Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Poll Poll
Question: kako pa ste vi kaj zadovoljni z Drnovškom zadnje čase?



« Last Modified by: gape on: 23.08.2006 at 15:59:23 »

Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 26
(Read 101745 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #210 - 03.04.2006 at 11:50:59
 
sinjeoka wrote on 02.04.2006 at 18:09:20:
Kje si pa ti še videla, da lahko predsednik sprčka denar za zasebne zadeve? V demokratičnih državah seveda, Titova Jugoslavija sem not ne šteje.

sinja, se mi zdi, da ti tele zadeve z Drnovškovimi potovanji precej skoz predsodke gledaš Sad
ko je šel v Bolivijo, kamor je bil, (skupaj z mnogomi drugimi politiki) povabljen k zaprisegi prvega njihovega indijanskega predsednika, to zihr ni zaseben obisk, drugač bi mogli tud vse politike, ki so šli na papežev pogreb recimo, tega istega obtožit.
kdaj je šel v Venezuelo, niti ne vem
obisk Cipra je bil prav tako političen in gospodarski, ne zaseben
za Indijo zdele res ne najdem
obisk v Izraelu se mi je pa sploh zdel bomba, nisem še nikol nobenga politika slišala Izraelcem tolk naravnost povedat, da ga morjo mal manj srat, večina se jih dela, ko da zasedba Palestine sploh ne obstaja. Sicer je bil pa obisk bližnjega vzhoda uradni in Drnovšek je tam počel vse tisto, kar politiki počnejo, pogovarjal se je o interesih, pač mirovnih.

Zdej če ti misliš, da so obiski legitimni in upravičeni sam kadar se na njih govori o interesih zahodnega sveta, pol v bistvu negiraš želje določenih volilcev, ki pa nam to ni v interesu. Meni osebno je zelo do tega, da predsednik hodi po svetu in se pogovarja o miru, ne pa o vojnah. Imaš pa sicer vso pravico bit nejevoljna zarad tega, kar Drnovšek dela, lih tak kot imam jaz vso pravico se pritoževat nad Ruplom, ki meni ne paše.

Quote:
Devi wrote on 02.04.2006 at 00:42:43:
Potovanja pa bi mu lahko plačali z denarjem ki je namenjen potovanjem ministra Rupla in njemu podobnih, ki še tega ne vejo, za kaj točno naj bi se kje šlo in kaj tam sploh počne Tongue

Grin glede na to, da veš o čem naj bi se tam zares šlo, bi te prosila za razsvetljitev, plis

sej ne vem, sam če bi meni tako plačo dali kot njemu, bi zihr vedla  Grin sam je nenačelen v stališčih, zato mu res ne zaupam, da tam počne res kej koristnega

Quote:
Se pa glede na Drnovškovo izkazano znanje tujih jezikov, ki je limitirano na tarzanščino, se definitivno dobro razume z zumbači in samodržci tipa saudski generalissimo?

? kak to misliš
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Drnovšek
Reply #211 - 03.04.2006 at 23:23:14
 
Devi wrote on 03.04.2006 at 11:50:59:
pol v bistvu negiraš želje določenih volilcev, ki pa nam to ni v interesu.
Meni osebno je zelo do tega, da predsednik hodi po svetu in se pogovarja o miru, ne pa o vojnah.

...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #212 - 06.04.2006 at 13:51:06
 
Devi wrote on 03.04.2006 at 11:50:59:
sinjeoka wrote on 02.04.2006 at 18:09:20:
Kje si pa ti še videla, da lahko predsednik sprčka denar za zasebne zadeve? V demokratičnih državah seveda, Titova Jugoslavija sem not ne šteje.


Zdej če ti misliš, da so obiski legitimni in upravičeni sam kadar se na njih govori o interesih zahodnega sveta, pol v bistvu negiraš želje določenih volilcev, ki pa nam to ni v interesu. Meni osebno je zelo do tega, da predsednik hodi po svetu in se pogovarja o miru, ne pa o vojnah. Imaš pa sicer vso pravico bit nejevoljna zarad tega, kar Drnovšek dela, lih tak kot imam jaz vso pravico se pritoževat nad Ruplom, ki meni ne paše.



