Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 23 24 25 26 27 ... 29
(Read 80217 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #360 - 23.12.2008 at 12:02:17
 
Madan Gopal Das wrote on 22.12.2008 at 09:36:37:
sašo wrote on 22.12.2008 at 09:24:58:
MGD!

Če si želiš biti iskren, zakaj potem nisi?!
Zopet si odgovoril neiskreno!! Vidim, da si čisto preveč zabluzil...dokler se ne poboljšaš se ne pogovarjam s tabo in če boš v svoji ošabnosti menil, da imaš TI prav, potem si pomilovanja vreden.

Lep pozdrav,
sašo

Želim si, a mi je igranje še preveč v navadi in ne gre kr naenkrat oz. tok hitr stran, se pa trudim v tej smeri. Hvala ti.

Hari bol.



Res je, včasih nam ne gre tako hitro  Roll Eyes

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #361 - 23.12.2008 at 12:03:08
 
MGD

Ne filozofiri, ker jaz sem bil cel mesec v življenju v delnem razsvetljenju, in vem kakšno stanje je takrat. Pred tem sem bil ekstremno yang, potem se je to umirjalo in sem zbolel, levkemija, in hop na eni točki me je vrglo v sredino in v tisti sredini sem bil cel mesec. Lahko ti povem samo to, da če bi takrat bil še bolj v sredini bi lahko spoznal vse, tako sem pa spoznal energijo transcendence samo delno, a še vedno je bila izjemna.

Po zdravljenju s kemoterapijo (ekstremna yin energija) sem šel pa na duhovno plat, nisem zdaj mesa jedel že 10 let, a v meni se je povečevalo yin neravnovesje in sem bil ravno tako daleč od razsvetljenja (kozmične sredine) kot najbolj posveten človek. In šele sedaj sem sploh lahko spoznal, da sem takrat bil v stanju delnega razsvetljenja, ne popolnega in to cel mesec. Energija je bila nič podobna temu kar imamo sedaj, zato prav dobro vem kako stvari funkcionirajo.

Ti se sedaj predoziraš z yin/duhovno energijo, telo ti pa vedno bolj slabi in vedno bolj se odmikaš od razsvetljenja. Razsvetljenje je na središčni točki, točno na pol poti. To govorim zato, ker smo vsi na istem ego-yin tripu, ki je samo nasproten od ego tripa, ki ga imajo posvetni ljudje, a vsi smo enako oddaljeni od razsvetljenja.

Zato ti pa govorim da tvoje telo in um ne bi mogla prenesti rasvetljenja, zato se pa ne zgodi. Meni se je delno razsvetljenje zgodilo ko sem prehajal iz enega ekstrema (yang) potem zaradi bolezni proti ekstremu yin, in nekje na središčni točki se je potem za en mesec potem pokazalo in obdržalo delno razsvetljenje, ki pa je še vedno bilo izredno izredno močno.

Zato ti samo dopovedujem, da se spraviš iz yin ego tripa in se uravnotežiš, vsi mi.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #362 - 23.12.2008 at 12:04:42
 
Satis wrote : Pa res morate biti tako zajedljivi, ne mislim samo tebe, ampak tudi druge.... Če nič drugega, je zavest Krišne uspela oplemeniti Madan Gopala in njegovo mami, ki jo poznam z drugih forumov, da sta izjemno kulturna, taktna in nikdar nikogar ne žalita.

Res je Satis,  težko je z temi zajedljivci, ki ne vedo kaj bi sami z samo . Embarrassed

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #363 - 23.12.2008 at 12:07:46
 
Madan Gopal Das wrote on 23.12.2008 at 08:40:39:
Quote:
O kao brezvzročni ljubezni se ti že povedal, da je ti nimaš.

Mam pa nimam. Mam jo v potencialu v seb, a hkrati ni še popolnoma prebujena, se pa trudim v tej smeri, korak po korak.

Quote:
Tvoj vrhovni Guru, pa je tvoja misel, ki se naslanja na neko imaginarnost zaradi strahu. Na ta tvoj strah, pa se seveda prilepijo vsi, ki so v piramidi nad teboj in jih je malo manj strah.

Ne vem od kje ti te ideje, ampak mojega Guruja ni strah, ker je vedno v zavetju Šri Krišne, v kar se seveda lahko prepričaš tudi sam. Mene je še vedno strah, a se trudim, pod vodstvom svojega Guruja prebudit brezpogojno predajo Šri Krišni. Drugače kakor tako, se strahu ne da premagat, vsaj dokončno in trajno ne.

Hari bol.


Dobro povedano  Exclaim

Morda le en nasvet : Če že moreš imeti Boga za Guruja, pa imej vsaj sebe za guruja pod Božjim vodstvom . Cool Roll Eyes Cool

Lp Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #364 - 23.12.2008 at 12:09:21
 
Quote:
Madan Gopal Das wrote on 23.12.2008 at 09:28:31:
Quote:
Pa česa te je tako strah? Tvojega glavnega guru-ja-misli?

