svojo kreativnostjo in ki  ti to tvojo kreativnost omogoča, vsepsrisotna/javna in ti tako  ostaja dostopna tud, ko si 'zunaj'. Korporativna ureditev, v kateri je zate vse poskrbljen, dokler si not, računa na tvojo infantilnost/neodraslost, ti ne pusti odrast in ne si delat iluzij, da jo lahko izkoristiš, ker je narejena zato, da bo izkoristla tebe in te izvrgla, ko te ne bo več rabla. Vzgaja socialno neobčutljive japije, čustveno nesupsobljene narcise, ki znajo funcionirat le v egocentričnem vesolju, kjer se navidezno vse vrti okrog njih, tko da niso spobobni uvidet dejanskega sveta, v katerem so sami le del rotirajočega vesolja in ne njegov navidezni center. Korporativna ureditev je v tem smsilu le bolj ali manj posrečen posnetek (predkopernikove) cerkve s to razliko, da je cerkva zdaj več in da so  tud  druge priravljane zate poskrbet, a le pod pogojem, da ostaneš po otročje slep za dejansko sliko sveta.        


Titud, pravično si tole povedal in se popolnoma strinjam s tabo.
Tole bi še dodal; zaradi velikih dreves niso videli celega gozda.

Lep pozdrav, in ni vse zlato kar se sveti.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #16 - 07.01.2008 at 23:06:44
 
M.L. wrote on 07.01.2008 at 21:45:49:
zaradi velikih dreves niso videli celega gozda.

večina drugih (se prav folk v večini đobov) pa žal ni niti teh dreves še vidla!

Res se mi zdi, da eni iščete dlako v jajcu. Takega đoba k ga majo pr googlu bi se po moje razveselil vsaj kakih 99% slovencev, k večinoma delajo v zlo stresnem okolju, velik njih tud za zelo bedne dinarčke. Če druzga ne, bi blo verjetn manj bolniških, manj mobinga itd. Nč slabga ne vidm v tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #17 - 08.01.2008 at 10:29:09
 
Ja, približno 1-2% nas je vedno bilo, ( kot nas je Bog "doziral "  Roll Eyes) ki prihajamo iz svetlejših Planetov, in se zavedamo raznih podobnih pasti razuzdanega življenja, ... Cool, vendar tudi nas včasih "potegne noter "  Cry .
Lp, + čudovit lep sončen dan, nad tole bedno meglo, še napreeeej, + čim več takih , ... Cheesy Kiss Cool
Bošt'
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #18 - 08.01.2008 at 11:01:50
 
no ja
se mi je kr zdel
razuzdanost
... od kje si že ti? svetlobko? pršu?

kdor je hodu u službo, h kapitalistu, in ki mu je pri 33 razpadu hrbet in roka, ker je preveč delu in ker ni mel časa se spočit ... samo ON ali ONA lahko ve kaj vidmo v službi pr googlu
tolk časa boste najedal da jim bom cv poslal

skratka, naj povem še enkrat, za vse ki niste razumel, služba je služba, šiht je šiht ...
neki najblj groznga kar nam je v lajfu za počet
ker MORAMO ... zaslužit denar za preživet

resnica pa je seveda glih obratna, ni ga treba zaslužt
da pa resnica lahko taka je, je treba neke pogoje izpolnt
stroški
al pa taka služba ki ti omogoča da delaš kar hočeš in s tem, nardiš še neki za fermo


skratka to kar google ponuja svojim zaposlenim je superodlično
če bi vsi delodajalci uporabljali take vste prijemov za to da obdržijo svoje zaposlene, se mi zdi da bi blo MNOGO drugače na svetu.
na žalost velika večina uporablja ravno nasprotne prijeme ... in stanje je tako kot je (mislm da mi ga res ni treba opisovat, že samo to, da se hrana draži s takim tempom (globalno), bi vam blo lahko jasno, da se ne bo dobr končal ... pa google s tem nima prov dost, je še premejhen)

