Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 15351 times)
Nahate.d
Ex Member




Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #30 - 09.01.2008 at 11:29:28
 
Dayaran wrote on 09.01.2008 at 00:48:20:
ma ja, klele zdej neki pametujejo... verjetn iz fovšije... ker skor vsi k jih poznam, jamrajo zarad đoba in ga majo praktično 24 ur na dan v glavi. Če pa je že tko, je pa po moje boljš met v glavi zraven še to, kako si se med đobom mal v bazenčku namaku. Bi ti blo v življenju lažje.

Sicer pa je suženj itak vsak. Vsak k je v đobu je suženj kapitalista, vsak privatnik je suženj svojih strank in zahtev trga,... še ta največji kapitalist je suženj, če ne druzga svojga dnarja... al pa žene  Smiley
Duhovnež je suženj svojega uma in duhovnih idej.
Svetnik je suženj Boga... kar je baje ta najboljš  Wink

LP!



Vsak postavlja nekaj na prvo mesto, lahko službo, družino, otroke, denar, čutno uživanje, partnerja, vero.

Dobro pri vsem tem pa je, da imamo svobodno izbiro, mi smo tisti, ki se odločimo na kaj se bomo vezali ali bolje je ostati nevezan.

Vezanost so naše spone, ki si jih sami ustvarjamo.  

Lep pozdrav     Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #31 - 09.01.2008 at 12:35:28
 
Ni mi treba pošljat svojga CV na googl, ga že majo, saj sem kot njihov uporabnik hkrati njihov delavec, ker očitno služijo na meni. Finta je v tem, da sem kot njihov 'potrošnik' hkrati tudi njihov 'dobavitelj surovin' in delovna sila, samo da  mi tega mojega vložka ne vračajo ampak se preseravajo z  bazeni itd., da to gre investicijo  v kadrovske vire oz. v materialne stroške, da jim od tega ni treba plačat davka na ekstra dobičke, ki jim jih omogočamo njihovi uporabniki, ker se nam  našega vloženega dela ne prizna. Seveda bi se prav s pomočjo njihovega programja načeloma dalo zelo natančno ugotovit, kolk jest prispevam k njihovi blaginji in bi mi lahko za moj pripevek dost natančno plačali (ali vsaj vsaj toliko, da mi povrnejo stroške), vendar bi bil zadovoljen tud s tem, da tovrstno moje delo in stroški povrnjeo v obliki npr. univerzalnega temeljnega dohodka. Smisu UTD je namreč v tem, da se prav z množično uporabo informacijske tehnologije zabrisuje meja med mano kot uporabnikom/potrošnikom in delavcem, saj sem hkrati eno in drugo. To, da google uprabljam zastonj, še ne pomeni, da nič ne prispevam k ustvarjanju presežne vrednosti, saj program očitno dobro tržijo. Tko da keč 'postfordistične' proizvodnje je v tem, da smo tkorekoč vsi uporabniki tud producenti, na nas pa je, da se nam to prizna in ne da zganjamo fovšijo nad tem, kako se eni znajdejo oz. kako bi se prigužval med redke izbrance, ki služijo na račun izkoriščanja dela kao anonimnih, predvsem pa glupih in neozveščenih množic...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #32 - 09.01.2008 at 13:28:54
 
Sebe ravno ne bi mogel prištevati za delavca pri googlu, saj imam od njega kvečjemu jaz korist, ko kaj iščem, od mene pa on ne dobi ničesar, niti ene spletne strani.

Vodi sicer statistiko, katere informacije uporabniki najpogosteje iščemo (največ je itak kaj v zvezi s seksom), vendar je to tako, kot v trgovini, kjer vodijo evidenco, kaj stranke najpogosteje kupujejo, kar pa še ne pomeni, da sem zato ker sem pri jih nekaj kupil in ker oni točno vedo, kaj kupujem, da bi bil zato že kar njihov uslužbenec.

