Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 29
(Read 79906 times)
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #120 - 26.09.2008 at 13:00:58
 
Etrex wrote on 26.09.2008 at 12:41:42:
Ok to bom malo strnil in te vprasal: Kdo je ta on?

tvoj najdražji.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #121 - 26.09.2008 at 13:30:33
 
Madan Gopal Das wrote on 26.09.2008 at 12:58:16:
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 12:18:14:
MGD

Lepo se želiš povleči nazaj,a je že prepozno. Tvoje besede; ni nujno da služimo Krišni,je pa bolje za vse.

Tu priznavaš našo neodtuljivo svobodno voljo,ki jo imamo  , zato ker smo najvišja možna živa 'samobitna' samomanifestacija večno-sedaj iste vseobsežne vesoljne samobitnosti.To pa lahko imenuješ tudi Krišna.

ja, imamo svobodno voljo da delujemo tako ali drugače, v danih nam možnostih, a rezultate naših dejanj dodeluje Šri Krišna. po konstituciji smo res višja energija kot materija, a takoj ko postanemo nenaklonjeni Šri Krišni, pridemo pod vpliv materije, tj. skrbi in strahu. sicer pa le osvoboditev od vpliva materije, s predajo Šri Krišni, še ni tolk prijetno kot služenje Šri Krišni za Njegovo zadovoljstvo. seveda si Krišna, kot delček ene izmed Njegovih energij, a hkrati nisi Krišna. si Njegov sluga. bolj ko Ga služiš za Njegovo zadovoljstvo, bolj ti je prijetno.    

Quote:
In ta vesoljna konstanta se lahko samospozna ,(ker smo mi njena najvišja možna živa samomanifestacija) zgolj preko nas LJUDI!!!!!!

Da boš za vedno prenehal sanjati,kako poznaš vesoljno resnico ,ti bom razkril smisel Krišnove življenjske samomanifestacije v tvoje,
moje,naše,večno-sedaj živo obličje. Tvoj,moj,naš smisel življenja je (ker smo kralji vesoljne življenjske samobitnost) ohraniti živo vsako
življenjsko samomanifestacijo te iste vseobsežne vesoljne konstante ki jo lahko poljubno imenuješ,tudi Krišna.

Danes smo na Zemlji 'prostovoljno,da se bomo ponovno samospoznali
in življenjsko regenerirali (v ciklih -smrt je rojstvo) za vrnitev statusa fizično nesmrtnih(Re-animacijski cikli-isto telo-duša-duh) kraljev in
skrbnikov vseh 'Krišnijevih' vesoljnih življenjskih samomanifestacij.

Sedaj smo pred vrati lastnega samospoznanja lastne večno-sedanje življenjske samobitnosti,ko se bomo zopet po svobodni volji odločali kako in kje bomo živeli naprej. Ali kot zveličani in neminljivi, ali kot samopozabljeni v slepilu lastne fizične minljivosti na Zemlji.

Sedaj pa ugovarjaj,če znaš in če je potrebno? Da bi lahko sploh ugovarjal, moraš imeti vsaj kanček samokritičnosti.

tukaj na zemlji smo bodisi pogojene duše, ki smo pozabile na svoj večni odnos s Šri Krišno, zaradi zlorabe svoje relativne svobodne volje, ko smo Šri Krišni postali nenaklonjeni ali pa samospoznane duše, ki vzpodbujajo ostale pogojene duše naj se naklonjeno obrnejo k svojemu večnemu Gospodarju.


MGD

Ne vem kako naj te imenujem ! Ali si mogoče mentalno zaostal? Če je vseobsežna vesoljna samobitnost večno-sedaj vse. Kdo je potem samomanifestiran v vsaki X pojavnosti od kvarka do galaksije, človeka?
Kdo je tu gospodar in kdo hlapec,če je vse večno-sedaj ena sama ista vseobsežna vesoljna elementarna in življenjska samomanifestacija?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #122 - 26.09.2008 at 13:32:48
 
Madan Gopal Das wrote on 26.09.2008 at 13:00:58:
Etrex wrote on 26.09.2008 at 12:41:42:
Ok to bom malo strnil in te vprasal: Kdo je ta on?

tvoj najdražji.


MGD

Ko ne zmoreš odgovoriti resnice,se skriješ za svojim 'najdražjim Krišno'
Ali si se ti sam oklical za njegovega hlapca?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #123 - 26.09.2008 at 13:37:42
 
Saj vam pravim: zahod in vzhod sta iz ljudi naredila kozmične sirote! Ki posledično ljubijo namišljene Nebeške Bebaste Očete in Matere, sami bi se pa ves čas pritoževali nad svojo usodo, a v njo trdno verjeli.

