Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 
(Read 33739 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #75 - 22.12.2007 at 10:05:51
 
No še enkrat si potrdila, da ne dojameš duhovnega v mojih pisanih besedah, kar pa mislim, da za človeka dobre volje in veselega srca, ne bi smel biti problem.

Lahko bi pisal še naprej, ampak svetujem ti, da še enkrat pozorno prebereš prejšnje moje poste, ker vidim, da zelo površno  in nedosledno preletiš napisano. Mogoče se ti potem kaj posveti.

Lep pozdrav in veliko luči ti želim in seveda vsem in tudi z mano v red.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #76 - 23.12.2007 at 22:41:57
 
No, saj, brate U.+M.L., sem malo razmišljal, ... ko sem se spomnil, ... da se mi zdi, da imaš tudi ti ono spoznanje, da Bog deli svojo Ljubezen po Njegovi Milosti , ki je ne zaslužimo Roll Eyes .
In, torej, če malo povežem, nam deli neko plačilo v obliki Ljubezni, katero prejemamo brez zaslužnosti , ker smo pač prebedni  Roll Eyes .

Ne glede na to, pa se mi spet zdi, da te Nahatika vseeno ni štekala, aaampak, jaz imam ljubezen tudi do nje, in iz te tudi upanje zanjo + tako ji moramo dati čas, da tudi ona doseže večje spoznanje, ... a ne  Roll Eyes Wink Kiss Cool? O Poetu pa za sedaj še nebi ...  Lips Sealed Embarrassed Wink Cheesy Cool

Upam, da nisem spet preveč zinil, ... Tongue Roll Eyes Wink Cheesy Grin

Pa lahkonočko, ... Wink Cool

by Bošti
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #77 - 23.12.2007 at 23:31:19
 
Očitno se moram spet oglasiti in povedati svoje mnenje, čeprav sem hotela odnehati in pustiti M.L.  zadnjo sodbo ker jo ima tako rad.

Kopron tvoje pomilovanje in pokroviteljstvo, kaže samo na to, da misliš, da si ti in tvoj brate M.L boljša, bolj spoznana večja višja bolj pomembna od mene.

Vse to pa je velik ego, ki je tudi velika ovira v duhovnosti.

Lep pozdrav   Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #78 - 24.12.2007 at 10:48:25
 
Boštyxz wrote on 23.12.2007 at 22:41:57:
No, saj, brate U.+M.L., sem malo razmišljal, ... ko sem se spomnil, ... da se mi zdi, da imaš tudi ti ono spoznanje, da Bog deli svojo Ljubezen po Njegovi Milosti , ki je ne zaslužimo Roll Eyes .
In, torej, če malo povežem, nam deli neko plačilo v obliki Ljubezni, katero prejemamo brez zaslužnosti , ker smo pač prebedni  Roll Eyes .

Ne glede na to, pa se mi spet zdi, da te Nahatika vseeno ni štekala, aaampak, jaz imam ljubezen tudi do nje, in iz te tudi upanje zanjo + tako ji moramo dati čas, da tudi ona doseže večje spoznanje, ... a ne  Roll Eyes Wink Kiss Cool? O Poetu pa za sedaj še nebi ...  Lips Sealed Embarrassed Wink Cheesy Cool

Upam, da nisem spet preveč zinil, ... Tongue Roll Eyes Wink Cheesy Grin

Pa lahkonočko, ... Wink Cool

by Bošti


Ja, prav imaš brat kopron, za vse je ena ljubezen od Boga in jo prejemamo tudi, ko ne si ne zaslužimo, ampak takrat ko je ne zaslužimo, se je tudi ne zavedamo in ne znamo ceniti tega plačila.
Ko je človek sam zmožen dajati in se razdajati v ljubezni bližnjemu, še le takrat spozna Boga in začuti prejemanje Njegovega plačila. Ko doseže človek to stopnjo duhovne razvitosti, ne more in si tudi ne misli, da je kaj več vreden od svojih še slabotnejših bratov in sester, ampak postane še bolj potrpežljiv, razumljiv in ponižen do njih.

Takšen je pač Božji večno nespremenljivi red in ne more biti drugače, kot je, kajti če bi bilo drugače, ne bi bil univerzalen in večno obnovljivi red. Če bi se samo ena najmanjša pikica v tem redu pritihotapila skozenj, bi takoj propadel. Ker je pa večno nespremenljivi red urejen tako, da takšnih kršitev ne dopušča in se morajo zaradi svojega ne reda že same izločiti preden bi sploh lahko ogrožale večni Božji red. Zato ne more priti do napak in zaradi tega je univerzalen in večno nespremenljiv.

Je pa tudi tako, kot praviš, še duhovno slaboten človek ne more prenesti obilo duhovne hrane in je treba paziti, koliko in kaj bo lahko prebavil v svojem dušnem želodcu. Tudi kot človeški starši, ponudijo svojemu majhnemu otroku najprej lahko hrano in še le potem postopoma prehajajo na močnejšo hrano, ki jo lahko že ta prebavi. Enako je z duhovnstjo, le postopno lahko vedno več razumemo in prenesemo.