Pa še nekaj, ka bi te morali na prominentnem FDV naučiti pa te niso ... Predsednik ne zastopa interesov ozkih interesnih skupin, oziroma "nekaterih" volilcev. In s tvojim spominom je nekaj hudo narobe, da se ne spominjaš več, da ni bil izvoljen pod parolo programa mesijanstva. (oziroma povedano drugače njegovo nenegiranje dela volilvcev je po sebi negiranje drugega dela volilcev)


Kdo pa je tisti, ki zastopa državo v tujini pa določa notranja institucionalna ureditev. Slovenija pa zaenkrat še ni diktatura Tuđmanovske Hrvaške, Lukašenkove Belorusije in Putinove Rusije. Drnovškovo klafetranje  po svetu, če ni vsklajeno z Ruplom in vlado nima nobene teže, oziroma če gre kontra - potem je to en velik diplomatski minus za Slovenijo, ki očitno ne zna narediti reda pri sebi.


Načelnost ... drnovšek leta 1992 in Drnovšek danes ... načelen je edino pri zavajanju funkcionalnonepismenega folka, ki v svoji zaplankanosti še vedno čakajo na odrešenika in raj


p.s. Še vedno nisi odgovorila na vprašanje v kateri državi lahko predsednik prčka denar za zasebne namene - potovanje v Indijo in popotovanja v Izrael ...  so zasebna potovanja ne glede na to s kom se je srečal
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #213 - 06.04.2006 at 23:38:07
 
Quote:
In s tvojim spominom je nekaj hudo narobe, da se ne spominjaš več, da ni bil izvoljen pod parolo programa mesijanstva. (oziroma povedano drugače njegovo nenegiranje dela volilvcev je po sebi negiranje drugega dela volilcev)

Če komu ne paše, verjamem, da obstajajo kje tud sredstva da se da predsednika odstavit, ko mu večina ljudstva več ne zaupa.
Se pa drugače vsi ljudje spreminjamo, lih tako politiki. V zadnjem letu in pol sem vidla dosti politikov, ki so se spremenili in se mi zdi, da ene te spremembe delajo tud boljše. Druge pa tud ne. Itak pa vsak to svoje vidi, si razlaga al pa odobrava.

Ravno tako ima tud vlada, če se ji bo zdelo, da je predsednik preveč neusklajen z njenimi načrti, moč, da ga odstavi, verjetno.

Quote:
p.s. Še vedno nisi odgovorila na vprašanje v kateri državi lahko predsednik prčka denar za zasebne namene - potovanje v Indijo in popotovanja v Izrael ...  so zasebna potovanja ne glede na to s kom se je srečal

no ja, Bush z državnim denarjem financira celo lastno vojno v Iraku sam zarad tega, da svojim prijatlom zagotovi še mal več biznisa, navadna potovanja so očitno čist premali kup zaprčkanega denarja za njega Smiley

Kar se pa tiče zasebnih namenov in obiskov pa sem slišala sem že za uradne, prijateljske, zasebne, diplomatske obiske vseh možnih državnikov ob vseh možnih srečanjih... za Drnovškova v Izrael in Indijo velja, da so bila uradna, kaj to pomeni in kak se vsi ti različni nameni financirajo, pa res ne vem, jest sem misla, da se srečanja najvišjih predstavnikov držav, na katerih se govori o interesih narodov zmer štejejo za službena
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #214 - 07.04.2006 at 12:55:33
 
Devi wrote on 06.04.2006 at 23:38:07:
Quote:
In s tvojim spominom je nekaj hudo narobe, da se ne spominjaš več, da ni bil izvoljen pod parolo programa mesijanstva. (oziroma povedano drugače njegovo nenegiranje dela volilvcev je po sebi negiranje drugega dela volilcev)

Če komu ne paše, verjamem, da obstajajo kje tud sredstva da se da predsednika odstavit, ko mu večina ljudstva več ne zaupa.
Se pa drugače vsi ljudje spreminjamo, lih tako politiki. V zadnjem letu in pol sem vidla dosti politikov, ki so se spremenili in se mi zdi, da ene te spremembe delajo tud boljše. Druge pa tud ne. Itak pa vsak to svoje vidi, si razlaga al pa odobrava.

Ravno tako ima tud vlada, če se ji bo zdelo, da je predsednik preveč neusklajen z njenimi načrti, moč, da ga odstavi, verjetno.

