Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9807 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Treba bo v vesolje
Reply #15 - 05.12.2006 at 00:24:38
 
Če je komu prevroče, to ne bi smel biti tako velik problem, saj je vesolje prilično hladen prostor  (povprečna temperatura vesolja je  2,7 K ali cca  -270 0 C)  in še se  ohlaja Cool

Temna energija namreč pospešeno in zanesljivo trga vesolje narazen in na koncu ga bo spremenilo v en zelo velik, mrzel in temen kraj ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Treba bo v vesolje
Reply #16 - 05.12.2006 at 20:51:25
 
IceIsNice wrote on 04.12.2006 at 23:53:43:
No, men se zdi pa tole za nekega laika kar lepo povedan, ... ja, vse skupi je en sam nic, to smo mi, to je vesolje, noskoncno praznega prostora..ce seveda velja, da je vakuum prazen prostor...(pomoje da ni, vsaj ne tako, kot ga sedaj predpostavljajo, pa tudi neke kvantne teorije govorijo o Diracovem morju, ki naj bi bil vakuum, sam tega pa res nisem stekala na faksu  Huh)

vakuum je provzaprov eter
ni prazno v atomu ampak je polno - samo vidl niso modeli tega - znal zaznat ...

kot si kle rekla
IceIsNice wrote on 04.12.2006 at 23:53:43:
mi pac zaznamo samo povprecitve nekih gibajocih delcev ... se pravi, ce bi imeli angstromsko in pa ene 10^-15sekundno razlocljivost oci, bi bil svet vse kaj drugacen

povprečitve, ki jih zaznavamo, (eni) imenujemo kr hologram, ki je dejansko nekakšno povprečje, vseh posameznih hologramov in dejansko ... ne rabiš večje 'ločljivosti' oči ...
rabiš se upočasnit napram okolici ... to pa nardiš s spremembo percepcije ... reči se okol tebe začnejo full počas premikat (percepcija) - in jih zato zaznavaš več in bolj natančno ...
ta upočasnitev napram okolici, je nekako ...
kakobireku
paradoks
namreč, ko se ustaviš, se zgodi, da si v tisti počasnosti hitr kt veter - rang - če od uzuni okolici izgledaš kot počasnen - in tak tud si - upočasnjen - lahko ti v tisti počasnosti ogromno narediš - saj se čas ustavi - zate ...

sej ne znam povedat, k se niti ne da ... ampak ... tuki nekje ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #17 - 05.12.2006 at 22:09:04
 
Bardo_Thodol wrote on 05.12.2006 at 00:24:38:
Če je komu prevroče, to ne bi smel biti tako velik problem, saj je vesolje prilično hladen prostor  (povprečna temperatura vesolja je  2,7 K ali cca  -270 0 C)  in še se  ohlaja Cool

Temna energija namreč pospešeno in zanesljivo trga vesolje narazen in na koncu ga bo spremenilo v en zelo velik, mrzel in temen kraj ...



Napačen zaključek ,; ker materijalni del vesolja ni to, kar se zdi . Ampak, to je samo prehajanje ene oblike energije v višjo obliko ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #18 - 05.12.2006 at 22:14:04
 
Itak pa bom počasi za nekaj časa nehal pisati tukaj gor, ker se bom lotil poglobljenega študija + delovanja iz knjig Lorberja + njegovih prijateljev . No, Ajsi, seveda obstajajo še druge , od Boga navdihnjene dobre knjige . Vendar, je to danes izredna redkost, kot, da bi recimo " iskal iglo v kopici sena " . Čeprav, tudi slepa kura zrno najde  Cheesy Wink... LP, B.
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Treba bo v vesolje
Reply #19 - 06.12.2006 at 18:08:39
 
gape wrote on 05.12.2006 at 20:51:25:
IceIsNice wrote on 04.12.2006 at 23:53:43:
No, men se zdi pa tole za nekega laika kar lepo povedan, ... ja, vse skupi je en sam nic, to smo mi, to je vesolje, noskoncno praznega prostora..ce seveda velja, da je vakuum prazen prostor...(pomoje da ni, vsaj ne tako, kot ga sedaj predpostavljajo, pa tudi neke kvantne teorije govorijo o Diracovem morju, ki naj bi bil vakuum, sam tega pa res nisem stekala na faksu  Huh)

vakuum je provzaprov eter
ni prazno v atomu ampak je polno - samo vidl niso modeli tega - znal zaznat ...

