Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 54166 times)
ViSiON
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #30 - 08.03.2005 at 19:15:01
 
sinjeoka wrote on 08.03.2005 at 18:54:09:
Ja, smo vedeli - vemo pa tudi, da se vsaj za enkrat tega vira dizelskega goriva ne splača uporabljat, ker je v primerjavi z nafto predrag




kot sem že omenil v enem izmed svojih postov, da je bil narejel cel avtomobil, vključno s pogonskim goriv iz konoplje  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #31 - 08.03.2005 at 19:16:42
 
exodus wrote on 08.03.2005 at 18:33:05:
Čemu butasto limanje smeškotov?

Ko zmanjkajo argumenti in ostaneš brez besed, potem pa je to zadnja možnost v sili, ali kako? Kot sem ti rekel, navedi mi enega strokovnjaka (psihologa, sociologa in medicinca), ki podpira pro-drogeraške  kampanje? Jaz, ti, Vison, kdorkoli tu, smo povečini verjetno laiki, tako da lahko o teh rečeh tudi diskutiramo na laični ravni, tako kot v vaški gostilni, s čimer pa ne boš prepričal nobenega strokovnjaka, ki se v te zadeve poglablja z večih aspektov in je podlaga večletnih raziskav: medicinec se morda ukvarja s kemično sestavo drog in njihov vpliv na žleze, organe, hormone... Psiholog izhajajoč iz duševnega vidika, kaj je zmožen nekdo naredit v drogiranem stanju, kako se spreminja njegova percepcija, ali halucinira.... Sociolog pa verjetno osvetli bolj te aspekte - iz kakega socialmega okolja nekdo izhaja, izobrazba, družinsko poreklo, vzgoja....   ???




želel si medicinske dokaze, dobil si jih...
če ne obstajajo brskalniki...

BERITE in ne samo v tri dni nekaj pisat
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #32 - 08.03.2005 at 20:12:37
 
Quote:
želel si medicinske dokaze, dobil si jih...
če ne obstajajo brskalniki...

BERITE in ne samo v tri dni nekaj pisat



Kaj zdaj?  Vision in Db, prosim navedita že 1x  ime in priimek enega samega strokovnjaka, ker jaz sem laik in tudi to posredovano čtivo je bilo napisano izpod rok nestrokovnjakov, ki pa se grebejo v prvi vrsti bolj za ideološko-politične cilje, zato jih verjetno sploh medicinsko, psihološkjo in izvedeniško podkovana mnenja ne zanimajo? ampak s tem tudi ne bodo nikoli mogli dobiti podpore in potrditve v verodostojnost svojih člankov, špe manj pa da bi prepričali ljudi, ki imajo vsaj kanček soli v glavi...

Lahko nalimaš font 100 in daš še tako masten tisk - s tem ne boš pridobil niti kanček več veljavnosti skupaj s temi članki!

Imam enega kolega, ki je reden uživalec marihuane, pa si nikoli ne bi upal trditi, da je to zanj kakorkoli dobro, ampak mu še na kraj pameti en bi prišlo, da bi oddajal članke, ki bi povzdigovali drogo. Je pač iskren za razliko od nekaterih tu zgoraj. Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #33 - 08.03.2005 at 20:14:52
 
zaradi takih kot si ti mi je žal da sem odprl ta topic
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #34 - 08.03.2005 at 20:22:40
 
Quote:
zaradi takih kot si ti mi je žal da sem odprl ta topic



meni je tudi žal zate in za tiste, ki jih zavajaš na kriva pota.... (upam, da je takih malo)
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: ProHibiCijA
Reply #35 - 08.03.2005 at 20:27:40
 
prej sem pozabil dodat še tole da bo spet enim šlo v nos  --->    Grin

Glede tvojega zadnjega posta pa se vprašam kaj je s tabo?  Shocked
..zavajanje na kriva pota?!  jaoo, ej, kje ti živiš?, planet Zemlja?  

Zadnjič: preberi si apel pa mi povej kaj o zavajnju
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #36 - 08.03.2005 at 22:44:55
 
Quote:
prej sem pozabil dodat še tole da bo spet enim šlo v nos  --->    Grin

Glede tvojega zadnjega posta pa se vprašam kaj je s tabo?  Shocked
..zavajanje na kriva pota?!  jaoo, ej, kje ti živiš?, planet Zemlja?  

