Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 54737 times)
felicitas
1
*
Offline


Posts: 3

Zakaj ni orgazma?
20.11.2007 at 17:02:12
 
Pišem v upanju, da dobim vsaj kakšen namig kako se naj lotim reševanja problema oz. da me kak odgovor usmeri v smer kako se reševanja lotiti. Moj problem je, da pri spolnem odnosu ne doživim orgazma, pravzaprav sem ga nekajkrat, ampak  to je bilo le nekaj izjem, ki mi pravijo, da problem ni fizičen, ampak verjetno psihičen. Pri samem spolnem odnosu se ne morem sprostiti. Sprva sem mislila, da zaradi zaščite, ker sva s fantom uporabljala kondome in nisva zaupala v varnost. Potem, ko sem ugotovila, da ne morem uporabljat KT, zaradi operacije žolčnih kamnov, sedaj zraven kondomov upoštevava varne dni in nezaupanje v zaščito je izginilo. Tu več ni skrbi, vendar problem je ostal naprej, saj se očitno ne morem sprostiti in tudi orgazma ni. Zdaj me problem že preveč frustrira in obremenjuje, saj se že pred spolnim odnosom sprašujem kako bo in upam, da bo tokrat drugače. Ker mi tak odnos ne bo prinesel rešitve, bi rada prišla zadevi do dna.
Miru mi ne da tudi dejstvo, da sem pri 20 letih šla na operacijo žolča, kar je zelo redek pojav, ker verjamem, da se neka bolezen ne pojavi iz neznanega razloga, ampak je za tem naš, v tem primeru moj odnos do sebe, drugih, dogodkov, načina razmišljanja. Razmišljam v smeri, da je ta problem na spolnem področju samo še eno izmed opozoril, kjer se kaže, da nekaj ni prav v celoti. Ne vem, kako naj ugotovim, kaj vse zadržujem v sebi, kaj me blokira, kaj se je zgodilo, da se sedaj spopadam s tem. Spomina za preteklost skoraj nimam, saj se spomnim zelo malo. Vem, da se je v družini, zgodilo marsikaj, s čimer si pri mojih otroških letih nisem vedla spoprijeti in se soočiti, kot tudi ne nikogar s komer bi lahko pogovarjala. Fant pri tem pomaga kolikor lahko in mi je v oporo, me posluša, in se pogovarjava o problemu.
Upam, da nisem preveč zakomplicirala bistva, ampak to je moj prvi prispevek na forum in nimam izkušenj s pisanjem in pisanjem, kaj me muči in kaj želim. Vendar bi rada začela reševat problem. Če je karkoli nejasno, bom poskusila boljše opisat.
Vse kar sem napisala je moje razmišljanje in moj pogled na zadevo. Zanima me kaj o tem mislite vi in mi morda s tem pomagate ali mi nakažete smer, v kateri se lotim reševanja vzroka, zakaj ne doživljam orgazmov. Mogoče sem edina s takim problemom, če pa nisem, pa upam, da nisem preveč radovedna, če me zanima kako se je s tem spopadla tudi katera druga. Pišete mi lahko tudi preko zasebnih sporočil. Ne pričakujem, da mi rešite problem, ker je to moja naloga. Žalim si samo kakšnega mnenja in morda smer v kateri začnem reševat.

Že v naprej se zahvaljujem za vaš odziv.

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #1 - 20.11.2007 at 17:24:48
 
nisi edina
mislm pa da si prva ki je tuki gor to temo načela
mogoče se motim

bom počekiru še

za začetek, me zanima

kaj je   Quote:
KT


kaj pomeni tole:
Quote:
zraven kondomov upoštevava varne dni in nezaupanje v zaščito je izginilo

kako lahko nezaupaš zaščiti kondoma?
kaj pomeni
Quote:
zraven kondomov upoštevava varne dni

?

in še to me zanima, si mokra preden seksata?


eko enga o orgazmu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1068675021/0
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #2 - 20.11.2007 at 17:29:13
 
KT je pomojem kontracepcija...tabletke
pa kondom še zdaleč ni 100%... Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #3 - 20.11.2007 at 18:03:19
 
Quote:
KT je pomojem kontracepcija...tabletke
pa kondom še zdaleč ni 100%... Undecided

heh
nč ni sto posto
sploh pa ne v svetu kjer se je božji sin rodil devici
ampak
tabletke pa še kondom?
mislm
to je pa že mal tu mač
večino stika uničiš
pa še hormone si pofrderbaš hkrati
a oboje je provzaprov 100% zaščita
me zanima zakaj provzaprov

mislm ... kakšne natege ... zakaj si tolk zaščitena?

u usakem primeru je odgovor tantra
(da ne napišem zavesten moški (slučajno))
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
felicitas
1
*
Offline


Posts: 3

Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #4 - 20.11.2007 at 21:27:12
 
KT so kontracepcijske tablete

Varni dnevi pa so ob rednem menstrualnem ciklusu tisti dnevi v katerih naj ne bi bilo nevarnsoti za zanosotev. Z drugimi besedami gre za naravno zaščito, kjer nimaš spolnih odnosov pred in takoj po ovulaciji, ampak velja pa samo za redni menstrualni ciklus.

