Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 59837 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #15 - 21.07.2006 at 14:53:20
 
Na tej spletni strani so natančnejša navodila za začetnike, ki bi se želeli preizkusiti v izdelovanju žitnih krogov
Dejansko je zelo malo potrebno, da se izdelajo dovolj zapleteni vzorci in to brez lomljenja stebel, ki je, mimogrede, kaznivo dejanje (namerno uničevanje lastnine).

http://www.circlemakers.org/guide.html


Žitni krogi so neke vrste grafiti na poljih in tudi grafite izdelujejo neznani avtorji.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #16 - 21.07.2006 at 19:13:39
 
Bardo_Thodol wrote on 21.07.2006 at 14:53:20:
Na tej spletni strani so natančnejša navodila za začetnike, ki bi se želeli preizkusiti v izdelovanju žitnih krogov
Dejansko je zelo malo potrebno, da se izdelajo dovolj zapleteni vzorci in to brez lomljenja stebel, ki je, mimogrede, kaznivo dejanje (namerno uničevanje lastnine).

http://www.circlemakers.org/guide.html


Žitni krogi so neke vrste grafiti na poljih in tudi grafite izdelujejo neznani avtorji.


kdo?

poznaš koga - ki dela grafite na poljih?

kakšen je njihov namen?


aha

vidm

Quote:
A site for England's crop circle makers. Provides photographs, witnesses, case histories, and perpetrator profiles.

IP Location:         United States  - Pennsylvania - Pittsburgh - Pair Networks
...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #17 - 21.07.2006 at 19:56:13
 
Osebno ne poznam nikogar, ki se ukvarja z risanjem krogov na žitnih poljih.
Torej mi ne preostane drugega, kot da predpostavim, da jih delajo vesoljci ... ogedal pa sem si tudi film "Signs" z Mel Gibsonom v glavni vlogi  Cool

Poznam pa enega risarja grafitov po zidovih in ta pravi, da to dela zato, ker mu je to kul ... upal bi si staviti, da tudi kroge v žitnih poljih rišejo iz istega razloga, če pa upoštevamo še skrivnostnost in mistični odziv publike, je pa vse skupaj samo še toliko bolj kul.

Back to top
 
 
IP Logged
 
the_s
1
*
Offline

OMG! It's t3h s!
Posts: 22
ljubljana
Gender: male
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #18 - 22.07.2006 at 22:20:03
 
no zanimivo.. včasih sm vrjel da te kroge delajo vesoljci in ne vem kakšne vse viščje sile, pol se mi je pa počas začel svitat da to pač ni smislno.. ne me narobe razumet, še vedno mislim da vesoljci obstajajo, sm že vidu čudne stvari pa tud drgač je zelo smislno da so .. če ne bi bli, bi bil  to aweful waste of space.. no enivej kar ni smislno je to da zakaj bi vesoljci delal to.. Mislm da je bla najbolj pogosta znanstvena razlaga - da vesoljci delajo merkacije. HALO! če so pršli iz ne vem kirga univerzuma do nas, prepotoval ne vem kok svetlobnih let, pol bojo pa rabl narist par krogov v žito da bojo vedl kje so na naši mali zemljci.. deeeeeej :)
Back to top
 

&&...
the_s  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #19 - 28.07.2006 at 10:29:53
 
Quote:
Avtor: Bernarda Balažic Peček, 27.07.2006

Krapje prizorišče vesoljsko-zemeljskega sevanja ali dela šaljivcev

Kozmos ali kronos


Doler kot tehnični človek ne verjame v nadnaravno, Škoberne z Duhovne univerze pa navdušeno pojasnjuje, da tako velikih in pravilnih znamenj v Sloveniji še nismo imeli