Quote:
p.s. Še vedno nisi odgovorila na vprašanje v kateri državi lahko predsednik prčka denar za zasebne namene - potovanje v Indijo in popotovanja v Izrael ...  so zasebna potovanja ne glede na to s kom se je srečal

no ja, Bush z državnim denarjem financira celo lastno vojno v Iraku sam zarad tega, da svojim prijatlom zagotovi še mal več biznisa, navadna potovanja so očitno čist premali kup zaprčkanega denarja za njega Smiley

Kar se pa tiče zasebnih namenov in obiskov pa sem slišala sem že za uradne, prijateljske, zasebne, diplomatske obiske vseh možnih državnikov ob vseh možnih srečanjih... za Drnovškova v Izrael in Indijo velja, da so bila uradna, kaj to pomeni in kak se vsi ti različni nameni financirajo, pa res ne vem, jest sem misla, da se srečanja najvišjih predstavnikov držav, na katerih se govori o interesih narodov zmer štejejo za službena



Glede na naš institucionalni okvir je predsednika zelo težko odstavit, glede na sestavo ustavnega sodišča pa sploh.

Busheva vojna v Iraku pa je dvojna. Zaseben interes in interes naftarskih lobbyev ter nacionalni (ameriški) interes zagotoviti si nadzor nad bližnjevzhodno nafto - saj je bo zaradi vzpona Kitajske, Indije in Brazilije zmanjkalo hireje kot so sprva nakazovale študije.

p.s. Kdorkoli se na Z (kamor spada tudi SLO) vsede v vozilo, ki ga poganja nafta ali njeni derivati je freeraider na Bushevi vojni.


Stara ljudska modrost pravi, da volkj spreminja dlako, narave pa nikoli ... v DEJANJIH, za razliko od GOVORJENJA, Drnovška ni ničesar takega kar bi kazalo na kakšno spremembo. Poleg tega o spremembi bi eventuelno lahko govorili, ko se človek dvigne iz življenjske preizkušnje in še naprej živi tisti nauk, ki ga mu ga je izkušnja dala. Zgolj zatrjevanje človeka v težavah, da se je poboljšal običajno ne zadostuje.

(Uradni obisk pa še ni uraden, če ga tako poimenujejo slovesnki mediji)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #215 - 07.04.2006 at 14:00:35
 
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
p.s. Kdorkoli se na Z (kamor spada tudi SLO) vsede v vozilo, ki ga poganja nafta ali njeni derivati je freeraider na Bushevi vojni.

kaj vem, tole mi je mal tak... kot če kdo reče, da si je bla neka punca, ki je nosla mini krilo, sama kriva, da so jo posilili...

Quote:
Stara ljudska modrost pravi, da volkj spreminja dlako, narave pa nikoli ... v DEJANJIH, za razliko od GOVORJENJA, Drnovška ni ničesar takega kar bi kazalo na kakšno spremembo. Poleg tega o spremembi bi eventuelno lahko govorili, ko se človek dvigne iz življenjske preizkušnje in še naprej živi tisti nauk, ki ga mu ga je izkušnja dala. Zgolj zatrjevanje človeka v težavah, da se je poboljšal običajno ne zadostuje.

Se pa strinjam s tem, s tem da v bistvu ne vemo, če Drnovškova narava ni bla že skos z temu nagnjena, da spreminja dlako pa se je vidlo že dolg prej, sama sem to prvič opazila pri obisku dalajlame v sloveniji, tak da prav zelo presenetla me njegova sprememba res ni.

V dejanjih pa se mi ta kaže skoz to, da je spremenil način življenja, da si sam peče kruh in kuha, obiskuje ekokmetije in poskuša popularizirat do zdej v Sloveniji dost obrobne stvari, zdravo hrano, alternativno medicino, samopomoč. Tud pri Kučanu mi je blo všeč, da hodi na Triglav in veselice, poskuša bit narodu blizu in neke vrednote zagovarjat. Nasploh se mi zdi predsednik bolj neka moralna figura, ki za to, da nekaj spreminja, druge moči kot vzore in besede niti nima. Zato je Drnovšek, da bi lahko naredil kaj več, kot sam govoril, verjetno tud ustanovil Gibanje. In se izpostavil.
Lahko se pa tud ne bi. Lahko bi živel nekje v miru v zaledju, tak ko je do zdaj. Zihr bi mu blo to lažje in ceneje. Se mi zdi, da lahko več izgubi, kot dobi. Sploh če se javno mnenje obrne proti njemu, če bodo politiki in mediji prežvekovali vsako njegovo napako in ko bo skoz vsako izgubil malo ugleda. Sam če bo vseeno vztrajal, ne glede na to, bo tud to za mene dejanje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #216 - 07.04.2006 at 16:29:58
 
Devi wrote on 07.04.2006 at 14:00:35:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
p.s. Kdorkoli se na Z (kamor spada tudi SLO) vsede v vozilo, ki ga poganja nafta ali njeni derivati je freeraider na Bushevi vojni.

kaj vem, tole mi je mal tak... kot če kdo reče, da si je bla neka punca, ki je nosla mini krilo, sama kriva, da so jo posilili...


