Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 22971 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #45 - 05.05.2006 at 00:06:43
 
sinjeoka wrote on 03.05.2006 at 18:26:20:
slovenski levičar pridiga o miru, ko naj bi se organiziralo vojaško parado vojske, ki je Sloveniji priborila mir,  za razliko kaosa, ki je zajel Hrvaško, Srbijo, Bosno in Kosovo v 90ih




A se ti spet kisa?

Slovenijo so osvabajali policaji in TO - SV tedaj še v povojih ni bila: čeprav verjamem, da paradirati bi najbrž znali...


Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #46 - 05.05.2006 at 00:22:29
 
Quote:
UPS

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1206043010163...

Quote:
petra ... je neki čudaški link ...


popravla

Sloveniji "manjka" za obnavljanje prebivalstva kar 260.000 otrok



To je problem naših nadebudnih ekonomistov, ki verjamejo, da je svet neskončen pa se bojijo, da bi jim zmanjkalo človeških produkcijskih virov.


Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #47 - 05.05.2006 at 01:59:46
 
sinjeoka wrote on 04.05.2006 at 16:29:29:
O kakšnih prostovoljcih pa ne preveč basirat okoli, ker so bili nameščeni v civilno zaščito (doživetje direkt od mojega očeta), vpoklicani pa so bili tudi nekateri vojaški rezervisti (tudi info iz prve roke, ker je pač moj ded bil poklicni vojak JLA 30 let in več).

vpoklicani so bili vojaški rezervisti IN vsi, ki se ukvarjajo z ali posedujejo doma orožje. in lahko staviš, da imamo lovcev v sloveniji več, kot smo imeli takrat policajev Smiley in da so bili prostovoljci

Quote:
Svet pa bi bil tudi brez partizanov osvobojen nemcev.

no, pa ni bil. in to ni tolk malo vredna stvar, kot bi jo ti rada (kdo ve zakaj) prikazala.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #48 - 05.05.2006 at 09:41:02
 
Igor P. wrote on 04.05.2006 at 22:13:21:
In na vprašanje, ali je bilo v jugi življenje dobro, so bili rezultati ankete naslednji:

Dobro 83%
Slabo 17%

in to je že zaskrbljujoč podatek javnomnenske ankete.  

In so razpredal zakaj tako. In je eden povedal, da ne zaradi tega, ker bi si Slovenci želeli nazaj v Jugo, ampak zaradi tega, ker je ta rezultat odraz nostalgije po večji socialni pravičnosti, ker tudi v tem sistemu narod živi gnilo.

mi2 sva se prov sprašvala če bo kdo ta rezultat interpretiru kot 'nezaupnico' trenutni politiki
je blo rečen da so ljudje zaslepljeni in tako use
pa sm reku da valjda to ne morejo rečt (tko kt je res) ... pa je reku bučar ...
ljudem - veliki večini, je zdej pač še slabše
in kdor to hoče negirat, zganja propagando
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #49 - 13.05.2006 at 19:21:53
 
Igor P. wrote on 04.05.2006 at 22:13:21:
sinjeoka wrote on 04.05.2006 at 16:31:23:
Igor P. wrote on 04.05.2006 at 16:24:40:
  Cool Izbrisati sence preteklosti.



mar obstajajo? Ti si eden izmed tistih, ki trdi da senc sploh ni. Česar pa ni pa ne moreš pobrisat. Wink


A to sem rekel?

Ravno sem trenja pogledal. In ena zanimiva misel je bila povedana in sicer, da v bivjšji Jugi problem niso imeli delavci, ampak samo intelektualci. In da je bila za delavce tudi dobro socialno poskrbljeno.

In na vprašanje, ali je bilo v jugi življenje dobro, so bili rezultati ankete naslednji:

Dobro 83%
Slabo 17%

in to je že zaskrbljujoč podatek javnomnenske ankete.