Kaj pa vem, lohk da tud tega, vem sam da me je še strah. Verjamem pa, da gre ta stran z brezpogojno predajo Šri Krišni. Vsaj vidu sm ta efekt pri svojem Guruju, zato tudi sledim Njegovim navodilom.

Nrišingha bol.

Ja, sam to je rezultat koncentracije. S ponavljanjem besed, ki imajo določeno vibracijo je to še lažje. V sanskrtu je kar nekaj takih besed s takšno vibracijo. Za določen čas ti preko koncentracije preženejo misli in dajo občutek zadovoljstva.

LP,Igor


Nooo, to je tudi res  Roll Eyes Huh Cool

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #365 - 23.12.2008 at 12:12:38
 
MGD wrote : Drgač pa se brezvzročne ljubezni do Šri Krišne, najvišje spregovoritve duše (živega bitja), v tej trenutni dobi ne da prebudit mimo petja Svetih Imen Šri Krišne, za Njegovo zadovoljstvo.

Jaz VEM, da se to da tudi drugač  Exclaim

LP Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #366 - 23.12.2008 at 12:15:30
 
Bošty

Problem je v tem, da poznamo samo pol resnice, oziroma da naš ego želi videti samo pol resnice, proti drugi polovici resnice se pa bori. Petje svetih imen je za recimo polovico človeštva, druga nasprotna tehnika pa za drugo polovico človeštva, nič drugega.

Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #367 - 23.12.2008 at 12:23:55
 
Res je, eni se slepijo tako, drugi pa drugače. Vsi pa se  Exclaim. ( še jaz se , včasih, čeprav se trudim da se nebi ).

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #368 - 23.12.2008 at 13:09:18
 
El Pesnik wrote on 23.12.2008 at 12:03:08:
MGD

Ne filozofiri, ker jaz sem bil cel mesec v življenju v delnem razsvetljenju, in vem kakšno stanje je takrat. Pred tem sem bil ekstremno yang, potem se je to umirjalo in sem zbolel, levkemija, in hop na eni točki me je vrglo v sredino in v tisti sredini sem bil cel mesec. Lahko ti povem samo to, da če bi takrat bil še bolj v sredini bi lahko spoznal vse, tako sem pa spoznal energijo transcendence samo delno, a še vedno je bila izjemna.

Po zdravljenju s kemoterapijo (ekstremna yin energija) sem šel pa na duhovno plat, nisem zdaj mesa jedel že 10 let, a v meni se je povečevalo yin neravnovesje in sem bil ravno tako daleč od razsvetljenja (kozmične sredine) kot najbolj posveten človek. In šele sedaj sem sploh lahko spoznal, da sem takrat bil v stanju delnega razsvetljenja, ne popolnega in to cel mesec. Energija je bila nič podobna temu kar imamo sedaj, zato prav dobro vem kako stvari funkcionirajo.

Ti se sedaj predoziraš z yin/duhovno energijo, telo ti pa vedno bolj slabi in vedno bolj se odmikaš od razsvetljenja. Razsvetljenje je na središčni točki, točno na pol poti. To govorim zato, ker smo vsi na istem ego-yin tripu, ki je samo nasproten od ego tripa, ki ga imajo posvetni ljudje, a vsi smo enako oddaljeni od razsvetljenja.

Zato ti pa govorim da tvoje telo in um ne bi mogla prenesti rasvetljenja, zato se pa ne zgodi. Meni se je delno razsvetljenje zgodilo ko sem prehajal iz enega ekstrema (yang) potem zaradi bolezni proti ekstremu yin, in nekje na središčni točki se je potem za en mesec potem pokazalo in obdržalo delno razsvetljenje, ki pa je še vedno bilo izredno izredno močno.

Zato ti samo dopovedujem, da se spraviš iz yin ego tripa in se uravnotežiš, vsi mi.

Lp, Poet
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #369 - 23.12.2008 at 19:38:54
 
El Pesnik wrote on 23.12.2008 at 12:03:08:
MGD

Ne filozofiri, ker jaz sem bil cel mesec v življenju v delnem razsvetljenju, in vem kakšno stanje je takrat.



Delno razsvetljenje  Grin ali zgodba o tem kako je Pipi hotel izvedeti kakšen je slon:

http://www.videoarhiv.com/pipi-in-melkijad-slon/video/4134


Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #370 - 23.12.2008 at 21:21:01
 
Boštyxz wrote on 23.12.2008 at 12:00:55:
Madan Gopal Das wrote on 22.12.2008 at 09:00:38:
Quote:
Bolj me spominjata na božja norčka, kot pa na hlapca. Od hlapca je vsaj kakšna korist, pa četudi samo streže gospodarju.