to o posilstvu sem ena izmed zadnjih, ki bi kaj podobnega trdila

vprašanje uporabe nafte pa je vprašanje potrošniških preferenc - v končni fazi greš lahko v štacuno in v službo tudi peš s kolesom ali na kotalkah




Devi wrote on 07.04.2006 at 14:00:35:
Quote:
Stara ljudska modrost pravi, da volkj spreminja dlako, narave pa nikoli ... v DEJANJIH, za razliko od GOVORJENJA, Drnovška ni ničesar takega kar bi kazalo na kakšno spremembo. Poleg tega o spremembi bi eventuelno lahko govorili, ko se človek dvigne iz življenjske preizkušnje in še naprej živi tisti nauk, ki ga mu ga je izkušnja dala. Zgolj zatrjevanje človeka v težavah, da se je poboljšal običajno ne zadostuje.

Se pa strinjam s tem, s tem da v bistvu ne vemo, če Drnovškova narava ni bla že skos z temu nagnjena, da spreminja dlako pa se je vidlo že dolg prej, sama sem to prvič opazila pri obisku dalajlame v sloveniji, tak da prav zelo presenetla me njegova sprememba res ni.

V dejanjih pa se mi ta kaže skoz to, da je spremenil način življenja, da si sam peče kruh in kuha, obiskuje ekokmetije in poskuša popularizirat do zdej v Sloveniji dost obrobne stvari, zdravo hrano, alternativno medicino, samopomoč. Tud pri Kučanu mi je blo všeč, da hodi na Triglav in veselice, poskuša bit narodu blizu in neke vrednote zagovarjat. Nasploh se mi zdi predsednik bolj neka moralna figura, ki za to, da nekaj spreminja, druge moči kot vzore in besede niti nima. Zato je Drnovšek, da bi lahko naredil kaj več, kot sam govoril, verjetno tud ustanovil Gibanje. In se izpostavil.
Lahko se pa tud ne bi. Lahko bi živel nekje v miru v zaledju, tak ko je do zdaj. Zihr bi mu blo to lažje in ceneje. Se mi zdi, da lahko več izgubi, kot dobi. Sploh če se javno mnenje obrne proti njemu, če bodo politiki in mediji prežvekovali vsako njegovo napako in ko bo skoz vsako izgubil malo ugleda. Sam če bo vseeno vztrajal, ne glede na to, bo tud to za mene dejanje.  


kuhanje zase je stavr lastne opravilne sposobnosti poskrbeti zase, obiskovanje ekokmetij ni delovanje, peka kruha pri današnjih trgovskih maržah pa je ekonomskoracionalno početje


izpostavil?  Grin dečko že 20 let živi izpostavljeno, nisem pa še videla da bi pri nas kakšnega mirovnika, vegeterjance kamenjali


in izgubiti v Izraelu, Indiji v first calss hotelu pa res ne more ničesar
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #217 - 07.04.2006 at 18:45:00
 
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 16:29:58:
Devi wrote on 07.04.2006 at 14:00:35:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
p.s. Kdorkoli se na Z (kamor spada tudi SLO) vsede v vozilo, ki ga poganja nafta ali njeni derivati je freeraider na Bushevi vojni.

kaj vem, tole mi je mal tak... kot če kdo reče, da si je bla neka punca, ki je nosla mini krilo, sama kriva, da so jo posilili...



vprašanje uporabe nafte pa je vprašanje potrošniških preferenc - v končni fazi greš lahko v štacuno in v službo tudi peš s kolesom ali na kotalkah



Mi ob 7 h zjutraj ne pada na pamet, da bi se kotalkala, kolesarila ali pešačila ob kakršnem koli vremenu 15 km v službo  Shocked

Če bi se jaz kotalkala, kolesarila ali pešačila v službo, Bush tega zagotovo ne bi vedel, zvedel, občutil ali se sploh zmenil za to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #218 - 08.04.2006 at 00:08:23
 
