Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 9
(Read 35550 times)
jankec
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

kaj in kdo smo živa bitja
04.10.2007 at 20:15:55
 
pozdravljeni...naj vam povem da že tri dni sem na robu psihičnega obupa...kako se je to začelo? vedno sem bil taka oseba in sem še zdaj, da sem perfekcionist...vedno sem želel zadevi priti do dna in tako je tudi tokrat...no začelo se je vse skupaj tako, da sem se pravzaprav zavedel, kdo kot živo bitje pravzaprav sem..vprašal sem se, pa kaj pravzaprav sem jaz? kaj je moja zavest? in si odgovoril da sem samo zaporedje atomov v nekem prostoru in nič drugega. v bistu sem tako mrtev kot kamen in da zavest sploh ne obstaja in v bistvu se ne moremo odločati o zadevah, saj je odločanje nič drugega kot nek fizikalni proces atomov. v resnici smo ljudje skupek tistih atomov, ki se med seboj imajo radi, so zaradi tega spojeni v nek organizem. kaj je pravzaprav zavest? samo fizikalno dogajanje atomov na makro nivoju in nič drugega. zavesti ni. to me bega in sem že tako na koncu da se miže skoraj meša. prosim pomagajte.. pogovoril sem se že z očetom in med pogovorom se ''zavedel- lol'' da njegovo govorjenje je le makro nivo atomov, kot nek hud mehanizem, robot..ali sem živ ali ne? HELP
Back to top
 
 
IP Logged
 
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #1 - 04.10.2007 at 20:56:41
 
Kaj bi pravzaprav rad slišal? Da zavest je ali da je ni?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
jankec
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #2 - 04.10.2007 at 21:25:50
 
rad bi slišal preprosto in razumno trditev, ki me bo pomirila
Back to top
 
 
IP Logged
 
U.
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 45

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #3 - 04.10.2007 at 21:29:59
 
Zavest je. Če je ne bi bilo oz. če je nebi imel, se nebi spraševal o tem, če zavest je....
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #4 - 05.10.2007 at 00:43:39
 
Dvom je en znak zavesti.
dvom je znak svobodne volje. svobodna volja je znak zavesti. kamen se ne sprasuje, vesolje se ne sprasuje, sledi svojemu ritmu, atomi se ne sprasujejo, oni delujejo po programu...
ti se sprasujes, dvomis, imas instrument, da se lahko upres. imas svobodno voljo, da jo uporabis. imas zavest. in imas smisel za humor, aktivirej ga cimprej, drugac te lahko sesuje... bi blo skoda... Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #5 - 05.10.2007 at 03:23:14
 
U. wrote on 04.10.2007 at 21:29:59:
Zavest je. Če je ne bi bilo oz. če je nebi imel, se nebi spraševal o tem, če zavest je....


Dobro povedano   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #6 - 05.10.2007 at 09:12:54
 
jankec wrote on 04.10.2007 at 20:15:55:
pozdravljeni...naj vam povem da že tri dni sem na robu psihičnega obupa...kako se je to začelo? vedno sem bil taka oseba in sem še zdaj, da sem perfekcionist...ali sem živ ali ne? HELP


Poskusi izstopiti iz perfekcionizma: boš videl, če si živ ali ne... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #7 - 05.10.2007 at 10:03:25
 