Google je tu bolj v vlogi nekakšnega velikanskega posrednika informacij, ki so ga uporabniki sami in demokratično izbrali kot najboljšega izmed več ponudnikov. Zase lahko trdim, da me ni nihče silil, naj za iskanje uporabljam google, čeprav obstaja še veliko drugih iskalnikov, vendar po mojem mnenju slabše kvalitete.

Google ima sicer svojo infrastukturo razporejeno na 100.000 računalnikih, kar nenazadnje tudi ne predstavlja majhnega stroška vzdrževanja.

Veliko bolj kot google, bi med svoje delavce lahko prištevala wikipedija vse pisce prispevkov.
Ko vanjo kaj vpišeš, si dejansko vložil svoj delež dela in znanja, da wikipedija sploh lahko obstaja.

Nenazadnje bi se lahko imeli tudi za uslužbence tega foruma, saj kar pridno kracamo po njem.
Gape, kdaj nam boš zažel izplačevati mezde? Eni smo tule spisali že cele romane. Hočemo honorar  Cheesy


Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #33 - 09.01.2008 at 13:50:02
 
Quote:
Gape, kdaj nam boš zažel izplačevati mezde? Eni smo tule spisali že cele romane. Hočemo honorar


Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #34 - 09.01.2008 at 14:45:20
 
Bardo_Thodol wrote on 09.01.2008 at 13:28:54:
Sebe ravno ne bi mogel prištevati za delavca pri googlu, saj imam od njega kvečjemu jaz korist, ko kaj iščem, od mene pa on ne dobi ničesar, niti ene spletne strani.

Vodi sicer statistiko, katere informacije uporabniki najpogosteje iščemo (največ je itak kaj v zvezi s seksom), vendar je to tako, kot v trgovini, kjer vodijo evidenco, kaj stranke najpogosteje kupujejo, kar pa še ne pomeni, da sem zato ker sem pri jih nekaj kupil in ker oni točno vedo, kaj kupujem, da bi bil zato že kar njihov uslužbenec.

Google je tu bolj v vlogi nekakšnega velikanskega posrednika informacij, ki so ga uporabniki sami in demokratično izbrali kot najboljšega izmed več ponudnikov. Zase lahko trdim, da me ni nihče silil, naj za iskanje uporabljam google, čeprav obstaja še veliko drugih iskalnikov, vendar po mojem mnenju slabše kvalitete.

Google ima sicer svojo infrastukturo razporejeno na 100.000 računalnikih, kar nenazadnje tudi ne predstavlja majhnega stroška vzdrževanja.

Veliko bolj kot google, bi med svoje delavce lahko prištevala wikipedija vse pisce prispevkov.
Ko vanjo kaj vpišeš, si dejansko vložil svoj delež dela in znanja, da wikipedija sploh lahko obstaja.

Nenazadnje bi se lahko imeli tudi za uslužbence tega foruma, saj kar pridno kracamo po njem.
Gape, kdaj nam boš zažel izplačevati mezde? Eni smo tule spisali že cele romane. Hočemo honorar  Cheesy




Ne trdim, da google nima stroškov z vzdrževanjem hard in softeverske mašinerije in da ni upravičen do povračila vložkov, tako materialnih kot živega dela, a v to živo delo bi se moral všteti tudi vsak zapis, ki ga iskalnik izvrže, saj so ti izpisi očitno osnovni vir njihovih enormnih zaslužkov. Če že govorimo o demokratičnosti izbire: ali ne bi bilo demokratično tudi to, da mi bi vsak tekst ali dokument, za katerega si ne želim, da bi bi bil predmet njihovega trženja, omogočili tudi blokado pred dosegom njihovega algoritma? Po moje se v demokratičnosti ne more primerjat z wikipedjo, v katero zavestno  in prostovljno vlagam svoje intelektualno delo in materialne stroške, da bi bili zapisi in dokumenti  javno dostopni vsem pod enakimi pogoji.

