Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 33848 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #60 - 17.12.2007 at 22:58:46
 
Poet, vem zakaj se tako zelo trudiš, da bi me užalil in se sprenevedaš. Dobro poznam od kod prihaja takšno početje, zato ti povem, da me ne moreš užaliti z ničemer in tudi odgovoren nisem za tvojo sodbo, ki si jo nalagaš z takšnim početjem, ker ti ne dajem povoda in ne nastavljam ti zank, kakor ti meni.

Vedi, Življenje je smrt že davno premagalo in še enkrat ti povem, da se zastonj trudiš.

No pa lep pozdrav in veliko Božje milosti ti želim.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #61 - 17.12.2007 at 23:14:29
 
Seveda, saj jaz tudi tebi želim veliko Božje milosti. Ena stvar, ki sem jo v življenju spoznal je pač ta, da so vsi razsvetljeni mojstri spoznali, da je edini problem zakaj ne vidimo Boga naš lasten um. No in ta naš lasten um je pa zgrajen iz tisočerih konceptov, ki mu dajejo moč.

In vse kar jaz tu na tem forumu počnem je le to, da ti poskusim pokazati, da je kakršenkoli močan koncept o čemerkoli le moč za um, ki pa posledično preprečuje, da bi videl Boga. No in eden od teh izredno močnih konceptov je predvsem ta, da nekaj je Bog nekaj drugega pa ne. V tem je vsa poanta.

Povem ti, videl boš Boga takoj, ko ga več ne boš želel ne-videti. Kaj pa misliš, da si misli Bog, ki je absolutno vse, o tebi, ko vidi, da ti sam nekaj misliš da je Bog nekaj drugega pa ne? Toliko časa te bo pustil v temi dokler boš to sam želel oz. dokler boš temo sam videl.

Samo to za umske koncepte pa povsem drži - um je tančica med tabo in Bogom, in na to tančico se pripopa nešteto sodb in razlag, Bog pa ostaja ves čas lepo tiho zadaj, pripravljen da pride k tebi takoj, ko boš ti sam obmolknil in nehal govoriti.

Še enkrat poudarjam, tudi sam ti želim obilo Božje milosti, a vedi, da si jo predvsem ti sam po nepotrebnem odrekaš. Bog te čaka tiho in neskončno za vsakim mnenjem in vsako sodbo, ki jo izrekaš na Resničnost njega samega in pa Svet, ki ga je ustvaril.

lp, pa lahko noč, in nikar vsega tako hitro ne jemlji za slabo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #62 - 17.12.2007 at 23:27:17
 
Poet wrote on 17.12.2007 at 23:14:29:
Seveda, saj jaz tudi tebi želim veliko Božje milosti. Ena stvar, ki sem jo v življenju spoznal je pač ta, da so vsi razsvetljeni mojstri spoznali, da je edini problem zakaj ne vidimo Boga naš lasten um. No in ta naš lasten um je pa zgrajen iz tisočerih konceptov, ki mu dajejo moč.

In vse kar jaz tu na tem forumu počnem je le to, da ti poskusim pokazati, da je kakršenkoli močan koncept o čemerkoli le moč za um, ki pa posledično preprečuje, da bi videl Boga. No in eden od teh izredno močnih konceptov je predvsem ta, da nekaj je Bog nekaj drugega pa ne. V tem je vsa poanta.

Povem ti, videl boš Boga takoj, ko ga več ne boš želel ne-videti. Kaj pa misliš, da si misli Bog, ki je absolutno vse, o tebi, ko vidi, da ti sam nekaj misliš da je Bog nekaj drugega pa ne? Toliko časa te bo pustil v temi dokler boš to sam želel oz. dokler boš temo sam videl.

Samo to za umske koncepte pa povsem drži - um je tančica med tabo in Bogom, in na to tančico se pripopa nešteto sodb in razlag, Bog pa ostaja ves čas lepo tiho zadaj, pripravljen da pride k tebi takoj, ko boš ti sam obmolknil in nehal govoriti.

Še enkrat poudarjam, tudi sam ti želim obilo Božje milosti, a vedi, da si jo predvsem ti sam po nepotrebnem odrekaš. Bog te čaka tiho in neskončno za vsakim mnenjem in vsako sodbo, ki jo izrekaš na Resničnost njega samega in pa Svet, ki ga je ustvaril.

lp, pa lahko noč, in nikar vsega tako hitro ne jemlji za slabo.



Zelo spretno se znaš preleviti iz volka v jagnje, ampak mene ne boš prelisičil.
Sem ti že povedal, da se zastonj trudiš, in ko bom povedal naslednjo Resnico, boš zopet zarjovel.