jankec wrote on 04.10.2007 at 20:15:55:
pozdravljeni...naj vam povem da že tri dni sem na robu psihičnega obupa...kako se je to začelo? vedno sem bil taka oseba in sem še zdaj, da sem perfekcionist...vedno sem želel zadevi priti do dna in tako je tudi tokrat...no začelo se je vse skupaj tako, da sem se pravzaprav zavedel, kdo kot živo bitje pravzaprav sem..vprašal sem se, pa kaj pravzaprav sem jaz? kaj je moja zavest? in si odgovoril da sem samo zaporedje atomov v nekem prostoru in nič drugega. v bistu sem tako mrtev kot kamen in da zavest sploh ne obstaja in v bistvu se ne moremo odločati o zadevah, saj je odločanje nič drugega kot nek fizikalni proces atomov. v resnici smo ljudje skupek tistih atomov, ki se med seboj imajo radi, so zaradi tega spojeni v nek organizem. kaj je pravzaprav zavest? samo fizikalno dogajanje atomov na makro nivoju in nič drugega. zavesti ni. to me bega in sem že tako na koncu da se miže skoraj meša. prosim pomagajte.. pogovoril sem se že z očetom in med pogovorom se ''zavedel- lol'' da njegovo govorjenje je le makro nivo atomov, kot nek hud mehanizem, robot..ali sem živ ali ne? HELP

jah
o tem smo že precej velik govoril kle gor
konsenza valjda ni
kažejo pa vsi dokazi na to da si zavest
in ne atomi
zavest drži skupi tisto kar si mi razlagamo kot atome
življenje so sanje - igra - ples

kot živo bitje ... pa si ... človek
zavest naseljena v telesu
provzaprov ujeta
zaradi nevednosti
nevednost napropgramirana vate od zunaj
od okolice

sm gledu zdeje herote tazadnje endan
in je mulac prašu mulo kaj da je
alien al robot
da drugih ni
da se treba odločt kaj si
in se hudo strinjam
vesoljci in roboti
edina razlika je pa svoboda
percepcija svobode ki je lastna posamezniku
ki je
robot al pa vesoljc

valjda ne rabm zapisat kaj je velika večina?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #8 - 05.10.2007 at 10:06:42
 
pa sej ni važn, kaj je velika večina.

važn je KAJ SI TI
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #9 - 05.10.2007 at 10:25:57
 
Ne zdaj obupvat. Ko si na robu zloma si tudi hkrati na robu "nezloma".
Umiri malo "konje" (misli, čustva... ) . Priporočam nekemično sprostitev = ne alkohola, kave itd., pač pa kopeli, gibanje itd...  
U je dobro povedal, soglašam, zavest je in tudi življenje in tudi ljubezen...
Lep dan!
Back to top
 
 
IP Logged
 
jankec
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 3

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #10 - 05.10.2007 at 18:18:02
 
pozdravljeni,

kot vidite, sem še tu. včeraj pozno zvečer sem se spremenil. osebnostno. začel sem se obnašati tako, da sem se (nevedoč) prepustil miselnemu toku človeškega bitja (slovencev). danes ko sem šel na avtobus, so me punce gledale tako, kot še nikoli prej, v tako sem občutil- pozitivnem smislu. pogovor pri očetu je bil najboljši doslej. kaj se je zgodilo? ko sem govoril, sem govoril tako, da sem ''vzpodbujal zavest''. govoril sem počasi razločno in naglas, ter občutil pozitivne odzive. kaj sem pravzaprav storil? nisem vedel dokler nisem zasledi na tem dobrem forumu tole:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1179991629

zadnji post je govora o tem, da obstaja sprememba in sicer razsvetljenje. všeč mi je bila misel da smo kot otroci razsvetljeni , ko odraščamo pa skos manj. strinjam se stem. prišel sem v fazo zavesti otroka, torej sem postal razsvetljen. dobra novica pa je, da sem še vedno lahko nerazsvetljen, saj so okoli mene tudi nerazsvetjeni ljudje. všeč mi je bilo predvsem da UM (če se le prav spomnim) prelisiči tisto razsvetljenost, hitro. in nerazsvetljen človek se boji, ima strahove, kot jaz. če bi me videl sedaj v hosti medveda, se ga ne bi bal. pa še nekaj se mi zdi, vsaka pridobljena samozavest (to krepi šport povzroči, da postanemo manj razsvetljeni, ker nerazsvetljena oseba lažje živi, saj se ne ubada s trditvijo, kot je bila moja prva- klic na pomoč. trpi pa zaradi tega, ker njegovo telo ni v harmoniji. več bi še kaj napisal, pa bi želel najprej vaš odziv)
Back to top
 
