Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 28629 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #15 - 09.03.2005 at 09:59:20
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 09:25:46:
Smiley


ceprav bi tukaj bil moj dostavek se, ce bi bili slovenski moski to kar so skandinavski, bi bilo vec mater med znanstvenicami


To bi se glede na mojo prejšnjo tezo o moškem značaju intelktualizma  dalo razumet, da če bi bli moški bolj ženstveni, pol bi ble ženske lahko bolj moške, ker bi lahko ble lahko bolj  intelektualke.

Po moje smo v tem smisilu napačni poti. Moški bodmo u polno moški, ženski u polno ženske, intelektualizem  pa se bo  tak kot ga poznamo zdej potem lepo kar sam lepo umestu na smetišče zgodovine.



Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #16 - 09.03.2005 at 10:03:53
 
Quote:
Kaj pa je to, če si celo drugega spola, pa si prisvajaš vedenje o modelu intelektualke? Grin


Jest sem sem si pri ustvarjanju modela intelektualke sposodu vedenje moje žene. Model intelektualizma kot takega pa zavračam  kot moški, ker me ne izpolnjuje kot moškega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #17 - 09.03.2005 at 10:26:14
 
titud wrote on 09.03.2005 at 09:59:20:
To bi se glede na mojo prejšnjo tezo o moškem značaju intelktualizma  dalo razumet, da če bi bli moški bolj ženstveni, pol bi ble ženske lahko bolj moške, ker bi lahko ble lahko bolj  intelektualke.

Po moje smo v tem smisilu napačni poti. Moški bodmo u polno moški, ženski u polno ženske, intelektualizem  pa se bo  tak kot ga poznamo zdej potem lepo kar sam lepo umestu na smetišče zgodovine.






skandinavski moški niso femnizirani

če se tebi zdi arhetip moškosti agresija, neempatija ... potem sorry ama to je produkt našega časa, ki nima veze z moškostjo ali ženskostjo, ampak s frustriranostjo
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #18 - 09.03.2005 at 10:54:29
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 10:26:14:
skandinavski moški niso femnizirani

če se tebi zdi arhetip moškosti agresija, neempatija ... potem sorry ama to je produkt našega časa, ki nima veze z moškostjo ali ženskostjo, ampak s frustriranostjo


V to, da femiziacija moških (vključno s krizo identitete) ni splošen pojav v visokorazviti zahodni družbi, me boš kot moškega težko prepričala. Pa saj tega žensk itak nit treba prepričevat, saj se ta pojav v bistvu tako najbolj občutjo ženske.

Jest  za arhetip moškosti nimam agresije, neempatije..., te so dejanska posledica krize identitete in frustracij ki iz nje izhajajao. Taka frustracija je tud t.i. intelektualnost, na katero se  kot na neko breszpolno univerzalnost (še iz samostanskih časov?) limajo tako sfrustrirani moški kot ženske, zato se ta je model intelektualizma nemogoče 'poženščit' in bo zato ob polni realiziji žensk in moških šel počas na smetišče zgodovine.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #19 - 09.03.2005 at 11:23:16
 
Lilith wrote on 08.03.2005 at 18:55:03:
Mislim, da je z otroci isto kot z vsako drugo resno obvezo in odgovornostjo - manj časa za sebe ti ostane.


Po drugi strani pa ti lahko toliko dajo, pa se tega ne zavedamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #20 - 09.03.2005 at 12:36:09
 
titud wrote on 09.03.2005 at 08:50:39:
...  in jim jemlje vsako pravico, da bi govorile v imenu žensk,  torej tud v njenem imenu.

... Prilastit si kategorije ženske za svojo, govorit v imenu Ženske zato ker si tega spola,  je primitivnost brez primere in to bi res prava inteletualka morala vedet.  Ženska  kot enotna  kategorija ne obstaja, niti v biološkem niti v socialnem smislu in kdorkoli iz nje dela nekaj takega, si jo prilašča za svoje interese, tud če je sam  ženska.