Lahko noč in počivaj v miru.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #63 - 17.12.2007 at 23:33:07
 
Dobro, ne bom se več trudil. Povedal sem kar sem imel za povedati, vse ostalo pa je odvisno od tebe.

In ko boš naslednjič povedal neko resnico, najprej poglej, če je to sploh resnica ali ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #64 - 18.12.2007 at 21:56:09
 
Hej, Poetko Cheesy.  Opažam, da si se ravno tako "zaletel" v M.L., kot si se vame  Grin Grin Wink.
Hja, no, saj, ... tudi jaz imam še vse preveč "duhovne" "zaletavosti" , čeprav morda ne toliko kot ti  Roll Eyes.
Pa kaj bi to, Bog ima rešitve za vse take naše probleme  Wink Wink Wink Cool
+ lahko noč vsemskupaj  Cool
Bošt
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #65 - 19.12.2007 at 01:24:17
 
M.L. wrote on 17.12.2007 at 22:31:34:
Nahate, nekaj se strinjam, nekaj pa ne.

Na tistega, ki se že zaveda, da je edinstven in da je del Boga, težko kdo vpliva. Kaj pa tisti, ki se še ne zaveda svoje edinstvenosti in da je del Boga, je pa zelo ranljiv in lahko vodljiv.


Tisti, ki se tega ne zaveda je preprosto v iluziji in kar mu preostane je da se zbudi iz nje.  To lahko traja več živeljenj a za vsakega nekoč pride čas prebujenja, zato se ne obsoja tistih ki ne vidijo in so zavedeni.

M.L. wrote on 17.12.2007 at 22:31:34:
Tisti, ki se po svobodni volji odloča za dobro, ve da mu slabo ne more škodovati, kaj pa tisti, ki se po svobodni volji odloča za slabo, pa ne ve, da mu bo slabo škodovalo.


Vsak se sam odloča, slabo bo nekomu škodovalo toliko časa da mu bo kapnilo in se bo spremenil, zato ne obsojaj, kajti nekdo ki je trenutno v temi  je lahko naslednji trenutek prebujen.

M.L. wrote on 17.12.2007 at 22:31:34:
Tisti, ki ima čisto dušo in duha šele takrat mu telo služi kot svetišče in tempelj, kaj pa tisti, ki ima dušo obremenjeno z vso mogočo nesnago in bolno meso, a misliš, da se najsvetejši in najčistejši Bog hoče naseliti na smetišču.


Bog je povsod, tudi na smetišču, tudi smetišče ima svojo funkcijo, nič ni nepotrebnega. Drevo tudi daje senco za vse dobre in slabe, brez razlike.

M.L. wrote on 17.12.2007 at 22:31:34:
Tisti, ki ločujejo Boga in hudiča v svojem srcu vedo Kdo je kdo, kaj pa tisti, ki ločujejo dobro in slabo v svoji glavi, takšni pa še ne vedo, ampak hočejo tisto, kar jim je trenutno boljše.


Kakršnokoli ločevanje je nesmiselno,  ko prerasteš začetno obsojanje in ločevanje ne ločuješ več ljudi na vernike in nevernike, dobre ali slabe.  

Če sam veruješ v Boga in se trudiš živeti čimbolj v vrlini,  to še ni osvoboditev.  

Je le vezanje na vrlino, se pravi, da se imaš zaradi čistega življenja za bolšega in bolj vernega od drugih.

A povem ti, tudi to je slepilo, trik iluzije, hudiča, maye kakorkoli, ker se potem vežeš na to da si boljši in čistejši od drugih, kar te zavaja da bi resnično spregledal.    

Tako je lahko naprimer  nek klošar, z liter vina v roki  bolj zavesten od tebe, ker bo v svoji stiski molil iskreno k Bogu, medtem pa boš šel ti mimo in ga boš videl kot smetišče, ker se boš zapel za liter vina, njegovo molitev pa sploh ne boš opazil.

Bog ne obsoja, zakaj bi to delali mi.   Questioning

Lep pozdrav   Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #66 - 19.12.2007 at 10:27:07
 
Nahete, narobe me razumeš in ne gledaš v pravi luči na moje besede. Jaz nikogar ne obsojam, še manj pa da bi se čutil več vrednega od neznatnega črva, kaj šele od sočloveka. Ne vem kje vidiš moje sojenje drugih, jaz sem ti samo hotel povedati, da še nismo vsi razsvetljeni, eni se zavedajo kaj delajo drugi pa ne in jaz nikakor ne sodim tiste, ki se še ne zavedajo, ampak jim hočem pomagati.