Ma ja, kozmična sirotišnica je ratala na zemlji, kjer noben sploh več ne vidi, da je doma v širnem prostranem vesolju, in da imamo tu vse kar je od vesolja in za vesolje samo. Pa kar neki bi se skoz pritoževali in služili tako zahodnim kot vzhodnim interesom al kapitala al pa duhovnega šarlatanizma!

Smrt kozmičnim sirotišnicam, svoboda vesoljnemu izrazu!  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #124 - 26.09.2008 at 13:57:50
 
Poet wrote on 26.09.2008 at 13:37:42:
Saj vam pravim: zahod in vzhod sta iz ljudi naredila kozmične sirote! Ki posledično ljubijo namišljene Nebeške Bebaste Očete in Matere, sami bi se pa ves čas pritoževali nad svojo usodo, a v njo trdno verjeli.

Ma ja, kozmična sirotišnica je ratala na zemlji, kjer noben sploh več ne vidi, da je doma v širnem prostranem vesolju, in da imamo tu vse kar je od vesolja in za vesolje samo. Pa kar neki bi se skoz pritoževali in služili tako zahodnim kot vzhodnim interesom al kapitala al pa duhovnega šarlatanizma!

Smrt kozmičnim sirotišnicam, svoboda vesoljnemu izrazu!  Wink


Večno-sedanja RESNICA!!!! Falotki sprenevedanja in igre jo bodo morali samospoznati! Včasih me prime,da bi jim primazal eno zaušnico,ki bi bila prebujenje.Tolaži me,da je vse točno tako kot smo sami hoteli.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #125 - 26.09.2008 at 14:01:25
 
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 13:30:33:
Ne vem kako naj te imenujem ! Ali si mogoče mentalno zaostal? Če je vseobsežna vesoljna samobitnost večno-sedaj vse. Kdo je potem samomanifestiran v vsaki X pojavnosti od kvarka do galaksije, človeka?
Kdo je tu gospodar in kdo hlapec,če je vse večno-sedaj ena sama ista vseobsežna vesoljna elementarna in življenjska samomanifestacija?

Šri Krišna je tvoj gospodar in ti si Njegov hlapec.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #126 - 26.09.2008 at 14:03:17
 
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 13:32:48:
Ko ne zmoreš odgovoriti resnice,se skriješ za svojim 'najdražjim Krišno'
Ali si se ti sam oklical za njegovega hlapca?

da sem hlapec Šri Krišne je moja naravna, večna pozicija. in se ne pritožujem nad tem, če sem le v zavestnem, naklonjenem služenju Šri Krišni.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #127 - 26.09.2008 at 14:05:18
 
Madan Gopal Das wrote on 26.09.2008 at 14:01:25:
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 13:30:33:
Ne vem kako naj te imenujem ! Ali si mogoče mentalno zaostal? Če je vseobsežna vesoljna samobitnost večno-sedaj vse. Kdo je potem samomanifestiran v vsaki X pojavnosti od kvarka do galaksije, človeka?
Kdo je tu gospodar in kdo hlapec,če je vse večno-sedaj ena sama ista vseobsežna vesoljna elementarna in življenjska samomanifestacija?

Šri Krišna je tvoj gospodar in ti si Njegov hlapec.


Ti pa njegova bebava živa samomanifestacija,ki misli,da mora biti hlapec ,a pozablja na lastno nedotakljivo svobodno voljo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #128 - 26.09.2008 at 14:58:26
 
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 14:05:18:
Ti pa njegova bebava živa samomanifestacija,ki misli,da mora biti hlapec ,a pozablja na lastno nedotakljivo svobodno voljo.

heh, sej neki maš prav, sam četudi imam od Njega dano mi relativno svobodno voljo delovanja, sem še vedno le Njegov hlapec, pa če se tega zavedam ali ne, če se s tem strinjam ali ne. mi je pa zelo prijetno, če Ga lahko zavestno, prostovoljno, naklonjeno služim za Njegovo zadovoljstvo. tudi ostalim to iz srca priporočam.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #129 - 26.09.2008 at 15:53:31
 
Madan Gopal Das wrote on 26.09.2008 at 14:58:26:
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 14:05:18:
Ti pa njegova bebava živa samomanifestacija,ki misli,da mora biti hlapec ,a pozablja na lastno nedotakljivo svobodno voljo.

heh, sej neki maš prav, sam četudi imam od Njega dano mi relativno svobodno voljo delovanja, sem še vedno le Njegov hlapec, pa če se tega zavedam ali ne, če se s tem strinjam ali ne. mi je pa zelo prijetno, če Ga lahko zavestno, prostovoljno, naklonjeno služim za Njegovo zadovoljstvo. tudi ostalim to iz srca priporočam.