Ženska kot enotna kategorija je po mojem najverjetneje produkt šovinizma, kakršnekoli smeri že. Sicer se lahko enemu šovinizmu nasproti postavi drugega, ampak se mi zdi, da to ne bo prvega odpravilo, ampak kvečjemu zabetoniralo na njegovih trenutnih pozicijah in ga vzdrževalo skozi pozicijsko borbo.

Quote:
Vsaka ženska, ki izhaja iz sebe, se lahko  realizira kot Ženska ne glede na družbene okoliščine.

Tega pa najbrž niti sam ne verjameš.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #21 - 09.03.2005 at 12:44:24
 
titud wrote on 09.03.2005 at 10:54:29:
V to, da femiziacija moških (vključno s krizo identitete) ni splošen pojav v visokorazviti zahodni družbi, me boš kot moškega težko prepričala. Pa saj tega žensk itak nit treba prepričevat, saj se ta pojav v bistvu tako najbolj občutjo ženske.



kar se moških skandinavcev tiče, sem med njimi te krize identitete videla precej manj kot recimo v kakšni nemčiji, Italiji (sploh), ali Podalpiji
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #22 - 09.03.2005 at 12:54:19
 
sinjeoka wrote on 08.03.2005 at 18:58:32:
pod paragraf 1. Kje je bil v tem času tvoj oče?
pod paragraf št. 2. Družine so strupene, ali je bila to tvoja družina, ki je bila strupena ...


Zakaj imajo nižji sloji več otrok. V bistvu sta vzrok in posledica obrnjeni. Prava ugotovitev namreč ni, da imajo več otrok zato ker so nižji sloj, ampak pristanejo v nižjem sloju zato, ker imajo več otrok.

Otrok v sloveniji stane v smislu minimalnih življenskih stroškov okoli 1 milijona. Seveda, če mu hočeš nuditi več, se stroški skokovito višajo.

morm ti rečt
preveč si osebna
če ti (vam) jest natresem osebne podatke, še ne pomen da me zdej lahko zaslišuješ na to temo in/ali me pol jebeš u mozak če te ignoriram in ti ne odgovorim na tako reč;
pa naj ti bo
moj fotr je strojni tehnik, je bil takrat zaposlen v iskri in je še danes, danes je tehnolog, tkarat je bil pa ... kaj pa vem ... nek tester švasaparatov - je pa dubu nek keš za inovacijo enkrat, se prov spomnem, za optimizacijo proizvodnega procesa, seveda.
če bi ble vse družine vsaj v bližini tega kar je naša, se upam rečt da bi bil svet boljši protor za živet ...
pri nas ni blo zlorab whatsoever, razen kakšne batine kdaj pa kdaj - res redko, največje zlorabe so se dogajale nad samim sabo v naši družini ... tko da ...
mam preteklost kakršno mam, me je sklesala tko kt me je

zakaj so družine strupene, kot jih ti imenuješ, ali pak zastarele, tko kot pravi osho, se boš morala pač bolj poglobit, al v njegovo pisanje, al v moje ... ali pak vase.
ugotovit svoje navezave z družino in ugotovit katere 'bolezni' ti je podarila družina.
jest o tem ne bom razglablju, sm že

* Zakaj imajo nižji sloji več otrok. V bistvu sta vzrok in posledica obrnjeni. Prava ugotovitev namreč ni, da imajo več otrok zato ker so nižji sloj, ampak pristanejo v nižjem sloju zato, ker imajo več otrok. *
reč je vzajemna
dejstvo pa je da nism nikol zasledil da bi nekdo ki ima dost keša obubožu in šu med reveže zarad otroka ... vsakdo je šu tja zarad česa druzga ...
reveži, bom reku, majo pač tako mentaliteto, več otrok, več možnosti da bo na stara leta kdo hotu skrbet zate ... tuki nekje no ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #23 - 09.03.2005 at 12:58:15
 
gape wrote on 09.03.2005 at 12:54:19:
reveži, bom reku, majo pač tako mentaliteto, več otrok, več možnosti da bo na stara leta kdo hotu skrbet zate ... tuki nekje no ...