Egoizem, sovraštvo, samovšečnost, ljubosumje, sojenje drugih in še marsikaj podobnega je v ljudeh, ki se še ne zavedajo svojega obstoja, ne pa v ljudeh, ki so prepojeni z ljubeznijo do bližnjega. Moraš razumeti, da človek, ki se še ne zaveda življenja, ne more razumeti tistega, ki pozna življenje. Obratno je pa zelo lahko.

No razumi že enkrat, da jaz nikogar ne ločujem ali obsojam in ne počutim se bolšega od drugim, religiozo veren pa sploh nisem, ker ne hodim v nobeno cerkev. Vse to kar praviš in ti razumeš so lastnosti ne zavednega človeka, le takšen človek hoče biti več in višji od svojega brata. Moje načelo je enakost in izkazovanje ljubezni do drugega. Dober in ljubeč poduk je tudi ljubezen do bližnjega, pa če prav včasih izgleda  na začetku oster, a na koncu se izkaže za pravilnega.

Ne razumem, kako lahko primerjaš klošarja in njegovo iskrenost do Boga, potem takem še z daleč ne uvidiš za kar se izdajaš. Če bi klošar iskreno molil k Bogu ne bi bil klošar in bi poprijel za trdoto življenja z svojim križem v red. Pa nikar zopet ne misli, da ne spoštujem klošarja kot človeka.

Veliko govoriš o duši in telesu kot templju in svetišču za Nad dušo, ampak še zdaleč ne veš kaj to pomeni, zato se resnično potrudi, da bo to res postalo, kajti zdaj še tvoje telo ni svetišče in tempelj, kot misliš, ampak  za enkrat je še grob tvoje duše. Seveda je imenitno in prijetno misliti, da je duša v tvojem telesu že sama po sebi nesmrtna in da lahko počneš kar hočeš  na tem svetu, ampak to je velika zabloda. Povem ti, da brez truda ni plačila in brez truda ni zmage. A misliš, da vse pride kar samo po sebi, o kakšna slepota. Potem pa pojdi delat in čakaj na plačilo brez dela, če ti ga bo kdo dal.

Enako je z klošarjem in čaka na plačilo brez truda. Za pošteno delo dobiš pošteno plačilo, za lenarjenje ali ne delo pa ne dobiš plačila, pa čeprav ti ga kdo obljublja, ampak v veliki večini dobiš plačilo v obliki kazni pred svetnim zakonom. Tako je tudi v duhovnem svetu, pri Bogu ni plačila brez truda, ampak je potem plačilo vredno vloženega truda. Pri hudiču, ki pa obljublja takojšnje plačilo, pa še do danes nobeden ni dobil obljubljenega plačila, ampak le plačilo v obliki trplenja.

No pa lepo pozdravljeni in veliko svetlobe vam želim.
Back to top
« Last Edit: 19.12.2007 at 11:42:16 by M.L. »  

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #67 - 19.12.2007 at 17:48:01
 
M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:

Ne razumem, kako lahko primerjaš klošarja in njegovo iskrenost do Boga, potem takem še z daleč ne uvidiš za kar se izdajaš. Če bi klošar iskreno molil k Bogu ne bi bil klošar in bi poprijel za trdoto življenja z svojim križem v red. Pa nikar zopet ne misli, da ne spoštujem klošarja kot človeka.

Enako je z klošarjem in čaka na plačilo brez truda. Za pošteno delo dobiš pošteno plačilo, za lenarjenje ali ne delo pa ne dobiš plačila, pa čeprav ti ga kdo obljublja, ampak v veliki večini dobiš plačilo v obliki kazni pred svetnim zakonom.


Sicer se ne udeležujem te debate, ampak se strinjam z Nahate.d. Iskrenosti človeka in njegovega odnosa do Boga pa res ne moreš poznati po njegovem položaju v družbi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #68 - 19.12.2007 at 21:16:31
 
Quote:
M.L. wrote on 17.12.2007 at 22:31:34:
Tisti, ki ima čisto dušo in duha šele takrat mu telo služi kot svetišče in tempelj, kaj pa tisti, ki ima dušo obremenjeno z vso mogočo nesnago in bolno meso, a misliš, da se najsvetejši in najčistejši Bog hoče naseliti na smetišču.


Bog je povsod, tudi na smetišču, tudi smetišče ima svojo funkcijo, nič ni nepotrebnega. Drevo tudi daje senco za vse dobre in slabe, brez razlike.  


Saj smetišče je pa ravno ego, in obsojanje drugih in silne sodbe o naravi sveta.


Quote:
 Če sam veruješ v Boga in se trudiš živeti čimbolj v vrlini,  to še ni osvoboditev.  

Je le vezanje na vrlino, se pravi, da se imaš zaradi čistega življenja za bolšega in bolj vernega od drugih.

A povem ti, tudi to je slepilo, trik iluzije, hudiča, maye kakorkoli, ker se potem vežeš na to da si boljši in čistejši od drugih, kar te zavaja da bi resnično spregledal.  