Zadnjič: preberi si apel pa mi povej kaj o zavajnju



pusti to, poglej si par postov nazaj, boš že 1x našel enega samcatega intelektualca oziroma človeka iz stroke, ki podpira prodrogeraške kampanje in omalovažuje pomembnost drog... če ne, potem mi ni treba odgovarjati in "pojasnjevati", ker že itak vem, koliko je ura...  med tisoči ali desettisoči simpatizerjev legalizacije marihuane ni niti enega človeka z akademskim naslovom, ki bi vas podprl... ŽALOSTNO  Tongue od stroke, ki se s problemom drog ukvarja že desetletja pa ste zopet na 0,000001 % , to nekaj pomeni .. morda ODSOTNOST MOŽGANOV?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #37 - 08.03.2005 at 23:13:53
 
exodus wrote on 08.03.2005 at 22:44:55:
med tisoči ali desettisoči simpatizerjev legalizacije marihuane ni niti enega človeka z akademskim naslovom, ki bi vas podprl...

zna bit da je to zato, ker so še na kakšnih hujših drogah kt je marihuana Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #38 - 09.03.2005 at 01:24:32
 
exodus wrote on 08.03.2005 at 22:44:55:
pusti to, poglej si par postov nazaj, boš že 1x našel enega samcatega intelektualca oziroma človeka iz stroke, ki podpira prodrogeraške kampanje in omalovažuje pomembnost drog... če ne, potem mi ni treba odgovarjati in "pojasnjevati", ker že itak vem, koliko je ura...  med tisoči ali desettisoči simpatizerjev legalizacije marihuane ni niti enega človeka z akademskim naslovom, ki bi vas podprl... ŽALOSTNO  Tongue od stroke, ki se s problemom drog ukvarja že desetletja pa ste zopet na 0,000001 % , to nekaj pomeni .. morda ODSOTNOST MOŽGANOV?



he he..poznam kar nekaj doktorjev in ostalih ljudi iz stroke, ki ga prav radi pušijo Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #39 - 09.03.2005 at 01:28:10
 
Devi wrote on 08.03.2005 at 23:13:53:
zna bit da je to zato, ker so še na kakšnih hujših drogah kt je marihuana Grin



to si pa dobr pogruntala, ziher si gledala un film zanč an TV, requiem for a dream?

btw, sm bla prej v mestu in sm vidla reklamo za Plivo! Shocked Shocked Shocked

ste že vidli un plakat ko je narejen smajli z tabletk, pa kaj vem zobne paste al brivske pene? Učke ma v glavnem tabletke, čist so ga divji, lol, sm se prav režala, k sm to vidla

ker je res tko, sma tabletko al pa dve vzameš in si že na 123...v sedmih nebesih, pa itak čist poceni se to kupi v lekarnah... in kaj naj zdaj? vsem tabletkarjem vse tabletke zaplenim, jih s hladilnika stresem, jim recepte potrgam, pred lekarno protestiram? aja, pa še kak extra 100% davek an tabletke zaračunam?

a jih bo kaj manj zarad tega?  Wink

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #40 - 09.03.2005 at 08:23:59
 
bom še zadnjič na to temo napisala

dokler se v tej družbi razpravlja o drogi kot o problemu (zakaj se razpravlja, ker raziskave kažejo svoje procente)

in podatki kažejo, da se uživanje droge širi med mladimi

in podatki kažejo na povezavo uživanja marihuane in prehod na trde droge

in imamo potem še probleme z nevladnimi organizacijami, ki naj bi delale na tem področju  Roll Eyes

pa dokler imamo državo k jo glih boli za ta problem  Roll Eyes

in imamo ene in druge, ki prelagajo to na prostovoljce  Roll Eyes

in dokler je evidentno, da obstaja nasilje v družinah (in da starši blodijo, kaj šele otroc)

mene gesla, kako naj bi mlade zaščitili pred tem ali onim, ne morejo prepričat

morda bi bilo dobro, ko bi bolj konkretno tudi v programu o tem kaj napisali in zagotovili izvajanje

takšno okolje kot je sedaj, je zrelo za razprave, je zrelo za osveščanje (pa da bi ga le bilo več) ni pa situacija zrela za legalizacijo

in se je brezveze obkladat s tistim "taki kot ste vi"

ker to ni dialog  Angry

kaj vse danes človek popije, kadi, požre, da je zadet, jasno, veliko je tega  Shocked

a je to realnost s katero se naj sprijaznimo ?, JA, bo treba migat kaj v smeri, da se bojo stvari spremenile  Smiley

(tudi Bush je kadil travo  Grin... in lahko samo ugibamo s čim se sedaj šopa  Embarrassed... in poznamo zgodb enih in drugih veliko, ... )
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #41 - 09.03.2005 at 08:44:54
 
sinjeoka wrote on 08.03.2005 at 19:02:29:
zasvojenost ni ne kriminal ne bolezen ... je napaka značaja, ki nastane kot posledica pomanjkljive vzgoje v primarni družini.


To z značajem, tega raje ne poenostavljaj tako.