Bil je povsem običajen poletni popoldan, ko je član Aerokluba Mavrica iz Lendave opravljal svoj rutinski prelet zaradi kontinuiranega spremljanja poteka gradnje avtoceste pa tudi (tako kot vsi zmajarji, letalci in padalci) zaradi svojega užitka. Pogled od zgoraj na pokrajino ob Muri je prav te dni nekaj izjemno lepega. Izrazita zelena barva koruze in zlato rumena barva žit ustvarjajo trakove. Med pravilnimi trakovi pa se najdejo tudi velike table, kakršna je njiva Ljutomerčana pri Krapju. In prav na sredini takšne ogromne njive s pšenico pred Krapjem je Robert Doler iz svojega motornega zmaja prejšnji teden opazil nekaj nenavadnega v obliki ure ali krožnice s planeti. Priznava, da je najprej pomislil na zgodbe o neznanih letečih predmetih, čeprav vztraja, da je tehnični tip in takih stvari ne verjame.

Verjamete ali ne verjamete odločitev je v vaših rokah, bolje rečeno v glavi. Mi vam lahko samo posredujemo, kaj je bilo na njivi, ki je bila v nedeljo požeta in o čemer pričajo čudoviti posnetki Roberta Dolerja, ki je opazil kroge in informacijo posredoval naprej. Je to posledica nadnaravnih sil, vesoljskega ali zemeljskega sevanja ali zgolj delo šaljivcev? Kakorkoli. V vsakem primeru je bilo treba vložiti veliko energije. Krogi premera 25 metrov, poležana pšenica brez lomljenja Primož Škoberne iz Ljubljane, ki je takoj naslednji dan po objavi posnetkov na TV Slovenija prihitel v Krapje, trdi, da fizično takih stvari ni mogoče narediti, da je tega zmožna energija, ki ni navadna, takšna, ki jo znajo izmeriti nekateri tehnični ljudje. Kdor verjame v moč energetskih točk (navsezadnje so se prav v Pomurju v zadnjih letih pojavile tri zelo obiskane lokacije za zdravljenje s pomočjo zemeljske energije: bukovniški gozd, Razkrižje in pri gradu v Gradu na Goričkem), kdor verjame v moč zemlje in narave, kdor je prepričan, da so tudi misli energija in da imajo pozitivne misli velikansko moč , ta bo verjel v moč zemeljskega in vesoljskega sevanja.
Strokovnjaki so že dokazali, da obstajajo v svetu izjemna energetska območja, kjer so določena geomatična polja, pasovi in linije. Je mogoče, da je pokrajina ob Muri eno takih območij Evrope? Igor Zienfeld v knjižici Zdravilne energetske točke Pomurja piše: Stara ljudstva so imela zgoraj našteta spoznanja za božja znamenja. Ceste in objekte so gradili po sevalnih pasovih iz vesolja, v kombinaciji z zemeljskimi sevanji pa templje, mestna obzidja in stražne stolpe ter kasneje na mestih blagodejnega sevanja gradove in cerkve Včasih se pojavljajo tudi različna kozmična sevanja, ki delujejo v krogih. Pri njih je intenzivnost v centru največja, navzven pa se koncentrično zmanjšuje. V takih primerih pride po navadi do kombinacije delovanja kozmičnega in zemeljskega sevanja
Znamenje pri Krapju je bilo podobno uri ali vesolju, saj se zdi, kot da bi bilo na krožnici označeno gibanje velikih in majhnih planetov. Robert Doler, ki je naredil posnetke z motornega zmaja, pripoveduje: "Jaz tega na njivi najprej niti nisem videl. Ker je bilo lepo vreme, sem se po končanem delu s posnetki dokumentiramo potek gradnje avtoceste odločil, da grem še malo do pomurskih letališč. Tako sem preletel letališče Aerokluba Prlek pri Krapju in tam opazil kroge. Zdeli so se mi zelo zanimivi, in ker sem imel s sabo fotoaparat, sem jih pač poslikal. Z zraka je zelo zanimiva slika, ker so krogi popolnoma pravilnih oblik. Je pa res, da sem ob pogledu na ta pojav najprej pomislil na nesrečo pred enim letom, ko sta umrla dva naša kolega. Tisti večer nisem še nikomur povedal o tem. Srečala sva se s kolegom iz AK Mavrica in njemu sem povedal: Kaže, da sem našel sledi letečih krožnikov Pogledala sva posnetek in se odločila, da je stvar tako zanimiva, da se jo splača objaviti."
Med tistimi, ki že nekaj let spremljajo dogajanje na poljih in travnikih iz zraka, je tudi arheolog Branko Kerman iz Pokrajinskega muzeja v Murski Soboti. Ko je iskal znamenja arheoloških ostankov pod površjem zemlje, je kar nekajkrat naletel tudi na podobna znamenja, kakršno je bilo prejšnji teden v Krapju. Toda tako velikega znamenja doslej še niso našli, trdi Primož Škoberne z Duhovne univerze v Ljubljani, ki je v četrtek vzel vzorce zemlje in poležane pšenice in še prej skupaj z zmajarjem poletel nad krogi.
V nedeljo so njivo poželi. Pred tem pa so si kroge ogledali mnogi domačini in tudi ljudje od blizu in daleč, ki so jih fotografirali, snemali, tipali.
Mnenja so različna. Pa vseeno: nekaj je
iz maila
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #20 - 28.07.2006 at 10:37:33
 