Točno to, kako lepo in kakšen globok uvid človeka, ki lahko vidi, da se ljudje pečajo s t.i. iluzorno vrlino le zaradi lastnega 'smetišča'. Ker vrlina se 'mora' odvijati skupaj z 'smetiščem' oz. na smetišču, če ne sploh ni vrlina, ampak ideja o superiornosti in čistunskosti. Kje pa je pravzaprav to silno 'smetišče'? Naj mi ga kdo prosim pokaže in pokazal ti bom edino Boga.

Quote:
Tako je lahko naprimer  nek klošar, z liter vina v roki  bolj zavesten od tebe, ker bo v svoji stiski molil iskreno k Bogu, medtem pa boš šel ti mimo in ga boš videl kot smetišče, ker se boš zapel za liter vina, njegovo molitev pa sploh ne boš opazil.


Ali z drugimi besedami, klošarjev ego je lahko manjši oz. precej bolj iztrošen in to ne bo preprečilo, da bi nekoč videl Boga, ti ki pa boš šel mimo njega in se namrdnil boš pa s tem le krepil svoj ego, ki te edini ločuje od Boga.

Quote:
Bog ne obsoja, zakaj bi to delali mi. Questioning


Ker smo tepci in v obsojanju čutimo lastno 'psihološko držo', oz. bi se brez obsojanja počutili goli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #69 - 19.12.2007 at 21:31:34
 
M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Nahete, narobe me razumeš in ne gledaš v pravi luči na moje besede. Jaz nikogar ne obsojam, še manj pa da bi se čutil več vrednega od neznatnega črva, kaj šele od sočloveka. Ne vem kje vidiš moje sojenje drugih, jaz sem ti samo hotel povedati, da še nismo vsi razsvetljeni, eni se zavedajo kaj delajo drugi pa ne in jaz nikakor ne sodim tiste, ki se še ne zavedajo, ampak jim hočem pomagati.

Egoizem, sovraštvo, samovšečnost, ljubosumje, sojenje drugih in še marsikaj podobnega je v ljudeh, ki se še ne zavedajo svojega obstoja, ne pa v ljudeh, ki so prepojeni z ljubeznijo do bližnjega. Moraš razumeti, da človek, ki se še ne zaveda življenja, ne more razumeti tistega, ki pozna življenje. Obratno je pa zelo lahko.

No razumi že enkrat, da jaz nikogar ne ločujem ali obsojam in ne počutim se bolšega od drugim, religiozo veren pa sploh nisem, ker ne hodim v nobeno cerkev. Vse to kar praviš in ti razumeš so lastnosti ne zavednega človeka, le takšen človek hoče biti več in višji od svojega brata. Moje načelo je enakost in izkazovanje ljubezni do drugega. Dober in ljubeč poduk je tudi ljubezen do bližnjega, pa če prav včasih izgleda  na začetku oster, a na koncu se izkaže za pravilnega.  


Do tukaj si govoril o sebi, da ne ločuješ obsojaš, hočeš pomagati , ljubiš   a potem praviš

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Ne razumem, kako lahko primerjaš klošarja in njegovo iskrenost do Boga, potem takem še z daleč ne uvidiš za kar se izdajaš. Če bi klošar iskreno molil k Bogu ne bi bil klošar in bi poprijel za trdoto življenja z svojim križem v red. Pa nikar zopet ne misli, da ne spoštujem klošarja kot človeka.


Kako lahko  dam klošarja za primer iskrene ljubezni do Boga.  

A veš zakaj ne razumeš, ker obsojaš v svojem umu.  

Ali si se kdaj vprašal kaj je klošarja privedlo do takega stanja.   Questioning

Ali nimaš vere da se tudi klošar lahko pobere iz svojega položaja, kakšna je to vera kakšna je to pomoč.   Questioning

Kako boš pomagal komerkoli, če ga ne razumeš in ne razumeš tudi sebe.  

Dala sem za primer nekoga iz dna družbe in takoj si bil obsojajoč, kaj ti to pove.   Questioning


In ne vem, za
kaj naj bi se jaz izdajala, saj se za nič ne izdajam.  

Ali moraš res vsako stvar popredalčkati označiti z nalepko in pospraviti v predal, da te slučajno kaj ne preseneti.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Veliko govoriš o duši in telesu kot templju in svetišču za Nad dušo, ampak še zdaleč ne veš kaj to pomeni, zato se resnično potrudi, da bo to res postalo, kajti zdaj še tvoje telo ni svetišče in tempelj, kot misliš, ampak  za enkrat je še grob tvoje duše. Seveda je imenitno in prijetno misliti, da je duša v tvojem telesu že sama po sebi nesmrtna in da lahko počneš kar hočeš  na tem svetu, ampak to je velika zabloda. Povem ti, da brez truda ni plačila in brez truda ni zmage. A misliš, da vse pride kar samo po sebi, o kakšna slepota. Potem pa pojdi delat in čakaj na plačilo brez dela, če ti ga bo kdo dal.


