Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9713 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Treba bo v vesolje
30.11.2006 at 20:11:57
 

Treba bo v vesolje


London | 30.11.2006 | STA/Reuters

Človeštvo se mora naseliti na drugih planetih, če hoče preživeti, trdi Stephen Hawking, ki bi rad tudi sam poletel v vesolje.      

Ugledni britanski znanstvenik Stephen Hawking je opozoril, da mora človeštvo zapustiti Zemljo, če želi preživeti. "Dolgoročno preživetje človeške vrste je ogroženo, dokler bo omejena samo na en planet. Prej ko slej bi nas zbrisale katastrofe, kot je na primer trk asteroida ali jedrska vojna. Ko se bomo nekoč razširili po vesolju in ustanovili neodvisne kolonije, bo naša prihodnost varna," je dejal 64-letni profesor.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #1 - 30.11.2006 at 20:36:15
 
Ej, ne se hecat ; možakar je pač " za časom"  Shocked. In ostali , ki trobijo z njim v isti rog tudi  Cry. Odidemo  pa, ko bo čas za to ! Prihodost je v duhovnosti , ne pa onesnaževanje še ostalih planetov po vesolju  Exclaim. Kaj, a ni dovolj , da smo precej uničili že ta planet   Sad??? Saj, Stephena sem včasih spremljal, zasledoval, dokler mu še ni um degeneriral tako, kot mu je telo že prej  Embarrassed. Vendar, pred okrog tremi leti nazaj, sem po eni njegovi izjavi ( ne spomnem se že katera ) spoznal, da je fant zabredel v napačne, krive vode Huh . Zato sem se distanciral do njega , reveža ubogega Cry . No, pa dober duhovni napredek, še naprej  Smiley... Boštjan by K .
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Treba bo v vesolje
Reply #2 - 30.11.2006 at 22:00:29
 
pomoje pa ni tolk zblojena ta ideja..tud mislm, da ni edini ki tko misle in da americani ze dolgo razmisljajo v to smer. Treba je samo atmosfero npr. marsa nasopat z dolocenimi delci in plini in ostali pogoji se bodo sami hitro uredili..
al ne Wink
ce folk, mislm znanstveniki resno razmisljajo o dvigalu v vesolje, na to temo je blo ze par resnih znanstvenih konferenc...no, seveda nasa generacija tega ne bo ucakala...ampak nekoc, kdo ve Smiley
ajs
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #3 - 30.11.2006 at 22:06:35
 
ha, seveda jih precej tko misli, razmišlja Roll Eyes. Vendar, to še ni podatek, ker, kot vemo je svet zavožen masovno ... , kompletno, večinoma ...  Roll Eyes itd ... tko, ali drugače ... No, saj, ne rečem, izvedljivo bi že bilo, aaampaak, smiselnost , torej, koliko/če sploh , se izplača,  Sad Undecided... po moje, bi se dalo kje drugje več naredit  Wink ... ( pri/na sebi, na Zemlji, bližje, itd ... ) Lep, duhovni pozdrav ... B by K .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Treba bo v vesolje
Reply #4 - 01.12.2006 at 09:46:10
 
Boštyxz wrote on 30.11.2006 at 20:36:15:
Prihodost je v duhovnosti , ne pa onesnaževanje še ostalih planetov po vesolju


Po sranju, ki ga je človeštvo povzročilo Zemlji, bi se na drugih planetih obnašalo veliko lepše, saj s(m)o se na tem planetu marsičesa naučili. Okolju prijazna tehnologija že obstaja, samo ni še v široki uporabi. Se pa tudi meni zdi, da se bolj splača "reševat duše" Wink na kak bolj učinkovit način. Če pa bi obstajale dejanske možnosti, bi kaka kolonija v vesolju bila čist zanimiva in zabavna reč. Živimo namreč v vesolju neskončnih možnosti, to ugotavlja znanost vedno bolj.