Seveda sva tudi kot potrošnika že s samim aktom povpraševanja po neki dobrini že del produkcije, saj ta preko informacijske tehnologije v veliki meri omogoča takšno in ne drugačno produkcijo, s čimer si producenti zmanjšujejo stroške v primerjavi s 'fordističnim' obdobjem, ko so producenti delali 'na zalogo'. Še več, proizvajalci so s trgovci (če že niso eni in isti) povezani na način, da izdelujejo diverzificirane produkte po naroćilu, poosebljene po osebnih željah itd., kar je tudi tvoj neposreden vložek v produkcijo, ki  briše mejo potrošnikom in proizvajalcem ne da bi ti proizvjalec posebej plačal tvoj vložek oz. svoj prihranek (po tvojem ti je to itak poplačano z zadovoljstvom ob bolj na kožo napisano uslugo, zaradi česar si sploh izbral tega proizvajalca in ne drugega, kar pa je moje itak le tržni nateg, ker ti izbrani  finančno ne ovrednoti njegovega produkcijskega prihranka...)    

Kar se pa gapetovega sveta pogovorov tiče, on vsaj men ni dolžan nč, ker tud sam s  forumom nič ne služi. Bi pa od nejga pričakoval, da če se že zavzema za UTD, da se zavzema za to, da če so naša 'modrovanja' javna last, potem tisti, ki na omogočanju širše dostopnosti na njih zasebno služijo, vrnejo ta zaslužek v taki ali drugačni obliki tako njemu kot  tistim, ki skupaj z njim pišemo in beremo. Že zato, da bi v stanju večje materialne blaginje (ali vsaj manjšem strahu pred pomanjkanjem) lahko pisal in bral še več in še bolje...  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #35 - 10.01.2008 at 11:12:10
 
dharma wrote on 09.01.2008 at 04:01:39:
Sem pa zdejle tuki gor, ker ne morem spati, ker mi po glavi hodijo ene misli v zvezi s službo

Imam rada svoje delo in grem tudi rada v službo.

dobra si da se upaš (kle gor) taki 2 trditvi skupi zapisat ...



titud wrote on 09.01.2008 at 12:35:28:
Ni mi treba pošljat svojga CV na googl, ga že majo, saj sem kot njihov uporabnik hkrati njihov delavec, ker očitno služijo na meni. Finta je v tem, da sem kot njihov 'potrošnik' hkrati tudi njihov 'dobavitelj surovin' in delovna sila, samo da  mi tega mojega vložka ne vračajo ampak se preseravajo z  bazeni itd.,

zdej si mi pa že mikro smešn
takih 'revežov' kt si ti, nas je neomejeno in use kar je google naredu je da je zbral use informacije v index in nam jih dal na uporabo, da je tko da so s tem dobil velik uporabnikov in da jim zdej poleg zadetkov lahko prikazujejo tudi druge informacije, je pač njihova zmaga - so dobr vidl pač, ko je bil čas, je vidu to tud gape, sam mu to ni blo tolk pomembn ... in hitr se je pojavu nekdo ki je to boljš naredu ...

Quote:
da to gre investicijo  v kadrovske vire oz. v materialne stroške, da jim od tega ni treba plačat davka na ekstra dobičke

matr
tak je sistem
taka so pravila ... a ni spodbudno da država spodbuja da ferma pr seb porab denar, kjer se pač odloči, ne pa da ga da državi, da ta z njim razpolaga?
v trenutnih sistemih pomoje da kr ja

ne razumem zakaj si tolk pomembn
ti greš na google iskat info
in on ti jo da
takih kt si ti je miljarda in več

plus tega
če hočeš, ti google omogoča da služiš od njega
hahahahaha
zdej mam angleški sajt
morm naštimat iekillerja


hehehe
ti bi kr od googla zahtevu utd?
lol
ta gre ja samo zaposlenim u googlu ... sploh ne razumem tvoje logike, kt da bi od amerike zahtevu naj ti izplačuje utd, rang sej kupuješ ameriško robo ... al pa kej ...