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 16:29:58:
to o posilstvu sem ena izmed zadnjih, ki bi kaj podobnega trdila
vem, da nisi, ampak tole
Quote:
vprašanje uporabe nafte pa je vprašanje potrošniških preferenc - v končni fazi greš lahko v štacuno in v službo tudi peš s kolesom ali na kotalkah

je tak ko če bi rekla, nej pol punca hodi po bolj varnih poteh in kaj daljšega obleče nase, da se izogne takim stvarem

ne, da posiljevalec tega nima pravice počet

Quote:
izpostavil?  Grin dečko že 20 let živi izpostavljeno, nisem pa še videla da bi pri nas kakšnega mirovnika, vegeterjance kamenjali

in izgubiti v Izraelu, Indiji v first calss hotelu pa res ne more ničesar

no ja, v starih časih je bil Drnovšek edini politik, ki sem ga poznala, da je lahko pol ure govoril, ne da bi v tem času karkoli povedal  Smiley
zdaj govori stvari, ki jih vsi vemo, pa si jih skor noben politik ne upa naglas izrečt

ker mirovnikov sicer res ne kamenjajo, sam zares resno jih pa tud noben ne jemlje (kar je pa v bistvu še skor slabše ko ono prvo)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Drnovšek
Reply #219 - 08.04.2006 at 11:40:44
 
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
Glede na naš institucionalni okvir je predsednika zelo težko odstavit, glede na sestavo ustavnega sodišča pa sploh.

... zihr kontinuiteta a?
najboljš da use k so opravljal kakšno delo (v časih pred novo vlado) upokojimo ...

pa ga boste lahko odstavl ...


sinjeoka wrote on 06.04.2006 at 13:51:06:
Pa še nekaj, ka bi te morali na prominentnem FDV naučiti pa te niso ... Predsednik ne zastopa interesov ozkih interesnih skupin, oziroma "nekaterih" volilcev.

za mene je to edina pot naprej
edini razvoj ki obstaja
če bi drnovšek s svojim delovanjem ne zastopu velikega dela ljudstva in če bi ostali na tihem ne vedl da je edin prov kar dela ... bi se spizdil ...
tko vas je pa zelo malo ki se pizdite na njega temo ...

pa četudi bi podpiral samo nas ki ga res podipramo v tem kar dela, ker toisto delamo sami, na drugih nivojih ... bi blo zadost dobr, ker mi smo ravno tko volilci in ko izbiramo med samimi 'slabimi' odločitvami ... izberemo tistga k se nam zdi da ma največ šans da se osvobodi ... dobr smo izbral ...
imho

in ... če so to kar zastopa drnovšek, ozki interesi ... pol pa res ne vem ...
kaj bi torej bilo širšega?


sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
Kdorkoli se na Z (kamor spada tudi SLO) vsede v vozilo, ki ga poganja nafta ali njeni derivati je freeraider na Bushevi vojni.

ja seveda
kako pak drugače
buš napade irak in mi več ne uporabljamo nafte ...
drugač ga seveda podpiramo
jasno

zdej se bom pa kr nazaj ulegu in ne uporablju več nič kar ma veze s tehnologijo in je napajno s fosilnimi gorivi ...
bom kr asket ratu
in vam pustu da uničte svet ...


kako preprosto je to
samo irak je treba napast ...

nismo več tolk nezavedni da bi v take reakcije zapadal ... zarad ... načel?






sinjeoka wrote on 06.04.2006 at 13:51:06:
p.s. Še vedno nisi odgovorila na vprašanje v kateri državi lahko predsednik prčka denar za zasebne namene - potovanje v Indijo in popotovanja v Izrael ...  so zasebna potovanja ne glede na to s kom se je srečal

kaj hočeš povedat?
ARS wrote on 06.03.2006 at 10:31:59:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1141325767/28#28


ARS wrote on 06.03.2006 at 09:37:24:
sinjeoka wrote on 05.03.2006 at 11:35:35:
spoštovat mora prisego .. del te prisege je tudi racionalno trošenje denarja davkoplačevalcev ... davkoplačevalci so tisti, ki plačujejo davke in ne samo državljani (večina članstva gape foruma tukaj odpade)


sinjeoka wrote on 05.03.2006 at 14:54:38:
in da bi moral začeti živeti od lastnega dela? in predvsem svojo ekstravaganco financirati iz lastnega žepa in svojo dobrodelnost in Sunitanib


Spet nakladas ...  Roll Eyes

Tokrat vsaj del njegove poti zaprmej ni bil na slovenske stroske,
odlomek iz dolge reportaze v Mladini, 20. februarja 2006, "PREDSEDNIK DRNOVŠEK V BANGALOREJU":

Quote:

Dogodek mega mirovne prireditve je bil pokrit s prispevki bogatih sponzorjev, dohodki, pridobljeni s progami fundacije, ki se izvajajo izključno s pomočjo prostovoljcev, pa se pretakajo v izvajanje humanitarnih programov. Stroške povabila ogromnega števila uglednih gostov, med katerimi so bili denimo predsedniki otočja Fidži, Mauritiusa, Mongolije, Šrilanke, Indije in podpredsedniki Hrvaške, Paname, Južne Afrike, Tajvana, Indije in kopica ministrov, bivših predsednikov, premierov in poslancev v parlamentu, veleposlanikov in Nobelovih nagrajencev iz najrazličnejših držav, je v celoti pokrila fundacija.