Da ne bo pomote. kontracepcijskih tablet ne jemlem, ker jih ne morem zaradi žolča (ki ga v bistvu ni več, ampak z operacijo še vzrok zakaj sem dobila žolčne kamne ni odpravljen, jemanje bi pa zelo povečalo ponovni nastanek) sva s fantom združila uporabo kondomov in naravno metodo. S to kombinacijo je verjetnost za zanositev po besedah ginekologinje res zelo majhna. Seveda pa ni nič 100%.

Quote:
in še to me zanima, si mokra preden seksata?

ja, ni problema

Quote:
(da ne napišem zavesten moški (slučajno)

Kaj bi naj to pomenilo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
dharma
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 23

Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #5 - 20.11.2007 at 21:44:13
 
Zivjo,
ob prebiranju tvojega pisanja se mi je porodilo vprasanje  Questioning, ce se vidva s tvojim partnerjem sploh dovolj spolno privlacita. Ce se v spolnem aktu dovolj posvetita drug drugemu, se ljubkujeta, bozata, izkazujeta neznost, imata dovolj predigre... Nacinov za sprostitev je ogromno, le cas si je treba vzeti in  se brez predsodkov in cenzur prepustiti in predati partnerju. Lahko se pa za zacetek predas tudi sama sebi in se tako bolje spoznas, ugotovis kaj je tebi vsec, kaj ti pase in se na tak nacin sprostis ter znebis tudi kakih predsodkov, ki jih morda gojis do spolnosti. Kako pa pravzaprav ti gledas na spolnost? Kaj ti pomeni? Oz. kaksen je tvoj pogled in odnos do spolnosti. Ce so vzroki za nezmoznost dozivljanja orgazma psihicni, je lahko vzrok tudi v tem.
S preteklostjo in operacijo zolcnih kamnov pa mislim, da se nima smisla prevec obremenjevati, ker je ze mimo. Je pa dobro, da si prisla do spoznanja, da se bolezen oz, tezava pojavi z nekim razlogom. In kot si ze sama ugotovila, te opzarja da se nekoliko ustavis in pogledas vase. Morda ti bi Louise L. Hay v knjigi Zivljenje je tvoje lahko odgovorila na kaksno od vprasanj, ki se ti porajajo ob teh tvojih tegobah.
Zelim ti, da bi se sprostila in uzivala sladkosti zivljenja in spolnosti!

Lp, Dharma

Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #6 - 20.11.2007 at 22:31:00
 
Se pridružujem mnenju dharme.  Smiley

Priporočal bi ti tud kakšno easy tantrično literaturo, npr. Tantra, duhovnost in seks (by Osho) in Ekstaza spolne energije (mislm da je by David & Ellen Ramsdale). Je še dost drugih knjig, ampak so mogoče preveč "tehnično" orientirane, tele dve bi ble pa v redu za tvoj problem.
In mogoče še tale namig - za neki časa se odloči seksat brez želje po orgazmu, torej brez cilja - nej ti bo motivacija samo uživanje v samem seksu, brez cilja po vrhuncu. Tko se boš lažje sprostila in... kaj pa veš, mogoče te kakšen spontan orgazem nekega lepega dne kar sam od sebe prijetno preseneti  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #7 - 20.11.2007 at 22:56:18
 
Čeprav sem moški, mora biti s partnerko vse OK, da pride do orgazma. Ne mislim na kake drobne ali tudi hude enodnevne praske. Slednje se velikokrat presežejo s kakim norim sexom na nori lokaciji ali preseganje nesporazuma s pravo bližino. V bistvu gre za perspektivnost odnosa, če so dvomi, potem je sex čisto lepo tekoč, orgazem je pa skoraj bi rekel zaklenjen, če se še tako trudim, ga ni. Pomaga nekaj dni oddaljenosti, ko zahrepenim po partnerki, že naslednji dan po povsem normalnem sexu pa je že nekaj narobe. Nezavedno v meni zopet zazna, da ne bo štimalo in orgazem se blokira. To je po mojem filingu isti mehanizem kot pri živalih v ujetništvu. Torej ne bodo šle delat potomstvo, če ni pogojev.

Mimogrede, če gre za odnos, ki ni "obremenjen" s trajno (zakonsko) zvezo so razmere povsem drugačne, omenjenega refleksa pri sebi ne zaznam.