Quote:
To, da google uprabljam zastonj, še ne pomeni, da nič ne prispevam k ustvarjanju presežne vrednosti

fora je pač v tem
da ti sam brez googla ne ustvariš presežne vrdnosti
šele ko on je - ko ga je nekdo ustvaru - in ko si ga ti začel uporabljat - in usi ostali - takrat so šele oni lahko začel delat presežno vrednost iz tega

kolkr jest vem se je google začčel kot šolski - univerzitetni - projekt  btw




zdej šele vidm zakaj ti pozitivke niso potegnle ...
ampak
mi je žal
to je novi način ... ostalo bo šlo čao ...
izobraženi
novinar ni več novinar,
strojnik ni več strojnik,
vzgojitelj ni vzgojitelj ...
in tako

omreženi smo

eno smo


naprej gremo



Quote:
Quote:
Gape, kdaj nam boš zažel izplačevati mezde? Eni smo tule spisali že cele romane. Hočemo honorar

Smiley

isti trenutek ko me zasujejo s kešom vas use povabm na zasluženi počitek ...
trenutno pa mam glih tolk cekinov da delam kar mi usaj prbližn paše
in ker iz gape.org kot takega ni nobenega pritoka denarja ... mezde za zdej odpadejo
Smiley
lahko pa ... jasno ... use uporabljate ... skor zihr tud po tem ko mene več ne bo ... tko je zmenjeno ... zaradi dosedanjega dela ...

na to temo
zaslužka
kot sm že pisu, bi blo treba iz teh naših pisanj (na forumu) sestavt čitjivo zadevo, jo začet objavljat na (prezaposlenemu človeku) prijaznejši način ... in kasneje to zabasat u knjigo, za une ki majo radi knjige ...
takrat je bla ideja da bi to delala na pozitivki, pa ni šlo skoz
lahko nardimo glih kjer koli, na kakršenkoli način

men časa sicer ne ostaja, vedno pa si ga lahko uazmem ... ampak samo za skupinske namere

kle je pač fora da mamo do polovice že narejeno
treba samo končat


kolkr jest razumem so njihovi enormni zaslužki izključna posledica pohlepa ljudi
ljudi ki hočejo bit na prvem mestu

ps
pejd pa napiš gape u googla
pa ti bo povedu ... učasih nism prvi, večino časa pa
pa nism nč dnarja jim dal
pa sm glih tko najboljši
ostali hočjo bit tud ... pa niso ... zato plačajo - in googlovci so tolk fer, da povejo jasno - tale je pa plaču ...
in zato mam jest (ker googlovci od nekje dobijo keš) - povratno - superkrasne informacije ko delam karkoli že pač delam ... delam pač take zadeve, da pomoč najdem samo na netu ... in to izključno preko googla, drugih iskalnikov sploh ne uporabljam, razen najdi.si za iskanje po sloveniji
jest bi jim za te informacje tud plaču ... tko da sm neomejeno zadovoljen da mi jih dajo zastonj
in da res palijo samo egiče, ki so mejhni pa bi bli veliki ...


Quote:
ali ne bi bilo demokratično tudi to, da mi bi vsak tekst ali dokument, za katerega si ne želim, da bi bi bil predmet njihovega trženja, omogočili tudi blokado pred dosegom njihovega algoritma?

to ti je obsolutno omogočeno
komandi se reče
noindex,nofollow
Wink
fyi


Quote:
zasebno služijo, vrnejo ta zaslužek v taki ali drugačni obliki tako njemu kot  tistim, ki skupaj z njim pišemo in beremo.

upam da razumeš da vračajo ... če le hočeš uzet ... verjamem pa, da če interneta ne uporabljaš na način kot jest ... da ti to ni glih isto


Quote:
Že zato, da bi v stanju večje materialne blaginje (ali vsaj manjšem strahu pred pomanjkanjem) lahko pisal in bral še več in še bolje...