»Enako velja za obisk predsednika Drnovška, za katerega slovenski državi ni bilo treba odšteti niti beliča,« je povedala Katja, koordinatorka fundacije Umetnosti življenja za Slovence na mirovni prireditvi ob njenem petindvajsetem jubileju.



/V info: Zal "Mladinci" svojih reportaz ne dajejo na spletne strani ...
Reportaza je na: http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1067845886/45#58/



sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
Stara ljudska modrost pravi, da volkj spreminja dlako, narave pa nikoli ... v DEJANJIH, za razliko od GOVORJENJA

u bstvu sploh ne vem kaj tumbaš ... za drnovška se je že dolg vedl da dela joge in take reči
se pa strinjam da tega takrat ni mogu obešat na veliki zvon, ni blo podpore v ljudeh, zdej je ...





Devi wrote on 07.04.2006 at 14:00:35:
In se izpostavil.  
Lahko se pa tud ne bi. Lahko bi živel nekje v miru v zaledju, tak ko je do zdaj. Zihr bi mu blo to lažje in ceneje. Se mi zdi, da lahko več izgubi, kot dobi.

dobr si rekla
dejstvo pa je da ne glede na to al bo v prvem svetu zgubu (podporo javnosti, al pa še kej druzga) al pa pridobu, bo v drugem svetu pridobil, že je ... smo že vsi ... ne razumem zdej pavze točno ...
verjetn bomo šli zdej blj majhne korake ...
če bo vse ok bo on naš predsednik do odhoda ...
hočem rečt ... se ne mudi tolk, da lahko mediji rečejo: 'preveč drnovška, ne bomo objavl' (indije) ...



sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 16:29:58:
v končni fazi greš lahko v štacuno in v službo tudi peš s kolesom ali na kotalkah

se mi zdi ja ... da bi to bil pa 'vaš' ultimativni uspeh ... da 'mi' samo za prihod in odhod na delo ipd porabimo enormno časa ... da bi ja poleg obveznosti, ki jih terja prvi svet, ne ostalo nič časa za drugi svet ... in da nam ja zmanjka časa za služenje v prvem svetu ... to zadnje ... predvsem ...
'vaš' uspeh ... ultimativni

da bi vsi (čim več ljudstva) samo tekmoval kdo bo meu več
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #220 - 09.04.2006 at 14:06:51
 
lola wrote on 07.04.2006 at 18:45:00:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 16:29:58:
Devi wrote on 07.04.2006 at 14:00:35:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
p.s. Kdorkoli se na Z (kamor spada tudi SLO) vsede v vozilo, ki ga poganja nafta ali njeni derivati je freeraider na Bushevi vojni.

kaj vem, tole mi je mal tak... kot če kdo reče, da si je bla neka punca, ki je nosla mini krilo, sama kriva, da so jo posilili...



vprašanje uporabe nafte pa je vprašanje potrošniških preferenc - v končni fazi greš lahko v štacuno in v službo tudi peš s kolesom ali na kotalkah



Mi ob 7 h zjutraj ne pada na pamet, da bi se kotalkala, kolesarila ali pešačila ob kakršnem koli vremenu 15 km v službo  Shocked

Če bi se jaz kotalkala, kolesarila ali pešačila v službo, Bush tega zagotovo ne bi vedel, zvedel, občutil ali se sploh zmenil za to.



no učinek sicer je, ampak zelo minimalen - ker pa tako misli nekaj 100 milijonov lastnikov avtomobilov se učinek sešteje



sicer pa zadevo obrni na glavo


ker sta ZDA in Kitajska ugotovili, da je nafte premalo za vse od jutri dalje prepovedujeta prodajo nafte 3. državam. Prepovedi se morajo držati tako naftne družbe kakor tudi države bogate z nafto, ki jih obvladujeta.


v taki situaciji bi se cena nafte drastično dvignila (in posledično si ti ne morešb rivoščiti več tankat avtomobila 2-3x mesečno), pojavi pa bi se tudi kakšen ukrep Milke Planinc vožnja par/nepar .... veliko prometnih opcij ti ne ostane ... eventuelno, da ostaneš doma in tvegaš zgubo službe
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #221 - 09.04.2006 at 14:15:21
 
gape wrote on 08.04.2006 at 11:40:44:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
Glede na naš institucionalni okvir je predsednika zelo težko odstavit, glede na sestavo ustavnega sodišča pa sploh.

