Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 17 18 19 20 21 ... 31
(Read 129962 times)
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #270 - 05.01.2007 at 15:59:05
 
sebe ne morš met zares rad, če nimaš oz. imaš premalo rad Boga. ker le ko ljubiš Boga, si lahko v celoti izpolnjen.

Nitai Gaur
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #271 - 05.01.2007 at 15:59:42
 
Boštyxz wrote on 05.01.2007 at 15:57:22:
No, saj, verjamem, in tudi priznam ! Vendar je to zame ena MAXIMALNA krepost , da se ne vdajam sexualno iztirjenim razvratom  Cool  Roll Eyes Exclaim


Tvoj Bog potem ne priznava, da je naravno, da so nekateri homoseksualno usmerjeni, kar v praksi pomeni, da se jim druga (spolna) čakra vrti v obratno smer kot ostalim straight predstavnikom istega spola?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #272 - 05.01.2007 at 16:03:31
 
Poglej, dec :  Gospod Najvišji točno ve, kako + kaj je ustvaril, namenil kakšno stvar  Exclaim . Problem pa nastane, če se ta stvar nekako izrodi, pokvari , zaradi zlorabe svobodne volje ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Odprava religije
Reply #273 - 05.01.2007 at 16:10:51
 
Boštyxz wrote on 05.01.2007 at 16:03:31:
Poglej, dec :  Gospod Najvišji točno ve, kako + kaj je ustvaril, namenil kakšno stvar  Exclaim . Problem pa nastane, če se ta stvar nekako izrodi, pokvari , zaradi zlorabe svobodne volje ...

ja, sam sej nam je tud svobodno voljo dal Bog in s tem tudi možnost zlorabe. je že vedu zakaj. če ne bi dal možnosti zlorabe, je nesmiselno sploh govort o svobodni volji (svobodi izbire).

Bog ni nestrpen. Je pa ljubezniv. Njegova prava ljubezen vključuje svobodno voljo, a ne na tak način da izključi ljubezen.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #274 - 05.01.2007 at 16:13:48
 
Boštyxz wrote on 05.01.2007 at 16:03:31:
Gospod Najvišji točno ve...


Čist tko me zanima, a ti v vsakdanjem življenju v pogovoru tudi uporabljaš take izraze kot npr. "Najvišji", ki je kar pogost v tvojih postih na forumu, pa če jih uporabljaš, kako folk na to reagira?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #275 - 05.01.2007 at 16:24:03
 
Ne, ne uporabljam , in tudi  v svojih molitvah uporabljam spet drugačne  Roll Eyes Lips Sealed.  Povem pač tako, da marsikdo zazna smer namena : preprosto: Bog . Seveda, marsikdo kdaj pa kdaj narobe šteka, in pade na negativne strani, pa ga potem poizkušam popraviti, na pravo pot ... ker, se ve : "če daš otroku pretrdo hrano, je tudi ne more prebaviti ... "
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #276 - 05.01.2007 at 16:29:14
 
Boštyxz wrote on 05.01.2007 at 16:24:03:
Ne, ne uporabljam , in tudi  v svojih molitvah uporabljam spet drugačne  Roll Eyes Lips Sealed.  Povem pač tako, da marsikdo zazna smer namena : preprosto: Bog . Seveda, marsikdo kdaj pa kdaj narobe šteka, in pade na negativne strani, pa ga potem poizkušam popraviti, na pravo pot ..."


a pa si že koga dejansko spreobrnil, da se je pridružil tvoji veri?

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #277 - 05.01.2007 at 18:02:03
 
Quote:
Svobodnjak wrote on 05.01.2007 at 12:26:14:
Quote:
Svobodnjak wrote on 05.01.2007 at 11:40:11:
Svobodnjak wrote on 05.01.2007 at 11:33:59:
Quote:
Svobodnjak, a ti verjameš v Boga?


Težko ti dam kar takole odgovor,kajti vsakršni odgovor katerega ti posredujem je odvisno od tvojega nivoja bivanja.


še nekaj,verjamem v svobodo!

aha, hvala.

ali se po tvoje ta svoboda v katero verjameš in obstoj Boga izključujeta?


Kdara dosežeš svobodo,več nimaš potrebe po iluzijah.


aha, hvala.

še vedno me zanima, če ta svoboda v katero verjameš izključuje obstoj Boga?


Prej mi razloži kaj sploh tako imenovani bog je oziroma ali ga osebno poznaš.?potem ti lahko mogoče dam odgovor!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Svobodnjak
2
**
Offline

*Duhovno  osvobojen*
Posts: 79

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #278 - 05.01.2007 at 18:08:21
 
ixtlan wrote on 05.01.2007 at 14:12:06:
Če ima Bog neke zapovedi, ki jih vernik potem upošteva, zato ker Bog (domnevno) tako hoče, to definitivno ni svoboda.

Če bi Bog hipotetično reku nekaj v tem smislu "Sin moj, ki sem te iz čistega dolgčasa in po želji, da nastane nekaj novega, iztrgal iz sebe ... pojdi in delaj kar sam hočeš. Jaz te ne bom niti kaznoval niti nagradil. Od tebe se ne pričakuje nič. Nobene oblasti nimam nad teboj. Iz iste snovi si kot jaz, imaš enake sposobnosti, odkrij jih in uporabi. Pri tem ti lahko tudi pomagam. Imaš svobodno voljo, svoboden si. Pojdi in naredi kaj novega, bodi ustvarjalen. Kadarkoli se vrni in mi, če želiš, pripoveduj o svojih kreacijah. Upam, da te bodo osrečevale in če te bodo, bom tudi jaz srečen, saj si moj Sin."


...potem bi bilo že bistveno drugače.