sam si moraš narest
platforme so use postavljene
ampak
ti pač delaš kar delaš - kar si izbral - vlagaš svoj čas kamor ga vlagaš
u tem je fora
pr googlu bi tistih 8 ur (+ vožnja ipd sranja) zabil mnogo kreativneje - ustvarjajoč neobstoječe zadeve


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #36 - 10.01.2008 at 13:58:25
 
Gape, jest še zmerom mislim, da omogočava drug drugmu, da lahko opravljavljava vsak svoj deu, da se ne izničujeva ampak dopolnjujeva, da ti men omogočaš opravljat moj del  realno, tukaj in zdaj , čeprav je ta moj deu (in moja realnost) zahtevat nemogoče, pa  seveda ne od tebe, ker pol bi ti onemogoču tvoj deu in s s tem tud svojga.        

Skratka, jest si očitno na račun  tvojega dela lahko privoščim (ker mi to omogočaš), da kreiram tako realnost, ki bi (vsaj po mojem mnenju) lahko ustrezala obema, ker si sam očtno nis in nikol ne boš (po moje zato, ker itak nimaš namena) skreairal take realnosti, ki bi izključevala ali izkoriščala delo takih, kot sem jest. Glede na to, da te pri tvojem delu očitno  ne goni pohlep,  resno dvomim, da bi se samuresničil v okololju tipa google. Drugače povedano: odkrito domim, da če bi posedoval njihovo strokovno zanje, izkoriščal okoliščine (kapitalistični pravni sistem, pohlep/samoljubnost nekaterih, naivnost večine...) za osebno bogatenje (in lukzus svojim ožijm sodelavcem), amapak bolj verjamem, da bi svoje sposbnosti usmeril v spremembo okoliščin, ki folk ženejo za pohlepom...    


gape wrote on 10.01.2008 at 11:12:10:
zdej si mi pa že mikro smešn
takih 'revežov' kt si ti, nas je neomejeno in use kar je google naredu je da je zbral use informacije v index in nam jih dal na uporabo, da je tko da so s tem dobil velik uporabnikov in da jim zdej poleg zadetkov lahko prikazujejo tudi druge informacije, je pač njihova zmaga - so dobr vidl pač, ko je bil čas, je vidu to tud gape, sam mu to ni blo tolk pomembn ... in hitr se je pojavu nekdo ki je to boljš naredu ...


Ti delaš tud dobr ali clo boljš, samo, kot rečeno, z drugim namenom...



Quote:
tak je sistem
taka so pravila ... a ni spodbudno da država spodbuja da ferma pr seb porab denar, kjer se pač odloči, ne pa da ga da državi, da ta z njim razpolaga?
v trenutnih sistemih pomoje da kr ja

ne razumem zakaj si tolk pomembn
ti greš na google iskat info
in on ti jo da
takih kt si ti je miljarda in več

plus tega
če hočeš, ti google omogoča da služiš od njega
hahahahaha
zdej mam angleški sajt
morm naštimat iekillerja


hehehe
ti bi kr od googla zahtevu utd?
lol
ta gre ja samo zaposlenim u googlu ... sploh ne razumem tvoje logike, kt da bi od amerike zahtevu naj ti izplačuje utd, rang sej kupuješ ameriško robo ... al pa kej ...


Men je znotraj tega sistema boljš, da vlagajo  dobičke za preseravanje zapsolenih kot pa da gre za financiranje vojn preko davkov, ampak tud tisti, ki jim gradijo bazene, plačaujejo davke s kešem od gooogla, tko da če se preseravajo zato, da bi se izognejo davkom, pol naj se ta dnar vrne nazaj folku, ki jim ga je pomagal ustvarit... preko UTD... ki je univerzalen/nadnacionalen fond, tko kot so tud korporacije globalne...vsi kupujemo robo vseh... Če jest služm od googla, pol naj bo tko fond uštiman, da jest dajem vanjga, ni  problema...