... zihr kontinuiteta a?
najboljš da use k so opravljal kakšno delo (v časih pred novo vlado) upokojimo ...

pa ga boste lahko odstavl ...



če bi vedel, kaj je institucionalni okvir, potem take oslarije ne bi niti napisal  (ne, nisem niti pod razno pomislila na kontinuiteto)

gape wrote on 08.04.2006 at 11:40:44:
[
sinjeoka wrote on 06.04.2006 at 13:51:06:
Pa še nekaj, ka bi te morali na prominentnem FDV naučiti pa te niso ... Predsednik ne zastopa interesov ozkih interesnih skupin, oziroma "nekaterih" volilcev.

za mene je to edina pot naprej
edini razvoj ki obstaja
če bi drnovšek s svojim delovanjem ne zastopu velikega dela ljudstva in če bi ostali na tihem ne vedl da je edin prov kar dela ... bi se spizdil ...
tko vas je pa zelo malo ki se pizdite na njega temo ...

pa četudi bi podpiral samo nas ki ga res podipramo v tem kar dela, ker toisto delamo sami, na drugih nivojih ... bi blo zadost dobr, ker mi smo ravno tko volilci in ko izbiramo med samimi 'slabimi' odločitvami ... izberemo tistga k se nam zdi da ma največ šans da se osvobodi ... dobr smo izbral ...
imho

in ... če so to kar zastopa drnovšek, ozki interesi ... pol pa res ne vem ...
kaj bi torej bilo širšega?


oprosti gape, ampak prešprical si še eno pomembno lekcijo v osnovni in srednji šoli iz zgodovine ... poleg tega za razliko od ZDA ali UK, so pri nas množično pobijali drugače misleče še globoko v 80 leta ... strah izvirajoč iz psihološke kastracije ostaja prisoten še 4-5 generacij



gape wrote on 08.04.2006 at 11:40:44:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 12:55:33:
Kdorkoli se na Z (kamor spada tudi SLO) vsede v vozilo, ki ga poganja nafta ali njeni derivati je freeraider na Bushevi vojni.

ja seveda
kako pak drugače
buš napade irak in mi več ne uporabljamo nafte ...
drugač ga seveda podpiramo
jasno

zdej se bom pa kr nazaj ulegu in ne uporablju več nič kar ma veze s tehnologijo in je napajno s fosilnimi gorivi ...
bom kr asket ratu
in vam pustu da uničte svet ...


kako preprosto je to
samo irak je treba napast ...

nismo več tolk nezavedni da bi v take reakcije zapadal ... zarad ... načel?



skratka, tako zelo smo odvisni od poceni nafte, da to tako prostodušno priznavamo in hkrati tako zelo zalimani, da se niti ne vprašamo od kod in zakaj jo dobimo

(mogoče pa bi začeli gojiti vaš presvetli biodizel iz oljne repice)


p.s. Poleg tega, meni osebno zadostuje, da si se ti (in tebi podobni) zavedel, da sovplivaš, sofinanciraš in uživaš na pozitivnih rezultatih Busheve vojne.  Mi pa pošteno dol visi, kako boš to zavedanja uporabil. Še manj pa želim kakorkoli vplivat na tvojo porabo fosilnih goriv, oziroma natančneje nafte in njenih derivatov.

Zaradi mene lahko vztrajaš v zafnani poziciji otročaja, ki se bori za svetovni mir, ni pa pripravljen plačati cene za lastna načela.


Back to top
« Last Edit: 09.04.2006 at 16:24:16 by sinjeoka »  
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Drnovšek
Reply #222 - 09.04.2006 at 14:27:38
 
Devi wrote on 08.04.2006 at 00:08:23:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 16:29:58:
to o posilstvu sem ena izmed zadnjih, ki bi kaj podobnega trdila
vem, da nisi, ampak tole
Quote:
vprašanje uporabe nafte pa je vprašanje potrošniških preferenc - v končni fazi greš lahko v štacuno in v službo tudi peš s kolesom ali na kotalkah

je tak ko če bi rekla, nej pol punca hodi po bolj varnih poteh in kaj daljšega obleče nase, da se izogne takim stvarem

ne, da posiljevalec tega nima pravice počet



posiljevanje ni potrošniška opcija, prav tako nobena ženska pa magari se v samih štrumpantlih ob 2 popoldne na prešercu špancira, ni odgovorna za posilstvo  Roll Eyes

oziroma eventuelno lahko primerjamo odvisnost od naftne s kakšnim psihotom, ki je odvisen od seksa (klasični posiljevalci pač to niso, ker jim je bolj kot seks trigger občutek nadzora). Skupno obema je definitivno potrebno zdravljenje od patološke odvisnosti. In zahodna civilizacija ne kaže nobenih želja po kakšni ozdravitvi od svoje odvisnosti od nafte - raje živi v zanikanju in sprenevedanju.