Quote:
Krapje pri Ljutomeru (2006)

Tretji lik v žitu v Sloveniji je nastal v noči s 17. na 18. julij 2006 v Krapju pri Ljutomeru. Nastal je na območju med avtocesto in vzletno stezo za motorne zmaje, toda s ceste in vzletne steze ni bil viden. 18. julija ga je med preletom odkril pilot motornega zmaja. 19. julija so novico objavili slovenski mediji.
......Brez dvoma gre za najlepši, najbolj umetelen in dovršen lik v žitu, kar se jih je do sedaj pojavilo v Sloveniji. Osrednji krog s premerom okoli 25 m je obdan s krožnico premera 45 m, ki povezuje šest manjših krogov: štiri kroge s premerom približno 4,5 m in dva manjša s premerom približno 3 metre. Vse žito je bilo poležano v smeri urinega kazalca. Žitni lik, ki je privabil številne obiskovalce, so v nedeljo, 23. julija, zjutraj poželi.

...
...

Quote:
Liki v žitu
  • Vprašanja in odgovori o likih v žitu
  • Video posnetek nastanka lika v žitu (WMV - 1,1 Mb)
  • Žitni krogi v Sloveniji
  • Krogi v žitu in skrivnost poležanega žita (članek Adama Parsonsa)
  • Vprašanja in odgovori o NLP-jih in vesoljskih bratih
  • Razkritje velikega prikrivanja NLP-jev (Intervju z dr. Stevenom Greerjem)

...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #21 - 06.08.2006 at 01:09:29
 
Po letih odsotnosti zopet na forumu.  Smiley

Ti žitni krogi me zanimajo predvsem zato, ker so dovolj odbiti in hkrati tako narejeni, da se jih verjetno s strani človeka sploh ne da narediti. In če je to res, potem imamo dokaz, da to dela nekdo drug. Torej nobene možnosti izmikanja v teorije o mulcih ipd.

Torej zanima me, ali je kdo že kje prebral, da je nekomu uspelo tako ukriviti stebla, pa ne v laboratoriju (ali pa tudi), temveč na polju, množično.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #22 - 06.08.2006 at 22:02:47
 
Oldio wrote on 06.08.2006 at 01:09:29:
Po letih odsotnosti zopet na forumu.  Smiley


Torej zanima me, ali je kdo že kje prebral, da je nekomu uspelo tako ukriviti stebla, pa ne v laboratoriju (ali pa tudi), temveč na polju, množično.  