No pa lep pozdrav in lep Božični večer vam želim.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #79 - 24.12.2007 at 23:00:56
 
Dragi moji ali veste kaj je noč, ali veste kaj je megla, dragi moji bratje in  sestre, karkoli že ste,

Kopirati svetnike, kaj pa je v vas ali delujete ali ste kar ste. Če bi bili vzor, se ne bi tako obnašali.

Jaz sem vas opozorila na vaš ego in kaj zdaj počnete, napadate mene.


Raje se zazrite vase.

To je vse, kar imam za povedati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #80 - 25.12.2007 at 01:41:03
 
Hmm, Nahatika, a je res možno, da nekdo nekoga napade, ko mu prvi skuša pokazati ogledalo, da bi drugi prepoznal svoje slabosti, ker prvi vidi precej ljubezni v njem(drugem) in ga zato tudi ljubi  Embarrassed Kiss Roll Eyes?  Questioning
No, saj nisem to mislil tako, dobesedno, vendar pa sem se vseeno vprašal , ... Roll Eyes
In, če bi bila še toliko dobra, in mi osvetlila tole vprašanje iz tvojega vidika ?  Roll Eyes
Hvalaaa, Roll Eyes
+ Bog z teboj naj bo , ... Kiss Cool
Bošt'
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #81 - 25.12.2007 at 14:08:15
 
Kdor še ne nosi Resnice v sebi, tudi ne more spoznati njeno resničnost in se v svoji nevednosti počuti ogrožen in napadan od Resnice, pa čeprav mu ta nič noče. Takšen človek živi v mračnem njemu prijetnem dremežu in se zelo prestraši, če  kakšen žarek svetlobe posije v njegov brlog. Potem hitro začne zakrivati špranje, da ga svetloba ne bi motila v njegovem posvetnem uživanju.

Ja, težko se je ločiti od vsega uživaštva tega sveta in verjeti Nekomu, ki ga človek ne pozna. Ne veden človek sledi telesnemu užitku in vsem vrstam zemeljkega uživaštva, ki peljejo posledično v trplenje. Čeprav človek trpi zaradi takšnega ravnanja, pa vseeno ne spregleda in ne opušča svoje stare navade. Če pa kje vidi in sliši, da kdo govori drugače, kot je njemu po volji, pa označuje takega človeka z napadalcem.

Lep pozdrav in ne bojmo se Resnice.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #82 - 26.12.2007 at 17:42:49
 
M.L. wrote on 25.12.2007 at 14:08:15:
Kdor še ne nosi Resnice v sebi, tudi ne more spoznati njeno resničnost in se v svoji nevednosti počuti ogrožen in napadan od Resnice, pa čeprav mu ta nič noče. Takšen človek živi v mračnem njemu prijetnem dremežu in se zelo prestraši, če  kakšen žarek svetlobe posije v njegov brlog. Potem hitro začne zakrivati špranje, da ga svetloba ne bi motila v njegovem posvetnem uživanju.

Ja, težko se je ločiti od vsega uživaštva tega sveta in verjeti Nekomu, ki ga človek ne pozna. Ne veden človek sledi telesnemu užitku in vsem vrstam zemeljkega uživaštva, ki peljejo posledično v trplenje. Čeprav človek trpi zaradi takšnega ravnanja, pa vseeno ne spregleda in ne opušča svoje stare navade. Če pa kje vidi in sliši, da kdo govori drugače, kot je njemu po volji, pa označuje takega človeka z napadalcem.

Lep pozdrav in ne bojmo se Resnice.


Tako si zaverovan vase, da misliš, da je ta tvoja resnica edina prava in kdor se ne strinja s teboj je v temi, kdor pa se strinja s teboj je verjetno presvetljen z vseh strani.

Misliš, da poznaš resnico, tvoja resnica je resnica zate, ker si se sam tako odločil.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #83 - 26.12.2007 at 23:06:16
 
Draga sestra Nahate, nekaj bi ti povedal o resnici, če mi dopustiš;  glej, vzemiva v tem ta trenutku drevo, ki je spomladansko zazelenelo in to je njegova resnica, potem poglejva naprej; drevo je zacvetelo in prejšna resnica o zelenem drevesu je izginila, poraja se nova resnica z cvetovi na tem drevesu, in zopet smo dobili novo resnico, ko so cvetovi odpadli in začel se je oblikovati plod. No in če pogledamo še nadalnje dogajanje plodu na dervesu, kaj se zgodi, zopet imamo novo resnico, ki nas popelje do novega spoznanja resnice. Ta resnica se izoblikuje v novo resnico in se že predstavi kot bodoči sadež in končni plod v vsej resnici.