mogoče bi pa poskusila nekoliko drugače ... izračunaj si t.i. dioxide fingerprint - izračunaj koliko ogljikovega dioksida spustiš dnevno v luft in se vprašaj ali je taka emisija resnično nujno potrebna




Devi wrote on 08.04.2006 at 00:08:23:
Quote:
izpostavil?  Grin dečko že 20 let živi izpostavljeno, nisem pa še videla da bi pri nas kakšnega mirovnika, vegeterjance kamenjali

in izgubiti v Izraelu, Indiji v first calss hotelu pa res ne more ničesar

no ja, v starih časih je bil Drnovšek edini politik, ki sem ga poznala, da je lahko pol ure govoril, ne da bi v tem času karkoli povedal  Smiley
zdaj govori stvari, ki jih vsi vemo, pa si jih skor noben politik ne upa naglas izrečt

ker mirovnikov sicer res ne kamenjajo, sam zares resno jih pa tud noben ne jemlje (kar je pa v bistvu še skor slabše ko ono prvo)


no 15 let ga je folk volil zato, ker ni nič povedal, zdaj pa ga voli zato, ker pove tisto kar želijo slišat (čeprav dvomim da bi bil še 1x izvoljen). Življenje je zastavljeno tako, da vsega ne moreš imeti. Naše gospodarstvo je trenutno tako odvisno od poceni nafte (še vedno je relativno poceni!!!), da je izredno občutljivo na kakršenkoli dvig njene cene (inflacijski šoki ob viharju Katrina, ....). Plačilo za mir, pomeni odpoved nadzoru bližnjega vzhoda in njegovih naftnih vrtin, ki se bi oz. bo v 10 letih zmanifestiral v dvigu cen nafte za naše tržišče.

gape in lola sta implicitno povedala, da tega stroška nista pripravljena plačat ...


Oz. Trenutno star recept po babici pravi: Da pripraviš dobro omeltomoraš vanjo ubit 2 jajci. Če zna kdorkoli tukaj naredit omleto tako, da ima na koncu omleto in 2 nedotaknjeni jajci ... no - prosim za recept. Enaka logika velja žal tudi pri nafti.





Mi je pa tole pinkponkanje dalo pomembno življenjsko lekcijo, namreč ugotavljam, da je človeška praznina očitno tako huda, da ne glede na svetovni nazor, večina ljudi potrebuje pastirja, zato da mu lahko nekritično sledi. Sploh, kaj je komurkoli od vas zadnjih 5 let preprečevalo, da niste živeli in delovali tako kot uči Sveti Drni? Svetovnih kriz je bilo kar nekaj, genocida pa vsaj dva; Ruanda in Nigerija ... problem tople grede pa tudi ni od včeraj
Back to top
« Last Edit: 09.04.2006 at 17:10:10 by sinjeoka »  
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Drnovšek
Reply #223 - 09.04.2006 at 19:48:05
 
Devi wrote on 08.04.2006 at 00:08:23:
sinjeoka wrote on 07.04.2006 at 16:29:58:
to o posilstvu sem ena izmed zadnjih, ki bi kaj podobnega trdila
vem, da nisi, ampak tole
Quote:
vprašanje uporabe nafte pa je vprašanje potrošniških preferenc - v končni fazi greš lahko v štacuno in v službo tudi peš s kolesom ali na kotalkah

je tak ko če bi rekla, nej pol punca hodi po bolj varnih poteh in kaj daljšega obleče nase, da se izogne takim stvarem ne, da posiljevalec tega nima pravice počet



"Zanimiva" primerjava  Shocked, očitno je za Devi(co) vožnja z biciklom nekaj tako groznega kot posilstvo.  Wink


Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Drnovšek
Reply #224 - 09.04.2006 at 20:01:41
 
sinjeoka wrote on 09.04.2006 at 14:15:21:
(mogoče pa bi začeli gojiti vaš presvetli biodizel iz oljne repice)

mogoče
mogoče pa mamo tud boljšo rešitev ... pa nas ... (vas?) še premal 'stiska' ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 26