Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6
(Read 34205 times)
Roco
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 15

Re: Ob dnevu OF
Reply #15 - 03.05.2006 at 22:19:15
 
Pozdrav!

No odlično , da se debata takole razvija! Nisem hotel takole nekoga už.. oz veliko nestrpnosti je v nekaterih,.. Odgovor na tvoje vprašanje si postavil kar sam (verjetno  tako ali tako nebi priznal drugačnega odgovora!). Zanimiv kviz si pripravil! Kaj pa sem po tvoje jaz na tej lestvici?

Lep dan še naprej!
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #16 - 04.05.2006 at 11:22:25
 
Roco wrote on 03.05.2006 at 22:19:15:
Pozdrav!

No odlično , da se debata takole razvija! Nisem hotel takole nekoga už.. oz veliko nestrpnosti je v nekaterih,.. Odgovor na tvoje vprašanje si postavil kar sam (verjetno  tako ali tako nebi priznal drugačnega odgovora!). Zanimiv kviz si pripravil! Kaj pa sem po tvoje jaz na tej lestvici?

Lep dan še naprej!


mene pa vseeno bolj kot to zanima, kdo je bil pravzaprav v resnici Viktor Jagodic? (če nam Bamby lahko pojasniš prosim). Ne spomnim se namreč, da bi nas pri zgodovini to učili ...  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #17 - 04.05.2006 at 22:28:19
 
vida wrote on 04.05.2006 at 11:22:25:
Roco wrote on 03.05.2006 at 22:19:15:
Pozdrav!

No odlično , da se debata takole razvija! Nisem hotel takole nekoga už.. oz veliko nestrpnosti je v nekaterih,.. Odgovor na tvoje vprašanje si postavil kar sam (verjetno  tako ali tako nebi priznal drugačnega odgovora!). Zanimiv kviz si pripravil! Kaj pa sem po tvoje jaz na tej lestvici?

Lep dan še naprej!


mene pa vseeno bolj kot to zanima, kdo je bil pravzaprav v resnici Viktor Jagodic? (če nam Bamby lahko pojasniš prosim). Ne spomnim se namreč, da bi nas pri zgodovini to učili ...  Huh


Kaj je bil po poklicu ne vem, vem pa da je bil belogardist in izdajalec. Kako vem? Prebral sem nekje. Če je res pa nisem prepričan, ker eni pišejo da je bil nedolžen, drugi pa da ni bil nedolžen.

Bambi, mogoče boš našel še kaj za svoje obsežno znanje. Če morda še ne veš, si poglej. Ali pa že zdaj črpaš znanje od tukaj: http://www.zaveza.org/
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Roco
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 15

Re: Ob dnevu OF
Reply #18 - 04.05.2006 at 23:25:04
 
A so zdej (ta-Beli)  čist utihnl?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Ob dnevu OF
Reply #19 - 05.05.2006 at 02:02:50
 
ah ne, zdaj sestavlja naslednji kilometerski post, oborožen z vso pripadajočo literaturo, da ne bi v naglici pozabil koga omenit  Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #20 - 05.05.2006 at 08:17:39
 
Roco wrote on 04.05.2006 at 23:25:04:
A so zdej (ta-Beli)  čist utihnl?


precej zlobno ... Undecided

sicer pa eni smo tudi izven vaših kategorij, na primer belo-rdeči  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #21 - 05.05.2006 at 08:22:14
 
Igor P. wrote on 04.05.2006 at 22:28:19:
Kaj je bil po poklicu ne vem, vem pa da je bil belogardist in izdajalec. Kako vem? Prebral sem nekje. Če je res pa nisem prepričan, ker eni pišejo da je bil nedolžen, drugi pa da ni bil nedolžen.

Bambi, mogoče boš našel še kaj za svoje obsežno znanje. Če morda še ne veš, si poglej. Ali pa že zdaj črpaš znanje od tukaj: http://www.zaveza.org/


kako pa veš, aja prebral si ...  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ob dnevu OF - delo.si
Reply #22 - 07.05.2006 at 13:11:41
 
gape wrote on 29.04.2006 at 13:32:34:
no in še to se je zgodilo te dni ...





Zapleti ob izidu Sobotne priloge
Slivnik vplival na novinarsko delo?


V časopisni hiši Delo se je zapletlo pred izdajo zadnje številke Sobotne priloge pod urednikovanjem Ervina Hladnika Milharčiča.