 
IP Logged
 
nahate.d
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #11 - 06.10.2007 at 00:15:02
 
jankec wrote on 05.10.2007 at 18:18:02:
pozdravljeni,

zadnji post je govora o tem, da obstaja sprememba in sicer razsvetljenje. všeč mi je bila misel da smo kot otroci razsvetljeni , ko odraščamo pa skos manj. strinjam se stem. prišel sem v fazo zavesti otroka, torej sem postal razsvetljen. dobra novica pa je, da sem še vedno lahko nerazsvetljen, saj so okoli mene tudi nerazsvetjeni ljudje. všeč mi je bilo predvsem da UM (če se le prav spomnim) prelisiči tisto razsvetljenost, hitro. in nerazsvetljen človek se boji, ima strahove, kot jaz. če bi me videl sedaj v hosti medveda, se ga ne bi bal. pa še nekaj se mi zdi, vsaka pridobljena samozavest (to krepi šport povzroči, da postanemo manj razsvetljeni, ker nerazsvetljena oseba lažje živi, saj se ne ubada s trditvijo, kot je bila moja prva- klic na pomoč. trpi pa zaradi tega, ker njegovo telo ni v harmoniji. več bi še kaj napisal, pa bi želel najprej vaš odziv)


Mislim da bi se moral bolj poglobiti vase.  Smiley  Če si razsvetljen si razsvetljen, si zavesten ne glede na okolico.  Lahko se prilagajaš in si v družbi kogarkoli a bistvo ostane isto.  

Kot bambus v viharju se prepogiba na vse strani a po viharju se vedno vrne v pokončno obliko, noben dogodek ga ne zlomi ali zavede vedno se vrne v svoj položaj.

Za razsvetljenje moraš iti vase in najprej razumeti sebe.  Ko boš razumel sebe boš tudi druge.

Dokler je znanje teoretično te zunanje stvari še lahko zmedejo, ko to postane realizacija te zunanje stvari ne zbegajo več.   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #12 - 07.10.2007 at 20:46:21
 
jankec wrote on 05.10.2007 at 18:18:02:
pozdravljeni,

kot vidite, sem še tu. včeraj pozno zvečer sem se spremenil. osebnostno. začel sem se obnašati tako, da sem se (nevedoč) prepustil miselnemu toku človeškega bitja (slovencev). danes ko sem šel na avtobus, so me punce gledale tako, kot še nikoli prej, v tako sem občutil- pozitivnem smislu. pogovor pri očetu je bil najboljši doslej. kaj se je zgodilo? ko sem govoril, sem govoril tako, da sem ''vzpodbujal zavest''. govoril sem počasi razločno in naglas, ter občutil pozitivne odzive. kaj sem pravzaprav storil? nisem vedel dokler nisem zasledi na tem dobrem forumu tole:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1179991629

zadnji post je govora o tem, da obstaja sprememba in sicer razsvetljenje. všeč mi je bila misel da smo kot otroci razsvetljeni , ko odraščamo pa skos manj. strinjam se stem. prišel sem v fazo zavesti otroka, torej sem postal razsvetljen. dobra novica pa je, da sem še vedno lahko nerazsvetljen, saj so okoli mene tudi nerazsvetjeni ljudje. všeč mi je bilo predvsem da UM (če se le prav spomnim) prelisiči tisto razsvetljenost, hitro. in nerazsvetljen človek se boji, ima strahove, kot jaz. če bi me videl sedaj v hosti medveda, se ga ne bi bal. pa še nekaj se mi zdi, vsaka pridobljena samozavest (to krepi šport povzroči, da postanemo manj razsvetljeni, ker nerazsvetljena oseba lažje živi, saj se ne ubada s trditvijo, kot je bila moja prva- klic na pomoč. trpi pa zaradi tega, ker njegovo telo ni v harmoniji. več bi še kaj napisal, pa bi želel najprej vaš odziv)


