Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 ... 31
(Read 129339 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #285 - 07.01.2007 at 12:18:16
 
Torej, če si svoboden, se lahko tudi svobodno odločiš za vdanost , al ne ? Konec koncev, je to tvoja svobodna odločitev  Roll Eyes mar ne ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #286 - 07.01.2007 at 12:26:41
 
če si želiš, da te bo nekdo vodil in razmišljal namesto tebe, pa bodi tako ane Smiley te bo hitro nekdo uporabil za svoje namene

drugo je, če si želiš učitelja, katerega informacije preverjaš sam in sprejemaš po želji ... učitelja je pa fajn imet ... potem pa razmišljaš svobodno s svojo glavo in ustvarjaš po svoje ... le tako lahko sploh govorimo o evoluciji, na podlagi diverzifikacije

v prvem primeru, torej, če verjameš, da obstaja neko ultimativno bitje, kateremu naj bi sledili in se z njim združili (kar je dejansko iluzija), pa lahko govorimo le o devoluciji, razkroju...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #287 - 07.01.2007 at 12:32:31
 
Hmmm, če pa sledimo nekemu višje-razvitemu , večnemu Bitju, Bitju združenja, združevanja,  Bitju višje evolutivnosti,  potem pa tu ne more biti govora o tvoji devoluciji, razkroju, propadu mar ne ?  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #288 - 07.01.2007 at 12:35:40
 
učitelji mojstri so kul. vsak obvlada določene kvalitete. samo "slediti" spet ni taprava beseda...."učiti se od" bo bistveno boljša... informacije, ki jih prejmeš se razlikujejo v točnosti in popolnosti
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #289 - 07.01.2007 at 12:40:43
 
No, itak, saj, v šoli smo tudi morali ob učenju tudi nekako " slediti" učitelju v snovi, znanju, mar ne Roll Eyes ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #290 - 07.01.2007 at 13:22:52
 
Prov smešno se mi zdi ko vsak misli zase da ve vse oz. da je center vesolja.

No jest pa sporočam vsem da noben od nas nima pojma o pojmu in da vsi prodajamo klobase.

upam kopron da te nisem razočaral
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #291 - 07.01.2007 at 13:46:33
 
Ne, , saj jaz sem že v lanskem letu priznal Exclaim, da sem pravi bebec  Shocked Roll Eyes . Zato pa se učim od " manj-bebcev" , jih posnemam, se učim, jim sledim, da kaj ne zamudim ... vendar je to dandanes zelo težko, ker okrog mene je precej " wacoom", Tongue tko da, si moram pomagati z "višjimi" viri  Roll Eyes... pa dober dan, še naprej  Wink...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #292 - 07.01.2007 at 13:48:44
 
Mikron, če napišem, da "so učitelji mojstri kul", verjetno ne mislim, da vse vem in da sem center vesolja  Wink nekako ne gre skupaj
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #293 - 07.01.2007 at 19:07:55
 
sej to je to priznat si da nimaš pojma o pojmu je bistvo in če ti je to ratal tko kot praviš je to ena stopnica več v tvojem življenju

edina stvar v katero sem 100% je to da se vse vrti v neskončnost in da v prvem pogledu izgleda vse setavljeno iz krogov pa vendarle ni tako ha.
zdej vam povem svojo največjo skrivnost življenja(univerzum poti) da boste lažje opustili religije
vse je sestavljeno iz osmic
8 = neskončnost
na stičišču dveh krogov sta naše življenje in smrt, krogi pa so pot oz. naša življenja
iz tega pa tudi izvira reinkarnacija in jaz temu včasih rečem kar "killer loop"

kako to vem? enkratna izkušnja in pogled iz perspektive ...stopil sem ven iz začaranega kroga najprej sem se gledal potem pa šel sicer še danes nevem kam, vse kar sem videl je bilo prepletanje osmic in začuda sem točno vedel kaj to je
na vsako vprašanje bi rekel še preden se je pojavilo oz sem si ga zastavil sem že dobil odgovor ...grozen občutek priznam

zato vsem povem ne želite si vedeti (bruhanje ob vedenju da nikoli ni konca)
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #294 - 07.01.2007 at 19:37:52
 
Mikron wrote on 07.01.2007 at 19:07:55:
zato vsem povem ne želite si vedeti (bruhanje ob vedenju da nikoli ni konca)


ni tko grozn oz. ni grozn sploh. res ni nkol konca kar je super, evolucija gre v nedogled. čeprav je osnova vesolja ciklično gibanje, to še ne pomen, da se sam vrneš v točko 0. svojo zavest in znanje gradiš. Zemlja je samo didaktični pripomoček s katerim se lažje naučimo kako kaj funkcionira, po analogijah. inkarnacija ni nujna, je opcijska.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Odprava religije
Reply #295 - 07.01.2007 at 19:58:01
 
Mikron wrote on 07.01.2007 at 19:07:55:
kako to vem? enkratna izkušnja in pogled iz perspektive ...stopil sem ven iz začaranega kroga najprej sem se gledal potem pa šel sicer še danes nevem kam, vse kar sem videl je bilo prepletanje osmic in začuda sem točno vedel kaj to je
na vsako vprašanje bi rekel še preden se je pojavilo oz sem si ga zastavil sem že dobil odgovor ...grozen občutek priznam



kako si pa stopil ven iz začaranega kroga?
in zakaj se ti je zdelo tolk grozno, da si vedel odgovor na vsako vprašanje?