in ne vem če je še kje kakšna ferma ki je ljudem - raji - tolk dala kot google
kr povej mi eno titud ... pls
oni nč ne obdržijo zase, use dajo vn, na uporabo ...
pa ti kej uporabljaš google? sploh? al se bojiš da bojo prasci vedl kaj so tvoja znimanja?
Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #19 - 08.01.2008 at 11:43:49
 
gape wrote on 07.01.2008 at 20:36:43:
no ja ... kolkrkoli ... za svet v katerem živimo, se mi zdi to precej supertruper služba
da deluje znotraj sistema tazga kt je ... to tko pač je ... da pa dopušča tolk svobode kolkr jo ... to pa tud tko je ...
pač za mene je 'delo' ena posebna kategorija ... in znotraj 'dela' se dogaja velika večina odločitev za nesvobodo ...
niti ne razumem kaj prbijaš o javni blaginji ... to pač ne bo šlo, dokler prasci nekaznovano kradejo
ampak
znotraj njihovega sistema (od prascov), pa ti lahko nardiš fermo in delaš kar pač delaš
ni ti treba upoštevat kapitalističnih načel, lahko jih, treba pa ni

in konc koncev, to da majo googlovci urejeno fermo tko kot majo, jest pač pozdravljam, čeprov je verjetn res, da s tem google da svojim zaposlenim možnost da ostanejo nerazviti in neodgvorni otroci ceu lajf ... kolkr bi hotu rečt titud ... pozabljaš pa ... da sm jest en takih ...
se reče ... nekateri ŽE neki vedo in pridejo delat tja ... ni kr usak đanki, da se bo nađanku na prvo zadevo ki mim pride ... zadeve se dajo tud uporabljat ...
ni glih vedno treba da zadeva tebe uporablja ...


Po moje  se korporacije tipa googole sicer zavedajo primarno  socialne funkcije, ki naj bi ga imelo delo za človeka, vendar to funcijo zgolj imitirajo oz. ustvrajao z izključnim  namenom, da bi zaposleni bolje opravili svojo ekonomsko funkcijo. Načrtno ustvarjajo videz  'velike družine', vendar je ta družina umetna kreacija, ki ne more dejansko zagotovit tistega, kar obljublja (tko kot svoje socilane funkcije ne more opravit nobena  družina, ki je družina samo po formi, dejansko pa zgolj opravlja funkcije malomeščanske ekonomske celice). Ne vem točno, za kaj drugega  bi tak tip dela (ali tak tip družine) lahko 'uporabil'  in 'izkoristil' neovisen/ozaveščen posameznik kot da bi z njim kompenziral lastno nesposobnost/nezmožnost opravljanja socialne funkcije dela (ali družine). Za kreativnoo delo v čisti obliki? Po moje taka kreativno delo itak  ne obstaja brez njegove primarno socialne funkcije, ker ekonomska je lahko samo iz nje izvedena oz. ji služi.

Javna blaginja je zame blaginja, ki je dostopna vsem brezpogojno, tko kot narava, samo da je kulturno predelna/humanizirana in ki se je ne  more nihče prilastit na način, da bi jo izkorsišča/trošil na račun drugega ali  proti drugemu. Delo lahko opravlja svojo primarno socialno funkcijo samo, če pripeva k javni blaginji, vse ostalo delo je nehumano/odtujeno delo, kakorkoli se ta  njegova odtujenost spretno kamuflira  za ekonomsko rast, v  bruto produktu na prebivalca, potrošnji na prebivalca, rasti delnic  ali (osebnega) premoženja.  