Grob svoje duše  obstaja samo za tebe, zame ne, kakšen grob, pa kje si to videl, grob duše, ljudje očitno ne znajo preživeti brez ustrahovanja.

Počneš lahko kar hočeš in edini zakon ki velja je zakon akcije reakcije, zakon vzroka in posledice, Božji zakon.  Kar seješ to žanješ.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Enako je z klošarjem in čaka na plačilo brez truda. Za pošteno delo dobiš pošteno plačilo, za lenarjenje ali ne delo pa ne dobiš plačila, pa čeprav ti ga kdo obljublja, ampak v veliki večini dobiš plačilo v obliki kazni pred svetnim zakonom. Tako je tudi v duhovnem svetu, pri Bogu ni plačila brez truda, ampak je potem plačilo vredno vloženega truda. Pri hudiču, ki pa obljublja takojšnje plačilo, pa še do danes nobeden ni dobil obljubljenega plačila, ampak le plačilo v obliki trplenja.



Saj zato je tako, ker vidiš vse samo v plačilu  ali vidiš še kaj nad plačilom.    Questioning

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #70 - 19.12.2007 at 21:43:06
 
M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Nahete, narobe me razumeš in ne gledaš v pravi luči na moje besede.  


Ne, ne, te kar prav vidi. Tvoja 'luč' je v resnici tvoja tema.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Jaz nikogar ne obsojam, še manj pa da bi se čutil več vrednega od neznatnega črva, kaj šele od sočloveka.  


Zdaj se pa še lažeš.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Ne vem kje vidiš moje sojenje drugih,


Hm, preberi si svoje poste in doumel boš vso svojo 'veličino'.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
jaz sem ti samo hotel povedati, da še nismo vsi razsvetljeni, eni se zavedajo kaj delajo drugi pa ne in jaz nikakor ne sodim tiste, ki se še ne zavedajo, ampak jim hočem pomagati.  


Res? Hočeš jim pomagati, ker misliš, da so na slabšem kot ti oz. da si ti na veliko boljšem. Potlej pa tudi predpišeš pekel in nebesa in na vhodu v svojo kamrico pobiraš vstopnino. Lep posel, ni kaj.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
  Egoizem, sovraštvo, samovšečnost, ljubosumje, sojenje drugih in še marsikaj podobnega je v ljudeh, ki se še ne zavedajo svojega obstoja,


Res? Bog se ne zaveda svojega obstoja? Ah, daj no daj, saj ti bo kdo še vstopnino plačal.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
ne pa v ljudeh, ki so prepojeni z ljubeznijo do bližnjega. Moraš razumeti, da človek, ki se še ne zaveda življenja, ne more razumeti tistega, ki pozna življenje. Obratno je pa zelo lahko.


Ja, ti se še ne zavedaš življenja okoli sebe zato tudi ne moreš razumeti kaj ti nahate skuša sporočiti - da si sam svoja lastna žalost in nesreča, ki pa, seveda, pobira vstopnino na vhodu v svojo kamrico, kjer pa pridiga o nabesih in peklu in tristo kosmatih peklenščkih.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
 No razumi že enkrat, da jaz nikogar ne ločujem ali obsojam in ne počutim se bolšega od drugim,


No, niti toliko zavesten še nisi, da bi se tega zavedal. Celotno tvoje pisanje po forumu je ločevanje in obsojanje in, posledično, povzdigovanje sebe v višave.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
religiozo veren pa sploh nisem, ker ne hodim v nobeno cerkev.  


Res? Saj v cerkev sploh ne rabiš iti, danes že cerkev sama pride k tebi - s tvojimi idejami o Satanu in Bogu in ne vem še čem. Motiš se, če misliš, da skozi tebe ne govori krščanska doktrina v eni svojih hujših in bolj indoktriniranih izdaj.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Vse to kar praviš in ti razumeš so lastnosti ne zavednega človeka, le takšen človek hoče biti več in višji od svojega brata.  


Ravno obratno je. Zanimivo kako tega ne moreš videti. No, ko pa cerkev pride kar sama k tebi, in ti sploh ne rabiš k maši.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Moje načelo je enakost in izkazovanje ljubezni do drugega. Dober in ljubeč poduk je tudi ljubezen do bližnjega, pa če prav včasih izgleda  na začetku oster, a na koncu se izkaže za pravilnega.


