Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5418 times)
pikapoka
1
*
Offline


Posts: 2

deja vu
22.11.2005 at 18:31:32
 
Zdravo!
Zanima me, če se vam tud dogaja občutek deja vu (že videno) in kako pogosto. jaz imam trenutno obdobje, ko se mi to pogosto zgodi-tudi dvakrat na dan, prej se mi pa že nekaj let ni to dogajal..
Nekoč sem slišala tudi o deja vequ občutku-že doživetem ali nekaj podobnega, je to isto?
Komentirajte, prosim!

Vsa ta reč me res fascinira!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: deja vu
Reply #1 - 22.11.2005 at 21:10:15
 
pikapoka wrote on 22.11.2005 at 18:31:32:
Zdravo!
Zanima me, če se vam tud dogaja občutek deja vu (že videno) in kako pogosto. jaz imam trenutno obdobje, ko se mi to pogosto zgodi-tudi dvakrat na dan, prej se mi pa že nekaj let ni to dogajal..
Nekoč sem slišala tudi o deja vequ občutku-že doživetem ali nekaj podobnega, je to isto?
Komentirajte, prosim!

Vsa ta reč me res fascinira!


Dejavu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=svetovalnica;action=display;num=1...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=100706...

dežavu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=994602...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
pikapoka
1
*
Offline


Posts: 2

Re: deja vu
Reply #2 - 22.11.2005 at 22:03:47
 
thx, gape!
Ja, ful zanimive razlage.. vidim pa, da je to kr pogosto in da se drugim tud dogaja v prav bizarnih situacijah..kot men Smiley in ravn to je najbolj zanimivo.. ko neki vsakdanjega počneš, pa te pol kr spreleti in pomisliš: "ja, mogoč je pa tle zadaj še kaj več, kot le ta neumna, absurdna sedanjost, mogoč je pa res vse sprogramiran.."
..al pa gresta učki vsaka po svoje-kot pravi ena teorija   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: deja vu
Reply #3 - 11.05.2007 at 12:51:30
 
Sem ugotovila, da se pri meni deja vu povezuje s pojavom identičnih občutkov v podobnih, toda ne istih situacijah. Tisto, kar je pri meni "že videno" ali "že doživeto", so občutki v določeni situaciji in ne situacija sama. Samo um me skuša za trenutek pretentati, da se mi ponavlja scena iz preteklosti, čeprav to definitivno ni res. Po moje gre za način predelovanja občutkov, ki jih je težje prepoznati zaradi nepomembnosti situacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: deja vu
Reply #4 - 12.05.2007 at 14:03:52
 
Ja, tudi meni se že celo življenje  pojavljajo " kot občutki " že-enkrat-že-videnega  Sad.
Vendar pa se mi zadnje čase čedalje pogosteje pojavljajo isti ljudje/obrazi v grozljivo identičnih položajih ( pred mojimi očmi) in istih situacijah  Shocked Exclaim Embarrassed .
Vse to pa razumem, tako, kot je lepo razloženo v Celestinski Prerokbi Exclaim Cool ;
- to so vse samo ponovne točke srečanj istih situacij, v katerih nisem prepoznal pravega namena srečanja/delovanja , in tako nisem uspešno razrešil dane situacije že na začetku  Tongue Embarrassed.
Vem, da mi za vsemi temi "prigodami" stoji naš Ljubljeni Nebeški oče, ki me želi preoblikovati v boljšo osebnost  Exclaim Roll Eyes Kiss Cool Wink Smiley  CheesyCool.
Vem zagotovo, da se za vsemi temi "čudnimi" ( včasih tudi slabimi) pripetljaji v življenju skrivajo dobri nameni, z/od Ljubezni/jo našega Boga - Očeta nebeškega, v čigaršnjem telesu pač živimo ( z vsemi Vesolji vred )  Cool Kiss.
Le, da včasih nam marsikaj ni všeč ( večinoma zaradi naše lenobe  Angry ) , ali pa takoj ne prepoznamo resničnega bistva in potem jamramo in tarnamo  Tongue Embarrassed Sad Angry Undecided Cry.
Zatorej, razvedrimo se, ... ker, ... Vse gre na bolje, - slej ko prej , ... pa če to vidimo, ali ne , ... po Božjem načrtu  Cool Cheesy .  
Pa lep dan, še naprej , Wink ...
by Bošty  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: deja vu
Reply #5 - 14.05.2007 at 10:16:02
 
Tudi meni se zdi, da imajo ti pojavi veliko opraviti s prepoznavanjem oz. neprepoznavanjem močnih silnic v naši duševnosti in v podobnih situacijah te ponovno oživljene, ne dovolj predelane vsebine zavibrirajo.  Tisto, česar ne zmoremo ozavestiti na običajen način, v običajnem stanju zavesti, udari ven v drugačni obliki. Podobno kot v sanjah.

Se strinjam, da gre velikokrat za bogato sporočilnost, ki ponuja priložnost, da ozavestimo določene psihične vsebine. Ali smo zaradi tega boljši ljudje, ne vem. Verjetno odvisno od tega, kaj naredimo s to vednostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1