Wink Wink Wink dobro povedano,kar tako naprej Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #279 - 06.01.2007 at 13:21:58
 
Svobodnjak wrote on 05.01.2007 at 18:08:21:
ixtlan wrote on 05.01.2007 at 14:12:06:
Če ima Bog neke zapovedi, ki jih vernik potem upošteva, zato ker Bog (domnevno) tako hoče, to definitivno ni svoboda.

Če bi Bog hipotetično reku nekaj v tem smislu "Sin moj, ki sem te iz čistega dolgčasa in po želji, da nastane nekaj novega, iztrgal iz sebe ... pojdi in delaj kar sam hočeš. Jaz te ne bom niti kaznoval niti nagradil. Od tebe se ne pričakuje nič. Nobene oblasti nimam nad teboj. Iz iste snovi si kot jaz, imaš enake sposobnosti, odkrij jih in uporabi. Pri tem ti lahko tudi pomagam. Imaš svobodno voljo, svoboden si. Pojdi in naredi kaj novega, bodi ustvarjalen. Kadarkoli se vrni in mi, če želiš, pripoveduj o svojih kreacijah. Upam, da te bodo osrečevale in če te bodo, bom tudi jaz srečen, saj si moj Sin."


...potem bi bilo že bistveno drugače.


Wink Wink Wink dobro povedano,kar tako naprej Cool

Mislim, da tu, pri tem textu manjka predvsem smisel, pomen, namen, kaj bi z tako svobodo pridobil !
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #280 - 06.01.2007 at 13:54:32
 
Boštyxz wrote on 06.01.2007 at 13:21:58:
Svobodnjak wrote on 05.01.2007 at 18:08:21:
ixtlan wrote on 05.01.2007 at 14:12:06:
Če ima Bog neke zapovedi, ki jih vernik potem upošteva, zato ker Bog (domnevno) tako hoče, to definitivno ni svoboda.

Če bi Bog hipotetično reku nekaj v tem smislu "Sin moj, ki sem te iz čistega dolgčasa in po želji, da nastane nekaj novega, iztrgal iz sebe ... pojdi in delaj kar sam hočeš. Jaz te ne bom niti kaznoval niti nagradil. Od tebe se ne pričakuje nič. Nobene oblasti nimam nad teboj. Iz iste snovi si kot jaz, imaš enake sposobnosti, odkrij jih in uporabi. Pri tem ti lahko tudi pomagam. Imaš svobodno voljo, svoboden si. Pojdi in naredi kaj novega, bodi ustvarjalen. Kadarkoli se vrni in mi, če želiš, pripoveduj o svojih kreacijah. Upam, da te bodo osrečevale in če te bodo, bom tudi jaz srečen, saj si moj Sin."


...potem bi bilo že bistveno drugače.


Wink Wink Wink dobro povedano,kar tako naprej Cool

Mislim, da tu, pri tem textu manjka predvsem smisel, pomen, namen, kaj bi z tako svobodo pridobil !


Kaj bi s svobodo pridobil? Kakšno vprašanje je pa to? Če si svoboden, ničesar ne rabiš. Meni osebno je svoboda najvišja vrednota. Je edino zdravo izhodišče za počet karkoli. Pridobil, pridobil... ob preračunljivosti, na katero naletim na vsakem koraku, mi postaja vedno bolj slabo, na bruhanje mi gre.... Kaj pa bi ti rad pridobil v življenju?

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #281 - 06.01.2007 at 19:02:04
 
Poglej, ker vidim, da ti višja razumevanja življenja še ne grejo od rok, ti bom poizkušal razložiti  Huh. Življenje, samo po sebi, v vesolju ni možno, če ob tem ne raste, se razvija , torej napreduje in tako pridobiva na napredku, kakršnemkoli že je + kjerkoli že je  Exclaim. Problem pa je, ker se ljudje preveč vdajamo negativnostim, se v naši svobodi tudi preveč  prepuščamo negativnostim,  kjer nazadujemo, namesto napredujemo, in tako lezemo v smrt , kakršnokoli že , stran od življenja  Cry. Zato to ni prava pot , pot vsakršne svobode  Exclaim. Čeprav je svoboda NUJNO potrebna, vendar pa spet na poseben način  Huh. Torej, v življenju moramo pridobiti nek napredek, kakršenkoli že, če ne nima smisla tukaj se mučiti , inkarnirati , itd  Huh. Vem, da slabo razlagam , vendar poizkušaj tole vsaj malo dojeti , čeprav vem, da je težko dojemljivo  Embarrassed, hvala in Lp Boštl .
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #282 - 07.01.2007 at 01:34:52
 
hihi ok. btw negativnost ni nujno slaba. mal jo moraš uporabit sm pa ke, proti negativnosti seveda. s tem negativnost ustaviš in šele takrat lahko podtakneš pozitivnost. tudi jaz ne verjamem, da boš razumel Tongue ampak poskusi, čeprav ne bo lahko Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #283 - 07.01.2007 at 11:47:18
 
ja, to je lahko razumljivo, in to že dolga leta vem  Roll Eyes. Saj tudi vidim + spoznavam take-podobne načine Njegovega delovanja v vesoljih  Roll Eyes. Ampak, btw, a si tisto moje o svobodi kaj dojel   Cool? Pa lep dan, še naprej ... seee yaaa , čaw ... Boštjan & Kopron team
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #284 - 07.01.2007 at 11:57:57
 
tisti kar si pisal ne gre skupaj; če si svoboden, se ne "prepuščaš" in ne "vdajaš"...čemu pa bi se, saj ne rabiš nujno ničesar. svoboda je predpogoj, da imaš vedno izbiro...v kateri lahko izbereš dejanje moči
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 17 18 19 20 21 ... 31