Ja otroci so razsvetljeni, ker so brezgrešni in so zaščiteni(angeli varuhi) . So tudi preprosti in ne poznajo poželjenja in ponosa. Niso obremenjeni z včeraj in z jutri. Ne poznajo pomena besed pa vseeno vedo bolj kot bi se dalo z besedami opisati.
Potem pa jih začnemo učiti o svetu in brati in pisati, začnemo tudi z vzgojo (učenjem o dobrem in zlem kot starši sami najbolje vedo) .

Potem otrok odraste in začne odločati in ločevati. In od tega odločanja in ločevanja je odvisno ali (se) bo odrasli človek (spolnil) vodil svoje življenje do razsvetljenja in izgubljenega raja, v katerem je nekoč kot otrok prebival.
Le da bo tokrat okrepljen s posvetnim znanjem in izkušnjami, odlikovan v boju s poželjenjem in ponosom, preizkušan v vsakovrstni preizkušnji...
Nekako tako.
Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops
1
*
Offline

I love YaBB 1 Gold!
Posts: 21

Gender: female
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #13 - 11.10.2007 at 18:10:59
 
jankec wrote on 05.10.2007 at 18:18:02:
pozdravljeni,

kot vidite, sem še tu. včeraj pozno zvečer sem se spremenil. osebnostno. začel sem se obnašati tako, da sem se (nevedoč) prepustil miselnemu toku človeškega bitja (slovencev). danes ko sem šel na avtobus, so me punce gledale tako, kot še nikoli prej, v tako sem občutil- pozitivnem smislu. pogovor pri očetu je bil najboljši doslej. kaj se je zgodilo? ko sem govoril, sem govoril tako, da sem ''vzpodbujal zavest''. govoril sem počasi razločno in naglas, ter občutil pozitivne odzive. kaj sem pravzaprav storil? nisem vedel dokler nisem zasledi na tem dobrem forumu tole:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1179991629

zadnji post je govora o tem, da obstaja sprememba in sicer razsvetljenje. všeč mi je bila misel da smo kot otroci razsvetljeni , ko odraščamo pa skos manj. strinjam se stem. prišel sem v fazo zavesti otroka, torej sem postal razsvetljen. dobra novica pa je, da sem še vedno lahko nerazsvetljen, saj so okoli mene tudi nerazsvetjeni ljudje. všeč mi je bilo predvsem da UM (če se le prav spomnim) prelisiči tisto razsvetljenost, hitro. in nerazsvetljen človek se boji, ima strahove, kot jaz. če bi me videl sedaj v hosti medveda, se ga ne bi bal. pa še nekaj se mi zdi, vsaka pridobljena samozavest (to krepi šport povzroči, da postanemo manj razsvetljeni, ker nerazsvetljena oseba lažje živi, saj se ne ubada s trditvijo, kot je bila moja prva- klic na pomoč. trpi pa zaradi tega, ker njegovo telo ni v harmoniji. več bi še kaj napisal, pa bi želel najprej vaš odziv)


Po moje je tukaj catch v zaporedju. Ker UM po moje nima kaj prelisičevat, mislim, zakaj bi, če je zavest sama. Prelisiči nas ta zemeljska preobleka - ego - strah. No ne vem. Ti termini so res zajebana stvar. Kakorkol, piši še kaj.  Cheesy Ja, lahko se res disharominiziraš skoz kao napačne odločtive, ampak hvala bogu da so nam je npr. Jezus skozi ljudi ki so ga dojeli pokazal, kako se da predat sebi, resnici in poti. S tem da ne smemo pozabit da je on mel vizijo in to vsebino pol napolnil z aktivnostmi (recimo tudi predajo), ker drugače je vsa aktivnost v bistvu nočna mora kot je že dejal nekdo. Poiskat svoje sanje (spet) če že niso tu samo da jih vidimo..

