Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 
(Read 63913 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #120 - 06.02.2009 at 12:57:32
 
Quote:
Quote:
In kje je duh? Iščite ga v svojem vsakodnevnem izkustvu in znotraj tega leži obilje dokazov za vse, kar potrebujete.
[/i]
Lep pozdrav  Smiley

Spremenil bi le zadnja stavka.

In kaj je duh? Je vsakodnevno izkustvo in znotraj tega leži obilje dokazov za vse, kar potrebujete.

Lp,Igor


Jaz bi pa še nadgradil- DUH je naša življenjska sila (EM sila)kot sočasni vzrok in posledica prehajanja naše akumulirane vrednosti v našo realizirano in sočasno obratno večno-sedaj- kjer vsak naš konec sočasno pomeni naš nov začetek in obratno.. Kljub temu se z vajinima postoma strinjam.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #121 - 06.02.2009 at 20:48:19
 
Quote:
Če imaš te moje ugotovitve,o trenutnem stanju človeštva, za posiljevanje,nove religijo, ki izraža kakršno koli ujetost moje osebe v karkoli, potem ti opiši trenutno stanje(sranje) na Zemlji drugače.
To so resnična dejstva,ki jih živimo in samo samovšečni slepci si jih nočejo priznati in to smo mi vsi.

Vidim, da ne razumeš.
Ni pomembno kaj podajaš, ampak kako.
Posiljevanje je tvoj način izražanja.

Kdo pa je ponavadi samovšečen ? A niso to tisti, ki imajo probleme z avtoriteto ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #122 - 06.02.2009 at 20:59:42
 
Robi wrote on 06.02.2009 at 20:48:19:
Quote:
Če imaš te moje ugotovitve,o trenutnem stanju človeštva, za posiljevanje,nove religijo, ki izraža kakršno koli ujetost moje osebe v karkoli, potem ti opiši trenutno stanje(sranje) na Zemlji drugače.
To so resnična dejstva,ki jih živimo in samo samovšečni slepci si jih nočejo priznati in to smo mi vsi.

Vidim, da ne razumeš.
Ni pomembno kaj podajaš, ampak kako.
Posiljevanje je tvoj način izražanja.

Kdo pa je ponavadi samovšečen ? A niso to tisti, ki imajo probleme z avtoriteto ?


Ja res je ROBI sem t5i odgovoril na P.D. točno to!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #123 - 11.12.2009 at 22:47:15
 
gape wrote on 29.10.2008 at 22:33:54:
M.L. wrote on 29.10.2008 at 22:00:57:
14. PRAVA SVOBODNA VOLJA OBSTAJA SAMO V STANJU RAZSVETLJENJA, vsa druga stanja so pogojena in zato nesvobodna – navidezen paradoks: dokler si pogojen zlorabljaš svobodno voljo, ko si osvobojen, delaš vse v skladu z Božansko voljo.

Gape, tole tvoje moram ponoviti, ker je absolutno resnično.

Pa lep pozdrav.


ni moje se pa 100% strinjam

Ampak, ko si v stanju razsvetljenja, ni več ega ali osebnosti.
A še potem sploh obstaja kakšna volja ?

Če mislim , da sem s tem, ko sem odstranil osebnostne želje, upanja, hotenja...torej postal razsvetljen, odstranil omejitve, sem v grozni zmoti.
Ustvaril sem le navidezni svet, ker če ni želja, si mislim, da ni omejitev. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #124 - 11.12.2009 at 22:49:51
 
Robi wrote on 11.12.2009 at 22:47:15:
gape wrote on 29.10.2008 at 22:33:54:
M.L. wrote on 29.10.2008 at 22:00:57:
14. PRAVA SVOBODNA VOLJA OBSTAJA SAMO V STANJU RAZSVETLJENJA, vsa druga stanja so pogojena in zato nesvobodna – navidezen paradoks: dokler si pogojen zlorabljaš svobodno voljo, ko si osvobojen, delaš vse v skladu z Božansko voljo.

Gape, tole tvoje moram ponoviti, ker je absolutno resnično.

Pa lep pozdrav.


ni moje se pa 100% strinjam

Ampak, ko si v stanju razsvetljenja, ni več ega ali osebnosti.
A še potem sploh obstaja kakšna volja ?

Če mislim , da sem s tem, ko sem odstranil osebnostne želje, upanja, hotenja...torej postal razsvetljen, odstranil omejitve, sem v grozni zmoti.
Ustvaril sem le navidezni svet, ker če ni želja, si mislim, da ni omejitev. Smiley



Dej ti men povej kako ratas rasvetlen,... de vidim kak je recept sam ne mi nabiajt o tem de mores lepo misliti in da je smao to pomebno.

MIslim k nekako sem v zadnej pol leta o tem nekir eci prebral in vsaka rec k jo bolj dojamem o tej reci me bolj v grozo spravlja ne vem od kod vi dobite soje inforamcije samo me ap res zanima.

Torej kako raas rasvetljen.

prosim az recept.
...

lp

Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #125 - 11.12.2009 at 23:13:22
 
Ti ne moreš postati razsvetljen, ker če hočeš biti razsvetljen, več ne smeš biti ti.
Moraš pozabiti kaj bi naj bil in kaj bi rad bil, pa boš razsvetljen, vendar potem to več ne boš ti. Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #126 - 11.12.2009 at 23:47:38
 
Robi wrote on 11.12.2009 at 23:13:22:
Ti ne moreš postati razsvetljen, ker če hočeš biti razsvetljen, več ne smeš biti ti.
Moraš pozabiti kaj bi naj bil in kaj bi rad bil, pa boš razsvetljen, vendar potem to več ne boš ti. Smiley




Ej folk,.. dajmos e neki zment,. ...

PReden se sprvte pisat na ta forum o rasvetljenju dajte vzet en kabel pa ga prklopt na trofazen strom pol ap si ga djate v rit al pa ne vem kam de ves malo zdrma.

Milsim,.

KOko za bozjo ovljo s elohak mente ce mi sploh ne zante povedati kako rpeide do tega stanja. MIslim resno no res mam obcutek de sme v vrtcu.

Lepo rposim.

Dej nj en spluva ze ven k toel je hunoreska najvijega ranga.

Torej
RAsvetlejn ratas tako de:

no koko?

Pisem slabo sam azbti pa nisem ce mene rpasas kako s eneki anredi ti pvoem en znam ap o cenem nabiajt ce ne vem kako prides do tega.



Torej...

ce pa ne zante tega pveodat pol ap mi punco nadjte,.. eno nromalno raje se z tem ubadite k pa de psiete reic k sploh en veste kako s epride do njih,.

hm,... .
bo vsja jz neki eml od tega k pa de polusma bldonej folak k ne ve kako rpides do tega toda o tem vedo vse.
...

KOko p to lohka razuems ce nisi bil tam kaj citiras kako butasto knjigo.


Majke mi to mi je prov bolan,.. ...  mogoc epa so res dali v polje net pa to... .

Mislim koko lohak govoris o necem ce ne ves koko s epride tja.

... .

Res ne vem al bis e uebsu azradi kubikih pcik ali zaradi neumnih izajv k jih slism vska dan sam de folk bolj ok izapde.
...

.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #127 - 11.12.2009 at 23:55:21
 
Quote:
Torej
RAsvetlejn ratas tako de:

no koko?

Postaviš luč tam, kjer je zdaj tema.

Samo problem je, kako najti temo. Saj teme ne vidimo. Opazimo le odsotnost svetlobe. Odsotnost svetlobe pa se kaže kot težava. Ko ne veš kje si, kdo si in kaj delaš tam , kjer si.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9