Da ne teoretiziram. V isti družini je lahko več otrok s povsem drugačnim značajem. Pa ni tako zelo različna vzgoja teh otrok. Absolutno enaka zagotovo ne more biti, vendar so osnovne smernice enake, pa vendar se oblikujejo povsem različni značaji.

O zasvojenosti eni trdijo da je bolezen, zato jo zdravijo. Je bolezen, ni bolezen, je napaka značaja, ni napaka značaja, ....  ne vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: ProHibiCijA
Reply #42 - 09.03.2005 at 09:02:09
 
EXO mislim da tvoj avatar, več kot dovolj pove o tebi (posledica abstinence - vsega kar ostaja)

...

in še to

posledica nesprejemanja drugačnosti - pomanjkanje ljubezni  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #43 - 09.03.2005 at 09:15:41
 
lola wrote on 09.03.2005 at 08:44:54:
To z značajem, tega raje ne poenostavljaj tako.

Da ne teoretiziram. V isti družini je lahko več otrok s povsem drugačnim značajem. Pa ni tako zelo različna vzgoja teh otrok. Absolutno enaka zagotovo ne more biti, vendar so osnovne smernice enake, pa vendar se oblikujejo povsem različni značaji.

O zasvojenosti eni trdijo da je bolezen, zato jo zdravijo. Je bolezen, ni bolezen, je napaka značaja, ni napaka značaja, ....  ne vem.



u bistvu ni bilo misljeno, da je napaka znacaja v smislu prirojenega temperamenta.

Kar pa se tice vzgoje v druzini, pa predvsem na nezavedni ravni poteka v vsaki druzini do vsakega otroka drugace. V smislu doslednosti ... celo psihologi sami priznavajo, da imajo prvorojenci drugacne psiholoske znacilnosti kot pa recimo najmlajsi.

Plus same razmere v druzini se lahko cist spremenijo, recimo pri nas je nas oce zasel v podjetniske vode, tako da z mojim bratom sploh ni imel veliko stika. Vzgojna usmeritev je resda ostala enaka, ama izvedba pa cist drugacna kot pri meni.

Moj brat na primer z mojim ocetom nima pravega stika in ta vrzel se z leti (na mojo zalost) se poglablja. Po drugi strani pa jaz ocetu odsotnosti ne morem ocitat, pa tudi obcutka da nimava stika nimam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ProHibiCijA
Reply #44 - 09.03.2005 at 09:19:39
 
siaj wrote on 09.03.2005 at 08:23:59:
bom še zadnjič na to temo napisala

dokler se v tej družbi razpravlja o drogi kot o problemu (zakaj se razpravlja, ker raziskave kažejo svoje procente)

in podatki kažejo, da se uživanje droge širi med mladimi

in podatki kažejo na povezavo uživanja marihuane in prehod na trde droge

in imamo potem še probleme z nevladnimi organizacijami, ki naj bi delale na tem področju  Roll Eyes

pa dokler imamo državo k jo glih boli za ta problem  Roll Eyes

in imamo ene in druge, ki prelagajo to na prostovoljce  Roll Eyes

in dokler je evidentno, da obstaja nasilje v družinah (in da starši blodijo, kaj šele otroc)

mene gesla, kako naj bi mlade zaščitili pred tem ali onim, ne morejo prepričat

morda bi bilo dobro, ko bi bolj konkretno tudi v programu o tem kaj napisali in zagotovili izvajanje

takšno okolje kot je sedaj, je zrelo za razprave, je zrelo za osveščanje (pa da bi ga le bilo več) ni pa situacija zrela za legalizacijo

in se je brezveze obkladat s tistim "taki kot ste vi"

ker to ni dialog  Angry

kaj vse danes človek popije, kadi, požre, da je zadet, jasno, veliko je tega  Shocked

a je to realnost s katero se naj sprijaznimo ?, JA, bo treba migat kaj v smeri, da se bojo stvari spremenile  Smiley

(tudi Bush je kadil travo  Grin... in lahko samo ugibamo s čim se sedaj šopa  Embarrassed... in poznamo zgodb enih in drugih veliko, ... )



prvic droga ni problem, ampak je simptom problema (borba proti simptomom pa c ne ozdravi bolezni, zato je pa tudi boj proti drogam - ne glede na njihovo obliko na nacin kot poteka zdaj v naprej izgubljen)

drugic nasilje ne obstaja v druzinah, ampak strupenih druzinah s slabimi odnosi

ali se bi recimo kdo tukaj na forumu vprasal, zakaj je v svedskih, Finskih druzinah manj nasilja kot v recimo nemskih in zakaj je v nemskih druzinah manj nasilja kozt v slovenskih

gre za druzbeni problem v smislu nacionalne psihologije ... zdej pa poskusimo definirat, kaj je v nasi druzbi, zgodovini takega, kar je ta problem skreiralo
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8