MGD

Zakaj si postavljaš neko namišljeno identiteto,NAD SABO,ČE SI TI,JAZ,VSI VSE !!!! SAMOMANIFESTACIJA VSEOBSEŽNA VESOLJNE POJAVNOSTI SAME- VEČNO SEDAJ.TA TVOJA NAMIŠLJENA 'NAD IDENTITETA', SI V RESNICI TI SAM. VEĆNO-SEDAJ (nikoli začet nikoli končan, kjer je vsak konec nov začetek) ENAKO VESOLJNO SAMOBITEN. Naša -zloba dobrota sta večno-sedaj izraz naše svobodne opredelitve in volje. Ti mešaš svobodno voljo s svojo vesoljno samobitnostjo. Če ti želiš biti hlapec izvoli.Samo, tudi tedaj moraš vedeti komu biti hlapec!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #130 - 27.09.2008 at 00:25:38
 
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 15:53:31:
Madan Gopal Das wrote on 26.09.2008 at 14:58:26:
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 14:05:18:
Ti pa njegova bebava živa samomanifestacija,ki misli,da mora biti hlapec ,a pozablja na lastno nedotakljivo svobodno voljo.

heh, sej neki maš prav, sam četudi imam od Njega dano mi relativno svobodno voljo delovanja, sem še vedno le Njegov hlapec, pa če se tega zavedam ali ne, če se s tem strinjam ali ne. mi je pa zelo prijetno, če Ga lahko zavestno, prostovoljno, naklonjeno služim za Njegovo zadovoljstvo. tudi ostalim to iz srca priporočam.


MGD

Zakaj si postavljaš neko namišljeno identiteto,NAD SABO,ČE SI TI,JAZ,VSI VSE !!!! SAMOMANIFESTACIJA VSEOBSEŽNA VESOLJNE POJAVNOSTI SAME- VEČNO SEDAJ.TA TVOJA NAMIŠLJENA 'NAD IDENTITETA', SI V RESNICI TI SAM. VEĆNO-SEDAJ (nikoli začet nikoli končan, kjer je vsak konec nov začetek) ENAKO VESOLJNO SAMOBITEN. Naša -zloba dobrota sta večno-sedaj izraz naše svobodne opredelitve in volje. Ti mešaš svobodno voljo s svojo vesoljno samobitnostjo. Če ti želiš biti hlapec izvoli.Samo, tudi tedaj moraš vedeti komu biti hlapec!!!!


Napisal si spakedravščino brez glave in repa, pri čemer si misliš, da si blazno pameten. Bolj je nesmiselno, bolj misliš, da si pameten.   Grin

Sploh pa vidim, da se nekateri teh velikih razsvetljencev sploh ne znate kulturno pogovarjati, zbrali ste si necenzuriran forum kot poligon za izživljanje, sem spada še tisti Poet pa še kdo. Jaz bi vas vrgla s foruma, ker vas ne zanima debata, ampak diskvalifikacija sogovornika na primitiven način.

Sad
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #131 - 27.09.2008 at 08:27:07
 
satis wrote on 27.09.2008 at 00:25:38:
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 15:53:31:
Madan Gopal Das wrote on 26.09.2008 at 14:58:26:
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 14:05:18:
Ti pa njegova bebava živa samomanifestacija,ki misli,da mora biti hlapec ,a pozablja na lastno nedotakljivo svobodno voljo.

heh, sej neki maš prav, sam četudi imam od Njega dano mi relativno svobodno voljo delovanja, sem še vedno le Njegov hlapec, pa če se tega zavedam ali ne, če se s tem strinjam ali ne. mi je pa zelo prijetno, če Ga lahko zavestno, prostovoljno, naklonjeno služim za Njegovo zadovoljstvo. tudi ostalim to iz srca priporočam.


MGD

Zakaj si postavljaš neko namišljeno identiteto,NAD SABO,ČE SI TI,JAZ,VSI VSE !!!! SAMOMANIFESTACIJA VSEOBSEŽNA VESOLJNE POJAVNOSTI SAME- VEČNO SEDAJ.TA TVOJA NAMIŠLJENA 'NAD IDENTITETA', SI V RESNICI TI SAM. VEĆNO-SEDAJ (nikoli začet nikoli končan, kjer je vsak konec nov začetek) ENAKO VESOLJNO SAMOBITEN. Naša -zloba dobrota sta večno-sedaj izraz naše svobodne opredelitve in volje. Ti mešaš svobodno voljo s svojo vesoljno samobitnostjo. Če ti želiš biti hlapec izvoli.Samo, tudi tedaj moraš vedeti komu biti hlapec!!!!


