Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 21555 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #15 - 25.08.2005 at 10:33:18
 
Quote:
ne si zelt  Grin

zakaj ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
firbcna
Guest




Re: Samospoznanje
Reply #16 - 25.08.2005 at 11:15:36
 
k ni fino...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #17 - 25.08.2005 at 11:45:14
 
Quote:
k ni fino...

kako pa ves?

jz sm ob svojem ucitlu zaznal le mir in prijetnost, ki seva tud na druge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
firbcna
Guest




Re: Samospoznanje
Reply #18 - 27.08.2005 at 13:00:49
 
ja sam kaksna je bila cena za dosego tega..prasi ga Smiley sicer pa ti kar vztrajno naprej Smiley ti nocm morale zbijat. Smiley Sej to si koncno vsi zelimo..sam fous sm ti hihi  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #19 - 29.08.2005 at 08:38:28
 
Quote:
ja sam kaksna je bila cena za dosego tega..prasi ga Smiley

cena je ta, da se prostovoljno odlocis sprejet in izvajat proces predaje Bogu, ki je v bistvu za nas pravi-jaz najbolj naraven, spontan in prijeten.

zakaj bi pocel druge stvari, ce me samo ciklajo v globje in globje omejitve in neprijetnosti? ni nobenga dobrga razloga za to. je pa slab.

tist k je iskren, dobi pomoc iz vseh strani, zato ni razloga za obupanost.

Bog je bolj milosten in ljubec kokr smo mi lahko zafurani. Ce bi bli mi lohk tolk zafurani, da nas On ne bi mogu rest, pol bi Bog izgubu svojo Vrhovno neomejeno pozicijo. Je pa res, da se mormo obrnt k Njemu. Brez svobodne volje, prava ljubezen ni mogoca.

Poskusi in preveri.   
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Samospoznanje
Reply #20 - 29.08.2005 at 11:44:06
 
Madan Gopal Das wrote on 23.08.2005 at 08:36:28:
atma oz. spiritualna dusa je vecna, zavestna in blazena, sama po sebi. wau, a to sem jaz? materija se stalno spreminja, atma ostane pr vsem tem nespremenjena. zakaj se pol trudim za posvetno slavo, ki jo dons mam, jutr ne?

telo se mi je ze ful spremenil, in najbrz se mi bo se. mentalna stanja, emocije se mi stalno spreminajo. enkrat vem vec, pol spet pozabm. slavo lohk dobim, ampak jo tud hitr zgubim. ampak ob vsem tem, sem jaz se vedno jaz. nisem postal nekdo drug. ta stalnica sem jaz? a je ta stalnica, ta zavest, da sem jaz vedno jaz nastala, ko sem se rodil al ne? a je ze od skos al je ko bom umru ne bo vec? ce je ze od skos pol bo tud se naprej.  

kolk me umirjajo te tvoje izpovedi, k da se mojega mira dotaknejo Smiley
jest se zadnje čase včasih spomnim, kolk je ravnotežje pomembno. ne sam moje, ampak uno osnovno, najširše. se pol vprašam, kolk sem nemira povzročila že temu svetu s svojimi hotenji, nameni, željami, kam vse sem energijo usmerjala, kjer ji ni mesto, in kjer sam kaos povzroča. pa mi je več do miru, kot do svojih želja in hotenj. in si rečem, nej se stvari uravnajo, nej se ravnotežje spet vzpostavi, nej pridejo stvari nazaj, nej se spet osrediščijo, karkoli že to pomen. nej se vrne, kar se ima in jest bom tukej počakala in nič ne bom naredila, da bi dalje burkala valove. sem že mal zmatrana od svojga delovanja, zdej bi rada počivala v tistem miru in ravnovesju, ki me napolni takrat, ko se kaka zgodba izteče. zdej vem, da k nehaš iskat, je vse tukej.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #21 - 29.08.2005 at 12:16:30
 