kot si kle rekla
IceIsNice wrote on 04.12.2006 at 23:53:43:
mi pac zaznamo samo povprecitve nekih gibajocih delcev ... se pravi, ce bi imeli angstromsko in pa ene 10^-15sekundno razlocljivost oci, bi bil svet vse kaj drugacen

povprečitve, ki jih zaznavamo, (eni) imenujemo kr hologram, ki je dejansko nekakšno povprečje, vseh posameznih hologramov in dejansko ... ne rabiš večje 'ločljivosti' oči ...
rabiš se upočasnit napram okolici ... to pa nardiš s spremembo percepcije ... reči se okol tebe začnejo full počas premikat (percepcija) - in jih zato zaznavaš več in bolj natančno ...
ta upočasnitev napram okolici, je nekako ...
kakobireku
paradoks
namreč, ko se ustaviš, se zgodi, da si v tisti počasnosti hitr kt veter - rang - če od uzuni okolici izgledaš kot počasnen - in tak tud si - upočasnjen - lahko ti v tisti počasnosti ogromno narediš - saj se čas ustavi - zate ...

sej ne znam povedat, k se niti ne da ... ampak ... tuki nekje ...



kaj pa je eter? uvajat samo ene nove besede in ne vedet kaj naj bi to blo, je isto kot rect, da ne vemo cist dobr kaj je vakuum, drgac pa je eter neka kemijska spojina..pa v srednjem veku so to besedo uporabljal za snov, po kateri naj bi potovala svetloba..ker jim pac ni bla fiska jasna, zdaj pa bi ze lahko to presegli pomoje..
kaj je pa hologram? jaz sem ga ze nardila, to je nacin, kako slikas nekaj, da lahko potem dobis nazaj 3d
info nekega predmeta..slikas z dvema zarkomo, en se odbije od predmeta na fotografski papir, drugi pa je referencni, ko gledas, pa spet z referencnim zarkom posvetis na film in na drugi strani vids 3d sliko...ubistvu je simpl za narest, rabs sam dva laserja pa fotografski papir..
ne vem kaj ma to veze s povprecitvami..al pa se tuki govori en jezik, ki ga jaz ne stekam..
glede povprecitev imamo pa casovne in prostorske, normalno, da ce se ustavlas, da se stvari navidezno premikajo hitreje, ce gres z avtom in vozis vstric z vlakom, se ti zdi, kot da vlak miruje, ce pa zacnes zavirat pa vlak navidezno pospesuje...samo ti si tukaj govoru o eni cisto drugi stvari...priznam, nisem te razumela..
pozdrav
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Treba bo v vesolje
Reply #20 - 06.12.2006 at 18:10:58
 
Boštyxz wrote on 05.12.2006 at 22:14:04:
seveda obstajajo še druge , od Boga navdihnjene dobre knjige . Vendar, je to danes izredna redkost, kot, da bi recimo " iskal iglo v kopici sena " . Čeprav, tudi slepa kura zrno najde  .

jah, zakaj pa bi jih iskal, ce so ze najdene?
 Wink
itak pa je zivljenje tovje samo najvecja navdihnjenost od boga, zate Smiley
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Treba bo v vesolje
Reply #21 - 07.12.2006 at 00:06:36
 
mene pa zaenkrat ne vleče v vesolje, ker še tega planeta nisem zares vidla. vse ob svojem času, vse v vsakem lajfu.

kaj pa bomo v vesolju sploh? še kle ne znamo v miru živet, a bi se radi šli real star wars? če bi bilo možno bi pa skočila skozi dimensial doors  na kake počitnice na kak super prijazen in lep planet, po možnosti tja, kjer bi lahko letela. Wink ker pa to ni letim v sanjah Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #22 - 07.12.2006 at 11:54:30
 
Quote:
mene pa zaenkrat ne vleče v vesolje, ker še tega planeta nisem zares vidla. vse ob svojem času, vse v vsakem lajfu.

kaj pa bomo v vesolju sploh? še kle ne znamo v miru živet, a bi se radi šli real star wars? če bi bilo možno bi pa skočila skozi dimensial doors  na kake počitnice na kak super prijazen in lep planet, po možnosti tja, kjer bi lahko letela. Wink ker pa to ni letim v sanjah Smiley