Ne vem, kje si to prebral, a ta tvoj poduk je dober le zate, ker se s tem psihološko dvigneš nad tistega, kateremu si 'blagovolil' svojo 'modrost' in čas.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
 Ne razumem, kako lahko primerjaš klošarja in njegovo iskrenost do Boga, potem takem še z daleč ne uvidiš za kar se izdajaš.


Saj se ne izdaja za nič, je le to kar je. Preprosto. Ti pa se izdajaš za Kristusovo nevesto.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Veliko govoriš o duši in telesu kot templju in svetišču za Nad dušo, ampak še zdaleč ne veš kaj to pomeni, zato se resnično potrudi, da bo to res postalo, kajti zdaj še tvoje telo ni svetišče in tempelj, kot misliš, ampak  za enkrat je še grob tvoje duše.  


Hm, ne bo držalo, ker materija ne more biti 'grob duše'. Kje pa si to pravzaprav pobral? Povem ti, njeno telo je veliko bolj tempelj in svetišče, zakaj sam si izjavil, da je vseeno, če nekdo je meso ali pa ne. Pa veš, da je bil Kristus vegetarijanec? Ne vem, če veš.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Seveda je imenitno in prijetno misliti, da je duša v tvojem telesu že sama po sebi nesmrtna in da lahko počneš kar hočeš  na tem svetu, ampak to je velika zabloda.  


Saj morda pa niti ni potrebno misliti - to se občuti, brez čutenja neskončne duše ni nič. Tebi trenutno tvoje telo naphano z mesom in drugo nesnago preprečuje, da bi začutil svojo lastno zavest, ne pa vsebino osebnosti.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Povem ti, da brez truda ni plačila in brez truda ni zmage. A misliš, da vse pride kar samo po sebi, o kakšna slepota.  


Tvoj trud, da bi dosegel Boga, ti preprečuje videti Boga. Da bi videl Resničnost tako kot je je trud le ovira in nič drugega.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
 Potem pa pojdi delat in čakaj na plačilo brez dela, če ti ga bo kdo dal.  


V materialnem svetu je trud potreben, a to je potreben trud. Če pa želiš ti ta isti trud prenesti v duhovno sfero pa postane tvoja ječa. Duhovnost in spanje sta podobna - tvoj trud le preprečuje spance, in tvoj trud le preprečuje, da bi videl Resničnost tako kot je.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
 ampak v veliki večini dobiš plačilo v obliki kazni pred svetnim zakonom.  


Ta tvoj sveti zakon, ki ga tako zelo omenjaš, je le tvoja 'sveta ječa'.  

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
 Tako je tudi v duhovnem svetu, pri Bogu ni plačila brez truda, ampak je potem plačilo vredno vloženega truda. Pri hudiču, ki pa obljublja takojšnje plačilo, pa še do danes nobeden ni dobil obljubljenega plačila, ampak le plačilo v obliki trplenja.  


Ni res, trud je le ne videti Boga. Da bi videl Boga ne potrebuješ truda oz. ti že sam trud to prepreči. Še enkrat poudarjam - materialni trud je ovira v duhovnosti.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
 No pa lepo pozdravljeni in veliko svetlobe vam želim.


Kaj ti vidiš še kaj drugega kot svetlobo? Morda pa je to tvoj osnovni problem to - da vidiš preveč teme in se potem oklepaš iluzornih drobcev luči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: smrtne glave
Reply #71 - 20.12.2007 at 00:01:09
 
Hmm, bratek M.L. + U., morda si bil zgoraj malo "preoster" z Nahatiko Undecided. Da ne bo sedaj še manj "štekala" kot do sedaj ? Cry Mislim, jaz vaju nebi rad "zaviral", ...  Cry

Morda bi malo "predahnili" , in te težke debate upočasnili , ali pa prestavili na kak drug dan ? Embarrassed

Ker, se mi zdi škoda preobremenjevati se, na taaakle čudovito lep dan ( + noč ) , kot nam ga je pripravil Gospod Najvišji  Roll Eyes Kiss Roll Eyes

pa lep večer, še napreej, juhej , + Love ,  Roll Eyes Cool

Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #72 - 20.12.2007 at 00:55:06
 
Boštyxz wrote on 20.12.2007 at 00:01:09:
Hmm, bratek M.L. + U., morda si bil zgoraj malo "preoster" z Nahatiko Undecided. Da ne bo sedaj še manj "štekala" kot do sedaj ? Cry Mislim, jaz vaju nebi rad "zaviral", ...  Cry

Morda bi malo "predahnili" , in te težke debate upočasnili , ali pa prestavili na kak drug dan ? Embarrassed

Ker, se mi zdi škoda preobremenjevati se, na taaakle čudovito lep dan ( + noč ) , kot nam ga je pripravil Gospod Najvišji  Roll Eyes Kiss Roll Eyes

pa lep večer, še napreej, juhej , + Love ,  Roll Eyes Cool

Boštyx



Ne skrbi Bošty   Smiley,  

Temu kar praviš ti ostrina od M.L.  je bolj podobno osnovni šoli kjer so nas stalno strašili s slabimi ocenami.  