Devi wrote on 29.08.2005 at 11:44:06:
jest se zadnje čase včasih spomnim, kolk je ravnotežje pomembno. ne sam moje, ampak uno osnovno, najširše. se pol vprašam, kolk sem nemira povzročila že temu svetu s svojimi hotenji, nameni, željami, kam vse sem energijo usmerjala, kjer ji ni mesto, in kjer sam kaos povzroča. pa mi je več do miru, kot do svojih želja in hotenj. in si rečem, nej se stvari uravnajo, nej se ravnotežje spet vzpostavi, nej pridejo stvari nazaj, nej se spet osrediščijo, karkoli že to pomen. nej se vrne, kar se ima in jest bom tukej počakala in nič ne bom naredila, da bi dalje burkala valove. sem že mal zmatrana od svojga delovanja, zdej bi rada počivala v tistem miru in ravnovesju, ki me napolni takrat, ko se kaka zgodba izteče. zdej vem, da k nehaš iskat, je vse tukej.

atma je po naravi vedno aktivna. ce deluje napacno, dobi neprijetne posledice. ce ne deluje pravilno, niti napacno (ne deluje) bo slej k prej spet zacela delovat napacno. in tud ze samo ne-delovanje je neprijetno.

pravilno delovanje je tisto, ki prinasa trajno izpolnjujoce zadovoljstvo. tj. naklonjeno sluzenje Bogu.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Samospoznanje
Reply #22 - 29.08.2005 at 12:33:14
 
a ni, da atma vedno deluje pravilno, sam če ji proste roke daš in svoj ego tu pa tam uspavaš, da neha motit in zmedo ustvarjat okoli nje?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #23 - 29.08.2005 at 12:55:28
 
Devi wrote on 29.08.2005 at 12:33:14:
a ni, da atma vedno deluje pravilno, sam če ji proste roke daš in svoj ego tu pa tam uspavaš, da neha motit in zmedo ustvarjat okoli nje?

ne, atma ima svobodno voljo, ki je relativna. ce se atma odloc bit nenaklonjena Paramatmi (Bogu) pol dobi materialni ego in iz njega zacne delovat in posledicno dozivlja neprijetnost.

na trenutke lahko nekdo pride v stanje nedelovanja, kjer je mir, a tam dolg casa ne more ostat, ker ga potegnejo materialne navezave spet nazaj v materialne aktivnosti. tud tist, ki nima vec materialnih navezav in je lahko stalno v tem miru scasoma obcuti tisto stanje kot neprijetno. zato se sploh ne splaca stremet po tem. bolj je, da se odlocmo naklonjeno sluzit Bogu, kar je trajno prijetno.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #24 - 08.09.2005 at 09:24:30
 
Madan Gopal Das wrote on 29.08.2005 at 12:55:28:
na trenutke lahko nekdo pride v stanje nedelovanja, kjer je mir, a tam dolg casa ne more ostat, ker ga potegnejo materialne navezave spet nazaj v materialne aktivnosti. tud tist, ki nima vec materialnih navezav in je lahko stalno v tem miru scasoma obcuti tisto stanje kot neprijetno. zato se sploh ne splaca stremet po tem. bolj je, da se odlocmo naklonjeno sluzit Bogu, kar je trajno prijetno.

pa se res je.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #25 - 23.09.2005 at 09:10:31
 
edino kar se zares vedno splaca je, naklonjeno sluzenje Bogu, Šri Krišni.

Šri Čaitanja Mahaprabhu je idealni praktikant in ucitelj tega procesa. danes imamo lahko kontakt z Njim preko avtenticne linije Njegovih ucencev.

opis korakov/stopenj na tej poti :

najprej, zarad svoje napacno uporabljene relativne svobodne volje, pogojeno zivo bitje (proizvod Bozje mejne, a spiritualne energije) tava tu in tam po materialnem svetu (proizvod Bozje eksterne energije) in nenehno isce sreco a je nikjer ne najde. ce vede ali nevede pride v kontakt s sveto rastlino, sveto osebo, svetim dnevom, svetim mestom itd. al karkoli kar je v tem svetu iz Bozje notranje energije (Njegova milost do pogojenih padlih dus) se mu zacne nabirat ti. bhakti sukriti. ko je ta bhakti sukriti dovolj nabran se zivo bitje spet bolj zave svoje relativne svobodne volje in s tem se mu prebudi diskriminacija med dobrim in slabim, vecnim in minljivim.

