Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 13498 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #15 - 26.10.2006 at 09:45:01
 
Boštyxz wrote on 25.10.2006 at 23:09:35:
Žal smo malo zašli iz glavne teme Undecided. Še vedno pa nisem dobil pravega odgovora ( mogoče samo zaradi nevednosti + ozkomiselnosti )  Huh.  Vidim , pa da nekateri še vedno premalo dajo na pomen duhovnih vzrokov, ki so precej povezani z materijalnimi vzroki .


Po moje nismo čist zašli. Veliko naših dejanj (več kot se morda zavedamo) ima podlago v t.i. kolektivnem nezavednem, ki nima neposredne biološke  nagonsko/instinktivne podlage, a so se je  vendar skozi kolektivno zgodovino človeštva izkazalo za evolucijsko uspešen način regiranja na družbeno in naravno okolje. Tko da tud po moje nima pravega smisla iskat izvorni materialni vzrok za neke skozi človeško zgodovino izoblikovane arhetipe, po katerim  ljudje delujemo dokaj predvidljivo in podobno ne glede na naše siceršnje kulturne in individualne    razlike. 'Duhovne vzroke' je mogoče razumet kot avtonomne, bolj ali manj komplesne psihične vsebine s svojo avtonomno energijo, zaradi katerih delujemo kot pač delujemo. Seveda si jih skušamo razložit oz.  jih bolja li ali manj  aplicirat na vsakoktratno zgodovinsko in individualno situacijo, a prav  vsakokratno apliciranje  jih hkrati povratno tudi spreminja nazaj do njihovovih izvorov, zato jim prvotnega 'duhovnega' izvora ni mogoče določit. Še v t.i. svetih knjigah in spisih so zajeti zgolj simbolno/metaforično, njihovo psihodinamiko pa je mogoče zaslutit zgolj skozi mitologojio.  Seveda pri razlaganju arhetipov, mitologije in obredja  lahko zaidemo na  pretirano izhajnje iz aktualne  sedanjanosti (pragmatizem) na eni ali v pretirano izhajanje iz izvorne preteklosti (fundamentalizem), tako kot povsod drugje pa je vsaj meni najbližja srednja pot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #16 - 26.10.2006 at 10:29:30
 
Boštyxz wrote on 25.10.2006 at 23:09:35:
Žal smo malo zašli iz glavne teme Undecided. Še vedno pa nisem dobil pravega odgovora ( mogoče samo zaradi nevednosti + ozkomiselnosti )  Huh.  Vidim , pa da nekateri še vedno premalo dajo na pomen duhovnih vzrokov, ki so precej povezani z materijalnimi vzroki . Glede materijalne čistosti pa pač obstaja povezava , ker sta pač tudi H2O + žajfa neke vrste materiji, prav tako kot tudi vsakršna umazanija . Mogoče pa mi lahko kdo razloži, kaj je Bizarnost, ker se mi zdi nekako tuja beseda, in je nebi rad mešal z duhovnostjo . Hvala  Smiley



Je Hume lepo pokazal, da je vzročnost predvsem stvar navade (kot bi kopron rekel "nevednosti + ozkomiselnosti"), vse skupaj pa lahko podpremo z dejstvom, da so v znanosti dandanes izraze za vzročne odvisnosti zamenjale diferencialne enačbe, ki so vzročno simetrične. Torej je to, čemer se reče vzrok, nekaj zelo arbitrarno odvisnega od vsakokratnega opazovalca - vsak "vzrok" je popolnoma duhovna zadeva, ki deluje znotraj določenega modela, ki je spet popolnoma duhovne narave (zemljevida ne smemo zamenjati s pokrajino, katero zajema).