In končna resnica sadeža ali plodu je, da jeseni dozori na drevesu in je sposoben reproducirati svojo vrsto. Čeprav je bilo veliko, veliko resnic na njegovi poti in marsikateri cvet, ki je bil takrat resničen, ni dočakal, da bi se razvil v plod, in tako se je njegova resnica klaverno končala. Le tisti, ki so ostali, so se razvili v plodove in tvorili novo resnico, ampak potem je še od teh poldov zopet odpadel del zorečih sadežev, ki ne bodo nikoli dočakali končne resnice. In naposled nam ostane ena sama resnica na drevesu, ki je zmožna nadeljnega življenja in resnice.

Draga Nahate in vsi drugi bratje in sestre dobro preberite moj post in se zezrite v sebe, blagor in vsa milost Božja tistemu, ki se najde v njemu.

Pa lep pozdrav in veliko samopregledovanja vam želim.









Back to top
« Last Edit: 27.12.2007 at 15:33:00 by M.L. »  

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #84 - 27.12.2007 at 11:42:12
 
Boštyxz wrote on 25.12.2007 at 01:41:03:
Hmm, Nahatika, a je res možno, da nekdo nekoga napade, ko mu prvi skuša pokazati ogledalo, da bi drugi prepoznal svoje slabosti, ker prvi vidi precej ljubezni v njem(drugem) in ga zato tudi ljubi  Embarrassed Kiss Roll Eyes?  Questioning
No, saj nisem to mislil tako, dobesedno, vendar pa sem se vseeno vprašal , ... Roll Eyes
In, če bi bila še toliko dobra, in mi osvetlila tole vprašanje iz tvojega vidika ?  Roll Eyes
Hvalaaa, Roll Eyes
+ Bog z teboj naj bo , ... Kiss Cool
Bošt'


Pozdravljen Kopron  Smiley

Malo si zakompliciral svoje vprašanje, če prav razumem me sprašuješ;

Se pravi, iz čustva, ki naj bi bila  ljubezen nekomu pokažeš ogledalo, da se v njem vidi in  naj bi spoznal svoje slabosti, ter postal  boljši človek.
In če je možno da te zaradi tega nekdo napade.

Kot prvo ogledal, metanja slabosti pod nos, ne počne ljubezen ampak naš ego.

Kdor drugim rad kaže njihove slabosti, pomeni da se ne zaveda svojih.  Ali pa, še huje, počne to z namenom manipulacije, nadvlade.

Iskrenost je nekaj drugega kot, kazanje slabosti, ne mešaj teh dveh stvari.

Lep pozdrav   Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #85 - 27.12.2007 at 15:13:57
 
O.k., se ti opravičujem, ker vem, da včasih res malo preveč zakompliciram. Ampak, glede na to, ti priporočam, da si prebereš zadnji članek od M.L. + # .
Pa Lp Wink Smiley Kiss Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #86 - 28.12.2007 at 01:00:39
 
"Before you start pointing fingers, make sure your hands are clean."
(Bob Marley)

Lp Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #87 - 28.12.2007 at 22:03:48
 
My hands are dirty, but my heart is cleaner, so therefore Future exist, and God will help me get there  Cool Kiss Roll Eyes . ( He allways does  Kiss)

Got 2 go now, till Tuesday, ... Sad
seeeee yaaaaaa all, ... Wink Cool
Boštyanko
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #88 - 01.01.2008 at 01:49:03
 
Nekoč je gospodar zasadil velik vinograd, naredil klet, postavil zadostno prešo za stiskanje grozdnega mošta ter dal v upravljanje ljudem.
Ko je gospodar po določenem času zahteval od vinograda ali od ljudi, ki jim je bil izročen vinograd, vsaj nekaj, nekaj sadežev ali dozorelega grozdja in je zato tudi poslal svoje sle k vinogradnikom,da Mu prinesejo sadove, ki jih je nekoč predhodno posadil, je dobil zelo slabe odgovore; njegove sle so vinogradniki pobili in jim niso dali še tisto majhno sadov.

Vse več in začenja se nov svet, ki ga Gospod dopušča, nikoli ne bo dolgo, ko bo možnost norcev zaprta in ne bodo se mogli več rojevat v ta svet. Zato ljudje ne čakajte zadnji dan, ampak spoznajte že prej svetlobo.
Povem vam, čas je omejen, zato ne oklevajte, ko bo prepozno bo prepozno.

No pa lepo pozderavljeni in srečno novo leto 2008.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #89 - 18.05.2009 at 02:27:03
 
Quote:
Dragi moji ali veste kaj je noč, ali veste kaj je megla, dragi moji bratje in  sestre, karkoli že ste,

Kopirati svetnike, kaj pa je v vas ali delujete ali ste kar ste. Če bi bili vzor, se ne bi tako obnašali.

Jaz sem vas opozorila na vaš ego in kaj zdaj počnete, napadate mene.


Raje se zazrite vase.

To je vse, kar imam za povedati.

Lahko postaneš prevzeten, če se le zaziraš vase. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8