Opažam, da reveži - t.i. ljudje s socialnega dna - ki imajo veliko otrok, velikokrat po kognitivni in osebnosti danosti ne zmorejo razmišljati celovito, ne znajo zajeti celotne slike v obzir preden gredo v akcijo t.i. v štepanje otrok ali kakršnekoli druge oblike vedenj, ki jim znižujejo standard.

Zanje je značilen moto :"bomo že nekak." Meni gre zelo na živce predvsem to, da so tudi njihovi otroci na ta način prisiljeni deliti njihovo bedo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #24 - 09.03.2005 at 13:08:58
 
gape wrote on 09.03.2005 at 12:54:19:
morm ti rečt
preveč si osebna
če ti (vam) jest natresem osebne podatke, še ne pomen da me zdej lahko zaslišuješ na to temo in/ali me pol jebeš u mozak če te ignoriram in ti ne odgovorim na tako reč;


Exactly.
Ampak potem me zanima, kje si bil, ko se je folk tle mene osebno loteval (ne nimam linkov, niti jih ne mislim it iskat).
Če sem si drznila buniti se, mi je bilo pa sporočeno nekaj v smislu, da sem si sama kriva, ker vse, kar napišem tu gor, se sme zlorabit proti meni.
Kaj je zdaj open source???
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #25 - 09.03.2005 at 13:10:58
 
Quote:
Tega pa najbrž niti sam ne verjameš.



Izpustva tle ven ženska in dajva notr človk:
Vsaka človk, ki izhaja iz sebe, se lahko  realizira kot človk ne glede na družbene okoliščine.

Tko da v tem smislu mi je ta samorelizacija ženske kot človeka manj neverjetna, čeprav je podrug strani res, da je samorelizacija po spolu, starosti, rodu, veri, bogastvu,  politčnem sistemu in po marsičem  precej nenkaomerno razporejena dobrina in da če bi bla to  bolj splošno veljavna vrednota,  bi vsaka od naštetih okoliščinin lahko delovala enako stimultivno kot zdaj deluje zavrialno.  


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #26 - 09.03.2005 at 13:14:29
 
Lilith wrote on 09.03.2005 at 12:58:15:
Opažam, da reveži - t.i. ljudje s socialnega dna - ki imajo veliko otrok, velikokrat po kognitivni in osebnosti danosti ne zmorejo razmišljati celovito, ne znajo zajeti celotne slike v obzir preden gredo v akcijo t.i. v štepanje otrok ali kakršnekoli druge oblike vedenj, ki jim znižujejo standard.

Zanje je značilen moto :"bomo že nekak." Meni gre zelo na živce predvsem to, da so tudi njihovi otroci na ta način prisiljeni deliti njihovo bedo.


Kaj pa če je ta slika 'bom že nekak' bolj eli vsaj enako celovita od tiste, po kateri nikol ni ta prav cajt, ker ni vse še do konca splaniran, med sabo usklajen...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #27 - 09.03.2005 at 13:16:08
 
gape wrote on 09.03.2005 at 12:54:19:
morm ti rečt
preveč si osebna
če ti (vam) jest natresem osebne podatke, še ne pomen da me zdej lahko zaslišuješ na to temo in/ali me pol jebeš u mozak če te ignoriram in ti ne odgovorim na tako reč;
pa naj ti bo
moj fotr je strojni tehnik, je bil takrat zaposlen v iskri in je še danes, danes je tehnolog, tkarat je bil pa ... kaj pa vem ... nek tester švasaparatov - je pa dubu nek keš za inovacijo enkrat, se prov spomnem, za optimizacijo proizvodnega procesa, seveda.
če bi ble vse družine vsaj v bližini tega kar je naša, se upam rečt da bi bil svet boljši protor za živet ...
pri nas ni blo zlorab whatsoever, razen kakšne batine kdaj pa kdaj - res redko, največje zlorabe so se dogajale nad samim sabo v naši družini ... tko da ...
mam preteklost kakršno mam, me je sklesala tko kt me je