Dober point. Res tud mene zanima, če je že kdo dokazal, da pa on/i lahko zapletene like naredijo sami? Pol pa itak še tko, da to nardijo v zelo kratkem času, po možnosti ponoči - v temi?

Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #23 - 06.08.2006 at 22:30:31
 
Sploh me ne zanimajo podorobnosti o ačsu, številu ljudi, temi, zanima me ali kdo obvlada množično krivljenje stebel zrelega žita pod kotom 90° brez loma.
Sila enostavno vprašanje, ki ne dovoljuje nobene eskivaže, samo bojim se, da je bolj enostavno bluziti neumnosti in to večina dela. Kaj me briga če se te kroge da narest s tem da žito zlomiš, valjda da se da.
Da je žito zrelo je ap ajsno iz našega primera, saj so polje poželi že nekaj dni za dogodkom.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #24 - 08.08.2006 at 09:16:56
 
Oldio wrote on 06.08.2006 at 01:09:29:
Po letih odsotnosti zopet na forumu.  Smiley

Ti žitni krogi me zanimajo predvsem zato, ker so dovolj odbiti in hkrati tako narejeni, da se jih verjetno s strani človeka sploh ne da narediti. In če je to res, potem imamo dokaz, da to dela nekdo drug. Torej nobene možnosti izmikanja v teorije o mulcih ipd.

Torej zanima me, ali je kdo že kje prebral, da je nekomu uspelo tako ukriviti stebla, pa ne v laboratoriju (ali pa tudi), temveč na polju, množično.  

pozdravljen nazaj
po 4 letih
Wink

gor je bardo dal link na mulce ki kao delajo te kroge
sm učeri kupu dnevnik od prejšnjega tedna, ki je mel dvd o vesoljcih zraven
in so bli tud krogi
in tud ... najblj znana skupina izdelovalcev krogov ... jim je nardila en krog ... samo za njih za tv ekipo
grem stavt da so ble use štible polomljene ... k so kr hodil po stebelcih, da so se nagnla
in tud pod razno steblca niso bla pod enakim kotom in sploh pa niso bla v isti smeri podrta
tko da, po mojem mnenju, je čista basa da se da kroge narest ponoči, by man
taprave z nezlomljenimi stebci ...
edin ... pogojno ... s power of 'mind'
tko da ... so bli kr mal patetični za videt ... izdelovalci krogov pri svojem delu ...

Oldio wrote on 06.08.2006 at 22:30:31:
ali kdo obvlada množično krivljenje stebel zrelega žita pod kotom 90° brez loma.

imho noben ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #25 - 08.08.2006 at 10:19:24
 
6. avgust 2006
The Merkaba Field
http://www.cropcircleconnector.com/2006/blowingstone/blowingstone2006a.html


tud ce zna kdo stebla upogibat ne vidim kak bi lahko tak pravilne vzorce nardil  Cool
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #26 - 08.08.2006 at 10:44:52
 
Pri večini poznanih krogov v žitu so stebla itak poležana s tistimi "lajštami". V nekaterih primerih, ki jih imenujejo "genuine" so pa stebla nenavadno in bolj skrivnostno zvita in ne prelomljena.

Bral sem nekaj poročil o tako zvitih steblih, ki jih mehansko ni mogoče takole zviti, ne da bi se razklala. Ta stebla so deformirana tako, kot da bi bila izpostavljena mikrovalovnemu sevanju (kot v mikrovalovni pečici), ki povzroči zavretje stebla od znotraj in posledično postane sredica na izpostavljenem mestu tekoče mehka, zaradi česar se steblo popolnoma ukrivi.

Na kakšen način so žitna stebla na terenu izpostavljali mikrovalovom, ne vem, verjetno pa z malce tehnične spretnosti tudi ni tak problem narediti ene take naprave, ko je princip poznan.