Zaostrovati se je začelo v začetku tedna, ko naj bi novinar pod pritiski predsednika uprave Danila Slivnika odstopil od intervjuja z Zoranom Jankovićem, ki je bil dogovorjen več tednov vnaprej in zaradi česar so povečali število strani priloge na 40.

Pritiski naj bi se nadaljevali še danes, saj sta v redakcijo prišla predsednik uprave Danilo Slivnik in odgovorni urednik Peter Jančič. Slednji je pojasnil, da je za to Slivnika, ki po statutu nima pravice vplivati na delo novinarjev, prosil sam.

Brez pojasnil novinarjem
Slivnik sicer ni hotel pojasniti, zakaj je prišel v novinarsko redakcijo, Jančič pa tudi ni hotel dati pojasnila na vprašanje, ali avtonomno opravlja svoje delo, je za TV Slovenija pojasnila izvršna urednica Sobotne priloge Tadeja Zupan Arsov.

Peter Jančič je dejal, da je trditev, da direktor po statutu ne sme tja, kjer so novinarji, popolna izmišljotina, in pojasnil, da ne bo dovolil, da bi zlorabili položaj. "Zahteval sem korektnost in tisto, kar ni bilo v skladu z dogovori, ne bo objavljeno," je še dodal.

Priloga brez Hladnikovega članka
Sobotna priloga bo vseeno izšla, čeprav brez članka odgovornega urednika Ervina Hladnika Milharčiča. Prav tako ne bo objavljenega seznama vseh, ki so s svojim pisanjem kakor koli sedelovali pri prilogi.




14. april 2006 Novinarji Dela bodo tožili Demokracijo
Quote:
Novinarji Dela bodo zaradi javne objave njihovih plač proti tedniku Demokracija po svoji presoji vložili odškodninske tožbe.
Sindikat novinarjev in Aktiv novinarjev Dela je morebitne tožbe novinarjev napovedal tudi zaradi kršitve osebnostnih pravic, menijo pa še, da je včeraj objavljeni seznam nepopoln in selektiven, saj so bile objavljene le plače najbolje plačanih novinarjev Dela.

jest nekoga z unga seznama poznam in vem da ni novinar

13. april 2006 Od kod podatki o plačah na Delu?
Quote:
Državna nadzornika za varstvo osebnih podatkov sta od uredništva Demokracije želela izvedeti, od kod mu podatki o plačah na Delu.
Tednik Demokracija je namreč v današnji izdaji z imeni in priimki zaposlenih na Delu objavil njihove bruto in neto plače. Informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar je sporočila, da objava podatkov o plačah zaposlenih v gospodarski družbi, kot so jih objavili v Demokraciji, ni dovoljena, saj ti podatki niso javnega značaja.
Sedem dni časa za pojasnilo
Odgovorni urednik tednika Demokracija Metod Berlec in direktor Novih Obzorij, ki izdajajo Demokracijo, Andrej Lasbaher ob dopoldnaskem obisku inšpektorjev brez prisotnosti odvetnika nista želela podajati izjav, zato sta inšpektorja Jože Bogataj in Jernej Lavrenčič o obisku napisala le zapisnik. Demokracijo sta pozvala, naj jima v sedmih dneh posreduje pisno pojasnilo, v katerem bo jasno, od koga in kako je dobila podatke o plačah v družbi Delo.
Kadrovske menjave na Delu
Medtem se na Delu dogajajo tudi kadrovske menjave, saj je novi odgovorni urednik Dela Peter Jančič pred dnevi zamenjal urednika Sobotne priloge Ervina Hladnika Milharčiča. Jančič, ki že ob imenovanju ni imel podpore aktiva novinarjev Dela, si je s tem korakom, ki ga pojasnjuje s "postavljanjem nove ekipe", ponovno nakopal kritike aktiva, ki je njegovo dejanje označil za "izvrševanje politične volje". Novinarji Dela protestirajo tudi proti javni objavi njihovih plač.


12. april 2006 Delovi novinarji proti Jančiču
Quote:
Aktiv novinarjev časopisa Delo se je odzval na razrešitev urednika Sobotne priloge Milharčiča in ostro kritiziral Jančičevo ravnanje.
Odgovorni urednik Dela Peter Jančič, ki je potrdil, da bo 1. maja zamenjal Milharčiča, je po mnenju novinarjev očitno le izvrševalec politične volje, meni Aktiv novinarjev Dela.