@felicitas Kaj pa orgazem brez penetracije, če je tu vse OK, potem gre za strah ali pa partnerja nauči, kako te naj vzburi.

Imava isto slikco (avatar), bilo bi fajn, da jo zamenjam, verjetno sem jo uporabil za tabo.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #8 - 20.11.2007 at 23:20:25
 
felicitas wrote on 20.11.2007 at 21:27:12:
KT so kontracepcijske tablete

Varni dnevi pa so ob rednem menstrualnem ciklusu tisti dnevi v katerih naj ne bi bilo nevarnsoti za zanosotev. Z drugimi besedami gre za naravno zaščito, kjer nimaš spolnih odnosov pred in takoj po ovulaciji, ampak velja pa samo za redni menstrualni ciklus.

Da ne bo pomote. kontracepcijskih tablet ne jemlem, ker jih ne morem zaradi žolča (ki ga v bistvu ni več, ampak z operacijo še vzrok zakaj sem dobila žolčne kamne ni odpravljen, jemanje bi pa zelo povečalo ponovni nastanek) sva s fantom združila uporabo kondomov in naravno metodo. S to kombinacijo je verjetnost za zanositev po besedah ginekologinje res zelo majhna. Seveda pa ni nič 100%.

Quote:
in še to me zanima, si mokra preden seksata?

ja, ni problema

Quote:
(da ne napišem zavesten moški (slučajno)

Kaj bi naj to pomenilo?

ok
mi to delamo tko
da seksamo kadar se le da (obema - jebiga - ni druge) brez kondoma od forever - mogoče sva probala 1x z njim
in pol je fora varnih dni
ko nama lahko pride hkrati - kar men extra najblj sede
valjda
in lahko notr
valjda
to je fora VARNIH DNI
Smiley
ne pa tko kt maš ti naštiman
dočim je res, da rabš za to zavestnega deca
kolkr se le da
zdej - to use - nekako - velja za kolkr tolk zdrave ljudi
ko zdrav(a) nisi - imho - zanost sploh ne moreš
Smiley
sploh če kr nimaš žolča - do tega sploh še nism pršu ... laterz

se reče - najprej se je treba znebit groze pred otrokom
pol se je treba naučit prepustit
zaupat
njemu
da ne bo notr spustu
in pol on lahko začne delat



mam že od prej use odprto
sm še prlimam

seks, izmenjava energij??
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1045510362/76#76

sant mat
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1142329279/35#35

Kaj je tantra
gape wrote on 15.11.2003 at 18:02:12:
tantra ni nujno spolni akt ...


eni texti so mrknl; jih bo treba najdet spet
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1045510399/1#1

avtosugestija
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1039800701/109#109

IDEALNI PARTNER II
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1037355395/38#38

VZORCI
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1037186235/17#17


kaj je pa s tem žolčem zgodba?
kako ga lahko kr nimaš?
to dela?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
felicitas
1
*
Offline


Posts: 3

Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #9 - 21.11.2007 at 00:08:07
 
Hvala dharmi in Dayranau za priporočljivo literaturo. Ziher jo bom prebrala.  Smiley

Quote:
In mogoče še tale namig - za neki časa se odloči seksat brez želje po orgazmu, torej brez cilja - nej ti bo motivacija samo uživanje v samem seksu, brez cilja po vrhuncu. Tko se boš lažje sprostila in... kaj pa veš, mogoče te kakšen spontan orgazem nekega lepega dne kar sam od sebe prijetno preseneti  Wink

Tole se mi zdi zelo dober namig, ki ga lahko nadomestim z obremenjevanjem. Je boljši pristop Smiley

Quote:
Kaj pa orgazem brez penetracije, če je tu vse OK, potem gre za strah ali pa partnerja nauči, kako te naj vzburi.

Pri orgazmu brez pentracije pa je vse zelo OK.


Za mene je zaščita pomembna, ker ne morem sprejet splava, kot rešitev, če bi se zalomilo in tudi zato, ker sva s fantom še oba študenta in z željo po otrocih, po končanem študiju in finančni neodvisnosti od staršev. In tud zato, ker me je groza pred otroci, tem, da bi že sedaj imela kakega. Zato tolikšna previdnost glede zaščite.

Quote:
kaj je pa s tem žolčem zgodba?
kako ga lahko kr nimaš?
to dela?


Na operaciji sem bila pred enim letom, odstranili so mi žolčne kamne in žolč. Kolikor mi je znano iz medicinskih razlag, kamni nastanejo zaradi nepravilnega izločanja sokov v prebavi in nalaganja snovi v obliki kamnov.  (To je zelo v groben opisano) Če jih maš, ti lahko povzročajo težave ali pa ne. Meni so jih in jih je bilo treba odstranit, skupaj z žolčem. Živiš pa lahko komot brez žolča, edino prehrano si moraš uredit, če ti katera vrsta hrane ne ugaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #10 - 21.11.2007 at 01:34:51
 
felicitas wrote on 21.11.2007 at 00:08:07:
Pri orgazmu brez pentracije pa je vse zelo OK.