Napisal si spakedravščino brez glave in repa, pri čemer si misliš, da si blazno pameten. Bolj je nesmiselno, bolj misliš, da si pameten.   Grin

Sploh pa vidim, da se nekateri teh velikih razsvetljencev sploh ne znate kulturno pogovarjati, zbrali ste si necenzuriran forum kot poligon za izživljanje, sem spada še tisti Poet pa še kdo. Jaz bi vas vrgla s foruma, ker vas ne zanima debata, ampak diskvalifikacija sogovornika na primitiven način.

Sad

Satis, moj podpis.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #132 - 27.09.2008 at 11:58:36
 
satis wrote on 27.09.2008 at 00:25:38:
Sploh pa vidim, da se nekateri teh velikih razsvetljencev sploh ne znate kulturno pogovarjati, zbrali ste si necenzuriran forum kot poligon za izživljanje, sem spada še tisti Poet pa še kdo. Jaz bi vas vrgla s foruma, ker vas ne zanima debata, ampak diskvalifikacija sogovornika na primitiven način.

Sad



Bi se šla šefa a ne. Kdor ti ni všeč, bi ga vrgla s foruma.  In ti govoriš o primitivni diskvalifikaciji. Sama si primitivna.

To je forum in ne hare krišna forum ali tempelj hare krišna, kjer kao "problematične " ljudi  dodajate na črno listo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #133 - 27.09.2008 at 12:17:15
 
satis wrote on 27.09.2008 at 00:25:38:
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 15:53:31:
Madan Gopal Das wrote on 26.09.2008 at 14:58:26:
Alojz in Sandib wrote on 26.09.2008 at 14:05:18:
Ti pa njegova bebava živa samomanifestacija,ki misli,da mora biti hlapec ,a pozablja na lastno nedotakljivo svobodno voljo.

heh, sej neki maš prav, sam četudi imam od Njega dano mi relativno svobodno voljo delovanja, sem še vedno le Njegov hlapec, pa če se tega zavedam ali ne, če se s tem strinjam ali ne. mi je pa zelo prijetno, če Ga lahko zavestno, prostovoljno, naklonjeno služim za Njegovo zadovoljstvo. tudi ostalim to iz srca priporočam.


MGD

Zakaj si postavljaš neko namišljeno identiteto,NAD SABO,ČE SI TI,JAZ,VSI VSE !!!! SAMOMANIFESTACIJA VSEOBSEŽNA VESOLJNE POJAVNOSTI SAME- VEČNO SEDAJ.TA TVOJA NAMIŠLJENA 'NAD IDENTITETA', SI V RESNICI TI SAM. VEĆNO-SEDAJ (nikoli začet nikoli končan, kjer je vsak konec nov začetek) ENAKO VESOLJNO SAMOBITEN. Naša -zloba dobrota sta večno-sedaj izraz naše svobodne opredelitve in volje. Ti mešaš svobodno voljo s svojo vesoljno samobitnostjo. Če ti želiš biti hlapec izvoli.Samo, tudi tedaj moraš vedeti komu biti hlapec!!!!


Napisal si spakedravščino brez glave in repa, pri čemer si misliš, da si blazno pameten. Bolj je nesmiselno, bolj misliš, da si pameten.   Grin

Sploh pa vidim, da se nekateri teh velikih razsvetljencev sploh ne znate kulturno pogovarjati, zbrali ste si necenzuriran forum kot poligon za izživljanje, sem spada še tisti Poet pa še kdo. Jaz bi vas vrgla s foruma, ker vas ne zanima debata, ampak diskvalifikacija sogovornika na primitiven način.

Sad


Satis

Nahatee ti je lepo odgovorila. Tudi sam mislim,da si prišla na ta forum širit nek preživeti in prežvečeni glas,ki ga niti sama ne razumeš. Da boš razumela vsaj rep,ti povem še enkrat..:Vsaka individualna X pojavnost elementarna(atomi) in življenjska je večno-sedaj vesoljna samobitna samo manifestacija,katero ti imenuješ Krišna.

Sedaj pa poj svojo mantro,še naprej. Si prišla na ta forum in si mislila,da nas boš poklofola kot zajčke.Ni ratalo in ne bo ratalo!!!!

Lp Alojz Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
efdita
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 10

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #134 - 27.09.2008 at 12:43:28
 
Joj, Lojzi, pa tvoji privrzenci, prav zateženi ste že. Ma čist v vsako stvar se vtaknete in ste že bolj papežki od papeža!
Kar brez veze je že pridet na ta forum k je vsepovsod Alojz s svojimi teorijami in filozofijami.
Alojz, za samospoznanega se mal preveč navzven mečeš in težiš vsem povprek. Tako da, Alojz, spoznavaj se še naprej, pa se boš enkrat upam spoznal.  Grin
Pa lep dan, e.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 29