Quote:
Saj, Stephena sem včasih spremljal, zasledoval, dokler mu še ni um degeneriral tako, kot mu je telo že prej  Embarrassed. Vendar, pred okrog tremi leti nazaj, sem po eni njegovi izjavi ( ne spomnem se že katera ) spoznal, da je fant zabredel v napačne, krive vode Huh . Zato sem se distanciral do njega , reveža ubogega Cry . No, pa dober duhovni napredek, še naprej


Huh Uf, tole pa je prepotentna, arogantna izjava ... In nič kaj prepričljiva, če se niti ne spomniš, zakaj si se distanciral.

Duhovni napredek ne pomeni izločit materijo iz "računa", ampak usklajeno življenje in upravljanje z njo. Zlitje materije in duha. Ki v svojem bistvu tako ali tako nista dve substanci, amapk ena. Razločeni izgledata samo s stališča naše percepcije (ker/kadar smo v prostoru-času). Kvantna fizika to pokaže povsem jasno.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #5 - 01.12.2006 at 09:49:49
 
gape wrote on 30.11.2006 at 20:11:57:

Treba bo v vesolje


London | 30.11.2006 | STA/Reuters

Človeštvo se mora naseliti na drugih planetih, če hoče preživeti, trdi Stephen Hawking, ki bi rad tudi sam poletel v vesolje.      

Ugledni britanski znanstvenik Stephen Hawking je opozoril, da mora človeštvo zapustiti Zemljo, če želi preživeti. "Dolgoročno preživetje človeške vrste je ogroženo, dokler bo omejena samo na en planet. Prej ko slej bi nas zbrisale katastrofe, kot je na primer trk asteroida ali jedrska vojna. Ko se bomo nekoč razširili po vesolju in ustanovili neodvisne kolonije, bo naša prihodnost varna," je dejal 64-letni profesor.



Ja pa sej smo v vesolju  Grin


Kje bi bili drugje?



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Treba bo v vesolje
Reply #6 - 01.12.2006 at 11:42:46
 
Mateja B. wrote on 01.12.2006 at 09:46:10:
Huh Uf, tole pa je prepotentna, arogantna izjava ...



ne bi rekla.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Treba bo v vesolje
Reply #7 - 01.12.2006 at 13:14:53
 
t wrote on 01.12.2006 at 09:49:49:
gape wrote on 30.11.2006 at 20:11:57:

Treba bo v vesolje


London | 30.11.2006 | STA/Reuters

Človeštvo se mora naseliti na drugih planetih, če hoče preživeti, trdi Stephen Hawking, ki bi rad tudi sam poletel v vesolje.      

Ugledni britanski znanstvenik Stephen Hawking je opozoril, da mora človeštvo zapustiti Zemljo, če želi preživeti. "Dolgoročno preživetje človeške vrste je ogroženo, dokler bo omejena samo na en planet. Prej ko slej bi nas zbrisale katastrofe, kot je na primer trk asteroida ali jedrska vojna. Ko se bomo nekoč razširili po vesolju in ustanovili neodvisne kolonije, bo naša prihodnost varna," je dejal 64-letni profesor.



Ja pa sej smo v vesolju  Grin


Kje bi bili drugje?



uživajte!

Grin prisajsli
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #8 - 01.12.2006 at 17:00:17
 
Matejka , vem, da sta duh + materija v bistvu ena stvar, le, da je duh svobodnejši, materija pa je ujet duh  Exclaim. Vendar, če nekoga dam pri sebi na off, potem ga pač dolgo časa ne vklopim v svoje delovanje, razen, če se mi res ne izkaže Roll Eyes . No, pri Stephenu se je pa izkazalo, da sem imel prav, ker, fant brede le še navzdol, nižje, globlje, kar se potrjuje, ob zdajšnji izjavi Cry ... priznam, malo arogantno, vendar, kaj bi prikrival resnico , čeprav boli  Cry... Tudi za duhovni napredek velja prav, kot si napisala  Roll Eyes... vendar , Bog ima z nami drugačne namene ... Lp, K by B
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Treba bo v vesolje
Reply #9 - 01.12.2006 at 17:38:15
 