     
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #20 - 08.01.2008 at 12:03:46
 
To, da denar človeka pokvari so itak dali ven tisti, ki hočejo sebično uživati zase in imeti vse zase.  Na ta način lažje kontrolirajo uboge delavce, ki jim  trdo delajo za male pare.  
Direktorji v podjetjih, zelo radi uporabljajo to frazo, da na lep način utišajo delavce, a si hkrati pljuvajo v obraz, ker so sami bogati, kaj potem denar njih ni pokvaril  Questioning

Pokvarjen človek, bom raje rekla človek zaveden s čutnim sebičnim uživanjem je že tak z denarjem ali brez, le da je z denarjem njegovo uživanje bolj vidno in lažje dostopno. Zato ni denar tisti, ki pokvari ljudi, tudi pištola sama po sebi ni tista ki strelja, ampak je človek tisti, ki pritisne na petelina.

Kdor je v srcu čist, bo tak ostal, z denarjem ali brez.   Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #21 - 08.01.2008 at 12:08:25
 
gape wrote on 08.01.2008 at 11:01:50:
in ne vem če je še kje kakšna ferma ki je ljudem - raji - tolk dala kot google
kr povej mi eno titud ... pls
oni nč ne obdržijo zase, use dajo vn, na uporabo ...
pa ti kej uporabljaš google? sploh? al se bojiš da bojo prasci vedl kaj so tvoja znimanja?
Smiley


Oni so res dali ven  masovno uporaben program, ki nam tkorekoč  takoj in  brezplačno izvrže po pogostosti uporabe že rangirane podatke, katerih del smo tud mi s svojo uporabo. Navidezno deluje kot idealen javni servis, ki pa to seveda ni, saj je privat firma, ki živi od trženja ravno tistih podatkov, ki meni kot uporabniku niso dostopni.  Dobi jih pač  tisti, ki za tovrtsno uslugo (ki za googlovce  zihr predstavlja dodatno delo) tud   plača in ne  tisti, ki jih s svojo oporabo (to je neke vrste delom) ustvarimo. Ne vidim, v čem so googlovci tle boljši od katerihkoli drugih kapitalistov: več nam dajo kot drugi ne zato, ker nas majo tolk radi ampak  da bi s povečnjem števila uprabnikov in področij uporabe od nas nas dobili nazaj pač več kot  njihova konkurenca...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #22 - 08.01.2008 at 15:11:20
 
ej, titud, mal preveč si zakompliciru tole. Lajf je po moje treba mal bolj praktično jemat. Jasno da google ni neka idealna božanska organizacija, kjer se cedita med in mleko in se na njem napaja celo človeštvo. Je pa verjetn ena prou v redu firma, kamor zaposleni zjutri radi pridejo za razliko od večine folka, k jim je vsak jutr muka it v đob in prenašat zatežene šefe in sodelavce.

Sam nikol nisem bil v đobu (razen parkrat kot mulc na praksi), glih zarad tega ker nisem preveč užival v ideji, da bom delu za druge kapitaliste. Sem rajš šel takoj na svoje... tud to za sabo potegne cel kup drugačnih stresov in dostkrat je bla borba za preživetje, ampak si vsaj sam svoj.
Če pa bi firme na splošno delale tko k google, no, pol pa kukr je gape reku - CV jim poslat.

Sicer pa je bistvo dobrega počutja v đobu v medčloveških odnosih. Enkrat sem bil dva tedna v Findhornu na Škotskem, kjer je cel sistem fokusiran na to, da je folk pr delu upoštevan in da se ustvar dobr vzdušje - in je bil res super filing tm delat. In vse je blo narejen v roku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #23 - 08.01.2008 at 17:40:43
 
gape wrote on 08.01.2008 at 11:01:50:
no ja
se mi je kr zdel
razuzdanost
... od kje si že ti? svetlobko? pršu?