tako zivo bitje se zacne notranje sprasvat o svoji pravi, vecni naravi in kasnej po milosti Boga pride v zavestni kontakt v svetim spisom ali sveto osebo, ki mu razlozita celotno situacijo in predlagata naj za svoje večno dobro sprejme zavetje Boga, ker je njegov vecni sluga, a je na to pozablo, zarad ze prej omenjene relativne svobodne volje.

pri iskrenem druzenju s svetimi spisi in svetimi osebami se v zivem bitju naravno prebudi shraddha, oz. vera, da le s sluzenjem Bogu lahko doseze svoje najvisje dobro in le tako lahko tudi pravilno sluzi vsa druga ziva bitja. ta vera ga potem vodi do pogostejsega in bolj intimnejsega druzenja s svetimi svetimi osebami oz. sadhu-sanga. ko se zivo bitje tako druzi s svetimi osebami in ima iskreno zeljo po sluzenju Bogu prostovoljno sprejme zavetje dolocenega verodostojnega Sadhu-ja (svete osebe), ki tako postane njegov Guru (gurupad ashraya). Po sprejetju zavetja Guruja zacne po njegovih navodilih izvajat prakticno naklonjeno sluzenje Bogu oz. bhajana-kriya. Z izvajanjem bhajana-kriye se zivo bitje postopoma ocisti vseh posvetnih sebicnih zelja in spiritualnih zalitev do Boga in tako doseze nivo anartha-nivriti.

ko tako cisto zivo bitje naprej izvaja sluzenje Bogu doseze nivo popolnega osredotočenja na objekt svojega obozevanja/ljubezni oz. nishta. po tem doseze spiritualni okus v sluzenju Bogu oz. ruchi. simptom tega spiritualnega okusa je, da si zivo bitje ne zeli cisto nic drugega, kot le vdano sluzenje Bogu. po tem se popolnoma naveze na Boga oz. asakti. po asakti-ju pride prvi zarek sonca čiste ljubezni do Boga, ki se imenuje bhava. bhava se potem pretvori v čisto neskončno ljubezen do Boga, najprej v obcutenju odvojenosti prem-vipralambha in nato v direktnem osebnem druzenju prem-sambhog.

le tisto zivo bitje, ki je popolnoma razvilo tako ljubezen do Boga je lahko trajno in popolnoma izpolnjeno.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #26 - 27.09.2005 at 14:54:08
 
a se men sam zdi, al je na tem forumu bl mal ldi k jih zanima kdo so zares... al pa sam nocjo vec o tem javno diskutirat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
greeen
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Samospoznanje
Reply #27 - 27.09.2005 at 18:57:52
 
Nočejo/mo javno diskutirati, saj na forumih se vedno blati drug žez drugega. Kako naj se potem nekdo odpre? če nisi pripravljen na hude udarce brezvestnih članov (gostov - adminov)...

Lahk še travme doživiš Tongue Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #28 - 28.09.2005 at 08:19:05
 
greeen wrote on 27.09.2005 at 18:57:52:
Nočejo/mo javno diskutirati, saj na forumih se vedno blati drug žez drugega. Kako naj se potem nekdo odpre? če nisi pripravljen na hude udarce brezvestnih članov (gostov - adminov)...

Lahk še travme doživiš Tongue Kiss

lohk pa se na splosno pise v javni del... ce pa koga zanima ksna stvar bolj v detajle pa se lahko pogovarja prek PM-jev (private massage).
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Samospoznanje
Reply #29 - 28.09.2005 at 08:27:00
 
Madan Gopal Das wrote on 27.09.2005 at 14:54:08:
a se men sam zdi, al je na tem forumu bl mal ldi k jih zanima kdo so zares...  


po moje da zato ker zares mislimo da vemo kdo smo ...






Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4