[quote author=t link=1164913917/0#5 date=1164962989]gape wrote on 30.11.2006 at 20:11:57:

Treba bo v vesolje
Ja pa sej smo v vesolju  Grin


ne še čisto povsod  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Treba bo v vesolje
Reply #10 - 02.12.2006 at 11:32:48
 
Boštyxz wrote on 01.12.2006 at 17:00:17:
Matejka , vem, da sta duh + materija v bistvu ena stvar, le, da je duh svobodnejši, materija pa je ujet duh  Exclaim. Vendar, če nekoga dam pri sebi na off, potem ga pač dolgo časa ne vklopim v svoje delovanje, razen, če se mi res ne izkaže Roll Eyes . No, pri Stephenu se je pa izkazalo, da sem imel prav, ker, fant brede le še navzdol, nižje, globlje, kar se potrjuje, ob zdajšnji izjavi Cry ... priznam, malo arogantno, vendar, kaj bi prikrival resnico , čeprav boli  Cry... Tudi za duhovni napredek velja prav, kot si napisala  Roll Eyes... vendar , Bog ima z nami drugačne namene ... Lp, K by B


Materije ne vidim (več) kot nečesa, v čemer bi bil duh ujet, ampak je duh vanjo naseljen. Prostovoljno. Po moje se nihče ne inkarnira prisilno. Vsi pridemo sem, v zgoščene zemeljske frekvence, da si tu izberemo tako situacijo, ki nam bo dala najboljše možnosti za to, da opravimo svojo nalogo, svoj del učenja. Odkar svet razumem tako, je vse jasneje. In lažje. Odpadejo vsi svetoboljni romantični filingi v smislu "življenje ječa, čas v nji rabelj hudi" (jutri je Prešernov rojstni dan Wink, ga je treba mal pocitirat Wink).

Kakšna pa je resnica, za katero praviš, da boli?
Meni (moja) resnica daje veselje do življenja in izziv za prihodnost, ki jo pričakujem z veselim zanimanjem. Daje mi vero, jasnost in zaupanje vase in v duha.
Naj pojasnim: tisto najvišje, iz česar vse izvira in v čemer vse je, raje imenujem duh, ker beseda bog nosi preveč togo religijsko opredeljenih pomenov, da bi lahko ustrezala mojemu videnju vseobsegajočega.

In kakšne namene ima z nami Bog?

Kar se pa tiče selitve na druge planete, se mi zdi varianta početi to v fizičnih frekvencah nekoliko preveč oddaljena, ker je časa za kaj takega najbrž premalo. Čeprav Undecided – kdo ve, kakšne tehnologije vse že imajo v znanstvenih laboratorijih ...
Lažje si zamislim samo selitev duš, torej da se po smrti telesa inkarniramo drugje v vesolju ali pa ostanemo nefizična bitja. Ta druga varianta mi je bližje in je zame bolj verjetna, ker sem nefizično vesolje brez časa, kakršen je tukaj, že izkusila tudi zdaj, ko imam še telo.
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #11 - 02.12.2006 at 13:27:49
 
Hmm, Matejč , vidim, da ti še marsikaj ni jasno  Roll Eyes. Pa ne vem, kje bi začel, da ti vsaj malo razložim  Embarrassed. Hmm, nameni našega Stvarnika z nami so precej višji, kot misli večina   Shocked. Najbolj točno pa nam je On to razodel v Novem Razodetju, po Jakobu Lorberju  Smiley. No, glede Resnice, ki sicer boli, zato pa osvobaja, in to je neprimerno bolj osrečujoče, kot pa marsikaj  Wink. Bi te pa vprašal nekaj drugega , in sicer : ali veš, Matejka, iz česa so sestavljeni atomi, ( z protoni + nevtroni in ostalo kramo vred )   kot delci materije  , ki sestavlje materijalni del naših vesolij  Exclaim? Questioning Btw, tale naslov + podoben članek od Stephena sem zasledil v Slovenskih Novicah  Cheesy. Zdaj pa me zanima, kdo je od koga " plonkal " ? Grin  Pa dober duhovni napredek, še naprej ... v večnost  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Treba bo v vesolje
Reply #12 - 04.12.2006 at 14:11:55
 