kdor je hodu u službo, h kapitalistu, in ki mu je pri 33 razpadu hrbet in roka, ker je preveč delu in ker ni mel časa se spočit ... samo ON ali ONA lahko ve kaj vidmo v službi pr googlu
tolk časa boste najedal da jim bom cv poslal

skratka, naj povem še enkrat, za vse ki niste razumel, služba je služba, šiht je šiht ...
neki najblj groznga kar nam je v lajfu za počet
ker MORAMO ... zaslužit denar za preživet

resnica pa je seveda glih obratna, ni ga treba zaslužt
da pa resnica lahko taka je, je treba neke pogoje izpolnt
stroški
al pa taka služba ki ti omogoča da delaš kar hočeš in s tem, nardiš še neki za fermo


skratka to kar google ponuja svojim zaposlenim je superodlično
če bi vsi delodajalci uporabljali take vste prijemov za to da obdržijo svoje zaposlene, se mi zdi da bi blo MNOGO drugače na svetu.
na žalost velika večina uporablja ravno nasprotne prijeme ... in stanje je tako kot je (mislm da mi ga res ni treba opisovat, že samo to, da se hrana draži s takim tempom (globalno), bi vam blo lahko jasno, da se ne bo dobr končal ... pa google s tem nima prov dost, je še premejhen)

in ne vem če je še kje kakšna ferma ki je ljudem - raji - tolk dala kot google
kr povej mi eno titud ... pls
oni nč ne obdržijo zase, use dajo vn, na uporabo ...
pa ti kej uporabljaš google? sploh? al se bojiš da bojo prasci vedl kaj so tvoja znimanja?
Smiley

Grin Cheesy Grin ...heeeeej brateeee, ... prejšnji mesec ( prejšnjev leto = 2007 ) sem bil cca 3 tedne v bolniški, ravno zaradi hrbta, ( križ ), vendar vem, da mi je te "preizkušnje" poslal sam Bog , in sem mu tudi še hvaležen za to.  Kiss Kiss Kiss
Zato me tele mikavne "ponudbe" niti najmanj ne ganejo  Grin Grin Grin Cool Cheesy Wink Smiley Roll Eyes, ker imam pač veliko boljše, od Boga namreč  Kiss Exclaim Cool, in teh ne zamenjam za ničesar . Cheesy
Btw, cena je bila sicer visoka,( hrbet ) , vendar : - izplačalo se mi je  Exclaim Cool Roll Eyes Kiss Cheesy Exclaim Kiss
Pa lep, jasen večer , še naprej, iznad te uboge megle, heh  Cheesy
Ajde'
Boštyx + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
dharma
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #24 - 08.01.2008 at 18:33:13
 
Smiley Smiley  Tudi meni je smesno, kako kapitalisti in raznorazni sefi  kupujejo svoje "delavcke". Uboge ovčke pa seveda sledijo vsem uzitkom, ki jim jih ponujajo ter ostajajo slepe in nevedne. Za vedno. Zal  Cry
Saj je skoda besed. Vsak naj vzame in dobi to kar mu pripada.  Wink

Lp,dharma
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lotus`
Ex Member




Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #25 - 08.01.2008 at 22:44:28
 
No ja,sej super vzdušje in razne ugodnosti na firmi morejo bit,če se hoče da bo firma uspešna.
Treba pa se je zavedat da more obstajat tudi meja med službo in privatnim lajfom,če se use skp pomeša
se lahko zgodi da se človek preveč poistoveti s firmo ter nrdi use zanjo,pri tem pa pozabi na sebe.
Kar zna bit super cilj teh kapitalističnih korporacij.


Božansko še naprej! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #26 - 08.01.2008 at 23:16:23
 
