Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 31
(Read 127850 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #105 - 13.10.2006 at 21:17:22
 
Quote:
Boštyxz wrote on 12.10.2006 at 21:03:54:
hja, pa kaj se sploh obremenjujete, saj zdajšnje religije bodo itak propadle . Na njihovo mesto pa prihaja UNIVERZALNA RELIGIJA , pol bomo pa itak vidli, kaj je kaj ... Upam, da se bo/mo Slovenija/ci kaj bolje izkazali, kot smo se doslej ...


Kakšna univerzalna religija in še tekmovalna povrhu. Svet ima dovolj sugestije in zamenjave ene z drugo. Gre se preprosto za vedenje in sprejemanje življenja na višjem duhovnem nivoju-resnici.

No, saj nisem tako mislil.  /// Nekaj podobnega , kot si napisal v zadnjem stavku bi potrdil .
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #106 - 12.11.2006 at 14:16:27
 
Življenje je polno presenečenj: nisem mislil, da se bom kdaj moral skoraj strinjati s tem toplovodarjem:

http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/ekspres/20061112_3083981.php

Elton John za prepoved religij
London | 12.11.2006 | STA

Britanski zveznik Elton John je z zahtevo po popolni prepovedi religij znova poskrbel za senzacijo.

Eden najbolj znanih homoseksualcev britanskega otočja in borec za pravice istospolno usmerjenih, je namreč prepričan, da religije netijo sovraštvo proti homoseksualcem. Religija v resnici ni sočutna in spreminja ljudi v "sovraštva polne leminge", je v pogovoru za časnik The Observer povedal pevec.
Pevec pravi, da nasprotno pozna "veliko ljudi, ki so homoseksualci in ljubijo svojo religijo". Organizirana religija je do homoseksualcev sovražna, "religijo bi v celoti prepovedal," je dejal Elton John.

Decembra lani je Elton John zvezo s svojim dolgoletnim spremljevalcem Davidom Furnishem zapečatil tudi pred matičarjem. Meni, da sam in njegov spremljevalec zaradi spolne usmerjenosti sicer nimata težav, kar pa ne velja za ostale homoseksualce po svetu. "Zanje se bom boril," je zatrdil Elton John.

Britanski zvezdnik je hkrati izrazil zaskrbljenost, ker ljudje ne protestirajo javno proti vojni v Iraku in sodelovanju britanskih čet. "Ljudje izražajo svoja nasprotovanja na spletu, kar pa ne zadošča. Množice morajo vedno znova na ulice," pravi Elton John.Vodje velikih religij so po terorističnih napadih 11. septembra 2001 zatajili, je prepričan. "Svet stoji pred tretjo svetovno vojno - in kje so religijski voditelji? Zakaj ne objavijo skupne izjave? Zakaj se ne morejo zediniti," je vprašal.

Grin

Sam je pa res tudi, da njega zanima predvsem raziskovanje blatnih dežel, kateremu religije nasprotujejo, resnično zlo v religijah pa je mirno spregledal.

Grin


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #107 - 12.11.2006 at 19:02:23
 
Seveeedaaa ! Toplovodar mora zagovarjati svoja prepričanja, ker ga religije postavljajo na svetlo luč . Tako se mora , če hoče ali ne pokazati njegova težnja za telesnimi užitki . Tu se pač razkrije njegova umazanija na njegovi duši . V bistvu bi morali prepovedati pedre, ne pa da si še uveljavljajo neke pravice . Ker, v bistvu oni pokvarjajo družbo, ne pa religije , ki bi rade samo vzpostavile nek red, pa čeprav slab .  Ne morem se strinjati z nobenimi toplovodnimi buziji, ker so pač v osnovi zabluzili . Tudi mene je že vleklo, vendar, sem kmalu spoznal napake takega početja . Ha, seveda, tudi jaz bi mogoče pristal tako nizko, kot je Elton, ki je obupal pri bejbah , ker mu nobena ni dala .  Imel je premalo samozaupanja in vere, ali pa je pač preveč trmast , in je preveč nasedel zemeljskim užitkom . Se vidi, da je brezglavi užitkar. Tudi sam bi skoraj nasedel, pa me je Sveti Oče čudežno rešil . Čeprav se še danes pojavlja nevarnost, vendar manj kot poprej, ko še nisem vedel . Kam spet brede ta svet ...  Huh!!! Lep večer , še naprej ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #108 - 12.11.2006 at 21:10:50
 