11. april 2006 Zamenjava na čelu Sobotne priloge
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...

no
nadaljevanje mi pa takole reč sproducira

28. februar 2006 Jančič na čelu Delovega uredništva
20. februar 2006 Slivnik: Jančič je najprimernejši
17. februar 2006 Delo: Jančič ponudil svoj odstop
15. februar 2006 Delovi novinarji proti Jančiču
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...
6. februar 2006 Slivnik predlagal Jančiča z Večera
3. februar 2006 Slivniku več časa za odločitev
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...
20. januar 2006 Slivnik išče urednika zunaj Dela?
18. januar 2006 Mag zavrača diskreditacije
21. november 2005 Znana imena novih nadzornikov Dela
18. november 2005 KD Holding kupil petino delnic Dela
14. november 2005 KD pojasnjuje prodajo Mercatorja
13. oktober 2005 Slivnik postal član uprave Dela
10. oktober 2005 Magovi novinarji protestirajo
8. oktober 2005 Perovič o Virku in Slivniku
7. oktober 2005 Virk ne bo odgovorni urednik Dela
3. oktober 2005 Mag bo prešel pod okrilje Dela16. september 2005 Nadzorniki za Koširjevo razrešitev
30. september 2005 Virka potrdili nadzorniki Dela
29. september 2005 Novinarji niso podprli Virka
28. september 2005 Bodo novinarji podprli Virka?
26. september 2005 Virk čez prvo oviro na Delu?
16. september 2005 Nadzorniki za Koširjevo razrešitev
15. september 2005 Aktiv proti razrešitvi Koširja
12. september 2005 So Koširju šteti dnevi?
31. avgust 2005 Umik Kada in Soda iz Mercatorja19. avgust 2005 Košir: Vlada ustrahuje Delo
19. avgust 2005 Košir: Vlada ustrahuje Delo
18. julij 2005 Stekel postopek za menjavo v Delu
14. julij 2005 Virk menjava za Koširja na Delu?u
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_i...
kle se zgodba nekak konča

not

delo.si



gape wrote on 07.05.2006 at 13:06:59:
da ga še mal skrajšam

Quote:
V tednu pred mednarodnim dnevom svobode tiska v Sobotni prilogi Dela zaradi pritiskov predsednika uprave in odgovornega urednika ni izšel že opravljen intervju z nekdanjim predsednikom uprave Mercatorja Zoranom Jankovićem. To je bila zadnja izdaja priloge pod vodstvom urednika Ervina Hladnika Milharčiča in izvršne urednice Tadeje Zupan Arsov, med njeno pripravo (v petek, 28. aprila) pa smo bili priča še več posegom in poskusom posegov v vsebino.

Prolog: Kdo se boji Zorana Jankovića?

*

prepričevanje novinarjev in urednikov o »pravi resnici«.

*

grožnje z odvzemom stimulacije in znižanjem plače


*

Na uredniškem kolegiju je Tadeja Zupan Arsov od Petra Jančiča slišala, da bo – če ne izpolni te in drugih vsebinskih zahtev – odpuščena.

Prvo dejanje: »Boste že videli!«

*

Drugo dejanje: »Jaz lahko prepovem, kar hočem.«

Še bolj ga je vznemiril zapis Cukjatijeve izjave, da ga »nihče z Dela leto in pol ni nič vprašal«. Jančič je zahteval, da gre »tudi ta del ven«. Izvršna urednica je večkrat ponovila, da so zapisane Cukjatijeve besede, ki so tudi posnete. Jančič je poklical Pušenjaka in večkrat ponovil, da bo prekinil nastajanje SP in prestavil tisk na prihodnji teden, če tega dela uvoda novinar ne umakne. Pušenjak je skupaj z Zupan Arsovo presodil, da je treba zagotoviti izid SP in se odločil, da skrajša uvod. V tiskani izdaji tako omenjene izjave ni.

*

Odgovorni urednik je nadaljeval pregled vsebine: »Rešiti moramo problem druge strani, ki ne bo objavljena. Poslovilnega članka ne bo.« Na vprašanje, kako lahko to prepove, je odvrnil: »Enostavno: jaz sem rekel, da to ne bo objavljeno. Jaz lahko prepovem objavo katerega koli članka, če to hočem.«

Odgovornemu uredniku sem zato prebrala preambulo kodeksa novinarjev Slovenije, in sicer del, ki pravi: »Da bi zagotovili pravico javnosti do obveščenosti, morajo novinarji vedno braniti načela svobode zbiranja in objavljanja informacij in pravico do izražanja mnenj.«

*

Tretje dejanje: Izbris

Danilo Slivnik
je ostal v centralni redakciji in poklical odvetnika Stojana Zdolška. Prosil ga je, naj pride na Delo, vendar se, kot je bilo razbrati, Zdolšek ni mogel nemudoma odzvati.