to je pa itak stvar vsazga posameznika kok je sposoben furat popolnoma ločen privat lajf al pa služben. jaz še nikol nisem mela ne vem kok zahtevnega joba, pa so bli že ti dost, da sem tud privat dost o tem razmišljala. tko, da zdej kle spet neki pametovat ni treba za brez veze. men bi blo pa ful dobr bit na takmu jobu, da bi lahko marsikaj še imela ugodnosti poleg, ne pa da včasih dobesedno niti na skret ne smeš in morš it. v naši svobodni sloveniji, ki nima veze s kapitalizmom. me prav zanima kaj vsi ti počnete k vas zdaj tok moti ta google? kje delate? pod kakimi pogoji? men se zdi, da ma vse svoje pluse in minuse. itak si pa jst predstavljam te gugelaše, same neke računalniške gike k so itak non stop v tem in a ni fajn pol še tak job met, da maš možnost mal možgane na pašo dat, da lahka pol naprej brainstormaš in delaš. joj kok so mi šli vedno na jetra taki jobi k si mogu tam bit unih 8 ur, pa čeprav ni blo dela niti za pol šihta. ker si te pač delodajalec lasti in maš, da si tam pa če ne vem kaj. taki nefleksebilni delodajalci in jobi, to ubija ljudi in duha. poznam enga programerja, ki tud dela v eni taki firmi, ki je resw fleksibilna kar se delovnega časa tiče in zato tud mal vem kako laufa to v takih oreng računalniških firmah kot tudi v glavah teh ljudi. tko, da kar se mene tiče gugl še zmer rula.

zdele mi po glavi hod un citat, ki ga je t dost časa mel... pa se ga ne spomnem točno, a se ga kdo mogoče? neki o ujetnikih...in svetu...?
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #27 - 09.01.2008 at 00:48:20
 
ma ja, klele zdej neki pametujejo... verjetn iz fovšije... ker skor vsi k jih poznam, jamrajo zarad đoba in ga majo praktično 24 ur na dan v glavi. Če pa je že tko, je pa po moje boljš met v glavi zraven še to, kako si se med đobom mal v bazenčku namaku. Bi ti blo v življenju lažje.

Sicer pa je suženj itak vsak. Vsak k je v đobu je suženj kapitalista, vsak privatnik je suženj svojih strank in zahtev trga,... še ta največji kapitalist je suženj, če ne druzga svojga dnarja... al pa žene  Smiley
Duhovnež je suženj svojega uma in duhovnih idej.
Svetnik je suženj Boga... kar je baje ta najboljš  Wink

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
dharma
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #28 - 09.01.2008 at 03:52:40
 
... ma nič nihce ne pametuje, pa mislim, da tudi nobene fovšije ni. Vsak ima lahko svoje mnenje o tem kaj je v ozadju določenih ugodnosti, ki ti jih nudi delodajalec. Je pa verjetn jasno, da noben šef tega ne dela  zgolj iz dobrodelnih namenov, temveč iz koristi, ki jih posledično tovrstne ponudbe prinašajo njemu oz. firmi. Saj je ugodnost obojestranska, le da se lahko na tak način služba in delodajalec hitro pritihotapita v privat življenje delavca in ga vzgajate in usmerjata v svoji smeri.   Pa mislim da tistim, ki so celostno predani delu in firmi take ugodnosti in ponudbe med službo pašejo, saj verjetno živijo za in s službo. Tisti, ki imamo pa družine pa nekoliko drugače gledamo na to in si čas in družbo za zabavo oz. sprostitev nekoliko drugače organiziramo. Itak se pa vsak sam odloča kaj bo sprejel, koliko in kako.
Brez veze je preveč filozofirat o tem. Vsak naj si najde in dela tisto kar je zanjga najboljše. Konec koncev ima vsaka palca dva konca in v vsaki stvari je nekaj dobrega in žal tudi nekaj slabega. Tako da je tako in tako vse prav. Kakorkoli obrneš in gledaš na stvar.

Vsem želim dobre službe, super šefe, pa osebne svobode. Wink

Pa pa
Back to top
 
 
IP Logged
 
dharma
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #29 - 09.01.2008 at 04:01:39
 
Grin Grin Sem pa zdejle tuki gor, ker ne morem spati, ker mi po glavi hodijo ene misli v zvezi s službo  Grin.  Pa moram rečt, da tudi če bi se lahko v službi relaksirala tako kot tile googlovci, enih stvari v zvezi s službo včasih ne moreš odmislit, dokler jih ne zrealiziraš. Vsaj narava moje službe je taka. Pa da ne bo pomote. Imam rada svoje delo in grem tudi rada v službo.
Še enkrat,

LP, d.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4