In so razpredal zakaj tako. In je eden povedal, da ne zaradi tega, ker bi si Slovenci želeli nazaj v Jugo, ampak zaradi tega, ker je ta rezultat odraz nostalgije po večji socialni pravičnosti, ker tudi v tem sistemu narod živi gnilo.

Sence so vedno. Čeprav jih včasih hočemo prikriti. In se za trenutek morada skrijejo, kadar dežuje ko je vse sivo, ko pa sonce posije pa so spet vidne.



80% je tista številka, ki ji pravimo točka preloma solvenske funkcionalne nepismenosti
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #50 - 13.05.2006 at 19:25:28
 
Quote:
sinjeoka wrote on 04.05.2006 at 19:59:29:
upokojenci in "kmetje" so interesni lobi (poleg tega so upokojencii ločeni del Združene liste - ena izmed nalistanic, je bila ravno stranka upokojencev. Kmečki lobi niso drobni kmetje, temveč prehrambena industrija. Eden največjih kmečkih lobijev v Evropi je recimo Nestlee. Kmečkega lobija zato ne inači s tistim kmetom, ki ga slučajno srečaš, ko okopava svoj vrt.

Za domobrance pa lepo prosim natančneje povej o kakšnem privilegiju točno govoriš? (sumim namreč da privilegij enačiš z restitucijo)

btw. tudi sama partizanščina ni ravno za enačit z NOB, sploh pa ne s tistim delom, ki spada k politkomisarjem n OZNI

v mislih nisem imel toliko malih kmetov, prej in raje kake tvoje poklicne kolege pravnike in podobne v raznih zbornicah, zvezah in združenjih, pa agencijah in podobni administraciji, pospeševalnih organih, zasebno-zadružno-živilsko-industrijskih konglomeratih, razvojnih agencijah inu podobnem. Kakšnega najdeš celo skoraj povsod (kjer je kaj denarja), razen na njivi.

Sam ne omenjam nikakršnih privilegijev, sem upal, da boš uspela pojasniti o kakšnih celo v današnjo dobo prenešenih privilegijih partizanskih mladičev govoriš in v čem se razlikujejo ti privilegiji od privilegijev skupin, ki sem jih naštel.

Breme dokaza ti še vedno v celoti ostaja.

bp


naši pravniki so odraz slovenskih pravnih fakultet ... vse tiste, ki delajo po zbornicah lahko mirno postavimo na cesto (kakšne poklicnopripadnostne solidarnosti baš ne čutim do nikogar)

govorim o privilegiju članstva v Zvezi Borcev in njenega prisilnega financiranja. Članstvo v ZB pa med drugim prinaša tudi 1x na dve leti zastonj bivanje v toplicah za en teden.




Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #51 - 13.05.2006 at 19:38:01
 
Devi wrote on 05.05.2006 at 01:59:46:
sinjeoka wrote on 04.05.2006 at 16:29:29:
O kakšnih prostovoljcih pa ne preveč basirat okoli, ker so bili nameščeni v civilno zaščito (doživetje direkt od mojega očeta), vpoklicani pa so bili tudi nekateri vojaški rezervisti (tudi info iz prve roke, ker je pač moj ded bil poklicni vojak JLA 30 let in več).

vpoklicani so bili vojaški rezervisti IN vsi, ki se ukvarjajo z ali posedujejo doma orožje. in lahko staviš, da imamo lovcev v sloveniji več, kot smo imeli takrat policajev Smiley in da so bili prostovoljci.



ja stavit pa grem z veseljem, da je lovcev manj kot policistov (pri nas doma pa ne držimo orožja, sploh pa ne za namene pobijanja trofejnih živali)

Devi wrote on 05.05.2006 at 01:59:46:
[ Quote:
Svet pa bi bil tudi brez partizanov osvobojen nemcev.

no, pa ni bil. in to ni tolk malo vredna stvar, kot bi jo ti rada (kdo ve zakaj) prikazala.


svet je bil osvobojen brez prispevka partizanov, psa luxa in partizanskih mul


obstoja partizanov pa si ne drznem zanikat  Wink

v konči fazi tudi bora-bora je vrsta rib
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #52 - 13.05.2006 at 19:39:44
 
t wrote on 05.05.2006 at 00:06:43:
sinjeoka wrote on 03.05.2006 at 18:26:20:
slovenski levičar pridiga o miru, ko naj bi se organiziralo vojaško parado vojske, ki je Sloveniji priborila mir,  za razliko kaosa, ki je zajel Hrvaško, Srbijo, Bosno in Kosovo v 90ih




A se ti spet kisa?