Quote:
fora je pač v tem
da ti sam brez googla ne ustvariš presežne vrdnosti
šele ko on je - ko ga je nekdo ustvaru - in ko si ga ti začel uporabljat - in usi ostali - takrat so šele oni lahko začel delat presežno vrednost iz tega

kolkr jest vem se je google začčel kot šolski - univerzitetni - projekt  btw


Saj o tem govorim, ko pravim da smo kot surovina vložek v njihov kapital: nč nismo  vreden, dokler nas ne izbrskajo, ko pa nas, nikomur niso dolžni nadomestila za uporabo (razen morda plačat davke, kar pa se izognjeo s tem, ker se morajo regenerirat zarad napora pri izkopavanju). Domorodcev pa kot da nas ni oz. se naj poplačamo sami med sabo s s tistim, kar pade iz voza ali se nacurlja iz počenega naftovoda...


Quote:
zdej šele vidm zakaj ti pozitivke niso potegnle ...
ampak
mi je žal
to je novi način ... ostalo bo šlo čao ...
izobraženi
novinar ni več novinar,
strojnik ni več strojnik,
vzgojitelj ni vzgojitelj ...
in tako

omreženi smo

eno smo


naprej gremo


Bolj zamreženi kot omreženi oziroma omreženi z namenom, da bi se nas lahko laže zamrežilo...


Quote:
upam da razumeš da vračajo ... če le hočeš uzet ... verjamem pa, da če interneta ne uporabljaš na način kot jest ... da ti to ni glih isto


Vračajo kaj? Vračajo to, kar so izkopal, nč drugega, seveda  prevrednoteno po pomebnosti, ki jo je izkopanemu  dal algoritem plus ekstra plačilo za višjo pozicijo.



Quote:
sam si moraš narest
platforme so use postavljene
ampak
ti pač delaš kar delaš - kar si izbral - vlagaš svoj čas kamor ga vlagaš
u tem je fora
pr googlu bi tistih 8 ur (+ vožnja ipd sranja) zabil mnogo kreativneje - ustvarjajoč neobstoječe zadeve


Spreminjal svet/okoliščine na način, da bi se vsi in hkrat vsak v skladu  s sabo samorealiziral? Pol to vsaj po moje vljučuje tud spremembo okoliščin, v katerih je googl lahko tako uspešen, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #37 - 10.01.2008 at 14:29:44
 
Bo kar prav, da google oskubi pohlepne in častihlepne. še bolj bi jih bilo treba  Cool

Tako nabran denar se itak takoj plasira dalje v razvoj infrastrukture. Tistih nekaj bazenov in jakuzijev so minimalni strošek v primerjavi s stroški vložkov v razvoj, in potrebni del te razvojne mašinerije so tudi zadovoljni strokovnjaki, da razvoj furajo dalje.

Če bi pa ta denar po nekem dvomljivo opravičljivem načelu uravnilovke razdelil nazaj med brezoblično maso, ne bi s tem naredil nič pametnega, nič ne bi prispeval k nadaljnemu razvoju informacijske družbe, ker bi ga le vrnil "lenim in nezainteresiranim" množicam, ki za razvoj s tem denarjem ne bi nič prispevale, samo pohlep in foušijo bi še naprej zganjali, pa čeprav le s tistimi nekaj drobtinicami, ki bi se jim tako vrnile. Tako vračanje in vlaganje v neproduktivnost tudi ne bi dolgo trajalo in bi s tega naslova kmalu usahnilo. (ker bi usahnil razvoj)




Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #38 - 10.01.2008 at 15:55:47
 
Bardo_Thodol wrote on 10.01.2008 at 14:29:44:
Bo kar prav, da google oskubi pohlepne in častihlepne. še bolj bi jih bilo treba  Cool

Tako nabran denar se itak takoj plasira dalje v razvoj infrastrukture. Tistih nekaj bazenov in jakuzijev so minimalni strošek v primerjavi s stroški vložkov v razvoj, in potrebni del te razvojne mašinerije so tudi zadovoljni strokovnjaki, da razvoj furajo dalje.