Nekateri smo to že prerastli.    Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: smrtne glave
Reply #73 - 20.12.2007 at 10:53:20
 
Quote:
M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Nahete, narobe me razumeš in ne gledaš v pravi luči na moje besede. Jaz nikogar ne obsojam, še manj pa da bi se čutil več vrednega od neznatnega črva, kaj šele od sočloveka. Ne vem kje vidiš moje sojenje drugih, jaz sem ti samo hotel povedati, da še nismo vsi razsvetljeni, eni se zavedajo kaj delajo drugi pa ne in jaz nikakor ne sodim tiste, ki se še ne zavedajo, ampak jim hočem pomagati.

Egoizem, sovraštvo, samovšečnost, ljubosumje, sojenje drugih in še marsikaj podobnega je v ljudeh, ki se še ne zavedajo svojega obstoja, ne pa v ljudeh, ki so prepojeni z ljubeznijo do bližnjega. Moraš razumeti, da človek, ki se še ne zaveda življenja, ne more razumeti tistega, ki pozna življenje. Obratno je pa zelo lahko.

No razumi že enkrat, da jaz nikogar ne ločujem ali obsojam in ne počutim se bolšega od drugim, religiozo veren pa sploh nisem, ker ne hodim v nobeno cerkev. Vse to kar praviš in ti razumeš so lastnosti ne zavednega človeka, le takšen človek hoče biti več in višji od svojega brata. Moje načelo je enakost in izkazovanje ljubezni do drugega. Dober in ljubeč poduk je tudi ljubezen do bližnjega, pa če prav včasih izgleda  na začetku oster, a na koncu se izkaže za pravilnega.  


Do tukaj si govoril o sebi, da ne ločuješ obsojaš, hočeš pomagati , ljubiš   a potem praviš

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Ne razumem, kako lahko primerjaš klošarja in njegovo iskrenost do Boga, potem takem še z daleč ne uvidiš za kar se izdajaš. Če bi klošar iskreno molil k Bogu ne bi bil klošar in bi poprijel za trdoto življenja z svojim križem v red. Pa nikar zopet ne misli, da ne spoštujem klošarja kot človeka.


Kako lahko  dam klošarja za primer iskrene ljubezni do Boga.  

A veš zakaj ne razumeš, ker obsojaš v svojem umu.  

Ali si se kdaj vprašal kaj je klošarja privedlo do takega stanja.   Questioning

Ali nimaš vere da se tudi klošar lahko pobere iz svojega položaja, kakšna je to vera kakšna je to pomoč.   Questioning

Kako boš pomagal komerkoli, če ga ne razumeš in ne razumeš tudi sebe.  

Dala sem za primer nekoga iz dna družbe in takoj si bil obsojajoč, kaj ti to pove.   Questioning


In ne vem, za
kaj naj bi se jaz izdajala, saj se za nič ne izdajam.  

Ali moraš res vsako stvar popredalčkati označiti z nalepko in pospraviti v predal, da te slučajno kaj ne preseneti.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Veliko govoriš o duši in telesu kot templju in svetišču za Nad dušo, ampak še zdaleč ne veš kaj to pomeni, zato se resnično potrudi, da bo to res postalo, kajti zdaj še tvoje telo ni svetišče in tempelj, kot misliš, ampak  za enkrat je še grob tvoje duše. Seveda je imenitno in prijetno misliti, da je duša v tvojem telesu že sama po sebi nesmrtna in da lahko počneš kar hočeš  na tem svetu, ampak to je velika zabloda. Povem ti, da brez truda ni plačila in brez truda ni zmage. A misliš, da vse pride kar samo po sebi, o kakšna slepota. Potem pa pojdi delat in čakaj na plačilo brez dela, če ti ga bo kdo dal.


Grob svoje duše  obstaja samo za tebe, zame ne, kakšen grob, pa kje si to videl, grob duše, ljudje očitno ne znajo preživeti brez ustrahovanja.

Počneš lahko kar hočeš in edini zakon ki velja je zakon akcije reakcije, zakon vzroka in posledice, Božji zakon.  Kar seješ to žanješ.