Cooool, Petra . Se strinjam . Drugače pa skoraj letajo na našem bližnjem Saturnu, njihovi Ljudje . Ker, Saturnov obroč deluje kot nekak urejevalec gravitacije, da potem ni prevelika zaradi sorazmerne velikosti planeta . Vendar, čeprav je Saturn velik, so pa tudi sorazmerno večji tudi tamkajšnji ljudje . In, prav zaradi Saturnovega obroča, imajo težo zelo zmanjšano, takole, ; npr. ; Če slučajno tam človek pade iz večje višine, mu ob padcu na tla, sploh ni veliko, tako, da se takoj pobere brez kakih omembnih poškodb . Sicer pa se imajo tam tudi drugače prav lepo , + fajn se imajo . Tudi prave noči skorajda nimajo, ker je ravno njihov obroč spet prerazporejevalec prejete sončne svetlobe v atmosfero . In tako, tudi noč pri njih ni tako temna , kot pri nas . In, tudi dan imajo razmeroma svetlejši kot pri nas, spet zaradi njihovega obroča .   Life is miracle   Smiley Wink .  Lp, Boštjan & Miguel Migs  Cool...
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Treba bo v vesolje
Reply #23 - 07.12.2006 at 12:29:36
 
in noc vam bo svetila kakor dan Smiley Ps 139 moj najljubsi Wink
hehe sam tole je res smesn kar si napisu Smiley
juhu vesoljcki so tu
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Treba bo v vesolje
Reply #24 - 07.12.2006 at 13:47:37
 
O, svašta ste že napletli. Ajs, zanimivo mi je, kar pišeš.
Glede etra mogoče enkrat drugič razložim, kaj mi je v zvezi s tem padlo na pamet.

Petra, ja, to, dimensional door (stargate), kar ena od tistih v stanovanju ... Wink Hi hi hi, to bi blo d best!

Kopron/Boštjan, razumemo se pa res ne dobro, tako da – prijeten in učinkovit študij ti želim, kaj naj rečem drugega. Smiley
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Treba bo v vesolje
Reply #25 - 07.12.2006 at 14:36:15
 
Mateja B. wrote on 07.12.2006 at 13:47:37:
Petra, ja, to, dimensional door (stargate), kar ena od tistih v stanovanju ... Wink Hi hi hi, to bi blo d best!

hehe, o tem je že Clifford D.Simak napletel eno prav luštno sf štorijo. Se jo splača prebrat, če jo najdete v kakšni knjižnci.
Jaz sem jo pred leti bral v eni srbohrvaški izdaji pod naslovom "Tranzitna Stanica"

ali pa na Amazon
http://www.amazon.com/Way-Station-Clifford-D-Simak/dp/1882968271/ref=pd_sim_b_3/...




Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #26 - 07.12.2006 at 22:23:15
 
Mateja, jaz vas že razumem, ampak, vi mene ne ...  Grin Cheesy Smiley ...  No, saj sem si že rekel, da preveč pišem, razlagam, kot tudi govorim ... gluhim ušesom ... slepim očem ... hromim, pohabljenim , - mrtvim, ... kot je pred 2000 leti On  Cry...
Back to top
« Last Edit: 08.12.2006 at 11:31:06 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Treba bo v vesolje
Reply #27 - 08.12.2006 at 17:23:06
 
IceIsNice wrote on 06.12.2006 at 18:08:39:
kaj pa je eter?

najlaži bi se dal rečt, da tist kar znanstveniki trdijo da ne obstaja
v vsakem primeru pa je neizmerljivo - vsaj s trenutno tehnologijo - da se pa mert posledice npr ...
sm mislu da sm o tem že napisu, pa ne najdem, edin tole sm najdu:
gape wrote on 30.07.2002 at 21:11:59:
[quote author=Oldi  link=1025777207/90#102 date=1028022315]Je zate gravitacija resnica oziroma kaj ti uporabljaš za eno besedo za ta pojem?

Pa ne mi tle s kako kvantno mehaniko strašit; ostajamo na makro nivoju.

vsak čas pridemo do kvantne zgodbe, nč se bat, ona je danes del Resnice, ki pa še ni vkomponirana v Resnico ...

in gravitacija je laž, gravitacija ne obstaja, je samo reakcija akcije, ki pa je eter, ki zapolnjuje vse kar ni 'fizično' - 'materija'
vakuum ni vakum ampak je eter
in med elektroni in protoni je eter, ne pa vakuum
in ta eter use skupi tišči, ne pa da gravitacija skupi vleče, lahko si razlagamo tud tko ... ampak to ni res
Grin
heee, ena bedastoča zate oldi, da ti pršparam tipkanje
[/quote]

gape wrote on 31.07.2002 at 08:47:02:
glej oldi enačba drži ... v idealnih razmerah (take pa nkol niso) in zato jabolko ne pade nujno blizu drevesa, kam bo jabolko padlo je relativno, odvisno od zunanjih faktorjev ... pa pustva to