Nisi mi odgovoril na nobeno vprašanje – ne o resnici ne o božjem namenu – pa me že sprašuješ nekaj drugega. Na tak neučinkovit način se ne bom pogovarjala. Samo če sva oba pripravljena naučit se kaj novega, dopolnit svoje vedenje o svetu, potem se je smiselno pogovarjat. In to brez gore smajlijev in odvečnosti v smislu "Matejč, Matejka". A me poznaš? A veš, kaj vse vem?

Povej mi torej bistvo Lorberjevega sporočila, gotovo se ga da povzet na kratko. (Se bom potem najbrž spomnila še česa o njem, ker mi je pred leti o njem govorila mami, ko ga je brala.) To, da je resnica osrečujoča, vem, ampak kaj je resnica, o kateri govoriš?

Tisto, kar so do sedaj imeli za najmanjše delce materije, sploh niso trdni delci, ampak samo valovi možnosti, ki se začnejo obnašati kot trdni delci šele, ko se nanje usmeri nek opazovalec. Iz tega najbrž sledi, da materijo samo zaznavamo kot trdno zaradi fiksnih povezav nevronov v možganih. Ta razlaga mi je najbolj smiselna, ker ustreza moji izkušnji, da je vesolje stalno spreminjanje, pretakanje, valovanje celotnega spektra frekvenc.

Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Treba bo v vesolje
Reply #13 - 04.12.2006 at 20:30:08
 
No. Teja, spet ne vem, kaj misliš . Zato spet ne vem, kje bi začel . Bom poizkusil kar na začetku . Glede resnice, kot sem napisal, sem mislil direkt tisto resnico, ki sem jo tisti hip podajal, navajal. Potem, glede resnice na splošno, bi rekel, da resnica nekako " zadane" , zaboli nekoga, ker z svojo resnostjo napovedanega , potem postavlja nepreklicna, neizbrisljiva, dejstva . In, to morajo potem tudi biti večna "dejstva" , ker, edino resnica je lahko trajna, večna . Vse drugo je laž, in s tem minljivo , ker ne more obstajati pod Lučjo resnice . No, glede resnice v svojem bistvu, pa : kot sem že poprej najavil : Resnica je Bog ! ( kod edina vseobsegajoča, neskončna, večna, prava, svetla, neminljiva ... itd . ... ) . No, in jaz grem v novejših časih najraje na bistvo, in to kar takoj ... O, Božjem namenu z nami pa drugič. Namreč, moram se iti duhovno izobraževat zdele, ker sem ravno sinoči dobil 4 knjige od Mirota, iz založbe Lorber , in je fuuuuuuul zanimivo, tko da morm res it , da kaj ne zamudim ! P.S., a pol po tvoje materija, dokler jaz ne obrnem mojih oči nanjo sploh ne obstaja tam , kjer je hip zatem , ko jo zaznam  Shocked ? ( Hmmm, majavi temelji ) . Zakaj pa se potem ponoči , ko grem na WC , zaletim v vrata napol speč, z zaprtimi očmi v temi  Grin? Saj nebi smela obstajati tam, ker moje bedno možgansko črevesje še ni dojelo skozi čutil oči , da so tam, ker je tema : ha, ha, ha . Pa čaw, pa lep pozdrav ... B by K .
Back to top
 
 
IP Logged
 
IceIsNice
3
***
Offline

Credo quia absurdum!
Posts: 163

Re: Treba bo v vesolje
Reply #14 - 04.12.2006 at 23:53:43
 
Mateja B. wrote on 04.12.2006 at 14:11:55:
Tisto, kar so do sedaj imeli za najmanjše delce materije, sploh niso trdni delci, ampak samo valovi možnosti, ki se začnejo obnašati kot trdni delci šele, ko se nanje usmeri nek opazovalec. Iz tega najbrž sledi, da materijo samo zaznavamo kot trdno zaradi fiksnih povezav nevronov v možganih. Ta razlaga mi je najbolj smiselna, ker ustreza moji izkušnji, da je vesolje stalno spreminjanje, pretakanje, valovanje celotnega spektra frekvenc.