Hvala za vzpodbudo k izboljšavi Smiley

Hari bol.


Podpis  Cool

Ti se pa kar redno podpisuješ pod tuje izjave. Vsaj beleži si, kaj vse si že podpisal.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #371 - 24.12.2008 at 08:52:18
 
El Pesnik wrote on 23.12.2008 at 12:03:08:
MGD

Ne filozofiri, ker jaz sem bil cel mesec v življenju v delnem razsvetljenju, in vem kakšno stanje je takrat. Pred tem sem bil ekstremno yang, potem se je to umirjalo in sem zbolel, levkemija, in hop na eni točki me je vrglo v sredino in v tisti sredini sem bil cel mesec. Lahko ti povem samo to, da če bi takrat bil še bolj v sredini bi lahko spoznal vse, tako sem pa spoznal energijo transcendence samo delno, a še vedno je bila izjemna.

Po zdravljenju s kemoterapijo (ekstremna yin energija) sem šel pa na duhovno plat, nisem zdaj mesa jedel že 10 let, a v meni se je povečevalo yin neravnovesje in sem bil ravno tako daleč od razsvetljenja (kozmične sredine) kot najbolj posveten človek. In šele sedaj sem sploh lahko spoznal, da sem takrat bil v stanju delnega razsvetljenja, ne popolnega in to cel mesec. Energija je bila nič podobna temu kar imamo sedaj, zato prav dobro vem kako stvari funkcionirajo.

Ti se sedaj predoziraš z yin/duhovno energijo, telo ti pa vedno bolj slabi in vedno bolj se odmikaš od razsvetljenja. Razsvetljenje je na središčni točki, točno na pol poti. To govorim zato, ker smo vsi na istem ego-yin tripu, ki je samo nasproten od ego tripa, ki ga imajo posvetni ljudje, a vsi smo enako oddaljeni od razsvetljenja.

Zato ti pa govorim da tvoje telo in um ne bi mogla prenesti rasvetljenja, zato se pa ne zgodi. Meni se je delno razsvetljenje zgodilo ko sem prehajal iz enega ekstrema (yang) potem zaradi bolezni proti ekstremu yin, in nekje na središčni točki se je potem za en mesec potem pokazalo in obdržalo delno razsvetljenje, ki pa je še vedno bilo izredno izredno močno.

Zato ti samo dopovedujem, da se spraviš iz yin ego tripa in se uravnotežiš, vsi mi.

Lp, Poet

Hvala za nasvet.

Hari bol.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #372 - 24.12.2008 at 09:14:51
 
Boštyxz wrote on 23.12.2008 at 12:07:46:
Morda le en nasvet : Če že moreš imeti Boga za Guruja, pa imej vsaj sebe za guruja pod Božjim vodstvom . Cool Roll Eyes Cool

Lp Smiley

Bog je en in edini Guru (Vsedobri učitelj) vseh, ki pa se razodeva osebno in preko medija, ki si ga sam izbere in opolnomoči. Če sem popolnoma predan Božjemu vodstvu sem tudi sam sebi Guru ja. Popolna predaja Bogu pomeni sprejeti Boga osebno kot tudi medije preko katerih se mi po svoji volji razodeva. Eden izmed od Boga zame izbranih medijev preko katerega se mi razodeva, je tudi moj Guru, ustanovitelj društva Gokul, Šrila Bhakti Ballabh Tirtha Gosvami Maharadž.  

Hari bol.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #373 - 24.12.2008 at 09:20:31
 
Boštyxz wrote on 23.12.2008 at 12:12:38:
MGD wrote : Drgač pa se brezvzročne ljubezni do Šri Krišne, najvišje spregovoritve duše (živega bitja), v tej trenutni dobi ne da prebudit mimo petja Svetih Imen Šri Krišne, za Njegovo zadovoljstvo.

Jaz VEM, da se to da tudi drugač  Exclaim

LP Cool

Ti kar, sam jaz vem, da se ne da Smiley

Hari bol.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #374 - 24.12.2008 at 09:24:02
 
El Pesnik wrote on 23.12.2008 at 12:15:30:
Bošty

Problem je v tem, da poznamo samo pol resnice, oziroma da naš ego želi videti samo pol resnice, proti drugi polovici resnice se pa bori. Petje svetih imen je za recimo polovico človeštva, druga nasprotna tehnika pa za drugo polovico človeštva, nič drugega.


Niti ne, za vsa živa bitja velja, da se v tej trenutni dobi ne da najvišje spregovorit iz svojega pravega jaza mimo petja Svetih Imen Boga, za Njegovo zadovoljstvo.

Hari bol.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 23 24 25 26 27 ... 29