Saj bi kaj napisal, a je vse kar mi pride na misel skrajno žaljivo. Seveda bi to moral napisati, če bi naša civilizacija res temeljila na kao človekovih pravicah, samo kaj ko temelji na versko in ideološko zaslepljenih povprečnežih, ki jim ne smemo povedati kar jim gre.
Seveda so ideologije in religije krive - vsaj večina od njih, za ogromno večino gorja na tem svetu, glavni krivec pa je definitivno naš stvaritel, ki nas je naredil take kot smo, čredne živali, ki se čoporativno borijo za čim več.
Če prepovemo vse škodljive religije in ideologije, prepoved enostavno ne more obroditi sadove, saj čreda mora imeti neko vezivo, resursev pa an svetu ni dovolj, sploh pa je nagon po izkoriščanju premočan, zato nam ni rešitve.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #109 - 13.11.2006 at 17:04:34
 
včasih res ne vem a bi joku al bi se smejal

nekaj časa nazaj sem gledal na sloTV prenos v živo neke ceremonije v cerkvi ko so nekega fara povišal v nevemkaj
jaoo jaoo
da mal opišem:  glavni far nevem kako se mu reče je nekaj bral in čreda je ponavljala njegove stavke. Ta, ki naj bi bil povišan se je ulegel s trebuhom na tla in z glavo v tepih. Ko je taglaven zaključil z branjem sta dva fara prijela neko bukvo medtem ko se je un pobiral s tal in pokleknil dala sta mu knjigo na glavo in spet je uletu taglaven in začel brati in ne boste verjel čreda je ponavljala njegove stavke. Far pod knjigo je švical k norc, tok da se mi je kar pošteno zasmilil. Na trenutke sem pomislil, da ga bo kar pobral sredi ceremonije po drugi strani pa teslo a ti je treba tega.
Uglavnem hiša z zvonci je bila polna "verojočih", švical se je na polno in bral se je iz knjige na polno jest sem pa premaknil na drug kanal Tongue.

Vam rečem nismo daleč od srednjega veka.
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Odprava religije
Reply #110 - 13.11.2006 at 18:20:33
 
Tale topic bom pa jst kar preimenovala v topic nestrpnosti. Torej, če imamo karkoli proti komurkoli...tukaj imamo priložnost, da ga svobodno popljuvamo ter se vsaj za par trenutkov rešimo svojih frustracij.
Ok, toplovodarji so že bli, cerkev je itak non-stop na tapeti, cigani so že v drugem topicu...hm...kdo še... Undecided Sad
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #111 - 13.11.2006 at 21:12:20
 
Tisti obred sem tudi sam sem pa tja mal pogledal in tudi nisem vedel ali naj se smejem ali pa jočem - skratka srednji vek.

Ni pa to nobena nestrpnost, neplombiranci imamo pravico in tudi dolžnost povedati, da gre na drugis trani za bolanost.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #112 - 14.11.2006 at 11:15:18
 
Oldio wrote on 12.11.2006 at 21:10:50:
stvaritel, ki nas je naredil take kot smo, čredne živali

že včeri sm tega zapazu ...
stvaritel ki je naredu telesa jih je mogoče naredu za taka
naše bistvo ni tako
tak je ego - ego ni naše bistvo - je ogledalo bistva ('ogledalo' ki odseva tisto kar je na duhu še materije)
stvaritelj ega pa je šef od čita huri-jev
čita huriji so tud nardil religije
denar
in to sranje v kerem smo zdej ... totalno nesvobodni ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odprava religije
Reply #113 - 14.11.2006 at 11:41:44
 
Naša telesa je izoblikovala in jim dala današnjo obliko evolucija skozi prilagajanje preživelih in s prenašanjem določenih lastnosti iz generacije v generacijo.

