Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 21512 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Samospoznanje
22.08.2005 at 13:32:14
 
"Nepoznavanje sebe", lohk recemo, je ena vrsta oblike bolezni, ker je to neprijetno stanje.

Vsi tisti, ki se strinjamo s tem, si bomo v tem topiku poskusal pomagat pr osebnem samoozdravljenju/samospoznavanju.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #1 - 22.08.2005 at 14:12:22
 
ce bi mene en vprasu... kdo si ti? kaj bi mu lohk odgovoru? sem moski. ime mi je matjaz. sem iz slovenije. star sem 26 let. vcasih sem vesel, vcasih zalosten. sem naredu osnovno solo pol maturo in sem po poklicu racunalniski tehnik, ceprav se ne spoznam kej prevec na to. sem bivsi svetovni prvak v Nanbudo borilni vescini, ceprav ne treniram vec.

a je to vse kar sem jaz? pred 10timi leti bi lohk odgovoru, da mam 16 let in da sem ful zagret za Nanbudo borilno vescino in da se mi v solo ne da hodt. cez 10 let sploh ne vem kaj bi lohk odgovoru. cez 5 min bom mogoce vesel al pa zalosten. vsi umirajo. a bom jz tud? najbrz bom, ce itak vsi. kva je pol fora, da se trudim zvet? za kaj nej pol sploh zvim, ce bom mogu umret? ok, pa sej lohk brez, da se prevec sekiram nekak iz dneva v dan zvim, tko da kej dobrga pojem, popijem, ksn seks pa mal okol pa je. sam, ce pijem mlek, morm met tud kravo in skrbet za njo. tega se mi pa ne da. ja, tko pac je v tem lajfu mi pravjo. sorry, sej bi se sprjaznu s tem, da je tko kokr je, sam mi ni ratal. se zdej mi ne ratuje.

pred parimi leti sem bral knjigo Bhagavad-gita in sem dobil odgovore na to kdo v resnic sem, kasn je moj namen in smisel. sam kolk od tega je res, ce je sploh kej? sm su v Indijo, spoznal svojga duhovnega ucitelja, se mu hote spontano predal. razlozu mi je Bhagavad-gito in druge nauke Šri Krišne, se posebi tiste, ko se Je pojavu kot Šri Čaitanja Mahaprabhu. sem zacel prakticirat, dobil par realizacij in s tem se vec vere v tist kar sem prej prebral. se zmeri prakticiram. torej lahko tud recem, da sem tud od mojega duhovnega ucitelja in Šri Čaitanja Mahaprabhu-ja. sam, kolk casa bom se? bom vidu kaj se bo se kej odpiral.

tud vsem drugim predlagam naj se vsaj seznanijo z nauki Šri Čaitanja Mahaprabhu-ja, al preko mene do mojega duhovnega ucitelja ali pa kako drgac.

Kaj mi Čaitanja Mahaprabhu odgovori, ce ga vprasam kdo sem? "jiver svarup hoy krishner nitya das, krishner tatashta shakti bhedabhed prakash". si vecni sluga Šri Krišne, ker si delcek njegove mejne energije in si tako od Njega nerazlicen in razlicen hkrati.

kaj??

kdo je Šri Krišna?

isvarah paramah krishna saccidananda vigraha
anadir adir govinda sarva karana karanam

Šri Krišna je najvisji Gospodar. Je poosebljenje vse eksistence, vsega znanja in vsega zadovoljstva. Je izvor vseh izvorov, je Govinda in je vzrok vseh vzrokov.

a zihr? a je ksn dokaz za to?

Čaitanja Mahaprabhu mi prav... a mas ti ksn dokaz, da ni res? ja. ne vidm Ga.  

     
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #2 - 22.08.2005 at 14:20:54
 
k si bil ciz mejhn tud nis nc vidu, pol si mal boljs vidu in zdej bos pocas rabu spegle, k bos star mogoce nous nc vec vidu. tud sonca ponoc ne vidis, pa vseen ves da obstaja, ker si ga ze veckrat vidu. ampak k zaide, ga ne mors vec, dokler spet ne vzide. pa se takrat ga lohk vids sam ce odpres oci. na podobn nacin... Šri Krisne ne mors vidt z zaprtimi ocmi in brez njegovega privoljenja.

zakaj bi ga pa pol sploh hotu? kaj mam od tega?

ce dobis Njega dobis vse, ce spoznas Njega ves Vse.

ja lepo se slis. sam se zmeri ne vem, ce je. ampak ok, slis se zanimiv.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #3 - 22.08.2005 at 15:10:30
 
slis se mi zanimiv. povej kej vec.

pride astrolog h teb domov, pa ti pove, da ma tvoj pokojni fotr ful enga bogastva, ampak da je umru nekje drugje in ti ni mogu sporocit kje ga ma in da ga namenja teb. je to dobrodosla informacija, a ne?

ja. ampak sam, da vem da bogastvo je, mi se nc ne pomaga. mors mi povedat kje tocno je in kako ga dobim.

ce mi verjames, ti lohk povem, kje je in kako ga dobis.

se zmeri ti ne verjamem ciz, ampak dej mi vseen povej. bom probu pa vidu.