lp






Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #14 - 08.01.2009 at 11:38:29
 
Zaggy wrote on 07.10.2007 at 20:46:21:
jankec wrote on 05.10.2007 at 18:18:02:
pozdravljeni,

kot vidite, sem še tu. včeraj pozno zvečer sem se spremenil. osebnostno. začel sem se obnašati tako, da sem se (nevedoč) prepustil miselnemu toku človeškega bitja (slovencev). danes ko sem šel na avtobus, so me punce gledale tako, kot še nikoli prej, v tako sem občutil- pozitivnem smislu. pogovor pri očetu je bil najboljši doslej. kaj se je zgodilo? ko sem govoril, sem govoril tako, da sem ''vzpodbujal zavest''. govoril sem počasi razločno in naglas, ter občutil pozitivne odzive. kaj sem pravzaprav storil? nisem vedel dokler nisem zasledi na tem dobrem forumu tole:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1179991629

zadnji post je govora o tem, da obstaja sprememba in sicer razsvetljenje. všeč mi je bila misel da smo kot otroci razsvetljeni , ko odraščamo pa skos manj. strinjam se stem. prišel sem v fazo zavesti otroka, torej sem postal razsvetljen. dobra novica pa je, da sem še vedno lahko nerazsvetljen, saj so okoli mene tudi nerazsvetjeni ljudje. všeč mi je bilo predvsem da UM (če se le prav spomnim) prelisiči tisto razsvetljenost, hitro. in nerazsvetljen človek se boji, ima strahove, kot jaz. če bi me videl sedaj v hosti medveda, se ga ne bi bal. pa še nekaj se mi zdi, vsaka pridobljena samozavest (to krepi šport povzroči, da postanemo manj razsvetljeni, ker nerazsvetljena oseba lažje živi, saj se ne ubada s trditvijo, kot je bila moja prva- klic na pomoč. trpi pa zaradi tega, ker njegovo telo ni v harmoniji. več bi še kaj napisal, pa bi želel najprej vaš odziv)


Ja otroci so razsvetljeni, ker so brezgrešni in so zaščiteni(angeli varuhi) . So tudi preprosti in ne poznajo poželjenja in ponosa. Niso obremenjeni z včeraj in z jutri. Ne poznajo pomena besed pa vseeno vedo bolj kot bi se dalo z besedami opisati.
Potem pa jih začnemo učiti o svetu in brati in pisati, začnemo tudi z vzgojo (učenjem o dobrem in zlem kot starši sami najbolje vedo) .

Potem otrok odraste in začne odločati in ločevati. In od tega odločanja in ločevanja je odvisno ali (se) bo odrasli človek (spolnil) vodil svoje življenje do razsvetljenja in izgubljenega raja, v katerem je nekoč kot otrok prebival.
Le da bo tokrat okrepljen s posvetnim znanjem in izkušnjami, odlikovan v boju s poželjenjem in ponosom, preizkušan v vsakovrstni preizkušnji...
Nekako tako.
Lp

Lahko si razsvetljen, če nimaš nobenih prepričanj. Kot otroku ti je pomembno le zadovoljitev osnovnih potreb.
Če so potrebe zadovoljene, je otrok miren, spokojen...razsvetljen.

Da bi težil k takemu razsvetljenju, je seveda nesmisel. Ne moreš izbrisati svojega uma, znanja, izkušenj....razen, če greš na himalajo in se odpoveš vsemu....vsemu, zato, da boš kot otrok razsvetljen....?
Ampak, to ni umetnost.....to je le umik zaradi strahu....Umetnost je, razsvetliti sebe..zdaj..v realnem svetu.....razsvetliti svoj um, z vsemi svojimi strahovi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 9