Če bi pa ta denar po nekem dvomljivo opravičljivem načelu uravnilovke razdelil nazaj med brezoblično maso, ne bi s tem naredil nič pametnega, nič ne bi prispeval k nadaljnemu razvoju informacijske družbe, ker bi ga le vrnil "lenim in nezainteresiranim" množicam, ki za razvoj s tem denarjem ne bi nič prispevale, samo pohlep in foušijo bi še naprej zganjali, pa čeprav le s tistimi nekaj drobtinicami, ki bi se jim tako vrnile. Tako vračanje in vlaganje v neproduktivnost tudi ne bi dolgo trajalo in bi s tega naslova kmalu usahnilo. (ker bi usahnil razvoj)

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #39 - 10.01.2008 at 17:20:23
 
Bardo_Thodol wrote on 10.01.2008 at 14:29:44:
Bo kar prav, da google oskubi pohlepne in častihlepne. še bolj bi jih bilo treba  Cool

Tako nabran denar se itak takoj plasira dalje v razvoj infrastrukture. Tistih nekaj bazenov in jakuzijev so minimalni strošek v primerjavi s stroški vložkov v razvoj, in potrebni del te razvojne mašinerije so tudi zadovoljni strokovnjaki, da razvoj furajo dalje.

Če bi pa ta denar po nekem dvomljivo opravičljivem načelu uravnilovke razdelil nazaj med brezoblično maso, ne bi s tem naredil nič pametnega, nič ne bi prispeval k nadaljnemu razvoju informacijske družbe, ker bi ga le vrnil "lenim in nezainteresiranim" množicam, ki za razvoj s tem denarjem ne bi nič prispevale, samo pohlep in foušijo bi še naprej zganjali, pa čeprav le s tistimi nekaj drobtinicami, ki bi se jim tako vrnile. Tako vračanje in vlaganje v neproduktivnost tudi ne bi dolgo trajalo in bi s tega naslova kmalu usahnilo. (ker bi usahnil razvoj)



Google je samo delček globalnega korporativnega sistema, morda niti ne eden največjih po prihodkih in zaposlenish, a zaradi svoje postmoderne narave trženja informacijske tehnologije dovolj tipičen, da se vsaj začnemo spraševat o ustreznosti takšnega sistema. V dokaj čisti obliki briše mejo med produkcijo in potrošnjo, ki jo starejše ekonomije bolj ali maj uspešno skrivajo. Ni se nam treba bat za njihov obstoj in niti na misel mi ne pride, da bi jih okrnil v njihovi produktivnosti ali bog ne daj rušil s tem, če bi jih prislili v to, če bi nam potrošnikom/uporabnikom priznali naš delež v v njihovi prouktivnosti, ki bi ga na nacionalnih ravneh razdelili med folk v obliki UTD, ki ni neka nova oblika davka za socialo, zarad katerega bi  nas korporacije  podpirale v lenobi,  ampak plača oz. nadomestilo za uporabo informacij, ki jim dajemo, da so sploh lahko produktivni....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #40 - 10.01.2008 at 17:36:09
 
Saj si poplačan  in to kar v naturalijah.
Za svoje informacije (ki ji od tebe niti nihče ne zahteva), lahko dobiš informacije, ki jih iščeš.

Vsakdo, ki ni brezupno zabit ali prelen, bo znal te informacije pretvoriti tudi v kaj bolj oprijemljivega..

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #41 - 10.01.2008 at 18:09:32
 
Bardo_Thodol wrote on 10.01.2008 at 17:36:09:
Saj si poplačan  in to kar v naturalijah.
Za svoje informacije (ki ji od tebe niti nihče ne zahteva), lahko dobiš informacije, ki jih iščeš.

Vsakdo, ki ni brezupno zabit ali prelen, bo znal te informacije pretvoriti tudi v kaj bolj oprijemljivega..