Ja pa tko povej že na začetku  Huh Mi smo pa mislil, da sploh ne moreš dožvet orgazma  Shocked Smiley  Potemtakem je pa tvoj problem vsaj 10x manjši.  Smiley


gape wrote on 20.11.2007 at 23:20:25:
mi to delamo tko
da seksamo kadar se le da (obema - jebiga - ni druge) brez kondoma od forever - mogoče sva probala 1x z njim

ja, tud mi delamo tko  Smiley Kondom vsaj men čist feeling pokvar, da ne govorim o tem kolk se s tem zgubi čutenje energijske interakcije med odnosom, se prav med koitusom Smiley


Ampak, kukr je felicitas zapisala:

felicitas wrote on 21.11.2007 at 00:08:07:
Za mene je zaščita pomembna, ker ne morem sprejet splava, kot rešitev, če bi se zalomilo in tudi zato, ker sva s fantom še oba študenta in z željo po otrocih, po končanem študiju in finančni neodvisnosti od staršev. In tud zato, ker me je groza pred otroci, tem, da bi že sedaj imela kakega. Zato tolikšna previdnost glede zaščite.


...ji moram dat kr prou. Pol pa že boljš kondom, kukr pa da se še zarad tega sekira.



LP vsem, pa velik užitkov  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #11 - 21.11.2007 at 14:34:59
 
felicitas wrote on 21.11.2007 at 00:08:07:
Za mene je zaščita pomembna, ker ne morem sprejet splava, kot rešitev, če bi se zalomilo in tudi zato, ker sva s fantom še oba študenta in z željo po otrocih, po končanem študiju in finančni neodvisnosti od staršev. In tud zato, ker me je groza pred otroci, tem, da bi že sedaj imela kakega. Zato tolikšna previdnost glede zaščite.

to je
imho
tvoj največji problem
ne živiš (za) danes, ampak (za) enkrat drugič ...
(za) kdaj in kje ne vem

in ker se tolk bojiš zanost, pač ne moreš uživat v seksu
sploh, ker ni 100% zaščita

in
krog je sklenjen
Smiley


Dayaran wrote on 21.11.2007 at 01:34:51:
...ji moram dat kr prou. Pol pa že boljš kondom, kukr pa da se še zarad tega sekira.

fora je v tem, da ona se sekira
tkoitaq
tud če ma kondom, VE da ni zihr ... podzavestno ... in se (vsaj zaradi tega) ne more sprostit - popolnoma



tkole pravjo strici
žolč, žolčnik;  
figuratively grenkoba, ogorčenost; srd, jeza
http://www.acuxo.com/meridianPictures.asp
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #12 - 22.11.2007 at 18:54:40
 
gape wrote on 21.11.2007 at 14:34:59:
tkole pravjo strici
žolč, žolčnik;  
figuratively grenkoba, ogorčenost; srd, jeza
http://www.acuxo.com/meridianPictures.asp

orgazmi so kontrolna tocka vsega drugega.
ko stekajo, so po moje problemi povsod drugje..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #13 - 11.12.2007 at 14:47:18
 
Hja, niiič zato, bo še bolje šlo  Lips Sealed  Wink . Ker, orgazem, sam po sebi niti ni tako "napačen", je coool Cheesy Cool Roll Eyes. Problem nastane, ko z njim izgubljamo energijo  Huh.
Vendar je tu še večji problem, namreč; da izgubljamo energijo z izločki obeh spolov  Embarrassed.

Tu pa je še več ; ravno energije teh specifik, pa so našim dušam najbližje Cry. Torej, z temi "sokovi" izgubljamo najvitalnejšo energijo našega življenja, = Energija naših duš  Shocked Cry.

In, ko si tako zaradi prepogostega preuživanja v spolnosti , preveč izpraznimo energijske zaloge naših duš, potem ta ne more več "obvladovati" lastnega telesa, zato nastopi smrt  Shocked Cry

Zato, ljudje ; nikar ne "hitite" v orgazme, ker je to žal skrita past  Exclaim Cry Exclaim

Toliko za1X , ...

Pa lep pozdrav iz Slovenskih dobrav, čaw  Cool

Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Zakaj ni orgazma?
Reply #14 - 11.12.2007 at 21:38:17
 
Bulšit, kaka izguba energije neki. Če bereš te tantra kozlarije, bi moralo biti kup moških brez energije. Pri meni je ravno obratno. Seveda če verjameš, se ti bo organizem prilagodil tvoji veri in lahko celo umreš od orgazmov  Grin
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5