Geometrijska zapletenost vzorcev ni taka, da se jih  z dobrim predhodnim planiranjem in konstruiranjem najprej na papirju, ne bi dalo skonstruirati in narisati z zelo preprostimi orodji tudi v naravi (v večini primerov je dovolj že vrv z označenimi različnimi dolžinami in delovanje po točno načrtovanem postopku).


Tudi dejstvo, da se vse to dogaja ponoči v temi, ni tak big deal, saj si očala za gledanje v temi lahko danes kupi že vsakdo.

Zelo za lase privlečena pa se mi zdi razlaga, da so kroge sicer res začeli delati ljudje (in jih še vedno delajo), potem so se pa naenkrat kao vmešali tudi vesoljci in nam pokazali, kako se tej stvari pravilno streže  Roll Eyes

Jaz to razumem, da ljudje pač težko prebolimo resnico iz otroštva, da božiček in vsa čarobnost okoli njega v resnici ne obstaja in si zato potem take in drugačne "božičke za odrasle" vedno znova in znova izmišljujemo.
Cool

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #27 - 08.08.2006 at 17:43:51
 
Bardo_Thodol wrote on 08.08.2006 at 10:44:52:
V nekaterih primerih, ki jih imenujejo "genuine" so pa stebla nenavadno in bolj skrivnostno zvita in ne prelomljena.

imho so edino ti primeri krogov vredni pogovora
tisti ki jih modeli delajo sami, nimajo veze, sploh pa je njihov namen vprašljiv
namen je (najblj) pogosto povezan z :
1. dokazovanjem da se da
2. dokazovanjem da ker se da, da so vsi man-made

pa niso ...

in to je vse kar je

megla je pa megla
zamegljevanje dejstev pa natanko to ...


kr neki kr ene mikrovalovke ... dej no dej ...


Quote:
Zelo za lase privlečena pa se mi zdi razlaga, da so kroge sicer res začeli delati ljudje (in jih še vedno delajo), potem so se pa naenkrat kao vmešali tudi vesoljci in nam pokazali, kako se tej stvari pravilno streže

si se pa dost s tem ukvarju
kje si zasledil to razlago?

kdo je naredu prvi krog?
v žitu?
izmed ljudi?
ki so jih prvi nardil, pred 'vesoljci'?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #28 - 08.08.2006 at 18:44:54
 
Ljudje že od nekdaj (njim) neznane pojave pripisujejo "višjim" silam in tudi danes ni prav dosti drugače.
Strele so pripisali jeznim bogovom, naprimer Zeusu in podobno.

Kadar nekaj ne razumeš, je pač najbolj simpl, če to pripišeš kar nekemu božanstvu in ga po možnosti začneš še častiti.



Če bi jaz kot vesoljec (naprimer tako, kot kak captain Picard iz Zvezdnih stez) prispel na nek tuji in manj razviti planet, bi ziher začel komunicirati s tamkajšnjimi prebivalci s kracanjem po njihovih poljščinah  Cool
In pri tem bi se še prav posebej osredotočil na eno samo pokrajino, v kateri bi skozi daljše obdobje nakracal 90% vseh svojih umetnin ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: cropcircles - krogi v žitu - žitni krogi
Reply #29 - 08.08.2006 at 19:49:51
 
m wrote on 08.08.2006 at 10:19:24:
6. avgust 2006
The Merkaba Field
http://www.cropcircleconnector.com/2006/blowingstone/blowingstone2006a.html


tud ce zna kdo stebla upogibat ne vidim kak bi lahko tak pravilne vzorce nardil  Cool



Živimo v časih, ko lahko letiš na Luno in nazaj - zato mislim, da dandanes takšni krogi ne bi smeli biti problematični (sploh pa so kmetje precej iznajdljivi pšenica pa zelo poceni); čeprav mogoče ne vem kako, vendar pa ne vem še marsičesa drugega (npr. zakaj je mrzlo pivo boljše od toplega...).



Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4