No, men se zdi pa tole za nekega laika kar lepo povedan, ... ja, vse skupi je en sam nic, to smo mi, to je vesolje, noskoncno praznega prostora..ce seveda velja, da je vakuum prazen prostor...(pomoje da ni, vsaj ne tako, kot ga sedaj predpostavljajo, pa tudi neke kvantne teorije govorijo o Diracovem morju, ki naj bi bil vakuum, sam tega pa res nisem stekala na faksu  Huh)
ce koga zanima pa lahko mal ponovim fiziko delcev, da se nase skupno znanje koncno ozavesti glede tega, da proton in nevtron in elektron niso niti najmanjsi niti edini...
pa se tolk lepa teorija je to, k ena pravlca, ce jo tko vzames..delci brez mase in take luskane stvarce Smiley evo klele en link na kvarkadabro  http://www.kvarkadabra.net/index.html?/snov/teksti/fizika_delcev.htm
Seveda cedalje bolj opazam, da je med ljudmi, ki sicer niso neki fiziki, se pa vseeno spravjo brat kaksne poljudne clanke glede tega, grozna zmeda glede tega kako predstavljamo svetlobo, kaj so zdej to fotoni, a je to valovanje al kva je zdej to.. pac mamo dve sliki, dva opisa, uporabmo pa tistga ki nam bolj prav pride, elektromagnetno valovanje (naprimer svetloba) ima lastnosti valovne teorije v fiziki (gre tko kt valovi na vodi..) in je to en nacin opisa, ki ga je podal Maxwell s slavnimi enacbami, ki pa so ostale velika skrivnost, ampak to za drugic Smiley potem pa je prislo do potrebe, da to opisejo se v okviru kvantne mehanike, kjer so uporabili za opis delce, fotone, ki so delci brez mase in prenasajo elektromagnetno interakcijo.
Sej ne vem, ce je kaj bl jasn..no ampak to ni en bavbav..pac dve teoriji, valda fascinantni sami po sebi, ampak ne pa neki, k nebi Maxwell ze leta 1800 pa se neki vedu...!!!!
Vsekakor pa je vesolje in vse kar je, neprestano v gibanju in spreminjanju, elektroni se vrtijo okol jedr, protoni in nevtroni tud naokol skacejo, kolkrhitr pa se neki, kar ima naboj premika, pomeni da imamo elektriko, pa magnet ..tko da ja, vse se lahko v enih frekvencah meri..oziroma v enotah, ko povejo kolkrat se neki zavrti na sekundo..naprimer proton okol svoje osi :hm
uglavnm vse se da zlo kunstno povedat, al pa tko da vsak razume Smiley
no tko da nevem kopron kaj se ti tko zlo pametnega delas al kva ti gre mateja tko zlo na zivce, k se mi zdi, da ti je lepo odgovorila, ti pa kar nekaj slamo naokol mlatis... Smiley

najbrz je glede tega, da opazovalec naredi nekj fiksno hotla povedat, da mi pac zaznamo samo povprecitve nekih gibajocih delcev, kar je pac vsas materija, se pravi, ce bi imeli angstromsko in pa ene 10^-15sekundno razlocljivost oci, bi bil svet vse kaj drugacen, mene ze ko pogledam pod mikroskop cist fascinira...Smiley

glede lorberja pa sm ti ze povedala, da obstaja se kaksna druga primerljivo dobra knjiga zihr, pa prav tako al pa se bl od boga navdihnena....valda, teb je lahk to naj knjiga in je to cist kul, lahk ti tud pokaze resnico in nevemkaj, vendar ni nujno, da ne bo name pa ravno obratno ucinkovala..tko da kul ja da poves, sam ne pa jo kot edine zvelicavne kle proglasat
ok kopr?
lepo nocko vsem
ajs

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3