Ob 14:50 se je vrnil odgovorni urednik. Najprej mi je ponovno očital, da motim nastajanje časopisa, ki da zamuja že tri ure. Zatem se je lotil popravljanja besedila Dejana Pušenjaka, temu je sledilo navodilo tehničnemu uredniku, naj izbriše besedilo na drugi strani in poveča ilustracijo. Izvršna urednica je ugovarjala: »Kaj se tu dogaja? Ali nisi pravkar rekel, da boš besedila spreminjal le v dogovoru z avtorji?« - »Če gre za posege v besedilo. Tu pa gre za zavrnitev besedila v celoti. Ne mislim se prepirati, imam svoje pristojnosti, v skladu z njimi ravnam.« - »Kot urednica in soavtorica tega besedila tega ne dovolim. – »In jaz sem zavrnil objavo. – »Z utemeljitvijo?« - »Da ni v skladu z odločitvami, ki smo jih sprejeli na uredniškem odboru in uredniško politiko Dela.« - »Ne razumem.« - »Pošlji v tiskarno. Ne mislim se prepirati. Sprejemam odločitve, sem jih sprejel, lahko greš v spor proti meni.«
Ob 15:06 je tehnični urednik SP na zahtevo odgovornega urednika Dela izbrisal celotno besedilo na drugi strani. Ko je Sobotna priloga nekaj ur pozneje prišla iz tiskarne, je bila tam poleg kazala le ilustracija.

*



DS: Svoboda izražanja je relativna stvar, ni absolutna stvar.

*

NN: Kaj pa to, da se trenutno ni iztekel mandat uredniku, ki je odločil, da bo na 2. strani objavljeno…

*

NN: Svoboda izražanja ne, to pa je absolutno?
DS: Svoboda izražanja je relativna stvar, lahko še enkrat vam povem to, a je prav?

*

Zahteval sem korektno številko in kot urednik sem tudi zagotovil, da je korektna številka nastala.

*

Kakorkoli, med drugim mi je g. predsednik uprave Dela, d. d., v pogovoru omenil, da mi lahko v primeru "neposlušnosti svojemu šefu" (redakcije - op.p.), navajam:
- odvzame stimulacijo za leto dni,
- zniža plačo,


*Svoboda izražanja je relativna stvar, ni absolutna stvar. *
to bomo pa še vidl ...


kako bi pa pršli do neobjavljenih člankov?

Smiley

to bi blo pa RES zanimivo

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #23 - 09.05.2006 at 10:38:17
 
Tole dogajanje ob 'prevzemanju' praznika dneva OF  in časopisa delo me s ful spominja na zgodnje pokristjanjevanje poganskih ljudstev, ko  se je krščastvo kot zavojevalska idelogija  prilaščalo poganskega obredja in infrastrukture s še sprejemljivao modifikikacijo, ker bi blo  isti cilj dosegat na silo, z  novim  obredjem  in  infrastrukturo  šlo prepočas, s preveč nasilja in izgube energije.  No, v bistvu isto so napravli moderni revolucionarni ideologi s tedanjim cerkvenim obredjem in kulti, tko da nova rekatolizacija posvetnih praznikov tega niti ne skriva in se ma tkorekoč za zgodovisko poklicano, da participra ali celo prevzame pobudo v praznovanju. Upor je potemtakem upor,  se ga lahko enako časti pa naj bo to upor  proti komunizmu, imperializmu, naci-fašizmu...,  ker vedno se bomo  proti nečemu upiral tko ko kot se bomo vedno komu pokoraval, pa nje bodo to naravne sile, duhovi vladarji ali bogovi...  

V bistvu je to mentaliteto najblojš zadel prav  milharčič v enem svojih zadnjih uvodnikov, ko je napisal, da se  slovenska politična  in sploh vrednostna  scena spreminja v smer kot bi se, če bi po predstavah domobrancev  zmagali nemci: imeli bi  avtoritarno očetnjavo, v kateri bi se vsi  vozili z mercedesi...  

Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #24 - 09.05.2006 at 15:25:49
 
titud wrote on 09.05.2006 at 10:38:17:


V bistvu je to mentaliteto najblojš zadel prav  milharčič v enem svojih zadnjih uvodnikov, ko je napisal, da se  slovenska politična  in sploh vrednostna  scena spreminja v smer kot bi se, če bi po predstavah domobrancev  zmagali nemci: imeli bi  avtoritarno očetnjavo, v kateri bi se vsi  vozili z mercedesi...  



domobranci so želeli zmago nemcev ?  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Ob dnevu OF
Reply #25 - 09.05.2006 at 15:46:27
 
vida wrote on 09.05.2006 at 15:25:49:
titud wrote on 09.05.2006 at 10:38:17:

V bistvu je to mentaliteto najblojš zadel prav  milharčič v enem svojih zadnjih uvodnikov, ko je napisal, da se  slovenska politična  in sploh vrednostna  scena spreminja v smer kot bi se, če bi po predstavah domobrancev  zmagali nemci: imeli bi  avtoritarno očetnjavo, v kateri bi se vsi  vozili z mercedesi...  

domobranci so želeli zmago nemcev ?  Huh

čigavo pa?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #26 - 09.05.2006 at 19:50:42
 
vida wrote on 09.05.2006 at 15:25:49:
titud wrote on 09.05.2006 at 10:38:17:


V bistvu je to mentaliteto najblojš zadel prav  milharčič v enem svojih zadnjih uvodnikov, ko je napisal, da se  slovenska politična  in sploh vrednostna  scena spreminja v smer kot bi se, če bi po predstavah domobrancev  zmagali nemci: imeli bi  avtoritarno očetnjavo, v kateri bi se vsi  vozili z mercedesi...  



domobranci so želeli zmago nemcev ?  Huh


Predvsem  zmago tistega, ki bi jih obvaroval pred  zmago rusov. Po  porazu nemcev so se itak hotl predat angležem, a so se zakalkuliral, ker ti niso nameraval nadaljevat vojne proti atinacističnnemu zaveznikom  in so se jih dali znebit  po poncisjko s tem, da so jih vrnili titoistom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ob dnevu OF
Reply #27 - 09.05.2006 at 21:20:07
 
vida wrote on 09.05.2006 at 15:25:49:
titud wrote on 09.05.2006 at 10:38:17:


V bistvu je to mentaliteto najblojš zadel prav  milharčič v enem svojih zadnjih uvodnikov, ko je napisal, da se  slovenska politična  in sploh vrednostna  scena spreminja v smer kot bi se, če bi po predstavah domobrancev  zmagali nemci: imeli bi  avtoritarno očetnjavo, v kateri bi se vsi  vozili z mercedesi...  



domobranci so želeli zmago nemcev ?  Huh



Shocked

Seveda - u bistvu je popolnoma vseeno, kaj so želeli, dejstvo je, da so vojno izgubili, partizani pa so zmagali... česar pa žal še vedno ne morejo sprejeti - zato moramo poslušati razne butaste Cukjatijevske govore in branja kvizlinških priseg v parlamentu.

Smiley
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Roco
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 15

Re: Ob dnevu OF
Reply #28 - 09.05.2006 at 23:02:36
 
Čudno kako hitro bi eni radi spremenili "zgodovino", in jo obrnili v svojo korist ! Še ob takih dokazih in dejstvih se sprenevedajo oz. saj si lažejo samemu sebi!Upam, da jim ne bo nikoli uspelo ! Veliko premalo smo ponosni na Partizanstvo in svojo zgodovino! Saj je nekdo dobro rekel" VI SLOVENCI STE BEČKI KONJUŠARI" hmmm??
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob dnevu OF
Reply #29 - 10.05.2006 at 08:36:33
 
gape wrote on 09.05.2006 at 15:46:27:
vida wrote on 09.05.2006 at 15:25:49:
titud wrote on 09.05.2006 at 10:38:17:

V bistvu je to mentaliteto najblojš zadel prav  milharčič v enem svojih zadnjih uvodnikov, ko je napisal, da se  slovenska politična  in sploh vrednostna  scena spreminja v smer kot bi se, če bi po predstavah domobrancev  zmagali nemci: imeli bi  avtoritarno očetnjavo, v kateri bi se vsi  vozili z mercedesi...  

domobranci so želeli zmago nemcev ?  Huh

čigavo pa?


sem mislila da zmago zdrave pameti v lastni deželi - torej ohranitev doma (že samo ime to pove).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 6