ok, vem, da zna bit ta jasnost gozljiva, ampak a ni to točno to, kar piše v čis vseh knjigah samo v različnih oblikah, da bi človek mogu to doživet... in ko to doživi je pol to to oz. bližji korak k temu.
js nism tega doživela v taki intenzivnosti kokr ti, se mi zdi, in je blo kr spooky ja, ampak je pa po drugi strani ful fascinantno, ko ugotoviš kolk so stvari 10000000krat bolj simpl, kokr si mi to natvezmo u glavi.
priznam, da nisem brala čis vseh postov, tko da možno, da sm zgrešila point, se mi pa zdi, da si lahko samo vesel, da se ti je to zgodil.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #296 - 08.01.2007 at 07:46:14
 
ixtlan wrote on 07.01.2007 at 19:37:52:
Mikron wrote on 07.01.2007 at 19:07:55:
zato vsem povem ne želite si vedeti (bruhanje ob vedenju da nikoli ni konca)


ni tko grozn oz. ni grozn sploh. res ni nkol konca kar je super, evolucija gre v nedogled. čeprav je osnova vesolja ciklično gibanje, to še ne pomen, da se sam vrneš v točko 0. svojo zavest in znanje gradiš. Zemlja je samo didaktični pripomoček s katerim se lažje naučimo kako kaj funkcionira, po analogijah. inkarnacija ni nujna, je opcijska.

Podpis  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #297 - 08.01.2007 at 08:52:14
 
ixtlan wrote on 05.01.2007 at 15:32:50:
Ljubezen lahko začneš sebi izkazovat na take načine, ki tebi nekaj pomenijo. Če samega sebe poljubiš (npr. na roko ali ramo), je to precej hecno, ampak tudi zelo močno. Priporočam vsaj enkrat dnevno, najbolje zjutraj Smiley

ja je hecno ja. sploh ker se ti zdi, da s tem ko poljubiš svojo roko ali ramo misliš, da poljubljaš sebe. tipično nepoznavanje sebe. "jaz sem to materialno telo".

ti nisi to materialno telo, ampak si večna duhovna duša, ki ima svojo večno identiteto v odnosu do Boga, a se je trenutno ne zavedaš čiz, ker si prekrit z Božjo iluzorno energijo, zaradi zlorabe svoje relativne svobodne volje (svobode izbire), brez katere ljubezen ne bi bila mogoča.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #298 - 08.01.2007 at 09:00:25
 
Svobodnjak wrote on 05.01.2007 at 18:02:03:
Prej mi razloži kaj sploh tako imenovani bog je oziroma ali ga osebno poznaš.?potem ti lahko mogoče dam odgovor!

vidu sm, da bi rad odpravu religijo. no, to se mi ne zdi lih pametna ideja, ker si s tem uničuješ možnost za večno ljubezen, kar je edino kar te lahko dokončno izpolni. je res, da mora biti religija čista in da se splača odpravt nečistosti, ki se včasih pojavijo v imenu religije, a ne splača se it tolk daleč, da odpraviš religijo, Boga itd. na splošno.

Boga osebno poznam do neke mere, tolk kokr se mi je po svoji volji do sedaj razodel. je lep, privlačen in zato popolni objekt ljubezni, ki daje notranje zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #299 - 08.01.2007 at 09:52:10
 
Boštyxz wrote on 06.01.2007 at 19:02:04:
Poglej, ker vidim, da ti višja razumevanja življenja še ne grejo od rok, ti bom poizkušal razložiti  Huh. Življenje, samo po sebi, v vesolju ni možno, če ob tem ne raste, se razvija , torej napreduje in tako pridobiva na napredku, kakršnemkoli že je + kjerkoli že je  Exclaim. Problem pa je, ker se ljudje preveč vdajamo negativnostim, se v naši svobodi tudi preveč  prepuščamo negativnostim,  kjer nazadujemo, namesto napredujemo, in tako lezemo v smrt , kakršnokoli že , stran od življenja  Cry. Zato to ni prava pot , pot vsakršne svobode  Exclaim. Čeprav je svoboda NUJNO potrebna, vendar pa spet na poseben način  Huh. Torej, v življenju moramo pridobiti nek napredek, kakršenkoli že, če ne nima smisla tukaj se mučiti , inkarnirati , itd  Huh. Vem, da slabo razlagam , vendar poizkušaj tole vsaj malo dojeti , čeprav vem, da je težko dojemljivo  Embarrassed, hvala in Lp Boštl .



Spoznanje svobode je v odrekanju!

V našem življenju je dost zasvojenosti.Vendar kadar  želiš te zasvojenosti rešit(Drog,alkohola,harane,tablete,TV,sex...).Sprva doživljaš krize!A kasneje spoznaš kaj je  svoboda brez alkohola,drog,hrane,tablet,tv...

Svoboda se odraža v minimalističnem načinu življena!

Vsi mi predvsem razmišljamo razvratno in trošimo razvratno pa naj si bodi kapitalistično(vedno več več več)ali da svojo energijo preveč razdajamo.

Živimo skromno sredi obilja!







Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 ... 31