ce izgovarjas tale sveta imena Boga ga lahko najdes.

ok, izgovarjam sveta imena Boga. zacnejo se mi  izpolnjevat zelje, ena za drugo. ful good!! cez tolk casa ugotovim... da je res, da so se mi zacele izpolnjevat zelje onkraj mojih pricakovanj, ampak zadovoljen pa se zmeri nism. pridem nazaj in vprasam, kaj je narobe?

sej sm ti reku, da si zares Šri Krišnov sluga, kot delček Njegove mejne potence in da ko si Mu nenaklonjen, po svoji relativni svobodni volji, da se zacnes zmotno poistovecat z materijo v obliki grobega in subtilnega materialnega telesa.

se prav, ce si izpolnem vse potrebe mojega materialnega telesa se to mene sploh ne dotakne? ja.

ok. jaz nisem ta body. bom nehu eksesivno skrbet zanj in njegove neomejene potrebe in zelje. bom sam tolk kokr je potrebno, da ga ohranjam. ok.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #4 - 23.08.2005 at 08:26:41
 
Madan Gopal Das wrote on 22.08.2005 at 15:10:30:
ok. jaz nisem ta body. bom nehu eksesivno skrbet zanj in njegove neomejene potrebe in zelje. bom sam tolk kokr je potrebno, da ga ohranjam. ok.

pride ful vec miru v moj lajf... ni vec tolk skrbi. k gledam okol, vidm ljudi, ki iscejo sreco v telesnih uzitkih kolk se majo "fajn" in kolk velik morjo za ohranjanje tega narest, a se opazjo ne. so suznji svojih cutil, a zdi se jim da so svobodni... lohk delajo kr cjo. no kokrkol, uzivam v svojem miru in zacnem pridigat drugim, da niso to telo, ponos pa mi iz dneva v dan raste, zacnem kritizirat druge, jih gledam iz viska, kao kolk sm jz pameten, povsod iscem napake v drugih. tko se mi zavest onesnaz do konca. tiste napake k jih vidim v drugih in jim jih kazem se hmal zacnejo dogajat men. mogoce sm se pa projeciru?

spet nimam vec miru, ampak zdej ni problem body ampak um. vsepovsod iscem slavo... tko da kritiziram druge. hmal ugotovim, da to tud ni to. se obrnem na Čaitanja Mahaprabu-ja, ki mi pravi, da sta um in intelekt subtilno materialno telo in da to tud nisem pravi jaz, da sem spiritualna vecna dusa, atma... ki je delcek Bozje potence.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #5 - 23.08.2005 at 08:36:28
 
atma oz. spiritualna dusa je vecna, zavestna in blazena, sama po sebi. wau, a to sem jaz? materija se stalno spreminja, atma ostane pr vsem tem nespremenjena. zakaj se pol trudim za posvetno slavo, ki jo dons mam, jutr ne?

telo se mi je ze ful spremenil, in najbrz se mi bo se. mentalna stanja, emocije se mi stalno spreminajo. enkrat vem vec, pol spet pozabm. slavo lohk dobim, ampak jo tud hitr zgubim. ampak ob vsem tem, sem jaz se vedno jaz. nisem postal nekdo drug. ta stalnica sem jaz? a je ta stalnica, ta zavest, da sem jaz vedno jaz nastala, ko sem se rodil al ne? a je ze od skos al je ko bom umru ne bo vec? ce je ze od skos pol bo tud se naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #6 - 23.08.2005 at 13:14:05
 
ok, sem od skos in bom vedno. ne minljive koncepcije o meni, ampak jaz jaz. tist ki nikol ne bo postal nekdo drug. sem atma.

izgovarjam sveta imena Boga... dobim kontakt s sabo, se vec miru.

ampak se vseen me vcasih zanese v zelje po uzivanju minljivega zadovoljstva, tko telesnega kot subtilnega... ponos, kritiziranje drugih etc. se zavedam, da to ni good, da me omeji... ampak navada je zelezna srajca. k jo mas enkrat ufurano jo je tezko opustit. tud k ze izklopis ventilator iz elektrike se bo neki casa se naprej vrtel. treba naprej prakticirat, redno in entuziasticno pa enkrat najbrz bo.

zacnem se sprasvat kako to, da sem se ufuru v to omejenost, kjer mi ni prijetno? kdo je kriv? a jaz, al nekdo drug? ce je nekdo drug, pol lahko to se enkrat nardi, se prav kaj se nej trudim sploh? ce sem jaz, lohk edini jaz popravm.

prakticiram... in se nikamr ne premaknem. neki me skoz omejuje. nimam moci, da bi su cez, da bi predru. a je pol res nekdo drug kriv? al sem jaz premal trmast?