Bizarnost je idealen opis za vse, kar duhovnost v tvojem smislu pomeni (če damo na kup vsa verovanja in "duhovnosti" dobimo cel kup izjav, ki so vse enako nedokazljive, hkrati pa se medsebojno izpodbijajo: ko se odločiš za določeno konsistentno množico izjav s polja "duhovnosti", s tem že zanikamo večino ostalih enako konsistentnih množic; če se odločiš za monoteizen, s tem že zanikaš politezizme, pri čemer ne enim ne drugim ni uspelo dokazati obstoja njihovih predmetov).


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #17 - 27.10.2006 at 00:40:54
 
joooooooooaaaaaaaaoooooooouuuuu, kolk smo prazniiiiiiiii Cry . A je že kdo slišal za znanost o korespondencah ? Tu bi se mogoče lahko našlo tudi kaj bLizarnega . Grem spat zdej . Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #18 - 27.10.2006 at 09:28:02
 
Boštyxz wrote on 27.10.2006 at 00:40:54:
joooooooooaaaaaaaaoooooooouuuuu, kolk smo prazniiiiiiiii Cry . A je že kdo slišal za znanost o korespondencah ? Tu bi se mogoče lahko našlo tudi kaj bLizarnega . Grem spat zdej . Undecided


Kaj jaukaš, kopron? Se mi zdi nekak paradoksalno, da izražaš razočaranje nad praznostjo  korespondiranja s tistimi,  ki  svojo izponitev iščemo in najdevamo skoraj da  izključno v medsebojni korespondenci, torej tudi v korespondenci s tabo. Tega ne morem razumet drugač kot jadikovanje  nad svojo  lastno praznostjo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #19 - 27.10.2006 at 10:55:37
 
ja, že, sam tud ne. Namreč, sem mislu, da je kdo kaj manj prazen, oz. kaj več ve ... Undecided in lahko poda kaj bolj duhovnega ... Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #20 - 27.10.2006 at 11:26:27
 
Boštyxz wrote on 27.10.2006 at 10:55:37:
ja, že, sam tud ne. Namreč, sem mislu, da je kdo kaj manj prazen, oz. kaj več ve ... Undecided in lahko poda kaj bolj duhovnega ... Embarrassed


Ti je t lepo razložu, da bizarnost lastnost duhovnega, jest pa, da je njegova lastnost  tud praznost oz.
neizrekljivost. Kar seveda še ne pomen, da si duhoven že samo, če si bizarnen ali če preprosto molčiš. O bizarnem in neizrekljivem pač komuniciricaš z orodji, ki so ti na voljo, in ker duhovno  vsaj po moje na tak način tud vzpostavljaš tako zase kot za druge, je treba bit pri izbiri  teh orodij pazljiv in potrpežljiv.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #21 - 27.10.2006 at 11:27:10
 
Boštyxz wrote on 27.10.2006 at 10:55:37:
ja, že, sam tud ne. Namreč, sem mislu, da je kdo kaj manj prazen, oz. kaj več ve ... Undecided in lahko poda kaj bolj duhovnega ... Embarrassed




Lahko tudi prdnem, če je to kaj bolj duhovnega  Grin



Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #22 - 28.10.2006 at 13:29:05
 
Vsaj nekaj, vendar bi jaz raje kihnil ...  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #23 - 29.10.2006 at 03:35:24
 
Boštyxz wrote on 28.10.2006 at 13:29:05:
Vsaj nekaj, vendar bi jaz raje kihnil ...  Roll Eyes






Če kihneš, ponavadi ni duha  Grin

Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Duhovni vzrok/razlog ?
Reply #24 - 30.10.2006 at 14:07:56
 
Saj ravno zato, da je še bolj prazno !!! No, kakorkoli, nima veze, bom pač še poizkušal še kje drugje še najti še kako znanje, info , itd ... Če kaj več najdem , pol se bom že še oglasil, da skupaj premeljemo najdeno .  Upam , da mi bo Bog pri tem pomagal, kot mi je že velikokrat Smiley .  Lep sončen dan še naprej ...  Roll Eyes Lips Sealed Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2