Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 31
(Read 128985 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #315 - 08.01.2007 at 11:17:54
 
Svobodnjak wrote on 08.01.2007 at 10:57:40:
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 10:48:58:
viš, narobe je to, da si se nehal igrat Wink


Jast se pa tako rat igram igro norosti.


Priporočam film Lars von Trier-ja - The Idiots  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #316 - 08.01.2007 at 11:19:38
 
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 11:09:06:
Quote:
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 10:48:58:
viš, narobe je to, da si se nehal igrat Wink

kje pa vidš, da sem se nehu igrat?


tko se mi zdi, je pa seveda možno, da videz vara

tud to, da se ti zdi, da si ti svoje materialno telo (skupi s psiho) je varalica Smiley

to materialno telo ni iluzija, ampak je iz čiz kategorično drgačne energije kokr pravi jaz, duša. če zamenjaš enega z drugim, tj. sebe z materijo, si pod vplivom iluzije in nesrečen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #317 - 08.01.2007 at 11:29:02
 
Quote:
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 11:09:06:
Quote:
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 10:48:58:
viš, narobe je to, da si se nehal igrat Wink

kje pa vidš, da sem se nehu igrat?


tko se mi zdi, je pa seveda možno, da videz vara

tud to, da se ti zdi, da si ti svoje materialno telo (skupi s psiho) je varalica Smiley

to materialno telo ni iluzija, ampak je iz čiz kategorično drgačne energije kokr pravi jaz, duša. če zamenjaš enega z drugim, tj. sebe z materijo, si pod vplivom iluzije in nesrečen.


uf, aveš kolk maš teles oz. vozil po različnih ravneh bivanja... gre zato, da moraš za vozilo skrbeti, če se želiš z njim voziti. analogijo z zemeljskim vozilom (telesom) lahko preneseš na vse ravni bivanja. premikanje je življenje(iz premikanja je vse nastalo). če ne maraš (ljubiš) svojih vozil (teles), ne maraš premikanja, ne maraš življenja ... potem je najbolje, da se kar vdaš in razkrojiš svojo domnevno večno (kosmato) dušo  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #318 - 08.01.2007 at 11:35:54
 
dejstvo je, da je vse življenje na vseh ravneh od prve dvojnosti, ki sta prostor in premikanje, iluzorično, subjektivno, relativno, v nastajanju, neabsolutno. ampak to je evolucija, to je življenje, to je tisto, zaradi česar obstajaš
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #319 - 08.01.2007 at 11:36:42
 
Sori, jaz pa na tejle 22 strani ne bom več pisu, ker numerološko ni sprejemljiva  Grin ... se vidimo na 23 strani,  Lp, čaw
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #320 - 08.01.2007 at 11:39:48
 
Boštyxz wrote on 08.01.2007 at 11:36:42:
Sori, jaz pa na tejle 22 strani ne bom več pisu, ker numerološko ni sprejemljiva  Grin ... se vidimo na 23 strani,  Lp, čaw


ok Jordan, ta-ta Smiley

oh, kva če bi se jst tut mal pobral od ekrana, opravki tega sveta kličejo Kiss
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #321 - 08.01.2007 at 11:52:01
 
ixtlan, vidm, da se ti tud še vedno rad oklepaš svoje nesreče Smiley. za kar imaš seveda vso pravico.





Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #322 - 08.01.2007 at 11:57:02
 
Quote:
ixtlan, vidm, da se ti tud še vedno rad oklepaš svoje nesreče Smiley. za kar imaš seveda vso pravico.


ej stari thanks.... Grin....a RES lohk vztrajam v tej bedi? KUL Cool
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #323 - 08.01.2007 at 12:05:29
 
ixtlan wrote on 08.01.2007 at 11:57:02:
Quote:
ixtlan, vidm, da se ti tud še vedno rad oklepaš svoje nesreče Smiley. za kar imaš seveda vso pravico.


ej stari thanks.... Grin....a RES lohk vztrajam v tej bedi? KUL Cool

če čš lohk, sam to ni to kar si Absolutno želiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #324 - 08.01.2007 at 12:16:51
 
hotu sm povedat, da te to stanje ne more v popolnosti zadovoljit (tolk kokr hočeš), lahko pa vseen, če hočeš, vztrajaš v tem omejenem zadovoljstvu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #325 - 19.01.2007 at 10:37:26
 
religija je zasnovana tako, da se širi točno taka kot je in ne vzpodbuja razmišljanja in raziskovanja izven danih okvirov (strukture) ker ji

a) v resnic tako ustreza
b) ne zaupa v človeka

MGD, še kakšna tretja možnost? tidve sta obe v k....
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #326 - 19.01.2007 at 10:41:39
 
ixtlan wrote on 19.01.2007 at 10:37:26:
religija je zasnovana tako, da se širi točno taka kot je in ne vzpodbuja razmišljanja in raziskovanja izven danih okvirov (strukture) ker ji

a) v resnic tako ustreza
b) ne zaupa v človeka

MGD, še kakšna tretja možnost? tidve sta obe v k....

žal tud tebe nism čiz točno razumel, tako da bi te prosu za dodatna pojasnila glede tega kaj si mi hotu sporočit oz. vprašat.

hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #327 - 19.01.2007 at 10:42:29
 
za osnovo religije je vzeto neko "sveto besedilo", ki je itak zapisano s simbolnim jezikom avtorja

da bi tako besedilo (ki itak ima neko ozko grlo v popolnosti in točnosti) pravilno razumeli in vedeli kaj je hotel avtor povedat, bi morali imeti usklajen simbolni slovar
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #328 - 19.01.2007 at 10:50:18
 
Quote:
ixtlan wrote on 19.01.2007 at 10:37:26:
religija je zasnovana tako, da se širi točno taka kot je in ne vzpodbuja razmišljanja in raziskovanja izven danih okvirov (strukture) ker ji

a) v resnic tako ustreza
b) ne zaupa v človeka

MGD, še kakšna tretja možnost? tidve sta obe v k....

žal tud tebe nism čiz točno razumel, tako da bi te prosu za dodatna pojasnila glede tega kaj si mi hotu sporočit oz. vprašat.

hvala.



a ti razmišljaš (če sploh razmišljaš, mogoč samo širiš svojo vero) v okviru svoje religije a greš kdaj tut iz dane strukture; se kdaj sprašuješ o njeni točnosti in popolnosti? v vsakem primeru je fajn vsaj razmislit kakšen odnos ima lahko religija kot institucija do svojih ovčk
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #329 - 19.01.2007 at 10:57:41
 
ixtlan wrote on 19.01.2007 at 10:50:18:
Quote:
ixtlan wrote on 19.01.2007 at 10:37:26:
religija je zasnovana tako, da se širi točno taka kot je in ne vzpodbuja razmišljanja in raziskovanja izven danih okvirov (strukture) ker ji

a) v resnic tako ustreza
b) ne zaupa v človeka

MGD, še kakšna tretja možnost? tidve sta obe v k....

žal tud tebe nism čiz točno razumel, tako da bi te prosu za dodatna pojasnila glede tega kaj si mi hotu sporočit oz. vprašat.

hvala.



a ti razmišljaš (če sploh razmišljaš, mogoč samo širiš svojo vero) v okviru svoje religije a greš kdaj tut iz dane strukture; se kdaj sprašuješ o njeni točnosti in popolnosti? v vsakem primeru je fajn vsaj razmislit kakšen odnos ima lahko religija kot institucija do svojih ovčk

me zanese tud ven ja, za kar se kesam in opravičujem Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 31