Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14829 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: čisto zlo
Reply #30 - 05.04.2005 at 11:24:24
 
ok, kombinatorika. zaupanje kot izraz nestrahu, ljubezen kot izraz miru, konflikt kot izraz nemiru, delovanje kot izraz iskanja, pasivnost kot izraz neiskanja, fiksiranosti, ... in vse tudi obratno.

v bistvu je vse na enem hrbtu in na vsakem individualnem hrbtu različna razmerja in trenutki teh

zato se verjetn medsebojno 'izrazujemo' oz. zato je kot rečemo, drugi - moj izraz in jaz - njegov ...

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: čisto zlo
Reply #31 - 06.04.2005 at 08:31:05
 
Mae wrote on 05.04.2005 at 11:24:24:
v bistvu je vse na enem hrbtu in na vsakem individualnem hrbtu različna razmerja in trenutki teh

zato se verjetn medsebojno 'izrazujemo' oz. zato je kot rečemo, drugi - moj izraz in jaz - njegov ...



...tko da  če to hrbtno stran prepoznavamo  kot zlo, ki nas ogroža oz.  kot skušnjavo, proti kateremi se moramo boriti na zmago ali praz, je  po moje konflikt nerazrešljiv. Ker kaj pridobiš z njim, če praz pomeni zmago smrti, zmaga pa ni nagrajena z večnostjo življenja?

...tko da koflikt je po moje potreben kvečjemu zato, da se zaveš, da njegova razrešitu ni možna v polju zmage ali poraza, ampak v polju dejavne  zmernosti in ustvrjanju  ravnovesja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: čisto zlo
Reply #32 - 06.04.2005 at 10:54:09
 
titud wrote on 06.04.2005 at 08:31:05:
...tko da  če to hrbtno stran prepoznavamo  kot zlo, ki nas ogroža oz.  kot skušnjavo, proti kateremi se moramo boriti na zmago ali poraz, je  po moje konflikt nerazrešljiv.


ja. na majhnem platnu imamo vsak dan zmage in poraze ravno zarad uravnovešanja, na velikem platnu pa je konflikt vedno tam, ravnozato, ker je! enostavno obstaja, zarad uravnovešanja velikega platna. zato tudi menim, da ne moremo reči, da je konflikt seme miru, ker seme je nekaj iz česar nekaj zraste, mislim, da iz konflikta zraste konflikt iz miru pa mir, ker oboje nosi drugačno sebisvojo kvaliteto. ravnotako iz noči ne moremo narediti dan, je pa v noči že zametek dneva, in dan pride, in vedno znova tako, vendar je noč še vedno noč.

zoom.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3