Slovenijo so osvabajali policaji in TO - SV tedaj še v povojih ni bila: čeprav verjamem, da paradirati bi najbrž znali...


Grin



vmes smo pa zamenjali ljudstvo?  Roll Eyes

tudi OF ni imela s PIF ničesar

pa FLRJ s SFRJ tudi ne

Pa EGS z EU tudi ne

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #53 - 13.05.2006 at 22:37:45
 
sinjeoka wrote on 13.05.2006 at 19:38:01:
Devi wrote on 05.05.2006 at 01:59:46:
sinjeoka wrote on 04.05.2006 at 16:29:29:
O kakšnih prostovoljcih pa ne preveč basirat okoli, ker so bili nameščeni v civilno zaščito (doživetje direkt od mojega očeta), vpoklicani pa so bili tudi nekateri vojaški rezervisti (tudi info iz prve roke, ker je pač moj ded bil poklicni vojak JLA 30 let in več).

vpoklicani so bili vojaški rezervisti IN vsi, ki se ukvarjajo z ali posedujejo doma orožje. in lahko staviš, da imamo lovcev v sloveniji več, kot smo imeli takrat policajev Smiley in da so bili prostovoljci.



ja stavit pa grem z veseljem, da je lovcev manj kot policistov (pri nas doma pa ne držimo orožja, sploh pa ne za namene pobijanja trofejnih živali)

Devi wrote on 05.05.2006 at 01:59:46:
[ Quote:
Svet pa bi bil tudi brez partizanov osvobojen nemcev.

no, pa ni bil. in to ni tolk malo vredna stvar, kot bi jo ti rada (kdo ve zakaj) prikazala.


svet je bil osvobojen brez prispevka partizanov, psa luxa in partizanskih mul


obstoja partizanov pa si ne drznem zanikat  Wink

v konči fazi tudi bora-bora je vrsta rib


Če bi takrat vsi razmišljali tako kot ti danes(sicer ti ne zamerim, ker vidim, da si napumpana in zavedena Roll Eyes ) bi danes ne imeli v šoli predmeta Slovenski jezik. In povsod bi vihrale ob praznikih tiste grde rdeče zastave z črnim križem.

A bora-bora so tudi ribe? Sem mislil, da se tako reče samo otoku z lepimi plažami.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #54 - 13.05.2006 at 22:39:34
 
sinjeoka wrote on 13.05.2006 at 19:21:53:
80% je tista številka, ki ji pravimo točka preloma solvenske funkcionalne nepismenosti


Kaj si pravzaprav s tem hotela povedat' Da vsekakor ti spadaš med tistih 20% ?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #55 - 13.05.2006 at 22:46:53
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Sloveniji "manjka" za  kar 260.000 otrok
Reply #56 - 14.05.2006 at 01:40:10
 
sinjeoka wrote on 13.05.2006 at 19:25:28:
govorim o privilegiju članstva v Zvezi Borcev in njenega prisilnega financiranja. Članstvo v ZB pa med drugim prinaša tudi 1x na dve leti zastonj bivanje v toplicah za en teden.

Kje si pa te toplice našla?
(Od vseh članov, ki sem jih imel priliko spoznat, se ne spomnim, da bi bil kdo sploh kdaj v toplicah, res pa je, da nihče od njih ni bil vojni invalid, je bil pa v toplicah pogosto sosed, ki je bil civilni invalid vojne in brez nog)

Prisilno financiranje ZZB pa tudi ni privilegij partizanskih mladičev.

O čem torej govoriš?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4