pa pustva tud eter, če se spomniš je obstaju nek poizkus v katerem so dokazali da je  v prostem  atomskem prostoru vakuum, pa ni, samo tko so intepretiral, zdej ker se o dokazih tm notr v enem atomu ne moremo pogovarjat, je đabe da se pogovarjamo, to je pač eno leto star info, ki sm ga dubu v sklopu z drugimi infoti in sm bil z modelom hrvatarjem zmenjen da se pol še slišva, pa se mi ni oglasu več, model pa je infote prejemal 15 let od mojstra koot hoomija, torej popolnoma nedokazano, ampak ti povem, logično pa tko da ne moreš ne verjet.
no ja seveda on je pol vse to s preiskusi dokazu, da je to tko, tko da on ima dokaze, zase, za druge pa ne vem, bom ga probu izbrskat modela.


gape wrote on 31.07.2002 at 14:30:25:
eter je vse kar ni materija
eter je nekako tista vibracija kjer ni upora, vse gre samo od sebe, samo misel je potrebna in je.
nič ni treba delat na silo, saj se ti nič ne upira.
tam nasilja ni.
nasilje je mogoče samo tukaj, v materiji.


skratka
to sm poslušu od enga modela očitno leta 2002 poleti v gozdu martuljek, na ... srečanju teozofov ... al neki ...  isti dan je blo pa še predavanje tao fizike (če ni deepak chopra - ne vem - padu mi je u glavo) taka a4 knjiga ... hudo nora ...  

to ni eter - tak tekoč - ampak ... eter je pač use kar je ... podobno kot se reče da neki pošlješ v eter ... ne v tekočino ... prek radia al pa televizije ...

jest etru rečem kr ljubezen - una brezpogojna ...  


eko
*pa v srednjem veku so to besedo uporabljal za snov, po kateri naj bi potovala svetloba*
tega nism vedu ... to je to ... tud use ostalo potuje po tej 'snovi'


kaj ma hologram s poprečitvami ...
če pogledaš na reč tko, da ko ti s svojimi očmi gledaš v svet, ustvarjaš hologram sveta - provzaprov - telo, ki je del zemlje, ga dela zate (ker pa se ti poistovečaš s telesom bo kr ok da ga ustvarjaš ti) ...
jasno ... taisti del sveta opazuje še nekdo drug
jasno, vidi neki drugega - zanj mora bit hologram tak kot zanj mora bit - da zdrži ...
to kar onadva vidita je 'poprečitev' - oba skupaj vidita povprečje - seštevek svojih pogledov
ker nas je zelo veliko - je hologram zafixiran (težko je opazt kej, kar ni dogovorjeno - čeprov je tm).
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Treba bo v vesolje
Reply #28 - 08.12.2006 at 20:28:28
 
mogoce bi se za zacetek mogl vprasat kaj je vakuum?
recimo..
hm
ok se ne bom najprej spuscala v te filozofske razprave..
sam k pravte, da znanstveniki ne vejo, mogoce pa vejo, pa vi (mi) ne razumemo..
kaj hocjo povedat z Diracovim morjem..to se dogaja v vakuumu..
je en kup teorij, tudi na znanstvenem podrocju...
se prav, ce ne razumemo ni treba rect, da znanstveniki ne vejo
mene je ene par stvari tud s podrocja delcev pa kvantne fiske ful impresioniral...kolk ubistvu vejo, pa pol se bl, kolk ubistvu ne vejo, ko prides do une limite, ko si priznas, od tuki naprej pa ne znamo
ampak je pa treba nekaj v to vlozit, da se vsaj potrudis stvari razumet, najlazji pa je rect da pojma nimajo
veliko pa se tud ve in prikriva..to pa je dejstvo, amerika pa je se vedno prva kar se tice znanosti, vsekakor pa velik pred evropo
njah...morm mal svoj feud brant Wink
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #29 - 08.12.2006 at 22:11:05
 
Hm, niti-niti , ;: V Novem Razodetju je Eter precej bolje, natančno, znanstveno razložen , ni to, kar govorijo, učijo .  Seveda, ker ne razumejo . Ker pač ne morejo . Ker, oni ( znanstveniki ) le opisujejo neke fizikalne zakone, vendar pa pozabljajo na GLAVNO stvar : pozabljajo na ZAKONODAJALCA . No, saj, v bistvu ga ne pozabljajo, ampak ga zanikajo, ker to nebi ustrezalo njihovemu načinu gledanja . In, tako se + se bodo še dolgo časa vrteli v krogu, brez izhoda Cry . In, lep večer, še naprej ... Boštjan By Kopron team U.L.T.D.  .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3