zakaj so družine strupene, kot jih ti imenuješ, ali pak zastarele, tko kot pravi osho, se boš morala pač bolj poglobit, al v njegovo pisanje, al v moje ... ali pak vase.
ugotovit svoje navezave z družino in ugotovit katere 'bolezni' ti je podarila družina.
jest o tem ne bom razglablju, sm že

* Zakaj imajo nižji sloji več otrok. V bistvu sta vzrok in posledica obrnjeni. Prava ugotovitev namreč ni, da imajo več otrok zato ker so nižji sloj, ampak pristanejo v nižjem sloju zato, ker imajo več otrok. *
reč je vzajemna
dejstvo pa je da nism nikol zasledil da bi nekdo ki ima dost keša obubožu in šu med reveže zarad otroka ... vsakdo je šu tja zarad česa druzga ...
reveži, bom reku, majo pač tako mentaliteto, več otrok, več možnosti da bo na stara leta kdo hotu skrbet zate ... tuki nekje no ...



u bistvu je vprašanje morda izzvenelo bolj osebno kot je bilo mišljeno.

Jaz načeloma razumem ljudi, ki prihajajo iz strupenih družin, da vidijo v družini eno samo zlo.

Ti več kot očitno prihajaš iz razmeroma urejene. Bi za svoje otroke želel, da rastejo v podobni?

Kar se tiče nasilja nad samim sabo ... vsako nasilje nad sabo je proizvod nekega segmenta družbe (torej bodisi, družine - tudi v smislu pretiranega razvajanja, soseske, šole ...), da bi nekaj nastalo samo po sebi - OK vsaj jaz lahko rečem, da na primer, ko bi bil nekdo kar tako nasilen do samega sebe, še nisem naletela.


Kar se tiče družine kot vrednote je pač "ideal", ki v praksi deluje bolje ali slabše idealno pač ne.

V zgodovini obstajata meni 2 znana primera instiutcionalne "vzreje" otrok - v času nemškega Reicha in pa v času Cheauseskujeve Romunije.

Rezultat teh sirotišnic, so bili čustveno lačni otroci.

Poznam sicer primer židovskih kibucev v smislu brezstarševske vzgoje. Ama detailov pa ne poznam,   lahko pa v roku 1 meseca dobim zelo natančne podatke.

V galavnem, jaz bi čist verjela, da v idelani družbi je možno tudi vzgajati otroke brez staršev. Saqmo v naši resnični neidealni družbi, starši še vedno vzgajajo otroke bolje, kot pa na primer institucije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #28 - 09.03.2005 at 13:21:18
 
titud wrote on 09.03.2005 at 13:14:29:
Kaj pa če je ta slika 'bom že nekak' bolj eli vsaj enako celovita od tiste, po kateri nikol ni ta prav cajt, ker ni vse še do konca splaniran, med sabo usklajen...?


Dovolj se zanesem nase, da zmorem presojati, kdaj ima kdo vpogled v lastno življenjsko situacijo in kdaj ne. Seveda govorim o grobem vpogledu, v nianse se praviloma ne vtikujem.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #29 - 09.03.2005 at 13:22:51
 
titud wrote on 09.03.2005 at 13:14:29:
Kaj pa če je ta slika 'bom že nekak' bolj eli vsaj enako celovita od tiste, po kateri nikol ni ta prav cajt, ker ni vse še do konca splaniran, med sabo usklajen...?



zame sta to ekstrema, ki ju precej enakovredno zavračam. Zato me u bistvu prav malo briga kateri je boljši - oboje je pač ekstrem, ki škodi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4