Taka neposrednost nas sili v reprodukcijo ekonomije, za katero si dovolim dvomit, da je racionalna. Kot posameznikom nam preprosto  ne daje dovolj ekonomske avtonomije, da bi odpirali alternative, s skatero bi sistem zbalansirali. Za odpiranje tovrstnih oprijemljivih  alternativ je po moje potrebna kar precejšnja kreativnost, v kateri ni protora za individualno lenobo in pasivnost, v katero nas silijo prav korporacije...        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #42 - 10.01.2008 at 18:36:40
 
S takim pavšalnim izplačevanjem kar vseh počez bi se le vzpodbujalo njihovo še večjo pasivnost.

Kdor želi lačnemu dobro, mu bo dal palico in ga naučil loviti ribe.
Kdor pa namerava lačnega le izkoristiti, mu bo dal že pripravljeno ribo, da se bo lahko brez truda dobro najedel, vendar bo potem tudi odvisen in ranljiv.

Vseh korporacij tudi ne moremo metati v isti koš, čeprav jih žene ista gonilna sila pohlepa.
Tiste, ki pohlep usmerjajo v izdelovanje palic in poučevanje ribarjenja so mi bolj simpatične, kot tiste, ki delijo "zastonj" ribe.


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #43 - 10.01.2008 at 19:54:19
 
Bardo_Thodol wrote on 10.01.2008 at 18:36:40:
S takim pavšalnim izplačevanjem kar vseh počez bi se le vzpodbujalo njihovo še večjo pasivnost.

Kdor želi lačnemu dobro, mu bo dal palico in ga naučil loviti ribe.
Kdor pa namerava lačnega le izkoristiti, mu bo dal že pripravljeno ribo, da se bo lahko brez truda dobro najedel, vendar bo potem tudi odvisen in ranljiv.

Vseh korporacij tudi ne moremo metati v isti koš, čeprav jih žene ista gonilna sila pohlepa.
Tiste, ki pohlep usmerjajo v izdelovanje palic in poučevanje ribarjenja so mi bolj simpatične, kot tiste, ki delijo "zastonj" ribe.


Finta potrošništva je v tem, da vzbuja v potrošniku nenasistnost. Ker potrošniku ni  nikol dovolj  na mizo serviranih  rib, se bo pripravljen tud lotit ribarjenja, da bo prišel še do več njih, pa čeprav bo zanje plačal enako (palico in poduk  v ta namen seveda dobi  brezplačno). Tko da njegov  lov sam  postane neopazno del produkcije, za katero je potrošnik na koncu pripravljen celo  dodatno plačat kot užitek, čeprav bi mu moral lastnik produkta vrnt vložek lastnega dela v ribrajenje. Potrošnik na koncu plača ne samo delež, ki ga opravi namesto producenta, ampak ga nagradi še za to, da mu je bil  ta užitek produkcije sploh odstopljen ....      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Google, zaposlenim najbolj prijazna firma
Reply #44 - 10.01.2008 at 21:37:08
 
Potrošništvo ni nekaj, kar smo izumili ljudje v zadnjem času. Potrošništvo je osnovna značilnost vseh živih bitij že odkar obstajajo, saj so se za preživetje prisiljene nenehno obnavljati (prehranjevati).

Potrošnikov ni mogoče ločiti od lastnikov produktov.  
To so dejansko isti ljudje, iz iste skupnosti ljudi, ki tako ali drugače zadovoljujejo potrebe drug drugmu in si zagotavljajo preživetje.

Ali ima trenutno kdo nekaj več kot drugi, pri vsem skupaj niti ni toliko pomembo.
Najpomembneje je, da se zadeve sploh premikajo in razvijajo.

Gibanje (izmenjava) je pravzaprav predpogoj obstoja in ni nič napačnega ali celo grešnega.
Grešno bi bilo le to, da bi se promet ustavil, ker bi to naznanjalo smrt družbe, podobno, kot pomeni ustavitev krvnega obtoka smrt organizma.

V naši prispodobi bi lahko bil google reka, ki ribičem (takim in drugačnim) omogoča ribarjenje in druge dejavnosti, naprimer kopanje.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4