Čaitanja Mahaprabhu mi prav, mas svobodno voljo.

ok, se prav ce se jaz odlocim, da bom svoboden, da bom jaz jaz, pol bom. zakaj pol izgovarjat sveta imena Boga, ce se jaz sam lahko odlocim bit svoboden? wau... freedom. lohk delam kar cem in tega mi noben ne more vzet.

opazm, da ce delam to, dobim tak rezultat, ce nardim neki druzga dobim tak rezultat. kdo je spet ta k me omejuje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #7 - 23.08.2005 at 13:18:13
 
zakaj pa morm sploh kej delat? sej lahko samo sem. wau, freedom. prejsne navezave me vlecejo nazaj, v delovanje, ampak jih nekak skontroliram. samo sem. en prijeten filing prhaja iz centra mene. spet me poteguje. spet kontroliram. spet me potegne. ??
Back to top
 
 
IP Logged
 
firbcna
Guest




Re: Samospoznanje
Reply #8 - 23.08.2005 at 16:01:42
 
zanimivo tole tvoje samospoznavanje Smiley pa mislis da se bos res kdaj samospoznal? je to sploh mozno..mislm se samospoznat..hmmm..men se zdi precej utopicno..ubistvu dokler ti en en pove..ne mors vedt..sam pove ti lahko nekdo ki je kaksno stopnjo nad tabo.. se prav od ljudi tezko kaj pricakujes..sam sebe ne mors spoznat..angeli pa modro molcijo  Grin mal zlobno tole Wink hihi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #9 - 24.08.2005 at 08:40:50
 
Quote:
zanimivo tole tvoje samospoznavanje Smiley pa mislis da se bos res kdaj samospoznal?

upanje mam ja.

Quote:
je to sploh mozno..mislm se samospoznat..hmmm..men se zdi precej utopicno..ubistvu dokler ti en en pove..ne mors vedt..sam pove ti lahko nekdo ki je kaksno stopnjo nad tabo.. se prav od ljudi tezko kaj pricakujes

ja, se strinjam s tabo. ce nekdo spi ne more drugih zbudit. samo nekdo, ki je buden lahko zbudi druge spece.

Quote:
..sam sebe ne mors spoznat..angeli pa modro molcijo  Grin mal zlobno tole Wink hihi

ja, samga sebe se ne mors spoznat brez pomoci nekoga, ki se ze pozna. sej jz sm srecu ze osebo, za katero verjamem da je samospoznana... in tud ne molci.

ce vprasam ksna vprasanja mi zmeri odgovori. zvedu sm ze kdo sem, in tud praksa mi je bila dana, s katero lahko to tud prakticno spoznam. sicer nisem se dosegu, ampak se vedno bolj in bolj pa premikam proti tja.
Back to top
« Last Edit: 24.08.2005 at 14:23:42 by Madan Gopal Das »  
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #10 - 24.08.2005 at 08:47:32
 
Madan Gopal Das wrote on 23.08.2005 at 13:18:13:
zakaj pa morm sploh kej delat? sej lahko samo sem. wau, freedom. prejsne navezave me vlecejo nazaj, v delovanje, ampak jih nekak skontroliram. samo sem. en prijeten filing prhaja iz centra mene. spet me poteguje. spet kontroliram. spet me potegne. ??

k se navelicam tega stalnega potegvanja, se spet obrnem k Čaitanja Mahaprabhu-ju in ga vprasam za nasvet. spomni me na prvo stvar, ki mi jo je povedu... da sem jaz delcek mejne energije Šri Krišne. naprej mi razlozi, da ker sem spiritualen po naravi imam tud relativno svobodno voljo. ce pozabim na Šri Krišno, se obrnem stran od njega me prekrije njegova iluzorna energija Maya in takrat padem v borbo z omejenostjo in neprijetnostjo. le Šri Krišna me lahko odresi moje omejenosti, zato se mu moram predat. najlazje je to narest tko, da izgovarjam Njegova sveta imena s predanostjo.

spet zacnem izgovarjat sveta imena, zdej z vecjim znanjem o tem kdo sem jaz in kdo je On, torej z vecjo predanostjo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #11 - 24.08.2005 at 08:51:26
 
med tem se spomnim verza iz Bhagavad gite... "Opusti vse in se predaj le Meni, jaz te bom odresu vsega, ne skrbi!".

z novim upanjem izgovarjam Sveta imena Šri Krišne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #12 - 24.08.2005 at 14:12:37
 
se zmeri ni ciz lahko, ampak rezultati so vedno bolj in bolj obcutni. ce sem v druzbi istomislecih, istozaupajocih je se velik lazje in mocnejs.

mogoce sem pa res od Šri Krišne in je zame boljs, da se mu prostovoljno predam in delujem Zanj, kot pa karkoli druzga. vse tko kaze.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Samospoznanje
Reply #13 - 25.08.2005 at 08:15:16
 
prakticiram naprej... zelja po posvetni slavi in ugledu me pocas zapusca in s tem tud nepotrebne skrbi.

v ucinkovitost procesa ni vec dvoma... zdej se sam se sprasujem kako bi ga lahko se boljs izvajal in kaj vse se mi bo se razodel.

mogoce bom pa nekoc ugledal pravega sebe.

Back to top
 
 
IP Logged
 
firbcna
Guest




Re: Samospoznanje
Reply #14 - 25.08.2005 at 10:09:52
 
Madan Gopal Das wrote on 25.08.2005 at 08:15:16:
mogoce bom pa nekoc ugledal pravega sebe.


ne si zelt  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4