M.L. wrote on 19.12.2007 at 10:27:07:
Enako je z klošarjem in čaka na plačilo brez truda. Za pošteno delo dobiš pošteno plačilo, za lenarjenje ali ne delo pa ne dobiš plačila, pa čeprav ti ga kdo obljublja, ampak v veliki večini dobiš plačilo v obliki kazni pred svetnim zakonom. Tako je tudi v duhovnem svetu, pri Bogu ni plačila brez truda, ampak je potem plačilo vredno vloženega truda. Pri hudiču, ki pa obljublja takojšnje plačilo, pa še do danes nobeden ni dobil obljubljenega plačila, ampak le plačilo v obliki trplenja.



Saj zato je tako, ker vidiš vse samo v plačilu  ali vidiš še kaj nad plačilom.    Questioning

Lep pozdrav   Smiley


Res mi je žal, da še z poetom ne dojameta dovolj duhovnega in mešata vse povprek, poet še to ne ve kaj je svetni zakon in kaj je sveti zakon, ti Nahate pa še tega ne razumeš, kaj je pomeni duhovno plačilo. Nekaj osnovno duhovnega pa že človek mora dojeti, če hoče govoriti z duhom in v duhu. No saj vem, da sem tole že preveč rekel, ampak nekako se mora zapisati duhovna misel tudi na papir. Razume jo pa lahko samo tisti, ki pozna duha. To pa zato, ker Božji duh je v vsem vesolju isti in tudi v človeku.

Ja, duhovna misel se zapišuje na papir z materijalno črko in besedo in z materijalnimi prispodobami, ki so same po sebi mrtve, ampak ker je z njimi zapisana duhovna beseda jih oživlja Božji duh in komu božji duh ni tuj, z lahkoto prepozna in razume duhovno misel, ki je izražena v teh materijalnih črkah, besedah in prispodobah.

Zato se tisti, ki ste še danes slepi, nikar ne hudujte nad duhovno besedo, tudi vi boste jutri spregledali in spoznali istega duha, če ne tu pa onkraj. In nikar si ne mislite, da duhovna beseda ustrahuje, prav nasprotno, človeku daje neizmeren pogum. Ampak, dokler še človek ne dojame duhovnega in je duhovni siromak, ga je seveda neznanega strah. In to nevednost ali ta strah človeka, z pridom izkoriščajo vse zemeljske cerkve in si na takšen način polnijo svoje malhe.

Duhovno zavednega človeka ne more nihče prestrašiti z sebi na mlin prirejeno Božjo besedo ali božjimi grožnjami, zato je tudi trn v peti tem cerkvenim inštitucijam in bi ga najraje preganjali do smrti.
Duhovno bogat človek za svoje duhovno delovanje ne sprejema materijalnega plačila, ker je zastonj dobil in tudi zastonj daje, le podariti ljubezen bližnjemu je njegovo plačilo.

No pa lep duhoven pozdrav vam želim in veliko potrpežljivosti do bratov in sester.
Back to top
« Last Edit: 20.12.2007 at 12:08:06 by M.L. »  

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: smrtne glave
Reply #74 - 22.12.2007 at 01:12:41
 
M.L. wrote on 20.12.2007 at 10:53:20:
Res mi je žal, da še z poetom ne dojameta dovolj duhovnega in mešata vse povprek, poet še to ne ve kaj je svetni zakon in kaj je sveti zakon, ti Nahate pa še tega ne razumeš, kaj je pomeni duhovno plačilo.


Pozdravljen M.L.  Smiley

Če  lahko rečeš, da s Poetom ne dojameva dovolj duhovnega in  mešava vse poprek, potem;

Bi jaz enako lahko rekla zate.

Ne dojemaš dovolj duhovnega in mešaš vse povprek Exclaim  

No ja, saj si si zelo dobro napisal sodbo, šele zdaj vidim, da si se zelo dobro opisal.  


M.L. wrote on 20.12.2007 at 10:53:20:
Za pošteno delo dobiš pošteno plačilo, za lenarjenje ali ne delo pa ne dobiš plačila, pa čeprav ti ga kdo obljublja, ampak v veliki večini dobiš plačilo v obliki kazni pred svetnim zakonom. Tako je tudi v duhovnem svetu, pri Bogu ni plačila brez truda, ampak je potem plačilo vredno vloženega truda.


Ti se preveč vrtiš okoli plačila, na plačilo ne smeš biti vezan, ali moliš samo zato da dobiš  duhovno plačilo.

Alli si kdaj slišal za molitev, darovanje iz ljubezni ko nič ne pričakuješ, ko ne deluješ zato, da boš nekaj dobil ali imel.

To je tudi prava molitev, iz ljubezni.  

Bhagavad Gita pravi; opravljaj svojo dolžnost, a ne veži se na sadove delovanja.


Lep pozdrav  Smiley
Back to top
« Last Edit: 22.12.2007 at 02:36:27 by nahate.d »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8