Čita-huriji, wtf je pa to? Da niso to kakšni mešančki med leopardi in dihurji  (čite ?)   Roll Eyes
Pa tudi, če bi res kje obstajali, tudi oni ne bi bili nobena izjema in tudi oni bi bili produkt evolucije.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #114 - 14.11.2006 at 12:52:30
 
Bardo_Thodol wrote on 14.11.2006 at 11:41:44:
Čita-huriji, wtf je pa to? Da niso to kakšni mešančki med leopardi in dihurji  (čite ?)   Roll Eyes
Pa tudi, če bi res kje obstajali, tudi oni ne bi bili nobena izjema in tudi oni bi bili produkt evolucije.



Vzem jih kot poosebljenje tistega, kar osmisljujejo ego in mu daje oporo da se oklepa življenja tud po tem, ko naj bi  svojo funkcijo pri osebni  induvidualizaciji  že opravu. Za razliko od gapeta čita-hurije jest smatram kot  psihične (neosebne/nadosebne) kreacije ega, ki  jih ego vzdružuje pri življenju kot fizične osebe le zato da mu opravičujujejo/osmisšljajo potrebo po njegovem fizičnem obstoju. Ego pač  ne zna dojemat nadosebnega/psihičnega  drgač kot v osebni/fizični obliki, zato dokler verjameš v fizični obstoj čita-hurijev si v oblasti svojega ega ne glede na to, kako goreče jih ta  odkriva in pobija (ali pa prav zato)...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odprava religije
Reply #115 - 14.11.2006 at 13:36:53
 
S poosebljanji nimam pretiranih težav, začnejo me pa motiti, ko opažam, da začnejo nekateri vanje verjeti, kot da so to resnične osebe, ki živijo tam zunaj nekje neodvisno od nas.
od hudiča do čita-hurije, pa čupakabre   Cool


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #116 - 14.11.2006 at 14:42:53
 
Bardo_Thodol wrote on 14.11.2006 at 13:36:53:
S poosebljanji nimam pretiranih težav, začnejo me pa motiti, ko opažam, da začnejo nekateri vanje verjeti, kot da so to resnične osebe, ki živijo tam zunaj nekje neodvisno od nas.
od hudiča do čita-hurije, pa čupakabre   Cool




Problem je po moje v tem, do prazno mesto, ki ga psihično ustavri ego, zapolnijo in utrdijo dejasnki judje iz mesa in kosti. V različnih zgodovinskih in zemljepisnih obdobjih/območjih sicer različni, a postopek njihove geneze ima toliko skupnih značilnosti, da jim ni težko pripisat medsebojnih genetskih/sorodstvenih vezi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odprava religije
Reply #117 - 14.11.2006 at 18:17:16
 
Bardo_Thodol wrote on 14.11.2006 at 11:41:44:
Čita-huriji, wtf je pa to?

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1147799225/135#137
Quote:
33:33
ko pa so oni (čita huri) prišli v afriko so jim rekli, da so bogovi in da bojo ljudem dal lepa darila, pod pogojem da jih bomo častili in sprejeli kot naše kreatorje.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Odprava religije
Reply #118 - 14.11.2006 at 19:18:36
 
Cool

čita - huri


...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Odprava religije
Reply #119 - 14.11.2006 at 22:51:55
 
Vidim, da ste spet zašli . No, današnje religije bodo odpravljene, vendar bo namesto teh postavljena Univerzalna Religija  in to ne na način, kot si ga večina zamišlja . Lp, Boštjan .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 31